Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

real

21.04.2016. 14:13

»

stulbs

Tik stulbs,kā edge,nav neviens komentārs


vesturisku dokumentu kopija nav komentars !

Atbildēt

stulbs

19.04.2016. 09:58

Tik stulbs,kā edge,nav neviens komentārs.....

Atbildēt

zoja

18.04.2016. 20:01

Kādas prāta spējas ir pašrizejiem vadoņiem piērāda tas ka Latvija,UKRAINA ,Krievija visas tika novestas līdz bankrotam.

Atbildēt

!

18.04.2016. 19:09

»

zoja

Šī liberālā plānprāta sērga uzkrita netikai Latvijai tiēši tas pat notiēk Ukrainā un Kriēvijā.Ukrainā viēns olgarks otru oligarku nogāza un naivie ļautiņi gaida ka dzīve uzlabosies.Kriēvijā situācija ir vēl traģiskaka Jeļcins izdarīja valsts saujot no tankiem pa parlament nodzēra sagrva un pārdeva valsti...


Krievija jelcina laika pienema asv 1993 gada sarakstito Krievijas konstituciju.baltijas valstis asv parvalda ar pensionaru no asv-kanadas ievestu emigrantu palidzibu.ukraina asv izdarija brunotu valsts apversumu ar maidana palidzibu,jo lidmasina ieprecinata juscenko asv valsts departamenta ligava situaciju pilniba nekontroleja,tiesi tapat ka gruzija liddmasina ieprecinata saakasavili asv valsts departamenta ligava.nu bet pulim bijusaja PSRS teritorija,kuras valstiskumu sagrava asv agents gorbacovs tagad lauj apmeklet makdonalda,,restoranus,, un maksat nodevas asv caur 15 ,,neatkarigo centralo banku ,,institucijam,kuram ar likumu ir aizliegts finanset savu zemju tautsaimniecibu.

Atbildēt

zoja

18.04.2016. 17:16

Šī liberālā plānprāta sērga uzkrita netikai Latvijai tiēši tas pat notiēk Ukrainā un Kriēvijā.Ukrainā viēns olgarks otru oligarku nogāza un naivie ļautiņi gaida ka dzīve uzlabosies.Kriēvijā situācija ir vēl traģiskaka Jeļcins izdarīja valsts saujot no tankiem pa parlament nodzēra sagrva un pārdeva valsti .Trāgēdija slēpjas tai apstāklī ka varas mantiniēka to atzina par labu un uzcēla memorālu 8hektāru platībā Jeļcina Centru

Atbildēt

kkk

18.04.2016. 15:58

Ko tu priedīt murgo? Kas tad pats esi - krievs, žīds, amerikānis? Kuras tad ir tās "pareizās" nācijas kam varu "drīkst dot"? Pašam kauns nav par savu "baura" izcelsmi?
Tev dirsā spicu mietu iestellēt un aiztransportēt līdz Zilupei - tur robežas otrā pusē arī smirdi, un nes savu padomju demagoģiju.
Latviešu valsts viņam slikta - debīlajam pideram...

Atbildēt

usa

18.04.2016. 13:07

Pašreizējā propaganda tautu pārvērta aitu barā,kad tautai atnēma ipašumus izlika 100.000 no dzivoķļiem bankas atņēma visu naudu aitu bars neizdarīja neviēnu bļāvienu,pareiza ir tautas paruna kur ir aitas būs arī cirpēji.

Atbildēt

usa

18.04.2016. 12:49

Viss sakas ar propagandu Gorbačavs savā laikāpiēļāva rupju kļūdu kad sāka reformu ar pļāpāšanu nevis relāru isteņošanu.Latvijā Labvakar puišeli vārēja netraucēti pļāpāt Kriēvijā Vsgļat,bet šie cilvēki nav nevīēnu domu sakarīgu izteikuši,ja tagat televīzija nonāktu kreso valdimu rokas šī sistēma izjuktu gada laikā.

Atbildēt

Edge

18.04.2016. 12:48

»

Žulis

Guntis Ulmanis nav nekāds nacionālists, tāpat kā šobrīd valdošā koalīcija. Tas, ka viņi ik pa laikam savas popularitātes uzturēšanai izmanto nacionālu retoriku, nenozīmē, ka viņi ir nacionālisti. Ja āksts uzvelk ģenerāļa mundieri, viņš nekļūst par ģenerāli.Pēc darbiem ir jāvērtē viņu būtība, nevis pēc...


