Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

„Esiet gatavi! Jums jebkurā mirklī „tiesiski” var atņemt visu! Tāds ir jaunais „bezkompromisa tiesiskums”! Un neceriet, ka ar jums tā negadīsies! Tā var gadīties ar burtiski ikvienu! Atņems – un viss!” – ar šādu brīdinājumu nezināmu personu izveidota interneta vietne komunisms.com pēc neilga pārtraukuma ir atsākusi publicēt līdz šim no Latvijas sabiedrības slēptos tiesu nolēmumus par mantas konfiskāciju. Ņemot vērā problēmas nopietnību, šos nolēmumus turpina pārpublicēt pietiek.com.

Šī lieta, kas parāda, cik nekvalitatīvas un faktiski neizmeklētas lietas Jura Stukāna vadītā prokuratūra sūta tiesām, vēl nav beigusies, taču jau tagad ir skaidrs, ka tai būs interesants turpinājums, tāpēc noteikti sekosim līdzi, kā šis process attīstīsies tālāk. Bet par visu pēc kārtas.

Viss iesākās tradicionāli – kādai amatpersonai no mūsu valsts tiesību aizsardzības iestāžu sistēmas radās kārtējās aizdomas, ka attiecībā uz dažām ārvalstu fiziskajām un juridiskajām personām, kurām Latvijas kredītiestādē glabājās paprāvi naudas līdzekļi un bija iegādāts arī nekustamais īpašums, kaut kas nav īsti skaidrs ar naudas izcelsmi, un tā, iespējams, varbūt ir iegūta ne gluži tiesiskā ceļā.

Protams, aizdomas ir tikai aizdomas, un tiesisku pierādījumu, kas šīs aizdomas spētu pierādīt līdz vērā ņemamai stadijai, nebija, nav un visticamāk arī nebūs. Taču, kā jau Latvijas valstij pēdējos gados ierasts, ar aizdomām ir pilnīgi pietiekami, lai naudas un nekustamā īpašuma īpašniekiem visa viņiem piederošā manta tiktu arestēta un lieta nodota tiesai tradicionālā lēmuma pieņemšanai – mantas konfiskācijai par labu Latvijas valstij, un nekādiem pārsteigumiem it kā nebija jānotiek. Bet notika!

Pirmās instances tiesa, skatot lietu par noziedzīgi iegūtu mantu, konstatēja, ka “aizdomas”, uz kuru pamata manta tika arestēta, bija pietiekamas aresta piemērošanai, bet tās ir pārāk šķidras, lai šo mantu konfiscētu, tādēļ tiesa lēma lietu izbeigt, arestu noņemt un mantas īpašnieku laist mājās ar vieglu izbīli, ciešot vien zaudējumus, kas bija saistīti ar advokātu noalgošanu, jo advokāti šajā reizē savu darbu bija paveikuši nevainojami, un savu honorāru godam nopelnījuši. Tiešām pārsteidzošs, netradicionāls un pavisam negaidīts tiesas lēmums, kurš liecina, ka vismaz dažreiz un vismaz kādam izdodas tiesā panākt taisnīguma uzvaru.

Par šo tiesas lēmumu prokurors, protams, raksta protestu apelācijas instances tiesai, lūdzot minēto lēmumu atcelt un nodot lietu jaunai izskatīšanai, jo, viņaprāt, tiesa ir šausmīgi pārkāpusi gan likuma prasības, gan arī mantas īpašnieku tiesības (!), jo atsevišķos momentos tiesas sēdē tika pieļauta šīm personām labi saprotamas svešvalodas izmantošana… bez tulkojuma uz latviešu valodu, kuru tās nepārvalda.

Jā, tik tiešām, izrādās, ka minēto personu tiesības pārkāpa tiesa, kura pieļāva šīm personām zināmas valodas izmantošanu, nevis policijas darbinieki un prokurors, kuri par visām varītēm cenšas tām atņemt īpašumu un dara to tām nesaprotamā valodā. Meklēt loģiku šajos argumentos ir bezjēdzīgi, jo loģikas tur vienkārši nav.

