Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata
Foto

Staļina rēgs jau tuvu

Juris Bočs
18.09.2018.
Komentāri (0)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

LATVIETIS

25.09.2018. 18:37

»

!

Jebkuram normālam cilvēkam ir skaidrs , ka KNAB ir mums uzspiesta politiska policija , atkarībā no tā ,kurš ieliktenis ieņem vadītāja vietu, tiek piesegtas savējās un apkarotas konkurentu partijas, bet tāpēc ,ka kompromats ir par visiem, tā apkarošana tā īsti neveicas, valsts izzagšana tikai uzņem tempu...


! Vai tev nav apriebies "valsts izzagšana" termins? Bez pierādījumiem, tikai d...šana. Nevienā izzagšanas "komentārā" neesmu lasījis pierādījumu sarakstu, kaut nelielu... Ak, jā, jūs bezdgalīgi ticiet masu mēdītājiem, kuri ,protams, jau no Atmodas laikiem ir tās taisnības nesēji - nepieskaramie, nu manā saprašanā "pāriji". ...valsts izzagšana tikai uzņem tempu...Tu zini. es tev piekrītu, trulais pūlis autobusā nepērk biļetes, neesot naudiņas! Nu tad nopērk automašīnu un brauc uz darbu... Pietiks, riebjas!

Atbildēt

stalins

22.09.2018. 05:42

»

Juris Bočs

Paldies visiem komentētājiem...


Juus maldaaties.Treshdalja tautas buutu gatavi balsot par par partijaam ,kas savaa praksee censtos ieviest godiigu valsts paarvaldes modeli.Shobriid taa ir utopija.

Atbildēt

ko tad reālu

20.09.2018. 15:30

»

Sen bija laks patīrīt likumsargātāju klanu


mūdži: Potapova, Jurašs un Bordāns ir izdarījuši? Sabotējuši KNAB darbu un savu pienākuma veikšanas vietā nodarbojās ar savas partijas taisīšanu?

Atbildēt

Juris Bočs

20.09.2018. 14:59

Paldies visiem komentētājiem!
Izskatās, ka apm.1/3 Latvijas tautas savās dvēselēs ir pārliecināti boļševiki - tāpat kā mana rakstā pieminētā radiniece, kura nebūt nebija mazohiste. Žēl, ka nepieminējāt atklātās vēlēšanas un "stukaču" likumu.
Šajās vēlēšanās saņemsim to, ko gribam un arī tālāk dzīvosim tieši tā kā gribam.

Atbildēt

20.09.2018. 11:34

»

Andris

Trulais raksts pierāda, ka jābalso par pārmaiņām, par JKP


Sen bija laks patīrīt likumsargātāju klanu!
JKP ir izrādījusi reālu ieinteresētību, es par JKP.
Čīkstētāju jau daudz, a darītāju?

Atbildēt

to Andris

19.09.2018. 13:00

»

Andris

Trulais raksts pierāda, ka jābalso par pārmaiņām, par JKP


Vai Bordāns, kas pārstāv LC čekistus, komunistus, zagļus un pederastus, tās būs pārmaiņas, jeb atpakaļ deviņdesmitajos?

Atbildēt

Andris

19.09.2018. 12:48

Trulais raksts pierāda, ka jābalso par pārmaiņām, par JKP.

Atbildēt

Skumjais Bruņinieks

19.09.2018. 12:19

»

to Skumjais Bruņinieks

Čekas projekts, JKP, ir Vienotības kroplā atvase un tik pat bīstami, kā bija ZRP


to Ģenerālis fon destra
Mudīgi būdā, atpakaļ uz IRu..tur Jūs pastulbā Dusma gaida, troļļojiet viņu uz nebēdu..

Atbildēt

to Skumjais Bruņinieks

19.09.2018. 12:14

»

Skumjais Bruņinieks

Kāpēc "nepatika"..? Patika man raksts, bet ne tādā nozīmē, kā Jums...


