Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Stulbuma novitātes

Arturs Priedītis
02.02.2018.
Komentāri (41)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Uldis

05.02.2018. 02:04

»

anon

Ak nē, nē, nē, alkoholisms no zinātnes viedokļa ir narkotiku atkarība. Bet tas, ka organiskajā ķīmijā ir apstulbinošs kvantums dažādāko vielu ar visdažādākajiem efektiem uz cilvēku ir neapstrīdami. Tāpēc alkohols, nikotīns, heroīns un marihuāna ir vienā kategorijā, tomēr ar dažādiem efektiem. Un es ...


Ja Čerčilam nebija irracionāla naida pret vācu tautu, tad ko, viņa mērķis bija paša tautai nolaist asinis, jo Vācijai nebija nekāda pamata uzbrukt. Kāpēc resnam alkašam bija nepieciešams arestēt Rudolfu Hessu, kurš bija atlidojis ar miera misiju?

Atbildēt

Uldis

05.02.2018. 01:58

»

:)))

Čerčils pēc kara teica - Ne to cūku nokāvām


Ar vienu retā apskaidrības brīdī izteiktu pareizu teicienu nevar izpirkt vairāku miljardu cilvēku novešanu pie bada un vājprātīgu sadistu diktāta un impērijas, kur agrāk nekad nenorietēja saule, izputināšanu.

Atbildēt

peregars

04.02.2018. 18:49

Kad beidzot šis grafomāns beigs apgrūtināt ar saviem "blāķiem"?Laikam kāds L.L. radinieks...

Atbildēt

anon

04.02.2018. 15:17

»

Ray

Noziegums ir mēģinājums pierādīt, ka narkotikas ir mazāks ļaunums par alkoholismu


Ak nē, nē, nē, alkoholisms no zinātnes viedokļa ir narkotiku atkarība. Bet tas, ka organiskajā ķīmijā ir apstulbinošs kvantums dažādāko vielu ar visdažādākajiem efektiem uz cilvēku ir neapstrīdami. Tāpēc alkohols, nikotīns, heroīns un marihuāna ir vienā kategorijā, tomēr ar dažādiem efektiem. Un es arī esmu redzējis to pētījumu - alkoholam bija otrs augstākais bojājums indivīda veselībai aiz heroīna, un pārliecinoši augstākais bojājums videi (t.i. sekas no tā ko reibušie dara), tikai otrajā vietā esot heroīnam (statistikā tika ņemts vērā, ka alkoholu lieto vairāk cilvēku, aprēķins tika veikts tā, lai lietotāju skaita atšķirībām nebūtu nozīmes). Tāpat esmu redzējis datus, ka pāris promiļu alkohola reibums autovadītājiem dod ap 300 reižu lielāku reakcijas laika pieaugumu sekundēs, nekā marihuānas reibums. Alkoholam vienkārši ir paveicies kļūt sociāli pieņemamam - realitātē tā ir augstākās bīstamības narkotika, kas iznīcina to, ko cilvēki veselā saprātā parasti cenšas sasniegt.


Un Čērčilam nebija nekāda irracionāla naida pret Trešo reihu - viņš gribēja aizsargāt savu valsti, ko arī darīja visiem līdzekļiem.

Tāpat viņš neteica un nedomāja, ka "nokāvis nepareizo cūku" - viņš uzskatīja, ka arī PSRS ir ekvivalenti slikta un bīstama pārvaldes forma, salīdzinot ar rietumu demokrātijām. To pierādīja visu citu sistēmu ekonomiskās izgāšanās, kā arī Staļina, Hitlera, Mao Dzeduna, Pola Pota un citu autokrātu zvērības.

Atbildēt

Uldis

04.02.2018. 13:33

»

anon

Kārtībā nav daudz kas, bet, kā jau Čērčils teica, nekā labāka nav. Vismaz esošā kārtībā pieļauj diskusijas par izmaiņām un arī izmaiņas, ja kāds izdomā ko labāku...


Čerčils savā neizmērojamā naidā pret vācu tautu sarīkoja agresiju pret Vāciju, kam pateicoties, Rūzveltam izdevās piespiest amerikāņus visu kara laiku vergot Staļina kara mašīnai un samest kara kurtuvē pus miljonu amerikāņu. Kā viena no kara netaisnīgā iznākuma sekām, ir minama Britu impērijas pazaudēšana.

Atbildēt

Mja ...

04.02.2018. 12:08

»

Ray

Noziegums ir mēģinājums pierādīt, ka narkotikas ir mazāks ļaunums par alkoholismu


Tā jūs to redzat , caur savām ''brillēm'' ...
Tas ir zinātnisks pētījums , nevis noziegums .

Atbildēt

Ray

04.02.2018. 11:47

»

Mja ...

Tas ir pat vairāk par stulbumu ,kad alkohols un nikotīns netiek ierindoti narkotiku sarakstā un nav to tirgošanai un lietošanai uzlikts liegums


Noziegums ir mēģinājums pierādīt, ka narkotikas ir mazāks ļaunums par alkoholismu.

Atbildēt

Mja ...

