Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Imunizācijas valsts padome - iestāde, kurā sarunājas par vakcināciju. Izlasiet pievienoto protokolu, kuru pārstāstīšu jums vienkāršā sarunvalodā.

31. maija protokols:

„Pieņemtie lēmumi:

I. Covid-19 vakcīnas “Comirnaty” lietošana bērniem vecumā no 12 līdz 15 gadiem

E.Poplavska informē, ka Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) 2021.gada 28.maijā ir ieteikusi apstiprināt Covid-19 vakcīnas “Comirnaty” lietošanu bērniem vecumā no 12 līdz 15 gadiem. Šī vakcīna jau līdz šim ir bijusi apstiprināta lietošanai cilvēkiem no 16 gadu vecuma. EZA Zāļu reģistrācijas komiteja (CHMP) ir veikusi paātrinātu datu vērtēšanu, ko iesniedzis uzņēmums, kas reģistrējis vakcīnu “Comirnaty”. Komiteja izvērtēja datus par pusaudžiem no 12 gadu vecuma, kuri ir iegūti no liela mēroga klīniskā pētījuma, un tā rezultātā pieņēma lēmumu ieteikt indikācijas paplašināšanu. Šobrīd CHMP atzinums tiks nosūtīts Eiropas Komisijai, kas tuvākajā laikā pieņems juridiski saistošu gala lēmumu, kurš būs piemērojams visās ES dalībvalstīs. Vakcīna satur molekulu (ziņnesi RNS jeb mRNS) ar instrukciju olbaltumvielu (S proteīna) ražošanai. Šis proteīns ir koronavīrusa (SARS-CoV-2) sastāvdaļa. Vakcīna “Comirnaty” darbojas, sagatavojot organismu aizsardzībai pret šo koronavīrusu, kas izraisa slimību Covid-19.

Dalībnieku skaits, kuri piedalījās liela mēroga klīniskā pētījumā par Covid-19 vakcīnas “Comirnaty” lietošanu bērniem vecumā no 12 līdz 15 gadiem, bija pārāk mazs, lai pamanītu kādas retas blakusparādības, ja tādas specifiski šajā populācijā veidotos. Tāpēc ļoti svarīga ir vakcīnas pēcreģistrācijas uzraudzība, lai laicīgi varētu konstatēt, ja parādītos kādas blakusparādības. Kā arī jāpiemin, ka novērošanas ilgums pēc otrās vakcīnas devas saņemšanas bija 2 mēneši, līdz ar to pašlaik nav pieejami ilgtermiņa imunitātes dati šajā vecuma populācijā.

E.Poplavska atzīmē arī, ka paralēli notiek signālu izvērtēšana mRNS vakcīnām saistībā ar valstu ziņojumiem par miokardītu un perikardītu gadījumiem. Šie gadījumi bijuši salīdzinoši jaunās vecuma grupās (vid.25-27 gadi), bet šo gadījumu bijis maz. Pašlaik notiek signālu izvērtēšana, vai pastāv kāda cēloņsaistība.

J. Perevoščikovs pauž viedokli, ja Latvijā tiks reģistrēts miokardīta vai perikardīta gadījums pēc vakcinācijas, tad būtu nepieciešams šo pacientu pārbaudīt uz enterovīrusiem, lai izslēgtu enterovīrusu etioloģiju.

U.Dumpis uzsver, ka piedāvājot Covid-19 vakcīnas “Comirnaty” lietošanu bērniem vecumā no 12 līdz 15 gadiem, nedrīkst pieļaut, ka samazinās pieaugušo vakcinācijas tempi, jo vēl aizvien pieaugušie ir galvenā vakcinācijas mērķpopulācija un joprojām visaugstākais risks veselībai, kā arī veselības aprūpes sistēmai, ir tieši senioru, riska grupu un citu pieaugušo vidū.         

D.Gardovska atzīmē, ka bērni no 14 gadu vecuma paši var izlemt par vakcināciju, bet līdz 14 gadiem ir jābūt vecāku vai pilnvarota pārstāvja piekrišanai. Iespējams, bērnu vakcināciju pret Covid-19 būtu jādeleģē ģimenes ārstiem, kuri zina bērnu slimības vēsturi. Tāpat būtu jāveic īpaša šo bērnu pēcvakcinācijas uzraudzība.

U.Dumpis nepiekrīt, ka būtu īpaši jāuzrauga pret Covid-19 vakcinētie bērni.

A.Dzalbs nepiekrīt, ka Covid-19 bērnu vakcinācija būtu jādeleģē ģimenes ārstiem, jo arī citas vakcīnas bērniem ievada vakcinācijas centros.

