Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pirms diviem gadiem, tālajā 2020. gada martā rakstīju par koronavīrusu un raksta ievadu šobrīd ar prieku citēju: „Cilvēks uzskata sevi par radības kroni. Šķiet, ka arī vīrusi sevi uzskata par radības kroni. Ir atšķirības – vīrusu uz zemeslodes ir vairāk gan pēc skaita, gan pēc sugām, gan pēc svara, gan pēc ietekmes uz zemeslodes skābekļa apmaiņu, klimatu, augsni, augiem, dzīvniekiem un cilvēkiem. Vīrusi uz zemeslodes dzīvo vismaz 4 miljardus gadu ilgāk par cilvēku, un vīrusi dzīvos arī pēc tam, kad cilvēki izmirs vai vienkārši ar ķīmiju, ieročiem un skābekļa pārtēriņu padarīs zemeslodi hordaiņiem (t.sk., zīdītājiem, t.sk., cilvēkam) neapdzīvojamu. Cilvēkam vīrusus no zemeslodes iznīdēt neizdosies, par pretējo es neesmu pārliecināts. Jebkurā gadījumā SARS-CoV-2 nebūs tas vīruss, kas varētu iznīdēt cilvēkus uz zemes, bet vīrusi laiku pa laikam rada kādu pandēmiju, kas paretina cilvēku skaitu uz zemeslodes.

Vīruss nav mazākais radījums uz zemes. Iespējams, vīrusi uz prioniem (liellopu sūkļveida encefalopātiju jeb Kreicfelda - Jakoba slimību izraisa nervu šūnu sastāvā esošās olbaltumvielas molekulas defekta forma - prions) skatās kā uz sīkbūtnēm, gluži kā mēs skatāmies uz vīrusiem. Bez prioniem ir arī citas par vīrusiem mazākas dzīvības formas, kaut arī grūti tās definēt par dzīvības formām. Pats vīruss dzīvo tikai svešā šūnā kā obligāts parazīts, bet ārpus šūnas vienkārši eksistē. Spēj eksistēt ļoti ilgi. Ledājos atrasti simts tūkstošu gadu veci vīrusi, kuri to vien gaida kā nonākt kādā dzīvā, piemērotā šūnā un atsākt dzīvot. Nebūt ne katrs vīruss var dzīvot jebkurā šūnā.

Vīruss ir dzīvības indikators. Visur, kur ir dzīvība - okeānā, jūrā, augsnē, augos, dzīvniekos, baktērijās –, visur atrodami vīrusi. Vīrusi ir iesaistīti skābekļa izdalē un ogļskābās gāzes absorbcijā, jo daļa augu bez vīrusiem vispār nespēj iztikt un bez vīrusu atbalsta ogļskābo gāzi absorbēt nespētu. Katram cilvēkam ir kādi 300 dažādu vīrusu, citam vairāk, citam mazāk.

Par dažiem no vīrusiem, kas cilvēkā mājo, mēs esam informēti, ka tie izraisa slimības - HIV/AIDS, hepatītus, herpes čūlas un jostas rozi, citomegalovīrusa kārpas un noguruma slimību, bet par citiem lāga nezinām neko. Daļa vīrusu izraisa vēzi kā papilomatozais vīruss, bet citi vīrusi (tas gan ir pieņēmums) šūnām palīdz no vēža izvairīties vai pat sargā no vēža. Katrā ziņā cilvēka DNS un RNS var atrast neticami daudz vīrusu atstātu nukleīnskābju komplektu.

Par vīrusu kā obligāto parazītu ir tā - cilvēks vīrusu uzskata par parazītu, bet vīruss cilvēka šūnu - par mājām. Līdzīgi - cilvēki zemeslodi uzskata par savām mājām, bet, iespējams, zemeslode cilvēkus - par parazītiem. Gluži tāpat kā cilvēks piesārņo zemeslodi ar visiem iespējamajām ķīmiskajām indēm, spridzina atombumbas vai izrakņā karjerus (bojā zemei ādu), proti, posta savu vienīgo planētu, savas mājas, tieši tāpat arī vīruss laiku pa laikam iznīcina savas mājas - cilvēka šūnu.”

