Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Rakstu sakarā ar to, ka, iespējams, mūsu mājas problēma ir visas Rīgas problēma. Jo šis jautājums tā arī nav pacelts mazliet augstā līmenī. Nezinu, vai tās ir bailes vai arī neviens nav iedziļinājies.

Esmu par šo pašu jautājumu lasījis publikācijas gan portālā Pietiek, gan arī avīzē MK Latvija. Taču abos gadījumos ir apskatīta tikai viena konkrēta adrese. Ņemot vērā, ka šī problēma ir arī mūsu mājā, rodas pamatotas aizdomas, ka tā varētu būt kārtējā shēma, kas pagaidām iet cauri bez lieka trokšņa un bez mediju ieinteresētības.  

Tādēļ centīšos savā vēstulē šo problēmu attēlot pēc iespējas sīkāk, lai būtu izprotama mana nama konkrētā problēma, kā arī kopsakarības jau starp citām adresēm Rīgā, kas izbauda maģisko skaitli 1014.

Viss aizsākās šī gada janvārī, saņemot kārtējo rēķinu no Rīgas Namu Pārvaldnieka, kas izrādījās precīzi divas reizes lielāks nekā iepriekš. Nekavējoties ņēmu rokās telefonu un zvanīju uz Rīgas Namu Pārvaldnieku, lai noskaidrotu, kādēļ tāda situācija, pa norādīto tālruni 67097777. Bija jāgaida nepilna pusstunda, lai jau kāds šīs laipnās iestādes darbinieks paceltu telefonu. Atstāstu pilnu sarunas tekstu.

Es: ”Labdien! Sakiet, lūdzu, kādēļ mūsu nama īres maksa šomēnes ir divas reizes lielāka nekā ierasts?"

Rīgas Namu Pārvaldnieka darbiniece (priekšā, protams, nestādījās): „Tas tādēļ, ka paaugstinājušās apkures izmaksas!" (Autors: šis jautājums arī patiesībā ir izpētes vērts ņemot vērā Rīgas Siltuma tarifus par 1mWh, kas apbrīnojamā kārtā sanāk par 80% dārgāk nekā tiem, kam ir alternatīvā gāzes apkure, taču ir jāņem vērā, ka Rīgas Siltums gāzi iegādājas aptuveni divas reizes lētāk nekā privātie patērētāji.)

Es: ”Interesanti gan! Mani pārsteidz Jūsu pārliecība par lielo rēķina pamatotību. Bet man jāatvainojas, taču mūsu mājā diemžēl nav centralizētās Rīgas Siltuma apkures!”

Rīgas Namu Pārvaldnieks: "Ā! Jums nav apkures?”

Es: ”Nē!”

Rīgas Namu Pārvaldnieks: "Tādā gadījumā – remonts!”

Es: ”Kāds remonts?”

Rīgas Namu Pārvaldnieks: "Nu tagad tāds ir! Pazvaniet savam nama pārvaldniekam, viņš Jums visu paskaidros.” Viņa noliek klausuli.

Interesantākais šajā telefona sarunā, protams, ir tas, ka šī Rīgas Namu Pārvaldnieka darbiniece pilnībā neinteresējās, no kāda rajona es zvanu. Vai tā ir Jugla vai centrs, vai Āgenskalns? Tas man lika kļūt aizdomīgam un secināt, ka šis jēdziens remonts ir visā Rīgā, ko viņi ir ietinuši skaistā nosaukumā: MK 1014. noteikumi.

Un ar to saruna beidzās. Es sašutumā zvanu mūsu nama pārzinim kura numurs ir norādīts izrakstītajā rēķinā 26106049 (kura vārds arī, protams, nav zināms). Tālāk zvana atreferējums.

Es: „Labdien! Jums zvana no Krāsotāju ielas 6A nama! Vēlos noskaidrot iemeslus sakarā ar milzīgo rēķinu." (Nama pārziņa darba vieta ir likvidēto Avotu namu telpās.)

Pārzinis: „Kā? Nu tas ir sakarā ar apkuri!”

Es: „Es atvainojos, bet mūsu namā nav Rīgas Siltuma apkure!”

Pārzinis: ”Tādā gadījumā tas ir remonts!”

Es: „Kāds remonts ?”

Pārzinis: ”Es tūlīt noskaidrošu un atzvanīšu Jums.”

Protams, es tam piekritu un gaidīju, kad atzvanīs nama pārzinis. Nebija ilgi jāgaida. Aptuveni pēc stundas viņš man atzvanīja. Kas bija ļoti patīkami.

Pārzinis: „Labdien! Te zvana Jums nama pārzinis sakarā ar jautājumiem, kas radušies Krāsotāju ielas 6A nama jautājumos, sakarā ar remontu.”

