Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Rīgas domei un tās priekšsēdētājam Mārtiņam Staķim nāksies sniegt detalizētas atbildes par atklātībā nonākušajiem nodokļu maksātāju šķērdēšanas plāniem – „klusuma kabīņu” ierīkošanu, jaunām klimatneitralitātes un Dziesmu svēwtku padomnieku un komunikācijas projektu vadītāju štata vietu atalgojumu, komandējumu izmaksām u.c. Pietiek šodien publicē Lato Lapsas informācijas pieprasījumu, kas jau saņemts Rīgas domē:

„Kā izriet no publiski pieejamas informācijas, Jūsu iestāde plāno šādu 2022. gada budžeta palielinājumu:

programma 01.01.00. "Rīgas dome un Rīgas domes Finanšu departaments" 

Pašvaldības dotācijas palielinājums: 582 912 234 912

Atlīdzība 3 jaunu amatvienību izveidei RD Centrālā administrācijā - padomnieks klimatneitralitātes jautājumos (3200 euro), padomnieks Dziesmu un Deju svētku organizēšanas jautājumos (3200 euro) un projektu vadītājs Komunikācijas pārvaldē (1520 euro) no šī gada 1.oktobra (t.sk. atalgojums 23 760 euro) 

Komunikācijas kampaņa par pabalstiem Rīgas valstspilsētas pašvaldībā (20 000 euro)

Ziemas kampaņa par Rīgas pilsētas iedzīvotāju iesaisti sniega tīrīšanā (20 000 euro)

Tehniskajam un mākslinieciskajam noformējumam par "Gada balva pašvaldības darbiniekam" 30 250 30 250

Datortehnikas nomaiņai Komunikācijas pārvaldei 23 220 23 220

Vienvietīgu (2 gab.) un četrvietīgu klusuma kabīņu ierīkošanai 26 130 26 130

Komandējumu/pieredzes apmaiņas braucienu izdevumiem 15 000 15 000

Komunālo pakalpojumu samaksai - siltumenerģijai 116 000 euro un elektroenerģijai 232 000 euro 348 000

Telpu uzkopšanas ārpakalpojuma sniedzēju iesniegto rēķinu apmaksai 50 000 50 000

2022.gadā neplānoto izdevumu segšanai par grāmatas "Mūsu bērns" iegādi 20 947 20 947.”

Gatavojot mediju publikāciju par pašvaldības finanšu līdzekļu izlietojumu, vēlos saņemt šādu informāciju un atbildes pēc būtības uz šādiem jautājumiem:

1) kura konkrētā persona un ar kādu pamatojumu ir izteikusi priekšlikumu izveidot jaunu amatvienību - padomnieks klimatneitralitātes jautājumos?

2) kādu tiešu funkciju veikšana ir nepieciešams padomnieks klimatneitralitātes jautājumos?

3) kas un ar kādu pamatojumu ir secinājis, ka šīs funkcijas nespēj pildīt esošie darbinieki?

4) kas un ar kādu pamatojumu ir ierosinājis šādu atalgojumu šai pamatvienībai?

5) kura konkrētā persona un ar kādu pamatojumu ir izteikusi priekšlikumu izveidot jaunu amatvienību - padomnieks Dziesmu un Deju svētku organizēšanas jautājumos?

6) kādu tiešu funkciju veikšana ir nepieciešams padomnieks Dziesmu un Deju svētku organizēšanas jautājumos?

7) kas un ar kādu pamatojumu ir secinājis, ka šīs funkcijas nespēj pildīt esošie darbinieki?

8) kas un ar kādu pamatojumu ir ierosinājis šādu atalgojumu šai pamatvienībai?

9) kura konkrētā persona un ar kādu pamatojumu ir izteikusi priekšlikumu izveidot jaunu amatvienību - projektu vadītājs Komunikācijas pārvaldē?

10) kādu tiešu funkciju veikšana ir nepieciešams projektu vadītājs Komunikācijas pārvaldē?

11) kas un ar kādu pamatojumu ir secinājis, ka šīs funkcijas nespēj pildīt esošie darbinieki?

12) kas un ar kādu pamatojumu ir ierosinājis šādu atalgojumu šai pamatvienībai?

