Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Sākšu ar īsu uzziņu: tiem, kas plāno neiet uz vēlēšanām, un tiem, kas grasās vēlēšanu urnā iemest tukšu aploksni, būtu jāņem vērā tas, ka viņu balsis proporcionāli tiks pieskaitītas Saeimā iekļuvušo partiju sarakstiem. Tāda ir patlaban spēkā esošā vēlēšanu sistēma Latvijā.

Tāpēc es uz vēlēšanām iešu. Izvēle nebūs viegla, jo starp sarakstiem nav neviena, kam es novēlētu piecdesmit viena deputāta vietu Saeimā. Taču tad, ja katrs Latvijas pilsonis nobalsos par savu izvēli, liekot plusiņus tiem kandidātiem, kam uzticas, un svītrojot tos, par kuru stāju un profesionalitāti nav drošs, mēs kopā būsim izveidojuši tādu likumdevēju, kas atspoguļos mūsu kopīgo izvēli.

Vērtējot programmas un vētījot kandidātus, man svarīgas ir atbildes uz trim jautājumiem: Kas ir ģimene? Vai vakcinācija ar preparātu, no kura iespējamas smagas blaknes, drīkst būt obligāta? Kam pieder 1930. gadā ierīkotais Uzvaras laukums: tiem, kas godina brīvības cīnītājus, vai tiem, kas atbalsta Latvijas okupāciju un karu Ukrainā?

Kāpēc tieši šie trīs jautājumi man šķiet paši svarīgākie? Tāpēc, ka tie vistiešākā veidā skar mūsu nācijas pastāvēšanu – demogrāfiju, izglītību, veselību, brīvību un drošību.

Par ģimeni

Satversmes tiesas 2020. gada 12. novembra spriedums par bērna mātes partneres, lesbietes, pielīdzināšanu tēvam un abu šo lesbiešu kopdzīves pielīdzināšanu “ģimenei” ir nepārprotams signāls, ka Latvijas ne vien politisko, bet arī tiesisko vidi sāk pārņemt kreiso liberāļu “iekļāvīgās dažādības” ideoloģija. 

Te svarīgi ir saprast divas lietas. Atsaukšanās uz homoseksuāļu “beztiesiskumu” un “apspiestību” izklausās dīvaini valstī, kur homoseksuālas dzimumattiecības ir dekriminalizētas jau 1992. gadā. Kopš tā laika ikviens homoseksuāls cilvēks Latvijā var dzīvot kopā, ar ko grib, un sēdēt, cik augstos valsts varas krēslos vien grib, – cienīts, ieredzēts un novērtēts pēc saviem nopelniem, ja vien viņam tādi ir.

Otra lieta: viendzimuma pāru attiecības neapdraud sabiedrību tikmēr, kamēr šādas attiecības netiek pasludinātas par normu un propagandētas bērnudārzos un skolās, bērniem domātās grāmatās, filmās un televīzijas seriālos.

Patlaban daudzi Kanādas skolotāji, psihologi un vecāki ceļ trauksmi: valdības atbalstītais projekts SOGI (abreviatūra no “Seksuālā orientācija un dzimuma identitāte”) ir kārtējais Trojas zirgs, kas tiek ievilkts Kanādas izglītības sistēmā, piesedzoties ar “iekļāvīgās dažādības” vīģes lapu. Šī programma tiek izmantota homoseksuālisma propagandai skolās un bērnudārzos. SOGI izplatītajos bukletos ir redzams gan divu vīriešu, gan divu sieviešu dzimumakts, turklāt bērniem, arī pavisam maziem, tiek mācīts pašapmierināties. 

Tāpēc tautas kustība “Action4Canada”, kas apvieno miljoniem kanādiešu demokrātiskai cīņā pret valdības destruktīvo politiku, aicina aizsargāt bērnus no pāragras seksualizēšanas. 

Bērns daudz vairāk seko instinktiem nekā apziņai un tāpēc ir vai nu godprātīgi audzināms, vai ļaunprātīgi manipulējams. Bet tagad daudzu Rietumvalstu skolās bērniem tiek iestāstīts, ka dzimums ir nevis bioloģiski detertminēts, bet katra paša izvēles jautājums. Vācijā pat ir pieņemts likums, kas paredz, ka pusaudzim no četrpadsmit gadu vecuma ir atļauts reizi gadā mainīt dzimumu, un tā ir valsts apmaksāta operācija.

