Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Pievienot komentāru

Lapas:    3   2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

toties

09.09.2022. 12:27

»

ASV protektorāts Latvija

Teiksim godīgi- nav izdevies Lewiz kļūt par visas tautas mīlētu prezidentu un nekad neizdosies


Putinam tas ir izdevies, tapēc var mūsu krievu cilvēkus sūtīt svešos karos par savas kabatas interesēm...

Atbildēt

redz

09.09.2022. 12:26

»

Pareizi runā!

Malacis, Levits


Levits nav neko darījis pašās svarīgākajās LV lietās, lai tās atrisinātu:
1. Politiskās sistēmas demokratizācijā,
2.CCCP imigrantu rerpatriācijā,
3. Korupcijas mazināšanā,
4.Blatu un draugu sistēmas izskaušanā,

līdz ar to Levita nopelni nav lielāki kā citiem bijušajiem prezidentiem...
Latvijā šīs pamatproblēmas neviens vara jau 30 gadus nerisina, bet bez to risināšanas nekas te nemainīsies..

Atbildēt

Pareizi runā!

09.09.2022. 12:09

Malacis, Levits!
Pareizi runā.
Tik daudz, kā Latvijai paveica 13. Saeima, paveica varbūt pirmie Saeimas sasaukumi.

Atbildēt

grozies,kā gribi

09.09.2022. 12:01

»

Uz fāterlandi!

Lasiet Šveiku! Kad ķeizars sauc, katram...prezidentam jādodas mājās


bet prezidenta fāterlande ir Latvija.Šveiks devās karot,nevis mājās

Atbildēt

Хм

09.09.2022. 10:47

Bērni, kuri zināšanas apgūst kopā, no bērnības dabiski ieaugs Latvijas demokrātiskajā vērtību sistēmā.

Пара маааленьких таких фактиков ломает всю эту красивую демагогию, показывая истинную цель всего этого процесса
1. министр образования говорит о недостаточном знании языка русскими школьниками, но "призабыла" дать конкретные цифры. Может, потому что их просто нет? Так как пару лет назад публиковали данные, что результатов экзаменов между латышскими и русскими школами практически равны. Ведь нет никаких технических проблем сравнить результаты по школам.
2. Президент "забывает", что речь идет просто о переводе нынешних русских школ на латышский на 100%. Никто не говорит, и не планирует менять принцип распределения школ, что означает, что в ближайшие года так и будут учиники записываться по провычке в русские или латышские школы. потому как там даже коллективы учителей уже такие сложились. И министерство даже и не пыталось предлагать механизмы некоего произвольного распределения между школами. Что показывает, что цель реформы-вовсе не объединить латышских и русских детей.

Но и не в этих "деталях" дело. А в том, что все прекрасно понимают истинные цели. Но не имеют политическое мужество так и заявить, открыто и честно.
В итоге и рождаются такие вот оговорки "русские дети смогут в садиках получать свою kultūrvēsturi". Дети..5детниые)) Остается радоваться, что не написали "смогут в роддоме получить информацию на русском языке".
Но даже этот факт означает, что тихо мирно и это не будет делаться. Потому как в законе элегантно сказано про финансирование. А потом достаточно сказать "Ой, извините, нет финансирования, да и где педагогов взять", и вот уже и нет никакой культурвестуре.

Atbildēt

ASV protektorāts Latvija

09.09.2022. 10:38

Teiksim godīgi- nav izdevies Lewiz kļūt par visas tautas mīlētu prezidentu un nekad neizdosies.

Atbildēt

lidosta

09.09.2022. 10:23

Cilvēku liktenis .Kā arī cilvēka liktenis, kurš demolē baznīcas? Gudrāks par Dievu?

Atbildēt

bet

09.09.2022. 10:06

»

Huntas trollis

Ukrainas karš...


varbūt savus romānus labāk iesniegt atsevišķu rakstu veidā, ne te rakstīt komentos?

Atbildēt

JKL>!

09.09.2022. 10:04

»

!

nacionalo atkritumu favorits


Vai patiess domā ka Levits ir Latvijas nelaime, un tā Latvijas tautas daļa, kurai dziļi uzspļaut uz Latviju ir tautas laime????????????????????/

Atbildēt

!

09.09.2022. 09:48

»

reāls vērtējums

Šitais prezidents ir Latvijas nelaime


nacionalo atkritumu favorits !

Atbildēt

harijs

09.09.2022. 09:10

nekādu paradoksu nav jo latviešu lētticīgā un mazohistiskā tauta pieļauj, ka visādi kariņi, pauļuti, bordāni, dzintari, urbanoviči, leviti un tml ir pie varas un kārto savas rebes bez jebkādas atbildības kleptokrātiskā pašapmierinātībā.

Atbildēt

reāls vērtējums

09.09.2022. 08:57

Šitais prezidents ir Latvijas nelaime!

Atbildēt

LEVITS EGILS

09.09.2022. 07:35

»

Un

Virsraksts man patīk, bet smiekli man nenāk par Levita runas saturu. Runāja Levits šoreiz Saeimā izteiksmīgi un enerģiski, bet man drošāk no tā nepalika. Viss velk uz to, ka ir vēlme mūžīgi saglabāt Kariņa valdību, koalīciju un sevi prezidenta krēslā


Draugi! Dāmas un kungi! Ekselence Kariņa kungs! Strādnieki un zemnieki! Švābisti! Proletārieši! Nacisti un fašisti! Globālisti! Sociāldemokrāti un komūnisti! Etniskie “teroristi” - latvieši! Liberāldemokrāti! Huntisti! Miljonāri un plukatas!


Šķietami nestabilā 13. Saeimas koalīcija izrādījās “pārsteidzoši stabila un produktīva”!


8. septembris 2022

II

Lai arī 13. Saeimas valdošo koalīciju veidoja liels skaits it kā ideoloģiski dažādu politisko spēku, valdība ir izrādījusies “pārsteidzoši stabila un produktīva”.

