Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Biedri Staļin, laiks tikt galā ar tautas ienaidniekiem!

Šis Solovjovs brunčos ir Latvijas radio galvenā redaktore, kas aicina beidzot tikt galā ar “ķengu portāliem”, kuri, lūk, atļaujoties diskreditēt augstākās amatpersonas, izmeklētājus un prokurorus.

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

SIA Rīgas Centrāltirgus valdes priekšsēdētājas amatā atklāta konkursa rezultātā (izsludināts 20.08.2021.) tika iecelta līdz šim publiski nezināma Agra Languša, kas tajā brīdī bija atlases komisijas locekļa VAS "Valsts nekustamie īpašumi” valdes locekļa Andra Vārnas bijusī padotā un, visticamāk, dzīvesbiedre.

Atlases komisijas priekšsēdētājas bija Jānis Lange. Pēc neoficiālās informācijas, strādājot VAS "Valsts nekustamie īpašumi”, Andris Vārna un Agra Languša sāka tikties, un Andris Vārna, būdams VAS "Valsts nekustamie īpašumi” valdes loceklis pārcēla Agru Langušu no daļas vadītājas amata pārvaldes direktora amatā (amata maiņa ir konstatējama arī A.Langušas amatpersonas deklarācijā).

Par šādu rīcību no VAS "Valsts nekustamie īpašumi” vadības puses tika saņemts aizrādījums, un Agra Languša pameta darbu VAS "Valsts nekustamie īpašumi”. 2020. gadā Agra Languša (būdama precēta Agra Saviela) izšķīrās no vīra, kas varētu tikt pamatots ar jaunām attiecībām. Faktu, ka Andris Vārna un Agra Languša bija vairāk nekā labi pazīstami, apliecina kaut vai publiski pieejami foto no teātru pirmizrāžu apmeklējumiem (https://iauns.lv/foto/izklaide/46377-skatitaii-ierodas-uz- ekspediciia-iazeps-pirmizradi-iaunaia-rigas-teatri#&gid=46377&pid=76).

Ar Rīgas domes 15.12.2021. lēmumu Nr. 1105 "Par SIA "Rīgas nami”, SIA "Rīgas pilsētbūvnieks”, SIA "Rīgas Centrāltirgus” un SIA "Rīgas serviss” reorganizācijas uzsākšanu” tika uzsākta šo kapitālsabiedrību reorganizācija. Izvēlēto kapitālsabiedrību reorganizācijas mērķis un ekonomiskais pamatojums nav skaidri.

Šodien, 14 mēnešus pēc Rīgas domes lēmuma, jaunajai SIA "Rīgas nami” joprojām nav noteikt stratēģiskie mērķi vai izstrādāta darbības stratēģija. Pieņemot, ka SIA "Rīgas nami”, SIA "Rīgas pilsētbūvnieks” un SIA "Rīgas serviss” nodarbojās ar Rīgas pašvaldības nekustamā īpašuma apsaimniekošanu un uzturēšanu, ko varētu apvienot vienā kapitālsabiedrībā, tad SIA "Rīgas Centrāltirgus” pievienošana SIA "Rīgas namiem”, iespējams, ir skaidrojama ar vēlmi atsavināt Rīgas Centrāltirgus teritoriju vai Spīķeru ēkas, ņemot vērā „Rail Baltica” ietekmi uz to vērtbu.

Četru kapitālsabiedrību reorganizācijas procesā tika izsludināts konkurss uz jaunās SIA "Rīgas nami” padomi. Viens no komisijas locekļiem bija Jānis Lange. Atklāta konkursa rezultātā par SIA "Rīgas nami” padomes locekļiem tika iecelts Andris Vārna (SIA "Rīgas Centrāltirgus” valdes konkursa atlases komisijas loceklis), Andra Vārnas kādreizējā darba kolēģe AS "SEB banka” Ilze Bukulde un Jāņa Langes VAS "Latvijas dzelzceļš" padomes šī brīža kolēģis Andris Liepiņš.

