Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

tihi i krutovi

10.12.2020. 06:44

afigennajas valsts iestādes bijušais medību inspektors no Ziemeļlatgales publiski stāstīja, kad 5-6 čomi salasās pašaudīt zvērus dzinējmedībās, drošības instruktāžas vispār nenotiek

Atbildēt

Pa savējiem penšiem savējie penši

06.12.2020. 04:56

Viļakas novadā medību laikā nošauts cilvēks

Viļakas novada Žīguru pagastā medību laikā nošauts 1963.gadā dzimis vīrietis, sestdienas vēlā vakarā vēsta ziņu aģentūra LETA.

Atbildēt

tā tas notiek LV

04.12.2020. 18:44

kā informēja žurnālists Vīksne kādā medijā, kāds mežsaimnieks, kā zināms Gvido Andžs, SIA „GA Mežs” valdes loceklis un Rugāju mednieku kluba „Mieriņi” amatpersona, slēgtā mednieku sarunu grupā ierakstījis pastāstu, kā abi ar švāģeri lūšiem atriebušies.

„Eduards zvana un saka, ka četri lūši mūs izsmējuši – apsmidzinājuši harvestera traktoram visas riepas un nostaigājuši pa motora pārsegu. Eduards teica, mēs to tā nevaram atstāt. Viņi ir jāsoda!” Tālāk tika sasaukti vēl deviņi mednieki, divi dzinēji un trīs lūši tika „sodīti”. Protams ar nāves sodu.

Tik vienkārši, bezcermoniāli un līksmi notiek visā ES īpaši aizsargājamas sugas nogalināšanas izpriecas Latvijā.

Atbildēt

ūū

04.12.2020. 16:20

»

Egg

Ola, olgalvis


tik daudz bērnudārzā esi apguvis?

Atbildēt

nevajag muldēt

04.12.2020. 08:41

Pietiek vienkārši baidās, ka pēc lūšiem būs lapsas

Atbildēt

Kariņ, Viņķele!

04.12.2020. 07:02

Ppandēmijas laikā notiek izklaides mežā? Mednieki ies slaktēt lūšus?

Atbildēt

Bebrs

03.12.2020. 20:32

Kas tās Latvijā par sievietēm, laikam jau dzimumu maiņa notikusi, citādi nevaru saprast, kur tādas plintnieces rodas.Vai Gerhards to plintnieci tajā amatā ielicis? Ak,nacionāļi vēl viens punkts, lai par jums nekad nebalsotu. Gerhards jau arī kā mēbele tiek no vienas ministrijas uz otru, padomju laikā taisni tāpat, ja biji beidzis partijas skolu derēji gan par rūpnīcas,gan pirts direktoru. "Brīvās" Latvijas laikā tāpat. Ja medītu, tāpēc, ka trūkst pārtikas, bet nožēlojami, ja slepkavošana ir izklaide

Atbildēt

Gints

03.12.2020. 15:47

Vienmēr būs cilvēki kuri kategoriski ne piekādiem nosacījumiem neatbalsta un neatbalstīs medības, neatkarīgi no tā ko medī. Man personīgi nav nekas pret to ka tiek medīti lūši (pieļauju, ka pārskatāmā nākotnē Latvijā sāksies diskusija par Lāču medību atļaušanu).
Es personīgi saskatu, ka kāds sakarā ar lūšiem ļoti aktīvi mēģina veidot savu PR. un tas arī viss.
Nesaprotu tikai vienu kāpēc PIETIEK COM publicē šādus rakstus, vai tad tiešām vairs nekas cits nenotiek (neviens politiķis nekādus sūdus netaisa)???

Atbildēt

Stašanes deģeneratīvais gals

03.12.2020. 14:58

Stašāne, acīmredzot, nekad nav izpratusi, kas ir nāve. Bet arī Stašānei pienāks gals, tikai kā deģeneratīvai lūšu izkaušanas aizstāvei, viņai pirms nāves rādīsies asiņaini lūšu ķermeņi un viņas dvēseli sagrauzīs nobeigto lūšu mazuļu bars.

Atbildēt

Druumais

03.12.2020. 14:06

Es gan esmu par medībām un plēsēju atšaušanu, t.sk., lāču un vilku. Ja nu Eiropā kādu šie zvēri satrauc, pārvedīsim tos turp. Nav forši, ka Latvijas laukos cilvēkam šo plēsēju dēļ jābaidās par savu un savu mājlopu dzīvībām. Bet šeit bļaujošajiem medību noliedzējiem - dzīvojiet savos drošajos lielpilsētu dzīvokļos, drāziet viens otru un cīnieties par tiesībām, bet nelieciet lauku cilvēkiem dzīvot bailēs no plēsējiem.

Atbildēt

par VMD medību uzraudzības imitāciju

03.12.2020. 13:58

Iepriekšējā revīzijā arī secinājām, ka atbildīgajiem darbiniekiem ir apgrūtināta iespēja veikt operatīvas medību pārbaudes un identificēt pārkāpumus, jo dienesta amatpersonām nav pieejama operatīvā informācija par vietām, kur norisinās medības. Šajā revīzijā secinājām, ka situācija nav mainījusies, neskatoties uz strauji augošajām informācijas un komunikācijas tehnoloģiju iespējām.

Problēmas ar šādas informācijas neesamību apliecina Valsts meža dienesta amatpersonu atskaites par veiktajām medību kontrolēm iepriekšējā gadā.
Piemēram, 2018./2019.gada medību sezonā virsmežniecībā saskaņā ar atskaitēm no 373 veiktajām pārbaudēm 228 pārbaudes jeb 61% no pārbaudēm bija bez rezultātiem, jo netika konstatētas medības. Tādējādi bez rezultāta tika veikts pārbaudes brauciens un attiecīgi patērēts gan amatpersonas darba laiks, gan līdzekļi degvielai u. tml. Tajā pat laikā citos gadījumos par pārbaudēm tiek informēti medību kolektīvi, lai izvairītos no šādiem bezmērķīgiem braucieniem, kā rezultātā zūd “pārsteiguma moments” un varbūtējie trūkumi medību norisē netiek pieļauti un konstatēti.

Salīdzinājumam – Igaunijā ir 13 000 mednieku, kā arī katrā sezonā vairāki simti vies-mednieku, kas apmeklē Igauniju galvenokārt savvaļas putnu un lielo medījumu medībās (Latvijā ir vairāk nekā 21 000 aktīvo mednieku un vairāk nekā 300 vies-mednieku jeb gandrīz divas reizes vairāk). Medību uzraudzību īsteno Igaunijas Vides inspekcija. Divi galvenie inspektori koordinē medību uzraudzību un konsultē reģionālos inspektorus. Medību uzraudzību veic visos 15 reģionos aptuveni 10 inspektori ar pilnu darba slodzi un 35 dabas aizsardzības inspektori ar nepilna darba slodzi, jo dabas aizsardzības inspektori kontrolē arī mežsaimniecību, dabas aizsardzību un makšķerēšanu. Inspektoram ir jānēsā forma, tas, veicot dienesta pienākumus, var pielietot dienesta ieroci, roku dzelžus un dienesta suni.

Apkopojot iepriekš izklāstīto, secināms, ka Igaunijā gandrīz par pusi mazāku mednieku skaitu uzrauga 10 pilna darba laika darbinieki un papildus aptuveni 35 darbinieki, veltot šiem pienākumiem daļu sava darba laika, kamēr Latvijā ar uzraudzību tieši nodarbojas pieci medību inspektori, kā arī mežziņi (279 mežziņi un 59 vecākie mežziņi), kuriem medību uzraudzība ir viens no daudziem pienākumiem (pēc aptuvenām Valsts meža dienesta aplēsēm – 10% no slodzes).

..Igaunijā vairāk darbiniekiem medību uzraudzība ir tiešs un nepastarpināts darba uzdevums, kā arī tie atrodas tuvāk pārbaudāmajām medību norises vietām.

Latvijas gadījumā – , inspektoram, lai apsekotu attālāku medību norises vietu jābrauc pat 200 kilometru vienā virzienā, tādejādi patērējot vismaz piecu stundu darba laika pārbraucienā, kas izslēdz iespēju operatīvi reaģēt uz iespējamiem medību pārkāpumiem.

Atbildēt

Es

03.12.2020. 13:38

»

nogalināšanas kāre

Latvijas Mednieku savienības vadītājs nacionālajā radio ir atzinis, ka lūša trofeja medniekiem ir svarīga - lūšu medības ir sava veida bonuss, kas man dod stimulu medīt tās sugas, kuras man kā medniekam nav interesanti medīt...


Ja vidējais mednieka portrets zīmē visu dzīvi daudz dzēruša un ēduša pensionāra ģīmetni, tad acīmredzot viens no skaidrojumiem slepkavošanas kārei ir milzīgais stress sadzīvē vai smadzeņu degradēšanās vecuma iespaidā. Normāls cilvēks neiznīcinātu dabu.

Atbildēt

Es

03.12.2020. 13:36

Slepkavneku draudzenes sakniebtās lūpas labi liecina par cilvēka raksturu. Savukārt dzērāji ar bisi - t.s. mednieki ir 21. gadsimta atavisms, kuru nežēlīgā izklaide pastāv tikai tāpēc, ka tos piesedz līdzīgi noziedznieki.

Atbildēt

Zeze

03.12.2020. 13:31

»

lūsene

Viņa pati izrādās par lūseni


...un tiek atšauta.

