Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Dombura kungs! Ar interesi un cerībām noskatījos Jūsu atjaunoto raidījumu LTV1 "Kas notiek Latvijā?". Pārrunājām arī ar draugiem redzēto un secinājām, ka tomēr gaidītās krīzes patieso iemeslu izgaismošanas vietā saņēmām "vieglu vakara krosiņu pa parku, pat neiesvīstot". Drīzāk tā bija viegla pastaiga ar maigām sarunām draugu starpā.

Ko cerējām sagaidīt? Nopietnu analīzi par visiem patiesajiem saslimstības eskalācijas iemesliem, nevis tikai sarunas par gultu skaitu, krīzes vadības organizatorisko/tehnisko jautājumu nerisināšanu un sen jau apspriesto vājo komunikāciju. Nesagaidījām nopietnu datu analīzi, kas balstīta uz pētījumiem un objektīviem statistikas rādītājiem, ārvalstu pieredzes analīzi, balstītu risku analīzi.

Nesagaidījām nevienu viedokli, kas diskusiju virzītu virzienā, ka gan ekspertu, gan politiķu prognozes varētu būt nepareizas - kamēr krīzes vadībā iesaistītie atklāti nerunās par to, ka viņi faktiski ir nepamatoti ignorējuši pasaulē un viņu piesauktajā zinātnē jau labu laiku identificēto tendenci, ka vakcinētie ir gandrīz vienlīdz pakļauti inficēšanās un saslimšanas riskam. Vienīgi prof. Briģis nedaudz ieminējās par šo tēmu, bet tālāk tā attīstīta netika.

Saprotams, ka krīzes vadībā iesaistītas personas gan ekspertu, gan politiķu līmenī šobrīd neatzīs savus iepriekš plaši tiražētos maldus (iespējams, pat apzināti noklusējot pieejamo, sabiedrībai būtisko informāciju), ka vakcinētie ir ar zemu inficēšanās risku un slimo ar vieglām C19 formām. Pētījumi un prakse pasaulē pierāda, ka šāda tendence jau ir identificēta un pētīta, bet viņi joprojām to izliekās neredzam un nesaprotam.

Tāpēc nav brīnums, ka šobrīd mums ir "politiskā piespiedu vakcinācija", "politiskais lokdauns" un tūlīt būs politiskā "brīvlaišana" vakcinētajiem, kas noteikti turpinās eskalēt saslimstības rādītājus. Līdz brīdim, kamēr kāds no procesos iesaistītajiem nesāks runāt atklātu valodu, ka noziedzīgi ir politiku veidot uz politiskajiem pieņēmumiem, ka TIKAI VAKCINĀCIJA novērsīs pandēmiju un krīzi medicīnā.

Kamēr vakcinētajiem tiks noziedzīgi iepotēta "politiskā" pārliecība, ka viņi ir pasargāti un viņiem netiks piemēroti ierobežojumi, un viņus "brīvlaidīs" pēc 15.novembra, un, kā solīja Bordāns, tiešām "brīvlaidīs", šī krīze nekad nebeigsies. Vara, turpinot manipulēt ar statistikas datiem par saslimstības līmeni vakcinēto un nevakcinēto vidū, un mirušo nāves cēloņiem, pati notic savām manipulācijām un mēģina sabiedrībai iepotēt ticību saviem trikiem.

Bet sabiedrība nav stulba un saprot, ka tikai objektīvos datos balstīta analīze var novest pie pareiziem lēmumiem un tālākas apkarošanas taktikas.

Vai zinājāt, ka statistikas datos par inficētajām personām kā nevakcinētas tiek pieskaitītas personas, kas ir izslimojušas C19, pat divreiz izslimojušie (avots: 28.10.2021. Saeimas Prezidijam sniegtā Veselības ministrijas atbilde uz deputātu jautājumiem)? Dīvaini, vai ne?