Pūli par tautu jāveido, tad arī veselīgs nacionālisma parādīsies. Īstais brīdis atcerēties Baložu Dāvida, Kr.Valdemāra, A.Pumpura un J.Raiņa padomus:
"....Mēs paši septiņus gadsimtus esam nesuši šis reakcionārās muižnieku kliķes jūgu, kura, kaut arī skaitā pavisam niecīga - 1% no visiem iedzīvotājiem, - ar savu organizētību pratusi līdz šim laikam saglabāt īsti viduslaicīgas privilēģijas. Šī vācu-baltu muižniecība un tās vadītā vācu pilsonība (vācu-baltu zemniecības nav), kopā tikai 150000 cilvēku jeb 3% no iedzīvotāju kopskaita, ir tie, kas sevi dēvē par baltiešiem un kurus valstskanclers maldīgi apzīmē par tautu.
Mēs, latvieši, atbrīvošanu prasām ne kā atraušanu no Krievijas, bet gan kā brīvu nacionālu attīstību uz latviešu valodas un īpatnību pamatiem, kāda mums iespējama visas Latvijas (Kurzemes un Vidzemes, un Vitebskas latviešu daļas) politiskas autonomijas ietvaros un krievu valsts savienībā.
Latvijai atraušana no Krievijas nozīmētu atraušanu no ekonomiskās dzīves nosacījumiem. No modernā attīstībā ierautas, kulturāli un saimnieciski augstu stāvošas zemes Latvija tiktu nospiesta līdz agrāram novadam, ko Vācija tikai ekspluatētu un kas turklāt vēl būtu pakļauts varmācīgai vācu kolonizācijai un latviešu zemes atsavināšanai.
Krievijai Latvijas atraušana nozīmētu atgriešanu no jūras, t. i., Krievijas patstāvīgās saimnieciskās dzīves apslapēšanu.
Eiropai tā nozīmētu ilgstošus kara draudus, jo nākošā, brīvā Krievija neļaus sevi noslāpēt.
Ar visiem demokrātiskajiem elementiem vienoti brālīgā cīņā par šo nākošo, brīvo Krieviju, mēs, latvieši, jau 1905. g. panesām visas vācu-baltu muižnieku vadītās kontrrevolūcijas šausmas; un tagad, kad vācu valdība šīs, kā arī reakcionārās prūšu muižniecības centienus atzinusi par savējiem, mēs šo cīņu turpinām. No šīs cīņas, nevis no vienas vai otras valdības mēs ceram atbrīvošanu - brīvu Latviju brīvā Krievijā."
PROTESTA REZOLŪCIJA PRET NODOMĀTO LATVIJAS PIEVIENOŠANU VĀCIJAI. 1916. g. aprīlī.

Atbildēt

ili

18.04.2016. 12:35

Ļeņins teica ka latvietis nekad nevar būt par valsts prezidentu,jo viņš ir pavēļu izpildītājs,vienīgi bija Kārlis Ulmanis,kuru atbalstīja tauta.G.Ulmanis bija čekas ieliktenis,tā arī pārejie bijušie,NA ir čekistu partija.

Atbildēt

skots

18.04.2016. 11:32

»

rezultats likumsakarigs

ja valsti ielaiz sorosa fondu,paraksta slepenus protokolus ar svf,pielauj asv reitingu agenturu darbibu un ievies ,,neatkarigas centralas bankas, instituciju,kurai ar likumu aizliegts finanset Latvijas tautsaimniecibu un kuras ipasnieki nav zinami pec 25 gadu darbibas,kops 2003 gada okupe Iraku un Afganistanu...


Sorositi arī ir kolaborantu pasākums.Kolaboracionisms ir noziegums pret valsti,bet kolaboranti ir valsts noziedznieki,kuru rokās atstāt varu bija nepārvērtejama kļūda.Tā nebija tautas izvēle,bet ar bruņotu spēku vai tā pielietošanas draudiem uzspiesta vara.Okupācijas karaspēks valsti atstāja tikai pēc tam,kad kolaborantu vara bija pietiekami nostiprinata.Pašlaik notiek kolaborantu varas paaudžu maiņa un pastāv šīs varas zaudēšanas risks.Apriet visu tautu šai sakarā nav racionāli.

Atbildēt

Žulis

18.04.2016. 10:52

»

e talons

Ideāla taisnīguma etalons G.Ulmanis arī nebija īsti apmierināts ar latviešu tautu. Viņam labāk patika ķīnieši, kas strādā par 20$ mēnesī un nežēlojas...


