Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Sabiedrībai nav tiesību iepazīties ar Rīgas Centra rajona tiesas šā gada 9. marta lēmumu par naudas līdzekļu konfiscēšanu Latvenergo lietā, jo tas uzskatāms par krimināllietas materiālu daļu, - šādu viedokli oficiālā vēstulē paudis Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks. Šis viedoklis ir komisks, ņemot vērā, ka šādu viedokli Streļčenoks pauž par spēkā stājušos tiesas lēmumu, kuru pati tiesa stingri atbilstoši normatīvajiem aktiem jau publiskojusi.

Saskaņā ar Latvijā spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem spēkā stājušies tiesu nolēmumi nevar būt ierobežotas pieejamības informācija (izņēmums - sensitīvā personu informācija), un šo faktu arī ņēma vērā Rīgas Centra rajona tiesa, pēc Pietiek pieprasījuma publiskojot tiesneša Anda Celma 9. marta lēmumu, ar kuru valsts budžetā Latvenergo amatpersonu lietas ietvaros ieskaitīti 442 tūkstoši „bezsaimnieka” dolāru, kas atradušies kādas ārzonas kompānijas kontā Igaunijas bankā Eesti Krediidipank.

Taču KNAB priekšnieks – vai arī KNAB izmeklēšanas nodaļas vadītāja Lienīte Šikore, kura, spriežot pēc dokumenta, ir bijusi tā sagatavotāja, - ar šādām Latvijas likumdošanas niansēm, spriežot pēc Streļčenoka oficiālās atbildes uz pieprasījumu KNAB publiskot šo tiesas lēmumu, nav pazīstams.

Pat nemēģinot norādīt uz to, ka tiesas nolēmums būtu jāpieprasa tiesai un nevis kriminālprocesa virzītājiem, Streļčenoks savā vēstulē paziņo: „Ņemot vērā to, ka neesat persona, kurai saskaņā ar Krimināllikumā noteikto būtu tiesības iepazīties ar krimināllietas Nr. 16870001410 materiāliem pirmstiesas izmeklēšanas laikā, Rīgas Centra rajona tiesas tiesneša Anda Celma 2012. gada 9. marta nolēmums Jums nevar tikt izsniegts, kā arī nevar tikt nodrošināta iespēja ar to iepazīties.”

Interesanti, ka, kā izriet no vēstules, KNAB nav pat mēģinājis noskaidrot, kā rīkosies tiesa, lai gan pieprasījums izsniegt tiesas nolēmumu gan tiesa, gan KNAB tika nosūtīts vienlaikus. Taču, kamēr tiesa uz pieprasījumu reaģēja nekavējoties, pieprasīja oficiālo samaksu par nolēmuma kopēšanu un pēc tā saņemšanas informāciju sniedza, KNAB priekšniekam atbildes sniegšanai bija nepieciešams divu nedēļu pārdomu laiks.

Iepriekš KNAB paziņojumi par naudas konfiskāciju Latvenergo lietas ietvaros ir bijuši pretrunīgi. KNAB šā gada marta beigās publiski paziņoja, ka esot stājušies spēkā "tiesas lēmumi", kas paredzot, ka šīs lietas ietvaros "finanšu līdzekļi dažādās valūtās kopumā 448 000 latu apmērā ir konfiscējami, ieskaitot tos valsts budžetā". Taču, kā rāda tiesu sistēmas datu bāze, 9. marta Centra rajona tiesas lēmums ir vienīgais nolēmums, kas ticis pieņemts saistībā ar Latvenergo kriminālprocesu. KNAB nav vēlējies šīs pretrunas izskaidrot.

Pietiek jau informējis, ka saskaņā ar šo vienīgo tiesas lēmumu pirmstiesas izmeklēšanā noskaidrots, ka 2008.gadā aizdomās turētais privātuzņēmējs un Latvenergo prezidenta Kārļa Miķelsona biznesa partneris Andrejs Livanovičs Igaunijas Republikas uzņēmuma OU Isengar vārdā noslēdzis konsultācijas līgumu ar Turcijas Republikas uzņēmumu GAMA saistībā ar AS Latvenergo konkursu par TEC - 2 otrās kārtas rekonstrukcijas darbiem. Savukārt 2010.gada martā, parakstot dokumentus ar atpakaļejošiem dokumentiem, ar mērķi saņemt pretlikumīgus finanšu līdzekļus no uzņēmuma GAMA Igaunijā reģistrētais uzņēmums OU Isengar nomainīts uz Kiprā reģistrētu uzņēmumu Limmarine Ltd.

