Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Stulbuma novitātes

Arturs Priedītis
02.02.2018.
Komentāri (41)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Uldis

05.02.2018. 02:04

»

anon

Ak nē, nē, nē, alkoholisms no zinātnes viedokļa ir narkotiku atkarība. Bet tas, ka organiskajā ķīmijā ir apstulbinošs kvantums dažādāko vielu ar visdažādākajiem efektiem uz cilvēku ir neapstrīdami. Tāpēc alkohols, nikotīns, heroīns un marihuāna ir vienā kategorijā, tomēr ar dažādiem efektiem. Un es ...


Ja Čerčilam nebija irracionāla naida pret vācu tautu, tad ko, viņa mērķis bija paša tautai nolaist asinis, jo Vācijai nebija nekāda pamata uzbrukt. Kāpēc resnam alkašam bija nepieciešams arestēt Rudolfu Hessu, kurš bija atlidojis ar miera misiju?

Atbildēt

Uldis

05.02.2018. 01:58

»

:)))

Čerčils pēc kara teica - Ne to cūku nokāvām


Ar vienu retā apskaidrības brīdī izteiktu pareizu teicienu nevar izpirkt vairāku miljardu cilvēku novešanu pie bada un vājprātīgu sadistu diktāta un impērijas, kur agrāk nekad nenorietēja saule, izputināšanu.

Atbildēt

peregars

04.02.2018. 18:49

Kad beidzot šis grafomāns beigs apgrūtināt ar saviem "blāķiem"?Laikam kāds L.L. radinieks...

Atbildēt

anon

04.02.2018. 15:17

»

Ray

Noziegums ir mēģinājums pierādīt, ka narkotikas ir mazāks ļaunums par alkoholismu


Ak nē, nē, nē, alkoholisms no zinātnes viedokļa ir narkotiku atkarība. Bet tas, ka organiskajā ķīmijā ir apstulbinošs kvantums dažādāko vielu ar visdažādākajiem efektiem uz cilvēku ir neapstrīdami. Tāpēc alkohols, nikotīns, heroīns un marihuāna ir vienā kategorijā, tomēr ar dažādiem efektiem. Un es arī esmu redzējis to pētījumu - alkoholam bija otrs augstākais bojājums indivīda veselībai aiz heroīna, un pārliecinoši augstākais bojājums videi (t.i. sekas no tā ko reibušie dara), tikai otrajā vietā esot heroīnam (statistikā tika ņemts vērā, ka alkoholu lieto vairāk cilvēku, aprēķins tika veikts tā, lai lietotāju skaita atšķirībām nebūtu nozīmes). Tāpat esmu redzējis datus, ka pāris promiļu alkohola reibums autovadītājiem dod ap 300 reižu lielāku reakcijas laika pieaugumu sekundēs, nekā marihuānas reibums. Alkoholam vienkārši ir paveicies kļūt sociāli pieņemamam - realitātē tā ir augstākās bīstamības narkotika, kas iznīcina to, ko cilvēki veselā saprātā parasti cenšas sasniegt.


Un Čērčilam nebija nekāda irracionāla naida pret Trešo reihu - viņš gribēja aizsargāt savu valsti, ko arī darīja visiem līdzekļiem.

Tāpat viņš neteica un nedomāja, ka "nokāvis nepareizo cūku" - viņš uzskatīja, ka arī PSRS ir ekvivalenti slikta un bīstama pārvaldes forma, salīdzinot ar rietumu demokrātijām. To pierādīja visu citu sistēmu ekonomiskās izgāšanās, kā arī Staļina, Hitlera, Mao Dzeduna, Pola Pota un citu autokrātu zvērības.

Atbildēt

Uldis

04.02.2018. 13:33

»

anon

Kārtībā nav daudz kas, bet, kā jau Čērčils teica, nekā labāka nav. Vismaz esošā kārtībā pieļauj diskusijas par izmaiņām un arī izmaiņas, ja kāds izdomā ko labāku...


Čerčils savā neizmērojamā naidā pret vācu tautu sarīkoja agresiju pret Vāciju, kam pateicoties, Rūzveltam izdevās piespiest amerikāņus visu kara laiku vergot Staļina kara mašīnai un samest kara kurtuvē pus miljonu amerikāņu. Kā viena no kara netaisnīgā iznākuma sekām, ir minama Britu impērijas pazaudēšana.

Atbildēt

Mja ...

04.02.2018. 12:08

»

Ray

Noziegums ir mēģinājums pierādīt, ka narkotikas ir mazāks ļaunums par alkoholismu


Tā jūs to redzat , caur savām ''brillēm'' ...
Tas ir zinātnisks pētījums , nevis noziegums .

Atbildēt

Ray

04.02.2018. 11:47

»

Mja ...