Čekas projekts, JKP, ir Vienotības kroplā atvase un tik pat bīstami, kā bija ZRP.

Atbildēt

Skumjais Bruņinieks

19.09.2018. 09:37

»

Jēkāpistiem

nepatika? patiesība kaulā kož


Kāpēc "nepatika"..? Patika man raksts, bet ne tādā nozīmē, kā Jums..
Raksts liecina par to, ka Juta, Jurašs, Bordāns un viņu JKP ir uz pareizā ceļa. Ka viņi ir vienīgie, no kā Lembergs un viņa izveidotā valsts nozagšanas sistēma BAIDĀS!
JKP ir vienīgā, nopietnā partija Greizo spoguļu karaļvalstī, kura nav pakļāvusies vēl sistēmai un no kuras Lembergs ar pārējiem saviem apakšoligarhiem vēl raustās.
Pārējās partijas jau ir asimilētas un ar noliektām galvām gatavas pakļauties valsts saimniekam. Arī inteliģence ir sen piejaucēta un katrs tās pārstāvis ir ticis pie treknas sistēmas bļodiņas..un laiza to! Daži bļodiņu ir nomainījuši pret sili un strēbj nekaunēdamies.
Būs interesanti vērot, kā Lemberga sistēma un tai pakļautās partijas jaunajā Saeimā izturēsies pret JKP..kā pakāpeniski to mēģinās drupināt un vājināt..
Esiet droši, ar laiku JKP uzradīsies jauni, jau iefiltrējušies "sirdsapziņas censoņi", kā tas bija ar ZRP..visādi "gulbīši"..
Šādi raksti, salīdzināšana ar Staļina laikiem, "aņkas", "potapovi", "Maskavas roka" utt..liecina par vienu - nekā nopietna pret JKP naF!..

Atbildēt

>> komentārs

19.09.2018. 09:37

»

Skumjais Bruņinieks

Raksts ir tīrs, klasisks trollinga produkts..Pielietota veca, nodrāzta shēma - ja kāda persona vai personu grupa ir jānomelno, tad vislabāk to ir samaisīt vienā čupā ar kādu sabiedrībā negatīvu personu vai notikumu. Un, jo šokējošāk, jo labāk...


Sabiezina krāsas - pārkāpjot gaumes robežas. Bet jautājums par drošības struktūrām politikā pastāv, prasa nopietnu attieksmi. Manā izpratnē, ar šodienas pieredzi un Latvijas kontekstu grūti viennozīmīgi pateikt vai ir iespējams precedents un kā tas var veidoties tālāk.

Atbildēt

Nemainīgi

19.09.2018. 09:31

»


Aprite ir definēta, privilēģijas turpinās, mantošanas kārtībā.

Atbildēt

Rūdolfs

19.09.2018. 09:10

Anna Po†āpova ГРУ'šņika sieva, ja nu kāds nezina.

Atbildēt

Skumjais Bruņinieks

19.09.2018. 08:49

Raksts ir tīrs, klasisks trollinga produkts..Pielietota veca, nodrāzta shēma - ja kāda persona vai personu grupa ir jānomelno, tad vislabāk to ir samaisīt vienā čupā ar kādu sabiedrībā negatīvu personu vai notikumu. Un, jo šokējošāk, jo labāk..
Šajā gadījumā Strīķe tiek pielīdzināta "Staļina laikiem".
Raksts uzrakstīts diletantiski un domāts priekš viszemākās aitu un aunu auditorijas. Nav šaubu, ka daļa "dzīvnieku", ar šņabi un kotleti māgā, sajūsmā siekalodamies sēc, kad lasa šo "daiļliteratūru".
Vēl jau ir daudz, kur tiekties un Lemberga sistēmas troļļi - propogandisti var Jutu salīdzināt ar Čikatillo, Pol pota režīmu, sarkaniem hmeriem..Arī Staļina laiku tēma nebija pilnībā izvērsta..vēl varēja pieminēt Jagodu, Ježovu un Beriju ar visam Gulag nometnēm, moku kambariem.. Strīķe un Gulag nometnes..kāpēc ne, skaisti! Ar "Baigo gadu" galu galā sasaistīt kopā Jutu, Jurašu un Bordānu.
Vot!.. dažiem te portālā būtu svētki..ko, ne..?