Es: ”Ļoti patīkami. Un kas tas būtu par remontu ? ”

Pārzinis: „Nu, pēc tāmes, kas tika sastādīta 2012. gada rudenī, veicot apskati Jūsu mājā!”

Es: „Bet neviens taču neko no nama iedzīvotājiem vispār nezina par šādu tāmes esamību!!! Un vispār, kas mums ko ir prasījis ? Vai mēs to gribam vai ne?”

Pārzinis: ”Mēs Jums rudenī izsūtījām visiem informāciju!”

Es: ”Paldies.”

Ar to tās dienas telefona saruna arī beidzās.  Devos pie kaimiņiem taujāt. Vai viņi ir lietas kursā par esošo situāciju un vai viņi ir ko līdzīgu tāmēm redzējuši savās pastkastītēs? Uz ko es saņēmu noraidošas atbildes. Visi bija izbrīnīti un nepatīkami pārsteigti. Kāda kaimiņiene teica, ka esot sazvanījusi pārzini un tas viņai stāstījis,  ka redzējis kaut kādus mūsu nama iedzīvotājus ar šīm tāmēm rokās, kas it kā bijuši pie viņa tajā dienā ieradušies runāt. Jāpiebilst, ka man nebija iespēja uzzināt, kas tie ir par kaimiņiem, kurus ir redzējis mūsu nama pārzinis. Jo pieļauju domu, ka tādu nemaz nebija.

Es vēlreiz nākošajā dienā sazvanīju „Rīgas Namu Pārvaldnieku”, lai noskaidrotu, kas tās par remonta tāmēm un,  kad tās ir izsūtītas? Un man pa tālruni tika pateikts, ka visiem iedzīvotājiem viss esot izsūtīts pa pastu jau 2012. gada rudenī. Es viņiem jautāju, tad kādēļ es neko nezinu un kādēļ manis aptaujātie kaimiņi neko nav redzējuši? Uz ko es saņēmu saltu atbildi: ”Mēs par Latvijas Pasta darbību neatbildam.”

Nospļāvos un nodomāju - nu, lai tā arī būtu, taču tad es nolēmu vēlreiz pazvanīt mūsu nama pārzinim pa tālruni 26106049, lai noskaidrotu, kas tad tur īsti ir ar tām vēstulēm un kad tad tās ir nosūtītas?

Un te nu sākās īstā melos pīšanās no viņu puses. Pārzinis man stāstīja ar pārsteigtu balsi, ka tā nevarot būt, ka mēs neko neesam saņēmuši, un viņš pats esot to vēstuļu nosūtīšanu koordinējis.

Es viņam jautāju: ”Vai pa Pastu sūtījāt tās vēstules?”

Pārzinis: ”Nē, es viņas personīgi iedevu sētniecei, lai iemet Jums pastkastēs!”

Es: „Bet kādēļ centrālajā ofisā man teica, ka pa pastu?”

Pārzinis: „Nezinu!”

Nu un šeit es sāku saprast, ka nevienam nekas nav sūtīts un mēs tiekam, maigi izsakoties, tīti ap pirkstu. Sāku interesēties internetā, kas tad tās ir par tāmēm remontam un kā tās radušās? Es tās tur arī atradu. Jeb, pareizāk sakot. kaut kādu mistisku tabuliņu, kas noliek visus nama iedzīvotājus uz ceļiem nākamos sešus gadus!!! Un tas vis it kā zem nevainīga aizsega - MK noteikumi Nr. 1014. Un vis tikai Jūsu interesēs.

To, kas redzams dokumentā, gan ir grūti nosaukt par tāmi. Tas drīzāk ir kaut kāds satura rādītājs ar no pirksta „izzīstiem” skaitļiem. Un tas visai epopejai ar maģisko 1014 ir tikai sākums.  Rīgas Namu Pārvaldnieks tur ir smuki, skolnieka cienīgā veidā un tikai vien viņiem pašiem zināmām metodēm izrēķinājuši, ka viņiem no konkrēti mūsu adreses ir nepieciešami 44 103,70 LVL, kas, sarēķinot uz 1m3, sastāda 0.4477 LVL, un tas viss 72 mēnešus tiks iekasēts, balstoties uz 1014. MK noteikumiem.  Konkrēti manam dzīvoklim pēc viņu plāna tie ir papildu 40,77 LVL nākošos 72 mēnešus ik mēnesi  jeb 6 gadus !!!

Es, protams, nebiju mierā ar šādu tāmi un sāku rīkoties! Uzrakstīju vēstuli uz 5 lpp. un sāku apstaigāt visus Krāsotāju ielas 6A nama iedzīvotājus un vākt parakstus, lai iebilstu pret šo Rīgas Namu Apsaimniekotāja patvaļu un, manuprāt, vienkāršo cilvēku apzagšanu atklātā veidā, slēpjoties zem MK 1014. noteikumiem.  

