Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Tautas partija (TP) pēc neveiksmes 10. Saeimas vēlēšanās, startējot kopā ar Aināra Šlesera LPP/LC, ieturēs pauzi, iespējams, līdz gada beigām un pašlaik nesteigsies ar lēmumiem par tālāko darbību.

„Veļu nemazgājām,” Pietiek pēc TP valdes neformālās sanākšanas pirmdien teica kāds tās dalībnieks. Tikmēr kāds cits avots TP valdē Pietiek norādīja, ka sēdē kritizēts lēmums iet uz vēlēšanām kopā ar Šleseru, kā arī pausta neapmierinātība par eksprezidentu Gunti Ulmani, kurš bija TP un LPP/LC apvienības Par labu Latviju (PLL) oficiālais vadītājs. Nekāda paškritika, piemēram, no Andra Šķēles puses, kurš vienīgais no PLL ievēlēts no Zemgales saraksta, neesot izskanējusi.

TP valdes locekļi Pietiek piekrita īsi ieskicēt pirmdien apspriesto tikai ar nosacījumu, ka uz viņiem oficiāli neatsauksies, bet bija tādi, kuri šoreiz laipni atteicās jebko stāstīt. Tas radīja iespaidu, ka vēlēšanu nakts šoks TP nav piespiedis atteikties no sev ierastā stila nenest uz āru domstarpības un neatzīt kļūdas.

Tāpat rodas iespaids, ka TP ir gatava palikt lojāla un mobilizēties ap Šķēli, kurš pirmdien valdes priekšā stājies „pilns entuziasma” un gatavs aktīvi strādāt Saeimā. Līdz ar to jautājums, vai Šķēle pēc pazemojošā vēlēšanu rezultāta negrasās nolikt mandātu, nemaz neesot izskanējis.

Patiesības mirklis ir bijis īss arī PLL valdes priekšsēdētājam Guntim Ulmanim, kurš divas dienas pēc vēlēšanām portālam Diena.lv par „tādām pļāpām vien” ir nodēvējis paša vēlēšanu naktī pausto apņemšanos Pietiek, ka atlaidīs PLL valdi un sasauks „kļūdu izvērtēšanas konferenci”. PLL valde kopā sanāks trešdien vai ceturtdien.

„Nekas nav beidzies, mums ir mūsu reģioni,” pirmdien pauda kāds TP pārstāvis. Tuvāko mēneša līdz trīs laikā nekādu lēmumu par to, kuru ceļu iet – stiprināt TP vai virzīties uz pilnīgu apvienošanos ar LPP/LC – netikšot pieņemti. Trešdien TP valde sanāks uz oficiālo sēdi, bet nākamnedēļ satiksies paplašinātā formātā, uzklausot arī savu reģionu pārstāvju viedokli.

Neoficiāli dzirdēti viedokļi, ka Šķēles lēmums nolikt deputāta mandātu ir tikai laika jautājums. Tiek prognozēts, ka Šķēle „kaut kad drīzumā” varētu uzsākt konsultācijas šaurā lokā, pēc tam gada beigās sasaukt partijas kongresu un, kad TP kodols būs šim lēmumam sagatavots, - nolikt deputāta mandātu un pamest politiku šoreiz jau uz visiem laikiem. Ja var ticēt politiķu teiktajam, Šķēle šādu iespēju ne ar vienu vēl nav apspriedis.

Neilgi pirms vēlēšanām, kad reitingi jau signalizēja par neveiksmi vēlēšanās, daži redzami TP biedri neoficiāli dalījās kritiskās un Šķēlem nelojālās piezīmēs. Pietiek tika atzīts, ka no Šķēles atgriešanās nav bijis jēgas, jo tik zemu reitingu partija būtu spējusi uzturēt arī bez viņa, tāpat tika kritizēta pievienošanās PLL, kur dominē Šlesers un LPP/LC. „Žēl, tik spēcīga partija bija un nogāja pa burbuli,” pāris nedēļas pirms vēlēšanām Pietiek atzina kāds TP biedrs, kurš tradicionāli pieskaitīts Šķēlem lojālo lokam.