04.02.2018. 09:52

»

Ray

Lūk dārgie tautieši klasisks STULBUMA piemērs dabā


Tas ir pat vairāk par stulbumu ,kad alkohols un nikotīns netiek ierindoti narkotiku sarakstā un nav to tirgošanai un lietošanai uzlikts liegums !

Atbildēt

forcemajeure

03.02.2018. 19:16

to:anon
visvairāk birokrātijā riebjas tās pakāpeniskā uzpūšanās un izaugsme. nekur eiropā valsts sektorā nestrādā 30% darbspējīgo kā LV. ar pašvaldību darbiniekiem uc mums, šķiet, ir ap 300tk birokrātu. imo, ap pusi no strādājošo kopskaita.
par delfiem piekrītu. nesen LU SZF lapā palasījos par tikšanos ar "žurnālistikas zvaigzni" Bērziņu. kurš zvaigznes statusā ticis, kopīpeistojot letas ziņas un kaifojot par kliku daudzumu komentāros

Atbildēt

Mja ...

03.02.2018. 11:25

»

Edge

Ja Čērčils teicis, tad skaidrs - nekā labāka par anglo-sakšu kārtību nav un nevar būt. Aizmirstiet Kantu u.c., kas aicināja uz pārmaiņās attīstības labā...


Ja tu kādreiz esi prātojis, kas ir veselībai kaitīgāks – alkohols vai marihuāna, tad zini, ka beidzot zinātnieki ir nonākuši pie verdikta.

Zinātnisku rakstu vietnes «IFLScience» komanda, apkopojot vairākus jau iepriekš veiktos pētījumus, secināja, ka alkohols cilvēka veselībai ir daudz bīstamāks nekā marihuāna. Turklāt alkohols izraisa lielāku atkarību nekā tautā sauktā «zālīte».

Piemēram, pētījums, kurā tika izanalizēti 8000 ASV iedzīvotāju narkotiku lietošanas paradumi, atklāja, ka 15% no aptaujātajiem ir atkarīgi no alkohola, savukārt tikai 9% no marihuānas.

Kā liecina organizācija «World Health Organisation», alkohola lietošana katru gadu visā pasaulē izraisa aptuveni 3,3 miljonu cilvēku nāvi.

Lai arī viedokļi par marihuānas un alkohola kaitīgumu joprojām dalās, tomēr ir skaidrs, ka alkohols bieži ir vainojams pie rīkles un aknu vēža, savukārt marihuānai drīzāk ir veselību uzlabojoša ietekme.

Zinātnieki piemin kādu slavenu pētījumu, ko 2010. gadā veica organizācija «Drugs Science». Pētījumā tika pierādīts, ka alkohols ir pasaulē bīstamākā narkotika, kamēr heroīns un kokaīns ierindojās otrajā un trešajā vietā.

Svarīgi ir apzināties, ka alkohols negatīvi ietekmē ne vien indivīdu, bet arī sabiedrību tam apkārt, kamēr heroīns un kokaīns vairāk kaitē pašam lietotājam.

Atbildēt

Edge

03.02.2018. 10:28

»

anon

Kārtībā nav daudz kas, bet, kā jau Čērčils teica, nekā labāka nav. Vismaz esošā kārtībā pieļauj diskusijas par izmaiņām un arī izmaiņas, ja kāds izdomā ko labāku...


Ja Čērčils teicis, tad skaidrs - nekā labāka par anglo-sakšu kārtību nav un nevar būt. Aizmirstiet Kantu u.c., kas aicināja uz pārmaiņās attīstības labā.
Un par esošās sistēmas dzinējspēku - dzīšanos pēc peļņas arī nevajadzētu aizmirst. Lai jaunatne izklaidējas, tad viņa mazāk domās par sistēmas uzlabošanu, nekļūs bīstama varnešiem: "Kalifornija kļuvusi par sesto ASV štatu, kur marihuāna izklaides nolūkiem ir legāla."(TVNet/CNN, 02.01.2018.)

Atbildēt

Specs

03.02.2018. 10:09

»

!

Te runā par "Delfiem" kā stulbeņu inkubatoru, bet šajā ziņā to stipri pārspļauj "TV net", tur tak ir vieni atsaldēti un nozombēti plānprātiņi


Autors vēl varēja apskatīt vienu novitāti - trollēšanu, kas ir tikai stulbeņiem piemērota nodarbošanās. Tā kā mums ir stulbeņu lielums, tad troļlu trūkums nav. To te arī var redzēt pie visiem rakstiem, kur kaut kādi stulbeņi izplūst stulbumā.

Atbildēt

1916

03.02.2018. 09:58

Par to lingvistiku pareizi gan.Savulaik saskāros ar tādu tekstiņu kā ORDERA ARHITEKTŪRAS ANTABLEMENTA FRĪZU JOSLAS TRIGLIFI. Tas bija žurnālā Latvijas Architektūra. Formāli jau tas ir pareizs, bet tendence uz ākstībām manāma. Un tas CH žurnāla nosaukumā.... Pižonība.