Sazvanījos atkārtoti ar nama pārzini un izteicu klaju nesapratni par tāmē esošiem skaitļiem un neapmierinātību.  Sevišķi uzsvēru elektroinstalācijas izmaksas, ūdens vada izmaksas, kā arī par pamatu renovāciju.

Un tad sākās vēl interesantāk! Rīgas Namu Apsaimniekotājs ar pārzini un, jā, jā arī Ušakovs sāka „rīkoties”. Bet tas viņus vēl vairāk sapina melos, un es guvu apliecinājumu tam, ka šis remonts uz maģisko 1014 MK noteikumu pamata ir sistēma, kā zagt un aplaupīt Rīgas iedzīvotājus.

Uzrakstījām vēstuli Rīgas Namu Pārvaldniekam un iesniedzām to viņiem 24. janvārī, sīki un smalki paskaidrojot, kas ir pārkāpts un kādēļ nepiekrītam. Vēstuli pieņēma viņu darbiniece Daiga Brauna, kas sākumā atteicās parakstīties uz iesnieguma lapām. Taču pēc manas uzstājīgas pieprasīšanas tomēr tas tika panākts. Kā arī uzrakstīju Ušakovam Twiterī, kādēļ ir šāda nekārtības. Un tad 22. februārī viņš man uzrakstīja izskaidrojumu, kas patiesībā bija jau iepriekšējās tāmes apakšējā teksta pārrakstīšana, taču ar dažām izmaiņām, kas apstiprina, ka viņi melo un pat ļoti nekaunīgi. Lūk, zemāk Ušakova teksts:

"Saskaņā ar dzīvojamās mājas Krāsotāju ielā 6A, Rīgā, vizuālās apsekošanas aktu 2012.gada 15.augustā ir sagatavots defekta akts Nr.9-25/11847, kurā konstatēts, ka Dzīvojamās mājas Lit.1, Lit.3 un Lit.6 jumta segumi ir nolietojušies. Jumta seguma nomaiņas provizoriskās izmaksas ir Ls 35813,10. Jumta seguma nomaiņai nepieciešamo līdzekļu uzkrājuma termiņš noteikts 72 mēneši, sākot no 2013.gada 1.janvāra, kas veido izmaksas Ls 0,4470 apmērā uz vienu dzīvokļa īpašuma platības kvadrātmetru mēnesī. Pēc RNP sniegtās informācijas Dzīvojamajā mājā nav centralizētās apkures un maksa par siltumapgādi netiek aprēķināta. Janvārī izrakstītajos rēķinos apsaimniekošanas maksa kāpums atšķirībā no decembrī sagatavotajiem rēķiniem ir saistīts ar minētā uzkrājuma veidošanu jumta seguma nomaiņai. 

Atbilstoši Ministru kabineta 2008.gada 9.decembra noteikumu Nr.1014 “Kārtība, kādā aprēķināma maksa par dzīvojamās mājas pārvaldīšanu un apsaimniekošanu” (turpmāk–Noteikumi) 10.punkta nosacījumiem, 2012.gada oktobrī Dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieki tika informēti par aprēķināto dzīvojamās mājas uzturēšanas un apsaimniekošanas maksu nākamajam kalendāra gadam, kā arī, atbilstoši Noteikumiem, tika sagatavots minētajai dzīvojamajai mājai nepieciešamo remontdarbu apkopojums, iekļaujot jumta seguma nomaiņas darbus un to orientējošās izmaksas. Noteikumu 12. punkts nosaka, ka 30 darba dienu laikā pēc minētā paziņojuma saņemšanas dzīvokļu īpašniekiem dzīvokļu īpašnieku kopsapulcē jāpieņem lēmums par dzīvojamajai mājai aprēķinātās pārvaldīšanas un apsaimniekošanas maksas apstiprināšanu nākamajam kalendāra gadam, kā arī par dzīvojamajai mājai nepieciešamo remontdarbu plāna apstiprināšanu nākamajiem periodiem. Par pieņemto lēmumu bija jāinformē RNP. Ņemot vērā, ka Dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieki neiesniedza kopsapulces lēmumu par apsaimniekošanas maksas 2013.gadam noraidīšanu, tādēļ tā stājās spēkā no 2013.gada 1.janvāra. 