Pirmos naudas līdzekļus no GAMA uzņēmums Limmarine Ltd saņēmis 2010.gada 4.maijā. Nauda tālāk, lai to legalizētu, pārskaitīta dažādiem uzņēmumiem, tajā skaitā Britu Virdžīnu salās reģistrētajam ārzonas uzņēmumam Rosabella Investments Ltd, kura konti atradās Igaunijas Krediidipank. Ārzonas uzņēmuma 2010. gada 18. jūnijā no uzņēmuma Glencore Grain B.V. konta Nīderlandē un ārzonas uzņēmuma AREON INTERNATIONAL AG konta, pamatojoties uz līgumiem par pakalpojumu sniegšanu un preču piegādi, ieskaitīti ievērojami finanšu līdzekļi – kopumā nedaudz vairāk kā 442 tūkstoši dolāru.

Rosabella Investments faktiskie īpašnieki tā arī nav noskaidroti, un, tā kā jau tolaik bijis skaidrs, ka Latvenergo amatpersonu lieta ievilksies, KNAB nolēmis atrisināt „bezsaimnieka” naudas jautājumu. „Pirmstiesas izmeklēšanā neviena kriminālprocesā iesaistītā persona nevarēja un necentās pierādīt savas likumīgās tiesības uz šo naudu un neizteica savu interesi par arestētiem naudas līdzekļiem, līdz ar to nav zināms mantas īpašnieks vai likumīgais valdītājs, kā arī netika iegūti pierādījumi vai kādai personai ir likumīgas tiesības uz minētajiem finanšu līdzekļiem,” teikts Centra rajona tiesas lēmumā.

Tiesa arī piekritusi KNAB uzskatam, ka „manta - finanšu līdzekļi ir saistīta ar noziedzīgu nodarījumu”, tā atzīstama par noziedzīgi iegūtu un līdz ar to ir konfiscējama, tos ieskaitot Latvijas valsts budžetā, kas līdz ar to saņēmis nedaudz vairāk kā 442 tūkstošus dolāru. Faktiski nav šaubu, ka līdz ar to šo summu tā arī nav saņēmuši Latvenergo lietā iesaistītie, taču tas, vai KNAB to tiešām izdosies pierādīt, pagaidām vēl nav skaidrs.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Cita vienotā Krievija

FotoEsmu sapratis, ka pietiek.com lasa arī daudzi krievu tautības cilvēki, kas dzīvo Latvijā, jo tiek publicēti raksti arī par Krieviju. Domāju, ka latviešiem ir svarīgi zināt, ka jaunā paaudze Krievijas iedzīvotāju ir gatavi pārmaiņām, viņi grib liberālas pārmaiņas, tas varētu būt beigu sākums Putina režīmam. Tādēļ domāju, ka skaidri domas izteicis Krievijas laikraksta Novaya Gazeta redaktors Kirils Martinovs. Ja portāla politika ļauj, tad nopublicejiet manu tulkojumu. 
Lasīt visu...

18

Brīdis, kad liela daļa rīdzinieku pārtiek no pabalstiem, nudien nav piemērots domes vadības algu celšanai

FotoSavu pilnvaru 100 dienas Rīgas domes koalīcija atzīmēja, paaugstinot sev algas un ieviešot virkni jaunu apmaksātu amatu. Domes priekšsēdētāja, viņa trīs vietnieku, astoņu komiteju priekšsēdētāju un to vietnieku algu paaugstināšanai un jaunu algu ieviešanai šogad koalīcija dāsni atvēlēja aptuveni 160 000 eiro. Lai kaut minimāli palielinātu bērnudārzu darbinieku atalgojumu, izveidojot fondu, ar kuru pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāji varētu rīkoties, tāpat kā tas notiek skolās, būtu nepieciešams nedaudz vairāk par 200 000 eiro. Taču šo priekšlikumu šīs domes vadība un koalīcija neuzskatīja par lietderīgu un neatbalstīja.
Lasīt visu...

12

Ko ASV Demokrātu uzvara nesīs Latvijai?