Tas ir pat vairāk par stulbumu ,kad alkohols un nikotīns netiek ierindoti narkotiku sarakstā un nav to tirgošanai un lietošanai uzlikts liegums


Noziegums ir mēģinājums pierādīt, ka narkotikas ir mazāks ļaunums par alkoholismu.

Atbildēt

Mja ...

04.02.2018. 09:52

»

Ray

Lūk dārgie tautieši klasisks STULBUMA piemērs dabā


Tas ir pat vairāk par stulbumu ,kad alkohols un nikotīns netiek ierindoti narkotiku sarakstā un nav to tirgošanai un lietošanai uzlikts liegums !

Atbildēt

forcemajeure

03.02.2018. 19:16

to:anon
visvairāk birokrātijā riebjas tās pakāpeniskā uzpūšanās un izaugsme. nekur eiropā valsts sektorā nestrādā 30% darbspējīgo kā LV. ar pašvaldību darbiniekiem uc mums, šķiet, ir ap 300tk birokrātu. imo, ap pusi no strādājošo kopskaita.
par delfiem piekrītu. nesen LU SZF lapā palasījos par tikšanos ar "žurnālistikas zvaigzni" Bērziņu. kurš zvaigznes statusā ticis, kopīpeistojot letas ziņas un kaifojot par kliku daudzumu komentāros

Atbildēt

Mja ...

03.02.2018. 11:25

»

Edge

Ja Čērčils teicis, tad skaidrs - nekā labāka par anglo-sakšu kārtību nav un nevar būt. Aizmirstiet Kantu u.c., kas aicināja uz pārmaiņās attīstības labā...


Ja tu kādreiz esi prātojis, kas ir veselībai kaitīgāks – alkohols vai marihuāna, tad zini, ka beidzot zinātnieki ir nonākuši pie verdikta.

Zinātnisku rakstu vietnes «IFLScience» komanda, apkopojot vairākus jau iepriekš veiktos pētījumus, secināja, ka alkohols cilvēka veselībai ir daudz bīstamāks nekā marihuāna. Turklāt alkohols izraisa lielāku atkarību nekā tautā sauktā «zālīte».

Piemēram, pētījums, kurā tika izanalizēti 8000 ASV iedzīvotāju narkotiku lietošanas paradumi, atklāja, ka 15% no aptaujātajiem ir atkarīgi no alkohola, savukārt tikai 9% no marihuānas.

Kā liecina organizācija «World Health Organisation», alkohola lietošana katru gadu visā pasaulē izraisa aptuveni 3,3 miljonu cilvēku nāvi.

Lai arī viedokļi par marihuānas un alkohola kaitīgumu joprojām dalās, tomēr ir skaidrs, ka alkohols bieži ir vainojams pie rīkles un aknu vēža, savukārt marihuānai drīzāk ir veselību uzlabojoša ietekme.

Zinātnieki piemin kādu slavenu pētījumu, ko 2010. gadā veica organizācija «Drugs Science». Pētījumā tika pierādīts, ka alkohols ir pasaulē bīstamākā narkotika, kamēr heroīns un kokaīns ierindojās otrajā un trešajā vietā.

Svarīgi ir apzināties, ka alkohols negatīvi ietekmē ne vien indivīdu, bet arī sabiedrību tam apkārt, kamēr heroīns un kokaīns vairāk kaitē pašam lietotājam.

Atbildēt

Edge

03.02.2018. 10:28

»

anon

Kārtībā nav daudz kas, bet, kā jau Čērčils teica, nekā labāka nav. Vismaz esošā kārtībā pieļauj diskusijas par izmaiņām un arī izmaiņas, ja kāds izdomā ko labāku...


Ja Čērčils teicis, tad skaidrs - nekā labāka par anglo-sakšu kārtību nav un nevar būt. Aizmirstiet Kantu u.c., kas aicināja uz pārmaiņās attīstības labā.
Un par esošās sistēmas dzinējspēku - dzīšanos pēc peļņas arī nevajadzētu aizmirst. Lai jaunatne izklaidējas, tad viņa mazāk domās par sistēmas uzlabošanu, nekļūs bīstama varnešiem: "Kalifornija kļuvusi par sesto ASV štatu, kur marihuāna izklaides nolūkiem ir legāla."(TVNet/CNN, 02.01.2018.)

Atbildēt

Specs

03.02.2018. 10:09

»

!

Te runā par "Delfiem" kā stulbeņu inkubatoru, bet šajā ziņā to stipri pārspļauj "TV net", tur tak ir vieni atsaldēti un nozombēti plānprātiņi


Autors vēl varēja apskatīt vienu novitāti - trollēšanu, kas ir tikai stulbeņiem piemērota nodarbošanās. Tā kā mums ir stulbeņu lielums, tad troļlu trūkums nav. To te arī var redzēt pie visiem rakstiem, kur kaut kādi stulbeņi izplūst stulbumā.