Guntis Ulmanis nav nekāds nacionālists, tāpat kā šobrīd valdošā koalīcija. Tas, ka viņi ik pa laikam savas popularitātes uzturēšanai izmanto nacionālu retoriku, nenozīmē, ka viņi ir nacionālisti. Ja āksts uzvelk ģenerāļa mundieri, viņš nekļūst par ģenerāli.Pēc darbiem ir jāvērtē viņu būtība, nevis pēc viņu vārdiem!
Bet par to "pliko nacionālismu", ko jūs minējāt es šeit tālāk iekopēšu jau agrāk rakstītu savu komentu: Kas notiktu, ja kādam cilvēkam pilnībā atņemtu pašsaglabāšanās instinktu? Nepaietu ilgs laiks un šis cilvēks būtu miris. Un tas, kādā veidā šis cilvēks būtu dabūjis galu jau ir visai mazsvarīgs jautājums. Viņa neapdomīgo, pārgalvīgo, vai, gluži vienkārši muļķīgo rīcību varētu kritizēt un nosodīt bezgalīgi.
Pašsaglabāšanās instinkts ir ne tikai atsevišķiem cilvēkiem, bet arī tautām. Tautas pašsaglabāšanās instinkts ir iemiesots nacionālisma ideoloģijā. Iznīcinot nacionālismu tautā, tiek iznīcināts tautas pašsaglabāšanās instinkts. Tauta iet bojā. Un tas, kādā veidā notiek šī bojāeja jau ir visai mazsvarīgs jautājums. Var bezgalīgi nosodīt un kritizēt nacionālismu zaudējušas tautas rīcību un uzvedību vienā vai otrā gadījumā. Tas neko nedos un nemainīs. VIENĪGĀ iespēja tautai izdzīvot ir atgriezties pie zaudētā nacionālisma!
Latviešu tautai ir atņemts tās nacionālisms.Un tāpēc no rīta līdz vakaram, visos iespējamos veidos var aicināt nacionālismu zaudējušos latviešus uz valstisku domāšanu, patriotisku rīcību, apzinīgu kopdarbu - nekādus rezultātus tas nedos.
Tautā ir jāatjauno nacionālisms!Tikai tad parādīsies gan patriotisms, gan valstiska domāšana un apzinīgs darbs kopības labā. Taču šim nacionālismam ir jābūt patiesam, nevis tādam, kādu to sludina Saeimā sēdošie, nacionālistu lomas tēlojošie āksti pēc principa "klausies manos vārdos, bet neskaties uz maniem darbiem".

Atbildēt

Kreisais huks

18.04.2016. 10:06

»

Žulis

Visiem tiem (ieskaitot šī raksta autoru), kuri tik ļoti nepiekrīt manam iepriekšējam komentam un turpina latviešu tautas nozākāšanu...


Tu vēl aizmirsi pieminēt partiju Tēvzemei un Brīvībai, kuras biedri valdībās atrodas vēl līdz šim brīdim, tikai tagad protams zem citas izkārtnes.
Dziesmotā revolūcija? Atceros kā pa krievu kanālu parādīja raidījumu par notikumiem Lietuvā, kur liecinieki pastāstīja no kurienes patiesībā šāva snaiperi un uz kuru vēstniecību pēc tam "evakuējās". Tā vietā lai nopratinātu šos lieciniekus, tika aizliegts šis kanāls.

Atbildēt

feiss

18.04.2016. 10:05

Par latvieti var būt kurš katrs...Tagad latvietis ir jau dzeltenā rase....

Atbildēt

e talons

18.04.2016. 09:59

Ideāla taisnīguma etalons G.Ulmanis arī nebija īsti apmierināts ar latviešu tautu. Viņam labāk patika ķīnieši, kas strādā par 20$ mēnesī un nežēlojas.
Žulim - ar pliku nacionālismu nebūs līdzēts, ja ir kapitālisms...Valdošā koalīcija jau it kā ir nacionāla, labējās partijas...Bet deokupācija būtu murgs, ko tad darītu ar jauktām ģimenēm?

Atbildēt

Simsons

18.04.2016. 09:10

»

Rūdis

Vai kā uzprasies feisā


Piedod Rūdi, šis teksts bija domāts Feisam, jeb precīzāk - purnam!

