Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šodien man piezvanīja kāds Facebook draugs: paklau, ko tu par visu notiekošo domā? Tur taču nav nekādas loģikas! (Ar to domājot kovidafēru un visu, kas ar to saistās, - maskas, ierobežojumi, komandantstunda utt.) Un es īsi centos atbildēt.

Pirmkārt, manuprāt, vislielāko kļūdu mēs darām ar to, ka cenšamies notiekošo ārprātu izskaidrot, ņemot talkā saprātu un loģiku. Tas ir strupceļš. Jau desmitiem reižu ir pierādīts, ka pats pamats - PCR kovidtesti ir neuzticami, ka maskas nepasargā no vīrusiem, bet (visbiežāk) pasliktina ieelpotā gaisa kvalitāti, ka aizliegumi vienā automašīnā atrasties vairākiem cilvēkiem no dažādām mājsaimniecībām pretstatā bieži vien piebāztajam sabiedriskajam transportam, ir muļķīgi un stulbi, bet komandantstundas ieviešana ziemas laikā vīrusa apkarošanai diennakts daļā, kad gandrīz visi cilvēki tāpat jau guļ, ir stulbuma augstākā pilotāža, ka zvanīšana metra attālumā esošam pārdevējam ir idiotisms utt., utt.

Tajā visā nav nekādas loģikas, ja pasākumu mērķis ir kovida apkarošana. Šādā griezumā mēs NEKAD nesaskatīsim tur jebkādu pragmatismu. Veltas pūles "cepties" par šo bezjēdzību.

Pavisam cita aina paveras, ja mēs saprotam, ka "kovidpasākumu" mērķi ir nevis neesošas pandēmijas apkarošana, bet daudz, daudz dziļāki, piemēram - sabiedrības transformācija, tradicionālo sociālo ieradumu maiņa, kastu sabiedrības izveidošana, lielas sabiedrības daļas ekonomiskā stāvokļa pasliktināšana, totalitārisma nostiprināšana, policejiskas iekārtas veidošana, cilvēka pazemošana un salaušana ar viņa dabisko cilvēktiesību ierobežošanu, utt. Tad viss nostājas savā vietā, jo šie mērķi pamazām tiek sasniegti. Cilvēki atsvešinās, tuvinieki nedrīkst un nevar apmeklēt savējos slimnīcās un pansionātos, daudzi, kuri dzīvo un strādā ārzemēs, nevar vairs sastapt radiņus. Dažreiz - pat bērnus. Bet bērni aug...

Vārdu sakot - LV varturu realizētie pasākumi ar prostituēto mediju masīvo atbalstu sekmīgi kropļo cilvēku dzīves un lauž likteņus. Šādā gaismā raugoties (nomainot mērķi "pasargāt no kovida" ar mērķi "transformēt sabiedrību un utilizēt nolietoto un/vai nederīgo cilvēkresursu", viss notiekošais murgs iegūst jēgpilnu un racionālu nozīmi.

Te rodas jautājums - vai LV varu sagrābusī hunta apzinās, ko dara?

Domāju, ka tikai daļēji - atbilstoši savam IQ. Vairāki SIA LV vadošo amatpersonu publiskie izteicieni ir tik amizanti, ka ieguvuši spārnus un aizlidojuši tālu ārpus Latvijas. Pats dzirdēju, ka kādas lielvalsts žurnālists citēja LV prezidenta vārdu pērles kovidsakarā, kad šis visai nopietni bauru tautai paskaidroja, kuri svinēs Ziemassvētkus, bet kuri - ne. Par jefiņu ar krāsotajām olām pat nav vērts runāt.

Bet ir viena lieta, kuru viņi visi saprot lieliski. Tā ir NAUDA. Vislabāk - LIELA NAUDA. Lieldienu zaķis pat publiski atzina, ka viņiem ir tik daudz naudas kā nekad.

Ticu. Jo tieši "caur" korumpētām valdībām cilvēki, kuri iedomājušies sevi par pasaules valdniekiem, realizē savas ieceres gandrīz visos zemeslodes nostūros. Viņus pašus nauda neinteresē - viņi var sadrukāt, cik grib. Viss, kas viņus interesē, ir NEIEROBEŽOTA VARA pār cilvēkiem, visu dzīvo un nedzīvo.