L.Savrasova aktualizē jautājumu par neatbilstošu Covid-19 vakcīnu ievadīšanu 16 un 17 gadus veciem bērniem, ir ziņoti tādi gadījumi.

U.Dumpis piebilst, ka bērniem vecumā no 12 līdz 15 gadiem, pēc pašreizējiem pētījumu un regulatoru datiem, lietošanai nav reģistrēta neviena cita Covid-19 vakcīna, kā tikai BioNTech/Pfizer ražotā Covid-19 vakcīna “Comirnaty”. Pašlaik nav pieļaujama citu Covid-19 vakcīnu ievadīšana bērniem.

IVP nolemj:

IVP, pamatojoties uz Eiropas Zāļu aģentūras (EZA) 2021.gada 28.maija ieteikumu apstiprināt Covid-19 vakcīnas “Comirnaty” lietošanu bērniem vecumā no 12 līdz 15 gadiem (šī vakcīna jau līdz šim ir bijusi apstiprināta lietošanai cilvēkiem no 16 gadu vecuma), atbalsta šo ieteikumu vakcinēt bērnus vecumā no 12 līdz 15 gadiem.

IVP uzver, ka vakcinācija ir brīvprātīga un rekomendējama, bet liek uzsvaru uz to, ka piedāvājot Covid-19 vakcīnas “Comirnaty” lietošanu bērniem vecumā no 12 līdz 15 gadiem, nedrīkst pieļaut, ka samazinās pieaugušo vakcinācijas tempi, jo vēl aizvien pieaugušie ir galvenā vakcinācijas mērķpopulācija un joprojām visaugstākais risks veselībai, kā arī veselības aprūpes sistēmai, ir tieši senioru, riska grupu un citu pieaugušo vidū.

Kā arī IVP atzīmē, ka bērniem vecumā no 12 līdz 15 gadiem, pēc pašreizējiem pētījumu un regulatoru datiem, lietošanai nav reģistrēta neviena cita Covid-19 vakcīna, kā tikai BioNTech/Pfizer ražotā Covid-19 vakcīna “Comirnaty ”.

Svarīgi pieminēt, ka dalībnieku skaits, kuri piedalījās liela mēroga klīniskā pētījumā par Covid-19 vakcīnas “Comirnaty” lietošanu bērniem vecumā no 12 līdz 15 gadiem, bija pārāk mazs, lai pamanītu kādas retas blakusparādības, ja tādas specifiski šajā populācijā veidotos. Tāpēc ļoti svarīga ir vakcīnas pēcreģistrācijas uzraudzība, lai laicīgi varētu konstatēt, ja parādītos kādas blakusparādības. Kā arī jāpiemin, ka novērošanas ilgums pēc otrās vakcīnas devas saņemšanas bija 2 mēneši, līdz ar to pašlaik nav pieejami ilgtermiņa imunitātes dati šajā vecuma populācijā.”

No 31.maija protokola (kā es to lasu):

- Jā, bērnus no 12 gadiem vakcinēt drīkst, taču jāņem vērā, ka nekas līdz galam nav izpētīts, tā grupa, ko pētīja, bija par mazu, lai vispār kaut ko saprastu, tāpēc svarīgi ir novērot bērnus pēc vakcinācijas. (Nu tāpēc, ka nav taču viss līdz galam izpētīts! Vai man vienai izskatās, ka šādi tiek ievīstīts un pasniegts tas, ka mūsu bērni vienkārši tagad būs tā lielākā grupa, kura jau varēs atainot kaut kādus rezultātus un atsķirību?) Varot būt miokardīti un perikardīti jaunajiem cilvēkiem, kā pētījumos citviet novērots. Tikai divus mēnešus (!!!) esam pētījuši. Jāpēta vēl.

Perevoščikovs (kā es to lasu): a varbūt viņi bija paši vainīgi, jo enterovīruss organismā! Tie, kas tur ar tiem miokardītiem. Lai nebojā pozitīvo vakcīnas tēlu!

Dumpis (kā es to lasu): nevajag šķiest vakcīnas uz bērniem, jādod sirmgalvjiem, ar bērniem nav tik liels risks!

Gardovska (pediatre) (kā es to lasu): bērni jāvakcinē tikai pie ģimenes ārsta, jo tomēr bailīgi un jānovēro pēc vakcinācijas.

Dumpis (kā es to lasu): Nevajag tur neko uzraudzīt! Rullējam tālāk! Ir taču jautri!

Dzalbs (ģimenes ārsts) (kā es to lasu): Nē, nē, nu kāpēc tikai ģimenes ārsti? bērnus jau tā vakcinē arī vakcinācijas centros. Priekš kam lieki sarežģīt!?