Atbildēt

1916

03.02.2018. 09:58

Par to lingvistiku pareizi gan.Savulaik saskāros ar tādu tekstiņu kā ORDERA ARHITEKTŪRAS ANTABLEMENTA FRĪZU JOSLAS TRIGLIFI. Tas bija žurnālā Latvijas Architektūra. Formāli jau tas ir pareizs, bet tendence uz ākstībām manāma. Un tas CH žurnāla nosaukumā.... Pižonība.

Atbildēt

:)))

03.02.2018. 09:49

Tikai Visums un cilvēka stulbums ir bezgalīgs, bet par pirmo es vēl neesmu pārliecināts. Alberts Einšteins

Atbildēt

!

03.02.2018. 07:48

Te runā par "Delfiem" kā stulbeņu inkubatoru, bet šajā ziņā to stipri pārspļauj "TV net", tur tak ir vieni atsaldēti un nozombēti plānprātiņi!

Atbildēt

vilis

02.02.2018. 23:59

Protams,ka salnājs ir stulbs,jo vējonis ir orgāns konstitucionālam orgānam,un arī orgāns pašam salnājam.Domāju,ka pēdējo viņš zināja,bet noklusēja.Stulbs.

Atbildēt

hm

02.02.2018. 23:53

»

anon

Kārtībā nav daudz kas, bet, kā jau Čērčils teica, nekā labāka nav. Vismaz esošā kārtībā pieļauj diskusijas par izmaiņām un arī izmaiņas, ja kāds izdomā ko labāku...


Čērčils un viena smuka tante.
Ja jau tas pastāv un valda,īpaši post-laikos,tad tas ir pats kaitīgākais.Mērķis ir jaušams.

Atbildēt

Latvis

02.02.2018. 22:35

Stulbuma pamatā ir Latvijas augstākā izglītība, kas nespēj iemācīt loģiski domāt, bet spiež atcerēties. Tas arī ir ka tas RTU pasniedzējs var "mētāties"ar visādiem termiņiem svešvalodā, bet loģiskās domāšanas trūkums neļauj šos termiņus izprast, jo vienalga cik laba ir atmiņa, cilvēks nav dators. Viņš nevar visu atcerēties 100% precīzi un galā iznāk muldiens, jeb stulbums. Tas pats attiecas uz mūsu vadoņiem, ko vēl teātru aktieri samāca runāt un lai izklausītos varen gudrs, runu "pastiprina" ar moderniem vārdiem(termiņiem) par kuru nozīmi nav pilnu zināšanu. RTU vadība vispār ir smieklīga, savā stulbumā. Piemērs: Jāizstrādā celtniecības noteikumi( un tos izstrādāja), bet nav izstrādāti valsts standarti celtniecības materiāliem un GOSTs neder, tur 70% materiālu nav. Tad izstrādāja bez, tas ir kā uzcēla ēku bez pamatiem. Kādas šiem tur inovācijas, ja vienkāršas lietas nespēj paveikt?

Atbildēt

anon

02.02.2018. 22:18

»

Edge

Kaut kas ar to esošo sistēmu (iekārtu) nav kārtībā, jo tās "stulbības" palielinās un palielinās. Tupat kā kāda jauna mode sākusies "stulbība" ēst veļas mazgāšanas tabletes. Ieguglējiet, jo kas šodien ASV, UK - tas rīt jau Preiļos - The internet has a strange obsession with eating laundry tablets. Stop...


Kārtībā nav daudz kas, bet, kā jau Čērčils teica, nekā labāka nav. Vismaz esošā kārtībā pieļauj diskusijas par izmaiņām un arī izmaiņas, ja kāds izdomā ko labāku.

Un mazgāšanas tabletes... Nu, tā ir vienkārši sociālā lieta, jauniešu izrādīšanas, piederība grupai. Sēdēšana pie TV arī ir, lielākoties, bezjēdzīga un arī kaitīga veselībai. Mazgāšanas tabletes ir riskantāk (bet arī noteikti ne letāli), bet daudz ātrāk pārejoša kaite. Nedomāju, ka ir vērts īpaši dziļi uz to koncentrēties, pietiek ar nosodīšanu un ignorēšanu.

Atbildēt

Edge

02.02.2018. 21:56

»

anon

Pirmkārt, terminu "stulbums" ikdienā lieto, lai apzīmētu kaut ko, ko termina lietotājs uzskata par nepareizu rīcību. Tātad šādā situācijā tiek izteikts viena cilvēka subjektīvs viedoklis par kaut kādu tematu vai cilvēku, cilvēku grupu. Ne vairāk. Ja psihologi arī lieto šo terminu, tad noteikti ar daudz...


