Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Tiesas spriedums ir apstiprinājis iepriekš medijos publicētās bažas par prokuratūras shēmu: saņemot iesniegumus par naudas plūsmām no Rūdolfa Meroni kompānijām uz politiķu firmām, prokuratūra līdz nepazīšanai samocījusi procesu, lai tikai izvairītos no R. Meroni pieminēšanas.

Medijos ne reizi vien tikusi publicēta precīza informācija par to, kā pirms vairākiem gadiem toreiz vēl neatceltā "arestētās mantas glabātāja" Rūdolfa Meroni kontrolē esošie uzņēmumi pārskaitījuši naudu Saeimas deputāta, aktīva "antilembergista" Artusa Kaimiņa firmai SIA Suņu Būda, kas uzturēja attiecīga nosaukuma raidījumu, it kā par Ventbunkera reklāmas izvietošanu šajā raidījumā.

Maksājumi, parasti pa 5000 eiro mēnesī, turpinājās ilgi pēc tam, kad jaunas sērijas raidījumam pārstāja iznākt. Tāpat Pietiek un citi mediji publicēja Latvijas Universitātes Matemātikas institūta pētnieka Ilmāra "Neo" Poikāna iesniegumu, kurā visas detaļas bija aprakstītas to krāšņumā. Tāpat par šīm shēmām detalizētas liecības izmeklētājiem sniedzis Ventbunkera valdes loceklis Edgars Ciniņš.

Bijis process par Meroni naudām

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) tiešām ierosināja krimināllietu par politiskās partijas KPV LV nelikumīgas finansēšanas aizdomām. Pratināts ne tikai Artuss Kaimiņš, bet arī Saeimas deputāts Atis Zakatistovs un dažādi partijnieki.

Lūk, kā to apraksta viens no lietas dalībniekiem: "Caurskatot krimināllietā redzamos KNAB izmeklēšanas materiālus, ir redzams, ka izmeklētāja Anita Ringo ir uzsākusi krimināllietu par partiju nelikumīgu finansēšanu, balstoties uz 2017. gada 29. maijā saņemto Edgara Ciniņa iesniegumu, kurā aprakstītas shēmas, kā Rūdolfs Meroni it kā ir finansējis deputātu Artusu Kaimiņu, un Lato Lapsas iesniegtajiem videomateriāliem par it kā notikušām sarunām partijas KPV LV vadītāju starpā, kurās arī bija redzams Artuss Kaimiņš.

Spriežot no KNAB iekšējiem dokumentiem, izmeklēšanas darbs pirmajos mēnešos līdz 2017. gada septembrim nav bijis diez cik veiksmīgs — KNAB izmeklētāji ir nopratinājuši partijas vadītājus, tai skaitā Kaimiņu un Zakatistovu, un tā arī faktiski ir bijusi lielākā izmeklēšanas aktivitāte. Izmeklētājs Gotauts divkārt ir lūdzis pagarinājumu izmeklēšanas darbam, bet paši izmeklēšanas materiāli acīmredzot nav radījuši iespaidu, ka no tiem būtu iespējams izveidot tādu pierādījumu kopumu, uz kura varētu balstīt konkrētu personu apsūdzības."

Mediji jau iepriekš aprakstīja: kriminālprocess tātad tika uzsākts par nelikumīgu partiju finansēšanu, starpniecību partiju finansēšanā un nelikumīga finansējuma pieņemšanu. Sākotnēji šajā lietā kā figuranti izskanēja KPV LV vadītājs Artuss Kaimiņš un, visticamāk, arī Rūdolfs Meroni, kura kontrolētie uzņēmumi maksāja ievērojamas summas A. Kaimiņa dibinātajai Suņu Būdai.

To var secināt no KNAB izmeklētājas lēmuma par kriminālprocesa uzsākšanu, kurā teikts, ka "R. Meroni, izmantojot savus personīgos un uzņēmuma finanšu līdzekļus, ar citu personu starpniecību, iespējams, veica nelikumīgu vairāku politisko partiju finansēšanu lielā apmērā". Piemēram, R. Meroni kontrolētā starpniekfirma SIA Media Support pārskaitījusi Suņu Būdai vismaz 169 000 eiro. Vēl naudu skaitījis arī Ventbunkers pa tiešo.

Tālāk sākas dīvainības

Kad kriminālprocesa gaitu sāka uzraudzīt tā uzraugošais prokurors (tāds ir katram procesam), tad sākās dīvainības. Prokuratūra pamanīja, ka briesmas draud viņu "svētajai govij" — Rūdolfam Meroni — un tā biznesa interesēm.

