Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kad raksti par Covid un vakcīnām okupējuši ziņu portālus, ar kāru aci ķeru visu, kas smaržo pēc cita veida sensācijas. Ar interesi izlasīju Dienas rakstu par tiesu izpildītājiem un notāriem, kuriem Latvija izrādījusies iespēju zeme. Kurš gan būtu domājis, ka “šakāļu” aroda piekopēji ne tikai sadistiski gūst baudu no citu finansiālajām nelaimēm, bet arī pamanās nopelnīt tā, lai dzīvotu kā slavenības un braukātos ar Porsche Cayenne Turbo, Audi R8 Coupe, Porsche 911, jahtu un kuteri. Cik dzirdēts, arī peldlīdzekļi nevis iegūti „pēc sludinājuma”, bet gan arī iegādāti sarunātās izsolēs. 

Iespējams, arī Porsche emblēmu mirdzums ir tā aptumšojis acu gaismu, ka likuma normas robežas saskatīt vairs nevar un vai maz vajag? Vajag taču izmantot amatpersonas pilnvaras līdz maksimumam – vai tad par to kas būs

Laikam tikai Latvijā valsts amatpersonām pavisam atklāti iespējams kalpot ne vien likumam, bet arī, piemēram, Haraldam Velmeram (attēlā). Apsveicu mūs visus un saprotu – Latvija, nevis Šveice vai Kolumbija ir īsta shēmotāju iespēju zeme!

Stāsts ir par negodprātīgiem tiesu izpildītājiem (un arī notāriem), kuri gatavi riskēt ar sava amata zaudēšanu, lai palīdzētu draugiem tikt pie naudiņas. Šajā gadījumā - draugiem H. Velmeram un Kārlim Krastiņam tikt pie naudiņas – kompensācijas izmaksas pēc atlaišanas no AS Olainfarm. Ne jau atlīdzības, kas godīgā ceļā, smagā darbā nopelnīta, bet naudiņas, kas, šķiet, viltīgi izplānota kā drošības spilvens ar notāru un tiesu izpildītāju palīdzību.

Vai nu šāda rīcība no amatpersonu puses ir naiva, vai arī ļoti pārdomāta un samaksa, kas saņemta par šādu palīdzību, ir tik liela, ka nav baiļu nedz no disciplinārsoda un amata pazaudēšanas, nedz arī publiskas kaunināšanas.

H. Velmers savukārt kopā ar K. Krastiņu „aprindās” ir populāri ar cilvēku – tankistu iesaisti savās shēmās. Viņu stroibata rindās karu vēsturiski slavenos un valstiski nozīmīgos darījumos uz saviem pleciem iznesuši vairāki personāži. Taču šajā pašā Olainfarm gadījumā viens no pirmajiem esot bijis paša H. Velmera advokāta palīgs Jānis Balodis.

Viņš ir no 2019. gada iesaukuma, jo jau tā paša gada jūnijā izpildījis ko sen neredzētu – uz Milanas Beļevičas viltotas pilnvaras pamata izņēmis no uzņēmumu reģistra tur iesniegtos dokumentus par Milanas atcelšanu no Olmafarm valdes locekļa amata, lai Uzņēmumu reģistram nebūtu iespējams veikt reģistrāciju un tā tiktu nosargāta M. Beļevičas pozīcija. Jā, tā ir tā pati Milana, ar kuras rokām 2021. gadā tika plānots kļūt par Olainfarm akcionāriem. Un kur Milana ir šobrīd? Vai tik nav izslēgta no ierindas kā ievainots un nederīgs zaldātiņš?

Taču šī konkrētā strīda pamatā ir zvērinātas notāres Kristīnes Kreiles 2021. gada 2. septembrī izdoti notariālie izpildu akti par 132 000 eiro piedziņu par labu H. Velmeram un 132 000 eiro piedziņu par labu K. Krastiņam. Šo summu pamatā ir atbrīvoto padomes locekļu kompensācijas pieprasījums 12 mēnešu fiksētās atlīdzības apjomā, jo šogad 17. jūnija Olainfarm akcionāru sapulce lēma padomes locekļus atlaist un H. Velmers ar K. Krastiņu palika aiz borta.