Kaut kas ar to esošo sistēmu (iekārtu) nav kārtībā, jo tās "stulbības" palielinās un palielinās. Tupat kā kāda jauna mode sākusies "stulbība" ēst veļas mazgāšanas tabletes. Ieguglējiet, jo kas šodien ASV, UK - tas rīt jau Preiļos - The internet has a strange obsession with eating laundry tablets. Stop eating laundry tablets
P.S. Viens otrs sociologs "stulbības" izskaidro kā jaunu sociālā protesta forma. Tāda bojā ejai nolemto sacelšanās...

Atbildēt

anon

02.02.2018. 21:07

Pirmkārt, terminu "stulbums" ikdienā lieto, lai apzīmētu kaut ko, ko termina lietotājs uzskata par nepareizu rīcību. Tātad šādā situācijā tiek izteikts viena cilvēka subjektīvs viedoklis par kaut kādu tematu vai cilvēku, cilvēku grupu. Ne vairāk. Ja psihologi arī lieto šo terminu, tad noteikti ar daudz šaurāku nozīmi, nekā autors to dara.

Otrkārt, birokrātija nekādā ziņā nav cieši saistīta ar "stulbumu". Tas, kas bija pirms birokrātijas, ir daudz tuvāks "stulbumam". Birokrātija ir cilvēku izveidota administratīva sistēma, kas uzlabo dzīves līmeni, jo ievieš skaidru hierarhiju, darbību secību, motivāciju uzdevumu izpildei, piem., valsts pārvaldes atbalstam, sabiedrisko pakalpojumu sniegšanai. Birokrātija ir vērtīga un neizbēgama, ja gribam civilizāciju, nevis mednieku un vācēju sabiedrību.

Treškārt, (cik reizes to var atkārtot) nav nekāda baltās rases norieta. Mēs vairojamies mazāk, citu ir vairāk un viņi lieliem soļiem tuvojas mūsu attīstības līmenim, bet mēs nestagnējam un neregresējam. Ekonomikas aug, izglītības līmeņi aug. Nezinu, kādus datus autors var piedāvāt, lai pierādītu pretējo.

Ceturtkārt, vēl ļoti nesen varas inteliģences grupa bija aristokrāti, un viņi tiešām bija izglītotāki, jo pārējo iespējas tika apspiestas. Tagad ir vēlēta vara, un izglītotības līmeņa starpība starp vidējo cilvēku un varas pārstāvi ir sarukusi, tāpēc varas pārstāvis var likties mazāk inteliģents, bet reālos skaitļos tā nav. Turklāt, valsts pārvalde ir ļoti grūta (jo ir daudz jāprognozē nākotne, un to cilvēki neprot sugas līmenī, ja ticam uzvedības ekonomikas secinājumiem), tāpēc maz ticams, ka mainot kadrus kaut kas diži uzlabotos. Kamēr ir varas maiņa un nav ilgstošu uzurpatoru (piem., Kims vai Putins, vai komunistiskā partija), tikmēr viss ir uz pareizajām sliedēm. Es pat argumentētu, ka tauta ir tā, kura kļūdās un nezina, ko grib (atzīšos, esmu redzējis pētījumus, kas rāda, ka cilvēki nezina, kura politika viņiem ir izdevīgākā, neprot atrast tās partijas, kas ir vistuvākās viņu interesēm, neatceras ekonomisko situāciju senāku par 6 mēnešiem, t.i., vērtē varu pēc pēdējiem sešiem mēnešiem pirms vēlēšanām, jo nevar atcerēties visus 4 gadus). Politiķi tomēr ir izglītoti jurisprudencē, tērē vismaz 8h dienā politikai. Vidējam cilvēkam ir darbs, kas nav saistīts ar valsts pārvaldi, ģimene, hobiji u.c. rūpes. Es domāju, ka viņš ļoti maz laika tērē sevis izglītošanai politikas jautājumos un zina ļoti, ļoti maz.

Piektkārt, visiem cilvēkiem svarīgākais ir emocijas. Ja kāds lielu vērtību dod faktiem un loģikai, tas ir tāpēc, ka šī persona ir iemācījusies un ir emocionāli piesaistīta šādām vērtībām. Jūtas komfortabli šādā rāmī. Nevis tāpēc, ka cilvēki loģikā jūtas kā zivis ūdenī. Cilvēki jūtas labi sociālās grupās, kurās iederās un kurās saņem emocionālu atbalstu. Protams, tās grupas, kuras labāk pārzina šī visuma noteikumus (loģiku un fiziku), būs pārtikušākas un iegūs izdzīvošanas priekšrocību, bet citu grupu iznīcība vai pārmaiņas ir ļoti lēns process, jo pārmaiņas ir emocionāli nekomfortablas. Un ja sociālā grupa nav totālā konfliktā ar realitātes likumiem, tad tā var kaut kā kulties uz priekšu laikā par spīti tam, ka nerīkojas tik optimāli kā kāda cita grupa vai tik optimāli, cik vien iespējams; ja vien indivīdi tajā jūtas komfortabli, tā nesabruks - t.i., galvenais joprojām ir emocijas.