Vēlos piebilst, ka Dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku kopībai ir tiesības lemt par atteikšanos no jumta seguma nomaiņas. Dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku kopības lēmums pieņemams, ievērojot Dzīvokļa īpašuma likuma 16., 17., 18., 19., 20. un 21.panta nosacījumus. Pieņemtais lēmums noformējams rakstveidā un iesniedzams RNP iecirkņa „Centrs” lietvedībā Avotu ielā 35a, Rīgā, 2.stāvā vai arī RNP klientu apkalpošanas centros. Papildus informācija par dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu pieņemšanas kārtību un dzīvokļu īpašnieku kopsapulču protokolu noformēšanu pieejama RNP interneta vietnē www.rnparvaldnieks.lv. Gadījumā, ja Dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku kopība pieņems lēmumu jumta seguma nomaiņas darbus neveikt, RNP neuzņemas atbildību par sekām, kas var iestāties jumta seguma nomaiņas darbu neveikšanas gadījumā. http://tl.gd/l48uof "

Pievērsiet uzmanību manis izceltajām summām. Viņiem šķiet, ka mēs esam idioti, vai arī viņi ir tik nekaunīgi un zagšanai un meliem vienkārši nav robežu. Viņu izrakstītajā tāmē iepriekš kopsumma ir 44 103,70 LVL, un pozīcija jumta segums no tās ir 35 813,10 LVL. Vis kļūst nesaprotams.

Tagad atgriezīsimies pie mana iesnieguma. Kā jau minēju, es to iesniedzu 2013. gada 24. janvārī. Taču uz to nav saņemtas nekādas atbildes joprojām. Jau gandrīz 3 mēnešus. No tā var noprast, ka Rīgas Namu Pārvaldniekam ir nospļauties uz likumu, kas tam nosaka pienākumu atbildēt.

Ir daži pamatjautājumi, kas varētu interesēt šīs vēstules lasītāju un arī medijus:

- Cik mājās Rīgā ir piemēroti šie 1014. noteikumi?

- Cik no tām ir procentuāli bez apkures? (No tā var izsecināt manis izvirzīto hipotēzi-vai Rīgas Siltums, vai remonts, bet jāmaksā tāpat.)

- Kādēļ viņi ignorē likumu un neatbild uz vēstulēm jeb konkrēti vēstuli Nr. 1-3/3321?

- Vai Rīgas Namu Pārvaldnieks spēj pierādīt, ka viņi ir izsūtījuši šīs vēstules ar remonta tāmēm ?

- Vai Rīgas Namu Pārvaldnieks garantē, ka šī samaksātā nauda būs tur pēc 72 mēnešiem? Kā viņi to garantē?

- Vai mājām, no kurām tiek iekasēti šie līdzekļi, tiks izveidots atsevišķs konts bankā, kuru pārskatīt varēs konkrētā nama iedzīvotāji ?

- Kur iedzīvotāji, kas ir saņēmuši šādus rēķinus, kuru paaugstināšana balstīta uz MK 1014. noteikumiem, var redzēt šo tāmju detaļas un to veidošanos ?

- Vai iedzīvotāji, kas jau ir samaksājuši šīs nepamatotās summas, atgūs savu naudu? Ja jā, tad kā un cik ilgā laikā ?

- Kādēļ plānotajā izdevumu sadaļā 2013. Ggadam plānotā kopsumma ir 4875,66LVL un plānots iekasēt ir 0,4470 par m3, tātad 1112,79x04470=5969.01LVL, taču, ja ņem vērā norādīto summu, tad ir 4875,66:12(mēneši)=406,31LVL:1112,79(platība)=0,37LVL par m3?

Cik tad īsti ir jāmaksā? Rodas sajūta, ka viņiem pašiem tas nav skaidrs. Ir skaidrs tikai tas, ka ir jāmaksā. 

Novērtē šo rakstu:

77
8

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Par manis paša kļūdām es pats esmu maksājis, maksāju un turpināšu maksāt

FotoTe manas pārdomas, kuras rakstīju reiz, kad pēc kārtējās, enerģētiski, intelektuāli un sirdsgudri piesātinātās intervijas (ja nemaldos - tā bija nra.lv) komentāros un citur soctīklos tika „apd...ts” Ēriks Stendzenieks.
Lasīt visu...

21

Ašeradens būs īstais

FotoLabdien, biedri un atbalstītāji, visi. kam rūp tiesiska, latviska un eiropeiska Latvija! Šajā sestdienā mēs sanāksim kopā. lai lemtu par mūsu partijas nākotni, par mūsu vērtībām un idejām, kā arī cilvēkiem, kas tās īstenos dzīvē.
Lasīt visu...

15

Atklāta vēstule Latvijas Republikas 12. Saeimas deputātam Andrejam Judinam

FotoLatvijas Republikas 12. Saeimas 2017. gada 21. jūlija ārkārtas sēdē tika pieņemts lēmums ar nosaukumu “Par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti kriminālprocesā Nr.16870000911” (turpmāk – Lēmums). Lēmumu sagatavojis un kā pirmais parakstījis Saeimas deputāts Andrejs Judins.
Lasīt visu...