Atbildēt

c'est exact

19.09.2018. 06:09

»

man

šausmīgi interesē,kurā vietā Rīgā staļina bēru dienā ļaudis uz ielas raudāja.Bija klusuma brīdis,kad apstājās uz minūti satiksme,bet mana māte tieši tajā brīdī Kr.Barona ielas pagalmā dauzīja paklāju ar putekļu sitamo.Uz ielas nevienu raudošu neredzēju.Viss bija kā parasti.Tikai 6.tramvajs bija uz brīdi...


es jums varu palīdzēt, jo mana mamma tajā laikā bija Rīgas poliklīnikas ārste. Minētajā dienā notika sēru mītiņš "sarkanajā stūrītī" un apzinīgajiem poļitruks piedāvāja raudāt..... un daļa arī slaucīja asaras pret turpmākām privilēģijām

Atbildēt

!

19.09.2018. 06:03

Jebkuram normālam cilvēkam ir skaidrs , ka KNAB ir mums uzspiesta politiska policija , atkarībā no tā ,kurš ieliktenis ieņem vadītāja vietu, tiek piesegtas savējās un apkarotas konkurentu partijas, bet tāpēc ,ka kompromats ir par visiem, tā apkarošana tā īsti neveicas, valsts izzagšana tikai uzņem tempu!

Atbildēt

Vara ir jārausta

18.09.2018. 22:25

Vara ir jārausta, lai kustas, tāpat kā līdaka dīķi ir vajadzīga, lai trenkātu lielās zivis un ķertu, ja vajag.

Var ir ne tikai jārausta, bet JĀNOMAINA ik katras vēlēšanas, jo tā piezīdusies pie lielā valsts maka un zīž ārā visi. Tādēl tie runā, ka jābalso par "stabiliti"- lasi par stabili korupciju un izlaupīšanau, ko stabili iemācījušies. jaunie nepratīs to darīt, kā tas sanāk ZZS, TB/LNNK/NA un Saskaņai.

Vai manījāt TV, kā raustās Reizniece, FM - nu viņi sola debessmannum ka darīs visu, ko tauta vēlas. Tāpat TB/LNNK, Saskaņa - neko nevar parādīt, ko tad ;labu izdarījuši.

Jaunie neesot neko parādījuši. ņirgas, ne teiciens. Būs pie varas un parādīs jums, "blēžiem" debesis caur restēm.

Atbildēt

Starp mums meitenēm

18.09.2018. 22:16

»

!

Tik psihiski nenosvērtus cilvēkus kā Strīķe, jātur vismaz kilometra attālumā no varas gaiteņiem


Acīmredzami, ka komentārs ir žultains, korumpantu rakstīts vai "trollis to raksta.

"Ferdinada" komentārs parāda īsto seju, ka Juta Strīķe, Juris Jurašs, Jānis Bordāns un Co no JKP, 2.saraksts, ir vietā un laikā, par viņiem var un vajag balsot. Paldies par tādu komentāru, kas mudina uz sapratni, par ko balsot 6.oktobrī.

Atbildēt

Blēdis runā?