Sestkārt, agrāk valdība necenzēja stulbumu, nebūt ne! Tā cenzēja informāciju, kas varēja kaitēt nemaināmās varas izdzīvošanai. Lūk, tas ir neefektīvi, tādēļ "stulbi", jo bloķē pārmaiņas un progresu. Cilvēki tāpat kļūdīsies un domās, un runās muļķības - būs "stulbi". Bet pašam savas kļūdas pamanīt grūtāk nekā citiem, tāpēc ir daudz labāk ļaut runāt visiem un par visu.

Nu, un uz beigām jau tur iet vaļā piesiešanās vārdiem. Ģeniāls matemātiķis ne obligāti būs veikls arī ar vārdiem, bet šajā situācijā Priedīša kungs nav sapratis, kas rakstīts, nevis kāds kaut ko nepareizi uzrakstījis. Par inovācijām daudzskaitlī jāpiekrīt, bet ilgstpējīgiem jābūt nevis izgudrojumiem, bet gan tos stimulējošai sistēmai. Lielākiem budžetiem, attīstības iespējām, nākotnei šeit pat Latvijā. Un tā prorektors arī ir uzrakstījis. Jābūt uzmanīgākam lasot, ko gan citu lai saka!

Atbildēt

Naivā

02.02.2018. 20:12

Šķiet, neko citu ar stulbumu nevar iesākt. Atliek vienīgi samierināties .

Atbildēt

Stulbeņus,

02.02.2018. 18:26

»

lauķis

Un stulbeņus jau tiesāt nedrīkst , viņi jāārstē , ieteicams Austrijā , Šveicē vai Maiami , un par nodokļumaksātāju naudu


īpaši tos, kuriem līdz šim algas dāvinātas no valsts budžeta, "jāārstē" malkas skaldīšanā, grāvju rakšanā (ar lāpstu), kūdras purvos, akmeņlauztuvēs un tamlīdzīgās vietās!

Atbildēt

vienā teikumā var pateikt tikai šo:

02.02.2018. 18:12

"„Delfi” pašlaik ir visefektīvākais stulbuma ģenerātors latviešu kultūrā."
1000% taisnība!

Atbildēt

lauķis

02.02.2018. 18:04

»

joske

Noziedzniekus pataisīt par stulbeņiem ir ļoti ērti un nevainīgi.Tādos līmeņos stulbeņi nemājo un nenokļūst


Un stulbeņus jau tiesāt nedrīkst , viņi jāārstē , ieteicams Austrijā , Šveicē vai Maiami , un par nodokļumaksātāju naudu.

Atbildēt

joske

02.02.2018. 17:55

Noziedzniekus pataisīt par stulbeņiem ir ļoti ērti un nevainīgi.Tādos līmeņos stulbeņi nemājo un nenokļūst.

Atbildēt

Varbūt

02.02.2018. 17:22

kādreiz pienāks diena kad cilvēki sapratīs ka biedru partijnieku sistēma ir vislielākais stulbums un tai ar demokrātiju nekāda sakara , totāla kolektīvā bezatbildība.

Atbildēt

Apmierinātais

02.02.2018. 17:10

Tas ka te komentāros, dažs labs pieprasa īsāku tekstu un vienkāršāku skaidrojumu, no rāda tikai uz sabiedrības degradācijas pakāpi, stulbuma virzienā.
Pateicos Autormam par izsmeļošu skaidrojumu, varētu jau vēl vairāk šeit iztirzāt esošo problēmu, bet vai atradīsies tik daudz indivīdu kurus var saukt par Cilvēku Saprātīgo un kurš spēs aptvert vēl garāku tekstu un savienot likumsakarību - cēloņu - notikumu - seku sakarības ķēdītes. Ar šībrīža sabiedrības degradācijas pakāpi tas nav gadrīz vairs iespējams.

Atbildēt

Grafomānija

02.02.2018. 17:03

»

Un

kā būtu, ja šo visu pateiktu vienā rindkopā


Grafomānija.

Atbildēt

Artūr!

02.02.2018. 16:32

Jūs sirgstat ar izskaidrošanas māniju: un lielajā vārdu gūzmā pazaudējat jēgu...

Atbildēt

Un

02.02.2018. 16:16

kā būtu, ja šo visu pateiktu vienā rindkopā?

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Kā tagad pareizi vajadzētu „apgūt” Eiropas naudu

FotoEiropa gatavojas vērienīgai ekonomikas atjaunošanas programmai, plānojot tērēt simtiem miljardu, iespējams, pat triljonu eiro. Tā ir labā ziņa. Pats svarīgākais šajā ziņā ir tas, ka ES valstis tomēr ir gatavas vienoties un mēģināt pārvarēt šo krīzi kopā.
Lasīt visu...