Izslimošanas (līdz 180.dienai pēc + testa) fakts dod iespējas izslimojušām personām saņemt "zaļo" sertifikātu. Kur konsekvence - šīs personas ar sertifikātu var strādāt, var brīvi iekļauties dzīvē, bet kā statistisks lielums - šīs personas palielina inficēto skaitu?

TV diskusijā es cerēju sagaidīt atziņu, ka tomēr pēc 15.novembra tiks noteikti ierobežojumi arī vakcinētajiem, ņemot vērā U.Dumpja atziņu, ka PILNĪBĀ VAKCINĒTI CILVĒKI VAR PĀRNĒSĀT VĪRUSU TĀPAT KĀ NEVAKCINĒTI, tostarp arī pilnībā vakcinētu kontaktpersonu vidū!

Šī šobrīd ir galvenā tēze, uz kuru būtu jābalsta visa tālāka anticovid stratēģija! Bet veltīgi! Bordāns paziņoja, ka solījumi sabiedrībai jāpilda un ar politisko lēmumu tikšot "brīvlaisti" tikai vakcinētie!

Bravo! Ar šo arī jābeidz, jo tālākas diskusijas pēc šādiem paziņojumiem vairs nav ne lietderīgas, ne iespējamas - skaidrs, ka šai valstī PĀR VISU PREVALĒS POLITISKA GRIBA!

Paliek tikai tāda neliela nianse, - valstī neatkarīgi no Bordāna politiskās gribas pastāv likumi un Satversme. Tas, ka Bordānam ir izdevies mazāk zinošos kolēģus MK pārliecināt, ka ārkārtas stāvoklis atceļ likumus un Satversmi, ir īslaicīga Bordāna "uzvara" piespiedu politiskās vakcinācijas kampaņā, jo, daudzskaitlīgajām sūdzībām nonākot tiesās, šī Pirra uzvara sabirs gabaliņos.

Ja kādam ir šaubas par ārkārtas stāvokļa regulējumu, aicinu izpētīt tiesību avotos pausto, ka ārkārtas stāvoklis, neskatoties uz tā sevišķā režīma statusu, nedod tiesības ierobežot cilvēktiesības NESAMĒRĪGI, bet atļauj to darīt tikai tik tālu, cik tālu cilvēktiesību ierobežojumu deleģējums MK ir noteikts likumā.

Papētiet, kādu pilnvarojumu Saeima ir devusi MK saistībā ar tādu cilvēka pamattiesību ierobežojumu noteikšanu kā tiesību uz darbu, uz izglītību, uz valsts dienestu, uz veselības aprūpi, uz dzīvību, utt.?

Bordāns, domāju, ļaunprātīgi, lai realizētu politiskos mērķus ieviest politisko vakcināciju par jebkuru cenu (sabiedrībai neskaidru iemeslu dēļ?), ir noklusējis saviem MK biedriem atšķirību starp ārkārtas stāvokli un izņēmuma stāvokli, ko apstiprina arī diskusijā Gerharda paustais, ka IZŅĒMUMA STĀVOKLĪ ir pieļaujams viss šis! Tā nav! Satversmē un likumos detalizēti ir atrunāta rīcība izņēmuma stāvoklī, kas ir karš un iekšējie nemieri, bet ārkārtas stāvoklī pat Bordānam nāksies respektēt likuma un Satversmes varu!

Diskusijā gan netika analizēts Bordāna izstrādātais un MK akceptētais grozījumu projekts Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, kas radīs milzīgu sociālo spriedzi, cilvēki zaudēs darbu, pieaugs bezdarbs, un valsts neaizsargātākā pilsoņu daļa vēl vairāk tuvosies nabadzības slieksnim. Netika žēlots neviens, pat bērni invalīdi un viņu vecāki-asistenti!