Iespējams, pat īslaicīga svešvalodas izmantošana tiesas procesa laikā nav pilnībā atbilstoša kriminālprocesa normām, taču, ja šo svešvalodu pārvalda gan tiesnesis, gan prokurors, gan visi lietā iesaistītie personāži, tad šis pārkāpums nav ļoti būtisks, ja ievēro faktu, ka tiesas process kopumā notika valsts valodā. Uzprasās jautājums – and so what?! Bet, ak vai, tas arīdzan nav gluži valsts valodā, tādēļ varam šo jautājumu uzreiz noņemt no dienas kārtības kā neatbilstošu dajebkam.

Apelācijas instances tiesa – Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas tiesneši Guntars Stūris, Guntars Kveska un Iveta Vīgante (ir vērts atcerēties šo amatpersonu „kooperatīvu”) - piekrita prokurora viedoklim, pirmās instances tiesas lēmumu atcēla un lietu nosūtīja atkārtotai izskatīšanai pirmajā instancē. Skaidrs, ka lietu no jauna skatīs cits tiesas sastāvs, un neviens nezina, kādu lēmumu tas pieņems. Atliek vien gaidīt un cerēt, ka, kamēr Latvija kaitnieciskā „kapitāla tirgus kapitālā remonta” rezultātā aizvien vairāk atpaliek no Lietuvas, arī cits tiesnesis šajā lietā būs tik pat drosmīgs, kā tas bija pirmajā tiesas procesā.

Īpaši vērts pieminēts, ka „tiesnešu kooperatīva” lēmumā šajā lietā ir skaidri nolasāms, ka tas ir paspējis iepazīties ar Tieslietu ministrijas skandalozo apkārtrakstu, tai mēģinot iejaukties tiesu darbā un diktēt tām „pareizus” nolēmumus. Plašāk par to lasāms šajās trīs publikācijās:

https://pietiek.com/raksti/sekojot_krievijas_un_ungarijas_piemeram,_vienotiba_censas_sagrabt_ari_tiesu_varu_libinas_ministrija_izplata_instrukciju_tiesam_par_pareizu_tiesasanu_un_eiropas_cilvektiesibu_tiesas_ignoresanu/

https://pietiek.com/raksti/ju_dount_anderstend,_zis_iz_diferent_ministrija_norada_tiesnesiem,_ka_interpretet_eiropas_cilvektiesibu_tiesas_spriedumus

https://neatkariga.nra.lv/komentari/maris-krautmanis-3/446601-tm-apkartraksts-raisa-diskusijas-izpildvara-iejaucas-tiesu-vara

Dokumenti

FotoFotoFotoFotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

37
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Krievijas aktivitātes var uzskatīt par šokējoši efektīvām, un Latvijas „sabiedrisko” mediju mērķtiecīgā kampaņa par krievu valodu šobrīd jāskata šajā kontekstā

FotoDrošības eksperti vienbalsīgi norāda uz to, ka pēc kara sākuma Krievijas izlūkošanas un hibrīdoperāciju mērogs Eiropā ir krasi pieaudzis, ieskaitot operācijas, kuru agresivitāte ziņā pārspēj aukstā kara līmeni, - tādas kā sabotāžas, fiziskas provokācijas un tamlīdzīgi.
Lasīt visu...

21

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

FotoDeklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan tas saskan ar to, ka Ukraina pati joprojām saņem naudu no Krievijas un ļauj Krievijai transportēt gāzi caur Ukrainas teritoriju, bet neviens latvju bāleliņš par to pat nav iepīkstējies ES parlamentā?
Lasīt visu...

21

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

FotoAtsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!" vietnē, informēju, ka saskaņā ar spēkā esošo likumu algu publiskošanas lietā Saeimas deputāti rāda priekšzīmi un Saeima Ģirta Valda Kristovska kā tautas priekšstāvja atlīdzību - tāpat kā visu citu tautas priekšstāvju Saeimā atlīdzības - publicē katru mēnesi internetā.
Lasīt visu...

18

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

FotoĢirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik mēnesi, jo no tā būšot "ieguvums sabiedrībai".
Lasīt visu...

6

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

FotoPubliskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri īstenoti ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu. Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) skaidro kārtību kā notiek projektu apstiprināšana un izlietotā publiskā finansējuma uzraudzība.
Lasīt visu...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...