Savrasova (SPKC) (kā es to lasu): Es vispār dzirdēju, ka jauniešiem ievada nepareizās vakcīnas.

Dumpis (kā es to lasu): Ai, nu kas par muļķībām!? Bērniem der tikai Comirnaty!

Un tad viņi nolemj: Vakcinējam un novērojam, jo ej nu sazini, kas tur beigās būs. Jo tā pētāmo grupa tomēr bija par mazu. Nu tagad būs tieši laikā.

Sumpurņi.

Es gaidu jaunu protokolu no sēdes, kurā viņi lēma par piecgadnieku potēšanu.

Oriģinālais protokols no 31.05.21: https://www.vm.gov.lv/lv/media/6318/download

Novērtē šo rakstu:

166
27

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vai Brīvības cīņās kritušie ziedoja dzīvību birokrātijai?

FotoŠodien ziedoju 100 eur vienam ukraiņu karavīram medicīnas izdevumiem. Un saņēmu no SEB bankas paziņojumu, ka pārskaitījums ir apturēts, jo saskaņā ar Kredītiestāžu likumu bankai jāpārliecinās, vai viss ir kārtībā, un man jāraksta skaidrojums, kam un kādēļ šo naudu skaitu.
Lasīt visu...

21

Nākamā gada budžets ir vienkārši papīrs bez sasaistes ar realitāti

FotoAr budžetu lielos vilcienos ir tā, ka tas nav izpildāms - balstīts ekonomikas izaugsmes prognozēs, kas uz šo brīdi jau jāsamazina (pēc trešā ceturkšņa datiem, kas rāda spēju neprognozētu IKP sarukumu).
Lasīt visu...

13

Labdien, Andrej Upīt!

Foto- Labdien, Andrej Upīt! - Sveicināta! - Neērti teikt, bet Tevi grib sagriezt trīs daļās. Kaut gan latvietis jau biji! Valodu noturēji, bet, eh, - nepareizais viedoklis un partija! Tā ka - trīs daļās un miers mājās!
Lasīt visu...

6

Likumi ir rakstīti arī ministriem

FotoPēdējos gados Latvijā arvien vairāk iesakņojas tiesiskai valstij nepieņemamā pārliecība, ka augstas ranga valsts amatpersonas var pieņemt citas personas skarošus prettiesiskus lēmumus bez kādām negatīvām sekām sev pašiem. Tomēr neatkarīgi no politiskās atbildības un tā, ka kaitējums nodarīts, veicot amata pienākumus, jebkurš par savu rīcību ir atbildīgs likuma priekšā. Citējot senos romiešus: Dura lex, sed lex – Likums ir skarbs, bet tas ir likums.
Lasīt visu...

12

Par Ievu Raubiško, kura neaizgāja no Omelas

FotoStāstā "Tie, kas aizgāja no Omelas" Ursula Le Gvina apraksta utopisku sabiedrību, kas dzīvo pārtikušu, drošu un skaistu dzīvi. Omelas iedzīvotāji paši pārvalda savu pilsētu, tur nav karaļu, nav vergu, visi ir vienlīdzīgi. Taču šai dzīvei ir cena. Lai omelieši varētu labi dzīvot, kādam ir jācieš. Šis kāds ir mazs bērns – izsalcis, netīrs, pusjucis un ieslodzīts skapī, kur tam mūžīgi jāpaliek, lai Omelas iedzīvotāji varētu iet savās ikdienas gaitās un svinēt svētkus.
Lasīt visu...

12

Neēdušais paēdušo neinteresē

FotoParalēli daudzām citām, jau ierastām ziņām, ka valsts budžetā nav atrasts finansējums vienai, otrai vai trešajai lietai, kas visai sabiedrībai vai noteiktām tās daļām ir akūti svarīgas, šonedēļ jau atkal lasām kārtējās ziņas, kas politiķu un ierēdniecības sausajā valodā skan visai bezpersoniski un sausi – naudas nav, neprasiet.
Lasīt visu...

21

Runa Valsts valodas dienā: lūdzu, iztaisnosim muguras!

FotoSveicināti, labi ļaudis! Šodien svinam Valsts valodas dienu. Vai tā būtu nejaušība, ka “Valsts valoda Latvijas Republikā ir latviešu valoda?”. Vai tā būtu nejaušība, ka šie vārdi Satversmes 4. pantā nostiprināti pirms 26 gadiem Veļu laikā? Veļu laiks izrādījies zīmīgs vairākkārt — gan pirms 825 gadiem mums pieteiktais krusta karš, gan okupantu pūliņi Saules kaujā izrādījušies veltīgi. Latviešu tautas dievestība joprojām ir dzīva.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi