Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Par šo nevaru un nedrīkstu nerunāt! Vai arī tas skar katru cilvēku manā dzimtenē un arī tālu aiz tās robežām. Arī Tevi, kurš lasa šīs vārdu rindas. Patīk vai nepatīk, bet skar, pieskaras un AIZSKAR...

Un diemžēl jāatzīst, ka vārds "aizskar" visprecīzāk raksturo šo noziegumu pret manas tautas veidotājiem - Tēviem un Mātēm, un viņu Tēviem un viņu Mātēm. Tauta, kas neciena vecvecākus, ir bez atmiņas un tātad arī bez nākotnes.

Jau desmitiem gadu varam vērot, kā "vara" ņirgājas par latviešu tautu. Un visvairāk sirds sāp par mūsu senioriem. Mūsu zelta cilvēkiem, kuri NAV pelnījuši pazemojošu attieksmi pret sevi, bet to saņem.

Man šķiet tik pazemojoši, ka LTV ziņās parāda sižetu, kurā pensionāre smaidot saka - es esmu priecīga. Man viss labi. Vairs neesmu trūcīgo statusā. Tagad esmu maznodrošinātā, jo dažus eiro par daudz saņemu...

Nu kā tas var būt iespējams, ka cilvēks, kurš visu mūžu strādājis, saņem kapeikas, bet kāds, kurš vienkārši apzadzis citus, pensijā saņem vairāk kā 40 000€... Nu kā? Kāāā?

Un nerodas jautājumi ne VSAA, ne ģenerālprokuroram, ne VID. Viss super! Viss kārtībā... Viss "likumīgi"... Bet es zinu, ka NAV kārtībā! Nu nav un nevar būt.

Tagad paziņo, ka pensionēšanās vecumu cels līdz 75 gadiem. Redziet, tādas rekomendācijas nāk no ES. Nāk un nāk, bet kur tad ir neatkarīgā Latvija?

(Rečekistiem saite - https://www.delfi.lv/bizness/37293442/versijas/120018125/ilja-arefjevs-vai-esam-gatavi-pensioneties-75-gados.)

 Cels, jo, redz, cilvēki pārāk labi dzīvo, pārāk ilgi... to nevar un nedrīkst pieļaut. Nu kas tas ir?

Es saprotu, ka ir ekseļu tabulas... bet ir arī reālās cilvēku dzīves šķautnes...un tās nevar un nedrīkst ignorēt.

Šodienas Latvijā cilvēkam, kurš jau sasniedzis vecumu 50+, ir lielas grūtības atrast darbu. Tas tā ir. Es nemaz nerunāju par situāciju reģionos, kur arī 20+ nevar atrast sev darbu ar cilvēka cienīgu atalgojumu. Lai varētu dzīvot un veidot ģimenes.

Un viņi ir spiesti doties emigrācijā uz citām valstīm. Tā tas ir. Katram no jums, kurš lasa šo rindiņu, ir kādi radi, bērni, mazbērni ārzemēs...

Šeit rodas jautājums - vai "vara" rīkojas bezatbildīgi? Nē! "Vara" rīkojas noziedzīgi. Un pietiek vienreiz izlikties, ka "viss ir labi".

Es saprotu, ka naudas valstij nav, saprotu arī - kādēļ, saprotu, ka ir katastrofa demogrāfijas jautājumā... un saprotu, ka šo jautājumu neviens nemaz necenšas risināt... un par to ir patiesi skumji...

(Rečekistiem - https://www.tvnet.lv/7712403/infografika-pern-latvija-bijusi-zemaka-dzimstiba-pedejo-100-gadu-laika.)

Būtībā pensionēšanās vecuma celšana līdz 75 gadu slieksnim nozīmē noziedzīgu plānu, kā izdarīt tā, lai pensija nebūtu jāmaksā nevienam. Valsts atklāti pasaka - hei! Nosprāgstiet! Jūs sabiedrībai vairs neesat vajadzīgi. Paldies, ka uzturējāt "partiju", bet tagad viss.

Un tā ir absurdi nepareiza politika, valstiski aplams nākotnes redzējums... par cilvēcību nemaz nerunājot.

Vai "vara" saprot, ar kādām grūtībām sabiedrība 60+ saskaras jau šodien? Vai esat ielūkojušies poliklīnikās, slimnīcās, rindu sarakstos uz operācijām, apbedīšanas biroju datos?

Vai spējat izprast, cik daudz cilvēku Latvijā katru dienu iet uz darbu ar milzīgām sāpēm, jo nespēj apmaksāt ārstēšanos un zāles? Vai zināt, cik daudz cilvēku paralēli darbam rūpējas par saviem radiniekiem, senioriem un bērniem ar invaliditāti? Vai zināt, kā var izdzīvot ar milzīgo pensiju, kurai papildus seniori IR SPIESTI piestrādāt, lai savilktu galus kopā un apmaksātu NEPAMATOTI lielos rēķinus par visu?

Vai tiem mērgļiem, kuri sevi augstāk par visiem ceļ... tiem, kuri māca, kā dzīvot ģimenēm ar bērniem, kā tos audzināt, lai gan pašiem nav ne ģimenes, ne bērnu... un nekad nebūs... vai viņi to spēj saprast? Manuprāt, nespēj.