Atbildēt

Freibergs

03.12.2020. 12:28

»

nogalināšanas kāre

Latvijas Mednieku savienības vadītājs nacionālajā radio ir atzinis, ka lūša trofeja medniekiem ir svarīga - lūšu medības ir sava veida bonuss, kas man dod stimulu medīt tās sugas, kuras man kā medniekam nav interesanti medīt...


Latvijas Mednieku savienības vadītājs Baumanis principā nevarētu sēdēt ne pie viena lēmumu pieņemšanas galda, tā kā tieši viņš vadīja VMD Medību daļu laikā, kad tika izsniegtas vairāk nekā 400 viltotas mednieku apliecības. Skandāla dēļ Baumanis bija spiests atstāt amatu.

Atbildēt

Ozoliņa žēlabas

03.12.2020. 11:29

taisni jābrīnās, kā Ozoliņš var būt tik pretīgs liekulis, mežacirtēju apmaksātajos raidījumos var melst, ka šim medības nepatīk, bet tajā pašā laikā, aci nepamirkšķinot, ģenerēt falšus datus mūsu aizsargājamo sugu drīzākai iznīcināšanai.

Atbildēt

nošaut lūsi bonusā

03.12.2020. 10:50

Ar ko gan Latvija ir tik unikāla valsts Eiropas Savienībā, ka vienīgi pie mums, līdzās Somijai un Zviedrijai, drīkst medīt īpaši aizsargājamos lielos plēsējus – lūšus, turklāt daudz lielākā skaitā nekā abās pārējās Skandināvijas valstīs, kur lūši patiešām apdraud ziemeļbriežu ganāmpulkus? Lietuvā lūšus ir aizliegts medīt, arī Igaunijā jau vairākus gadus atbildīgo iestāžu noteiktais medību limits ir nulle. Atšķirībā no vilkiem lūši neuzbrūk mājlopiem, nav dzirdēts, ka tie būtu uzbrukuši cilvēkiem. Šobrīd mednieki ir atklāti pateikuši, ka lūsis ir iekārojama trofeja vai labs bonuss par to, ka medībās nākas retināt ne būt ne tik ļoti iekārojamās pārnadžu rindas, kuru ik gadu kļūst arvien vairāk un, kuri nodara arvien lielākus kaitējumus mežiem, laukiem un arī cilvēkiem, šķērsojot autoceļus.

Šāda situācija jau izsenis ir pieļauta, iesniedzot Eiropas Savienības institūcijām datus, kas iegalvot, ka Latvija patiešām ir lūšu skaita paradīze un līdz ar to atļauto medību paradīze. Taisnības labad gan jāuzsver, ka paši esam sapinušies savā meistarībā, nododot Eiropai divus absolūti atšķirīgus skaitļus par lūšu populāciju. No vairāk kā pusotra tūkstoša, ko aplēsis Valsts mežu dienests, līdz tikai pustūkstotim, par ko ziņo eksperts no institūta "Silava". Ko gan mēs šādi vēlamies apmānīt – Eiropu, sevi vai dabu, kurai cilvēka novilktās robežas nav saistošas?

Tāpēc revīzija tomēr liks mums visiem atbildēt uz jautājumu – kas ir tie tiesiskie, morāles un ētikas (bet varbūt arī saimnieciskie) aspekti, kuru dēļ Latvija īpatnējā veidā atšķiras no citām Eiropas valstīm? Un kas ir tās intereses, kuru dēļ aizmirstam Latvijas mērķi kļūt par Eiropas Savienības līderi dabas kapitāla saglabāšanā un palielināšanā?

Delfi 21.07.2020

Atbildēt

LĀCPLĒSIS

03.12.2020. 10:01

degt šādiem faschikiem ellēē

Atbildēt

Nogalināšanas kārei nav pareizais virziens

03.12.2020. 09:50

»

nogalināšanas kāre

Latvijas Mednieku savienības vadītājs nacionālajā radio ir atzinis, ka lūša trofeja medniekiem ir svarīga - lūšu medības ir sava veida bonuss, kas man dod stimulu medīt tās sugas, kuras man kā medniekam nav interesanti medīt...


Jēkaba ielā viss kluss.

Bet gatavo Krimināllikuma grozījumus, lai atteikšanos no vakcinācijas var sodīt pēc Krimināllikuma prasībām, interpretējot kā “aicinājumu pret Covid-19” izplatības ierobežojumu- jo obligātā vakcinācija ierobežojot Covid-19 izplatību - ASV pilsonis K. Kariņš ar E. Levitu izvedīs ielās NATO karaspēku lūšu aizstāvībai. Bet pedagogiem un mediķiem liks vakcinēties, vai ierosinās kriminālprocesus par pretošanos Covid-19 ierobežošanai.

Atbildēt

Ieziemieši ir debīli un traki

03.12.2020. 09:40

»

Achtung Brüssel !

Te ir direktīvu pārkāpēja lielvalsts Latvija


75 procenti novakcinējami, lai lūsīši paliek dzīvi.
Jau rīt ar Volodjas Bunkera pavēli sāks vakcinēt Krievijā.