Kāpēc lēma par atlaišanu? Tāpēc, ka apšaubāmo darbību dēļ bija zaudējuši vairākuma akcionāru uzticību. Un kāpēc netika izmaksātas kompensācijas? Tāpēc, ka kompensāciju izmaksa netiek veikta, ja padomes loceklis tiek atsaukts no padomes locekļa amata sakarā ar likuma pārkāpumu vai ja viņš pārkāpis rūpīga un krietna saimnieka principu.

Un šajā gadījumā, kā apraksta Diena, atlaišanas iemesls esot bijis tas, ka akcionāru rīcībā ir nonākusi informācija, ka H. Velmers un K. Krastiņš, visticamāk, ilgstoši atradušies interešu konfliktā un, iespējams, mēģinājuši iegūt kontroli pār Olainfarm ar krāpnieciskām metodēm (ar tās pašas Milanas palīdzību).

Taču, lai būtu nodrošinājušies lietainai dienai, abi bija vērsušies pie notāru palīdzības un 2019.gadā noslēguši notariālu vienošanos (kas dotu iespēju vērsties ar piedziņu pret kompāniju) ar bijušo Olainfarm valdes priekšsēdētāju Lauri Macijevski. Un sekojoši – ar šādas shēmas palīdzību (iesaistot notārus un tiesu izpildītājus) visai viegli uz laiku nobloķēt biržā kotētas kompānijas darbību, ne tikai iesaldējot piedzenamo summu, bet nobloķējot visus uzņēmuma līdzekļus.

Bet, lai shēmu īstenotu, jābūt draudzīgās attiecībās ar valsts amatpersonām. Un, protams, Haraldam un Kārlim draugu ir daudz. A. Šusts esot pazīstams ar H. Velmeru kā bijušie kursabiedri, un, iespējams, abi varētu būt pat labi draugi. Un nepārsteidz fakts, ka Šusts ar Olainfarm lietām esot pazīstams jau kopš 2018.gada, kad bijis iesaistīts mantinieču strīdos.

Savukārt notāre L.Eglīte jau iepriekš disciplināri sodīta par nedarbiem saistībā ar Olainfarm un it kā arī esot toreiz darbojusies H.Velmera interesēs.

Shēma diezgan vienkārša naudas izkrāpšanai – atrodi vērtīgu kompāniju, kuru mēģināsi pārņemt. Gadījumā, ja shēma neizdodas, jau savlaicīgi parūpējies par tādu punktu iestrādāšanu dokumentos, kas paredz atlaišanas kompensāciju un tās iespējamu piedziņu, notariāli apstiprini tos un ar draudzīgu tiesu izpildītāju palīdzību paralizē kompānijas darbību un saņem piķi. Bet visa pamatā ir draudzība!

Bet varbūt Haralda un Kārļa motivācijā viss ir pavisam vienkārši – publiskie skandāli un nesmukumi medijos, iespējams, tik ļoti ietekmējuši puišu reputāciju, ka jauniem projektiem pagrūti piekļūt un nepieciešami līdzekļi, lai uzturētu savus kustamos un nekustamos īpašumus. Tad nu ķeras pie tā salmiņa, kurš vēl nav nolūzis. Savukārt iesaistītais tiesu izpildītājs papildus drauga bučai uz vaiga laikam saņem vēl pārdesmit tūkstošus honorāru par divu dokumentu nosūtīšanu – šo nodrošina MK noteikumi, kur cieti noteiktais honorārs ved taisnā ceļā pie nākošā Porsche.