18.09.2018. 22:07

"Man ir bijusi tā “laime” piedzīvot Staļina laikus, par kuriem ir palikušas dažas, diezgan spilgtas, atmiņas ..."- lai paliktu spilgtas atmiņas no Staļina laikiem, šodien tev jābūt jau ap 90, jo bērnībā nav nekādas sajēgas par politiku un rokasbumbu vai hokeju, jo to vēl nespēlē. Ja nav tie 90, tad tu esi blēdis un nomelno tos, kuri strādāja un strādās godīgi. Tu labi zini, ka KNABā strādāt neļāva, darbiniekus vajāja, ja nesniedza ziņas, prasīja stulbas atskaites utt. Centīgos no amata padzina. Ja tu gribi salīdzināt ar Staļina laikiem Jutu un Juri, tad izanalizē konkrētu faktu, vienu un neraksti sazvērestības teorijas un vispārinājumus, ja tev vēl ir smadzenes. Bet izskatās ka to tev nav esi blēdis, drīzāk. Tu, kā izriet no raksta, esi spogulis tiem, kurus pat bez izmeklēšanas varētu likt aiz restēm, jo izskatās, ka tu stāsti par sevi, par savu nostāju. Vai kāds blēdis ir atzinis, ka viņš ir blēdis. Nav, bet nomelnot citus - oi kā māk!

Atbildēt

18.09.2018. 21:56

Viss sagriezts ar kājām gaisā. Autoram jānorāda, ka tieši KNAB darbinieki ķēra ne tikai korumpantus, bet arī musorus, prokurorus, tiesnešus, kas ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli "pēc kāda nelabvēļa nepamatota ierosinājuma", fabricēja lietas, vajāja cilvēkus un veica tādus noziegumus, par ko Staļins pat iedomāties nevarēja.
Ja nākamā Saeima aprobežosies tikai ar ģenerālprokurora atlaišanu, tā ir jāpatriec. Viņš ir apsūdzams un tiesājams par smagiem noziegumiem.

Atbildēt

agents

18.09.2018. 21:53

Autors pat baidas pieminet ko Juta teica par musu galveno tiesnesi . Vai tiesam kgb iedzitas bailes ir tik sausmigas ,ka pat iemineties kritizejot JKP , nedrikst to pieminet ? Musu sabiedrotie ari to zina un Juta zina ka vini zina .

Atbildēt

Potapovs

18.09.2018. 21:33

»

Potapovs

A kas, piemēram, attiecībā uz meronī mahinācijām nav pietiekoši faktu, lai sēdinātu jau tagad? Kas to visu nezin ģenērālprokurors


Kas nav bijušas simtiem citu līdzīgu blēdību?
Kautvai Liepājas Metalurgs.

Atbildēt

Potapovs

18.09.2018. 21:31

A kas, piemēram, attiecībā uz meronī mahinācijām nav pietiekoši faktu, lai sēdinātu jau tagad? Kas to visu nezin ģenērālprokurors?

Atbildēt

johans

18.09.2018. 20:40

»

man

šausmīgi interesē,kurā vietā Rīgā staļina bēru dienā ļaudis uz ielas raudāja.Bija klusuma brīdis,kad apstājās uz minūti satiksme,bet mana māte tieši tajā brīdī Kr.Barona ielas pagalmā dauzīja paklāju ar putekļu sitamo.Uz ielas nevienu raudošu neredzēju.Viss bija kā parasti.Tikai 6.tramvajs bija uz brīdi...


Kad visi komunisti,komjaunieši,čekas aģenti un tamlīdzīgi tipi ar.garantētu algu dzēra šņabi barikādēs,tauta pelnīja dienišķo maizi smagā darbā.Atceros,ka pēc Brežņeva nāves komunisti dzenāja tautu uz piemiņas mītiņiem,bet tagad viņi bez kāda kauna pazīmēm gozejās visur,kur vien var pazīmēties.Nāvi okupantiem un viņu dienderiem nevis varu!

Atbildēt

Jūsu būris

18.09.2018. 20:36

»

Pēteris

To jau arī gaida tev līdzīgie čekisti


Nevajag zagt! Tad visus, kas godīgi nebūtu jāapsaukā par čekistiem.