Tāpat pēdējās priekšvēlēšanu kampaņas dienās TP politiķu vidū bija kurnēšana, ka PLL finanšu resursi koncentrēti Šlesera kampaņai Rīgā, nevis oranžo kampaņai reģionos. „Tad kāda velna pēc mums bija jāiet ārā no [Dombrovska] valdības? Būtu mēs valdībā, vismaz būtu varējuši administratīvos resursus izmantot,” atklātības brīdī Pietiek izmeta kāds bijušais TP ministrs. Vienlaikus TP politiķi līdztekus kritikai uzsvēruši arī Šķēles pozitīvo pienesumu, mobilizējot partijas ierindas biedrus un iztīrot TP rindas.

Šā brīža lēmums par pauzi un asu kustību neizdarīšanu ne pašsaglabāšanās, ne apvienošanās virzienā daļēji skaidrojams arī ar TP vēlmi notestēt sadarbības iespējas ar LPP/LC kopīgajā frakcijā Saeimā. „Mūsējie saka – bez Šlesera mums būtu tas pats rezultāts, bet viņi [LPP/LC] domā, ka bez Šķēles būtu labāks rezultāts,” iekšējo PLL trauksmi kodolīgi raksturoja kāds apvienības politiķis.

Šobrīd skaidrs, ka no TP 10. Saeimā ievēlēti trīs politiķi – Šķēle no Zemgales, Edgars Zalāns no Kurzemes un Māris Kučinskis no Vidzemes, kur viņš, pateicoties vēlētāju plusiņiem, apsteidza ar pirmo numuru izlikto Ulmani, kurš arī iekļuvis Saeimā. Kad būs saskaitīti plusiņi, kurus salikuši ārzemēs balsojušie vēlētāji, būs skaidrs, vai Saeimā iesprauksies arī bijušais ārlietu ministrs Māris Riekstiņš, kuru tikai par dažiem desmitiem punktu Rīgā apsteidz Inese Šlesere.

No LPP/LC Saeimā ievēlēti Šlesers no Rīgas, Rita Strode un Vitālijs Aizbalts no Latgales, bet Inese Šlesere Rīgā vēl cīnās ar Riekstiņu. Kopumā PLL ieguva astoņas deputātu vietas. Ja Riekstiņš iekļūtu Saeimā, balsu sadalījums būtu 4:3 par labu TP. Kāds TP valdes loceklis Pietiek pieļāva, ka tieši Šķēle varētu vadīt PLL frakciju Saeimā, bet Pietiek tam neguva apstiprinājumu pie citiem.

10. Saeimā nav ievēlēti tādi redzami TP politiķi, kā Helēna Demakova, Mareks Segliņš, Kārlis Leiškalns, Oskars Spurdziņš, Baiba Rozentāle, Juris Dalbiņš. Segliņš par neievēlēšanu Saeimā neskumst, jo jau iepriekš Pietiek bija teicis, ka visvairāk vēlas atjaunot savu advokāta praksi.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Mums pilnīgi neparedzētām vajadzībām ļoti nepieciešami vēl divi miljoni nodokļu maksātāju naudas

FotoLatvijas Televīzija Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) 2020. gada 15. janvārī iesniegusi informatīvo ziņojumu par vidēja termiņa darbības stratēģijas (2020.-2022. gadam) ieviešanu un kapitālsabiedrības sekmīgai attīstībai nepieciešamiem priekšnoteikumiem. Ziņojumā apkopota informācija par šābrīža situāciju uzņēmumā.
Lasīt visu...

21

Intelektuālā atombumba

FotoCilvēce vēsturiski nesen ieguva atombumbu kā pagaidām efektīvāko līdzekli cilvēku fiziskajai iznīcināšanai. Taču cilvēce vēsturiski vēl nesenāk (no XX gs.70.gadiem) ieguva atombumbu  arī cilvēku garīgajai (apziņas, domāšanas, prāta, uztveres) iznīcināšanai, viņus neiznīcinot fiziski. Arī tas pagaidām ir efektīvākais līdzeklis attiecīgajā jomā. Tik efektīvs līdzeklis garīgajai iznīcināšanai nav ne reliģiskā dogmātika, ne politiski ideoloģiskā dogmātika. Šo līdzekli jāsauc par intelektuālo atombumbu.
Lasīt visu...