Saeima tikko ar pozīcijas deputātu 52 balsīm pieņēma šo prettiesisko, pat antikonstitucionālo un totāli diskriminējošo likumprojektu. NOZIEDZĪGI! Tikko Saeima atbalstīja, ka BĒRNU INVALĪDU VECĀKIEM-asistentiem, kas nav vakcinējušies, NEMAKSĀS ASISTENTA ATALGOJUMU! Par šo vajadzētu diskutēt, nevis maigi papļāpāt, kā kurš ir cietis un kam kas nav iedots no valsts!

Novērtē šo rakstu:

186
13

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Stutes potei būt

FotoVarbūt vēl ir cilvēki, kas naivi iedomājas, ka viņu sadarbības sertifikāts ir uz mūžiem. Nekā tamlīdzīga. Kad iedod velnam mazo pirkstiņu, viņš paņems visu roku. Jau pirmā injekcija atstāj neatgriezenisku ietekmi uz organismu. Taču, ja neesat “atstiepis kājas”, tad laiks stutes potei. Tā gan tiek reklamēta kā kruķis, kas balstīšot veselību. Tomēr, manuprāt, drīzāk būs kā miets pa pieri.
Lasīt visu...

6

Tā nebija nekāda provokācija, grāmatnīcas darbiniekiem tikai izskatījās!

FotoValsts darba inspekcija, veicot pārbaudes uzņēmumos, neizmanto provocējošas metodes vai taktiku. Tāda netika izmantota arī Jūsu norādītajā gadījumā, kas bija preventīva pārbaude, kuras ietvaros tika novērtēta arī epidemioloģiskās drošības prasību ievērošana.
Lasīt visu...

21

Viļņa Ķirša paziņojumi nav īsti korekti

FotoVides pakalpojumu uzņēmuma "Clean R" vārdā vēlos atvainoties visiem rīdziniekiem, kuru pārvietošanās pa Rīgas ietvēm nedēļas nogalē bija apgrūtināta. Situācija ir sarežģīta, taču darām visu, lai to iespējami ātri atrisinātu. Vienlaikus nevaru noklusēt faktu, ka "Clean R "pārziņā" Rīgā ir tikai apmēram 5% ietvju trijās priekšpilsētas. Rīgas ielas, tilti, atlikušie 95% ietvju ir namu apsaimniekotāju, autostāvvietu pārraudzītāju, kā arī pašvaldības un privāto uzņēmumu pārziņā.
Lasīt visu...

3

Kā ne tikai es, bet arī citi var nesolīt iekšlietu darbiniekiem

FotoKā bijušais iekšlietu ministrs vēršos pie valsts prezidenta un premjera ar jautājumu: kā tieši nākamā gada budžets atbilst šo valsts pirmo amatpersonu vēl pirms gandrīz gada publiski dotajam solījumam iekšējo drošību izvirzīt kā prioritāti 2022. gada valsts budžetā?! Atceros tikšanos ar valsts prezidentu Egilu Levitu šī gada janvārī, kurā tika panākta vienota izpratne, ka valsts iekšējās drošības stiprināšanai jābūt vienai no nākamā gada valsts budžeta prioritātēm.
Lasīt visu...

21

Kad valsts pārstāvji sāk rīkoties vienkārši pretīgi

Foto“Viņi bija divi, sievieti mēs neielaidām, jo viņa it kā bija aizmirsusi sertifikātu mašīnā.” Domājat, šis ir jauna spriedzes romāna pieteikums? Nē, tā ar dienas notikumiem vacapā dalās Zvaigznes grāmatnīcu darbinieki visā Latvijā.
Lasīt visu...

21

Ja zinātne tiek politizēta, mirst cilvēki!

FotoZinātnieki bioķīmijā un genomikā no pasaulē prestižām universitātēm un pētniecības institūtiem ir sākuši celt trauksmi par eksperimentos novēroto Covid vīrusa S proteīna RNS gēnu koda integrāciju cilvēka šūnu kodolā un tā rezultātā izraisītajiem bojājumiem cilvēka DNS jeb genomā. 
Lasīt visu...