Atbildēt

Žulis

18.04.2016. 08:57

Visiem tiem (ieskaitot šī raksta autoru), kuri tik ļoti nepiekrīt manam iepriekšējam komentam un turpina latviešu tautas nozākāšanu.
Cik sapratu no jūsu emocionālajiem izteikumiem (argumentu jums trūkst), tad jūs esiet pret nacionālismu, bet deokupācijas un dekolonizācijas procedūra jūsu prātā izsauc sašutumu.Savukārt latviešus kā tautu jūs uzskatiet par muļķiem, bet sevi par gudrajiem, ja jau spējat novērtēt latviešu "muļķību".
Tad nu man ir priekš jums divi vienkārši jautājumi, uz kuriem jums, kā gudrākiem un zinošākiem cilvēkiem nebūs grūti atbildēt.
1. Kā jūsuprāt vajadzēja rīkoties latviešiem pēc "dziesmotās revolūcijas", lai jūs šo latviešu rīcību atzītu par gudru?
( Tikai savā atbildē pieturieties pie tā laika realitātes, t.i. ņemiet vērā, ka toreiz visus naudas un informatīvos resursus savās rokās paturēja tie paši iepriekšējā režīma darboņi, kuri izveidoja tādas labi finansētas un izreklamētas partijas kā "Latvijas ceļš". "Saimnieks" u.c. no kurām šodien ir attīstījies tas jūsu pieminētais "Lielās Bandas astoņkājis".)
2. Kas, jūsuprāt, šodien būtu jādara latviešiem, lai jūs latviešus uzskatītu par gudru tautu?
(Tikai nevajag operēt ar tādiem vispārinājumiem, kā "jāievēl Saeimā gudrākie un apzinīgākie", bet konkretizējiet, kā to šīs "LIelās Bandas astoņkāja" apstākļos izdarīt. Tāpat nefantazējiet par tēmu, ko pareizi vajadzētu darīt patreiz Saeimā ievēlētajiem partiju deputātiem, jo viņi visu dara tieši atbilstoši savai būtībai un saturam. Citu neko darīt viņi vienkārši nav spējīgi.)
Tad nu, lūdzu, paspīdiet "muļķa Žuļa" priekšā ar savu gudrību un pie viena ar faktiem pierādiet, ka latviešu tauta tiešām ir dumja. Tikai atcerieties, ka jūs esiet noraidījuši gan nacionālismu, gan deokupāciju un dekolonizāciju. Tātad šīs lietas jūs savā atbildē izmantot nevariet.

Atbildēt

Simsons

18.04.2016. 08:48

»

Rūdis

Vai kā uzprasies feisā


Tu laikam arī esi no tā bara, kas patiesības sludinātājus labāk redzētu cietumā, lai meli varētu uzdzīvivot. Tev par apbēdinājumu, pasaulē ir tā iekārtos, ka meli ilgi pastāvēt nevar, un patiesība uzvar vienmēr! Tāds nu ir Dieva iekārtojums!

Atbildēt

lauķis

18.04.2016. 08:27

»

Dievs ,tava zeme deg !

kam pieder ,,latvijas banka,, ar rimsevicu kabata


Latvijai nav nevienas bankas un nav savas ekonomikas , toties ir Rinkevičs ,karogs himna un praids.

Atbildēt

Dievs ,tava zeme deg !

18.04.2016. 06:21

»

Eduards Lunis--

---Teicams, kārtējais Priedīša kunga , raksts!Man nav ko piebilst, vai atņemt! Un tomēr...


kam pieder ,,latvijas banka,, ar rimsevicu kabata ?

Atbildēt

Betānija

17.04.2016. 22:24

»

Žulis

Šis raksts ir rupja, bet prasmīgi pasniegta demagoģija. Tā mērķis ir latviešiem iestāstīt, ka mēs esam muļķa tauta, kas nav spējīga pārvaldīt savu valsti. Mēs ar Jeļcina „bezatbildīgi” iedoto suverenitāti „esot aizrijušies” un tas mums esot izrādījies „klupšanas akmens”, jo pēc Gunta Ulmaņa „latvieši...


Vari šo savu palagu izdrukāt un pakārt atejā uz nagliņas.Salasījie esi nacionālistu Latvijas vēstures piepaceltos, uzspodrinātos viltojumus! Viss kas notiek Latvijā ir acīm redzams un te var parakstīties zem katra A. Priedīša kunga rakstītā vāŗda! Nacionālu valsti viņam sagribējies! Kur tad Tu, gudriniek biji, kad notika referendums par Latvijas iestāšanos ES? Kāpēc ar šādiem palagiem neaģitēji pret un par nacionālu valsti? Diemžēl arī nacionāla valsts mums nesanāktu, jo visi šie nacionālisti prot tikai bļaustīties un pēc tam izpārdot Latvijas labumus ārzemju afēristiem. Saskaiti, cik uzņēmumi nav pāŗdoti tiem pašiem krieviem, ko nacionālisti tik ļoti nieredz. Bet komplimentu gan tev pateikšu - Tu simbolizē to pašu latviešu tautas daļu, kura lielās ar firmas zīmi uz bikšu pakaļas, kad pašas bikses jau tā novalkātas,ka nav pat vairs kur ielāpus uzlikt.

Atbildēt

rezultats likumsakarigs

17.04.2016. 21:09

»

Jānis Sesks

Es nepiekrītu, ka var kaut ko glābt no ārpuses kāds cits. Muļķus neviens nevar glābt. Tikai kaps var glābt


ja valsti ielaiz sorosa fondu,paraksta slepenus protokolus ar svf,pielauj asv reitingu agenturu darbibu un ievies ,,neatkarigas centralas bankas, instituciju,kurai ar likumu aizliegts finanset Latvijas tautsaimniecibu un kuras ipasnieki nav zinami pec 25 gadu darbibas,kops 2003 gada okupe Iraku un Afganistanu,demagogiski klaigajot par PSRS ,,okupaciju,,Adazos izvietojot asv tankus ,TAD SAVADAKS REZULTAS NEVAR BUT,ka nepartraukts iedzivotaju skaita samazinajums,slegtas skolas un slegtas slimnicas.