FotoĀrkārtas paziņojums! Pasaules masu informācijas līdzekļi ziņo, ka priekšlaicīgi, nepilnu 79 gadu vecumā, nenākot pie samaņas, par ASV prezidentu kļuvis Džo Baidens! Ne Ukrainas korupcijas skandāls, aizdomas par tirgošanos ar ietekmi, ne arī Hantera Baidena tieksme dokumentēt video sarunas ar mazgadīgajām, paralēli lietojot smagās narkotikas, neko nemainīja vēlēšanu rezultātos, jo svarīgi ir tikai tas, kurš skaita balsis, kontrolē presi un tiesas.
Lasīt visu...

12

Strīķis no “lietu kārtotāju” trijotnes sapsihojies par Magoņa lietas spriedumu – kādi varētu būt patiesie iemesli?

FotoBijušais Militārās izlūkošanas un drošības dienesta darbinieks Maigurs Strīķis no bēdīgi slavenās Strīķa-Juraša-Sparāna “lietu kārtotāju” trijotnes feisbukā ir pamatīgi sapsihojies par spriedumu bijušā Latvijas dzelzceļa prezidenta Uģa Magoņa lietā, kuru tiesai nācās attaisnot Strīķa „kolēģa” Jura Juraša nelikumīgi savākto pierādījumu dēļ. Domāju, daudziem būs interesanti palasīties šīs ekspresīvās pārdomas un padomāt par to patiesajiem iemesliem.
Lasīt visu...

21

Uzņēmējs, izlēmis nošauties, iet uz šķūni, bet tur priekšā otrs uzņēmējs tieši tajā brīdī pakaras...

FotoUzņēmējs, izlēmis nošauties, iet uz šķūni, bet tur priekšā otrs uzņēmējs tieši tajā brīdī pakaras. Tas nabags, kuram jāšaujas, spiests noņemties ar to, kurš jāizņem no cilpas... Tādu aprakstu man prezentēja grāmatai, kuru uzreiz ļoti, ļoti gribas izdot, bet tas nav iespējams grāmatu klātienes tirdzniecības aizlieguma dēļ. Tā nu tika pieņemts lēmums cīnīties par grāmatu tiesībām un vērsties Latvijas Republikas SATVERSMES tiesā.
Lasīt visu...

21

Uzcepsim masu psihozi un piedāvāsim pēc tam izeju

FotoPieņemsim, ka mums ienāktu prātā aizvākt palielu baru cilvēku no redzesloka – tīri teorētiski. Protams, ka tāda rīcība ir kapitāli nepieņemama un nosodāma, bet varbūt, varbūt pieņemsim, ka mēs būtu kaut kāda reliģiska rakstura sekta, kurai ir gan pietiekami līdzekļu un sakaru, lai tādu lietu paveiktu, jo mūsu „Dievs”, sauksim to par „svētais lāpnesis”, to pieprasa un tādam „cēlam mērķim” mūsu iestādes būtu jau savus divsimt gadus strādājušas.
Lasīt visu...

21

Dzīves jēga

FotoPēteris un Jānis gāja uz Templi ap lūgšanas stundu, tas ir, devīto. Tanī brīdī nesa kādu vīru, kas bija tizls no mātes miesām, to ik dienas nolika pie Tempļa durvīm, sauktām par Krāšņajām, lai viņš lūgtu dāvanas no tiem, kas gāja Templī. Redzēdams Pēteri un Jāni, kas gribēja ieiet Templī, viņš lūdza kādu dāvanu. Bet Pēteris ar Jāni, to cieši uzlūkodami, teica: «Skaties uz mums.» Tas pievērsās viņiem, cerēdams kaut ko no viņiem saņemt. Apustuļu darbi, 3. nodaļa 
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Covidiotisms vai dezinformācija par Ķīnas vīrusa Anglijas celmu

Šonedēļ klajā nāca LETAs ziņa par Ķīnas vīrusa Anglijas celma izplatību Latvijā. Tajā trūka būtiskas informācijas: jaunā celma slimnieku inficēšanās apstākļi....

Foto

Ārkārtas situācijā kaut pliks un bass

Liegumu iegādāties klātienē virkni preču par jēdzīgu grūti nodēvēt. Mūsu valsts šajā ziņā kļuvusi par apsmiekla objektu pat daudzviet ārzemēs,...