Šīs propagandas rezultātā pasaulē ir dramatiski pieaudzis to bērnu skaits, kas vēlas mainīt dzimumu. Apvienotajā Karalistē desmit gados tas ir pieaudzis pat par četriem tūkstošiem (!) procentu. 

Diemžēl līdzīga situācija ir vērojama arī ASV. Taču psihiatri, kas ar konkrētiem faktiem apgāž “iekļāvīgās dažādības” aktīvistu galveno argumentu, ka pusaudži, kam netiks ļauts mainīt dzimumu, padarīs sev galu, tiek apklusināti un pat atlaisti no darba.

Vienlaikus arvien straujāk pieaug to personu skaists, kas nožēlo dzimuma maiņas operāciju un vēlas atgūt savu oriģinālo dzimumu. Taču auglība daudzos gadījumos ir neatgriezeniski zaudēta.

Tikmēr Zviedrijā pēc Liberālās Tautas partijas jauniešu nodaļas aktīvistu domām arī incestam un nekrofilijai ir “jākļūst likumīgiem”.

Diemžēl Latvijas sabiedriskie mediji par šīm kreiso liberāļu ideoloģijas izraisītajām konsekvencēm klusē.

Jāpiebilst, ka Eiropā jau labu laiku ir vērojama bīstama tendence – konvencijas, rekomendācijas un pat likumi tiek rakstīti tā, lai nodrošinātu īpašas tiesības minoritātēm, padarot sabiedrības vairumu par apspiestu grupu.

Tieši tāpēc man ir svarīga partiju un konkrētu politiķu nostāja ģimenes jautājumā.

Un vēl kāda zīmīga detaļa: LGBT un viņu draugu apvienība “Mozaīka” iesaka balsot par “Jauno Vienotību”, “Progresīvajiem”, “Attīstībai/Par” vai “Konservatīvajiem”.

Par vakcināciju

Sākšu ar nelielu atkāpi. Vācijā nesen veikts pētījums uzrāda, ka tikai sešpadsmit procenti cilvēku spēj uztvert argumentus. Pārējie dzird vienīgi to, ko grib dzirdēt, reaģē emocionāli un atbild, neuzklausot sarunu biedru. Tas nozīmē, ka vairums cilvēku nesaprot fundamentālas lietas un tāpēc kļūst lēti manipulējami.

Divus gadus politiķi un platstraumes mediji ir skandinājuši saukli “Tici zinātnei!”, kaut gan zinātne nav ticības lieta. 2020. gada janvārī izdevumā “The Lancet” parādījās 27 ekspertu vēstule, uz kuru kā uz aksiomu atsaucās gan politiķi, gan platstraumes mediji. Vēstulē tika apgalvots, ka jaunais vīruss ir dabiskas izcelsmes un nāk no Uhaņas tirgus. Līdz dažus mēnešus vēlāk atklājās, ka Uhaņas tirgū nekad nav tikuši pārdoti sikspārņi un bruņneši (sikspārņu alas atrodas Dienvidķīnā, bet Uhaņa – valsts centrālajā daļā). Turklāt vēstuli bija uzrakstījis un tai parakstus noorganizējis Pīters Dezeks, zinātnieks, kas pats personiski bija iesaistīts manipulācijās ar koronavīrusiem Uhaņas laboratorijā.

Šie un citi atklātībā nākušie fakti liek secināt, ka uzticēties zinātnei nav tas pats, kas uzticēties jebkuram zinātniekam. Jo ne katrs zinātnieks pārstāv zinātni, ir arī tādi, kas pārstāv intereses.

Tagad realitāte ir apliecinājusi, ka šīs vakcīnas nepasargā no inficēšanās, transmisijas un nāves, kā arī nenodrošina solīto kolektīvo imunitāti, turklāt, kā liecina VAERS dati, var izraisīt smagas un neatgriezeniskas blaknes. ASV pēc vakcinācijas pret Covid-19 šā gada sākumā bija reģistrēts 21 tūkstotis miokardīta gadījumu pusaudžiem un jauniešiem, viens no tiem mira no miokarda infarkta.