Atbildēt

:)))

03.02.2018. 09:49

Tikai Visums un cilvēka stulbums ir bezgalīgs, bet par pirmo es vēl neesmu pārliecināts. Alberts Einšteins

Atbildēt

!

03.02.2018. 07:48

Te runā par "Delfiem" kā stulbeņu inkubatoru, bet šajā ziņā to stipri pārspļauj "TV net", tur tak ir vieni atsaldēti un nozombēti plānprātiņi!

Atbildēt

vilis

02.02.2018. 23:59

Protams,ka salnājs ir stulbs,jo vējonis ir orgāns konstitucionālam orgānam,un arī orgāns pašam salnājam.Domāju,ka pēdējo viņš zināja,bet noklusēja.Stulbs.

Atbildēt

hm

02.02.2018. 23:53

»

anon

Kārtībā nav daudz kas, bet, kā jau Čērčils teica, nekā labāka nav. Vismaz esošā kārtībā pieļauj diskusijas par izmaiņām un arī izmaiņas, ja kāds izdomā ko labāku...


Čērčils un viena smuka tante.
Ja jau tas pastāv un valda,īpaši post-laikos,tad tas ir pats kaitīgākais.Mērķis ir jaušams.

Atbildēt

Latvis

02.02.2018. 22:35

Stulbuma pamatā ir Latvijas augstākā izglītība, kas nespēj iemācīt loģiski domāt, bet spiež atcerēties. Tas arī ir ka tas RTU pasniedzējs var "mētāties"ar visādiem termiņiem svešvalodā, bet loģiskās domāšanas trūkums neļauj šos termiņus izprast, jo vienalga cik laba ir atmiņa, cilvēks nav dators. Viņš nevar visu atcerēties 100% precīzi un galā iznāk muldiens, jeb stulbums. Tas pats attiecas uz mūsu vadoņiem, ko vēl teātru aktieri samāca runāt un lai izklausītos varen gudrs, runu "pastiprina" ar moderniem vārdiem(termiņiem) par kuru nozīmi nav pilnu zināšanu. RTU vadība vispār ir smieklīga, savā stulbumā. Piemērs: Jāizstrādā celtniecības noteikumi( un tos izstrādāja), bet nav izstrādāti valsts standarti celtniecības materiāliem un GOSTs neder, tur 70% materiālu nav. Tad izstrādāja bez, tas ir kā uzcēla ēku bez pamatiem. Kādas šiem tur inovācijas, ja vienkāršas lietas nespēj paveikt?

Atbildēt

anon

02.02.2018. 22:18

»

Edge

Kaut kas ar to esošo sistēmu (iekārtu) nav kārtībā, jo tās "stulbības" palielinās un palielinās. Tupat kā kāda jauna mode sākusies "stulbība" ēst veļas mazgāšanas tabletes. Ieguglējiet, jo kas šodien ASV, UK - tas rīt jau Preiļos - The internet has a strange obsession with eating laundry tablets. Stop...


Kārtībā nav daudz kas, bet, kā jau Čērčils teica, nekā labāka nav. Vismaz esošā kārtībā pieļauj diskusijas par izmaiņām un arī izmaiņas, ja kāds izdomā ko labāku.

Un mazgāšanas tabletes... Nu, tā ir vienkārši sociālā lieta, jauniešu izrādīšanas, piederība grupai. Sēdēšana pie TV arī ir, lielākoties, bezjēdzīga un arī kaitīga veselībai. Mazgāšanas tabletes ir riskantāk (bet arī noteikti ne letāli), bet daudz ātrāk pārejoša kaite. Nedomāju, ka ir vērts īpaši dziļi uz to koncentrēties, pietiek ar nosodīšanu un ignorēšanu.

Atbildēt

Edge

02.02.2018. 21:56

»

anon

Pirmkārt, terminu "stulbums" ikdienā lieto, lai apzīmētu kaut ko, ko termina lietotājs uzskata par nepareizu rīcību. Tātad šādā situācijā tiek izteikts viena cilvēka subjektīvs viedoklis par kaut kādu tematu vai cilvēku, cilvēku grupu. Ne vairāk. Ja psihologi arī lieto šo terminu, tad noteikti ar daudz...


Kaut kas ar to esošo sistēmu (iekārtu) nav kārtībā, jo tās "stulbības" palielinās un palielinās. Tupat kā kāda jauna mode sākusies "stulbība" ēst veļas mazgāšanas tabletes. Ieguglējiet, jo kas šodien ASV, UK - tas rīt jau Preiļos - The internet has a strange obsession with eating laundry tablets. Stop eating laundry tablets
P.S. Viens otrs sociologs "stulbības" izskaidro kā jaunu sociālā protesta forma. Tāda bojā ejai nolemto sacelšanās...

Atbildēt

anon

02.02.2018. 21:07

Pirmkārt, terminu "stulbums" ikdienā lieto, lai apzīmētu kaut ko, ko termina lietotājs uzskata par nepareizu rīcību. Tātad šādā situācijā tiek izteikts viena cilvēka subjektīvs viedoklis par kaut kādu tematu vai cilvēku, cilvēku grupu. Ne vairāk. Ja psihologi arī lieto šo terminu, tad noteikti ar daudz šaurāku nozīmi, nekā autors to dara.