Divus gadus esmu katru dienu lasījis par koronavīrusu, par Covid-19, par vakcīnām, dažādiem medikamentiem, epidemioloģiju, jauniem vīrusa variantiem, aizsardzību, imunitāti. Esmu lasījis gan viedokļrakstus, gan pētījumus, gan pieņēmumus, gan (manuprāt) pilnīgas aplamības. Parasti dažas reizes mēnesī esmu arī kaut ko par koronavīrusu uzrakstījis pats, un dažkārt mans viedoklis bijis atšķirīgs no vairākuma viedokļa.

Es varētu jau uzskatīt koronavīrusu par savu intelektuālo draugu - mani viņš netraucē, toties interesē (esmu pārslimojis asimptomātiski), un pieļauju, ka viņam par mani varētu būt līdzīgs viedoklis, nu, piemēram, viņam varētu būt teorētiska interese par manām plaušu intestīcija šūnām.

Šodien, pēc diviem gadiem, mana galvenā atziņa par koronavīrusu man ir - es gandrīz neko par viņu nezinu. Koronavīruss man ir atgādinājis vecveco patiesību - jo vairāk es zinu, jo vairāk es nezinu.

Es apskaužu tos, kas par koronavīrusu zina visu, un kuri ar pārliecību savas zināšanas pauž ikdienā - filologu Krišjāni Kariņu, pianistu Danielu Pavļutu, bet jo īpaši Re:Baltiku (turpmāk - re:čekisti) un Latvijas televīzijas žurnālistus. Nevajag nekādu studiju, rakstu vai konferenču, nevajag autoritāšu vai pārdomu - re:čekisti var ar sociālistiskas pārliecības spēku kritizēt, piemēram, Zinātņu akadēmijas prezidentu Ivaru Kalviņu.

Tas, kas paliks uz re:čekistu sirdsapziņas, ir daudzu cilvēku nāve, kas informatīvā viesuļa apstākļos (2 metri, maskas, ziepes, mobilā aplikācija, vakcīna) pārstāja rūpēties par savu veselību, pārstāja ārstēt savas hroniskās slimības (īpaši hiperholesterinēmiju, hipertoniju, diabētu, plaušu slimības), pārstāja sportot, pieņēmās svarā, bet tieši liekā svara, mazkustības, blakusslimību dēļ mira no Covid-19.

Nevēlēdamies atņemt Krišjānim Kariņam un re:čekistiem zināšanu monopolu, lūdzu visu manis tālāk rakstīto uzskatīt par pieņēmumiem un pārdomām. Ar šādiem pieņēmumiem un spekulācijām ir pārpilna zinātniskā un informatīvā telpa, un šajā telpā saduras pilnīgi pretēji viedokļi, bet jo īpaši - prognozes.

Jebkurā gadījumā vakcinācija ir sasniegusi labu rezultātu - ar Covid-19 vakcinētie slimo vieglākā formā. Vakcinācija nav sasniegusi cerēto attiecībā uz stabilu imunitāti pret Covid-19, pasargāšanu no slimības pilnībā un iespējas nepārnēsāt vīrusu. Cerējām uz labāku vakcinācijas rezultātu, bet jāteic, ka arī pašreizējais rezultāts ir labs un vērā ņemams. Tomēr ir dažas problēmas, kas neliek miera. Latvijas informatīvajā telpā pārliecinoši dominē viedoklis, ka "BioNTech-Pfizer" un "Moderna" vakcīnas ir labas, tās ļoti der arī trešajai, ceturtajai un astotajai balstvakcinācijai, bet "AstraZeneca" un "Janssen" vakcīnas nav tik labas un to imunitāte jāvērtē sliktāk.