21

Informatīvie tēli

FotoBieži par ticību mēs saucam to, kas patiesībā ir naids pret citas pārliecības, morāles un dzīvesziņas cilvēkiem. Bieži mūsu tā saucamā ticība ir nevis pašu pasaules skatījumā, pārliecībā un rīcībā, bet sektantiskā citu noliegšanā.
Lasīt visu...

3

Cik labprāt mēs pareizi sadalītu naudu, tikai neprasiet, kam mēs to atņemtu

Foto2022. gada budžets ir pēdējais valsts budžets, kuru pieņems 13. Saeimas sadrumstalotā valdība. Diemžēl arī “pēdējais budžets” nerisina Latvijas ieilgušās problēmas veselības aprūpes un sociālā atbalsta finansējumā. Tā vietā, lai ieguldītu Latvijas labklājībā un ilgtspējīgā attīstībā, tūkstošiem eiro liels atbalsts caur “deputātu kvotām” tiek novirzīts apšaubāmiem mērķiem un tiem pakļautiem nodibinājumiem.
Lasīt visu...

21

Prātā nāk "Suņa sirds" un iedzīvotāju sapulce ar Švonderiem un Šarikoviem

FotoNekomentēšu Vestardu Šimku. Tā ir viņa izvēle. Nekomentēšu par Covid-19 vakcīnām, jo neesmu ārsts vai eksperts. Nekomentēšu valdības darbības epidemioloģiskajā drošībā, jo kurš gan par to vēl nav izteicies...
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Sasparojoties Ministru prezidentam un nozares ministram kā ekonomistam, veselības aprūpes reformu varētu veikt relatīvi ātri

Veselības aprūpes sistēma sasniegusi kritisko punktu un sabruks, ja turpmāk par...

Foto

Runāsim atklāti: faktiski finanšu sektors šobrīd ir kļuvis par viena valsts dienesta vadītājas īstenotās politikas upuri

Pirms dažiem gadiem gan ierēdniecība, gan politiskie lēmēji pēc neskaitāmiem...

Foto

Vainot sabiedrību, ka politiķi ir noveduši valsti pie sašķeltības, var tikai paši politiķi

Ierobežojumi turpinās, un arī protesti turpinās. Cēloņsakarība ārkārtīgi vienkārša un to izsaka Delfu raksta pēdējā...

Foto

Hunta, sargies buntavnieka!

Sāksim ar to, kas manā skatījumā ir hunta. Tie ir 62 deputāti, kas veica valsts apvērsumu, atņemot balsstiesības t.s. deputātiem-antivakseriem. Pučistiem jāpieskaita arī...

Foto

Viltus zaļuma parāde Glāzgovā

Ar apņemšanos par globālās sasilšanas ierobežošanu un skaļiem saukļiem par virzību uz fosilā kurināmā izskaušanu, noslēgusies ANO klimata konference (COP26) Glāzgovā. Visnezaļākā...

Foto

Es iestājos par principu “baznīcu baznīcai”

Arvien skaļāk publiskajā telpā sevi piesaka sakrālā mantojuma tēma. Apsveicami, ka diskusijās par Svētā Pētera baznīcas tālāko likteni sabiedrība nav...

Foto

Nu cik var gvelzt par vīrusu un pandēmiju visādu sviestu?! Kā nav pašiem apnicis!

Divu gadu laikā nebeidz pārsteigt idiotisma līmenis, kas turpina arvien sazelt ap...

Foto

Zemes piespiedu nomas attiecības tiek izbeigtas netaisnīgi, uzliekot jaunu slogu dzīvokļu īpašniekiem

Pieņemot “Piespiedu dalītā īpašuma privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likumu”, daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašniekiem tiek...

Foto

Glābiet, palīdziet un jūtiet līdzi, zemes baroniem atņem peļņu!

29. oktobrī spēkā stājās Tieslietu ministrijas (TM) izstrādātie un Saeimas pieņemtie grozījumi likumā "Par atjaunotā Latvijas Republikas...