Ar vakcīnu Sputņiik V , kuras “efektivitāte” ir laba- vecāki par 60 gadiem mirst.

Lukašenko jau mēnesi nav publiski redzēts.

Atbildēt

nogalināšanas kāre

03.12.2020. 09:08

Latvijas Mednieku savienības vadītājs nacionālajā radio ir atzinis, ka lūša trofeja medniekiem ir svarīga - lūšu medības ir sava veida bonuss, kas man dod stimulu medīt tās sugas, kuras man kā medniekam nav interesanti medīt.

Profesionālu pretargumentu Valsts kontroles viedoklim, proti – vispirms noskaidrot, cik lūšu mums ir un vai tie nodara kādu ļaunumu videi un sabiedrībai, bet tikai pēc tam šaut, nav izskanējuši. Tikai – "es gribu un man vajag".

Bonusā - nošaut lūsi, Delfi 21.07.2020

Atbildēt

Achtung Brüssel !

03.12.2020. 08:54

Te ir direktīvu pārkāpēja lielvalsts Latvija !

Atbildēt

Rudy

03.12.2020. 08:20

ak tad Stašāne iecelta uz laiku paslaucīt Gerhardam, Ozolam un Bāram!

Atbildēt

Viss tik labi saprotams!

03.12.2020. 06:36

»

ir daudz ģimeņu

kuru saldētavās ir pat līdz 400 kg meža gaļas – gan šī gada, gan pērnais medījums. Tādu daudzumu pat liela saime nespēj patērēt, tāpēc manta aiziet postā...


Tomēr meža zvēru gaļa, izņemot cūku, cilvēka organisms pārstrādā ar grūtībām. Varētu teikt, ka labuma mazāk nekā sliktuma.

Cilvēka organisma labi sagremo cūkas gaļu un putnu gaļu. Pārējo jāatstāj lūšiem un vilkiem.

Atbildēt

VMD jau tikai tādi medību takši vien ir

03.12.2020. 00:31

ja tik ārprātīgs daudzums gaļas aiziet nelegālus ceļus, tad tā bilde kļūst skaidra, kāpēc gerharda piesegtajai bandai ir tāda interese pārvaldīt mežus, sagrozīt datus, melot sabiedrībai, neizstrādāt zinātniski pamatotas metodikas, utt.

Atbildēt

Kvorums

03.12.2020. 00:26

»

Ateists

Labāk būtu uztraukušies par bērniem bērnunamos kurus pametuši vecāki


Izklaidēm kvorums pietika, bet bērniem un vecākiem vairs nebija.

Atbildēt

ir daudz ģimeņu

02.12.2020. 23:37

kuru saldētavās ir pat līdz 400 kg meža gaļas – gan šī gada, gan pērnais medījums. Tādu daudzumu pat liela saime nespēj patērēt, tāpēc manta aiziet postā.
Augstāka samaksa ir par mežazvēra gaļu, kas atbilst 1. kategorijai, tas ir, kad bijis tīrs šāviens, kas raidīts galvā, kaklā vai aiz lāpstiņas tieši sirdī. Kautķermenim piešķir 2. kategoriju, ja sašauta mugura, augšstilbs, kā arī, ja trūkst filejas.
Samaksa par kautķermeņa kilogramu ir mainīga atkarībā no tirgus pieprasījuma konkrētajā gadā,
Ja medījumu iecerēts nodot gaļas pārstrādei, jāfiksē nonāvēšanas laiks, tad stundas laikā jānolaiž asinis un jāizņem iekšējie orgāni.
Pirms uzšķēršanas medījums jāpakarina. Jāizvairās iegriezt muskuļos un gremošanas orgānos. Jāizmanto divi naži – viens ādai un ārējiem orgāniem, otrs – griezumiem muskuļos un krūšu dobuma orgānu atdalīšanai. Vēdera un krūšu dobums jāatver tikai līdz krūšu kaulam. Iekšējie orgāni jāatdala virzienā no astes uz galvu. Pirms atdalīt taisno zarnu un barības vadu, tie jāsnoslēdz (ar saspraudi, auklu).

Atbildēt

Irlis

02.12.2020. 22:52

»

adudziņš

Nekāda sabiedrības vairākuma nav. Neliela sabiedrības grupa iestājās pret lūšu medībām. Cenšās būt skaļa...


Piekrītu pilnībā. Tas bija pirmaix par ko iedomājos, izlasot "lielākā sabiedrības daļa". Ir kāds pētījums? Kas skaļāk maun, tas "lielākā daļa". Tas gan ir.

Atbildēt

Bizness no savvaļas lopiem uz meža dzīvnieku klopi iziet

02.12.2020. 21:55

Lauku nomalēs šaudīšanās vakaros naktīs ierasta nodarbe. Lieli džipi ar prožektoriem pa mežu vai lauku kad dod vaļā pēc slaktiņa izskatās. Un pats labākais kad dabas parkā tas notiek un pats uzraugs to organizē.