06.12.2022. tika publiskota informācija, ka vēl viena SIA "Rīgas nami” atklāta konkursa rezultātā tika izvēlēta SIA "Rīgas nami” jaunā valdes priekšsēdētāja Baiba Beatrise Sleže, kas no 2020. gada kopā ar Rīgas pilsētas izpilddirektoru Jāni Langi un SIA "Rīgas nami” padomes locekli Andri Liepiņu strādā VAS "Latvijas Dzelzceļš”, līdz ievēlēšanai jaunajā amatā būdama VAS "Latvijas Dzelzceļš” finanšu direktora vietniece un SIA "LDz ritošā sastāva serviss” padomes locekle, šobrīd saglabājot padomes locekļa amatu SIA "LDz ritošā sastāva serviss”.

Papildus, skaidrojot, ka atklāta konkursa rezultātā neizdevās piesaistīt vēl divus SIA "Rīgas nami” valdes locekļus, bez pamatojuma un konkursa par pagaidu valdes locekli tika iecelta Agra Languša, kas pirms tam tika iecelta SIA "Rīgas nami” Nekustamā īpašuma pārvaldes departamenta vadītājas amatā.

04.07.2022. SIA "Rīgas nami” padome uzsāka darbu, un viens no padomes uzdevumiem bija reorganizācijas procesa uzraudzība, jaunās kapitālsabiedrības struktūrshēmas izveide un kapitālsabiedrības vidēja termiņa darbības stratēģijas izstrādes vadība. Paralēli SIA "Rīgas nami” padomei reorganizācijas procesa efektvai īstenošanai tika izveidota reorganizācijas vadības grupa, kuru vadīja tai skaitā reorganizējamo kapitālsabiedrību valdes locekļi - SIA "Rīgas Centrāltirgus” valdes priekšsēdētāja Agra Languša, SIA "Rīgas pilsētbūvnieks” un SIA "Rīgas nami” valdes priekšsēdētāja Inga Cerbule un SIA "Rīgas serviss” valdes loceklis Juris Redzobs.

Lai nodrošinātu reorganizācijas procesu, 2022. gada 9. maijā tika noslēgts kapitālsabiedrību reorganizācijas līgums, kas skaidri paredzēja, ka reorganizācijas ietvaros jaunajā struktūrā tiks pārņemti tikai kapitālsabiedrību darbinieki un iekšēju atlases konkursu rezultātā no pārņemto darbinieku vidus tiks izraudzīti departamenta vadītāji, savukārt reorganizācijas darba grupas pienākums bija uzraudzīt šos procesus.

Saprotot, ka saskaņā ar reorganizācijas līgumā ietverto reorganizējamo kapitālsabiedrību valdes locekļi paliks bez darba, reorganizējamo kapitālsabiedrību valdes locekļi ar SIA "Rīgas nami” (Andra Vārnas, Andra Liepiņa un Ilzes Bukuldes) padomes ziņu pieņēma sev mantiski labvēlīgu lēmumu par savu dalību iekšējos konkursos.

Šobrīd ir saprotams, ka jau sākotnēji, visticamāk, pastāvēja nelegāla vienošanās starp SIA "Rīgas nami” padomi, reorganizācijas grupu un, iespējams, Jāni Langi, ka, veidojot jauno SIA "Rīgas nami” struktūru, reorganizējamo kapitālsabiedrību valdes locekļi, fiktivu atlases konkursu rezultātā, tiks virzīti departamenta vadītāju amatos, tādējādi saglabājot gan amatus, gan atalgojumu.

26.08.2022. reorganizējamo kapitālsabiedrību darbinieki saņēma izsludināto iekšējo konkursu vakanču kritērijus, kas precīzi atbilda Agras Langušas, Ingas Cerbules un Jura Redzoba izglītbai un darba pieredzei, ignorējot vispārpieņemto praksi, uzņēmējdarbības principus un loģiku.