Otrkārt, birokrātija nekādā ziņā nav cieši saistīta ar "stulbumu". Tas, kas bija pirms birokrātijas, ir daudz tuvāks "stulbumam". Birokrātija ir cilvēku izveidota administratīva sistēma, kas uzlabo dzīves līmeni, jo ievieš skaidru hierarhiju, darbību secību, motivāciju uzdevumu izpildei, piem., valsts pārvaldes atbalstam, sabiedrisko pakalpojumu sniegšanai. Birokrātija ir vērtīga un neizbēgama, ja gribam civilizāciju, nevis mednieku un vācēju sabiedrību.

Treškārt, (cik reizes to var atkārtot) nav nekāda baltās rases norieta. Mēs vairojamies mazāk, citu ir vairāk un viņi lieliem soļiem tuvojas mūsu attīstības līmenim, bet mēs nestagnējam un neregresējam. Ekonomikas aug, izglītības līmeņi aug. Nezinu, kādus datus autors var piedāvāt, lai pierādītu pretējo.

Ceturtkārt, vēl ļoti nesen varas inteliģences grupa bija aristokrāti, un viņi tiešām bija izglītotāki, jo pārējo iespējas tika apspiestas. Tagad ir vēlēta vara, un izglītotības līmeņa starpība starp vidējo cilvēku un varas pārstāvi ir sarukusi, tāpēc varas pārstāvis var likties mazāk inteliģents, bet reālos skaitļos tā nav. Turklāt, valsts pārvalde ir ļoti grūta (jo ir daudz jāprognozē nākotne, un to cilvēki neprot sugas līmenī, ja ticam uzvedības ekonomikas secinājumiem), tāpēc maz ticams, ka mainot kadrus kaut kas diži uzlabotos. Kamēr ir varas maiņa un nav ilgstošu uzurpatoru (piem., Kims vai Putins, vai komunistiskā partija), tikmēr viss ir uz pareizajām sliedēm. Es pat argumentētu, ka tauta ir tā, kura kļūdās un nezina, ko grib (atzīšos, esmu redzējis pētījumus, kas rāda, ka cilvēki nezina, kura politika viņiem ir izdevīgākā, neprot atrast tās partijas, kas ir vistuvākās viņu interesēm, neatceras ekonomisko situāciju senāku par 6 mēnešiem, t.i., vērtē varu pēc pēdējiem sešiem mēnešiem pirms vēlēšanām, jo nevar atcerēties visus 4 gadus). Politiķi tomēr ir izglītoti jurisprudencē, tērē vismaz 8h dienā politikai. Vidējam cilvēkam ir darbs, kas nav saistīts ar valsts pārvaldi, ģimene, hobiji u.c. rūpes. Es domāju, ka viņš ļoti maz laika tērē sevis izglītošanai politikas jautājumos un zina ļoti, ļoti maz.

Piektkārt, visiem cilvēkiem svarīgākais ir emocijas. Ja kāds lielu vērtību dod faktiem un loģikai, tas ir tāpēc, ka šī persona ir iemācījusies un ir emocionāli piesaistīta šādām vērtībām. Jūtas komfortabli šādā rāmī. Nevis tāpēc, ka cilvēki loģikā jūtas kā zivis ūdenī. Cilvēki jūtas labi sociālās grupās, kurās iederās un kurās saņem emocionālu atbalstu. Protams, tās grupas, kuras labāk pārzina šī visuma noteikumus (loģiku un fiziku), būs pārtikušākas un iegūs izdzīvošanas priekšrocību, bet citu grupu iznīcība vai pārmaiņas ir ļoti lēns process, jo pārmaiņas ir emocionāli nekomfortablas. Un ja sociālā grupa nav totālā konfliktā ar realitātes likumiem, tad tā var kaut kā kulties uz priekšu laikā par spīti tam, ka nerīkojas tik optimāli kā kāda cita grupa vai tik optimāli, cik vien iespējams; ja vien indivīdi tajā jūtas komfortabli, tā nesabruks - t.i., galvenais joprojām ir emocijas.

Sestkārt, agrāk valdība necenzēja stulbumu, nebūt ne! Tā cenzēja informāciju, kas varēja kaitēt nemaināmās varas izdzīvošanai. Lūk, tas ir neefektīvi, tādēļ "stulbi", jo bloķē pārmaiņas un progresu. Cilvēki tāpat kļūdīsies un domās, un runās muļķības - būs "stulbi". Bet pašam savas kļūdas pamanīt grūtāk nekā citiem, tāpēc ir daudz labāk ļaut runāt visiem un par visu.

Nu, un uz beigām jau tur iet vaļā piesiešanās vārdiem. Ģeniāls matemātiķis ne obligāti būs veikls arī ar vārdiem, bet šajā situācijā Priedīša kungs nav sapratis, kas rakstīts, nevis kāds kaut ko nepareizi uzrakstījis. Par inovācijām daudzskaitlī jāpiekrīt, bet ilgstpējīgiem jābūt nevis izgudrojumiem, bet gan tos stimulējošai sistēmai. Lielākiem budžetiem, attīstības iespējām, nākotnei šeit pat Latvijā. Un tā prorektors arī ir uzrakstījis. Jābūt uzmanīgākam lasot, ko gan citu lai saka!