Kā tas noticis ne pirmo reizi, kad R. Meroni varētu nākties par jebko atbildēt, prokuratūra sākusi izpildīt dažādus unikālus izgājienus, lai tikai izmeklēšanu pavērstu citā virzienā.

Lai par R. Meroni naudām ierosināto procesu varētu pagriezt uz citu pusi, vajadzēja kādu jaunu epizodi, bet par kādu no līdzšinējā procesā iesaistītām personām. Izvēle krita uz Ati Zakatistovu, kurš agrāk bija pasniedzējs, pētnieks un Saeimas deputāta palīgs, līdz pats tika ievēlēts Saeimā 2018. gada vēlēšanās. Kā uz burvja mājienu uzradās "kompromats": kāds advokāts atnesa uz KNAB dokumentus par to, kā A. Zakatistova konsultāciju firma Per Capita saņēmusi 26 tūkstošus eiro par lielam atkritumu nozares uzņēmumam AS Eco Baltia sniegtām konsultācijām.

Lai arī šim atkritumu uzņēmumam (un A. Zakatistovam kā tādam) nebija it nekāda saistība ar R. Meroni vai viņa kontrolēto firmu naudas plūsmām, A. Zakatistovs darbu izpildes laikā bija vienā partijā ar A. Kaimiņu. Tas formāli ļāva "kompromatu" par A. Zakatistovu piesaistīt jau esošajai izmeklēšanai par KPV LV, Suņu Būdu, A. Kaimiņa naudām un R. Meroni interesēm.

Tālāk notika tas, par ko žurnālisti jau pirms vairākiem gadiem cēla trauksmi: lietu sadaļā par partiju nelikumīgu finansēšanu klusībā izbeidza, tādā veidā paglābjot R. Meroni un viņa sabiedrotos. Gan E. Ciniņa, gan L. Lapsas iesniegumi aizgāja nekurienē. Taču turpināja izmeklēt A. Zakatistova veikto darbu Eco Baltia labā, cenšoties tur savukārt saskatīt "partijas nelikumīgu finansēšanu".

KNAB izdomājumi

Kas tad īstenībā notika? Tā kā A. Zakatistovs pirms kļūšanas par deputātu savā firmā bija veicis pavisam normālu komercdarbību, nekāda versija par "partijas nelikumīgu finansēšanu" neturējās kopā. Lai izdarītu vismaz kaut ko vēlamajā virzienā, kriminālprocesu pārkvalificēja par "krāpšanu" — ar versiju, ka konsultācijām paredzētā nauda nezin kur esot "izkrāpta".

Tā sabiedrības daļa, kas par šādām lietām interesējas, ironizēja — kādas gan konsultācijas A. Zakatistovs, kam ir doktora grāds filosofijā, varot sniegt lielam atkritumu nozares uzņēmumam? Tomēr izrādījās, ka Otavas Universitātē maģistra un doktora grādus ieguvušais A. Zakatistovs, kuram kopš tā laika ir arī Kanādas dubultpilsonība, tieši specializējas vides filosofijā. Lasījis lekcijas Makgila Universitātē un Konkordijas Universitātē Monreālā, pēc atgriešanās Latvijā pasniedzis SSE un RTU. "Esmu strādājis Kanādā Valsts kasē, esmu 20 gadus mācījis vides ētiku biznesa skolās," A. Zakatistovs vēlāk ieskicēja TV24 intervijā, atbildot uz jautājumiem par savu kvalifikāciju ieņemt parlamentārā sekretāra amatu.

Tātad A. Zakatistovam ir pareizā kompetence sniegt biznesa konsultācijas, tajā skaitā vides jautājumos. Noprotams arī, ka uzņēmumiem interesē atrast ekspertus, kas zina, kādi Eiropas normatīvie akti vides aizsardzībai tiks ieviesti Latvijas likumdošanā un pie kādiem likumu grozījumiem strādā Saeimā.

Turpretī prokurors Māris Urbāns uzskatīja, ka konsultanta darbs pie Eco Baltia uzņēmuma esot bijusi "naudas izkrāpšana" 26 tūkstošu apmērā un prasīja notiesāt gan A. Zakatistovu, gan Eco Baltia dibinātāju Viesturu Tamužu, kurš ir pieredzējis uzņēmējs jau no deviņdesmito gadu sākuma.