12

Notiek valsts apvērsums: ja jūs tagad necelsieties, tad paši vainīgi

FotoSaeimas Prezidijs ir sasaucis Saeimas attālināto ārkārtas sēdi 2020.gada 26.maijā pulksten 14.00 (e-Saeima platformā). Tas ir pretēji Satversmes 15.pantam! Tur rakstīts - Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu dēļ tā var sanākt citā vietā. Kur notiks sēde? Maskavā, Vašingtonā, Ipiķos, Briselē? Kur? Kādi ir ārkārtīgie apstākļi?
Lasīt visu...

13

Tiek pārkāptas kaucošo motoru trokšņa ietekmes zonā dzīvojošo iedzīvotāju Satversmē noteiktās cilvēktiesības

FotoNe tikai jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 veicina nāves gadījumus, bet arī „...69 000 cilvēku vides trokšņa dēļ ir nonākuši slimnīcās un 15 900 ir priekšlaicīgi miruši...” rakstīts Eiropas komisijas 2017.gada 30.marta ziņojumā 
Lasīt visu...

12

Latvijā ir padevīga tauta, kas lieto vārdus, kuri "negriež" ausīs nevienam, un bāž galvu smiltīs

FotoMums Latvijā ir bijuši visvisādi "laiki". Vieni no senākajiem bija "vācu laiki" - ap 700 gadu, kas Kurzemē atstāja kā mantojumu pat vācu baronu latviešu valodas izrunas dialektu, tad "zviedru laiki, vēl - "poļu laiki", ilgu laiku valdīja "krievu laiki", tad bija Latvijas laiki, Kārļa Ulmaņa laiki.
Lasīt visu...

20

Izlaidums pandēmijas laikā: neviens tiesību akts neparedz vecāku tiesības piedalīties sava bērna izlaidumā

FotoTiesībsargs aicina IZM izstrādāt vadlīnijas par izglītības iestāžu izlaiduma pasākuma organizēšanu, ievērojot Covid-19 izplatības noteiktos ierobežojošos pasākumus. Vienlaikus lemšanā par svinīgā pasākuma organizēšanu būtu jāuzklausa arī pašu absolventu viedoklis.
Lasīt visu...

6

Kad TAS beigsies?

FotoĀrkārtas stāvokļa ieviešana ir ļoti būtisks solis, jo ietekmē visus valsts iedzīvotājus. Ņemot to vērā, būtu tikai normāli, ja valdība mūs informētu, kādiem apstākļiem iestājoties, ārkārtas stāvoklis tiks atcelts. Bet tas nenotiek – izskatās, ka valdība vai nu nespēj šādus kritērijus nodefinēt, vai arī uzskata, ka parastajiem mirstīgajiem šāda informācija nav nepieciešama.
Lasīt visu...

18

Bondara situācijā būtu jāatkāpjas jebkuram

FotoProgresīvie uzskata, ka pēc trešās instances nelabvēlīgā sprieduma maksātnespējīgās Latvijas Krājbankas lietā Mārtiņam Bondaram ir jāatkāpjas no Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja amata. Lai Latvijas politika kļūtu caurspīdīga un godīga, šādai politiskai praksei nav vietas mūsdienu Latvijas politikā.
Lasīt visu...

18

Kāpēc mūs uzskata par idiotiem?

FotoIzskaidrojiet man. Es tiešām nesaprotu. 1. Epidemiologs (infektologs) Uga Dumpis neuzskata, ka visiem publiskās vietās obligāti sejas maskas būtu jānēsā. Un arī pats nenēsā sejas maksu publiskās vietās, cik var redzēt TV.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Aicinu mūsu gejus: jo vairāk palīdzēsiet aizsargāt daudzbērnu mammu un tēti, jo mazāk jums nāksies izmantot retoriku - mūs diskriminē

Ugunsdzēsēju un glābēju diena. Apsveicu! Taču...

Foto

Žurka Sparāns, JKP, Lembergs, valsts noslēpums un izzagšana, Kalnozola uzstājība, Pelēkie spēki un Tautas vara

Liels paldies M.Kučinska, J.Maizīša un N.Mežvieta kungiem, ka esat izķēruši žurku,...

Foto

Viendzimuma pāru kopdzīves regulējuma tiesībpolitiskā problemātika (pilnā versija, bez cenzūras)

2014. gada nogalē Latvijas juristu, politiķu un sabiedrisko darbinieku aprindās arvien biežāk sāka skanēt viendzimuma attiecību...