Atbildēt

Naivā

02.02.2018. 20:12

Šķiet, neko citu ar stulbumu nevar iesākt. Atliek vienīgi samierināties .

Atbildēt

Stulbeņus,

02.02.2018. 18:26

»

lauķis

Un stulbeņus jau tiesāt nedrīkst , viņi jāārstē , ieteicams Austrijā , Šveicē vai Maiami , un par nodokļumaksātāju naudu


īpaši tos, kuriem līdz šim algas dāvinātas no valsts budžeta, "jāārstē" malkas skaldīšanā, grāvju rakšanā (ar lāpstu), kūdras purvos, akmeņlauztuvēs un tamlīdzīgās vietās!

Atbildēt

vienā teikumā var pateikt tikai šo:

02.02.2018. 18:12

"„Delfi” pašlaik ir visefektīvākais stulbuma ģenerātors latviešu kultūrā."
1000% taisnība!

Atbildēt

lauķis

02.02.2018. 18:04

»

joske

Noziedzniekus pataisīt par stulbeņiem ir ļoti ērti un nevainīgi.Tādos līmeņos stulbeņi nemājo un nenokļūst


Un stulbeņus jau tiesāt nedrīkst , viņi jāārstē , ieteicams Austrijā , Šveicē vai Maiami , un par nodokļumaksātāju naudu.

Atbildēt

joske

02.02.2018. 17:55

Noziedzniekus pataisīt par stulbeņiem ir ļoti ērti un nevainīgi.Tādos līmeņos stulbeņi nemājo un nenokļūst.

Atbildēt

Varbūt

02.02.2018. 17:22

kādreiz pienāks diena kad cilvēki sapratīs ka biedru partijnieku sistēma ir vislielākais stulbums un tai ar demokrātiju nekāda sakara , totāla kolektīvā bezatbildība.

Atbildēt

Apmierinātais

02.02.2018. 17:10

Tas ka te komentāros, dažs labs pieprasa īsāku tekstu un vienkāršāku skaidrojumu, no rāda tikai uz sabiedrības degradācijas pakāpi, stulbuma virzienā.
Pateicos Autormam par izsmeļošu skaidrojumu, varētu jau vēl vairāk šeit iztirzāt esošo problēmu, bet vai atradīsies tik daudz indivīdu kurus var saukt par Cilvēku Saprātīgo un kurš spēs aptvert vēl garāku tekstu un savienot likumsakarību - cēloņu - notikumu - seku sakarības ķēdītes. Ar šībrīža sabiedrības degradācijas pakāpi tas nav gadrīz vairs iespējams.

Atbildēt

Grafomānija

02.02.2018. 17:03

»

Un

kā būtu, ja šo visu pateiktu vienā rindkopā


Grafomānija.

Atbildēt

Artūr!

02.02.2018. 16:32

Jūs sirgstat ar izskaidrošanas māniju: un lielajā vārdu gūzmā pazaudējat jēgu...

Atbildēt

Un

02.02.2018. 16:16

kā būtu, ja šo visu pateiktu vienā rindkopā?

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ārkārtas situācijā kaut pliks un bass

FotoLiegumu iegādāties klātienē virkni preču par jēdzīgu grūti nodēvēt. Mūsu valsts šajā ziņā kļuvusi par apsmiekla objektu pat daudzviet ārzemēs, kur mērenāk eksperimentē ar saviem iedzīvotājiem.
Lasīt visu...

21

Kad pērkama eksministres padomniece cenšas panākt netīkamas „Facebook” lapas slēgšanu

FotoIlzes Viņķeles ekspadomniece un Veselības ministrijas PR darbiniece Marta Krivade apmelo "Vakcīnrealitāti Latvijā" un aicina uz reiderismu Savā privātajā “Facebook” lapā viņa publicē aicinājumu lietotājiem ziņot administrācijai par "Vakcīnrealitātes Latvijā" “Facebook” lapu ar mērķi panāk tās bloķēšanu.
Lasīt visu...

21

Nav pieļaujama necienīga attieksme pret tradīciju kopējiem un viņu viedokļa dēvēšana par "homofobisku"

FotoAtsaucoties uz aktualizējušos jautājumu par ģimenes jēdziena pārdefinēšanu, Latvijas Dievturu sadraudze uzskata par pienākumu sabiedrībai paust savu viedokli.
Lasīt visu...

15

Egils Borats

FotoAcīmredzot prezidents Egils Levits uzskata, ka pēdējā laikā viņa  neveiklo frāžu un paziņojumu skaits nav pietiekams, lai pilnībā samulsinātu Latvijas cilvēkus, un tāpēc viņš turpina runāt arvien dīvainākas lietas.
Lasīt visu...