13) cik projektu vadītāju pašlaik ir Komunikācijas pārvaldē, kāds ir katram noteiktais atalgojums, kādas funkcijas veic katrs no tiem?

14) cik vēl darbinieku pašlaik ir Komunikācijas pārvaldē, kāds ir katram noteiktais atalgojums, kādas funkcijas veic katrs no tiem?

15) cik darbinieku Komunikācijas pārvaldē bija 2020. gada 31. decembrī?

16) cik darbinieku Komunikācijas pārvaldē bija 2021. gada 31. decembrī?

17) kura konkrētā persona un ar kādu pamatojumu ir izteikusi priekšlikumu rīkot Ziemas kampaņu par Rīgas pilsētas iedzīvotāju iesaisti sniega tīrīšanā?

18) ar kādu tieši mērķi ir plānota šī kampaņa?

19) kādi tieši pašlaik ir pašvaldības pienākumi attiecībā uz sniega tīrīšanu? Ko šajā jomā mainīs iedzīvotāju iesaiste? Kāds ir šīs iesaistes likumiskais pamatojums?

20) kas un ar kādu pamatojumu ir noteicis šai kampaņai atvēlamos finanšu līdzekļus?

21) kura konkrētā persona un ar kādu pamatojumu ir izteikusi priekšlikumu par vienvietīgu (2 gab.) un četrvietīgu klusuma kabīņu ierīkošanu?

22) cik četrvietīgās klusuma kabīnes plānots ierīkot?

23) kam tieši domātas šīs klusuma kabīnes?

24) kādam personu lokam nepieciešamas šīs klusuma kabīnes?

25) kā šādu klusuma kabīņu iegāde atbilst pašvaldības zaļajam kursam?

26) kas un ar kādu pamatojumu noteicis kabīņu ierīkošanai nepieciešamo finansējumu?

27) kur tieši plānots ierīkot šīs kabīnes?

28) kura konkrētā persona un ar kādu pamatojumu ir izteikusi priekšlikumu piešķirt papildu finansējumu komandējumu/pieredzes apmaiņas braucienu izdevumiem. Miniet personas, kuru vajadzībām šis finansējums nepieciešams, un konkrēto braucienu maršrutus un pamatojumu.

29) kura konkrētā persona un ar kādu pamatojumu ir izteikusi priekšlikumu piešķirt papildu finansējumu 2022.gadā neplānoto izdevumu segšanai par grāmatas "Mūsu bērns" iegādi? Kāpēc šie izdevumi nebija jau iepriekš ieplānoti?”

Novērtē šo rakstu:

156
2

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Nepiesienieties Vitenbergam, tas bija normāls politiskais tūrisms, bet jūs sagribējāt kādu labumu valstij

Foto2023. gada 14. martā interneta resursā www.makroekonomika.lv tika publicēts raksts "Enerģētikas zaļais mezgls”. Rakstā norādīts, ka Latvijas delegācija vizītes laikā ASV 2022. gada aprīlī saņēmusi piedāvājumu iegādāties sašķidrināto dabasgāzi (SDG) par ievērojami zemākām cenām nekā pagājušajā gadā tirgū bija pieejamas. Seko apgalvojums, ka sarunas ar ASV gāzes kompānijām neesot tikušas uzsāktas un līgums neesot noslēgts, kā rezultātā noprotams, ka Latvija nav guvusi ievērojamu ekonomisku labumu.
Lasīt visu...

21

Publiski jautājumi kuluāros pieminētajai prezidenta amata kandidātei par NATO apsolījumiem

FotoGrieķija ar NATO atbalstu pašlaik bruņojas, lai varētu aizstāvēties pret iespējamo Turcijas agresiju, bet, lūk, paradokss, arī Turcija ir NATO, līdz ar to arī Turcija rīkojas ar NATO svētību un nebūtu pārsteigts, ka arī ar atbalstu. Visai interesanti, kuras NATO valsts karodziņu Latvijā liks piekārt pie prievītēm šāda visai neizbēgama konflikta gadījumā?
Lasīt visu...

21

Porcelāna skandāli un Nacionālā apvienība

FotoTrīs lietas kultūras skapītī stāv - porcelāns, skandāli un Nacionālā apvienība (NA)… Tādi ir mani iespaidi par pēdējo laiku spilgtākajiem notikumiem kultūras nozarē, kuras politisko vadību NA īsteno jau kādus 12 gadus.
Lasīt visu...