III

Vislielākais paradokss, manuprāt, valdošās koalīcijas darbā, piemēram, valdību izveidoja Saeimas vismazākā partija Jaunā Vienotība ar K. Kariņu vadībā, kuras virzību kūrēja valsts drošības dienestu struktūras sadarbībā ar Izraēlas un ASV slependienestiem Latvijā un mums izdevās vienu no lielākajām partijām samalt smalkās drumslās. Esmu lepns, ka ņēmu aktīvu dalību sadarbībā ar valdības vadītāju, kuru labi pazīstu no Vācijas laikiem, kad dzīvojām Minsterē, ka šādos apstākļos pirmo reizi Latvijas vēsturē valdība būs nostrādājusi pilnus četrus gadus līdz nākamajām vēlēšanām!


IV

Globālā pandēmija un Krievijas karš pret Ukrainu pilnībā neizmainīja iecerēto politisko dienaskārtību un palīdz nostiprināt ar 13. Saeimas atbalstīto likumdošanu mūsu jaunās Huntas spēku, jo tieši 13. Saeima pandēmijas laikā pieņēmusi ievērojamu skaitu konceptuāli nozīmīgu likumu, kas ilgtermiņā kalpos mūsu Huntas drošībai, Latvijas zemē kā “formālas tiesiskas un modernas valsts attīstībai”.

V

Pateicoties veiksmei, ar kādu Saeimas spīkere I. Mūrniece organizēja 13. Saeimas “balsošanas mašīnas darbu”, lai valdība pandēmijas laikā viegli izdotu MK noteikumus pūlim, valdībai ar Huntas augstāko amatpersonu ciešo sadarbību vienlaikus kopā ar jau manis minētām specdienestu struktūrām ir būtiski izdevies nostiprināt mūsu Huntas drošību – Latvijā ir vairāk sabiedroto karavīru, armijai ir labāks bruņojums un komandstruktūra. Pūlis tiek kontrolēts vismodernākajām novērošanas un noklausīšanās elektroniskajām iekārtām no Izraēlas, kuras ieviesām pandēmijas laikā, lai sodītu pūļa vienības par nepakļaušanos valdības izdotiem MK noteikumiem, par kuriem nebija un nav vairs jābalso 13. Saeimai.


VI

Tāpat tiks palielināti izdevumi aizsardzībai līdz 2,5% no iekšzemes kopprodukta, taču Krievijas “agresīvais imperiālisms” pārskatāmā periodā, cik esmu informēts saskaņā ar “valsts noslēpumiem”, vēl ilgi turpinās apdraudēt Latviju un Eiropu.


VII

Tāpēc mūsu Huntas aizsardzības ministra A. Pabrika priekšlikums no 2023.gada iedibināt kosmopolītisku un internacionālu Huntas aizsardzības dienestu ir laicīgs, nepieciešams un atbalstāms, jo atbildība par “savu valsti”, tās neatkarību un demokrātiju jānoveļ uz paša beztiesiskā pūļa pleciem Huntas vadošo personu drošībai. Mēs nevaram atpalikt no Kremļa varas principiem ar Rosgvardijas uzdevumiem gādāt par Kremļa politisko vadošo personu drošību.


VIII

“Arī 13. Saeimas pieņemtais likums par aizsardzības mācību skolās sekmēs pūļa elementu audzināšanu un patriotismu Huntas vajadzībām. Aizsardzības mācība būs “īstā pilsonības skola” pūlim.


IX

Huntas drošībai kalpo 13. Saeimas un valdības veiktais finanšu sistēmas kapitālais remonts sadarbībā ar Pasaules Banku un ASV un Izraēlas specdienestiem, kur komerclīgumi ar Huntas Valsts kasi pūlim nav un nebūs pieejami publiski. Mūsu 4. Maija valsts finanšu korporācijas sadarbība ar Pasaules Banku vairs nevar izmantot noziedzīgiem mērķiem - Latvijas zemes ekonomikas attīstībai un pūļa labklājības celšanai. Pandēmijas laikā veiksmīgi ir sagrautas izglītības un veselības aizsardzības sistēmas, uzlabojušies demogrāfiskie rādītāji ar mirstības palielināšanos.

X

Ekonomika tiek veiksmīgi grauta mūsu Huntai pieejamiem visiem finanšu instrumentiem, beidzot ir atjaunota Latvijas valsts kā huntas “starptautiskā reputācija” Jaunās Pasaules valdības acīs. Kā ikvienam no pūļa publiski zināms, šogad notika Jaunās Pasaules valdības pirmais sammits zem daudzsološās Expo-22 zīmes.

Atbildēt

Krišjānis Kariņš

09.09.2022. 07:27

»

Un

Virsraksts man patīk, bet smiekli man nenāk par Levita runas saturu. Runāja Levits šoreiz Saeimā izteiksmīgi un enerģiski, bet man drošāk no tā nepalika. Viss velk uz to, ka ir vēlme mūžīgi saglabāt Kariņa valdību, koalīciju un sevi prezidenta krēslā


Draugi! Dāmas un kungi! Ekselence Kariņa kungs! Strādnieki un zemnieki! Švābisti! Proletārieši! Nacisti un fašisti! Globālisti! Sociāldemokrāti un komūnisti! Etniskie “teroristi” - latvieši! Liberāldemokrāti! Huntisti! Miljonāri un plukatas!

4. Maija valsts finanšu korporācijas drošība, “politiskās nācijas veidošana” un “ekonomiska izaugsme” ir mūsu Jaunās Vienotības galvenie uzdevumi 14. Saeimā!

Es nesaku “izaugsme ekonomikā”, bet saku “ekonomiska izaugsme”. Tas nozīmē, ka izaugsme ekonomikā ir vēl tālu aiz kalniem, draugi, un daudziem būs jasavelk jostas ciešāk! Varbūt pat jāsalst. Un jāsamazina patēriņš!