21

Alda Gobzema rekviēms

FotoTuba Mirum (Pastarā diena) – ar to mūsu valdībai un visiem ļaunajiem spēkiem draud Aldis Gobzems kopš tā brīža, kad iesaistījās par cīņu pie varas galda. Gobzema aktivitātes var pielīdzināt kopējai plūsmai, kura sākās ar Brexit kampaņu un Donalda Trampu nākšanu pie varas ASV un notikumiem citur pasaulē, kur par galveno dzinuli ir ārējs vai iekšējs drauds, briesmas, netaisnība. Gobzems draud ar procesu sākšanu visiem par neslavas celšanu, bet sausais atlikums ir tāds, ka nekas tāds nav noticis. Turpretim ir ierosināti procesi pret viņu par neslavas celšanu, kur verdikts ir bijis viens ne Aldim par labu.
Lasīt visu...

12

Mieru, tikai mieru

FotoŠie slavenā, gudrā un šarmantā vīreļa ar propelleri uz muguras - Karlsona vārdi mūsdienās ieguvuši sevišķu aktualitāti. Jo nav viegli saglabāt mieru tik masīva infoterora un valsts terora apstākļos. Piemēram, izrādās (un tas pat netiek vairs slēpts), ka "brīvprātīgi" pieejamās vakcīnas ir ekperimentālas, attiecīgi - vakcinējamie cilvēki piedalās klīniskā eksperimentā. Bez samaksas. Ar risku savai veselībai vai dzīvībai. Pat oficiālajos medijos ir "pasprukusi" šī informācija.
Lasīt visu...

21

Kādēļ nav ieteicams vakcinēties pret COVID19 (jo īpaši ar mRNA tipa vakcīnām)?

FotoTā kā arī Latvijā valdība sāk apšaubāmu masveida vakcinācijas propagandas kampaņu, kas var izvērsties pat mēģinājumos uzsākt piespiedu vakcināciju modernizēta totalitārisma stilā, īsumā jānorāda galvenie iemesli, kādēļ nav ieteicams vakcinēties pret COVID19, jo īpaši ar jaunā tipa mRNA vakcīnām.
Lasīt visu...

6

Labklājības ministrijas un pašvaldību neizdarība noved pie dzīvības apdraudējuma cilvēkiem, kuri uzturas sociālās aprūpes centros

FotoKopš ārkārtējās situācijas valstī, ko izraisījusi Covid-19 krīze, tiesībsargs ar vērību seko līdzi notikumiem, kas saistīti ar personām, kas ilgstoši atrodas sociālās aprūpes centros. Tiesībsargs uzskata, ka Labklājības ministrijas un pašvaldību neefektīvās sadarbības dēļ tiek pārkāptas personu tiesības uz veselību un dzīvību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pele spēlējas ar kaķi: Ivo Leitāns pret Aivaru Lembergu

Kad vienā no Ventspils mēra Aivara Lemberga preses konferencēm jautājumus sāka uzdot LTV žurnālists Ivo Leitāns, uzreiz...

Foto

Pieaug slēgto tirgotāju skaits, jāglābj nozare

Nozare turpina darboties sarežģīta regulējuma apstākļos. Atbalstu saņem regulāri apturēto uzņēmumu darbinieki, turpinās pieteikšanās uz apgrozāmo līdzekļu pabalstiem, ar nepacietību...

Foto

Atbilde ir tuvāk, nekā tu domā

Cik labi, ka mēs dzīvojam laikā, kad ir tik daudz iespēju! Piemēram, ir tik daudz iespēju baidīties:...

Foto

Pilsoni! Ja gribi paspēt nodibināt partiju, tad kur ņemt nosaukumu? Tev palīgā nāks Ukraina

Skatoties uz pašvaldību vēlēšanām šogad un Saeimas vēlēšanām nākamgad, plāno dibināties ne...

Foto

Esmu brīvs un spēcīgs cilvēks, tāpēc iesūdzēšu visus, kas man darīs pāri

Esmu ar savu parakstu apliecinājis dalību partijā Likums un kārtība! Un Tu? Seko man un...

Foto

Kam tic tie, kas grib, lai netici nekam

Brīžos, kad plašākam sabiedrības lokam piemin okultismu, tad vieni smīkņā klusi, citi steigtu pildīt savu operatīvo armijai pielīdzināmo...

Foto

Tikai slikti cilvēki iebilst pret datu nesēju atlīdzību mobilajiem telefoniem

Latvijas autoru, mūzikas izpildītāju un producentu organizācijas ir gandarītas par LR Kultūras ministrijas (KM) virzītajām izmaiņām...

Foto

Pietiek norādīt kā piemēru citu valstu neizdarību, attaisnojot mūsējās

Kas mainījies? Kad studēju medicīnu, mums mācīja, ka no desmit cilvēkiem vismaz viens ir savādāk domājošs. Vai...

Foto

Zakatistovam, Nemiro un kompānijai nāksies atskaitīties

Šā gada 7.janvārī Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs ir apstiprinājis 2020.gada 6.decembra politiskās partijas KPV LV ārkārtas biedru sapulcē ievēlēto valdi:...