Konkursu rezultātā par SIA "Rīgas nami” departamentu vadītājiem kļuva tā brīža SIA "Rīgas nami” pagaidu valdes priekšsēdētāja Inga Cerbule, SIA "Rīgas serviss” valdes priekšsēdētājs Juris Redzobs un SIA "Rīgas Centrāltrgus” valdes priekšsēdētāja Agra Languša, kuru it kā neteši, bet kārtējo reizi, esot SIA "Rīgas nami” padomes priekšsēdētāja amatā, iecēla Andris Vārna.

Par iespējamajiem pārkāpumiem un klajiem interešu konfiktem rakstiski tika informēts Jānis Lange. Rezultātā, mēģinot tikt vaļā no redzamākā un vājākā posma, 28.10.2022. Rīgas domes Komunikācijas pārvalde publicēja ziņu par to, ka Andris Vārna labprātīgi ar 01.11.2022. atstāj SIA "Rīgas nami” padomes priekšsēdētāja amatu, kas tikai apliecināja Andra Vārnas sasaisti ar iepriekš minētajiem pārkāpumiem un sev pietuvinātu personu iecelšanu amatos.

Jautājumi par atlases konkursu kritērijiem un pieļautajiem likuma pārkāpumiem atkārtoti tika adresēti arī SIA "Rīgas nami” padomei, kā rezultātā, nesniedzot nevienu loģisku atbildi pēc būtbas, SIA "Rīgas nami” vadība paziņoja, ka lūdza neatkarīgus jomas speciālistus - zvērinātus advokātus, kuri specializējušies atbilstošās tiesību zinātnes jomās, veikt attiecīgu izvērtējumu un sniegt atzinumu, un pārkāpumi reorganizācijas procesā nav konstatēti.

Ar mērķi piesegt likumu pārkāpumus reorganizācijas procesā SIA "Rīgas nami” padome un valde, izmantojot publisko finansējumu, iepirka pasūtījuma atzinumu, kas nevis vispusīgi izvērtēja radušos situāciju, bet mēģināja rast kaut kādu pamatojumu faktiskajiem pārkāpumiem; uz aicinājumu publiskot konkrēto advokāta atzinumu SIA "Rīgas nami” norādīja, ka atzinums ir ierobežotas pieejamības informācija.

Amatpersonu bezdarbība un publiskas kapitālsabiedrības finanšu līdzekļu izšķērdēšana

04.07.2022. darbu uzsāka SIA "Rīgas nami” padome, kuras viens no uzdevumiem bija kapitālsabiedrības vidēja termiņa darbības stratēģijas izstrādes vadība.

23.02.2023. SIA "Rīgas nami” valde - valdes priekšsēdētāja Baiba Beatrise Sleže un valdes locekle Agra Languša - apstiprināja SIA "Rīgas nami” 2023. gada iepirkuma plānu, kas tai skaitā paredz SIA "Rīgas nami” vidēja termiņa darbības stratēģijas izstrādi par EUR 41 900,00.

Vidēja termiņa darbības stratēģija ir iekšējais plānošanas dokuments, ko izstrādā uzņēmuma vadība, it īpaši ņemot vērā, ka SIA "Rīgas nami” ir pieejams cilvēku resurss ar pieredzi vidēja termiņa darbības stratēģijas izstrādē. Šajā gadījumā plānošana, ka šāds dokuments tiks izstrādāts ārpakalpojumā, skaidri norāda, ka SIA "Rīgas nami” padome, sākot no 04.07.2022., nav apzinīgi pildījusi savus pienākumus, saņemot mēneša atalgojumu EUR 2160,00 apmērā, kā arī norāda, ka SIA "Rīgas nami” jaunā valde, saņemot mēneša atalgojumu - valdes priekšsēdētāja gadījumā EUR 7150,00 un valdes locekļa gadījumā EUR 6435,00 - nav kompetenta izstrādāt iekšējo plānošanas dokumentu, kas tikai kārtējo reizi norāda, ka Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrību vadībā tek virzītas personas, nevērtējot to profesionalitāti un atbilstbu ieņemamajam amatam.