18.06.2022

Partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA kandidāts Ministru prezidenta amatam pēc 14. Saeimas vēlēšanām esmu atkal es, KARIŅŠ ARTURS KRIŠJĀNIS kā Latvijas pilsonis un Karins Arturs Krisjanis kā ASV pilsonis– partiju biedri mani šodien vienbalsīgi nominēja partiju korporācijas VIENOTĪBA domes un partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA kopsēdē.

Daudzi, mīļie draugi, no Latvijas zemes nācijpūļa nezin, kas ir Jaunā Vienotība. Un tas nav brīnums, jo visās Latvijas partijās partijas biedri ir tikai viens procents no visas Latvijas zemes iedzīvotājiem.

Tāpēc populāri izskaidroju, kas ir Jaunā Vienotība. JAUNĀ VIENOTĪBA ir partiju apvienība, korporācija, ko veido sešas partijas – “VIENOTĪBA”, “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils reģionālā partija” un “Latgales partija”. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents KARIŅŠ ARTURS KRIŠJĀNIS

Es šodien pateicos par izteikto uzticību un darba novērtējumu, atkārtoti uzticot man atbildību būt par valdības vadītāja amata kandidātu un vienlaikus izsaku pateicību VDD iestādei par doto un uzturēto augstākās pakāpes pielaidi 4. Maija valsts finanšu korporācijas noslēpumiem, tostarp visiem komercnoslēpumiem.

Galvenās prioritātes JAUNĀS VIENOTĪBAS darbā, manuprāt, ir “4. Maija valsts finanšu korporācijas iekšējās un ārējās drošības stiprināšana” un “vienotas politiskās nācijas veidošana”.

Daudziem var rasties jautājumi, kā no pūļa, kuru esam izveidojuši no Latvijas tautas, 13.03.2020. pandēmijas laikā atsakoties no cilvēktiesībām, paziņojot ANO, varam izvirzīt mērķi Latvijā izveidot “vienotu politisku nāciju”. Sākšu ar to!

Ja mēs atskatāmies uz 13. Saeimā sasniegtajiem Saeimas koalīcijas un VDD panākumiem, nevaram neievērot, ka “vienotu politiski pakļauto pūli” nostiprinājām lielās kovidpandēmijas laikā ar stingri un secīgi izdotiem MK noteikumiem, sadarbībā ar 13. Saeimu, ANO PVO un stingri pieturoties pie mūsu globālo sadarbības partneru - ANO Vietējo un reģionālo pašvaldību kongresa izstrādātā 2021.-2026. gadu plāna prioritātēm:

* Izturīgas sabiedrības: efektīva reakcija uz sabiedrības veselības krīzi;
* Demokrātiskās sabiedrības: reprezentatīvās demokrātijas un pilsoņu līdzdalības kvalitāte;
* Saliedētas sabiedrības: nevienlīdzības mazināšana;
* Ilgtspējīgas sabiedrības: vides jautājumi un rīcība klimata jomā;
* Digitālās sabiedrības: digitalizācija un mākslīgais intelekts vietējā kontekstā.

Tomēr visnoturīgākā sadarbība mums turpinājās ar globālo finanšu korporāciju - Pasaules Banku varas principu nostiprināšanā valstī saskaņā ar The World Bank Covid-19 Strategic ... - World Bank Document
Apr 2, 2020 · COVID-19 STRATEGIC PREPAREDNESS AND RESPONSE PROGRAM. AND PROPOSED 25 PROJECTS UNDER PHASE 1.

PB 1. fāzes izstrādātā stratēģija mums ir spēkā no 31. marta 2020. g. līdz 2025. gada 31. martam un mēs no tās ar naudas aizdevumu procentu maksājumu saistībām nevarēsim arī turpmāk atkāpties, vienlaikus samazinot sociālos maksājumus “vienotajai politiskajai nācijai” un palielinot “NATO iemaksājamās summas papildus procentdaļas”.

Tomēr gribu vērst Jūsu uzmanību uz 13. Saeimas sasniegto izcilo balsojumu par “pielaidi valsts noslēpumiem CVK vadītājam” laika periodā pirms 14. Saeimas vēlēšanām un vienlaikus uzsākot jaunas VDD ēkas celtniecību Rīgā, Teikas rajonā un nostiprinot visaptverošas VDD digitālās pūļa kontroles spējas “Latvijas valsts finanšu korporācijas iekšējās un ārējās drošības stiprināšanai un vienotas politiskās nācijas veidošanā no pūļa”.

Tie ir mūsu Jaunās Vienotības galvenie izaicinājumi 14. Saeimā, kas droši ļaus mums turpināt uzsākto stingro politiskās pārvaldes kursu, par ko nešaubāmies.


Kā jau teicu, mēs turpināsim manas valdības uzsākto kursu. Mēs jau esam lēmuši par aizsardzības finansējuma palielinājumu līdz 2,5% no iekšzemes kopprodukta turpmākajos trīs gados. Tas ir solis mūsu drošības stiprināšanā, bet es esmu pārliecināts, ka nākamajos četros gados mums būs jālemj par vēl lielāka finansējuma piešķiršanu kopējai drošībai.

Tautā, ko ar 13.03.2020. lēmumu kovidpandēmijā esam padarījuši par beztiesisku pūli, ko varam droši dēvēt par “kriminālo provinci”, bet galējos latviešu nacionālistus par “etniskiem teroristiem”, tomēr runā, ka esam izveidojuši huntu, kas neatbilst patiesībai, un šādas runas mums jānoliek malā uzreiz. Un mēs nerunāsim arī par sašķeltu sabiedrību, jo tad tā tāda nebūs realitātē. Tas jāsaprot. Arī jaundibināmo Valsts aizsardzības dienestu daudzi karstgalvji nodēvējuši pat par “huntas aizsardzības dienestu”, kas neatbilst nekādai patiesībai.