Atbildēt

Oi

02.12.2020. 21:48

Kā vispār var atļaut dzinējmedības šajā ārkārtējās situžcijas laikā? Ministrs galīgi izkūkojies?

Atbildēt

mjā

02.12.2020. 21:35

»

mežinieks

“Rīgas mežu” Buškevics ir Rīgas domes Medību koordinācijas komitejā, laupa kopā ar izslavēto analfabētu, gaļinieku poļitruku, LATMA barvedi Barviku


Staķim darbs. Vajadzētu šitam beidzot pieķerties. Ar Vaikuļa izmešanu sakārtots jau netika nekas.

Atbildēt

Oki

02.12.2020. 20:31

»

mežinieks

“Rīgas mežu” Buškevics ir Rīgas domes Medību koordinācijas komitejā, laupa kopā ar izslavēto analfabētu, gaļinieku poļitruku, LATMA barvedi Barviku


Kam tad tur vajadzēja būt , tavuprāt ? Sileniekam ar divriteni un trīsriteni ?

Mežinieki plinti krūmos nemet ! Vegāns atradies , citus par gaļeniekiem apsaukā .

Atbildēt

Ateists

02.12.2020. 20:24

Labāk būtu uztraukušies par bērniem bērnunamos kurus pametuši vecāki!

Atbildēt

mežinieks

02.12.2020. 20:11

“Rīgas mežu” Buškevics ir Rīgas domes Medību koordinācijas komitejā, laupa kopā ar izslavēto analfabētu, gaļinieku poļitruku, LATMA barvedi Barviku

Atbildēt

Mārtiņš Lācis

02.12.2020. 20:11

»

Čužejazičnije

1920.gada januārī viņus atšifrēja un kā izrādījās tie bijuši latvijieši


no 1918. līdz 1920. gadam ar nāvi sodīja tikai 21 000 cilvēku Krievijā, mazāk nekā viņa garīgie mantinieki šodien lūšus Latvijā.

Atbildēt

Ahā

02.12.2020. 20:11

»

Zinītis

Lūšu, bebru un vilku Latvijā ir par daudz


Vai tik problēma nav citur un aiz vārdiem lūši bebri un vilki, slēpjas pavisam citi radījumi.

Atbildēt

Zinītis

02.12.2020. 20:03

Lūšu, bebru un vilku Latvijā ir par daudz.

Atbildēt

Čužejazičnije

02.12.2020. 19:54

»

Jēkabs Peterss

1919.gadā 75 procentus čekas centrālās vadības veidoja latvieši, bet šodien slepkavot cilvēkus nav smuki, jāapmierinās ar lūšu šaušanu


1920.gada januārī viņus atšifrēja un kā izrādījās tie bijuši latvijieši.

Atbildēt

nakts redzamības tēmeklis

02.12.2020. 19:50

kas ir šī mežu kāsēju, cirtējinustriāļu, trofejnieku mafija?

Atbildēt

fo

02.12.2020. 19:23

Tam vecim bildē zvērīgs ģīmis.

Atbildēt

Mežzinis

02.12.2020. 14:54

Jūtu, ka lielajam lūšu aizsargam un Lapsam briest lieli tūdi,jo par galvenās mežzines bildi bez viņas atļaujas izmantošanu var sodīt- tā saka Datu Valsts inspekcija.

Atbildēt

Laiciņu

02.12.2020. 12:46

»

??

kāpēc mēs ļaujam šai mafijai ņirgāties par likumiem, starptautiskiem nolīgumiem un sevi apzagt


atpakaļ lasīju,ka lūši ir izmirstoša suga-it sevišķi Eiropā....ka max Nav jāiznīcina.Ha,un tā sieviete-šāvēja tak atkal varēs padižoties ar``līķīti``...Sieviete-medniece,manā prātā,ir perversi

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Vispārējas masku histērijas laikā Māra Zālīte un viņai pietuvinātā tautas nodevēju varza ir nometuši maskas

FotoLatvijas iedzīvotājiem jāsaprot, ka Māras Zālītes raksts nav tikai stulbums, tuvredzība, iztapība, pielīšana vai naivums. Nē, tā ir apzināta un mērķtiecīga latviešu tautas un Latvijas nodošana. Tā ir nodevība, turklāt nodevība vairs neslēpjoties. Un šī nodevība tika perināta jau sen. Jau PSRS laikā, pēc tam, kad, būsim atklāti, Latvija negaidot tapa neatkarīga, jo pučs Maskavā izgāzās!
Lasīt visu...

