Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Stokholmas sindroms turpina izplatīties Rīgā

Pēteris Septembrīns Nemeds
14.07.2022.
Komentāri (9)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Neticēsi, Augustīn, es gaidīju, kad beidzot uzrakstīsi kaut ko tik stulbu. Paredzami stulbu, kārtējo reizi apliecinot savas pareizi novērtētās prāta spējas, drīzāk nespējas. Skaidrs, ka šis būs īsi, jo lēnām zaudēju par tavām tirādēm interesi – tās nedzirksteļo, tām trūkst intelektuāla pienesuma, vienīgais, kurš par tām jūsmo esi tu pats. Bez izņēmumiem. OK, pierunāji - varbūt mamma vēl spēj izrādīt kaut kādu pseidosajūsmu. Skumji.

Par rakstīto – cik saprotu neviens no tevis nosūtītajiem iesniegumiem, piemēram, Iepirkumu uzraudzības birojam nav rezultējies ar jebkādu pārkāpumu konstatāciju. Tu pabļaustījies, tika iztērētas simtiem darba stundas, kas maksā tūkstošus eiro, bet rezultāta nav. Tātad tu bļaustījies pa tukšo. Ja esi kaut par 10% tik gudrs, kā sevi mālē, tad apzinājies, ka nekādu pārkāpumu nav, tomēr savas amata vietas saglabāšanai apzināti meloji. Savukārt, ja tas tev nebija skaidrs, tad tev laiks atgriezieties skolas solā, nevis darbā.

Pagaidām arī pārējie iesniegumi, kas kā dubļu lavīna iegāzās visās iespējamās tiesībsargājošajās iestādēs, ir bez jebkāda tiesiskās mērvienībās izsakāma rezultāta. Atkal zaudēts laiks, ko tērē šo tiesībsargājošo iestāžu darbinieki, viss - “kaķim zem astes”. Tā atkal ir nauda, kas nomesta zemē, lai mēģinātu pierādīt, ka Augustīns spēj būt kas vairāk par 5 minūšu zvaigznīti dzīves šovā. Loģiski, ka tikai amatieru auditorijai, jo profesionāļi izdomātas problēmas un pašpasludinātus ekspertus atpazīst pirmajās sekundēs un neņem galvā. Protams, nebrīnīšos, ja vēl kaut kādas aktivitātes veic Rīgas pretkorupcijas birojs. Viņi prot laiku tērēt visādām pseidoproblēmām, arī “stutējot” savu draugu un paziņu intereses. Nebūtu pirmā reize. Nebrīnīšos, ka laika gaitā kāds izvilks gaismā viņu “objektivitātes” astoņkāji.

Noslēgumā vēlos jautāt, cik liela interese cilvēkam varētu būt atgriezties uzņēmumā, kuru tu acīmredzami ienīsti. Pēc nostāstiem, arī daudzi darbinieki, kuri godprātīgi veic savus pienākumus, jūtas personīgi aizvainoti par meliem, kas tika tiražēti no tavas mutes. Nemāni sevi – ja jau nepilna gada laikā neizdevās atrast darbu, tad vienīgais faktiskais pienesums jebkurai darbavietai no tevis varētu būt safabricētas sūdzības visām iespējamām iestādēm. Vai tiešām šādas darbības ir produktīvas, uz rezultātu vērstas? Izbrīna, ka tu nesaproti vienkāršas lietas, ko vajadzētu zināt katram darbiniekam par savu darbavietu. RNP nesaņem pašvaldības dotācijas, un vienīgā nauda, ar ko rīkojas uzņēmums, ir maksājumi no uzņēmuma klientiem. Tu to nezini vai apzināti melo? Abas atbildes ir traģiskas tavā gadījumā.

P.S. Mani pārsteidz un nepārsteidz tiesas nolēmums. Pārsteidz, jo tiesai nebūtu jābūt ne mazākajai daļai par to, kā uzņēmums modernizē savu pretkorupcijas sistēmu, aizstājot savulaik divu vietvalžu V.Petrova un A.Aņisimova izveidoto Iekšējās kontroles (faktiski - iekšējās izrēķināšanās) biroju ar modernu agrās risku identifikācijas un to novēršanas pretkorupcijas sistēmu. Moderna un efektīva sistēma pretstatā Iekšējās drošības birojam,  kas tika izmantots, lai izrēķinātos ar uzņēmuma pašpārvaldes huntai nelojāliem darbiniekiem. Savukārt spriedums nepārsteidz, jo apzinos, ka korupcijas pseidocīkstoņa brālis ir K.Augustīns – darbojas tiesu sistēmā. Laikam jau sakritība tikai.
Ja RNP spriedumu nepārsūdzēs un šis uzņēmumam nelojālais liekēdis turpinās saņemt algu par uzņēmuma diskreditāciju hobija pēc, es laikam apēdīšu savu cepuri. Stulbi lēmumi gan mēdz būt raksturīgi RNP, tāpēc iešu iegādāšos kādu salmu cepuri. Siltā laikā noderēs, lai nepārkarst galva. Savukārt stulba RNP vadības lēmuma gadījumā to būs vieglāk apēst nekā kepku.

Attēlā - SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis.