Es tomēr uzsvaru lieku uz jautājumu, ka tiks palielināts kareivju skaits, uzlabots ekipējums un turpināts arī darbs pie NATO spēku klātbūtnes palielināšanas Latvijā. 

Esmu pārliecināts, ka Latvijas valstspiederīgo pūlim un valstij jāturpina visiem iespējamiem līdzekļiem sniegt atbalstu Ukrainai un stingri jāiestājas “par ekonomiskām sankcijām pret Krieviju un Baltkrieviju”, jo, manuprāt, Krievijas zaudējums karā ir vienīgais veids, kā nodrošināt mieru un drošību Eiropā, kas ir arī Latvijas 4. Maija valsts finanšu korporācijas attīstības pamats.

Ko es domāju ar vārdu savienojumu “ekonomiskām sankcijām”, nesakot “sankcijām ekonomikā”? Es ar to domāju, ka sankcijām pret Krievijas ekonomiku jābūt visai samērīgām. Uz to arī bieži savos izteikumos tieši un netieši norādījis Valsts prezidents LEVITS EGILS.


Šis hibrīda apstākļu karš nozīmē, ka dzīve kļūst dārgāka. Mēs visi to redzam – pārtikas, degvielas, apkures cenās. Tā ir  kara Ukrainā ietekme, ko finansē globālās finanšu korporācijas ar savu “lendlīzes banku biznesu” abās Ukrainas kara frontes pusēs, ko arī Krievijai globālās finanšu korporācijas ļauj darīt un tā to cenšas izmantot savā labā. Šādos apstākļos mums ir pienākums un atbildība palīdzēt Latvijas zemes iedzīvotājiem un miljoniem bēgļu no Ukrainas Latvijā, īpaši tiem, kuriem rocība ir mazāka. Valdība vienmēr lems par Labklājības ministrijas sagatavoto piedāvājumu “slepeni kodētas atbalsta sistēmas iedzīvotājiem ieviešanu”.

Tomēr hibrīda apstākļu karš ir parādījis to, ka mums vairs nav laika laipot. Ir tikai divas izvēles – vai nu atbalsti Latviju, ar kuru mēs domājam 4. Maija valsts finanšu korporāciju Pasaules Bankas 1. fāzes stratēģijā un tās pamatvērtībās, vai arī esi pret tām.

Esmu pārliecināts, ka piederība 4. Maija valsts finanšu korporācijai nav balstīta etniskā piederībā, bet tajā, vai cilvēkkapitāla vienība respektē latviešu valodu kā vienīgo 4. Maija valsts finanšu korporācijas izvēlēto valodu korporācijas iekšējai lietošanai, respektē Satversmi un formālās kopīgās vērtības “vienotas kosmopolītiskas un internacionālas politiskas nācijas” vajadzībām.

4. Maija valsts finanšu korporācijai ar VDD spēkiem jāturpina strādāt ar pūļa cilvēkkpitāla vienībām, kuras neatbalsta šo valsts finanšu korporāciju un tās pamatvērtības, un jāizbeidz aklā iecietība pret tiem, kuri sludina un atbalsta tikai “Krievijas valsts finanšu korporācijas varas propagandu”. Ar VDD ieviesto dzīvē kovidpandēmijas laikā sabiedrības digitalizāciju un mākslīgo algoritmu intelektu sabiedrības totālajā kontrolē tas nav vairs pieļaujams!

Pilnīga pāreja uz izglītību latviešu valodā skolās un vēršanās ar visu likuma bardzību pret tiem, kuri šajos kara apstākļos uzdrošinās graut mūsu 4. Maija valsts finanšu korporācijas brīvības un neatkarības pamatus – tas ir ceļš, kā veidot “vienotu kosmopolītisku un internacionālu politisko nāciju”.


Tā ir mūsu valsts finanšu korporācija, mēs, kosmopolītiskais un internacionālais pūlis, paši veidojam savas Latvijas zemes ģeopolitisko nākotni.

Šo 31 gadu laikā esam pievienojušies Rietumu tā saucamo demokrātisko valstu saimei, iestājušies ES, NATO, OECD, mūsu makos ir eiro. Tas palīdz nodrošināt zināmu stabilitāti valstī un ar dalību ES un NATO stabilitāte ir radusies pati par sevi - ar direktīvām un ietekmi no ārpuses. Daudzi no mums esam strādājuši, lai to atbalstītu, un daudzi no mums ar to ir tapuši ievērojami materiāli turīgāki un mums tas ir jāturpina darīt, lai noturētu, aizstāvētu un attīstītu mūsu Latvijas zemes 4. Maija finanšu korporāciju sadarbībā ar globālām finanšu korporācijām kā Pasaules Banka un citas, no kā tieši ir atkarīga mūsu nākotne “tirgus neredzamās rokas sakārtotās ekonomikas apstākļos”.


29.08.2022
Partiju korporācijas JAUNĀ VIENOTĪBA valde šodien, pamatojoties uz savu koncepciju “vienotas politiskās nācijas veidošana”, tomēr lēmusi atteikt dalību tajās priekšvēlēšanu debatēs, uz kurām plānots aicināt “it kā smagos noziegumos apsūdzēto un pirmajā tiesu instancē notiesāto, kā arī it kā par korupciju no ASV puses sankcionēto LEMBERGU AIVARU.”

Atbildēt

HT

09.09.2022. 07:25

Ukrainas karš

https://forbes.ua/war-in-ukraine/golovnokomanduvach-zaluzhniy-napisav-pro-stsenarii-rozvitku-viyni-v-ukraini-v-teksti-na-ukrinform-forbes-vibrav-golovne-07092022-8182


7. augusts 2022.