Atbildēt

13 janvara merena opozicija

17.04.2016. 21:01

Malacis Prieditis.Labs raksts.

Atbildēt

!

17.04.2016. 21:00

»

Žulis

Šis raksts ir rupja, bet prasmīgi pasniegta demagoģija. Tā mērķis ir latviešiem iestāstīt, ka mēs esam muļķa tauta, kas nav spējīga pārvaldīt savu valsti. Mēs ar Jeļcina „bezatbildīgi” iedoto suverenitāti „esot aizrijušies” un tas mums esot izrādījies „klupšanas akmens”, jo pēc Gunta Ulmaņa „latvieši...


Keguma HES uzbuveja zviedri ,nevis pastalnieki.Rupniecibu Latvija radija un veidoja vaciesi,krievi un ebreji.latviesi bija laukstradnieki.un ari pec 1991 gada pienema pamulko dzordztaunas universitates 2 pasaules kara latviesu emigrantu mulkibu,ka likvidejot rupniecibu Latvija ,krievi aizbrauks uz Krieviju ,ka dogmu !sodien redzams ,kas no ta ir iznacis,pec dombrovska parakstito slepeno svf protokolu realizacijas:slegtas skolas,slegtas slimnicas,sagrauta Latvijas tautsaimnieciba un asv tanki Adazos !bet vikitorija nulande piefrontes josla sola ari latviesus cienat ar cepumiem.

Atbildēt

Edge

17.04.2016. 20:57

»

Re re

Bon sauvage...


Tikai mieru, bez panikas un matu plēšanas! Jo vairāk bēgļu no Āfrikas un Tuvajiem Austrumiem ieradīsies Latvijā, jo labsirdīgāki kļūs latvieši.
Skat', kā mainās vācieši, zviedri, itāļi u.c. civilizētās Eiropas tautas, kas izturas adekvāti savam intelektuālajam un morālajam līmenim. Tas nekas, ja šauj un slepkavo Parīze un Briselē, bet Vācijā tiek dedzinātas bēgļu patversmes - tik un tā latvietis R-Eiropieša acīs kā bija, tā paliek "mežonis". Tādās reizēs es personiski uzdziedu:
"...lai mani nīst, lai mani nievā - pie d...man, pie d... man."

Atbildēt

Neiedziļinoties detaļās

17.04.2016. 20:20

»

Žulis

Šis raksts ir rupja, bet prasmīgi pasniegta demagoģija. Tā mērķis ir latviešiem iestāstīt, ka mēs esam muļķa tauta, kas nav spējīga pārvaldīt savu valsti. Mēs ar Jeļcina „bezatbildīgi” iedoto suverenitāti „esot aizrijušies” un tas mums esot izrādījies „klupšanas akmens”, jo pēc Gunta Ulmaņa „latvieši...


Atļaušos uzrakstīt - tu esi dumjš muļķis.
Ja tagad veikt tevis piesaukto deokupāciju kas būs tālāk?
1) Ja man ir tuvi cilvēki kuri iekļūst tajos deokupācijas sarakstos un kuri negrib braukt prom no zemes kurā nodzīvoja vismaz 4/5 no savas dzīves. Kas notiks tālāk? Tas viss notiktu ar spēku? Un ko man darīt? Noskatīties kā ar spēku deportē cilvēkus kurus es mīlu?
2) Kas te strādās ja vēl 300 000 cilvēku aizbrauktu no valsts? Tu vispār apjēdz kādas tam būs sekas?

Tu esi latviešu bende. Pateicoties tādiem kā tu kangari iznīcina mūsu tēvzemi!

Atbildēt

S.V.

17.04.2016. 20:16

Laba bilde - latvieši kaili savu karaļu priekšā! Tā ir taisnība, jo neko nevaram izdarīt, lai tā nebūtu.

Atbildēt

Idiots

17.04.2016. 19:05

»

Žulis

Šis raksts ir rupja, bet prasmīgi pasniegta demagoģija. Tā mērķis ir latviešiem iestāstīt, ka mēs esam muļķa tauta, kas nav spējīga pārvaldīt savu valsti. Mēs ar Jeļcina „bezatbildīgi” iedoto suverenitāti „esot aizrijušies” un tas mums esot izrādījies „klupšanas akmens”, jo pēc Gunta Ulmaņa „latvieši...