Foto

Kamēr pasaule cīnās pret netīriem miljardiem, tikmēr mums ir tikai “otkati” un nodokļu nemaksātāji

Cīņai pret nelegālās naudas legalizāciju pēdējo gadu laikā pasaulē pievērsta pastiprināta uzmanība....

Foto

Valsts naudu nedrīkst ieguldīt tur, kur nebūs pietiekamas atdeves

Igaunija, Latvija un Lietuva ir izveidojušas "mazo Šengenas" telpu Eiropā – telpu bez iekšējām robežām. No šodienas...

Foto

“Izdzīt četrgadīgu bērnu no tiesas zāles”: ieraksts no tiesas sēdes

Koronavīrusa pašizolācijas un attālinātā darba laikā bez ierobežojumiem turpinās Aivara Lemberga tiesāšana, kura norisinās pietiekami lielā...

Foto

Kāpēc jums jātic, ka mēs visu izdarījām ļoti laikus un ļoti labi, bet pie visa vainīgi tikai apstākļi

Ņemot vērā publiski izskanējušo informāciju, kas radījusi šaubas...

Foto

Vienkārši par sarežģīto: tikai tautiska, suverēna, pēc nacionālisma principiem veidota valsts var būt par pamatu īstas demokrātijas pastāvēšanai

Reizēm mēs pārāk sarežģīti runājam par vienkāršām lietām....

Foto

Par 2. Pasaules karu, 9. maiju, Latviju, latviešiem, krieviem un vēl šo to

Šodien ir divas aktualitātes - pasaules tautu celšanās cīņā pret "kovida" mega afēru,...

Foto

Kopā ar kinologiem un hipologiem mēs 9. maijā lieliski pastrādājām

“Ministru kabineta izdotais rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu neierobežo cilvēku tiesības individuāli apmeklēt jebkuru piemiņas vietu,...

Foto

Pārdomas par Covid - 19 afēru un ne tikai...

Mani draugi un tuvinieki var liecināt, ka sākotnēji, kad vēl nebija pietiekami daudz informācijas, es pret jauno...

Foto

Nepazaudēt Latvijas ekonomikas kodolu

COVID-19 krīze pasaules ekonomikā ienesusi krietnu devu nenoteiktības, sašūpojusi ierastās piegāžu ķēdes un patēriņa tirgus. Atsaukšos uz Alberta Einšteina teikto: “Kad tiek...

Foto

Bērniem invalīdiem nav naudas, 250 tūkstoši PR pakalpojumiem "APar" kampaņas veidotāja sievai gan ir

Tātad. C19 kļūst ļoti bīstams pēc 24.00, tad visam būs jābūt ciet....

Foto

Kurš normāls cilvēks dzird Dieva balsi un uzklausa aicinājumu glābt dzimteni no okupantiem?

Šorīt pa radio skanēja raidījums, kurā tika uzskaitītas visas iespējamās Žannas d'Arkas psihiskās...

Foto

Kam nāk smiekli, var pasmieties, bet šī ir mana prognoze par tuvāko nākotni

Kādreiz es izklaidējos ar troļļu kaitināšanu vienā no lielākajiem ziņu portāliem Latvijā. It...

Foto

Teorijā Latvija ir brīva valsts, praksē tā nav

Man nav nekādas saistības ar aktīvistiem, kas tika aizturēti pie Brīvības pieminekļa. Man nav skaidri šo cilvēku motīvi....

Foto

Koku ciršana Ziepniekkalnā ir ķecerīga rīcība: vēstule Rīgas Grebenščikova vecticībnieku draudzei

Daudziem Ziepniekkalnā viens no sāpīgākajiem notikumiem ir atļauja masveidā nocirst kokus, cik lasāms presē –...

Foto

Aicinu atcerēties, cik daudz pacietības ir mūsu tautā

Tautas vēsturiskajā likteņgaitā ir brīži, kuros summējas pašas būtiskākās, eksistenciālākās izvēles. Tad lemtais un paveiktais uz ilgiem laikiem...

Foto

Ko mums nozīmē 4. maijs?

Precīzākā un īsākā atbilde uz šo jautājumu iekodēta pašā svētku nosaukumā – "Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas diena". Tāds formulējums valsts kalendārā...

Foto

Vai tiešām vajag, par nākotni nedomājot, atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas?

Rakstu saistībā ar savu reālu sirdssāpi par valdības publiskoto informācija, ka ekonomiku sildīs ar 75 miljoniem...

Foto

Vienotā likteņkopībā un vienotā gribā pašnoteicās visa latviešu nācija

Mīļie draugi! Demokrāti! Sirsnīgi jūs visus sveicu šodien mūsu demokrātijas pirmā gadsimta svētkos! Šodien aprit tieši gadsimts,...

Foto

Kur Latvijas valstij ņemt naudu? No cilvēkiem, kuriem tā ir?