Atbildēt

Un

09.09.2022. 07:22

Virsraksts man patīk, bet smiekli man nenāk par Levita runas saturu. Runāja Levits šoreiz Saeimā izteiksmīgi un enerģiski, bet man drošāk no tā nepalika. Viss velk uz to, ka ir vēlme mūžīgi saglabāt Kariņa valdību, koalīciju un sevi prezidenta krēslā.

Atbildēt

Huntas trollis

09.09.2022. 07:21

Ukrainas karš

Cik ilgi turpināsies karš? Kas Ukrainai vajadzīgs, lai deokupētu Krimu? Kāda partneru palīdzība var mainīt kara gaitu? Bruņoto spēku virspavēlnieks ģenerālis Valērijs Zaļužnijs un VRU Nacionālās drošības, aizsardzības un izlūkošanas komitejas priekšsēdētāja pirmais vietnieks ģenerālleitnants Mihailo Zabrodskis atbildēja uz šiem jautājumiem kopīgā tekstā Ukrinform.
Forbes piedāvā saīsinātu un rediģētu versiju.

Kara ilgums Ukrainā
Krievijas Federācijas 24. februārī uzsāktais karš pret Ukrainu jau sen ir noraidīts kā vietējs vidējas intensitātes konflikts. Tas attiecas uz telpiskajiem rādītājiem, iesaistīto militāro spēku skaitu un iznīcināšanas līdzekļu sarakstu.


Kara ilgums Ukrainā jau mērāms mēnešos. Un ir pamats uzskatīt, ka šis laika posms šķērsos 2022. gada kalendāra robežas. Tāpēc ir vērts apsvērt nākamā gada izredzes ne tikai prognožu un pieņēmumu formātā, bet ar konkrētiem soļiem.


Krievijas plāni

Ienaidnieka darbības izredzes var redzēt Izyum un Bakhmut virzienos. Šādas darbības iespējamais galamērķis varētu būt Doņeckas apgabala administratīvās robežas sasniegšana. Izredzes virzīties uz priekšu Zaporožjes virzienā ir vēl pievilcīgākas ienaidniekam. Tas nodrošina turpmākas darbības uz ziemeļiem un tiešu Zaporožžas un Dņepro pārņemšanas draudu radīšanu, kas novedīs pie tā, ka Ukrainas puse zaudēs kontroli pār lielu daļu Ukrainas Kreisā krasta.


Nav izslēgta atgriešanās pie Kijevas ieņemšanas plāna un karadarbības atjaunošanas draudi no Baltkrievijas Republikas teritorijas.

Taču tālāka virzība Dienvidu Buzkas virzienā no operatīvā placdarma Dņepras labajā krastā paver vislielākās iespējas. Panākumi dienvidos, ja tie tiek izmantoti ātri un uzticīgi, var radīt dubultu efektu. No vienas puses, Mikolaja un Odesas apgūšanas izredzes ir diezgan reālas.


No otras puses, draudoša virziena izveide Krivij Rihas virzienā, un nākotnē - draudi Ukrainas centrālajiem un rietumu reģioniem.
Bruņotajiem spēkiem situācija būs sarežģīta kontaktlīnijas faktiskās pozīcijas, resursu un kaujas gatavības spēku komplekta kombinācija un iniciatīvas atrašana ienaidnieka rokās.

No Ukrainas puses viedokļa kontaktlīnijai ir ārkārtīgi nelabvēlīga konfigurācija Izyum un Bakhmut virzienos. Ienaidnieka ievērojamie ķīļi traucē Ukrainas karaspēkam veikt jebkādus operatīvus manevrus, un tā ierobežošanai ir nepieciešams dubults spēku komplekts. Īpaši asi tas jūtams ugunsgrēka postījumu un pretgaisa aizsardzības līdzekļu trūkuma dēļ.

Situācija dienvidos un austrumos ir sarežģīta. Jau tika minēts par ienaidnieka virzīšanās draudiem Zaporožžas virzienā. Pastāv draudi, ka ienaidnieks gūs daļējus panākumus no Guļaipoles virziena, kas var radīt draudus aptvert visu Ukrainas karaspēka grupu austrumos.

Kas nepieciešams bruņoto spēku pretuzbrukumiem

Vienīgais veids, kā radikāli mainīt situāciju, ir 2023. gada laikā sākt vairākus secīgus un ideālā gadījumā vienlaicīgus bruņoto spēku pretuzbrukumus.

Ar nosacījumu, ka Krievijas spēku smaguma centrs ir kontrole pār Krimu, ir loģiski plānot 2023. gada operācijas vai operāciju sēriju pussalas sagrābšanai.

Šādai plānošanai, pirmkārt, būtu jānodrošina nepieciešamā karaspēka komplekta pieejamība. Un mēs noteikti nerunājam par militārajām vienībām un bruņoto spēku vienībām, kas jau darbojas 2500 km frontē no Hersonas līdz Kovelai.

Lai sagatavotu ofensīvas kampaņu, ir jāizveido viena vai vairākas operatīvi stratēģiskas grupas, kas sastāv no 10 līdz 20 apvienotām militārām brigādēm – atkarībā no Ukrainas pavēlniecības plāna un ambīcijām.

To var izdarīt, tikai nomainot galvenos ieroču veidus pret modernajiem, ko nodrošina Ukrainas partneri, un saņemot no tiem papildu skaitu raķešu un munīcijas, artilērijas sistēmas, raķešu sistēmas, elektroniskās kara iekārtas utt.

Ukrainas stratēģija ir tieši atkarīga no pieejamajiem resursiem un tikai no tiem. Un, ja situācija ar kadru skaitu bruņotajiem spēkiem, iespējams, izskatīsies diezgan laba, tad par smagajiem ieročiem un munīciju to nevar teikt.

Bet politiskās gribas klātbūtnē, plānojot, izmantojot pasaules vadošo valstu ražošanas bāzi un rezerves, šādas grupas izveide un aprīkošana bruņoto spēku sastāvā ir absolūti reāla.

