Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šodien man piezvanīja kāds Facebook draugs: paklau, ko tu par visu notiekošo domā? Tur taču nav nekādas loģikas! (Ar to domājot kovidafēru un visu, kas ar to saistās, - maskas, ierobežojumi, komandantstunda utt.) Un es īsi centos atbildēt.

Pirmkārt, manuprāt, vislielāko kļūdu mēs darām ar to, ka cenšamies notiekošo ārprātu izskaidrot, ņemot talkā saprātu un loģiku. Tas ir strupceļš. Jau desmitiem reižu ir pierādīts, ka pats pamats - PCR kovidtesti ir neuzticami, ka maskas nepasargā no vīrusiem, bet (visbiežāk) pasliktina ieelpotā gaisa kvalitāti, ka aizliegumi vienā automašīnā atrasties vairākiem cilvēkiem no dažādām mājsaimniecībām pretstatā bieži vien piebāztajam sabiedriskajam transportam, ir muļķīgi un stulbi, bet komandantstundas ieviešana ziemas laikā vīrusa apkarošanai diennakts daļā, kad gandrīz visi cilvēki tāpat jau guļ, ir stulbuma augstākā pilotāža, ka zvanīšana metra attālumā esošam pārdevējam ir idiotisms utt., utt.

Tajā visā nav nekādas loģikas, ja pasākumu mērķis ir kovida apkarošana. Šādā griezumā mēs NEKAD nesaskatīsim tur jebkādu pragmatismu. Veltas pūles "cepties" par šo bezjēdzību.

Pavisam cita aina paveras, ja mēs saprotam, ka "kovidpasākumu" mērķi ir nevis neesošas pandēmijas apkarošana, bet daudz, daudz dziļāki, piemēram - sabiedrības transformācija, tradicionālo sociālo ieradumu maiņa, kastu sabiedrības izveidošana, lielas sabiedrības daļas ekonomiskā stāvokļa pasliktināšana, totalitārisma nostiprināšana, policejiskas iekārtas veidošana, cilvēka pazemošana un salaušana ar viņa dabisko cilvēktiesību ierobežošanu, utt. Tad viss nostājas savā vietā, jo šie mērķi pamazām tiek sasniegti. Cilvēki atsvešinās, tuvinieki nedrīkst un nevar apmeklēt savējos slimnīcās un pansionātos, daudzi, kuri dzīvo un strādā ārzemēs, nevar vairs sastapt radiņus. Dažreiz - pat bērnus. Bet bērni aug...

Vārdu sakot - LV varturu realizētie pasākumi ar prostituēto mediju masīvo atbalstu sekmīgi kropļo cilvēku dzīves un lauž likteņus. Šādā gaismā raugoties (nomainot mērķi "pasargāt no kovida" ar mērķi "transformēt sabiedrību un utilizēt nolietoto un/vai nederīgo cilvēkresursu", viss notiekošais murgs iegūst jēgpilnu un racionālu nozīmi.

Te rodas jautājums - vai LV varu sagrābusī hunta apzinās, ko dara?

Domāju, ka tikai daļēji - atbilstoši savam IQ. Vairāki SIA LV vadošo amatpersonu publiskie izteicieni ir tik amizanti, ka ieguvuši spārnus un aizlidojuši tālu ārpus Latvijas. Pats dzirdēju, ka kādas lielvalsts žurnālists citēja LV prezidenta vārdu pērles kovidsakarā, kad šis visai nopietni bauru tautai paskaidroja, kuri svinēs Ziemassvētkus, bet kuri - ne. Par jefiņu ar krāsotajām olām pat nav vērts runāt.

Bet ir viena lieta, kuru viņi visi saprot lieliski. Tā ir NAUDA. Vislabāk - LIELA NAUDA. Lieldienu zaķis pat publiski atzina, ka viņiem ir tik daudz naudas kā nekad.

Ticu. Jo tieši "caur" korumpētām valdībām cilvēki, kuri iedomājušies sevi par pasaules valdniekiem, realizē savas ieceres gandrīz visos zemeslodes nostūros. Viņus pašus nauda neinteresē - viņi var sadrukāt, cik grib. Viss, kas viņus interesē, ir NEIEROBEŽOTA VARA pār cilvēkiem, visu dzīvo un nedzīvo.

Un šie cilvēknīdēji vienkārši nopērk tādus šakālēnus kā vietējie "jūdas" un ar viņu rokām realizē savas ārprātīgās idejas.

