Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Jau kovidsērga parādīja, kā dažos gados izčākst viss, par ko postmoderna pasaule bija cīnījusies un uzskatījusi par savām vērtībām. Cik plāns ir civilizācijas apvalks vecajā, labajā Eiropā, pierāda nesenie neirozes saasinājumi, kurus izraisīja Ukrainas - Krievijas karš.

Liberālisma sairums

Tādas elementāras lietas kā tiesības uz sava ķermeņa neaizskaramību tika sekmīgi apstrīdētas un vairs pat netiek diskutētas. Tie, kas joprojām atļaujas to darīt, tiek dēvēti par “domestic terrorists” - Orvela cienīgs jaunvārds, kas apzīmē cilvēkus no vajājamo disidentu saraksta. Un ar šo ļaužu kategoriju var darīt pilnīgi visu - atlaist no darba, izslēgt no sabiedrības, uzlikt profesiju aizliegumu un pat noslēgt bankas rēķinu un iesaldēt tajā nopelnīto naudu. Vai mēģināt atņemt bērnus, kā tas tika praktizēts vienā otrā ASV štatā. Tiesības uz abortu šobrīd laikam ir palikušas vienīgās, kas netiek ierobežotas.

https://www.theguardian.com/global - development/2021/feb/22/world - faces - pandemic - human - rights - abuses - covid - 19 - antonio - guterres

Maksa par pilsonisko aktivitāti ir augsta. Visi, kas iedrošinājās protestēt pret absurdiem un nesamērīgiem ierobežojumiem, tika aplikti ar milzīgiem, iznīcinošiem sodiem no Rīgas līdz Otavai. Politiķi ir pārstājuši jebkādā veidā reaģēt uz sabiedrības viedokli, jo daudz vienkāršāk ir uzrīdīt cilvēkiem kaujas suņus nekā iznākt parunāt ar tautu.

https://metro.co.uk/2022/01/03/amsterdam - anti - lockdown - protester - mauled - by - dog - in - clash - with - police - 15854728/

Arī Latvijā visu protestu laiku neviens varas pārstāvis ne reizi neiznāca runāt ar cilvēkiem, tā klaji demonstrējot savu reālo attieksmi. Ja reiz Saeimā neielaiž pat tautas vēlētus priekšstāvjus, tad attieksme pret “pūli” nemaz neizbrīna. Un kāpēc gan būtu jārēķinās, ja ir savi faktčekeri un LTV, kas uz vienas rokas pirkstiem saskaita protestētājus? Ceturtās varas jeb neatkarīgo mediju vairs nav nekur, jo Latvijā viņu viedoklis tiek pirkts pilnīgi klaji, - šim laikam ir Sipenieces seja. Kaunīgais totalitārisms ir klāt, tas jau sen ir atnācis. Nekautrīgajai jeb fināla versijai bija vajadzīgs kas lielāks par vīrusu, un par to parūpējās karš.

Karš ir klāt

Un tas no Ukrainas plašumiem ir pārceļojis uz sociālajiem tīkliem, sašķeļot visu, kas vēl bija palicis no kovidepopejas. Karš vienmēr velk līdz postu, netīrību un nelaimes, pat Latvijā tas pacēla visu zemisko, kas mīt cilvēkos. Rupjība tiešraidēs vairs neizbrīna, žurnālistikas standarti sen sabrukuši, un virtuālā mēslaine kļuvusi neizbrienama. Salīdzināt notiekošo ar Brežņeva ēru nupat jau liekas nekorekti, pagalmā lēni iesoļo 1937.gads ar stučīšanu un raganu medībām.

Kurp dosies liberālisms?

Privātums un vārda brīvība tiek likvidēta, zaļā dienaskārtība un ekoloģisms praksē ir manāmi izgāzies, nauda LGTB doktrīnu un ideoloģisko blēņu uzturēšanai sāk beigties. Bet trešā pasaule arvien stiprāk piesaka savas tiesības uz daļu no globālā pīrāga. Savukārt no “brīvās pasaules” geju kavalērijas neviens vairs īsti nebaidās, jo mirt par saviem ideāliem bezzobainie Rietumi vairs negrib. Saprotams, ka Rietumu “pīrāgs” sāks sarukt, bet dekādēs atslābusī civilizācija to nebūs ar mieru akceptēt.