Idiota murgi: Nu kā var, piemēram, teikt ka „Kā zināms, mūsdienās tauta iegūst varu pēc valsts izveidošanas.” Tie ir klaji meli! Tauta varu iegūst tikai tad, ja ir izveidota NACIONĀLA valsts! Ja nav izveidota nacionāla valsts, tauta nekādu varu neiegūst! Žuli, no kuras mežoņu šlakas tu esi izlīdis tik neizglītots latviešu āksts? Cik klases esi beidzis? Vai esi pieskaitāms?

Atbildēt

Eduards Lunis--

17.04.2016. 18:55

---Teicams, kārtējais Priedīša kunga , raksts!Man nav ko piebilst, vai atņemt! Un tomēr-
---2016.G. 4.MAIJĀ, RĪGĀ, PL.14-OS, PREWTIM OKUPĀCIJAS MUZEJAM, NOTIKS-
----LATVIJAS GLĀBŠANAS SAPULCE.
SAPULCES MĒRĶIS-PAGAIDĀM NEVARDARBĪGA, ESOŠĀS NELIKUMĪGĀS , NOZIEGUMU BRĪVĪBAS UN NESODAMĪBAS PĀRŅEMTĀS , SATVERSMEI NEATBILSTOŠĀS , KOMOMISTU UN ČEKISTU VARAS NOMAIŅA UZ LATVIJAS GLĀBŠANAS SAPULCES IZVĒLĒTO PAGAIDU VALDĪBU!
AICINĀTI VISI , IZŅEMOT LATVIJAS IZZAGŠANĀ UN NOZAGŠANĀ IESAISTĪTOS! Latvijas glābšanas komisija. tel 65038743

Atbildēt

Re re

17.04.2016. 18:25

Bon sauvage

Tā franču valodā sauc „labsirdīgos mežoņus”. Apgaismības laikmetā labsirdīgais mežonis bija populārs literārais tēls. Par labsirdīgajiem mežoņiem faktiski jūsmoja vienmēr. Homērs jūsmoja par ganiem, Horācijs jūsmoja par skitiem, Tacits jūsmoja par ģermāņiem, Montēns jūsmoja par Amerikas indiāņiem. Nav manīts, ka baltvācieši būtu jūsmojuši par baltu ciltīm kā labsirdīgajiem mežoņiem. Tā nenotika arī Rietumu ceļotāju ceļojumu aprakstos, kurus savā laikā apskatīja Arnolds Spekke savā grāmatā. Rietumu ceļotāji vietējos zemniekus raksturoja ļoti drūmās krāsās, uzsverot netīrību, nekārtību, dzeršanu, kaušanos, zemnieku mežonīgo uzvedību un mežonīgo ārieni. Arī Merķelis latviešus neapraksta kā labsirdīgos mežoņus. Nav ticams, ka arī šodien Rietumu cilvēku apziņā latvieši figurē kā labsirdīgie mežoņi. Figurē kā mežoņi (tas ir daudzkārt sastapts ārzemnieku reakcijā), bet nevis kā labsirdīgie mežoņi. Kāpēc tā notiek? Domājams, tāpēc, ka latviešiem pietrūkst labsirdības. Mežonība nav sintezēta ar dvēselisko labsirdību. Toties ir sintezēta ar aprobežotu uzpūtību, pašpārliecinātu agresivitāti, paškritikas trūkumu, attieksmes vulgaritāti. Latvietis izturās neadekvāti savam intelektuālajam un morālajam līmenim. Izturās neadekvāti savam sasniegtās kultūras līmenim, civilizētības līmenim. Latvietis labsirdīgi neizvēlās savu reālo vietu dzīvē. Latvieša ambīcijās nav labsirdīga pašcieņa, kas noteikti ir labsirdīgo mežoņu patīkamākā un cienījamākā īpašība.

Atbildēt

Jānis Sesks

17.04.2016. 18:17

Es nepiekrītu, ka var kaut ko glābt no ārpuses kāds cits. Muļķus neviens nevar glābt. Tikai kaps var glābt.

Atbildēt

Lēzups no Latgales

17.04.2016. 18:15

Kolosāli uzrakstīta taisnība, jo viss ir kā no dzīves pateikts. Latgale ir beigta pirmā Latvijā.

Atbildēt

sociāli atstumtais

17.04.2016. 18:06

nu kad jau tā , tad jau tā !
- kāda tur ,, tauta,, ; kāda tur ,, republika ,, ; kāda tur ,, state ,, ; kāda tur ,, valsts ,, .
Laikam jādzied ( vai ,, vispirms jāierauj ,, ) - di--ā mēs esam un ārā netiekam , stipram vaj'g būt , uzvaru gūt ! ! !
Un atkal : - tā jau ir ' - ko lai dar' - jauna valsts - neko jau nevar gribēt ... turpināsim kā līdz šim ? ? ?
Vai gaidīsim FINKA pareģojumu ? un neko nedarīsim kā 1940. gadā , kad krievi BALTIJU noplūca kā skābeni ?