21

Mums būtu jāsāk uzvesties kā saprātīgiem vismaz līdz budžeta apstiprināšanai

FotoPēdējās dienās visi jau ir apjukuši no tā ziņu daudzuma, kas ar mediju un sociālo tīklu starpniecību nāk no Rīgas domes gaiteņiem. Izsekot, par ko kārtējo reizi kāds no partneriem ir apvainojies vai izteicis ultimātu, patiešām kļūst grūti, un es atvainojos rīdziniekiem par šo jucekli.
Lasīt visu...

21

2020. No Tuvajiem Austrumiem līdz Baltijai: ģeopolitiskās prognozes ASV un Irānas konflikta kontekstā

FotoĢeopolitiskās prognozes jaunajam gadam no dažādu politologu puses skan neviennozīmīgi un tās atšķiras gan pēc vektora, gan dinamisma - no globāla atomkara briesmām līdz Baltkrievijas iekļaušanai Krievijas iniciētajā “valstu savienībā”. Tomēr vairums ir vienisprātis, ka šis gads solās būt notikumiem bagāts.
Lasīt visu...

21

Pilnveidotais augstskolu pārvaldības modelis top necaurspīdīgi

FotoLatvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) nosūtījusi vēstuli Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM), Latvijas Rektoru padomei, Augstākās izglītības padomei, Latvijas Universitāšu asociācijai, paužot iebildumus par necaurspīdīgo procesu, kādā top pilnveidotais augstskolu pārvaldības modelis. LIZDA sagatavojusi priekšlikumus augstskolu pārvaldības modeļa uzlabošanai. Priekšlikumi un iebildumi ir nosūtīti izvērtēšanai IZM.
Lasīt visu...

21

500 metru aptieku darbības ģeogrāfiskais ierobežojums jāatceļ, lai veicinātu medikamentu pieejamību un normalizētu zāļu cenas Latvijā

FotoNevalstiskā organizācija Impact 2040 vērsusies pie Valsts prezidenta, Saeimas deputātiem un Ministru kabineta ar ierosinājumiem grozījumiem noteikumos, kas regulē aptieku izvietojumu saistībā ar pēdējā laikā aktualizēto medikamentu pieejamības un to dārdzību Latvijā.
Lasīt visu...

21

Atklātā vēstule par ilgtspējīgu un gudru saimniekošanu Latvijas mežos

FotoMežs mūsdienās klāj vairāk nekā pusi Latvijas teritorijas, kas ir pēdējos 250 gados lielākā meža platība. Latvijas meža koku krājas pieaugums, proti, koksne, ko augšanas procesā saražo koki, saskaņā ar Latvijas Valsts mežzinātnes institūta “Silava” veiktajiem pētījumiem veido apmēram 26 miljonus kubikmetru gadā, no tā izmantojam apmēram 16 līdz 17 miljonus kubikmetru, bet vismaz 6 miljoni kubikmetru koksnes atmirst citu faktoru – kukaiņu, slimību, vēja un sniega – dēļ. Tā rezultātā ik gadu koksnes krāja Latvijas mežos palielinās par aptuveni 3 līdz 4 miljoniem kubikmetru.
Lasīt visu...

12

Pašlaik galvaspilsētu vada Mata Hari, kas iepriekšējos 10 gadus veiksmīgi nēsājusi čemodānus aiz vajadzīgajiem cilvēkiem

FotoManiem kolēģiem Rīgas domē, kā man liekas, ir divas iespējas, kā pārvarēt pašreizējo krīzi. Viena - sarežģīta un godīga, otra - ātra un gļēva.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pa Latviju klīst populāra nopūta - “Galvenais, ka šoreiz ir prezidents, par kuru nav kauns”

Tas, ko esmu ievērojis un sen sapratis - cilvēkiem ārpus Latvijas...

Foto

Neredzam nekādu iemeslu, lai kaut ko mainītu partijas darbībā arī pašlaik

Ņemot vērā situāciju, kāda izveidojusies saistībā ar ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles biroja (OFAC)...

Foto

Kā Kariņa valdība iespēra zem jostas vietas Latvijai kā tiesiskai valstij

9.janvāra Saeimas plenārsēdē tika izskatīts deputātu pieprasījums Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam “Par valdības nespēju pamatot...