Un šie cilvēknīdēji vienkārši nopērk tādus šakālēnus kā vietējie "jūdas" un ar viņu rokām realizē savas ārprātīgās idejas.

Starp citu, es sen par to aizdomājos - kā viens vai daži psihopāti spēj nodarīt tik lielu ļaunumu visai pasaulei. Viņi fiziski to nespētu, ja nebūtu vesela cilvēku varza, kā saka - "uz vietām", kuri gatavi pildīt visnoziedzīgākās pavēles. Mūsdienās tas parasti notiek, banāli uzpērkot. Padomājiet, policisti, ierēdņi, tiesneši un daudzi, daudzi citi, kuri saka: "Es tikai daru savu darbu!" vai "Es tikai pildīju pavēli." Bieži vien nelieši, paši palikdami ēnā, veic neģēlīgus noziegumus pret cilvēkiem... ar jūsu rokām. Tas nudien nav gods, un būt par aklu pavēļu vai noteikumu pildītāju nav augstā nosaukuma "CILVĒKS" cienīgi. Starp citu, noziedzīgu pavēļu pildīšana neatbrīvo no atbildības.

Neapgrūtināšu lasītāju ar daudziem burtiem, jo zinu, ka gari raksti ir "pa zobam" ne katram. Bet rezumējot gribu teikt - nemeklējiet saprātu un loģiku tur, kur to nav; nemeklējiet trīsstūrim ceturto stūri! Tā tur NAV!

Ceturto stūri jūs atradīsiet četrstūrī, bet murgainos, haotiskos kovidnotikumus varēsiet saprast un izskaidrot tikai tad, kad pacelsiet acis no sadzīves nebūšanam un ieraudzīsiet puzli visā tās atbaidošajā neglītumā. Un mums tik apnikušie un kaitinošie varturu purneļi un viņu realizētās cūcības lieliski iederēsies šajā bildē un ieņems savu vietu.

Bet mēs - cita varianta nav! - veidosim pilnīgi citādāku attēlu. Brīvu, drosmīgu, godīgu un dvēselēs skaistu cilvēku sabiedrību. Sabiedrību, kurā cilvēks cilvēkam ir tuvākais, nevis potenciāls infekcijas pārnēsātājs. Sabiedrību, kurā cilvēki joko un smaida, kurā tuvinieki satiekoties apkampjas, kurā bērni sēž uz savu veco, mirstošo vecāku gultas malas un ir klāt tad, kad ir grūti - slimībās un nevarībā. Sabiedrību, kurā cilvēkiem atkal ir sejas, neaizklātas ar lupatiņām.

Nepadodieties depresīvajam spiedienam! Tas ir viens no daudzajiem līdzekļiem sabiedrības pārveidošanai par vadāmu, pakļāvīgu, iebaidītu un trulu vergu pūli. Bet mēs - mēs esam dzimuši brīvībai! Vismaz - daudzi no mums. Un es ceru, es ticu, ka arī tu, dārgais lasītāj, esi viens no mums.

Dzimis brīvībai!

Novērtē šo rakstu:

183
22

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

„Patriotu” atmiņas uzlabošanai

FotoPaldies anonīmajam “Pietiek lasītājam” par “Saskaņai” veltīto interesi, īpaši tad, ja tā izrādītos patiesa. 
Lasīt visu...

21

Jādara viss...

FotoZiņas no kara Ukrainā kļūst arvien trakākas. Lai gan Ukrainas spēki pārsteidzoši veiksmīgi cīnās pret lielo Krievijas pārspēku, fakts ir tāds, ka viss karš norisinās Ukrainas valsts teritorijā. Tas ir, ja neskaita raķetes, kuras tiek izšautas no Baltkrievijas vai Krievijas.
Lasīt visu...