Atbildēt

Seja

17.04.2016. 18:06

»

Feiss

Nebeigšu apgalvot, ka dēļ šitā vīra (priedīša) jau sen latviešu cietumi ilgojas, kad gan tik tas laiks pienāks, kad dienestiem beidzot piegriezīsies priedīša ķengas


Latviešu cietumi tie ir cietumi, kuros jūs Vienotības mēsli gatavojaties sēdināt latviešus? Kas gan būtu šaubījies.

Atbildēt

Feiss

17.04.2016. 17:59

Nebeigšu apgalvot, ka dēļ šitā vīra (priedīša) jau sen latviešu cietumi ilgojas, kad gan tik tas laiks pienāks, kad dienestiem beidzot piegriezīsies priedīša ķengas!

Atbildēt

dalia

17.04.2016. 17:25

ir kaut kāda baisa putrošanas muļķa definīcijas . Lai būtu lielāka skaidrība un saprašana , ludzu ( !!!) , sistemātiski, vismaz reizi mēnesī , pārlasīt sekojošu rakstu :
http://www.adme.ru/articles/5-zakonov-gluposti-596405/

Atbildēt

še

17.04.2016. 15:59

»

mio

"Arī tagadējais valsts hibrīdapvērsums no 2016.gada 3.marta turpinās bez šaušanas


Saeima 2016. gada 3.martā pēkšņi mainīja sēdes darba kārtību, un steidzamības kārtībā balsoja izmaiņas Krimināllikumā – grozīti 80., 80.1 , 81., 85.panti, ieviesti jauni 81.1 un 95.1 panti.

Atbildēt

Pareizi

17.04.2016. 15:44

»

mio

"Arī tagadējais valsts hibrīdapvērsums no 2016.gada 3.marta turpinās bez šaušanas


Arī 3.martā tevi neviens netraucēja zagt, vai ne, dārgais latvieti bez ausīm, acīm un prātiņa! Raksts ir par tevi un tavu pseidovalsti, ja esi spējīgs to aptvert! Šaubas, ka esi spējīgs!

Atbildēt

Vietējais

17.04.2016. 15:04

Raksts skarbs, bet patiess. Šodien vari iet uz kuru valsts iestādi vien gribi - visur tikai šoferu dēli un meitas, kuri bīda savas lietas nevis kārto lietas pēc to būtības un loģiskā satura.
Pašlaik mokos pa Rīgas Būvvaldi un attīstbas departamentu. Tas ir vienkārši muļķības kalngals, absolūti atbilst raksta ievadam.

Atbildēt

mio

17.04.2016. 15:01

"Arī tagadējais valsts hibrīdapvērsums no 2016.gada 3.marta turpinās bez šaušanas."

Kaut kā nebiju pamanījis, ka 3. marts ar kaut ko atšķiras no visām pārējām dienām.

Atbildēt

17.04.2016. 14:27

Simts vecie Saeimas muļķi jāatlaiž, lai var ievēlēt simtu jauno muļķu, jo vecie jau pierādījuši, ka tiešām ir muļķi.

Jādod iespēja jaunajiem simts muļķiem Saeimā parādīt sevi līdz galam.

Atbildēt

DENISS

17.04.2016. 13:56

No Stikla Kalna: "Valsts intelektuālais apjoms
Kas ir valsts intelektuālais apjoms? Atbilde ir zināma. Valsts intelektuālais apjoms ir valsts rīcībā esošais intelektuālais potenciāls – intelektuāļu un inteliģences zināšanu un prasmju kopums. Tas ir kopums, kuru valsts eventuāli var izmantot savā darbībā. No valsts intelektuālā apjoma ir atkarīga visu valstisko procesu kvalitāte. Ja valsts nevar lepoties ar savu intelektuālo apjomu, tad valstiskajos procesos ātri ieviešās nekompetence, neprofesionālisms, aplamības. Valsts intelektuālā apjoma problemātikā noteikti atsevišķs aspekts ir valsts aparāta prasme izmantot vietējo intelektuālo apjomu. Šis aspekts vienmēr ir bijis aktuāls valstiskajos procesos. Tas tāpēc, ka valstisko procesu vadības attieksme pret intelektuālo apjomu var svārstīties no velmes maksimāli izmantot vietējos intelektuālos spēkus līdz politiķu augstprātīgai iedomai atsacīties no vietējo intelektuālo spēku izmantošanas un pašiem tikt galā ar visiem jautājumiem. Neapšaubāmi atsevišķs aspekts ir valsts intelektuālā apjoma ģenerēšana kā speciāls valstisks projekts ar dziļu perspektīvas apziņu. Praktiski tas nozīmē, ka valsts aparāta darbībā ietilpst mērķis iesaistīties intelektuāļu un inteliģences spēku apzinātā formēšanā, veidojot specializētas mācību iestādes, atlasot un atbalstot spējīgus jauniešus, atbalstot zinātniskos pētījumus utt. Valsts intelektuālā apjoma kāpināšana ir tāds pats valstiskais pienākums kā visi citi valstiskie pienākumi izglītībā, audzināšanā, zinātnē."