Mūsu valsts ir nabadzīga, jo tajā piekopj atņemšanas un represiju politiku. Uz šīm pārdomām mani pamudināja...

Foto

Kā krīzē klājas vienkāršajai tautai, un cik taisnīgi mūsu valdības aparāts palīdz cilvēkiem pārvarēt krīzi

Dīkstāves pabalstus atsaka nodokļu nemaksātājiem? Prēmijas maksā visiem par papildu darbu...

Foto

Man kā Saeimas loceklim ir nodarīts pāri

Latvijas Republika ir neatkarīga demokrātiska republika, kurā Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai, kura vispārīgās, vienlīdzīgās, tiešās, aizklātās...

Foto

Pasaka par loģiskās domāšanas attīstību

Pasakās, kuras paredzētas bērniem, labais vienmēr uzvar ļauno. Loģiskās domāšanas vidē izaugušais bērns kļūst par pieaugušo, kuram ir prasība, lai pareizais...

Foto

Krīze – iespēja drosmīgiem lēmumiem

Kā jau katra krīze, tā ir ne tikai lielāka vai mazāka ķibele, bet arī zināmā mērā iespēja. Šoreiz manas pārdomas par...

Foto

Ekonomiskais vīruss

Ekonomikas izaugsmes bremzēšana, darbaspēka trūkums, algu lielāka izaugsme par darba ražīgumu - tie bija daži no jaunas ekonomiskās krīzes vēstnešiem, ko uzņēmēji un ekonomisti...

Foto

Dabas aizsardzības sistēmas reforma ir aizsegs nezaļu lobistu atbalstam

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministra Jura Pūces (A/PAR) steidzīgās reformas valstī izsludinātās ārkārtas situācijas laikā,...

Foto

Valdība, attopies

Neesmu nekāds profesors, esmu parasta "skrūvīte", kas strādā valsts pārvaldē un dzīvo no algas līdz algai. Bet vēlos padalīties ar dažām pārdomām par šodienas...

Foto

Vai var uzticēties Aigaram Strupišam kā Augstākās tiesas priekšsēdētāja amata kandidātam

Nododu publicēšanai pēdējos safabricēto disciplinārlietu tiesnešu disciplinārtiesas safabricētos lēmumus, no kuriem redzams, kā vienā gadījumā...

Foto

BVKB ietaupīja vairāk nekā 50%, uzstādot GPS, - paraksties par likumdošanas iniciatīvu

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) 2018. gada sākumā lietoja 16 automašīnas un mēnesī patērēja 1600...

Foto

Kad Viņķele ļurina tukšu kā zariņu govs par savām orbītām

Noskatieties vēlreiz uzmanīgi Facebook publicēto video ar Viņķeli! Viņa vairākkārt saka, ka ministrijas ierēdņi no janvāra strādā “pastiprinātā...

Foto

Miljons eiro, lai korumpētu presi

Informācijas nozari ir būtiski skārusi Covid-19 krīze. Laikā, kad cilvēki paliek mājās, drukātās preses pārdošanas apjomi neglābjami samazinās. Lai ierobežotu epidēmiju,...

Foto

No kā vajadzētu mācīties mūsu politiķiem un ierēdņiem

“Unikāli! Tā kā Valkā mazturīgos, trūcīgos un daudzbērnu ģimeņu bērnus sākām ēdināt pirms MK noteikumiem, Izglītības un zinātnes...

Foto

Tas jaunais laiks, kas šalkās trīs... Pārdomas par zināmo nezināmajā

Dārgo lasītāj, ja vēlies viedokli par mūsu valdības pareizo/nepareizo rīcību epidēmijas laikā, infekcijas izplatības datu patiesumu/nepatiesumu...

Foto

Iebilstam pret Kalnciema kvartāla izpostīšanu

Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisijai, Rīgas pilsētas būvvaldei, RD Satiksmes departamentam no Āgenskalna iedzīvotājiem: lūdzam nelikvidēt kokus Āgenskalnā un rūpēties par...

Foto

Kas ir mana Galileja?

Dārgie brāļi un māsas Kristū. Jūdiem bija paraža pēc apbedīšanas vēl trīs dienas apciemot kapu, lai pārliecinātos, ka aizgājējs patiešām ir miris;...

Foto

Covid-19 pandēmijas aizsegā notiek mēģinājums iznīcināt iepakojuma depozīta sistēmu

Depozīta sistēma ir ražotāju atbildības sistēma – tas ir veids, kādā ražotāji nodrošina tiem uzlikto pienākumu izpildi...

Foto

Šis piebremzētais laiks un īpatnējās Lieldienas būs jauna, vienojoša pieredze mūsu likteņkopībā un iespēja apzināties garīgo brīvtelpu

Mīļie Latvijas cilvēki! Ir Lieldienu laiks. Mēs to sagaidām...