Tāpēc ASV un citviet pasaulē virkne augsti kvalificētu speciālistu, riskējot ar karjeru un reputāciju, ir uzdrošinājušies celt trauksmi sakarā ar neveiksmīgajām globālā biomedicīnas kompleksa Covid-19 stratēģijām.

Vai Latvijas sabiedriskie mediji ir ziņojuši par šiem satraucošajiem faktiem? Vai ir atreferēti viedokļi, kas atšķiras no koalīcijas politiķu naratīva? Vai valdība ir sarīkojusi zinātnisku diskusiju, kurā būtu pārstāvēti dažādi viedokļi? Diemžēl ne.

Tikmēr daudzi atceras to, kā ar absurdiem tirdzniecības liegumiem un lokdauniem tika putināts mazais un vidējais bizness un audzēts valsts parāds, vienlaikus dāsni tērējot naudu Vakcinācijas birojam un ministra Pavļuta iepirktajām 120 intensīvās terapijas gultām, katra no kurām gan neesot maksājusi gluži 666 tūkstošus eiro, tomēr to patieso cenu neviens tā arī nav nosaucis.

Savukārt cilvēkiem, kas atteicās vakcinēties ar preparātu, kura iedarbība nav pārbaudīta vismaz piecu gadu garumā, tika liegta iespēja strādāt un saņemt virkni pakalpojumu.

Valdība pat neuzskatīja par vajadzīgu atbildēt uz pedagogu publiski pausto jautājumu, ar ko nevakcinēts, bet vesels cilvēks ir bīstamāks par vakcinētu.

Neatbildēts palika arī jautājums, ar kādu “zinātni” var attaisnot valdības īstenotās represijas un diskrimināciju pret nevakcinētajiem. Tāpēc attieksme pret šo jautājumu man ir svarīgs kritērijs, vērtējot partiju programmas un politiķu stāju.

Par mantojumu

Arī šīs pārdomas sākšu ar nelielu atkāpi. Agrāk bija skaidrs: ir ļaunuma impērija PSRS un ir demokrātiskie, brīvie Rietumi. Patlaban viss ir savīts ellišķīgā musturā.

Pavisam īsi sakot: komunisti dievnamus spridzināja, putinisti dievnamus ceļ, taču kalpo tajos nevis Kristum, bet gan tam, kas Kristu tuksnesī kārdināja. Viņi “iesvētī” ballistiskās raķetes, sēj melus, naidu un iznīcību. Karu sauc par mieru, mieru par karu, bet iebrukumu suverēnā kaimiņu valstī – par apdraudētās dzimtenes aizsardzību.

Savukārt kreisie liberāļi politkorektuma aizsegā soli pa solim iznīcina vārda un apziņas brīvību, tiecoties pārvērst pasauli par totalitāru elektronisku koncentrācijas nometni, kurā nav nacionālu valstu, nav ģimenes un mantošanas tiesību, nav privātīpašuma un privātuma.

Un abi šie šķietamie pretspēki ar pilnu jaudu ir iedarbinājuši propagandas mašīnu, šķeļot sabiedrību un cīnoties par cilvēku prātiem.

Tā nav cīņa uz dzīvību un nāvi, tā ir nāves cīņa pret dzīvību, jo gan putinisms, gan kreisais liberālisms ir agresīvi destruktīvas ideoloģijas, garīgi un fiziski neauglīgas.

Latvijā beidzot ir izrauts PSRS impērisko ambīciju stabs no Uzvaras laukuma miesas. Daudzi – ne vien latvieši, bet arī Latvijai lojālie cittautieši – ir atviegloti uzelpojuši. Taču attīrīt laukumu no simbola, kas gadiem šķēlis sabiedrību, ir vieglāk, nekā sakārtot domāšanu. 