Ko ar to darīt?

Elementāri, Rietumi simtiem gadu dara vienu un to pašu. Ja paliek slikti, vajadzīgs krustakarš. Un tas jau ir pasludināts. Ieguvēji, kā vienmēr, ir globālā elite. Kovids un karš ir labākie iemesli, lai saliedētu sabiedrības, izravētu citādi domājošos un liktu samierināties ar ekspluatāciju un nabadzību. Okeānijas un Eirāzijas konfliktu jau pasen aprakstījis Orvels, neko daudz te pielikt vairs nevar.

Rietumiem vairs nav vērtību, kuras nebūtu divkosīgi nodotas un degradētas. Nav nekā, ko piedāvāt pasaulei kā modeli nākotnes veidošanai. Palikušas bailes kā universāla prece. Esošā globālistu elite atgādina nacistu dienaskārtību pirms Reihstāga dedzināšanas - meli, baiļu sēšana un agresija.

Kopīgu vērtību trūkums ir glābjams tikai ar kopīga ienaidnieka meklēšanu un apkarošanu. Globālās finanšu kapitālisma elites stress ir saprotams, tūlīt Federālā Rezervju sistēma vairs nebūs visvarena, veidojas alternatīvas, un pasaules sairums makroreģionos ir tam liecinieks. Tāpēc arī vērojam pēdējos mēģinājumus saliedēt veco pasaules kārtību.

Visa pasaule ir ar mums?

Tā saka tie, kas iestājas par Ukrainu. Un savā ziņā tā tas arī ir. Tā pasaules daļa, ko kontrolē ASV dolāra impērija, vārdos un pasta sūtījumos tiešām atbalsta Ukrainu. Viņi beidzot ir pamanījuši karu, kaut Jemenā un Lībijā karo jau gadiem. Tikai viņi nav pamanījuši, ka no “visas pasaules” nāk aizdomīgs klusums. Un tas nav nejauši. Šeit var redzēt, cik ir visa pasaule:

https://en.wikipedia.org/wiki/International_sanctions_during_the_Russo - Ukrainian_War#/media/File:Sanctions_2014_Russia2.svg

Ja precīzāk, tad tā ir Eiropa, Ziemeļamerika un Austrālija. Kāpēc klusē visa Āfrika, Dienvidamerika un Āzija? Tāpēc, ka šīs valstis saprot, ka veidojas jauns pasaules modelis, kas nomainīs veco, koloniālo.

Kas gaida Veco pasauli?

Visticamāk, jauns Reihs. Vai ground zero līmeņa restarts, ko Eiropā veiks izsalkušu migrantu bandas, kuras viegli konsolidēsies zem tās identitātes, kas būs visaptverošākā, proti, islams. Lai novērstu patēriņa līmeņa krišanās izraisīto haosu, iespējams, būs nepieciešama stingra un ļoti represīva diktatūra, kas neceremonēsies arī ar tiem, kas vēl atcerēsies pagātnē eksistējošās cilvēka tiesības un brīvības.

Cik rāda vēstures pulkstenis?

Apmēram 1937. gads pēc Trešā Reiha laika. Vēl var paspēt nesteidzīgi iekāpt kuģī uz Čīli, Urugvaju vai Maroku, paņemot līdzi ģimenes vērtslietas. Vai restartēties Mogiļevā, uzslienot guļbūvi kāda Lukašenko kolhoza pievārtē. Iespējams, ka tuvākajām dekādēm tie arī būs gana nopietni argumenti dzīves vietas izvēlē.

Novērtē šo rakstu:

176
28

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

FotoPubliskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri īstenoti ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu. Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) skaidro kārtību kā notiek projektu apstiprināšana un izlietotā publiskā finansējuma uzraudzība.
Lasīt visu...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...