21

Pēc Vairas Vīķes-Freibergas un Egila Levita tagad es slavēšu Krišjāni Kariņu

FotoKrišjānis Kariņš! Draugi, viņš ir pirmais premjers, kura godīgumu, valstsvīra morāli un 100% lojalitāti valstij grūti apstrīdēt. Viņš ir Eiropā ļoti cienīts, draudzīgs atiecībās ar Eiropas kolēģiem. Prieks skatīties (TV), kā viņam, ejot pa Briseles gaiteņiem, visi steidz klāt un grib ar viņu sasveicināties.
Lasīt visu...

21

Vai Latvijas Basketbola savienība ir „iPhone” reklāmas kampaņas sastāvdaļa?

FotoLatvijas Basketbola savienība ir nākusi klajā ar iniciatīvu bērniem un jauniešiem "Elite izaicina LJBL" - https://basket.lv/ljbl/aicinam-piedalities-izaicinajuma-elite-izaicina-ljbl. Protams, ka jebkāda veida aktivitātes, kas aicina bērnus un jauniešus iesaistīties sportiskās aktivitātēs, raisot sacensību garu, būtu tikai atbalstāmas, bet konkrētajā gadījumā izskatās, ka attiecīgās aktivitātes galvenais mērķis ir popularizēt jaunāko iPhone modeļu lietošanu bērnu un jauniešu vidū.
Lasīt visu...

21

Gabrāna asmens jeb Hermaņa analīze bez lieku būtību ieviešanas

FotoIespējams, ka pats skandalozākais darbs mūsu Nacionālā mākslas muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā ir Ginta Gabrāna 1995. gadā radītā konceptuālā instalācija “Nazis, ar ko sev sagraizīt dirsu”. Darbs nepavisam nav sarežģīts – to veido ar audeklu pārvilkts galds, uz kura novietots neglīts pašdarināts, toties ļoti ass nazis, kas ar smagu ķēdi piestiprināts zem galda. Blakus pie sienas – aptuveni graizāmās ķermeņa daļas augstumā piestiprināts ovāls spogulis. Jā, un vēl arī uz galda pārvalka uzkrāsots darba nosaukums, kas vienlaikus ir arī naža funkcijas apraksts.
Lasīt visu...

21

Politkorektuma terors: „Facebook” cenzoru izdzēstais viedoklis

FotoPēdējo dienu jandāliņš sakarā ar manis publiskotajiem Jaunā Rīgas teātra uzvedības noteikumiem ir radījis kaudzi interpretāciju šim tekstam. Daudzi prasa, lai es tos komentētu un paskaidrotu sīkāk. Te būs:
Lasīt visu...

12

Politkorektums, jeb kur palicis mans "revolveris"?

FotoVisticamāk, to izgudroja mūsu senči laikos, kad visi vēl dzīvojām ciltīs. Ar vienu mērķi - lai mēs viens otru nenogalinātu tikai tāpēc, ka neprotam savaldīt savu muti un/vai savas emocijas. Ziedu laikus politkorektums (jeb, vienkārši sakot, labas manieres) piedzīvoja mežonīgajos Rietumos, kur katram pie sāniem bija revolveris, ar kuru aizstāvēt savu pašcieņu, tiesības un citas būtiskas vērtības. No kurienes radusies pārspīlētā amerikāņu pieklājība, viss šis "labdien, ser; ko vēlaties, ser; vai viss kārtībā, ser?" un smaids līdz ausīm? Varbūt liela daļa atbildes ir tajā, ka par nevērību, nemaz nerunājot par tīšu rupjību, pret nepazīstamu džentlmeni varēja mierīgi dabūt lodi starp acīm?
Lasīt visu...

12

Bet Levits lai paliek savā vietā

FotoMan gluži tāpat kā lielai daļai cilvēku negribas par to domāt katru dienu. Tik vien, kā pusdienlaikā palūkoties internetā – cik aplipināto bijis iepriekšējā dienā. Un vēl tas neizrunājamais vārds “kumulatīvais”, proti, procentuālais saslimstības rādītājs.
Lasīt visu...

21

Par bargākiem sodiem par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem

FotoŠorīt Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdē kā 1.darba kārtības jautājums tiks skatīts kolektīvais iesniegums “Bargāki sodi par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem”.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Cirks un izsmiekls par iedzīvotājiem Garkalnes domē

Garkalnes novada domē notiekošās darbības ir uztveramas kā smiešanās par iedzīvotājiem, Valsts kontroli un VARAM jeb citiem vārdiem –...

Foto

Zāļu valsts aģentūras skaidrojums – atbilde uz „Re:Baltica” vienpusēju rakstu

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) vērš uzmanību, ka Re:Baltica 2. martā publicētā rakstā žurnāliste Sanita Jemberga iekļāvusi vienpusēju viedokli,...

Foto

Vecie blēži „likuma un kārtības” sardzē

Grūti pateikt, kas darījās Mandžūrijas kandidāta Alda Gobzema galvā, kad tika izdomāts viņa jaunās partijas nosaukums „Likums un kārtība”. No...