Režisors Staņislavs Tokalovs, jautāts par pieminekļa demontāžu, saka: “Laika gaitā šis lēmums palīdzēs mums apvienoties. Protams, liels “paldies” partijai “Saskaņa”, kas vietu, kur cilvēki nāca nolikt ziedus un pieminēt vectēvus, pārvērta par Putina režīma sponsorētu tumsonības un pretlatvisku politisku paziņojumu platformu. Piecus gadus es filmēju notikumus pie pieminekļa, bet pirms tam mācījos krievu skolā un redzēju, par ko tas viss sāka pārvērsties. Cilvēki, kas to paveica, ir radikāli noskaņoti krievvalodīgie. Dialogs ar viņiem nav iespējams, viņi vienkārši ir aizvainoti uz visu pasauli un priecātos, ja visiem būtu tikpat slikti, kā viņiem. Sāku filmēt “Viss būs labi”, lai parādītu, ka manai ģimenei ir tādas pašas problēmas kā jebkurai citai latviešu ģimenei. Mums ir daudz vairāk kopīga, mēs esam daudz līdzīgāki, nekā varētu šķist.”

Laikā, kad Eiropā notiek karš, ko izraisījis mūsu valstij naidīgs kaimiņš, ārkārtīgi svarīgi ir apvienot visus Latvijai lojālos cilvēkus, īstenojot konstruktīvu nacionālismu, kā savulaik to Somijā izdarīja mans valstsvīra etalons Gustavs Mannerheims

– vienīgais pretinieks, kuru esot cienījis Staļins, un vienīgais sabiedrotais, kam Hitlers nav uzdrošinājies iebilst.

Īpašu ievērību izraisa fakts, ka Otrā pasaules kara laikā somiem, zviedriem, karēļiem un lapiem, kas gadsimtiem bija dzīvojuši kopā, pievienojās arī nesen ieceļojušie krievi, ebreji, igauņi, latvieši, tatāri u.c., taču Somijā visi lojālie pilsoņi tika uzskatīti par somiem.

Mannerheims nepieļāva Trešā reiha pieprasītās represijas pret ebrejiem. Viņa atbilde Hitleram bija īsa: “Somijā nav ebreju. Pie mums dzīvo tikai somi, taču somi mēdz būt dažādi – lielākā daļa apmeklē baznīcu, bet ir arī tādi, kas apmeklē sinagogu, tomēr tas nevar kļūt par iemeslu vajāšanām.” Nav brīnums, ka Somijas armijā bija arī armijas rabīni.

Protams, Latvijas pašreizējā situācija atšķiras no tā laika Somijas situācijas, taču skaidrs ir tas, ka mums ir ne tikai jāatbrīvojas no piektās kolonnas, bet arī jāstiprina kopības sajūta, apliecinot tās vērtības, kas gadsimtiem ir veidojušas mūsu nācijas morālisko satversmi.

P.S. Īsa piebilde. Valsts kases apkopotie dati liecina, ka valsts parāds 2021. gadā ir pieaudzis par 2,8 miljardiem eiro jeb par 22,5 procentiem un sasniedzis 15,259 miljardus eiro. Tas izskaidro, kāpēc premjers Kariņš vēl nesen priecīgi vēstīja tautai, ka “nauda ir tik daudz, kā nekad nav bijusi, ļoti daudz naudas“. Tiesa, viņš noklusēja, ka tērēta tiek nevis godīgi nopelnīta, bet uz parādu paņemta nauda.  

Kāpēc tad es nemudinu analizēt partiju ekonomiskās programmas? Tāpēc, ka tās politiķi prot un mēdz realizēt arī savtīgās interesēs. Bet tie, kam ģimene, nācijas veselība un valsts drošība ir galvenās vērtības, drīzāk, cerams, kalpos tautai, nevis apkalpos globālistu projektus un savu kabatu.

Ieklausieties, ko par to saka Džordža Meloni, jaunā Itālijas premjerministre: “Kāpēc ģimene ir ienaidnieks? Tāpēc, ka ģimene definē mūsu identitāti. Bez identitātes mēs būtu perfekti vergi patērētāji, gluži tāpat kā bez nacionālās, reliģiskās un dzimuma identitātes. Ja es nedrīkstu sevi identificēt kā itāliete, kristiete, sieviete, māte, ja man tā vietā jāsaka x pilsone, x džendera vecāks numur viens vai numur divi, es esmu cipars. Jo tad, ja es esmu cipars, man vairs nav identitātes, man nav sakņu, es esmu ideāls globālo finanšu spekulāciju žēlastības vergs. Tāpēc mēs aizsargāsim mūsu vērtības – Dievu, ģimeni, tēvzemi.”