Papildus SIA "Rīgas nami” 2023. gada iepirkuma plāns paredz iepirkumus "Amatpersonu civiltesiskās atbildības apdrošināšanas brokera pakalpojumi” par kopējo summu EUR 9 900,00 un "Vadības atbildības apdrošināšana” par kopējo summu EUR 9 900,00, tādējādi kopā plānojot iztērēt EUR 19 800,00 kapitālsabiedrības padomes un valdes vadības lēmumu apdrošināšanai, neskatoties uz to, ka pieņemot lēmumu kļūt par valdes/padomes locekli un saņemot noteikto mēneša atalgojumu, persona uzņemas atbildību, tai skaitā par saviem profesionālajiem lēmumiem.

Papildus, neskatotes uz to, ka SIA "Rīgas nami” ir nokomplektēta juridiskā daļa un personāla daļa SIA "Rīgas nami” 2023. gada iepirkuma plāns paredz 2023. gada laikā tērēt EUR 18 000,00 personāla atlases pakalpojumiem un EUR 20 000,00 advokāta pakalpojumiem, tādējādi iztērējot EUR 38 000,00 funkcijām, kas būtu jāpilda SIA "Rīgas nami” darbiniekiem.

Finanšu līdzekļu izkrāpšana maldināšanas ceļā

2022. gada 14. janvārī un 17.janvārī stipra vēja rezultātā tika sabojāts Sakņu paviljona jumta segums, par ko AAS "BTA Insurance Company” tika iesniegts atlīdzības pieteikums Komercīpašumu apdrošināšanas polises ietvaros.

2022. gada 20. oktobrī AAS "BTA Insurance Company” nosūtja lēmumu par apdrošināšanas atlīdzības EUR 347 008.19 izmaksu SIA "Rīgas Centrāltirgus”.

AAS "BTA Insurance Company” Komercīpašuma apdrošināšanas polises Nr. LV-21- 40-10003672-9 (derīga no 10.01.2021. līdz 09.10.2022.) apdrošināšanas objekts ir ēku grupa, kas ietver visas SIA "Rīgas Centrāltirgum” piederošās, nomātās ēkas un būves.

2010. gadā tika uzsākti Rīgas Centrāltirgus Sakņu paviljona rekonstrukcijas darbi, tai skaitā izbūvējot ventilācijas, gaisa kondicionēšanas un apkures sistēmas. Saskaņā ar pieejamo informāciju atsevišķi no izbūves darbiem netika nodoti un joprojām nav nodoti ekspluatācijā.

SIA "Rīgas Centrāltrgus” valdes priekšsēdētāja Agra Languša apzināti ir noklusējusi informāciju par 2011. gadā ekspluatācijā nenodotajiem darbiem Sakņu paviljonā, par kuriem bija informēta, tādējādi maldinot un, iespējams, izkrāpjot no AAS "BTA Insurance Company” EUR 347 008.19.

No AAS "BTA Insurance Company” saņemtie EUR 347 008.19 līdz ar reorganizācijas noslēgumu tika ieskaitīti SIA "Rīgas nami” bankas kontā. 2023. gada iepirkuma plāns neparedz Sakņu paviljona jumta remontu, kas nozīmē ne tikai UNESCO mantojuma apzinātu degradāciju, bet SIA "Rīgas nami” vadības apzinātu bezdarbību un kaitnieciskumu.

2023. gada 3. februāra intervijā portālam RUS.LSM.lv SIA "Rīgas nami” preses pārstāvis apgalvoja, ka Sakņu paviljona jumta remonts tiks uzsākts tuvākajā laikā un rudenī tas darbosies, kā ierasts, tādējādi apzināt maldinot arī Latvijas sabiedrību.

Novērtē šo rakstu:

102
4

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...

12

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

FotoPirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību izrādījās negaidīti auglīga. Tiesa, nedaudz īpatnējā veidā. Tā ārkārtīgi tieši un nesaudzīgi atsedza tās problēmas sabiedriskajos medijos, kuras līdz šim bija sekmīgi apslēptas.
Lasīt visu...

21

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

Foto“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem asu kritiku, ka nevar brīvi turpināt, krievināt Latvijas mediju vidi. Šo pozīciju atbalstījusi arī Latvijas televīzija un virkne “pilnīgi neatkarīgo un analītisko” žurnālistu.
Lasīt visu...