Nelaime tāda, ka pasaulē šobrīd nav stabilu salīdzinošo pētījumu attiecībā uz vakcīnām, ko būtu veikušas pilnīgi neitrālas universitātes vai valstiskas pētniecības iestādes. Tādēļ visi pieņēmumi balstās uz pašu vakcīnu ražotāju sniegto informāciju. "BioNTech-Pfizer" un "Moderna" iegulda ievērojami vairāk naudas informatīvās telpas piepildīšanā, un tādēļ rodas iespaids, ka tās ir labākas. Bet ticēt reklāmas rullītim nav tas pats, kas ticēt salīdzinošam pētījumam. Man nav izdevies atrast pārliecinošus pierādījumus pozitīvai pieredzei no vakcinācijas, lietojot (mainot) dažādas vakcīnas.

Otra problēma ir apstāklī, ka dabiska imunitāte pēc pārslimotas Covid-19 ir labāka par vakcīnu radīto imunitāti. Man nav jātaisnojas, kāpēc es ļoti uzticos Izraēlas zinātnieku pētījumiem, rakstiem un pārdomām, kāpēc uzturu kontaktu ar Izraēlas ārstiem - mani pārliecina viņu pētījumi (arī Izraēlā ir lielas ļaužu grupas, kuras ir skeptiskas, ja ne agresīvi noliedzošas pret vakcināciju, bet šīs ļaužu grupas ir izcils materiāls salīdzinošiem pētījumiem).

Izraēlas pētījumi liecina, ka optimālākā imunitāte ir kombinācijai - pārslimojis ar vai bez simptomiem un vienreiz vakcinējies. Nelaime tāda, ka Latvijā par Covid-19 pārslimojušu cilvēku uzskata tikai tādu, kam slimība apliecināta ar polimerāzes ķēdes reakcijas testu (antigēna testu lietošana šim nolūkam ir nepietiekami maz akceptēta). Patiesībā lielākā daļa no tiem, kas pārslimo Covid-19 viegli vai vispār bez simptomiem, neuzzina par šīs pārslimošanas faktu vai arī - noskaidro to pēc antivielu testa. Bet par antivielu testu viedokļi ir tik ļoti atšķirīgi, ka šo testu rezultāti netiek nopietni izvērtēti.

Trešā problēma ir jaunā omikrona varianta lielais lipīgums un salīdzinoši vieglā slimības gaita. Šobrīd informatīvajā telpā dominē viedoklis, ka ar omikronu nepārslimos tikai tie, kam būs stabilas antivielas no pārslimošanas vai kombinācijas - pārslimošanas un vakcinācijas. Toties slimības gaita omikrona gadījumā nereti ir viegla, antigēnu testi rāda pozitīvu rezultātu ļoti īsu laiku vai, iespējams, neuzrāda nemaz.

Tad nu liela daļa no tiem, kas tiek pie laboratoriska izmeklējuma dažas dienas pēc pirmajiem slimības simptomiem, saņem negatīvu rezultātu. Pazīstu ģimeni, kur māte un dēls (praktiski vesels) saņēma pozitīvu testa rezultātu, bet tēvs un meita, kas ģimenē saslima pirmie, - negatīvu. Jebkurā gadījumā Latvijas laboratoriju kapacitātes februāra sākumā būs nepietiekamas vīrusa saslimšanas incidencei.

Ceturtais - šajā ļoti augstajā saslimstībā praktiski ir neiespējami izsekot kontaktpersonām un infekcijas nodošanas ceļiem. Jebkurā gadījumā autobusā ir vismaz viens omikrona izplatītājs, un, man šķiet, arī jebkurā gadījumā arī katrā klasē ir viens izplatītājs. Jurijs Perevoščikovs ar komandu vairs nav spējīgs izsekot visām slimības izplatības takām.

Patiesībā ierobežojumiem vairs nav nozīmes, jo apturēt omikrona vilni ir neiespējami. Bet šis omikrona vilnis rada labu imunitāti, iespējams, ka labāku par vakcīnas radīto. Ir pienācis laiks pārtraukt masku balli. Ne jau visur - esmu pilnīgi pārliecināts, ka slimnīcās, medicīnas iestādēs, sociālās palīdzības namos personālam būtu jāturpina nēsāt FFP2. Maskām skolas bērniem nudien nav lielas jēgas. Bet tas jau ir cita raksta temats.