Novērtē šo rakstu:

155
4

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Indivīda rīcība un „valsts stāvoklis”

FotoIndivīdam ir jānodala lēmumi par savu dzīvi no “valsts stāvokļa”. Savā personīgajā dzīvē ir jārīkojas tā, it kā valstī nekas pašam par labu nemainīsies. Runājot par konkrētu indivīdu ar vārdu un uzvārdu, valstij nav tieša uzdevuma nodrošināt viņam vēlamu dzīvesveidu, nodarbošanos vai jebkādus citus vēlamus apstākļus.
Lasīt visu...

3

Kamēr slimnīcas valdes priekšsēdētājs saņem 8500 eiro mēnesī, negausīgie ārsti prasa 7500!

FotoVakar Latvijas Televīzijas raidījumā “Panorāma” tika parādīts korespondentes Zandas Ozolas-Balodes sižets “Onkoloģijas centrā darbu gatavi pamest trīs vadošie LOR ārsti; apdraudēta nodaļas pastāvēšana”, kurā neobjektīvi un nepilnīgi atainota situācija saistībā par trīs stacionāra “Latvijas Onkoloģijas centrs” LOR ārstu iesniegtajiem atlūgumiem un to iesniegšanas patiesajiem iemesliem. Pēc sižeta noskatīšanās rodas priekšstats, ka runa ir vien par pāris simtiem eiro algas pielikumu un ilgstošu atpalicību apgādē ar jaunākajām medicīnas tehnoloģijām un instrumentiem. Tas neatbilst patiesībai!
Lasīt visu...

10

Latvija nekad nebūs bagāta, ja...

FotoPie mums šovakar ir divas spāņu ģimenes ar bērniem. Parasts vakars ar bērnu spēlēm, ēst gatavošanu un sarunām. Mums viss sanāks, mēs integrēsimies. Un tad sapratu, ka man šis jāpasaka. Latvija nekad nebūs bagāta, ja Latvijā tiks ienīsti cilvēki.
Lasīt visu...

21

Ausīs arī mūsu saule

FotoMotoklubs „Dieva suņi” 20. novembrī savā Twitter kontā publicēja tvītu ”Tā saucamais “urā patriotisms” ir pretīgs ar to, ka viņš balstās un mītiem, puspatiesībām un meliem, kas ļoti kropļo cilvēkiem realitātes apziņu. “Latvieši ir stipra tauta”, ar ko stipra? Ar to, ka okupekļus jauc 2022.g.,nevis 1991.g., vai 2014.g.(Krimas aneksija). Stipra?”. Tvīta saturs noteikti kādā radīja aizvainojumu un pārdomas. Vai abus.
Lasīt visu...

21

Ekonomikas ministrei un valdības vadītājam jāuzņemas politiska atbildība par situāciju enerģētikā

FotoValdības rīcība sakarā ar AS "Sadales tīkli" regulatoram iesniegto jauno tarifu projektu ir bezatbildīga, un publiskie paziņojumi atgādina zināmo manipulācijas metodi par "labo policistu" un "slikto policistu".
Lasīt visu...

21

Lūk, cik enerģiski mēs skaldām matus

FotoBiedrība “Latvijas Mediju ētikas padome” (LMĒP), kas apvieno 44 mediju asociācijas un individuālus medijus, triju gadu laikā ir sniegusi atbildes vairāk nekā 150 iesniegumiem no iedzīvotājiem un organizācijām par iespējamiem mediju ētikas pārkāpumiem un 51 gadījumā sagatavojusi detalizētu izvērtējumu sūdzībai un atzinumu.
Lasīt visu...

21

Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini

FotoArmands Puče „Ar baltiem cimdiem”. Izcils eksemplārs. Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini. Klauzula viena - jebkuras šaubas tiek tulkotas pa sliktu apsūdzētājam. Ar frāzēm –" varētu likties", "varētu secināt", " izskatās ka", "varētu bažīgi iztēloties, ka".
Lasīt visu...