20

Latvijas attīstība Šveika garā jeb ķemertiņu reģistram būt

FotoBrīdināts, ka pēc likuma par šķiņķa zādzību pienākas sods no 6 mēnešiem līdz 20 gadiem, krietnais kareivis Šveiks atbildēja, ka tādus likumus viņš nepazīstot. Nedomāju, ka likuma nezināšana glābs arī tos Latvijas iedzīvotājus, kuri nebūs reģistrējuši savus, atvainojiet, ķemertiņus jeb decentralizētās kanalizācijas sistēmas kopējā reģistrā. Labi, ka par šo pārkāpumu nedraud tāds sods kā Šveikam, taču arī 1400 eiro juridiskajām personām un 350 eiro fiziskajām ir gana liels sods, īpaši lauku reģionos dzīvojošiem pensionāriem.
Lasīt visu...

21

SS.LV un VID strīds parāda, ka dzīvojam represīvā valstī

FotoŠodien Cīrules kundze LTV paziņoja, ka strīds starp VID un SS.lv esot pievērsis uzmanību tam, vai būt godīgo nodokļu maksātāju pusē ir labi vai slikti. Var saprast tā: ja tu esi pret VID rīcību šajā gadījumā, tad tu atbalsti nodokļu nemaksātājus.
Lasīt visu...

21

Haltūra, ko veselības ministre Čakša sauc par likumprojektu un kas Kučinskim šķiet derīga

FotoLai novērstu uzmanību no veselības aprūpes pamatproblēmām – mediķu streika, zemas efektivitātes un kvalitātes, par ko nemitīgi atgādina Latvijas Banka un uzņēmēji, Veselības ministrija (VM) ir ķērusies noteikt pašvaldību lomas veselības aprūpē un pie Veselības aprūpes finansēšanas likuma, kurš pašreizējā versijā gan vairāk atgādina aprakstu uz pāris lapām salīdzinājumā ar Ministru kabineta (MK) noteikumiem Nr.1529 Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība, kas ir vieni no apjomīgākajiem MK noteikumiem biezas mapes izskatā.
Lasīt visu...

21

Nevajag eksperimentēt ar sešgadniekiem

FotoLaikā, kad Izglītības un zinātnes ministrija gatavo apjomīgu nozares reformu, kas skar dažādus būtiskus jautājumus, tostarp t.s. sešgadnieku jautājumu, jāatceras, ka mēģinājumi ieviest šādas reformas jau ir bijuši, turklāt nesekmīgi. Dažādas idejas par to, cik gados bērniem jāuzsāk skolas gaitas, ir izskanējušas arī iepriekš, piemēram, kādreizējā ideja par t.s. nultās klases ieviešanu, obligāto izglītību no sešu gadu vecuma u.tml., taču neviena ideja nav nesusi pozitīvu rezultātu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par "iztīrīto" Nacionālo mākslas muzeju un elitāri politisko kroni

Pēc ilgstošas rekonstrukcijas 2016. gadā vasaras sākumā cilvēku apskatei tika atvērts Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) ar...

Foto

Par valsts un pašvaldību amatpersonu elektroniskās sarakstes atbilstību likumam

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienība (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības un...

Foto

Papildizglītības un katalizatora izpalīdzība

Tagadnes politiķu intelektuālā potenciāla objektīvs vērtējums nav sasniedzams bez jaunām zināšanām. Tas pavēloši attiecas uz LR politiķu vērtējumu. LR politisko kadru analītika...

Foto

Piespiedu noma: diena, kad es atguvu ticību taisnīgai tiesai

Lai cik tiesas neatkarīgas, likums nemainās no tā, kura tiesa to piemēro. It kā ābeces patiesība. Nesen...

Foto

Mums Molotova – Ribentropa pakta sekas ir jālikvidē pilnībā

Darbu ir sākusi Saeimas izmeklēšanas komisija, kam būtu jāvērtē oligarhu sarunas un lietas izmeklēšanas izčākstēšanas iemesli. Taču...

Foto

Kaimiņš "sēž, vēro un neko nelaiž uz āru"

Pietiek lasītāji pēdējā laikā interesējušies – kur pēc pašvaldību vēlēšanu iznākuma esot pazudis latvju tautas interešu pēdējais aizstāvis...

Foto

Mīti un patiesība par „Lidl” jaunajām darbavietām un zemajām cenām

Latvijā Lidl ienākšana mazumtirdzniecības segmentā sākusies ar ceļa izzāģēšanu – slepenības aura ap Rīgas mikrorajonā Purvciemā gaidāmo koku...