Lai Itālijas piemērs mūs iedvesmo! 

Pārpublicēts no la.lv

Novērtē šo rakstu:

119
20

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...

Foto

Vai šodien jau esi ļāvis sevi apmuļķot? Ja ne, ņem vērā šo rakstu!

Nevienam nepatīk, ka viņu apmuļķo. Pēc Eirobarometra datiem 64% Latvijas iedzīvotāju jūtas pārliecināti,...

Foto

Elektrības cenu līkloči – vai Latvijas iedzīvotāji izmanto savas iespējas?

Ir pagājis gads kopš Nord Pool biržas vairumtirdzniecības cenas Latvijā uzrādīja prātam neticamus rekordus, vidējai mēneša cenai pārsniedzot...

Foto

Man ir cits viedoklis!

Ģenerālās Asamblejas 1948. gada 10. decembra 217. A (III) rezolūcijas preambulā teikts - ņemot vērā to, ka visiem cilvēku sabiedrības locekļiem piemītošās...

Foto

Nevajag ņaudēt!

Visa nauda tiek izsaimniekota caur valsts konkursiem, sadārdzinot visu 5x utt. Vajag pieņemt tikai pareizu likumu par visu konkursu auditu un konkursus auditēt no...

Foto

Vai privātie mežu īpašnieki šobrīd saredz ilgtspējīgas mežsaimniecības jēgu?

Nav noslēpums, ka Latvijā šobrīd pret mežsaimniecības nozari valda sarežģīta un bieži vien pretrunīga sabiedrības attieksme. Vairāku...

Foto

„Rail Baltica” skandalozais iepirkums – kas tālāk?

„Rail Baltica” - uzņēmumu apvienība no Turcijas, kuras sastāvā ir kompānijas "IC Içtaş Inşaat Sanayi Ve Ticaret A.Ş." un...

Foto

Helmanis publiski sašutis par... Puntuļa rīkoto konkursu?

Ir tāda anekdote: “Zvēru mazuļi pagalmā lielās ar saviem vecākiem. Vienam tētis tādā amatā, otram mamma tur strādā. Lācēns...

Foto

Cilvēku viedoklis SIF ekspertiem nerūp!

Ir tāda anekdote: “Eksperti norāda, ka valsts attīstās, iedzīvotāji apgalvo, ka viņi to nejūt, bet iedzīvotāji jau nav nekādi eksperti!” Līdzīgi...

Foto

Piesakos uz pirmo vietu konkursā par vistukšākajām frāzēm

Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki ir viena no mūsu vissvarīgākajām kultūras tradīcijām. Ir nepieņemami, ka mākslinieki un...

Foto

„airBaltic” - varbūt viss ir stipri vienkāršāk

Lai aizmuktu ar „airBaltic” lidmašīnām, nav jātaisa slēgtas Ministru kabineta (MK) sēdes. Tā ir valstij piederoša kompānija un pietiks...

Foto

Kādēļ vairs nenotiks neviena mana intervija ar “Latvijas Avīzes” žurnālisti Egli?

Galvenais iemesls ir – es nevēlos piedalīties iestudētās izrādēs, kas aiz žurnālistikas maskas nolaupa mums...

Foto

Enerģijas pašpietiekamības nozīme Latvijas nākotnei

Saeimas deputātiem nodoti izskatīšanai Klimata un enerģētikas ministrijas izstrādātie un iepriekšējās valdības atbalstītie grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā....

Foto

Tautas kustība "Veselais saprāts"

Šorīt, kad pasaule dejo virs bezdibeņa, kad mūsu dzīvei tiek sisti pamati zem kājām, kad pašsaprotamas lietas tiek apšaubītas, kad sabiedrībai un...

Foto

Vēlreiz brīdinām – neaiztieciet mūsu peļņu!

Ir skaidrs, ka priekšlikumi palēninās vai daļēji apstādinās kreditēšanu, kā arī negatīvi ietekmēs Latvijas reputāciju un kredītreitingu, kas sadārdzinātu valsts...