Nobeigumā es vēlos publicēt to, ko esmu rakstījis 2020. gada maijā:

„Šķiet, esam ar koronavīrusu iepazinušies. Vīruss dzīvo dažas dienas, kas ir gauži īss mūžs, salīdzinot ar cilvēka mūžu, bet tikpat nenozīmīgs attiecībā pret zemeslodes vai visuma vēsturi.

Un es aicināšu Jūs paraudzīties uz vīrusu ar pozitīvu skatu, jo patiesībā jau arī vīruss ir tādi pati Dieva radība kā mēs.

Cilvēcei koronavīruss ir vienlaikus sodība un vienlaikus unikāla dāvana. Nekad uz zemeslodes, kopš uz tās saimnieko Homo sapiens, nav bijis tāda unikāla brīža, kad būtu apstājušies visi kari. Pat Olimpiskās spēles karus līdz šim ir mazinājušas, nevis apturējušas. Koronavīruss karus ir apturējis, terora aktus gandrīz apturējis, un, pretēji prognozētajam - samazinājis arī vardarbību un slepkavību skaitu uz zemeslodes. Tik drošā un mierīgā pasaulē neviens no mums nekad nav dzīvojis. Mirstība uz zemeslodes ir ievērojami samazinājusies, jo vienkārši nav vairs kara.

Ir samazinājusies mirstība no citām slimībām. Koronavīrusa dēļ pieaug dzīves ilgums uz zemeslodes. Izrādās - pat Āfrikā un Indoķīnā cilvēki sākuši mazgāt rokas, distancēties, termiski apstrādāt aizdomīgu pārtiku. Globāli samazinājusies saindēšanās ar pārtiku. Samazinājusies saslimstība ar A un E hepatītu, un jādomā arī ar B un C hepatītu, kaut par to mums nav pietiekami daudz datu.

Distancēšanās, klepošana elkonī, nešķaudīšana uz citiem ir samazinājusi tuberkulozes mikobaktērijas pārnesi. Gan koronovīrusa, gan tuberkulozes izplatīšanā svarīga ir distancēšanās, elpošanas higiēna, klepus etiķete un pareiza krēpu likvidēšana. Bija neiespējami iemācīt cilvēkus distancēties no tuberkulozes nēsātāja vai tuberkulozes nēsātājam iemācīt neklepot uz citiem. Atnāca koronavīruss un iemācīja. Ja cilvēce distancēšanās paradumu saglabās, tuberkuloze samazināsies vai pazudīs.”

Pārlasīju šo tekstu un sabijos - vai nav tā - ja beigsies Covid-19, tad atsāksies kari?

Novērtē šo rakstu:

241
31

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

Foto“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju – vēlas skaidru atbildību”, “Tā kā līdz šim – turpināt nevēlos” – lūk, virsraksti dažādos plašsaziņas līdzekļos. Visbeidzot, uzstājoties Saeimas ārkārtas plenārsēdē ar atskaiti par savas valdības paveikto, premjere sacīja vēsturiskus vārdus, ka “Rail Baltica” projekta pašplūsma ir beigusies.
Lasīt visu...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

12

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

FotoNesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka Saeimas vīri un sievas dzīvo pasaku valstībā. Vairums runātāju kaismīgi klāstīja, kas būtu jādara, bet neviens nerunāja, kas to traucēja paveikt jau, piemēram, pagājušajā gadā.
Lasīt visu...

21

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

FotoIgauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas nodrošinās ērtu tramvaja savienojumu ar Tallinas lidostu, pilsētas centru un ostu. Ülemiste termināla pabeigšana plānota 2028. gadā."
Lasīt visu...

21

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

FotoPartiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās “aizmirst” paziņot dažādus svarīgus sīkumus, piemēram – kur ņemt naudu savu ideju finansēšanai. Tomēr tajās reizēs, kad saruna ir garāka par pusminūti, sāk parādīties interesantas idejas. Uzmanībai daži momenti, kurus ne katrs lasītājs vienmēr redz.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...