21

Sports visa mūža garumā ir veselības pamats

FotoLaika sprīdis, kad politiķi cenšas izveidot valdību, ir vienīgā iespēja viņiem iedvest, ka valsts nav sadalāma 15 nozaru klucīšos (ministrijās), kas katra atbild par savu jomu, nekad neinteresējas par citas ministrijas esamību, bet ja saņem kādu  citas ministrijas sastādītu likumprojektu, Ministru kabineta noteikumus vai mazāk svarīgu dokumentu, tad šo rakstu darbu nīdē laukā vai vismaz piesārņo ar tik  daudz birokrātiskām prasībām, ka jaunievedumam ir tikai bremzes iedaba. 
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

"Sadales tīkla" tarifu celšana kā slēpts nodoklis graus iedzīvotāju un uzņēmēju maksātspēju

Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti aicina nepieļaut krasu elektroenerģijas pārvades tarifa...

Foto

Džeks, kurš pieliek mūli kā mērkaķis, ir patriots?

Labrīt. “Patriotu nedēļa” ar citas valsts karodziņiem Lāčplēša dienā un citu valstu tankiem 18. novembrī krastmalā ir galā,...

Foto

Paziņojums par enerģētisko situāciju valstī

Neraugoties uz veiktajiem pasākumiem, lai kompensētu apkures un elektroenerģijas izmaksas mājsaimniecībām, par oktobri saņemtie rēķini, salīdzinot ar iepriekšējo apkures sezonu, ir...

Foto

Par cilvēka nemirstību, kas ir medicīnas nesasniedzamais mērķis

Laika ass ir nežēlīga nākotnes pāreja pagātnē. Cilvēks alkst uzzināt nākotni, parasti viņš interesējas par nākotni savas prognozējamās...

Foto

Prātojums par diagonālēm

Pagājusī nedēļa uzrādīja zināmu bremzēšanos valdības veidošanas gaitā. Lai arī premjerkandidātam pagaidām nav Satversmes 56. panta kārtībā izsniegta aicinājuma uz Ministru kabineta sastādīšanu, uzvedās...

Foto

Prezidenta uzdevums ir izvirzīt premjera amata kandidātu, nevis norādīt partijām, ko tām darīt

Valdības veidošanas sarunas nevedas. “Jaunās vienotības” valdes priekšsēdētājs Krišjānis Kariņš par šo procesu...

Foto

Noticiet man - es tagad lasu Satversmi kā pilsonis

Valsts ir nācijas mājas, bet tās pamatlikums Latvijai – Satversme – ietver nācijas kopdzīves būtiskākos noteikumus, balstītus kopīgās vērtībās,...

Foto

Prezidents Egils ir jocīgs un galīgi neciena ģimenes vērtības un tradīcijas

Kad tad atkal ir noticis. Un ar Egilu un viņa kanceleju notiek. Čalis ar savu...

Foto

Valsts ir slikta, cilvēki ir slikti, pensionāri ir slikti, vēlētāji ir slikti, Lāčplēša diena ir slikta, es gan esmu lielisks

Šis būs personisks ieraksts. Un neapvainojieties....

Foto

Antropoloģisks pētījums

Vai atceramies sabiedrībā pazīstamos indivīdus, kuri saviem uzvārdiem lika prievārdus ar mērķi panākt aristokrātisku skanējumu? Visi ņirgājās par Fon Kalmanoviču un De Vaškeviču, turpretim...

Foto

Liberālās demokrātijas apdraudētība kā tās leģitimitātes pamats

Ir viena uzskatu pārbaude, kas būtu jāveic ar sevi katram pilsoniski aktīvam cilvēkam. Tātad jums — šīs slejas lasītājam...

Foto

Kas Pīlēnam deva tautas mandātu veidot valdību? Kurš? Pareizi, neviens!

Sākšu ar jautājumu. Vai man vienīgajam šķiet, ka kaut kas nav kārtībā ar zaļo bildi, nu...

Foto

Mēs visu ļoti rūpīgi rečekojām un noskaidrojām, ka Bārbijas Kens nav stāvoklī, - ziedojiet mums naudu, lai mēs varam turpināt!

