Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts prezidents Valdis Zatlers no 19. līdz 22. decembrim uzturoties oficiālā vizītē Krievijā, tiksies ne tikai ar kaimiņvalsts prezidentu Dmitriju Medvedevu, bet arī premjeru Vladimiru Putinu, ar kuru runās par abu valstu ekonomiskās sadarbības jautājumiem. Ārpolitikas eksperts Kārlis Daukšts, kura specializācija ir tieši Krievija, Pietiek pauž uzskatu, ka tikšanās ar Putinu piešķir Zatlera vizītei papildu nozīmi. Atbildot uz Pietiek jautājumiem, politologs uzsver, ka tieši Putina, nevis Medvedeva rokās atrodas reālās ekonomisko lēmumu pieņemšanas sviras.

Cik būtiska ir nianse, ka Zatlers savā Maskavas vizītē tiksies arī ar premjeru Putinu?

Tā ir vissvarīgākā nianse visā vizītē. Zatlera vizītes iznākums un rezultativitāte būs atkarīga no tā, vai ar viņu tiksies Putins, jo viņa rokās atrodas praktisko ekonomisko un citu uzdevumu risinājumi. Prezidentam Medvedevam, kaut arī ļoti ietekmīgai un cienītai personai, patlaban rokās nav praktisko uzdevumu realizācijas mehānismu – finanšu sviru, lēmumu pieņemšanas sviru, starpvalstu līgumu realizācijas, starpvaldību sadarbības. Viss tas atrodas premjerministra Putina rokās, kurš ir tā galva, kas ir pagriezta uz praktisko uzdevumu risināšanu.

Ir spekulācijas, ka Putins kandidēs nākamajās prezidenta vēlēšanās un atgriezīsies Kremlī. Šī nianse arī piešķir nozīmi faktam, ka Zatlers tiksies ar Putinu?

Patlaban šīs spekulācijas ir ļoti izplatītas, un tur ir daudzas sazvērestības teorijas, leģendas. Bet es nedomāju, ka Zatlera vizīte ir ar tik tālejošu saturu, lai šai niansei būtu nozīme.

Jūsuprāt, Zatlera vizītes nozīme Latvijā nav pārspīlēta? Gaidas nav pārāk lielas?

Zināt, protams, ka mēs uzskatām sevi par pasaules nabu un stratēģiski ļoti nozīmīgu. Taču mums nav jāaizmirst, ka šī vizīte notiek ļoti dziļā kontekstā ar tiem kontekstiem, kuri attīstās starp NATO un Krieviju, starp Eiropas Savienību un Krieviju, un šīs vizītes iznākums jāskatās arī šajā kontekstā. Krievija tomēr grib veidot daudz labākas attiecības ar ES valstīm, no kurām parasti izskan antikrieviski lozungi un antikrieviski mēģinājumi deprimēt [nomākt, nospiest] Krieviju. Šai vizītei būs sava loma, sava vieta tālākajās ārpolitiskajās darbībās.

Skandāls ap WikiLeaks, kura publiskotajā informācijā skarta arī Baltijas valstu aizsardzība no iespējamiem Krievijas draudiem, piešķir kādu fonu Zatlera vizītei Maskavā?

Sākotnēji Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, kad uzzināja par WikiLeaks, pateica, ka tā ir ļoti interesanta lasāmviela, kurai nebūtu vajadzības pievērst uzmanību. Taču tad, kad WikiLeaks nopublicēja informāciju par NATO plāniem iekļaut Baltijas valstis Polijas aizsardzības plānā, Krievija tam piešķīra liela starptautiska notikuma nozīmi, pieprasot apstiprinājumu vai noliegumu no NATO.

Vai nav tā, ka Krievija koķetē ar šo tēmu, jo tai taču sen bija zināms par šo plānu?

Nu, protams, nu, bet dabiski, ka tas bija zināms un bija skaidrs, ka tādi plāni pastāv.

Novērtē šo rakstu:

0
1

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Stutes potei būt

FotoVarbūt vēl ir cilvēki, kas naivi iedomājas, ka viņu sadarbības sertifikāts ir uz mūžiem. Nekā tamlīdzīga. Kad iedod velnam mazo pirkstiņu, viņš paņems visu roku. Jau pirmā injekcija atstāj neatgriezenisku ietekmi uz organismu. Taču, ja neesat “atstiepis kājas”, tad laiks stutes potei. Tā gan tiek reklamēta kā kruķis, kas balstīšot veselību. Tomēr, manuprāt, drīzāk būs kā miets pa pieri.
Lasīt visu...

6

Tā nebija nekāda provokācija, grāmatnīcas darbiniekiem tikai izskatījās!

FotoValsts darba inspekcija, veicot pārbaudes uzņēmumos, neizmanto provocējošas metodes vai taktiku. Tāda netika izmantota arī Jūsu norādītajā gadījumā, kas bija preventīva pārbaude, kuras ietvaros tika novērtēta arī epidemioloģiskās drošības prasību ievērošana.
Lasīt visu...

21

Viļņa Ķirša paziņojumi nav īsti korekti

FotoVides pakalpojumu uzņēmuma "Clean R" vārdā vēlos atvainoties visiem rīdziniekiem, kuru pārvietošanās pa Rīgas ietvēm nedēļas nogalē bija apgrūtināta. Situācija ir sarežģīta, taču darām visu, lai to iespējami ātri atrisinātu. Vienlaikus nevaru noklusēt faktu, ka "Clean R "pārziņā" Rīgā ir tikai apmēram 5% ietvju trijās priekšpilsētas. Rīgas ielas, tilti, atlikušie 95% ietvju ir namu apsaimniekotāju, autostāvvietu pārraudzītāju, kā arī pašvaldības un privāto uzņēmumu pārziņā.
Lasīt visu...