Foto

Karīna Sprūde ir nevis parasts mirstīgais, bet mans cilvēks

Visi ir izņēmušies, un tagad klausieties. Es vienmēr runāju to, ko domāju. To Jūs zināt. Es nebaidos...

Foto

Ģirģen, sāc strādāt, nevis tēlo tautas ministru ar pielīšanu un izlikšanos par aizstāvi un glābēju

Vakar vakarā ziņās stāsta, ka policija uzrēķinājusi sodos ap miljonu, čakarējot...

Foto

Vakcinācija nav risinājums Latvijai

Es kā opozīcijas deputāts neizprotu konsekvences trūkumu valdības lēmumos. Es uzskatu, ka ir jāstiprina veselības aprūpes kapacitāte, nevis jābaida ar viļņiem. Veselības...

Foto

„Kancelēšanas” kultūra luterāņu baznīcā attiecībā uz sievietēm ir dominējusi kopš 1993. gada

This you? (Uzreiz atvainojos par to, ka ne pārāk diplomātiski...) Redzēju, ka raksts ir...

Foto

Jaunā Rīgas teātra septiņi ētiskie uzvedības noteikumi darbniekiem un skatītājiem

1. Mūsu teātrī ir atļauta runas brīvība bez jebkādiem ierobežojumiem....

Foto

Nevajag sagaidīt, ka tu pusmūža vecumā aiznesīsi ar lepnumu savu naktspodiņa saturu pie sabiedrības un visi tev glāstīs galviņu

1) Vārda brīvība nenozīmē to, ka tevi...

Foto

Kā likvidēt "Facebook" monopolu?

Notikumi ASV un Facebook uzsāktā cenzūras politika ir aktualizējusi jautājumu par Facebook globālo monopolstāvokli un nepieciešamību to likvidēt. Tagad tas kļūst ne tikai par daudzu cilvēku...

Foto

Kāpēc mērāmies ar kvadrātmetriem?

Es kā ticīgs cilvēks ticu, ka politiķus tomēr vada arī rūpes par mazo cilvēku, ne tikai uzbudinājums no varaskāres....

Foto

Nu varam laimē diet, Krievijai mute ciet

Nesen Latvijā tika pārtraukta vairāku populāru Krievijas telekanālu retranslācija. Redzamākajiem Dievzemē dzīvojošo krievu tiesību aizstāvjiem, kas aizvēlēti uz Briseli,...

Foto

Par ārpolitikas skabargām citu acīs

Kamdēļ es neesmu pārāk labās domās par Putina Krieviju un pašu Putinu? Iemesli, protams, ir vairāki bet, viens no tiem –...

Foto

Jau tiek gatavota lielā „fendere”

Es palasīju Lembergam konfiscējamās mantas sarakstu. Abstrahējoties no fakta, ka viņu soda par kriminālu nodarījumu, kuru viņš pats savas ietiepības dēļ...

Foto

Elīnas Didrihsones tests

Jau kādu laiku gribēju parunāt par Rietumos augošo "dzēšanas kultūru" jeb "cancel culture". Apcerēju, kuru piemēru aplūkot. Varbūt Džīnu Karano? Leģendārā MMA cīkstone...

Foto

Basketbola savienību vada prezidents, kurš, vēl esot valsts prezidents, uzmanību pievērsa ar pārpratumiem, nevis runu saturu

Sestdien nezaudēja tikai viena komanda, zaudēja viena basketbola paaudze un viss...

Foto

Fermas rullē

Uzreiz godīgi atzīšos – rakstīt mani pamudināja 9. februāra rītā laikrakstā „Diena” izlasītais R. Meļņika raksts-intervija “Gaisa stūmēju šai valdībai netrūkst. Saruna ar Mārci Bendiku”. Oponēšu...

Foto

Mārcis Jencītis uzsāk krusta karu pret kritisko domāšanu un „totalitāro” Latviju

Kādu laiku atpakaļ jau tika runāts par izbijušo heroīna atkarīgo un cietumnieku, draudzes „Kristus pasaulei” līderi...

Foto

Runa Davosas e-forumā par tradicionālās pasaules kārtību

Vispirms, dāmas un kungi, es gribētu jūs visus pasveicināt šeit Starptautiskajā Ekonomikas Forumā. Un sākt es gribētu ar to,...

Foto

Azerbaidžāna – Baltijas valstu "aizmirstā" māsa

Latvijas starptautisko "de iure" atzīšanu – tās simtgade nosvinējās klaji formāli – mums tomēr vajadzētu vērtēt ar lielāku pietāti. Diemžēl...

Foto

Kāda ir atšķirība starp viltus rakstiem Baltkrievijā un viltus rakstiem Latvijā?

Dažas dienas pēc Baltkrievijas tiesas procesa beigām Jekaterinas Andrejevas un Darijas Čultsovas lietā lielākā daļa...