Foto

Valdība parādīja visa veida migrantiem, ka mēs esam mīkstie

Vakar bija ļoti svarīgs tests mūsu valdībai, prezidentam, drošības iestādēm, kuru tie neizturēja....

Foto

Izraēlai ir jāizdara pareizā izvēle

23.oktobrī Pietiek tika publicēts mans raksts ar nosaukumu ”Izraēla pret “Hamās””, kurā izklāstīju savu redzējumu par notikumu attīstības scenāriju un lēmumiem, kas būtu...

Foto

Nediplomātiskais un nekorektais Kariņš nav visa Latvija

Diena sākās ar ziņu par Latvijas ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa izraisīto skandālu. Katalonijā viena no centrālajām mediju ziņām ir...

Foto

Piederība Rietumiem nav tikai ērtības un iespējas

Diemžēl var prognozēt, ka Eiropā pieaugs naida noziegumu skaits. Diemžēl mazāka, manuprāt, ir izpratne, ka tā nav specifiski ebreju...

Foto

Komentārs par to, ka Latvijai esot jākļūst par bezskaidras naudas valsti

Pārlasīju rakstu vairākas reizes un tā arī nesapratu, kāpēc Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas norēķinu...

Foto

Kad divi latvieši savā starpā runā angliski vai krieviski, tie faktiski noliedz savu tēvu un māti

Sveicu jūs Valsts valodas dienā! Latvijas valstiski un nacionāli domājošās...

Foto

Kāpēc VAS "Latvijas dzelzceļš" neveicas ar ES projektu realizāciju

Divi vienkārši iemesli. Pirmais: uzņēmuma padomes nekompetence. Izjaucot koncerna vadības procesus, kas sekmīgi un izmaksu ziņā arī...

Foto

“Saskaņai” ir vieta Latvijas politikā, jo tās misija ir svarīga un mērķi ir aktuāli kā nekad iepriekš

Ir pagājis gads, kopš partija “Saskaņa” zaudēja vietu politiskajā...

Foto

Kas kopīgs Baznīcai ar LGBT, un kas uzsauc mūziku?

Skolās māca, kā naudu pelnīt, augstskolās, kā to ekonomēt un radīt, bet kāpēc skolās nemāca, kā nauda...

Foto

Laimes māti un naudas koku meklējot, jeb „Global Animal Law organisation” likumdošanas datubāze un tās interpretācija

Salīdzināt Latviju ar Nigēriju, tādējādi norādot uz Latvijas neiedomājamo atpalicību,...

Foto

Hosams paņem rokās mietu. Ar s...diem

Stradiņa slimnīcas – jeb saīsinājumā PSKUS – padomes zibenīgā patriekšana no amatiem liecina, ka jaunais veselības ministrs Hosams Abu Meri...

Foto

Atklāta vēstule “Swedbank” vadītājam Laurim Mencim

Sveicināts Jūsu jaunajā amatā kā „Swedbank” valdes priekšsēdētājs! Es rakstu Jums saistībā ar konkrētu situāciju, kurā esmu nonācis kā Jūsu...

Foto

Cik īsti vērta biļete uz Džordanu Pītersonu?

Par mūsdienu mesiju dēvētajam Toronto profesoram Džordanam Pītersonam pošoties uz Rīgu ar priekšlasījumu, interesentiem nenāktu par ļaunu tomēr piedomāt...

Foto

Nākamgad daļa pašvaldību var nespēt pildīt pamatfunkcijas!

Valsts budžeta pieņemšanas procesā gandrīz neievērots palicis jautājums par pašvaldību budžetiem, bet tas ir ļoti svarīgs. Tieši no pašvaldību rocības...

Foto

Kolektīvais saprāts ir vājprātu summa

Ja reiz dzīvnieku pasaules kolektīvie saprāti mums ir pašsaprotami, kas mums liek uzskatīt, ka tāda, līdzīga kā dzīvnieku pasaulēm kolektīvā saprāta,...

Foto

Mēs nogalinām tikai tik daudz dzīvnieku, cik vajag!

Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB) šodien, 10.oktobrī informēja Zemkopības ministrijas Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvo padomi par dezinformāciju un...