21

Tiesības dzīvot Latvijā nav nekāds „maisiņš vaig”

FotoMans tētis bija viens no pirmajiem, kas ieguva Latvijas pilsonību, kārtojot eksāmenu. Kad 1997.gada augustā ERASMUsā braucu uz mēnesi uz Itāliju, es pirms tam pāris mēnešus uz Itālijas vēstniecību gāju kā uz darbu. Vēl dabūju mērkaķa ātrumā par briesmīgu naudu (aizlienētu naudu, protams, 1997.gadā, un vēl toreiz labi, ka bija, no kā aizlienēt) Austrijas tranzīta vīzu formēt, jo atpakaļceļā viena nakts bija jānakšņo Vīnē.
Lasīt visu...

21

Tiesībsarga vēstule “Amnesty International” Eiropas reģionālā biroja direktoram Nilam Muižniekam: par jūsu organizācijas apmelojošajiem paziņojumiem

Foto2022. gada 26. jūlijā organizācija “Amnesty International” nāca klajā ar paziņojumiem par situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, norādot, ka laikā, kad Latvija uzņēma 34000 patvēruma meklētājus no Ukrainas, uz Latvijas-Baltkrievijas robežas cilvēki no Irākas un Afganistānas, t.sk. bērni, tika atstāti pašu ziņā mēnešiem ilgi aukstos laika apstākļos mežā, kas organizācijas ieskatā norāda uz necilvēcīgu apiešanos un pat spīdzināšanu. “Amnesty International” uzskata, ka nav pieļaujama ārkārtējās situācijas pagarināšana uz robežas ar Baltkrieviju, jo tas ierobežo saņemt starptautisko aizsardzību personām, kurām tā nepieciešama, neatkarīgi no šo personu izcelsmes un veida, kā viņas ieceļo valstī.
Lasīt visu...

21

Labklājība

FotoDzīvojam laikā, kad aktīvi un strauji tiek formatēta cilvēku apziņa, mainīta vārdu nozīme un jēdzienu saturs. Pārsvarā – cilvēku degradācijas, paverdzināšanas un iznīcināšanas nolūkā. Mēs visi domājam kādā valodā, attiecīgi – mainot vārdu nozīmi, var ietekmēt mūsu domāšanu. Bet šoreiz ne par to. Tā ir vesela zinātne, kuru sauc par NLP (neirolingvistiskā programmēšana jeb – smadzeņu skalošana). Šoreiz es vēlos vērst uzmanību uz to, ko mēs saprotam ar vārdu “labklājība”.
Lasīt visu...

6

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

FotoStraujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta pilnveidotā mācību pieeja. Gaidāmais mācību gads paredz jaunās pieejas ieviešanu 3., 6., 9., 12. klasei. Neraugoties uz to, ka pārejas periods tuvojas noslēgumam, pedagogi norāda uz mācību materiālu trūkumu. Kā skolotāja varu tikai piekrist, ka, ieviešot jauno saturu, primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību. Līdzīgi kā ar mācībām tikai valsts valodā – mēs apzināmies, ka rīcībai patiesībā bija jābūt krietni ātrāk, un to, cik būtiski nepalaist garām iespēju labot iepriekš neizdarīto. Arī mācību līdzekļu jautājumā notiek aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību.
Lasīt visu...

21

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

FotoPēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja vēlēšanas notiktu tūlīt.
Lasīt visu...

21

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

FotoRīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā iebrauc. Tam par iemeslu var būt pietiekami lielais rīdzinieku skaits, kuri nav apmierināti nedz ar dzīvi pilsētā, nedz ar dzīves kvalitātes progresu laika gaitā. Kopš gadsimta sākuma straujāko attīstību Baltijas galvaspilsētu vidū piedzīvojusi Viļņa. Jau šobrīd Viļņa ir Baltijas lielākā ekonomika un bagātākā pilsēta; turpinoties līdzšinējai tendencei, iedzīvotāju skaita ziņā Viļņa var apsteigt Rīgu jau 2025. gadā.
Lasīt visu...

21

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

FotoPilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru iedzīvotāji ir visvairāk apmierināti ar dzīvi pilsētā, pārliecinošā vairākumā ir bagātākās pilsētas, tai skaitā Cīrihe, Kopenhāgena un Stokholma, kur pašvaldībām brīvi līdzekļi pilsētvidei. Kā ar pilsētas budžeta iespēju audzēšanu veicas Rīgai?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Publiskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24....

Foto

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

Ar pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta...

Foto

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Cienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs)...

Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...