Atbildēt

Latvis

18.09.2018. 20:09

Strīķe ir vienīgā, kas varētu sakustināt šo "čūsku midzeni", jo tā korupcija saaugusi ar atkatniekiem un pat nodokļi ir "pielāgoti" dažiem personāžiem. Kā Lemberga dēlēns nopirka "Top" veikalu akcijas, tā sākās masveidīga šo celtniecība un pērkot materiālus firmai(juridiskai personai) nav jāmaksā PVN. Tā kā šis kungs diez vai ir reģistrējis savu firmu Latvijā, bet drīzāk ārzonā, tad ienākuma nodoklis arī nav jāmaksā. Reģistrēja ofšoros, gan visi lielie mūsu biznesmeņi. Tie "suņu būdas" saimnieki to visu varētu "izbļaut", bet viņi nav juristi un ar bļaustīšanos arī viss izbeigsies. Tā ka Strīķe mums būtu labākais varians, jo būs sliktāk, kad valst ekonomika sabruks. Nevarēs samaksāt sabiedriskā sektorā strādājošiem, nebūs naudas pensijām. Tad sāksies masveida nemieri- linča tiesas.

Atbildēt

neesmu bērns

18.09.2018. 20:08

Kad glabāja Brežņevu man jau pašai bija liels bērns.Grūti iedomāties,ka Brežņeva dēļ kāds Latvijā būtu lējis asaras.Biju tai brīdī Tdžikijā Dušanbe un tur cilvēki viesnīcā skatījās tv kā viņa zārku iemeta ar smagu blīkšķi kapā un smējās.Kādu cirku tad jūsu skolā tā skolotāja taisīja?Staļina dēļ arī Rīgā neviens neraudāja.Ja nu vienīgi aiz laimes un cerībā,ka varbūt beigsies terors.Krievijā gan sievietes kauca,ko var redzēt dokumentālās filmās,jo bija nozombētas un ticēja,ka viņš ir cilvēces tēvs un skolotājs.Arī manā skolā pie sienas bija viņa bildes un plakāti ar slavas dziesmām staļinam,kuri visi tika fiksi novākti drīz vien pēc viņa nāves bez paskaidrojumiem.Un neviena skolotāja neraudāja.Visi radi draugi un kaimiņi bija priecīgi.tāpēc brīnos,ka kāds Rīgā ir redzējis raudošus cilvēkus.Varbūt kāds krievs arī apraudājās vai arī drīzāk tēloja,ka raud,baidoties no "modrajām acīm un ausīm.

Atbildēt

Tiesnesis

18.09.2018. 20:01

»

As

Pilnīgas un absolūtas muļķības tu bērns runā,piemēram manā skolā lielākā daļa skolotājas Brežņeva bērēs raudāja no sirds un pēc dažiem gadiem tas viņām nemaisīja nesāties ar auseklīti pie atloka pa skolas gaiteņiem un tagad nacionāļos rakstīties,par Staļina bērēm pat nerunājot...


Nezinu, vai raudāšana kādās bērēs liecina par kaut kādu īpašu dvēselisku tuvību. Tur jau visa atmosfēra velk uz sērām, un ja vēl acis slapjā vietā vai vienkārši attiecīgs noskaņojums. Es dažreiz raudu, kad piedzeros un klausos Die Lorelei.

Atbildēt

As

18.09.2018. 19:44

»

man

šausmīgi interesē,kurā vietā Rīgā staļina bēru dienā ļaudis uz ielas raudāja.Bija klusuma brīdis,kad apstājās uz minūti satiksme,bet mana māte tieši tajā brīdī Kr.Barona ielas pagalmā dauzīja paklāju ar putekļu sitamo.Uz ielas nevienu raudošu neredzēju.Viss bija kā parasti.Tikai 6.tramvajs bija uz brīdi...