Atklājās, ka šajā uzņēmumā notika cīņa par kontroli — V. Tamužu centās izspiest viens no biznesa partneriem. Kā jau šajos gadījumos parasts, ar jebkuriem līdzekļiem jāierosina kārtējā bezjēdzīgā krimināllieta, ka tikai pret "nevēlamo" partneri. Šinī gadījumā ar kādas privātpersonas vēlmi ierosināt lietu sakrita fakts, ka vienā konkrētā valsts iestādē izmisīgi gaidīja jebkāda veida iesniegumu ar jebkāda veida "kompromatu", ja vien tas būtu par kādu no KPV LV biedriem — lai tikai būtu iespējams jau ierosināto procesu pagriezt nost no R. Meroni naudas plūsmu izmeklēšanas uz jebkādu citu virzienu.

Lietas patoloģiskumu parāda viens konkrēts apstāklis: KNAB izmeklē korupciju un partiju finansēšanas pārkāpumus, kamēr naudas izkrāpšanu, zagšanas, laupīšanas, piesavināšanos un tamlīdzīgus mantiska rakstura noziegumus izmeklē Valsts policija. Tomēr šeit process pēc pārkvalificēšanas uz attiecīgu pantu netika nodots Valsts policijai pēc piekritības.

Līdz tam lietas dokumentos bija lasāms: "Kriminālprocesā tika iegūtas ziņas, ka [bijušais] Šveices advokāts R. Meroni, kuram LR Ģenerālprokuratūra [bija] uzticējusi pārvaldīt Ventspils mēra Aivara Lemberga ģimenei piederošos īpašumus, vēloties ietekmēt politiskos procesus un iespaidot politiskos lēmumus Latvijā, iespējams, ir nelikumīgi finansējis politiskās partijas un atsevišķus politiķus." Tajā lietā, kas aizgāja uz tiesu, jebko tādu vairs velti meklēt.

Lieta izgāžas: visi attaisnoti — nodarījums nav noticis

Prokuratūra mēģināja pierādīt versiju, ka no Eco Baltia saņemtā nauda esot kaut kādā nezināmā veidā izblēdīta, jo konsultācijas it kā neesot tikušas sniegtas. To pilnībā apgāza gan liecinieki, gan dokumenti. Liecinieki apliecināja, ka konsultācijas bija vajadzīgas, turklāt tika meklēts neatkarīgs konsultants "ārpus atkritumu apsaimniekošanas sistēmas". V. Tamužs kā Eco Baltia padomes priekšsēdētājs bija tiesīgs piesaistīt ārpakalpojuma konsultantu. Tādus pēc nepieciešamības nolīguši arī citos gadījumos, kad konsultācijas sniegtas par daudz lielākām summām.

A. Zakatistova firmai "samaksātās summas bija nenozīmīgas uzņēmumam, kurā lēma par miljonu investīcijām ražojošos uzņēmumos", tiesā liecināja Eco Baltia akcionāre un padomes locekle Undīne Būde. Norēķinu kārtība par konsultācijām šajā gadījumā bija tāda pati kā citos. Arī pieņemšanas — nodošanas akti apliecina, ka konsultācijas notikušas vajadzīgajā apjomā un laikā.

Vēl viens būtisks aspekts — neviens nav cietis, tajā skaitā uzņēmums, kurš maksājis par A. Zakatistova darbu. Mantiskos noziegumos nevar būt noticis noziegums, ja nav cietušais, kurš varētu būt bijis apblēdīts. Eco Baltia grupas uzņēmumi visi rakstveidā atteicās no cietušā statusa.

Savukārt V. Tamužs savas uzņēmuma akcijas ar peļņu pārdevis Lietuvas investoram. Jaunie īpašnieki veikuši uzņēmumu reorganizāciju un vienlaicīgi arī pārbaudījuši iepriekš slēgtos darījumus, tostarp konsultāciju līgumus. Jaunie īpašnieki (tāpat kā vecie) konstatējuši, ka konsultācijas ir sniegtas un bijušas uzņēmumam vērtīgas, līdz ar to nekādi zaudējumi nav nodarīti.

Pirmās instances tiesa pilnībā attaisnoja gan A. Zakatistovu, gan V. Tamužu. Deputāts, guvis uzvaru šajā patoloģiskajā krimināllietā, ziņu aģentūrai LETA sarkastiski atzīmēja — "kad manu reputāciju bradāja, mediju interese bija ievērojami lielāka, nekā šodien, kad mani pilnībā attaisno!" Latvijā ir sen zināma problēma ar pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti: "Šī lieta būtu jāizmanto kā paraugs slikti izdarītam darbam. Vajadzētu pievērst uzmanību prokurora Māra Urbāna darba kvalitātei."