Foto

SS.LV ir mūsu sabiedrības un ēnu ekonomikas spogulis

Es neaizstāvu Valsts ieņēmumu dienestu (VID) par izvēlēto problēmas risināšanas formu, jo uzskatu, ka bija un ir citi...

Foto

Ēēēēēēēēēēē...

Man nudien nebija nodoma divas dienas pēc kārtas izteikties par vienu un to pašu tēmu, taču pašreizējās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ilzes Cīrules pirmdienas...

Foto

Kāpēc SS.LV nav konkurentu

Pateicoties nesenajām* sludinājumu izvietošanas cenu izmaiņām portālā ss.lv, sabiedrībā uzvirmoja kārtējais nepatikas vilnis pret šo interneta resursu - sak’ dzēšot sludinājumus, neatbildot...

Foto

Prezidenta kungs, vai, runājot par oligarhiem un to sarunām, jūs domājāt arī mani?

Augsti godātais Prezidenta kungs! Preses brīfingā pēc Nacionālās drošības padomes sēdes šā gada...

Foto

Prezidentam jārīkojas! Nepārdomātā akcīze degvielai vājinās Latvijas ekonomiku

Biedrība "Baltijas asociācija - Transports un Loģistika" (BATL) vērsusies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ar lūgumu izmantot LR...

Foto

Ss.lv un VID stāsts – speciāli advokātu madāmām, sektantiem no sabiedriskā radio un citiem "tiesiskās valsts" cienītājiem

Nu jau pat advokātu madāmas – mājsaimnieces ir iesaistījušās...

Foto

Kondora lidojums jeb jēru skaitīšana: par zīmoliem un tirgus pārdali

Ziemas miegā iztraucēts lācis ir bīstams, mēdzot uzbrukt pat cilvēkiem. Politiķiem savukārt pagulēšanai atvēlēts laiciņš pēc...

Foto

Sabiedrības līderu piemiņai

Džeka Londona stāstā Baltais Ilknis ir aprakstīta likumsakarība, kas valda suņu barā. Līderis vienmēr ir jāliek pajūga priekšgalā, jo pārējie suņi, redzot bēgošo līderi, centīsies...

Foto

„Cant” latviskajā vidē jeb meli ar tīru sirdsapziņu

Angļu valodā ir divi vārdi „cant”. Tie ir homonīmi – vienādi rakstāmi un vienādi izrunājami vārdi ar atšķirīgu...

Foto

Neizskatās, ka valstī kāds domātu par eksistenciālajiem jautājumiem

Tas, ka Latvija joprojām ir viena no nabadzīgākajām ES valstīm, nav nekāds jaunums. To raksturo dažādi rādītāji. Viens...

Foto

Mēs varam, bet – nezinām vai negribam?

Bieži tiek spriests, cik labi ir sakārtotajā un turīgajā Vācijā, Lielbritānijā, ASV... Taču latvieši negrib saprast, ka turienes iedzīvotāji...

Foto

Uz 73 valsts auto - 4 apkopēji ar 1000 eiro algu, 2 ēdināšanas speciālisti, medicīnas speciālists, 8 dežuranti...

Medijos publicētas vairākas ziņas ar skaļiem virsrakstiem „Atsakoties...

Foto

Par likumprojektu "Dzīvojamo telpu īres likums"

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par līdzdalības iespējām likumprojekta izstrādes procesā, biedrības “NĪSA, Nekustamā īpašuma...

Foto

Veselības ministrija šobrīd cenšas sarīdīt trīs lielākās ārstu grupas

Ģimenes ārstu temats nav bijis ilggadējam publicistikas flagmanim Dainim Lemešonokam īsti mīļš, radot iespaidu, ka kāds autora...

Foto

Cik partiju Kučinska koalīcijā? Vienpadsmit plus bezpartijiskie

Šovakar LTV Ministru prezidents pats īsti nevarēja pateikt, cik partiju tad ir viņa koalīcijā. Vēlos viest skaidrību. Zināms, ka...

Foto

Ceturtā atmoda. Mosties vai zust

Trešā atmoda atjaunoja neatkarību, taču netika atjaunota 18. novembra Latvija. Tika radīts hibrīds - tapa 4. maija republika, apvienojot padomju laika...

Foto

Seši blēdīgi leftistu koncepti, kas pretendē būt pozitīvi

Leftisms savā būtībā ir konfliktus ģenerējošs. Tas vienmēr nostājas pret pastāvošo lietu kārtību. Savā agrīnā posmā tas maskēja...

Foto

Tautas politiskā apziņa: realitāte, mīmikrija, dresūra

Latvijā regulāri atskan politiski loģiskā prasība atļaut latviešu tautai vēlēt Valsts prezidentu. Regularitāti (reizi četros gados) nosaka Valsts prezidenta vēlēšanas....

Foto

Jautājums par sešgadniekiem skolās IZM dienaskārtībā ir jau 20 gadus

Jūlijā plašsaziņas līdzekļos atkal aktualizējās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) virzītā reforma, kas paredz vairākas izmaiņas,...

Foto

Ģimenes ārsti paši sevi gāž no pjedestāla

Ģimenes ārstu streiks ir nolemts sakāvei, jo tam nav morāla atbalsta sabiedrībā. Valsts vara viņus spēj ne tikai uzveikt,...

Foto

Mēs esam PAR

Mēs esam par Latviju, kura ir iespēja visiem. Mēs esam par brīvu cilvēku. Mēs ticam ikviena cilvēka tiesībām izdarīt savas izvēles un atbildībai...

Foto

Jebkurā civilizētā valstī tādai Čakšai sen būtu bijis jāatkāpjas

Veselības ministre Anda Čakša nebeidz izbrīnīt. Ne velti, stājoties amatā sevi dēvēja par krīzes menedžeri un izcilu...

Foto

Kučinska kungs, Jūsu pasaulē nav mazā Ivana, kas vientulībā nomirst mežā

Augsti godātais Ministru prezidenta kungs Māri Kučinski! Iespējams, ka mēs dzīvojam divās dažādās un ļoti...

Foto

Skarba replika par PVN un tiesām

Ar tiesisku valsti katrs var saprast ko citu – citam tā ir pārliecība, ka par katru noziegumu katrs noziedznieks tiks...

Foto

Atklāta vēstule – iesniegums par padomju tiesību doktrīnai tipisku principu ietveršanu ārstu sertifikācijas procesa pārraudzībā

Iesniedzējs atgādina, ka iepriekšējā sarakstē jau tika informējis Ministru prezidentu un...

Foto

Par dalītā īpašuma neatbilstību LR Satversmei: faktiski atjaunotas feodālās privilēģijas un likvidēta demokrātija

Tiesiskais pamats dalītā īpašuma radīšanai Latvijas pilsētās tika izveidots 1991. gada 20. novembrī,...

Foto

Tāda ir bijusi un ir tā sauktā politiskā NEgriba

Garāmejot kārtējo reizi uzmetu aci nu jau vairāk nekā 20 gadu gaitā savāktajai DVD kolekcijai (lauvas tiesa...

Foto

...

Foto

Kleptomānijas cēlonis

Retrospektīvi izzinoša ekskursija uz lietišķo pierādījumu muzeju nav vajadzīga. Nav vajadzīgs intelektuālais reids aizvadīto 27 gadu vēsturē. Latvijas Republika kā krimināla valsts ar ideālu...

Foto

Mēs atsakāmies no savas valsts, atstājot to neliešu bariņa rokās

Atbilstoši oficiālajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2017. gada janvārī Latvijā dzīvoja 1 miljons 953 tūkstoši cilvēku....

Foto

“Nodokļu reforma” - kas tiek noklusēts

Daudz piesauktā un plaši aprunātā, bet patiesībā reti kuram zināmā “nodokļu reforma” nu ir ieguvusi daudz maz konkrētus apveidus. Un,...

Foto

Ģimenes ārsti dara pareizi, ka netic Čakšas tukšajiem „solījumiem”

Jau ilgāk nekā divas nedēļas valstī notiek ģimenes ārstu streiks. Taču nekas neliecina, ka tiks panākta vienošanās...

Foto

Atklāta vēstule valdošajai koalīcijai: IZM reforma – nodomi labi, bet izpildījums vājš

Augsti godājamais Ministru prezidenta kungs, Saeimas cienījamie frakciju vadītāji, pagājušajā nedēļā medijos atkal aktualizējās...

Foto

Latvijas sabiedrisko mediju "caurās mucas" svētās dusmas

Cēlonis melodramatiskajam sašutumam, kādā Latvijas Radio (LR) darbinieki izteica neuzticību Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) un tās loceklim...

Foto

VID Cīrule „atbild” pavāram Dreibantam

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule pavāram Ērikam Dreibantam nosūtījusi to, ko pati uzskata par atbildēm uz viņa atklātajā vēstulē...

Foto

Tumsonība Īvāna gaumē

Neesmu vegāns, pat veģetārietis ne tuvu ne. Dzīvnieki nav sveši, jau kopš bērnības mūsu vai vismaz radu mājās ir bijis kāds "kustonis", arī...

Foto

Ēnu ekonomikas process sākas tad, kad VID martā bloķē restorāna bankas kontu par 2000 eiro nodokļu parādu...

Nesen no Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) saņēmu...