Pilnīgas un absolūtas muļķības tu bērns runā,piemēram manā skolā lielākā daļa skolotājas Brežņeva bērēs raudāja no sirds un pēc dažiem gadiem tas viņām nemaisīja nesāties ar auseklīti pie atloka pa skolas gaiteņiem un tagad nacionāļos rakstīties,par Staļina bērēm pat nerunājot....

Atbildēt

Jānis

18.09.2018. 19:28

»

Muris Počs

Vecuma gļuki, es atvainojos


http://www.rigacv.lv/articles/xx_gadsimts_post_scriptum_1_serija

Sākot ar 15. Minūti

Atbildēt

Tiesnesis

18.09.2018. 19:02

nomainīt ģenerālprokuroru un ielikt amatos tiesās godīgus cilvēkus ir pozitīvi plāni, ja tos reāli gatavotos realizēt. Diemžēl praksē JKP neko konkrētu nedara un netaisās darīt. Tā tikai tāda muldēšana, lai zvejotu apmuļķoto balsis.

Atbildēt

nuja

18.09.2018. 18:37

»

Muris Počs

Vecuma gļuki, es atvainojos


visparastākā taukmūļu šiza.

Atbildēt

stalins

18.09.2018. 18:27

Varbuut izbeigt ar sho demokraatiju? Nu neiet taa lieta.Bet interesanti,ja paraadiisies materials par J.Jurashu.tad J.Striikje njems vinju ciet ?

Atbildēt

pērkons

18.09.2018. 16:45

Strīķe būs IM-kā ministre,jo Kozlovskis ir galigi nolaidis iekslietu sargājošās iestades darbības,viņš nav savā valdīšanas laikā,savedis centrāl tirgu,nerunājot par policijudarbību.Latvījā nav neviens spiegs noķerts,Ādažos divus spiegotājus,ar pātagu uzšava pa dibenu,un palaida uz krieviju atpakaļ,lai spiego tālāk,tāpēc jābalso par spējīgām personām,un spējīgām partijām-KPV un JKp.

Atbildēt

man

18.09.2018. 16:12

šausmīgi interesē,kurā vietā Rīgā staļina bēru dienā ļaudis uz ielas raudāja.Bija klusuma brīdis,kad apstājās uz minūti satiksme,bet mana māte tieši tajā brīdī Kr.Barona ielas pagalmā dauzīja paklāju ar putekļu sitamo.Uz ielas nevienu raudošu neredzēju.Viss bija kā parasti.Tikai 6.tramvajs bija uz brīdi apstājies un dažas mašīnas.

Atbildēt

!

18.09.2018. 16:08

Tik psihiski nenosvērtus cilvēkus kā Strīķe, jātur vismaz kilometra attālumā no varas gaiteņiem!

Atbildēt

18.09.2018. 15:58

jūsu radiniece ir bijusi izteikta mazohiste un viņa nebūt nav vienīgā. Jebkurā sabiedrībā būs viena daļa, kuri sevi šaustīs ar patāgu un gūs no tā baudu.Tie arī ilgojas un gaida "stingro roku", kas visu noliks pa vietām. Tā ir tāda cilvēku psihes īpatnība, kura paver ceļu staļiniem, hitleriem un viņiem līdzīgiem.....tomēr ceru, ka Latvijai tas nedraud, atmiņas vēl ir visai svaigas.....

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nav taisnība, ka valsts palīdz uzņēmējiem. Valsts viņus mēdz reketēt

FotoValsts amatpersonas īpaši jau vēlēšanu laikā daudz runā par uzņēmējdarbības vides uzlabošanu, palīdzību uzņēmējiem, tiesiskumu un tā tālāk, un tā joprojām. Praksē gan mēdz būt citādāk, un valsts iestāžu vērsanās pret mani, manas ģimenes locekļiem un manis vadīto uzņēmumu liecina, ka realitāte var līdzināties absurda lugai.
Lasīt visu...