12

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

FotoPirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs varas atzari: likumdevējs, izpildvara un tiesu vara. Tā kā mūsu Satversme neskata medijus kā ceturto varu, tad žurnālistiem un mediju redaktoriem nevajadzētu izturēties tā, it kā viņi oficiāli valdītu, vēl vairāk – ka neviens nedrīkstētu viņus kritizēt par sliktu darbu, piemēram, par pārāk vienpusēju un tendenciozu nostāju notikumu, procesu un personu atainojumā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...

Foto

Latvijas Pastu ved uz maksātnespēju

Latvijas Pasta pašreizējā valde (Beate Krauze-Čebotare, Andris Puriņš, Jānis Kūliņš un Pēteris Lauriņš) mērķtiecīgi gremdē Latvijas Pastu....

Foto

Donalds Tramps, Ādolfs Hitlers un dzīve uz muļķu kuģa

2016. gadā, pēc referenduma par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības un Donalda Trampa uzvaras ASV prezidenta velēšanās...

Foto

Cik nopietnas ir Latvijas spējas pretoties Krievijas agresijai?

Nesenais Nacionālo bruņoto spēku (NBS) paziņojums, ka “Latvijā drošības situācija ir tikpat stabila un līdzvērtīga tai, kāda ir...

Foto

Vai sabiedrība pieprasīja “cūkskandālu” un Gunāra Astras izsmiešanu?

Kļūdījos, domādama, ka Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP) ir jelkādas iespējas teikt savu “biezo vārdu”, vērtējot sabiedrisko...

Foto

Pēc kulturālas spermas nolaišanas uz krūtīm* progresīvā kultūras ministre ir atradusi jaunu kultūras aktualitāti – iesaistīšanos kultūrā balstītas klimata rīcības draugu grupā

Valdība 19. marta sēdē...

Foto

Aivars Lembergs nekādus Kremļa naratīvus nav izplatījis, toties LSM darbojas Kremļa interesēs

Šī gada 19. martā portāla lsm.lv publikācijā "Lembergs vaino Latvijas valdību "Krievijas provocēšanā"; viņa...

Foto

Uzmācīgie IRši

Pagājušas vien dažas dienas, kopš rakstīju par dažādiem “ķīmiskajiem elementiem”, kas pavada „Jauno vienotību”, un kā vecajā latviešu parunā: “Kā velnu piemin, velns klāt!”...

Foto

Tas, ka cilvēks par nopelnīto naudu var atļauties nogalināt sava prieka pēc, ir tikai apsveicami!

Pazīstu Jāzepu Šnepstu (attēlā) personīgi. Jā, viņš ir kaislīgs mednieks. Dara...

Foto

Vai esi gatavs pievienoties MeriDemokrātiem?

Ļoti skumji, nē - sāpīgi redzēt, kā pasaule jūk prātā. Burtiski! Romas pāvests sludina politisku vājprātu, psihopātu kliķe okupējusi Kremli Krievijā,...

Foto

Krūšturis, spiegi un ietekmes aģenti

Kārtīgam padomju produktam ir pazīstamas anekdotes par padomju spiegu Štirlicu, kuru, pastaigājoties pa bulvāri Unter Den Linden zem Berlīnes liepām, nodod pie krūts...

Foto

Sistēmiskā "pareizuma" vieta atbrīvojas

Pēdējo mēnešu mediju refleksijas uz notikumiem politikā veido dīvainu dežavū sajūtu. Lai kā negribētos būt klišejiski banālam, jāteic, ka vēsturei ir cikliskuma...

Foto

Partnerības regulējums stāsies spēkā, tad arī korupcija noteikti mazināsies

Šodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā uzklausījām Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) un Sabiedrības par atklātību...

Foto

Man izteiktās apsūdzības piesegšanā ir meli

Patiesi sāpīgi bija lasīt, ka Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) padome izsaka man neuzticību un prasa atkāpšanos. Īpaši sāpīgi –...