3

Kā ne tikai es, bet arī citi var nesolīt iekšlietu darbiniekiem

FotoKā bijušais iekšlietu ministrs vēršos pie valsts prezidenta un premjera ar jautājumu: kā tieši nākamā gada budžets atbilst šo valsts pirmo amatpersonu vēl pirms gandrīz gada publiski dotajam solījumam iekšējo drošību izvirzīt kā prioritāti 2022. gada valsts budžetā?! Atceros tikšanos ar valsts prezidentu Egilu Levitu šī gada janvārī, kurā tika panākta vienota izpratne, ka valsts iekšējās drošības stiprināšanai jābūt vienai no nākamā gada valsts budžeta prioritātēm.
Lasīt visu...

21

Kad valsts pārstāvji sāk rīkoties vienkārši pretīgi

Foto“Viņi bija divi, sievieti mēs neielaidām, jo viņa it kā bija aizmirsusi sertifikātu mašīnā.” Domājat, šis ir jauna spriedzes romāna pieteikums? Nē, tā ar dienas notikumiem vacapā dalās Zvaigznes grāmatnīcu darbinieki visā Latvijā.
Lasīt visu...

21

Ja zinātne tiek politizēta, mirst cilvēki!

FotoZinātnieki bioķīmijā un genomikā no pasaulē prestižām universitātēm un pētniecības institūtiem ir sākuši celt trauksmi par eksperimentos novēroto Covid vīrusa S proteīna RNS gēnu koda integrāciju cilvēka šūnu kodolā un tā rezultātā izraisītajiem bojājumiem cilvēka DNS jeb genomā. 
Lasīt visu...

21

Informatīvie tēli

FotoBieži par ticību mēs saucam to, kas patiesībā ir naids pret citas pārliecības, morāles un dzīvesziņas cilvēkiem. Bieži mūsu tā saucamā ticība ir nevis pašu pasaules skatījumā, pārliecībā un rīcībā, bet sektantiskā citu noliegšanā.
Lasīt visu...

3

Cik labprāt mēs pareizi sadalītu naudu, tikai neprasiet, kam mēs to atņemtu

Foto2022. gada budžets ir pēdējais valsts budžets, kuru pieņems 13. Saeimas sadrumstalotā valdība. Diemžēl arī “pēdējais budžets” nerisina Latvijas ieilgušās problēmas veselības aprūpes un sociālā atbalsta finansējumā. Tā vietā, lai ieguldītu Latvijas labklājībā un ilgtspējīgā attīstībā, tūkstošiem eiro liels atbalsts caur “deputātu kvotām” tiek novirzīts apšaubāmiem mērķiem un tiem pakļautiem nodibinājumiem.
Lasīt visu...

21

Prātā nāk "Suņa sirds" un iedzīvotāju sapulce ar Švonderiem un Šarikoviem

FotoNekomentēšu Vestardu Šimku. Tā ir viņa izvēle. Nekomentēšu par Covid-19 vakcīnām, jo neesmu ārsts vai eksperts. Nekomentēšu valdības darbības epidemioloģiskajā drošībā, jo kurš gan par to vēl nav izteicies...
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Sasparojoties Ministru prezidentam un nozares ministram kā ekonomistam, veselības aprūpes reformu varētu veikt relatīvi ātri

Veselības aprūpes sistēma sasniegusi kritisko punktu un sabruks, ja turpmāk par...

Foto

Runāsim atklāti: faktiski finanšu sektors šobrīd ir kļuvis par viena valsts dienesta vadītājas īstenotās politikas upuri

Pirms dažiem gadiem gan ierēdniecība, gan politiskie lēmēji pēc neskaitāmiem...

Foto

Vainot sabiedrību, ka politiķi ir noveduši valsti pie sašķeltības, var tikai paši politiķi

Ierobežojumi turpinās, un arī protesti turpinās. Cēloņsakarība ārkārtīgi vienkārša un to izsaka Delfu raksta pēdējā...

Foto

Hunta, sargies buntavnieka!

Sāksim ar to, kas manā skatījumā ir hunta. Tie ir 62 deputāti, kas veica valsts apvērsumu, atņemot balsstiesības t.s. deputātiem-antivakseriem. Pučistiem jāpieskaita arī...

Foto

Viltus zaļuma parāde Glāzgovā

Ar apņemšanos par globālās sasilšanas ierobežošanu un skaļiem saukļiem par virzību uz fosilā kurināmā izskaušanu, noslēgusies ANO klimata konference (COP26) Glāzgovā. Visnezaļākā...

Foto

Es iestājos par principu “baznīcu baznīcai”

Arvien skaļāk publiskajā telpā sevi piesaka sakrālā mantojuma tēma. Apsveicami, ka diskusijās par Svētā Pētera baznīcas tālāko likteni sabiedrība nav...

Foto

Nu cik var gvelzt par vīrusu un pandēmiju visādu sviestu?! Kā nav pašiem apnicis!

Divu gadu laikā nebeidz pārsteigt idiotisma līmenis, kas turpina arvien sazelt ap...

Foto

Zemes piespiedu nomas attiecības tiek izbeigtas netaisnīgi, uzliekot jaunu slogu dzīvokļu īpašniekiem

Pieņemot “Piespiedu dalītā īpašuma privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likumu”, daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašniekiem tiek...

Foto

Glābiet, palīdziet un jūtiet līdzi, zemes baroniem atņem peļņu!

29. oktobrī spēkā stājās Tieslietu ministrijas (TM) izstrādātie un Saeimas pieņemtie grozījumi likumā "Par atjaunotā Latvijas Republikas...