Foto

Visas nācijas pastāvēšanas vārdā ģimene nedrīkst kļūt par brīvas interpretācijas objektu

Sarežģītā situācija, kādu ikvienā politikas un sadzīves jomā diktē Covid-19 izraisītā pandēmija, liek koncentrēties uz īslaicīgiem...

Foto

Mafija

Atskrien raiba žagatiņa, / Div' pelēki vanadziņi. / Vai, māmiņ, nepazini / Viltiniekus staigājam: / Viltus pieši kājiņā, / Viltus zaļi zobentiņi....

Foto

Kaut kādi "kara veterāni", ko bez rindas špricēšot, un vienkārši "vajadzīgi cilvēki", kas dabūšot vakcīnu pirmie...

It kā jau 30 gadus esam projām PSRS, tomēr tā...

Foto

Ja Krievijā var, kāpēc nevaram arī mēs?

Iekšlietu ministrija ir sagatavojusi grozījumus Krimināllikumā, kuru mērķis ir aizsargāt valsts varas pārstāvju godu un cieņu. Likumprojekts paredz papildināt...

Foto

Godātais Levita kungs, palīdziet

Levita kungs! Vēršos pie Jums pēc izpratnes un palīdzības. Mana nozare, kurā es darbojos jau 14 gadus, ir skaistumkopšana. Man pieder Latvijā...

Foto

Ceru, ka tā nav, bet dīvainas domas nāk prātā

Kā apzinīgs pilsonis, kas visu mūžu saskāries ar dažādām vakcīnām un potēm, kuras neko sliktu nav nodarījušas,...

Foto

Katram valdības lēmumam jābūt caurskatāmam un labi izskaidrotam, tāpēc lēmumus par „VIP vakcīnām” mēs noslepenojām

Lēmumi, kurus pieņemam valdībā, ir abpusgriezīgi. Vienkāršas un iepriekš skaidri pareizas rīcības...

Foto

Vai tā ir oficiālā viedokļa apkalpošana pandēmijā?

Žurnāla “Patiesā dzīve” 2021. gada 2. numurā publicēts raksts "Pandēmiskās dusmas", autore – Inguna Mukāne. Daļa raksta ir autores...

Foto

Ušakovs un Ameriks par Navaļnija spriedumu

Nesen Nils Ušakovs un Andris Ameriks savās Facebook lapās publicēja savus viedokļus par spriedumu, kuru Zamoskvoreckas tiesa nolasīja Aleksejam Navaļnijam....

Foto

Alkatība ir bīstama

Apbrīnojami, cik straujos tempos cilvēki pazaudē gan intuīciju, gan piesardzību, ja ilgstoši dzīvojuši itin piesmakušajā Rietumu aurā, kur zinātne ir Dievs, visatļautība vienlīdzināta...

Foto

Ministru kabineta spēju spogulis Covid-19 krīzes pārvarēšanā

Lasītāju vērtējumam: tikai un vienīgi vienas dienas virsraksti medijos Latvijā, kas atspoguļo Ministru kabineta darba rezultātus koronavīrusa pandēmijas un...

Foto

Jūs neko nesaprotat – patiesībā šis ir veiksmes stāsts

Pagājušā gada martā Pasaules veselības organizācija (PVO) paziņoja, ka koronavīrusa uzliesmojums ir kļuvis par globālu pandēmiju. Šodien,...

Foto

Protams, ka ar 350 miljoniem no Latvijas valsts vien mums nepietiks un vajadzēs vēl

Nav šaubu, ka 2020. gads bija izaicinājumiem pilns. Tas bija gads, kad globālajā...

Foto

Sāk šķist, ka patiesībā Andis Kudors ir patoloģisks melis

2021. gada 5. februārī Andis Kudors nāca klajā ar paziņojumu, ka pārtrauc politisko darbību, pamet Jauno konservatīvo partiju...

Foto

Izvārītā varde vai varoņstāsts?

Šķiet, būs grūti atrast cilvēku, kurš nekad nav dzirdējis hrestomātisko piemēru par vardes vārīšanu. Ja nu kāds, tomēr, nav – īsi izstāstīšu...

Foto

Kariņa kungs, nav labi

Kariņa k-gs, man ir tik viens jautājums, - vai Jūs kaut reiz esat izdzīvojis un uzturējis ģimeni par 120 eiro, par 300...

Foto

Kam policijai pietiek resursu un kam ne?

Šajā nedēļā tepat Rīgā tika brutāli aplaupīta kārtējā privātmāja. Mājai bija kameras un signalizācija. Tika aizdzītas automašīnas un iznesta...

Foto

Likums un mīlestība

Un, lūk, tur atnāca cilvēks, vārdā Jairs, kas bija sinagogas priekšnieks; un tas, nokritis pie Jēzus kājām, lūdza Viņu ienākt tā namā, jo...