Foto

Laikmeta ainiņas: futbols un nacionālisms - I

1989. gada 21. jūnija rītā pie Satekles ielas stāvvietas piebrauca tumši sarkans Ikarus autobuss. Ar tūrisma firmas Inturist atbalstu devāmies ceļojumā, kura galamērķis...

Foto

Mēs esam slikti saimnieki savā zemē

Tautieši, nevairosim sabiedrībā naidu un haosu, negānīsim deputātus un valdību, ka tā neprot vadīt valsti. Politiķi, kam ir uzticēta Latvijas...

Foto

Pa dibenu vai pa purnu

Vai nesen publicētās sarunas, kurās politiskie līderi apspriež procesus valstī, kārto lietas, mēģina slēpt iespējamus likumpārkāpumus un pakļaut medijus, raisa izbrīnu?...

Foto

NEPLP lēmums par „Pieci.lv” hibrīdkara apstākļos ir nacionālās drošības apdraudējums

Latvijas Radio darbinieki kategoriski noraida un iebilst pret pagājušajā nedēļā medijos publicēto informāciju („Diena” 07.07.2017. „Lielās...

Foto

Otrā atklātā vēstule ģenerālprokuroram Kalnmeieram un citām augstākajām valsts amatpersonām

Vai es varu lūgt jūsu uzmanību beidzot mani sadzirdēt? Zinot to, cik aizņemti jūs esat, man...

Foto

Oligarhija: kastas ģenēze un kastas misija

Latvijā drīkst nerunāt par galveno. Latvieši drīkst neapspriest galveno. Latviešiem tas ir piedodami, jo bez šīs spējas neapspriest galveno nav...

Foto

Manifests – ir laiks aizstāvēt Latviju, tautu un Satversmi

1918. gada 18. novembrī Latvijas tauta dibināja brīvu un demokrātisku valsti. Latvijas Republikas Satversmē pirmie divi panti...

Foto

Par Jelgavas pašvaldības vadības patvaļīgo lēmumu

Mēs, Jelgavas 6. vidusskolas audzēkņu vecāki, vēršamies ar lūgumu atsaukties un nepalikt vienaldzīgiem pret, mūsuprāt, Jelgavas pašvaldības vadības vienpersonisko, diktatorisko...

Foto

Georga Isersona „Jaunās karadarbības formas” un latviešu valstsgriba

Turpinot par tēmu – pazīsti savu potenciālo ienaidnieku –, jau rakstīju par ģeniālo krievu militāro domātāju Jevgēņiju Mesneru, kura...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: demogrāfija

Uz Zemes ir gājušas bojā daudzas civilizācijas. Zinātne ir noskaidrojusi bojāejas galveno iemeslu. Tas ir civilizācijas iekšējais sabrukums. Katra civilizācija ir bijusi...

Foto

Daži mazemocionāli ideju zibšņi “oligarhu lietas” sakarā

Paklausījos, palasīju dažādus materiālus, kas publiskajā infotelpā pieejami biezā slānī. Pārdomas ir vairākas:...

Foto

Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās...

Foto

Kā es sarakstījos ar „Labklājības” ministriju

Vēlos pastāstīt Pietiek lasītājiem, kā es mēģināju gūt kādu atsaucību no mūsu tā saucamās „Labklājības” ministrijas – un ko es...

Foto

Atmaskot "oligarhus" ir vitāli svarīgi, bet žurnālistikas standarti ir jāievēro

Latvijas Televīzijas komentārs par žurnāla "Ir" rakstu "Preses kastrēšana", kurā atspoguļotas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja...

Foto

Atklāta vēstule veselības ministrei Andai Čakšai

Piektdien, 30.jūnijā no Jums saņēmu bezpersonisku e-pastu, kas, kā saprotams, bija sūtīts daudziem un kurā Jūs mēģinājāt paskaidrot par Latvijas...

Foto

Ģimenes ārstu streiks, privātpersonu rīcība savu tiesību aizsardzībai

Pārdomas par ģimenes ārstu streiku: vai sabiedrība ir gatava ar aktīvu (uzsverot, aktīvu!) rīcību iesaistīties problēmu risināšanā? Diemžēl...

Foto

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju: labdien, Anda Čakša! Jūsu izmisuma pilnā vēstule ar tradicionālajiem politiķu solījumiem, kuriem neviens vairs...

Foto

Atklāta vēstule – atzinums par likumprojektu „Dzīvojamo telpu īres likums” un pieteikums līdzdalībai likumprojekta pilnveidošanai

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par...

Foto

Ekoloģiskā katastrofa Latvijas centrā

Ar šo rakstu gribu pavēstīt Jūrmalas bīstamo atkritumu degšanas seku mērogus. Pēc pieejamām ziņām, četrām mājsaimniecībām ir aizliegts lietot aku ūdeni. Tātad...