Starp citu, es sen par to aizdomājos - kā viens vai daži psihopāti spēj nodarīt tik lielu ļaunumu visai pasaulei. Viņi fiziski to nespētu, ja nebūtu vesela cilvēku varza, kā saka - "uz vietām", kuri gatavi pildīt visnoziedzīgākās pavēles. Mūsdienās tas parasti notiek, banāli uzpērkot. Padomājiet, policisti, ierēdņi, tiesneši un daudzi, daudzi citi, kuri saka: "Es tikai daru savu darbu!" vai "Es tikai pildīju pavēli." Bieži vien nelieši, paši palikdami ēnā, veic neģēlīgus noziegumus pret cilvēkiem... ar jūsu rokām. Tas nudien nav gods, un būt par aklu pavēļu vai noteikumu pildītāju nav augstā nosaukuma "CILVĒKS" cienīgi. Starp citu, noziedzīgu pavēļu pildīšana neatbrīvo no atbildības.

Neapgrūtināšu lasītāju ar daudziem burtiem, jo zinu, ka gari raksti ir "pa zobam" ne katram. Bet rezumējot gribu teikt - nemeklējiet saprātu un loģiku tur, kur to nav; nemeklējiet trīsstūrim ceturto stūri! Tā tur NAV!

Ceturto stūri jūs atradīsiet četrstūrī, bet murgainos, haotiskos kovidnotikumus varēsiet saprast un izskaidrot tikai tad, kad pacelsiet acis no sadzīves nebūšanam un ieraudzīsiet puzli visā tās atbaidošajā neglītumā. Un mums tik apnikušie un kaitinošie varturu purneļi un viņu realizētās cūcības lieliski iederēsies šajā bildē un ieņems savu vietu.

Bet mēs - cita varianta nav! - veidosim pilnīgi citādāku attēlu. Brīvu, drosmīgu, godīgu un dvēselēs skaistu cilvēku sabiedrību. Sabiedrību, kurā cilvēks cilvēkam ir tuvākais, nevis potenciāls infekcijas pārnēsātājs. Sabiedrību, kurā cilvēki joko un smaida, kurā tuvinieki satiekoties apkampjas, kurā bērni sēž uz savu veco, mirstošo vecāku gultas malas un ir klāt tad, kad ir grūti - slimībās un nevarībā. Sabiedrību, kurā cilvēkiem atkal ir sejas, neaizklātas ar lupatiņām.

Nepadodieties depresīvajam spiedienam! Tas ir viens no daudzajiem līdzekļiem sabiedrības pārveidošanai par vadāmu, pakļāvīgu, iebaidītu un trulu vergu pūli. Bet mēs - mēs esam dzimuši brīvībai! Vismaz - daudzi no mums. Un es ceru, es ticu, ka arī tu, dārgais lasītāj, esi viens no mums.

Dzimis brīvībai!

Novērtē šo rakstu:

184
22

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

FotoBrīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā.
Lasīt visu...

21

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm ir skaista dāvana Rosļikovam un politiskajām partijām, kuras koncentrējas uz to, lai savus vēlētājus pamatā uzrunātu krievu valodā. Tieši šīs partijas būs lielākie ieguvēji.
Lasīt visu...

6

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

FotoMēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda brīvību, ne mūsu valsts demokrātisko iekārtu.
Lasīt visu...

21

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

FotoPēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un radikāli ieņem konservatīvu vai pat negatīvu nostāju klimata izmaiņu apturēšanas un dabas daudzveidības saglabāšanas jautājumos. Pat brīdī, kad Latvijas Satversmes tiesa pieņēma vēsturisko un viedo spriedumu, ar kuru atcelta norma par mazāka caurmēra koku ciršanu, politiskajā retorikā un mediju slejās skanēja tikai apšaubāmu mežcirtēju asociāciju viedoklis, ka šie nepadošoties un darīšot visu, lai Latviju pārvērstu par izcirtumu (varbūt ne gluži šādiem vārdiem, bet šādu ideju).
Lasīt visu...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...

21

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

FotoLatvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai aizrādīja, ka minētais raidījums Somijā nebija partiju kandidātu priekšvēlēšanu debates krievu valodā, bet gan raidījums, kurā par politiku tika iztaujāti emigranti. Situācijas nav salīdzināmas, jo Somijas sabiedriskais medijs politiķu debates svešvalodā nerīko.
Lasīt visu...

20

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

FotoRīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie Rīgas rātsnama no 6. jūnija līdz 15. jūnijam.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...