Par Krimas zaudēšanu agresoram

Pieņemsim, ka bruņotie spēki guva pilnīgus panākumus 2023. gada kampaņā un pārņēma savā kontrolē Krimu.

Krievijas Federācija zaudē Melnās jūras flotes bāzi, lidlauku tīklu, ievērojamu daudzumu materiālo resursu krājumu un, visticamāk, ievērojamu skaitu personāla un aprīkojuma.

Tajā pašā laikā nekas nevar traucēt sāpīgajai, bet ļoti reālajai Melnās jūras flotes pārvietošanai uz Novorosijskas jūras spēku bāzi Melnās jūras austrumu piekrastē. Agresora militārā klātbūtne reģionā tiks saglabāta līdz ar raķešu trieciena draudiem.

To pašu var pieņemt par Krievijas aviācijas izmantošanu, piemēram, Primorsko-Ahtarskas un Jeiskas lidlaukiem. Ievērojama apjoma materiālo resursu krājumu zaudēšanai Krievijas Federācijas bruņotajiem spēkiem būs pagaidu efekts. Personāla un aprīkojuma zudumus skaita ziņā krievi laika gaitā var papildināt.

Tas ir, pēc 2023. gada mēs varam runāt tikai par jaunu konfrontācijas posmu - nepārtrauktu konfliktu, dzīvību zaudēšanu, resursu patēriņu un neskaidru gala rezultātu.
Tiek piedāvāta cita pieeja Krievijas spēku smaguma centra un pašas kara būtības noteikšanai.

Kā izlīdzināt Ukrainas un Krievijas spēju atšķirības

Visspilgtākā ir atšķirība iznīcināšanas līdzekļu galīgajā sasniedzamībā. Ja Krievijas Federācijas bruņotajiem spēkiem tas ir līdz 2000 km, ņemot vērā gaisa spārnoto raķešu lidojuma diapazonu, tad Ukrainas bruņotajiem spēkiem tas ir ierobežots līdz 100 km ar raķešu lidojuma attālumu un novecojušā OTRK sākuma pozīciju atrašanās vietas dziļums.

Tas ir, Ukrainas bruņoto spēku iznīcināšanas līdzekļu darbības rādiuss ir gandrīz 20 reizes mazāks nekā ienaidniekam. Tas nozīmē, ka bruņotie spēki var sist ar novecojušiem ieročiem tikai līdz ienaidnieka operatīvās aizmugures dziļumam. Tajā pašā laikā ienaidnieks spēj nesodīti dot precīzus triecienus mērķiem visā valsts teritorijas dziļumā.
Kamēr šī pozīcija tiek saglabāta, šis karš var turpināties gadiem ilgi.

Kā to izdarīt?

Pretoties ienaidnieka spējai rīkoties līdzīgi un līdzīgā diapazonā. Runa nav tikai par konkrētiem apzīmējumiem, piemēram, Himars MLRS raķetei MGM-140B ATACMS Block 1A. Jāpiemēro visaptveroša pieeja Ukrainas Bruņoto spēku artilērijas, raķešu spēku, taktiskās aviācijas un Jūras spēku aprīkošanai.

Diskusijai vajadzētu būt par spēju veidošanu, nevis tikai par ieroču un ekipējuma apjomu brigādēm, kuras paredzēts pāraprīkot.
Tikai šajā gadījumā ir iespējams apspriest ietekmi uz Krievijas Federācijas patieso smaguma centru šajā karā.

Ukrainas darbības un stratēģiskās perspektīvas 2023. gadam atbilstošu līdzekļu saņemšanas gadījumā izskatīsies pavisam citādas nekā šodien. Pašu Ukrainas bruņoto spēku draudu klātbūtne, izmantojot atbilstoša diapazona iznīcināšanas līdzekļus, liks Krievijas Federācijai citādi apsvērt mūsu konfrontācijas būtību, gaitu un iznākumu.

Partneru militārā un tehniskā palīdzība
Ir divi būtiski faktori, kas kopš agresijas sākuma ietekmē lēmumu pieņemšanu, termiņus un ienākumu apjomu.

Pirmais no tiem ir maldīgs priekšstats par Krievijas un Ukrainas kara vērienu. Neskatoties uz pietiekamu
informācijas daudzumu, mūsdienu paaudzei, pasaulei un eiropiešiem ir grūti iedomāties kaujas operācijas Otrā pasaules kara stilā.

Lielvaras agresijas atvairīšana no Ukrainas prasa un prasīs ievērojamus materiālos resursus un finansiālas izmaksas vēl ilgu laiku.
Otrs faktors ir tiešie Krievijas Federācijas draudi, izmantojot taktiskos kodolieročus. Militārās darbības Ukrainas teritorijā jau ir pierādījušas, cik lielā mērā Krievijas Federācija atstāj novārtā globālās kodoldrošības jautājumus.
Nevar pilnībā izslēgt iespēju pasaules vadošajām valstīm tieši iesaistīties "ierobežotā" kodolkonfliktā, kas liek domāt par Trešā pasaules kara perspektīvu.

Paturot prātā tik sarežģītu un neviennozīmīgu faktoru kombināciju, ir jāapsver 2023. gada militārās kampaņas izredzes.

Atbildēt

Uz fāterlandi!

09.09.2022. 07:19

Lasiet Šveiku! Kad ķeizars sauc, katram...prezidentam jādodas mājās!

Atbildēt

UPS

09.09.2022. 07:17

Sapratu.Das ist fantastish.Ja,Ja. Izlasīju 2x.Pārskatīju vecos čemodānus.Svārstos starp Tbilisi un Melnkalni.Prezidenta plāni skaidri.Gatavos karam ar Krieviju, kad ukri aptrūksies, zombēs bērnus, rīkos lokdaunus, terorizēs ar vakcinām un turpinās sarīdīt krievus ar latviešiem, turpinot tīrīt ar znotiņu LV finansu telpu līdz pēdējam dzīvajam uzņēmējam.
Viss ir jauki, uz priekšu!
Bet bez manis un manas ģimenes!
Uz priekšu, izdedzinātās zemes meistari!