Vai tiem kretīniem ir sirdsapziņa? Un man nākas secināt - NAV!

Viens neģēlis, vārdā Artūrs Krišjānis, var izplakarēt 1,3 miljonus € lidojumiem. Bet viņam NAV ne valstiskas, ne vienkārši cilvēcīgas domas par to, ka - hei! Labāk 1 miljonu ieekonomēt un novirzīt Bērnu klīniskajai universitātes slimnīcai, lai mazos latviešus izglābtu no ciešanām un nāves. Pilns portāls Ziedot.lv ar lūgumiem pēc palīdzības!!! Vecāki kliedz un lūdz... bet "varai" uzspļaut! Un Artūram arī!

Viņi labāk tankus nopirks, lai aizsargātu tautu... Un rodas pamatots jautājums - KO JŪS VARAT AIZSARGĀT, JA PAT BĒRNA DZĪVĪBA JUMS IR BEZVĒRTĪGA??? Slepkavot... to gan! Tam naudas pietiek!

Protams, pensionēšanās vecuma celšana ir "patiesas" "varas" rūpes par sabiedrību... Nopietni? Un Jūs tam ticat?

No pensijām ietur nodokļus. Tas ir absurds. Un noziegums! Bet kuru tas interesē... Un tas viss tikai tādēļ, ka ir pārāk daudz zagļu, kuri uz citu rēķina vēlas dzīvot un iedzīvoties. Un vēl daļa, kuri imitē darbu sabiedrības labā, par to saņemot anormālas algas un prēmijas. Lai gan viņu pienesums tautai ir nulle.

Man patiesi sāp sirds, kad aptiekā pie letes cilvēks nevar atļauties nopirkt zāles... Man sāp sirds, kad nomirst bērniņš, kuru varēja glābt operācija ārzemēs, bet Latvijai nebija naudas... Man sāp sirds, kad cilvēkus atrod trūdošus savos dzīvokļos, jo vientulībā tie aizgājuši... Man sāp sirds, kad pie Brīvības pieminekļa ziedus noliek noziedznieki...

Cik vērta ir cilvēka dzīvība? Varbūt tomēr roboti? Attīstot mākslīgo intelektu un veicinot robottehniku, mēs arvien vairāk izstumjam cilvēku no šīs saules. Un drosmes nav pateikt, ka tuvāko 10 gadu laikā puse no profesijām izzudīs kā suga. Aizstāt cilvēku ar robotiem... lūk, gaišā nākotnes vīzija.

Tad kādas perspektīvas mūs sagaida nākotnē?

Man patiess prieks, ja Tu, CILVĒK, esi izlasījis līdz šim teikumam. Es lepojos ar Tevi! Tas nozīmē, ka mums vēl ir cerība un spēks ko labot šajā haosā.

Varbūt kāds padalīsies ar šo rakstu, varbūt kāds aizdomāsies, cik svarīgi šobrīd ir nepazaudēt savu cilvēcību.

Mums ir jānorauj stāvbremze... STOP! Pietiek vergot! Attīstīsim sevi, izglītosim savus bērnus. Rūpēsimies par mūsu senčiem un mūsu Tautu.

Saprotu, ka mākslīgais intelekts vairs nekur nepazudīs... Nu tad izdarīsim visu, lai tas kalpo MUMS, nevis mēs VERGOJAM mākslīgajam intelektam.

Varbūt kādam nav skaidrs, kāds te sakars pensionēšanās vecumam ar mākslīgo intelektu un mūsu noziedzīgo "varu"... nu ko... Ir laiks SĀKT DOMĀT PAŠIEM!

Tauta, kas neciena vecvecākus, ir bez atmiņas un tātad arī bez nākotnes.

Novērtē šo rakstu:

207
9

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

FotoSaeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā - jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem.
Lasīt visu...

12

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

FotoPēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies uz ne pārāk ātri ritošo vilcienu Eiropas virzienā: latviešiem nav laika vizināties, viņiem jāatdod ārējie parādi un čakli jāmaksā augstie nodokļi, – aptuveni šādu ainu uzbur lasītais Valsts kontroles publiskotā dokumentā ““Rail Baltica” projekta situācijas izpēte (Kopīga situācijas izpēte Tallina, Rīga, Viļņa, 2024. gada 11. jūnijā)”. Visā stāstā ir viena priecīga ziņa - Valsts kontrole izrāda drošsirdību publiski pateikt politiķiem netīkamo skaudro patiesību.
Lasīt visu...

21

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

Foto“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju – vēlas skaidru atbildību”, “Tā kā līdz šim – turpināt nevēlos” – lūk, virsraksti dažādos plašsaziņas līdzekļos. Visbeidzot, uzstājoties Saeimas ārkārtas plenārsēdē ar atskaiti par savas valdības paveikto, premjere sacīja vēsturiskus vārdus, ka “Rail Baltica” projekta pašplūsma ir beigusies.
Lasīt visu...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

Nesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka...

Foto

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

Igauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas...

Foto

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

Partiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās...

Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...