21

Jaunā politiķa solījums

Foto1. Es atzīstu daudzskaitļa pirmo personu mēs, kurā ietilpst visi Latvijas kā suverēnas valsts idejai lojāli Latvijas iedzīvotāji. Es atzīstu visu citu nāciju mēs.
Lasīt visu...

21

Tiesības būt stulbam

FotoRit otrais gads kopš Krievijas uzsāktā trīsdienu zibenskara Ukrainā. Pa šo laiku Ukrainas armija papūlējusies demilitarizēt Krievijas bruņotos spēkus par vairāk nekā 20 tūkstošiem militārās tehnikas vienību un vismaz 155 tūkstošiem kritušo iebrucēju. Šie zaudējumi jau ir desmit reizes lielāki nekā PSRS desmit gadu garajā Afganistānas karā.
Lasīt visu...

21

Sargsuņi rej, karavāna mīcās tālāk

FotoNesen medijiem tika ziņots, ka Finanšu izlūkošanas dienests pērn ir saņēmis ziņojumus par vairākiem tūkstošiem aizdomīgu darījumu.
Lasīt visu...

21

Kluso apvērsumu mehānisms

FotoLikumus Latvijā līdzīgi kā citur teorētiski ražo Saeima - mūsu gadījumā 100 deputāti, lai gan faktiski tos nosaka koalīcijas komanda, kuru vieno koalīcijas līgums – deputātu vairākums kas par likumu solidāru apstiprināšanu iepriekš vienojies. Tomēr kas notiktu, ja opozīcija (mazākums) arī vienotos, ka nepieņemamu likumu balsojuma gadījumā viņi vienkārši pamestu zāli un dotos mājās?
Lasīt visu...

21

Vai viņi uzbruks arī Rainim un Čakam? Karš pret kultūru Rīgā

FotoTik daudzi atviegloti uzelpoja, uzzinot, ka pašreizējam Rīgas mēram, stabiņu apmātajam Staķim uz brīdi esot pārgājusi maniakālā kāre uzbrukt pieminekļiem. Uzbrukt mūsu vēsturei un kultūrai. Pār viņu uz brīdi nolaidusies atklāsme, ka Rīgā esot daudz nopietnākas problēmas nekā pieminekļu jaukšana. Protams, ka ir ļoti nopietnas problēmas! Bet patiesībā sašutums sabiedrībā par draudiem pieminekļiem bija tik liels, ka Rīgas mērs kļuva piekāpīgāks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Andrejs Upīts bija jauks un labs okupācijas varas kolaborants

Publiskās atmiņas centra rosinātais un Rīgas Pieminekļu padomes atbalstītais priekšlikums demontēt vairāku literātu (tostarp – latviešu rakstnieka...

Foto

Kad beigsies karš Ukrainā?

Pamēģināsim uz šo jautājumu atbildēt godīgi un argumentēti, izmantojot arī tādu informāciju, kāda nekad nenonāk latvju žurnālistu rokās un galvās. Un paturēsim...

Foto

Es esmu tikls un šķīsts, ticiet man!

Žurnālistikā vissvarīgākā vērtība ir redakcionālā neatkarība. Nekas to nedrīkst apšaubīt. Vienlaikus cilvēkam ir viņa individuālā brīvība un sirdsapziņā pamatotas...

Foto

Nacionālās apvienības viltus patrioti: Ogres mēra Egila Helmaņa gadījums

Lai turpinātu diskusiju par Ogrē nenotikušo bēdīgi slavenā “Latvijas pilsoņa/latvieša” Pētera Avena porcelāna “podu” un “podiņu” izstādi,...

Foto

Gruzijas mācībstundas

Tbilisi atkal dūmos un asaru gāzes mākoņos, ielas tradicionāli pilnas ar karstasinīgo tautu, kurai labs jebkurš iemesls, lai lieku reizi izvicinātu rokas. Kas gadījies...

Foto

Kam traucē Upīša piemineklis?

Pieminekļiem ir kāda nelāga īpašība – tie ir pļāpīgi. Visi kā viens būdami radīti ar mērķi vēstīt nākamajām paaudzēm par dižiem cilvēkiem,...