Jūnija vidū konservatīvi noskaņotā humora vietne...

Foto

Žetonu piešķiršanas kārtība

Šodien “Neatkarīgajā” Elitas Veidemanes un Rolanda Pētersona intervija ar Valsts prezidentu Egilu Levitu. Tā nav tipiskā draudzīgā intervija, kur ilgā sarunā norunātais sakompilēts...

Foto

Viņš NEKAD nebūs mans prezidents

Egils ir atmodies no letarģiskā miega. Sveicot 14.Saeimu, viņš uzkāpa kancelē un zibeņoja....

Foto

Tikai nesmejieties skaļi, es došu dažus padomus par veselības aprūpi

Kustība "Par!" Veselības ministrijas politiskajā vadībā bijusi visus četrus 13. Saeimas sasaukuma gadus - divus gadus Ilze Viņķele, divus - es. Esam...

Foto

Beidzot ir gala lēmums saistībā ar manu autoavāriju

Šā gada 1. maija traģiskā avārija zibenīgi pārpildīja interneta ziņu portālus, un sociālie tīkli jau izdarīja tūlītēju spriedumu,...

Foto

Mēs labprāt ierasti neliktos ne zinis, bet diemžēl šoreiz mums jāimitē ieinteresētība

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) piektdien, 4. novembrī, ir pieprasījusi VSIA “Latvijas Televīzija”...

Foto

Štrunts par algām, īstā problēma ir tā, ka izglītības jomā ir iestājusies pieklājības un cieņpilnas attieksmes krīze

Pieklājība un cieņpilna attieksme ir jebkuru attiecību pamatā. Taču...

Foto

Pasaulē piešķir Darvina balvu, Latvijas politikā – Levita medaļu

Pēc ziņas, ka četriem ļoti jau nu šaubīgas raudzes 13. Saeimas deputātiem piešķirta Egila Levita vārdā nosauktā...

Foto

Kā lordu sarunas varētu patīrīt Latvijas tirgu

Nesen bija pirmā reize, kad izdevās personīgi satikt un iepazīties ar kādu lordu, turklāt – ar diviem vienā vakarā....

Foto

Vai kūdra var izglābt Latviju?

Šķiet, tikai retais nebūs pamanījis zemestrīci, kas pēdējā gada laikā ir satricinājusi energoresursu tirgu. Lai mazinātu iespējamās enerģētiskās krīzes ietekmi, ne...

Foto

Slimot nav rožu dārzs, jo īpaši slimnīcā

Slimot nav rožu dārzs. Tas ir fakts. Taču, nokļūšana slimnīcā var pārvērsties par krietni nepatīkamāku pieredzi, kas neaprobežojas ar...

Foto

Jaunākiem iekšlietu sistēmas darbiniekiem ļaus nesportot un pieņemties svarā

Plašākam lasītāju lokam paslīdēja garām kāda satraucoša ziņa – 18. oktobrī Ministru kabinets atbalstīja noteikumu projektu "Grozījumi...

Foto

Ja tagad izrādās, ka pie varas ir tikai partijas (1,4% vēlētāju), tad steigšus jāatkāpjas no senā principa, ka tautas vietniekam ir plašas pilnvaras

[1.] Biedrība “Atvērtās...

Foto

Latvijai ir vajadzīgs Roberts Fūrmanis. Vairāk nekā "progresisti"

„Tagad es jums pateikšu, kas notiks tālāk. Sarūsējusi fašistu kaska uz bērza krusta – tas ir viss, ko...

Foto

Pirmo reizi jaunlaiku vēsturē “sabiedriskie” jeb valsts mediji ir nostājušies pret tautas vairākumu

Operācijas Mindfuck vietējā kontekstā: šobrīd Latvijā ir iestājusies unikāla situācija: pirmo reizi jaunlaiku vēsturē “sabiedriskie”...