Foto

Vajadzētu pieprasīt arī izglītības un zinātnes ministres demisiju

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde aicina Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu neatstāt bez ievērības Latvijas Izglītības un zinātnes...

Foto

Par cenzūru portālā Draugiem (ja vēl atceraties tādu)

Līdz 2017.gada maijam biju pārliecināts par to, ka visi cilvēki pasaulē  vissiltākos pateicības vārdus saka un vislielāko cieņu...

Foto

Kāpēc Latvijas vara un mediji nekomentē Lielā Restarta konceptu?

Pēc gandrīz gada juku un haosa atbilde uz šo jautājumu ir acīmredzama. „Jaunās Perestroikas” ieviešanai uzsvars tiek...

Foto

Šoreiz mēģināšu atbildēt par saviem vārdiem: politiskās partijas "Likums un kārtība" dibināšanas manifests

Mēs neticam papīru kalniem. Papīrs panes visu. Līdz šim Latvijā ir bijušas simtiem...

Foto

Praktiski padomi - kā apturēt vīrusu

Kopš pavasara nekas nav mainījies, vēl joprojām tie paši labie, vecie, efektīvie ieteikumi! Tātad vīruss nekad nesākas uzreiz plaušās, tas...

Foto

Pietiek muļļāties

Lai nu kā kādam nepatiktu Latvijas pašreizējā valdība, kura rīkojas pēc Krilova fabulas motīviem, tad nu šoreiz jānoņem cepure premjera priekšā....

Foto

Kas traucē?

Gada pirmajā pusē mēs lepojāmies ar to, ka mūsu „aktīvās” rīcības rezultātā esam labā epidemioloģiskā situācijā, salīdzinot ar citām valstīm. To, lepni krūtis izgāzuši,...

Foto

Es sekoju un izprotu

Pastāvīgi un rūpīgi sekojot līdzi situācijai, izprotu Ministru prezidenta lēmumu un tā pamatojumu pieprasīt veselības ministres demisiju....

Foto

Pareiziem medijiem, kas cer uz valsts finansiālu atbalstu, ir jāuzvedas pareizi

Jau kopš marta Latvijas iedzīvotāju ikdienu būtiski ietekmē koronavīrusa izraisītā pandēmija, ar to saistītie ierobežojumi...

Foto

Ir nepieciešamas skaidras atbildes

Ir skaidrs, ka šis šovs ar varas sevis slavinošo vakcinācijas uzvaras gājienu turpināsies ar arvien lielāku jaudu. Tieši tāpat kā turpināsies krāpnieciskās...

Foto

Es jums atkal došu daudzus lieliskus padomus: kad un kā Latvija sāks ķert kaimiņus?

Vienmēr ir interesanti un noderīgi salīdzināt dažādu valstu datus, it sevišķi, ja...

Foto

Kur ir manas ragaviņas?

Labdien, valdība! Vispirms apsveicu ar iespēju sākt vakcinēties! Gaidu ar nepacietību arī savu kārtu. Bet, kamēr gaidu (un, cerams, sagaidu), nenocietos un...

Foto

Aicinu ikvienu saglabāt piesardzību un rīkoties atbildīgi

Godājamie Latvijas iedzīvotāji un visi, kuriem dārga mūsu mīļā Latvija! Aizejošais gads ir bijis izturības un pārbaudījumu gads. Covid-19...

Foto

Izturību, iejūtību un drosmi

Mīļie Latvijas cilvēki! Jaunajā gadā es gribu mums visiem novēlēt izturību, iejūtību un drosmi....

Foto

Šodienas izaicinājumi prasa tikai veselo saprātu

Mūsu vēsturē ne reizi vien Ziemassvētki bijis smagu kauju laiks. Gan strēlnieki, gan leģionāri ar asiņu sarkano krāsojuši gada garākās...

Foto

Ieteikumi par COVID-19 ambulatoru ārstēšanu

Atsaucoties uz Latvijas Ārstu biedrības aicinājumu iesaistīties COVID-19 pandēmijas apkarošanā, varu rekomendēt dažus ieteikumus ambulatoram ārstēšanas procesam....

Foto

Ministrs Plešs ignorē Būtiņģes termināla naftas noplūdi

Būtiņģes naftas termināla atrašanās Baltijas jūrā ir bumba ar laika degli, tādēļ naftas noplūde no Būtiņges termināla ir likumsakarīga....

Foto

Ko vajag darīt, lai cilvēki Latvijā neticētu vakcīnai pret koronavīrusu. 10 punkti

1. Vairākas desmitgades nepiešķirt pietiekami daudz līdzekļu izglītībai un zinātnei. Lai cilvēki tic instagram influenceriem ne...

Foto

Aicinājums valsts augstākajām amatpersonām

2020. gada 12. novembrī Satversmes tiesa taisīja spriedumu, kas ir guvis plašu rezonansi Latvijas sabiedrībā. Likumdevējiem tas nozīmē nopietnus izaicinājumus nākotnē. Latvijas...