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Provinces pensionāra vēstule pakaļpalicējiem Rīgā

FotoMierīga varas maiņa, bez skandāla un klopes, saskaņā ar brīvu vēlēšanu rezultātiem jau izsenis tiek dēvēta par demokrātijas svētkiem. Šāds prieka brīdis gaida rīdziniekus jau pēc dažām nedēļām. Par Rīgas iepriekšējās politstruktūras sabrukumu vairs nešaubās neviens, un tagad vēlētāju rokās būs sastutēt jaunu. Ne nu gluži pašiem, bet caur vēlētiem priekšstāvjiem.
Lasīt visu...

21

Kam ir izdevīgi popularizēt tautu izšķīšanu "kausējamā katlā"

FotoTautas brīvība ir atkarīga no nacionālās identitātes spēka. Identitāte ir vērtību sistēma. No vērtībām izriet griba un rīcība - nepakļauties apspiestībai, cīnīties, upurēties.
Lasīt visu...

15

Aizbraukt uz vietu ar skaistu skatu un izslāpušām acīm divatā skatīties uz klienta alkohola pudeli...

FotoPēc Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) statistikas 2019. gadā vadītāji alkohola reibumā izraisīja 173 ceļu satiksmes negadījumus (CSNg) ar cietušajiem, 14 CSNg ar bojā gājušajiem un 232 CSNg ar ievainotajiem. Pēc Eiropas Komisijas statistikas 2018. gadā Latvija pēc ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo skaita bija trešā valsts ES pēc Rumānijas un Bulgārijas.
Lasīt visu...

3

Lai novērstu uzmanību no izgāšanās ar kadastrālajām vērtībām, esam uzmeistarojuši slepenu projektu par jaunu tiesiskuma darba grupu

FotoPiektdien, 7. augustā, Tieslietu ministrija ir iesniegusi izskatīšanai Ministru kabineta sēdē ziņojuma projektu, kas paredz izveidot darba grupu ar valsts tiesisko drošību saistīto problēmjautājumu risināšanai.
Lasīt visu...

18

Neuzskatām par iespējamu piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas pasākumos, kas tiek organizēti svešā valodā

FotoEsam aicināti piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas raidījumos, ko organizē Latvijas sabiedriskie mediji, kas cita starpā iekļauj arī raidījumus, kas notiek svešvalodā, konkrēti - krieviski.
Lasīt visu...

6

Izliksimies, ka esam norūpējušies: valsts prezidenta Egila Levita paziņojums par vēlēšanām Baltkrievijā

FotoLatvija kā Baltkrievijas kaimiņvalsts pilnībā atbalsta baltkrievu tautas dziļo vēlmi dzīvot savā neatkarīgā, brīvā, demokrātiskā un tiesiskā Baltkrievijas valstī.
Lasīt visu...

12

Par dzīves mērķiem un jēgu

FotoKas mēs esam? Kāds ir mūsu dzīves mērķis? Kāda ir jēga cilvēces pastāvēšanai? Atbilstoši savām zināšanām un prāta spējām mēs meklējam atbildes uz šiem jautājumiem vai arī lieki nelauzām galvu ar šādām “muļķībām” un mierīgi dzīvojam tālāk. Tomēr šie jautājumi nav tik maznozīmīgi, kā tas varētu likties ikdienas darba steigas un problēmu pārņemtam cilvēkam. No tā, kādas atbildes mēs sameklējam uz šiem jautājumiem, lielā mērā ir atkarīga mūsu dzīve.
Lasīt visu...

6

Pamēģiniet mums noticēt, ka vislielākajā luterāņu draudzē viss ir gandrīz kārtībā

FotoRīgas Lutera draudze kategoriski noraida medijos izskanējušās interpretācijas par draudzes ilggadējo mācītāju Kaspara Simanoviča un Induļa Paiča darba attiecību pārtraukšanas iemesliem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par ko balsot vēlēšanās?

Vatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums...

Foto

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens...

Foto

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

Esam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību...

Foto

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā...

Foto

Pa iznīcības ceļu…

Kāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad...

Foto

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

Vides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības...

Foto

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

Pārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi...

Foto

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

Publiskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM)...

Foto

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

Jau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto...

Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

Liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim visas lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene....

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija, jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...