Atbildēt

pienengalva murgo

09.09.2022. 07:14

cik slegtas skolas mulku zeme 4 gados,par cik depopularizacijas rezultata 4 gados samazinajies Latvijas iedzivotaju skaits,tuksi veikali un kafejnicas pasa Rigas centra,latviesu algotnu varoniga begsana no Afganistanas 2021 gada,nogazti pieminekli,skolotaju trukums un tuksais galas paviljons Rigas centraltirgu.

Atbildēt

Lapas:    3   2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Medicīna kā māksla un mākslas medicīna jeb Kultūras ministrijā integrēta veselības politika

FotoTrīs sarunas, kā šā raksta iegansts. 1. Pacietīgi noklausījies manu 15 minūšu uzrunu par to, ka galvenais valdības uzdevums ir veselības jomu integrēt visās politikās – aizsardzībā ar medikamentu rezervēm un sadarbību starp militārajiem un civilajiem mediķiem, izglītībā ar veselības pratības apgūšanu un bērnu sporta nodarbībām ikdienā, labklājībā ar darba nespējas lapu revīziju, zemkopībā ar veselīgu uzturu, ekonomikā ar atbalstu farmācijas rūpniecībai, Saeimas deputāts Viktors Valainis izmanto manas ieelpas brīdi un pajautā – kā es grasos integrēt veselību kultūrā un kultūru veselībā.
Lasīt visu...

21

Aicinām rast risinājumus un nodrošināt Jaunā Rīgas teātra atgriešanos mājās 2023. gadā

FotoMēs, Jaunā Rīgas teātra darbinieki, vēršamies pie valsts izpildvaras un likumdevējvaras augstākajiem pārstāvjiem ar aicinājumu iesaistīties un rast risinājumu bezgalīgajai mūsu teātra ēkas Lāčplēša ielā 25 rekonstrukcijai, kura, mūsuprāt, atspoguļo kopējo Latvijas valstij piederošo ēku būvniecības, rekonstrukcijas un pārraudzības procesu nesakārtotību.
Lasīt visu...

21

Šis briesmīgais Kiršteins atļaujas izteikt par mani man nepatīkamu viedokli: iesniegums Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai

FotoCienījamie tautas priekšstāvji komisijā! Tautas priekšstāvis 14. Saeimā Aleksandrs Kiršteins plašsaziņas līdzeklī “Privātā Dzīve" (31. janvāris-6. februāris, 2023. Nr. 05 (1237). 13. Ipp.) ir izplatījis informāciju par mani.
Lasīt visu...

21

Kukaiņu ēdienkarte

FotoPēdējā laikā daudz diskusiju par kukaiņu uzspiešanu pārtikā, un, ja sašutuma vilnis varētu nomēzt valdības, varneši kristu. Tomēr Švāba marionetes joprojām vismaz ES ir pie ruļļiem un lemj, ko pārvaldītajām tautām ēst. Lūk, PAGAIDĀM oficiāli apstiprinātie kukaiņi, kas var slēpties jūsu pārtikā – miltu tārps (Tenebrio molitor), klejotājsisenis (Locusta migratoria), circenītis aizkrāsnē (Acheta domesticus) un pakaišu vabole (Alphitobius diaperinus). Pievienotajā vācu analītiskajā rakstā uzskaitīti produkti, kuros atļauti insekti.
Lasīt visu...

13

Cik ilgi vēl tiks pieļauts šis "brīvais kritiens" dabas aizsardzībā Latvijā?

FotoInteresantas lietas notiek – izrādās, Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) dzēš no savas Facebook lapas komentārus, kas nav ne rupji, ne naidu kurinoši, ne kā citādi aizskaroši!  Paradoksālā kārtā pārvalde dzēš precīzi citētu fragmentu no 5.janvāra Latvijas radio 1 raidījuma "Zināmais nezināmajā" - tieši to, ko publiski ēterā teikusi par dabas aizsardzību atbildīgā ierēdne - DAP Dabas aizsardzības departamenta direktore Gita Strode.
Lasīt visu...

21

Piecpadsmit DZĪVĪBAS Latvijas nākotnei

FotoUz valdības un Saeimas atbalstu neceriet, mīļie. Viņiem savas problēmas ir jārisina. Līdz tautas sāpēm un vajadzībām viņiem tāls ceļš vēl ejams. Ļoti, ļoti tāls. Tautas gudrība teic: "Paēdis neēdušu nekad nesapratīs!" Un tik tiešām, kā gan "pārstrādājies" deputāts varētu saprast TĒVU, kurš katru dienu smagi strādā 18h, lai pabarotu savu ģimeni. Tas ir neiespējami.
Lasīt visu...

21

Jolanta, Denis, jūs esat parasti raspi...ģaji dieva (iedomu drauga) vārdā, lai tiktu pie liekas kapeikas

FotoPar Jolantas Gulbes-Paškevičas cinisko Facebook ierakstu par to, ka 11. septembra terora akts esot noticis tāpēc, ka VISUVARENAIS dievs esot bijis brīvdienā tajā dienā un DŽENTLMENIS (iedomājieties, kāds skaists apzīmējums ne uz ko nespējīgajam dievam), tāpēc vienkārši pagājis tajā dienā maliņā pavērot notiekošo, jo ko tad es, es jau neko.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mana atbilde Andrim Kivičam

Labrīt, Andri. Mēs ar Tevi esam tikušies tikai vienu reizi, kad Tu uzaicināji mani pie sevis uz interviju. Mums bija jauka saruna...

Foto

Mūsu krievvalodīgajiem vēlētājiem ir jāpasaka ne tik tīkama patiesība - ja gribat cieņpilnu attieksmi pret sevi, arī pašiem ir jāsper solis pareizā virzienā

Kas noteica "Saskaņas"...