Foto

Kad pērkama eksministres padomniece cenšas panākt netīkamas „Facebook” lapas slēgšanu

Ilzes Viņķeles ekspadomniece un Veselības ministrijas PR darbiniece Marta Krivade apmelo "Vakcīnrealitāti Latvijā" un aicina uz...

Foto

Nav pieļaujama necienīga attieksme pret tradīciju kopējiem un viņu viedokļa dēvēšana par "homofobisku"

Atsaucoties uz aktualizējušos jautājumu par ģimenes jēdziena pārdefinēšanu, Latvijas Dievturu sadraudze uzskata par...

Foto

Egils Borats

Acīmredzot prezidents Egils Levits uzskata, ka pēdējā laikā viņa  neveiklo frāžu un paziņojumu skaits nav pietiekams, lai pilnībā samulsinātu Latvijas cilvēkus, un tāpēc viņš turpina runāt...

Foto

Alda Gobzema rekviēms

Tuba Mirum (Pastarā diena) – ar to mūsu valdībai un visiem ļaunajiem spēkiem draud Aldis Gobzems kopš tā brīža, kad iesaistījās par cīņu pie...

Foto

Mieru, tikai mieru

Šie slavenā, gudrā un šarmantā vīreļa ar propelleri uz muguras - Karlsona vārdi mūsdienās ieguvuši sevišķu aktualitāti. Jo nav viegli saglabāt mieru tik...

Foto

Kādēļ nav ieteicams vakcinēties pret COVID19 (jo īpaši ar mRNA tipa vakcīnām)?

Tā kā arī Latvijā valdība sāk apšaubāmu masveida vakcinācijas propagandas kampaņu, kas var izvērsties...

Foto

Labklājības ministrijas un pašvaldību neizdarība noved pie dzīvības apdraudējuma cilvēkiem, kuri uzturas sociālās aprūpes centros

Kopš ārkārtējās situācijas valstī, ko izraisījusi Covid-19 krīze, tiesībsargs ar vērību...

Foto

Pele spēlējas ar kaķi: Ivo Leitāns pret Aivaru Lembergu

Kad vienā no Ventspils mēra Aivara Lemberga preses konferencēm jautājumus sāka uzdot LTV žurnālists Ivo Leitāns, uzreiz...

Foto

Pieaug slēgto tirgotāju skaits, jāglābj nozare

Nozare turpina darboties sarežģīta regulējuma apstākļos. Atbalstu saņem regulāri apturēto uzņēmumu darbinieki, turpinās pieteikšanās uz apgrozāmo līdzekļu pabalstiem, ar nepacietību...

Foto

Atbilde ir tuvāk, nekā tu domā

Cik labi, ka mēs dzīvojam laikā, kad ir tik daudz iespēju! Piemēram, ir tik daudz iespēju baidīties:...

Foto

Pilsoni! Ja gribi paspēt nodibināt partiju, tad kur ņemt nosaukumu? Tev palīgā nāks Ukraina

Skatoties uz pašvaldību vēlēšanām šogad un Saeimas vēlēšanām nākamgad, plāno dibināties ne...

Foto

Esmu brīvs un spēcīgs cilvēks, tāpēc iesūdzēšu visus, kas man darīs pāri

Esmu ar savu parakstu apliecinājis dalību partijā Likums un kārtība! Un Tu? Seko man un...

Foto

Kam tic tie, kas grib, lai netici nekam

Brīžos, kad plašākam sabiedrības lokam piemin okultismu, tad vieni smīkņā klusi, citi steigtu pildīt savu operatīvo armijai pielīdzināmo...

Foto

Tikai slikti cilvēki iebilst pret datu nesēju atlīdzību mobilajiem telefoniem

Latvijas autoru, mūzikas izpildītāju un producentu organizācijas ir gandarītas par LR Kultūras ministrijas (KM) virzītajām izmaiņām...

Foto

Pietiek norādīt kā piemēru citu valstu neizdarību, attaisnojot mūsējās

Kas mainījies? Kad studēju medicīnu, mums mācīja, ka no desmit cilvēkiem vismaz viens ir savādāk domājošs. Vai...

Foto

Zakatistovam, Nemiro un kompānijai nāksies atskaitīties

Šā gada 7.janvārī Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs ir apstiprinājis 2020.gada 6.decembra politiskās partijas KPV LV ārkārtas biedru sapulcē ievēlēto valdi:...