Foto

Cerību ideoloģija

Uz planētas pašlaik notiek sīva cīņa par pasaules kārtību. Cīņa notiek starp tiem, kuri vēlas dzīvot daudzpolārā pasaulē, kur pasaules kārtību nosaka vairākas spēcīgas...

Foto

IZM izteikti neieklausās profesionāļu viedoklī un nāk klajā ar nepārdomātiem priekšlikumiem

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pēdējā laikā izceļas ar dažādu noteikumu aktīvu ražošanu, bet tas...

Foto

Vai LTV izplata viltus ziņas?

6. janvārī sabiedrība uzzināja par kārtējām vadošo darbinieku iecelšanām Latvijas TV. Zīmīgi, ka pārmaiņas skārušas tieši atbildīgos par saturu. LTV pavēstīja,...

Foto

„Mediju ekspertes” Rudušas piecpadsmitā darbavieta atbilstoši viņas vektoram būs valsts televīzija

No 2020. gada 6. janvāra Latvijas Televīzijas Programmu daļas direktores pienākumus pilnā apjomā sākusi pildīt...

Foto

Laimīgā dzīve ar “suņa s...iem” un prognozēšanas rutīna

Ar svešvārdu “rutīna” neapzīmē vienīgi šablonisku darbību, kad valda ilgi trenēts un stabils, taču ne visai simpātisks automātisms....

Foto

Iniciatīva: valsts un pašvaldību autotransportu aprīkot ar GSM GPS izsekošanas ierīcēm

Brīdī, kad valstī trūkst naudas mediķiem, demogrāfijas jautājumiem, ir nepieciešams arī palūkoties, kur varētu ietaupīt...

Foto

Daudzi šeit Latvijā savā apziņā vēl nedzīvo kā Eiropā, par kuru sapņojam

Eiropa. Brīvā Eiropa. Padomju Latvijas laikā tā bija katra latvieša sapnis. Nostāsti par turīgajiem...

Foto

Valdībai jāpievērš uzmanība nepilnībām regulējumā par aptieku izvietojumu

Augstākās tiesas (Senāta) Administratīvo lietu departaments 18.decembrī, izskatot pieteikumu par Zāļu valsts aģentūras izsniegtām atļaujām aptiekas atvēršanai, atcēla...

Foto

Elektriskā dzīve

Pagātne ir ne tikai notikumiem, bet arī idejām. Notikums bez idejas ir ikdiena, bet notikums ar ideju kļūst par vēsturi. Pagājušā gadsimta otrajā gadu...

Foto

Pagātnes fakti tagadnei

Latvijas sabiedrības kādā daļā joprojām saglabājas speciāli iezombētais melīgais priekšstats par “perestroiku/atmodu”. Daudzi turpina slavēt tādus VDK sameistarotos pseidonacionālos mistrojumus kā LTF, LNNK,...

Foto

Lai arī pamazām, tomēr tiesiskā situācija Latvijā uzlabojas

23. decembrī Satversmes tiesa (ST) par neatbilstošu Satversmei atzinusi normu, kas liedz kriminālvajāšanai izdotam Saeimas deputātam piedalīties Saeimas...

Foto

Datu valsts inspekcijas direktore jaunu izaicinājumu priekšā

Datu valsts inspekcijas vadītāja amatā tiku iecelta 2016.gada 5.aprīlī, neilgi pirms tika pieņemta Vispārīgā datu aizsardzības regula (2016.gada 27.aprīlī)...

Foto

No kā mums lūgt svētību jeb svētība vai lāsts?

Šajos Ziemassvētkos arhibīskaps Zbigņevs Stankēvičs aicina iznīcināt ļaunumu savās dzīvēs. Šai sakarā minēšu kādu piemēru, kur no...

Foto

Objektīvais faktors

Eksistenciālajai traģēdijai, kas latviešu tautā turpinās jau gadus trīsdesmit un izteikti triumfālu pakāpi ir sasniegusi “6.oktobra paaudzē”, ir objektīvs faktors. Tāds faktors patiešām eksistē...

Foto

Notiek sorosītu bezprecedenta uzbrukums Valsts policijai

Pēdējās dienās lielu vairumu Latvijas masu mediju ir pāršalkusi ziņa, ka it kā kāda persona terorizējot un vajājot žurnālistu organizāciju Re:Baltica un...