21

Korupcijas prakse perifērijā – Balvos

FotoKonkrētā piemērā – Balvos. 2022.gada oktobrī uz ceļa, kuru kā taisnāko vairāk nekā 30 gadus lieto mazdārziņu īpašnieki, bez brīdinājumiem tika nostiepta ķēde, kurā par laimi nelaimē ar salīdzinoši lēnu ātrumu (ap 15 km stundā) ietriecās motocikla vadītājs kurš guva nopietnas kakla traumas.
Lasīt visu...

12

Kas notiek Valmieras policijā un prokuratūrā

FotoVēlos Jūs informēt, kas notiek Valmieras policijā un prokuratūrā.Jau neskaitāmas reizes pēdējo pāris gadu laikā tiek ierosinātas krimināllietas par izvarošanu. Tiek aizturēti cilvēki, kuri pēc pāris mēnešiem tiek atbrīvoti. Bet tajā pašā laikā cietušās personas saņem no valsts atlīdzību, kas paredzēta cietušām personām
Lasīt visu...

21

Levita kungs, mēs gribam 0,16% no iekšzemes kopprodukta, nevis valsts radio un TV sakārtošanu!

FotoPirms vairāk nekā desmit gadiem politiskajā dienaskārtībā pirmoreiz nonāca jautājums par Latvijas sabiedrisko mediju apvienošanu. Toreiz Latvijas Radio iestājās pret to, jo apvienošanās sākotnējais ambiciozais plāns toreizējā resursu trūkuma situācijā bija nerealizējams, savukārt apvienošanās, neieguldot nepieciešamos finanšu līdzekļus attīstībai, solīja vairāk risku nekā ieguvumu. Procesa virzītāji aizrautīgi runāja par sinerģiju, kas veidosies apvienotajā medijā, tajā pašā laikā nespējot kliedēt bažas par to, vai:
Lasīt visu...

21

Sazvērestības teoriju cienītājiem ir jāpajautā sev: bet kāda ilgtermiņa mērķa labā darbojos es?

FotoPirms ejam tālāk, ir jāuzsver, ka sazvērestības teoriju patiesums šeit nav būtisks. Vārdu savienojums “sazvērestības teorija” sākotnēji nenozīmē, ka šī teorija pauž nepatiesību, vien to, ka tā apraksta vairāku spēlētāju sazvērēšanos. Taču skaidrs, ka mūsdienās šim vārdu savienojumam ir negatīva konotācija — ar to apzīmē stāstus, kurus publiskajā telpā nav pieņemts uzskatīt par patiesiem.
Lasīt visu...

18

“Demokrātijas akadēmija” vēlas demokrātiju, par kuru maksā visi citi!

Foto16.martā Ogres muzejā notika pasākums “Demokrātijas akadēmijai”. Tā ir programma, kuru par dažādu fondu, tostarp Sorosa fonda “DOTS”, naudu īsteno vairākas biedrības. “Akadēmiķi” apmeklēja muzeju, bet “aizmirsa” par to samaksāt.
Lasīt visu...

21

Pārdomas saistībā ar veselības aprūpes budžetu 2023. gadā

FotoUzstādījums, ka, pirms nav veiktas reformas, veselības aprūpes budžetu ir racionāli papildināt vien tehniski, vedina minēt, vai tiešām valdība sāk cīņu ar lielāko šķērsli nozarē, proti, hroniski samilzušo administratīvo vājumu. Gadiem ilgi Nacionālais veselības dienests un Veselības ministrija apzināti vairījušies veikt reālu pārraudzību, cik lietderīgi ārstniecības iestādes izmanto piešķirtos līdzekļus, kas paredzēti deleģēto valsts pārvaldes uzdevumu izpildei, lai sniegtu iedzīvotājiem valsts nodrošinātos veselības aprūpes pakalpojumus. Ja tiks īstenota reāla padotība, iestādes riskēs aizskart medicīnas establišmenta intereses.
Lasīt visu...

Lursoft