Foto

No mūsu drosmes atkarīgs

Pirms simt viena gada rakstnieks, politiķis, viens no Latvijas valsts dibināšanas iniciatoriem Jānis Akuraters 1922. gada laikraksta “Jaunākās Ziņas” 66. numurā rakstīja:...

Foto

Raidījumam “Nekā personīga” jāatsauc viltus ziņas

Starptautiskais preču tirdzniecības uzņēmums „TELF AG” pieprasa atsaukt uz viltus ziņām balstītus apmelojumus, kurus kā sensacionālu sižetu “Caur Latviju akmeņogles...

Foto

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem. Nobeigums

ES un ASV stratēģiskie mērķi šobrīd sakrīt, abiem vajadzīga Krievijas paralīze. ES – lai izdzīvotu, bet ASV - lai saistītu...

Foto

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem

Bezgalīgi var vērot uguni, mākoņus, pa upi peldošus liberāļu līķus un aktīvo idiotu rosību, mēģinot vadīt Latvijas valsti. Acīmredzami, ka šī...

Foto

Vēsturnieku komisiju es nolikvidēju, bet tagad nāk prezidenta vēlēšanas – varētu vietā uzcirst veselu institūtu

Dāmas un kungi! Godātie skolotāji! Es tiešām priecājos par šo vēstures...

Foto

Īsumā par “visu ģimeņu” absurdu

Valstī, kurā pietiek pavisam reālu un steidzami risināmu problēmu, ir mēģinājumi pacelt dažu jautājumu aktualitāti ar iespējami lielāku troksni. T.s. “partnerattiecību”,...

Foto

Medikamentu pieejamības atslēga – vietējie ražotāji

Nav noslēpums, ka nu jau vairākus mēnešus akūti trūkst zāļu gan aptieku plauktos, gan slimnīcās. Kāpēc tā? Lai gan Latvijas...

Foto

Mēs salauzām izglītības mugurkaulu un nogrāvām izglītības pamatus

Atgriežos pie šīs bildes, jo tai ir lielāka jēga, nekā šķiet ar pirmo acu uzmetienu. Pusgadu pastrādājot skolā,...

Foto

Izdevusies valsts

1. Es šodien, 2023.gada 18.janvārī saņēmu kārtējo Latvijas Republikas tiesas spriedumu ar tūkstošu eiro sodiem par “distancēšanos neievērošanu” pirms vairāk nekā diviem gadiem. Ar...

Foto

Mammu, es gribu, mammu, es gribu, es gribu, gribu, gribu, gribu, gribu!

Jaunā Rīgas teātra (JRT) Lāčplēša ielas mājas remonts turpinās jau 5 gadus un ir...

Foto

Vai, izmetot no mācību satura vēsturi, neesam rīkojušies līdzīgi kā traks cilvēks, kas stāda ķiršu mīkstumus?

Sākot pārdomas par vēsturnieku tikšanos ar valsts prezidentu (13.01.23.) ienāca...

Foto

Kādu nacionālismu mums vajag?

Ir laiki, kuros notiek viss, kas sakrājies desmitgadēs. Kopš Krievijas pilna apmēra uzbrukuma Ukrainai ir sācies tieši šāds laiks. Prasība pēc atbrīvošanās...

Foto

Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju uzņemties krīzes vadību

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju...

Foto

Kā Ašeradens restartēs VID?

Finanšu ministra postenis pārsvarā pienākas premjera partijai. Bez valsts budžeta vadības finanšu ministra pārziņā ir arī valsts asinsrite – nodokļu maksātāju veiktie...

Foto

Iestājamies pret Andas Nulles reputācijas graušanu un profesionālās darbības ierobežošanu

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) atkārtoti vērsusies pie valsts prezidenta, ministru prezidenta un veselības ministres par atsauktās...

Foto

Stigmatizētājus – pie atbildības!

Pagājušā gada 15. decembrī 14.Saeima noraidīja likumprojektu “Civilās savienības likums”, kam bija jākalpo par tiesisko pamatu visu ģimeņu tiesiskās aizsardzības nodrošināšanai, lai...

Foto

Bīstamās garšas – veipošanas spožums un posts!

Kopš elektronisko cigarešu izgudrošanas veipošana ir kļuvusi par vienu no pasaulē populārākiem nikotīna uzņemšanas veidiem. Sākotnēji radītas kā viens...

Foto

Kremlini un globālisti vienojas latviešu valodas noniecināšanā

Jautājums par latviešu valodas lomu un vietu Latvijas valstī nepazūd no dienaskārtības jau kopš neatkarības atjaunošanas pirmajām dienām. Lai...

Foto

Trūkst sīko vagariņu

“Nekonkurētspējīga piedāvātā atalgojuma dēļ Ārlietu ministrija saskaras ar darbinieku trūkumu, taču šī problēma ir arī citās valsts pārvaldes iestādēs,” publiski vaimanā ārlietu ministrs...

Foto

Ja vairākums grib tā dzīvot, tad lai arī tā dzīvo

Mani domubiedri. Ļaudis, kuri domā līdzīgi man. Ļaudis, kuri redz nolaisto valsti, nolaisto izglītību, nolaisto visu,...

Foto

Vai īstais brīdis skatīt tarifu pieteikumu?

14. decembra LTV raidījumā Kas notiek Latvijā piedalījās Augstsprieguma tīkla (AST) un Sadales tīkla (ST) vadība, ekonomikas un topošais finanšu ministrs, vairāki eksperti. Vispirms atgādināšu, ka 2000.gadā...

Foto

Marksisms vienmēr centies balstīties tieši uz šīm starpslāņu aprindām

Pēc tam, kad Saeimas Juridiskā komisija 6. decembrī nolēma apturēt darbu pie Civilās savienības likuma, bet Saeima...