Foto

Tā nauda pati iekrita aploksnēs, un tā nebija mūsu nauda, un par aploksnēm mēs neko nezinām, un mūsu darbinieki bija priecīgi saņemt tik mazas algas, kā oficiāli deklarēts!

Reaģējot uz partijas Vienotība biroja bijušā darbinieka Normunda Orleāna pārmetumiem partijai, kas publicēti Latvijas medijos, Vienotība uzsver – partijā nekad nav maksātas aplokšņu algas, un tā stingri iestājas pret...

Foto

Aicinu Saeimas deputātu Smiltēnu pārcelties dzīvot uz Latgali

„Apvienotā saraksta” mēģinājums "uzkačāt" savu reitingu pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām izskatās vienkārši nožēlojami. Neiedziļinoties nedz manu vārdu būtībā,...

Foto

Krievijas apdraudējuma veidi Latvijai 2024. gadā

Pēdējā laikā saasinājusies diskusija par to, kādi militāri riski pastāv vai nepastāv Latvijai. Nacionālie bruņotie spēki (NBS) ir izplatījuši paziņojumu,...

Foto

„Sabiedriskā” medija paustais, ka akadēmijas vadība par kādiem pasniedzējiem ir saņēmusi sūdzības gadiem ilgi, neatbilst patiesībai

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) ar vislielāko nopietnību attiecas...

Foto

Vai Sanitas Uplejas-Jegermanes atkāpšanās izraisīs būtiskas pārmaiņas sabiedrisko mediju politikā?

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekles Sanitas Uplejas-Jegermanes atkāpšanās norādīja uz divām lietām. Pirmā –...

Foto

„Rail Baltica” projekta problēmu risinājums labākajās ierēdņu tradīcijās

Rail Baltica projekta problēmu risinājums labākajās ierēdņu tradīcijās. Vispirms izveidojam tematisko komisiju, kur gudri parunāt un pašausmināties....

Foto

Es atkāpjos principu dēļ

Šodien, 2024. gada 5. martā esmu iesniegusi Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP) paziņojumu par amata atstāšanu pēc pašas vēlēšanās. Saskaņā ar...

Foto

Nacionālā apvienība rosina attaisnoto izdevumu slieksni palielināt līdz 1000 eiro

Nacionālā apvienība (NA) rosina palielināt gada ienākumu deklarācijā iekļaujamo attaisnoto izdevumu limitu no esošajiem 600 eiro...

Foto

Mūsu modeļa krīze

20.gadsimtā pasaule pārdzīvoja vairākas modeļu krīzes – 1917.gada revolūcija bija konservatīvisma krīze (turklāt ne tikai Krievijā), Lielā depresija bija liberālisma krīze, Aukstā kara beigas...

Foto

Pret cilvēku apkrāpšanu – moralizēšana, bet pret politiķu atdarināšanu – kriminālsods

Uzmanību piesaistīja divi ziņu virsraksti. Abi saistīti ar krāpniecību. Taču ar to atšķirību, ka vienā...

Foto

Sakāve un “viens idiots” – ielas nepārdēvēs

Latvijas Universitātes padomes loceklis Mārcis Auziņš ar Mediju atbalsta fonda finansējumu Kas jauns[i] vietnē publicējis viedokli par krievu imperiālistu Andreja Saharova,...

Foto

Nedrīkst Ropažu pašvaldības finanšu problēmas risināt uz darbinieku rēķina

Jau kādu laiku cirkulē baumas, ka tiek organizēta Ropažu novada domes esošās varas nomaiņa. Šīs runas sākās...

Foto

Vai līdz rudenim gaidāms pamiers?

Drīzumā varēs noskaidrot, cik lielā mērā ir patiesas sazvērestību teorijas attiecībā uz Zeļenska un Baidena nerakstītajām sadarbībām. Šo teoriju ticamība izgaismosies tad,...

Foto

Kā saimnieks pavēlēs, tā runāsim! Galvenais - nedomāt!

Portālā Pietiek.com kādu laiku atpakaļ atļāvos publicēt pārdomas par ASV, Izraēlu. Biju pārsteigts, cik daudzi cilvēki lasa šo...