Novērtē šo rakstu:

13
9

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

„Patriotu” atmiņas uzlabošanai

FotoPaldies anonīmajam “Pietiek lasītājam” par “Saskaņai” veltīto interesi, īpaši tad, ja tā izrādītos patiesa. 
Lasīt visu...

21

Jādara viss...

FotoZiņas no kara Ukrainā kļūst arvien trakākas. Lai gan Ukrainas spēki pārsteidzoši veiksmīgi cīnās pret lielo Krievijas pārspēku, fakts ir tāds, ka viss karš norisinās Ukrainas valsts teritorijā. Tas ir, ja neskaita raķetes, kuras tiek izšautas no Baltkrievijas vai Krievijas.
Lasīt visu...

21

Tiesības dzīvot Latvijā nav nekāds „maisiņš vaig”

FotoMans tētis bija viens no pirmajiem, kas ieguva Latvijas pilsonību, kārtojot eksāmenu. Kad 1997.gada augustā ERASMUsā braucu uz mēnesi uz Itāliju, es pirms tam pāris mēnešus uz Itālijas vēstniecību gāju kā uz darbu. Vēl dabūju mērkaķa ātrumā par briesmīgu naudu (aizlienētu naudu, protams, 1997.gadā, un vēl toreiz labi, ka bija, no kā aizlienēt) Austrijas tranzīta vīzu formēt, jo atpakaļceļā viena nakts bija jānakšņo Vīnē.
Lasīt visu...

21

Tiesībsarga vēstule “Amnesty International” Eiropas reģionālā biroja direktoram Nilam Muižniekam: par jūsu organizācijas apmelojošajiem paziņojumiem

Foto2022. gada 26. jūlijā organizācija “Amnesty International” nāca klajā ar paziņojumiem par situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, norādot, ka laikā, kad Latvija uzņēma 34000 patvēruma meklētājus no Ukrainas, uz Latvijas-Baltkrievijas robežas cilvēki no Irākas un Afganistānas, t.sk. bērni, tika atstāti pašu ziņā mēnešiem ilgi aukstos laika apstākļos mežā, kas organizācijas ieskatā norāda uz necilvēcīgu apiešanos un pat spīdzināšanu. “Amnesty International” uzskata, ka nav pieļaujama ārkārtējās situācijas pagarināšana uz robežas ar Baltkrieviju, jo tas ierobežo saņemt starptautisko aizsardzību personām, kurām tā nepieciešama, neatkarīgi no šo personu izcelsmes un veida, kā viņas ieceļo valstī.
Lasīt visu...

21

Labklājība

FotoDzīvojam laikā, kad aktīvi un strauji tiek formatēta cilvēku apziņa, mainīta vārdu nozīme un jēdzienu saturs. Pārsvarā – cilvēku degradācijas, paverdzināšanas un iznīcināšanas nolūkā. Mēs visi domājam kādā valodā, attiecīgi – mainot vārdu nozīmi, var ietekmēt mūsu domāšanu. Bet šoreiz ne par to. Tā ir vesela zinātne, kuru sauc par NLP (neirolingvistiskā programmēšana jeb – smadzeņu skalošana). Šoreiz es vēlos vērst uzmanību uz to, ko mēs saprotam ar vārdu “labklājība”.
Lasīt visu...

6

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

FotoStraujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta pilnveidotā mācību pieeja. Gaidāmais mācību gads paredz jaunās pieejas ieviešanu 3., 6., 9., 12. klasei. Neraugoties uz to, ka pārejas periods tuvojas noslēgumam, pedagogi norāda uz mācību materiālu trūkumu. Kā skolotāja varu tikai piekrist, ka, ieviešot jauno saturu, primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību. Līdzīgi kā ar mācībām tikai valsts valodā – mēs apzināmies, ka rīcībai patiesībā bija jābūt krietni ātrāk, un to, cik būtiski nepalaist garām iespēju labot iepriekš neizdarīto. Arī mācību līdzekļu jautājumā notiek aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību.
Lasīt visu...

21

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

FotoPēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja vēlēšanas notiktu tūlīt.
Lasīt visu...

21

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

FotoRīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā iebrauc. Tam par iemeslu var būt pietiekami lielais rīdzinieku skaits, kuri nav apmierināti nedz ar dzīvi pilsētā, nedz ar dzīves kvalitātes progresu laika gaitā. Kopš gadsimta sākuma straujāko attīstību Baltijas galvaspilsētu vidū piedzīvojusi Viļņa. Jau šobrīd Viļņa ir Baltijas lielākā ekonomika un bagātākā pilsēta; turpinoties līdzšinējai tendencei, iedzīvotāju skaita ziņā Viļņa var apsteigt Rīgu jau 2025. gadā.
Lasīt visu...

21

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

FotoPilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru iedzīvotāji ir visvairāk apmierināti ar dzīvi pilsētā, pārliecinošā vairākumā ir bagātākās pilsētas, tai skaitā Cīrihe, Kopenhāgena un Stokholma, kur pašvaldībām brīvi līdzekļi pilsētvidei. Kā ar pilsētas budžeta iespēju audzēšanu veicas Rīgai?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Publiskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24....

Foto

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

Ar pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta...

Foto

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Cienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs)...

Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...