Vienlaikus kaut kur fonā turpinās tiesvedība pret Saeimas deputātu A. Kaimiņu it kā par "grāmatvedības datu viltošanu", par ko pats deputāts komentējis — viņam piedēvējot manipulācijas ar grāmatvedību kādā firmā, kura viņam pašam nemaz nepieder un kurā viņam neesot noteikšana. Tiek sagaidīts, ka tajā lietā spriedums varētu būt jau pēc vēlēšanām. Tomēr arī no tās lietas pazudušas jebkādas iespējamās norādes par R. Meroni, pret kuru pašu izdalīts cits kriminālprocess no citas tiesvedības. Kāds tur progress, drīzumā centīsimies paziņot.

Novērtē šo rakstu:

59
5

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

21

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

FotoSaistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra un hibrīdkara apdraudējuma apstākļos steidzami izvirzot “partnerības” likumprojektu pieņemšanu, paužam savu nostāju.
Lasīt visu...

21

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

FotoMēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu.
Lasīt visu...

12

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

FotoRailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst ~6 miljardu eiro Latvijas posmam (~puse Latvijas budžeta) un Eiropa visu naudu 100% nedos. Ko darīt?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...

Foto

Vai šodien jau esi ļāvis sevi apmuļķot? Ja ne, ņem vērā šo rakstu!

Nevienam nepatīk, ka viņu apmuļķo. Pēc Eirobarometra datiem 64% Latvijas iedzīvotāju jūtas pārliecināti,...

Foto

Elektrības cenu līkloči – vai Latvijas iedzīvotāji izmanto savas iespējas?

Ir pagājis gads kopš Nord Pool biržas vairumtirdzniecības cenas Latvijā uzrādīja prātam neticamus rekordus, vidējai mēneša cenai pārsniedzot...

Foto

Man ir cits viedoklis!

Ģenerālās Asamblejas 1948. gada 10. decembra 217. A (III) rezolūcijas preambulā teikts - ņemot vērā to, ka visiem cilvēku sabiedrības locekļiem piemītošās...

Foto

Nevajag ņaudēt!

Visa nauda tiek izsaimniekota caur valsts konkursiem, sadārdzinot visu 5x utt. Vajag pieņemt tikai pareizu likumu par visu konkursu auditu un konkursus auditēt no...

Foto

Vai privātie mežu īpašnieki šobrīd saredz ilgtspējīgas mežsaimniecības jēgu?

Nav noslēpums, ka Latvijā šobrīd pret mežsaimniecības nozari valda sarežģīta un bieži vien pretrunīga sabiedrības attieksme. Vairāku...

Foto

„Rail Baltica” skandalozais iepirkums – kas tālāk?

„Rail Baltica” - uzņēmumu apvienība no Turcijas, kuras sastāvā ir kompānijas "IC Içtaş Inşaat Sanayi Ve Ticaret A.Ş." un...

Foto

Helmanis publiski sašutis par... Puntuļa rīkoto konkursu?

Ir tāda anekdote: “Zvēru mazuļi pagalmā lielās ar saviem vecākiem. Vienam tētis tādā amatā, otram mamma tur strādā. Lācēns...

Foto

Cilvēku viedoklis SIF ekspertiem nerūp!

Ir tāda anekdote: “Eksperti norāda, ka valsts attīstās, iedzīvotāji apgalvo, ka viņi to nejūt, bet iedzīvotāji jau nav nekādi eksperti!” Līdzīgi...

Foto

Piesakos uz pirmo vietu konkursā par vistukšākajām frāzēm

Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki ir viena no mūsu vissvarīgākajām kultūras tradīcijām. Ir nepieņemami, ka mākslinieki un...

Foto

„airBaltic” - varbūt viss ir stipri vienkāršāk

Lai aizmuktu ar „airBaltic” lidmašīnām, nav jātaisa slēgtas Ministru kabineta (MK) sēdes. Tā ir valstij piederoša kompānija un pietiks...

Foto

Kādēļ vairs nenotiks neviena mana intervija ar “Latvijas Avīzes” žurnālisti Egli?

Galvenais iemesls ir – es nevēlos piedalīties iestudētās izrādēs, kas aiz žurnālistikas maskas nolaupa mums...

Foto

Enerģijas pašpietiekamības nozīme Latvijas nākotnei

Saeimas deputātiem nodoti izskatīšanai Klimata un enerģētikas ministrijas izstrādātie un iepriekšējās valdības atbalstītie grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā....

Foto

Tautas kustība "Veselais saprāts"

Šorīt, kad pasaule dejo virs bezdibeņa, kad mūsu dzīvei tiek sisti pamati zem kājām, kad pašsaprotamas lietas tiek apšaubītas, kad sabiedrībai un...