Foto

Vērtību arguments (jebkura) pieminekļa aizstāvībai

Šajā rakstā apskatīsim vienu cienījamu argumentu par labu pieminekļa (jebkura) aizstāvībai. Proti, iespēju, ka piemineklis cilvēkam ir dārgs. Tas, ka cilvēks...

Foto

Vai Aizsardzības ministrijas nenogremdējamais Jānis tiešām nenogrims?

Šodien notika Latvijas jaunlaiku vēsturē lielākais brīnums. Pati bezgrēcīgākā un tautas mīlētākā - Aizsardzības ministrija atzina, ka tiešām būs...

Foto

Par nelikumībām un reputācijas graušanu Rīgas bērnu un jaunatnes sporta skolā „Rīdzene”

Atkārtoti lūdzam nepieļaut kārtējo Rīgas nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu sporta skolā Rīdzene....

Foto

Kāpēc kolektīvais Soross zaudē Ukrainā?

Dzirdu bāleliņu - patriotu gaudas, tāpēc lietošu maksimāli precīzus apzīmējumus, distancējoties no plašplūsmas ziņu avotu paredzamās indoktrinācijas un nu jau pavisam...

Foto

Aizsardzības ministrei Mūrniecei būtu nevis jāizsaka tukši paziņojumi, bet jāpublisko visa ar pārtikas iepirkumu saistītā dokumentācija

Vēlos publiski paust savu viedokli par Valsts aizsardzības loģistikas un...

Foto

Par LIZDA falšumu

Skolotāji ATKAL draud ar Vislatvijas streiku, ja mēneša laikā netiks izpildītas "viņu" prasības. Tas, ka valdības vadītāji ar Krišjāni Kariņu un LIZDA vadītāju...

Foto

Iespējamā kļūda VID EDS saistībā ar gada ienākumu deklarāciju

Informēju, ka, aizpildot gada ienākumu deklarācijas D3 sadaļu, parādās šāda absurda formula, rēķinot apliekamus ienākumus no citiem...

Foto

Veselības budžets: daudz aizņemsimies, daudz tērēsim un cerēsim, ka veselības joma zels un plauks, bet mums nav nojēgas, kā šo veselības jomas uzplaukumu sasniegt

Savu iepriekšējo...

Foto

Vai Latvijas vēsturiskajām zemēm jāatgriežas Dzimtenes ostās?

Mēs nokavējām 30 gadus no brīža,kad sajuka Teherānas-Jaltas-Potsdamas pēckara ģeopolitiskā arhitektūra. Varbūt mēs nesapratām, kāpēc San Francisko antihitleriskā koalīcija...

Foto

Meli nekad nevar pārmākt patiesību. Arī šoreiz viss nostāsies savās vietās

Jo vairāk pretinieku, jo vairāk goda! Nekad neesmu vairījies no atklātas diskusijas un politiskas cīņas....

Foto

Populisms un sabiedrība

Vārdam “populisms” skaidrojošā vārdnīca sniedz sekojošu skaidrojumu - izdabāšana plašām aprindām, cenšanās par katru cenu, pat ar nepiepildāmiem solījumiem un meliem iekarot tautas...

Foto

Jā, mēs gatavojamies paslepus, necaurspīdīgi iztērēt 100 miljonus eiro par apšaubāmu vēja parka projektu, un ko jūs, kaitnieki, mums padarīsiet?

AS “Latvenergo” paziņojums par ražošanas jaudu...

Foto

Izglītības un zinātnes ministrijai: pieteikums darbam Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam

Ar šo vēlos pieteikties darbam Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam. Mans vārds ir...

Foto

Vēlēšanās zaudējušie paristi un bordānisti vēlas jums atriebties, ogrēnieši

Godātie ogrēnieši un pilsētas viesi! Vērsīšu Jūsu uzmanību uz to, ka plānoto masku šovu* Jūsu pilsētā organizē...

Foto

Galvenais atbildīgais pasūtījuma lietā pret Lapsu un Liepnieku “atrast jebko” ir ģenerālprokurors Stukāns

Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis nav oriģināls, tā ir viņa būtība izvairīties no atbildības,...