Foto

Ko es darītu, ja pats saslimtu ar Covid–19

Vakardienas saruna. Atstāstīšu, kā nu mācēšu. Mans sarunu biedrs – mans sens paziņa, tik sens, ka esam vienaudži,...

Foto

Kārtējais „eksperts” kārtējo reizi paredz Vladimira Putina valdīšanas gaidāmās beigas

Politologs, demagogs un bijušais sektants Andis Kudors savā nesenajā intervijā vēlreiz paredz Vladimira Putina valdīšanas gaidāmās...

Foto

Vīrieši, appreciet savas sievietes: vēstījums 2020. gada Ziemsvētkos

Dieva mīļotie, es sirsnīgi sveicu jūs Kristus dzimšanas svētkos! Septiņsimt gadus pirms Jēzus dzimšanas pravietis Jesaja vēstīja, ka...

Foto

Mīlestības likums liek mums raudzīties uz ikvienu kā savu laikabiedru

Kā vadmotīvu šai svētku uzrunai paņemsim tekstu no Lūkasa Evaņģēlija: Un viņi steigā atnāca un atrada...

Foto

Mūsdienu Ziemassvētku stāsts

Vakar pa nakti sniga. 8:00 - uzcēlu sniegavīru....

Foto

Aicinām priesteri Aleksandru Stepanovu nevērsties pret pāvesta kalpojumu

A. god. priesterim Aleksandram Stepanovam (attēlā), Tukuma Romas katoļu draudzes prāvestam un portāla www.civitas.lv redaktoram. Latvijas Romas katoļu...

Foto

Arhibīskaps Stankevičs, viņa sirdsapziņa un Gērings, kurš tika notiesāts…

Rīgas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča uzruna Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē izraisīja sašutumu ne tikai...

Foto

Mans piedāvājums – ieviest formulējumu “Kopīgas deklarētās mājsaimniecības un savstarpējās aprūpes likums”

15. decembrī es piedalījos Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē, kurā aicināju, nemainot...

Foto

Alkoholu un cigaretes drīkst, grāmatas nedrīkst

Gudri ļaudis vienmēr ir teikuši: meitiņ, neej gulēt nikna. Vakar izlasīju valdības lēmumu, izdarīju visu, lai dusmas mazinātu (vienīgi pastaigāties...

Foto

Pasaule pesimista acīm jeb nepatīkamā patiesība

Cik ir divi reiz divi? Nu, ja godīgi, tikai tev – divi reiz divi ir pieci. Iegaumē, lai kur tu...

Foto

Ministriem nepelnītais algas pielikums ir jāziedo labdarībai

Saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma normu, kas paredz ņemt vērā gan vidējās algas,...

Foto

Izbrauciet no auzām un atveriet brīvdienās veikalus

Godātie valdības vīri! Laiku pa laikam katram mums sanāk “iebraukt auzās”. Šoreiz no valdības gaidām izbraukšanu no auzām, jo...

Foto

Ir īstais laiks, lai daži desmiti tūkstošu eiro nodokļu maksātāju naudas tiktu samaksāti par dievkalpojumu pārraidīšanu komercmedijos

Tieslietu ministrija ir sagatavojusi informatīvo ziņojumu “Par Ziemassvētku dievkalpojumu...

Foto

„Nekā personīga” „galma dziesminieku" meli par viltus ziņu izplatītājiem un viņu sekotājiem

TV3 raidījumā „Nekā personīga” "galma dziesminieki", stāstot par viltus ziņu izplatītājiem un viņu sekotājiem,...

Foto

Konservatīvo cenzūra – “radikāļu sazvērestība” vai realitāte?

Pēdējās nedēļās Latvijā un pasaulē ir izskanējušas diezgan likumsakarīgas ziņas, proti, daudzi Nacionālās apvienības (NA) biedri, tostarp Saeimas deputāts...

Foto

Mēs visi zinām, ka šo pandēmijas vilni, kas veļas pāri visai pasaulei, nav radījuši Latvijas politiķi, - un vēl citas manas svarīgās domas

Mēs visi ejam...

Foto

Var risināt cilvēku problēmas citu kopdzīves veidu gadījumā, nepielīdzinot tās ģimenei un laulībai

Latvijas sabiedrībā plašu rezonansi ieguva Satversmes tiesas 2020. gada 12. novembra spriedums, kas...

Foto

Dodiet naudiņu mūsu kontrolētajām NVO, bet valsts aizsardzības mācību skolās nevajag: vēstule valsts prezidentam Egilam Levitam

Augsti godātais Levita kungs! 2020. gada 3. decembrī Saeima pieņēma...

Foto

Mēs prasām savu valsti atpakaļ

Azeru nesenais panākums Kalnu Karabahas atgūšanā un dekolonizācijā, kā arī Lukašenko nespēja apklusināt protestus Baltkrievijā lika atcerēties Krievijas politiķa Viktora Alkšņa...

Foto

K.Kariņa k-gam no Latvieša Pelēkā

Premjera kungs! Rakstu Jums, jo vēl ir laiks novērst problēmas, ko var radīt savstarpēja nesaprašanās. Mani senči te dzīvoja cara laikos,...