Foto

Vēlreiz brīdinām – neaiztieciet mūsu peļņu!

Ir skaidrs, ka priekšlikumi palēninās vai daļēji apstādinās kreditēšanu, kā arī negatīvi ietekmēs Latvijas reputāciju un kredītreitingu, kas sadārdzinātu valsts...

Foto

Valdība parādīja visa veida migrantiem, ka mēs esam mīkstie

Vakar bija ļoti svarīgs tests mūsu valdībai, prezidentam, drošības iestādēm, kuru tie neizturēja....

Foto

Izraēlai ir jāizdara pareizā izvēle

23.oktobrī Pietiek tika publicēts mans raksts ar nosaukumu ”Izraēla pret “Hamās””, kurā izklāstīju savu redzējumu par notikumu attīstības scenāriju un lēmumiem, kas būtu...

Foto

Nediplomātiskais un nekorektais Kariņš nav visa Latvija

Diena sākās ar ziņu par Latvijas ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa izraisīto skandālu. Katalonijā viena no centrālajām mediju ziņām ir...

Foto

Piederība Rietumiem nav tikai ērtības un iespējas

Diemžēl var prognozēt, ka Eiropā pieaugs naida noziegumu skaits. Diemžēl mazāka, manuprāt, ir izpratne, ka tā nav specifiski ebreju...

Foto

Komentārs par to, ka Latvijai esot jākļūst par bezskaidras naudas valsti

Pārlasīju rakstu vairākas reizes un tā arī nesapratu, kāpēc Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas norēķinu...

Foto

Kad divi latvieši savā starpā runā angliski vai krieviski, tie faktiski noliedz savu tēvu un māti

Sveicu jūs Valsts valodas dienā! Latvijas valstiski un nacionāli domājošās...

Foto

Kāpēc VAS "Latvijas dzelzceļš" neveicas ar ES projektu realizāciju

Divi vienkārši iemesli. Pirmais: uzņēmuma padomes nekompetence. Izjaucot koncerna vadības procesus, kas sekmīgi un izmaksu ziņā arī...

Foto

“Saskaņai” ir vieta Latvijas politikā, jo tās misija ir svarīga un mērķi ir aktuāli kā nekad iepriekš

Ir pagājis gads, kopš partija “Saskaņa” zaudēja vietu politiskajā...

Foto

Kas kopīgs Baznīcai ar LGBT, un kas uzsauc mūziku?

Skolās māca, kā naudu pelnīt, augstskolās, kā to ekonomēt un radīt, bet kāpēc skolās nemāca, kā nauda...

Foto

Laimes māti un naudas koku meklējot, jeb „Global Animal Law organisation” likumdošanas datubāze un tās interpretācija

Salīdzināt Latviju ar Nigēriju, tādējādi norādot uz Latvijas neiedomājamo atpalicību,...

Foto

Hosams paņem rokās mietu. Ar s...diem

Stradiņa slimnīcas – jeb saīsinājumā PSKUS – padomes zibenīgā patriekšana no amatiem liecina, ka jaunais veselības ministrs Hosams Abu Meri...

Foto

Atklāta vēstule “Swedbank” vadītājam Laurim Mencim

Sveicināts Jūsu jaunajā amatā kā „Swedbank” valdes priekšsēdētājs! Es rakstu Jums saistībā ar konkrētu situāciju, kurā esmu nonācis kā Jūsu...

Foto

Cik īsti vērta biļete uz Džordanu Pītersonu?

Par mūsdienu mesiju dēvētajam Toronto profesoram Džordanam Pītersonam pošoties uz Rīgu ar priekšlasījumu, interesentiem nenāktu par ļaunu tomēr piedomāt...

Foto

Nākamgad daļa pašvaldību var nespēt pildīt pamatfunkcijas!

Valsts budžeta pieņemšanas procesā gandrīz neievērots palicis jautājums par pašvaldību budžetiem, bet tas ir ļoti svarīgs. Tieši no pašvaldību rocības...

Foto

Kolektīvais saprāts ir vājprātu summa

Ja reiz dzīvnieku pasaules kolektīvie saprāti mums ir pašsaprotami, kas mums liek uzskatīt, ka tāda, līdzīga kā dzīvnieku pasaulēm kolektīvā saprāta,...

Foto

Mēs nogalinām tikai tik daudz dzīvnieku, cik vajag!

Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB) šodien, 10.oktobrī informēja Zemkopības ministrijas Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvo padomi par dezinformāciju un...