Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kamēr Klausa Švāba “jauno līderu skolu” izgājušais Džastins Trudo slēpās pagrabos, demokrātija no parlamenta bija izgājusi ielās un sekmīgi tur darbojās. Taču, kā mēs zinām, demokrātija ir demokrātu instruments, un tā nav domāta tautas lietošanai. Tāpēc bija nepieciešams spēcīgs signāls tiem, kas to nevēlējās saprast, un ielās tika izmestas bruņumašīnas, karavīri, smagi bruņoti policisti un arī labi baroti zirgi. Savukārt, lai tautai ieskaidrotu, ka tā ir mazākumā, bija vajadzīgi brutāli līdzekļi, daudz asaru gāzes un vardarbības. Un nevar teikt, ka Trudo nebūtu sekmīgs skolēns, - tagad zirgi bradā miermīlīgus protestētājus Otavas centrā.

Par ko karš?

Šo jautājumu sev uzdod daudzi. Jo atbildes uz to neparādīsies masu maldsaziņas līdzekļos, par to nerunās establišmenta politologi, bet pavļuti un kariņi baidās par to pat padomāt, pat ja viņiem būtu, ar ko to darīt.

Patiesībā šis karš visās tā neskaitāmajās izpausmēs un vietās ir cīņa par nākotnes modeli, par kontroli pār informāciju un no tā izrietošo kontroli pār sociālo uzvedību. Formējas postkapitālistiskā pasaule, vecās sistēmas pārstāj darboties mūsu acu priekšā.

Vecās kārtības līķis šobrīd ir izteikti toksisks, absurds, liekulība un neprāts ir šī brīža globālās “elites” pamatpazīmes. Neoliberālā paradigma ir aizgājusi līdz savai galējai robežai, kad šī aizejošā doktrīna vairs pilnīgi neatbilst un nespēj aprakstīt realitāti. Švābistu un korpokrātu atrautība no šīs realitātes ir eksistenciālu draudu avots - vairs nav ne demokrātijas, ne arī tolerances.

Tā vietā vardarbība, piespiešana, segregācija, elementāro cilvēka tiesību un brīvību ierobežošana komplektā ar cenzūru.

Kanāda – pārbaudes akmens.

Visa notiekošā absurds vislabāk redzams Kanādā tieši notikumu mērogu un ilguma ziņā. Ilgstošie protesti bija izteikti miermīlīgi, un neredzētu fiasko piedzīvoja visa Kanādas oficiālā komunikācija - Trudo no ilgstošās atrašanās pazemē bija manāmi dezorientēts un atļāvās simtus tūkstošus protestētāju nosaukt par “saujiņu antivakseru un rasistu”.

Kabatas masu mediji neveikli meģināja piespēlēt savam maizes tēvam, parādot TV vientuļu provokatoru ar kāškrusta karogu un to, kā “trakeris” atņem maizi bezpajumtniekam. Otavas ielas šajās dienās ir pilnas ar karstu ēdienu uz katra stūra, un kaut ko tādu producēt bija vairāk nekā muļķīgi. Visas šīs neveiklības nepalika nemanītas, un tagad Trudo ir nīstākais cilvēks Kanādā, no viņa procentuāli varētu atpalikt tikai Kariņš ar Pavļutu Latvijā.

Atzīmēšu, ka uz to brīdi vēl nebija sakropļotu protestētāju. Kas notiks tagad, prognozēt ir grūti.

“Demokrātija” kā antitēze.

Kā jau tiku minējis, degradējošais neoliberālisms ir pārvērties par savu pretmetu un kā modelis vairs neapraksta realitāti.

Demokrātija šobrīd ir Kanādas pilsētās un ceļmalās, kur izgājuši simtiem tūkstošu, bet viltvārdis “demokrātijas” vārdā tos bradā ar zirgiem. Ja demokrātija būtu reāla, tad, ieraugot neapmierinātās masas, īsts demokrāts būtu cilvēkiem atvainojies un atkāpies. Vai vismaz publiski apvaicājies, par ko tik vērienīgs “cepiens”. Bet tas Trudo neuztrauc, saistības pret Švāba kungu ir manāmi spēcīgākas nekā pret Kanādas tautu.

https://en.wikipedia.org/wiki/Young_Global_Leaders

Vakar policija sāka aizvilkt lielkravas mašīnas no pilsētas centra, bet manāms, ka ar esošajiem tempiem tas varētu vilkties līdz pavasarim.

To, ka nebūs nekādas tolerances, diskusiju un demokrātijas, ļauj nojaust arī Trudo retorika un policijas terors ielās, ar sadomātiem iemesliem arestēti arī Konvoja līderi. https://www.bbc.com/news/world-us-canada-60420470

Arī preses brīvība ir viena no pamatbrīvībām, kas mums atņemta ar globālo masu mediju koncentrāciju – informāciju par Brīvības Konvoju translē tikai Telegram grupas, oficiālie mainstream media cenšas klusēt.

Kāpēc revolūcija sākās Kanādā?

Uz to atbildēt nav grūti. Ieceļotāji tur bija spiesti smagi cīnīties, lai aizstāvētu sevi no naidīgas apkārtnes, lai iekoptu ražu un aizsargātu to no uzbrucējiem un parazītiem. Nākamajā etapā viņiem nācās karot, lai aizsargātu sevi un savas ģimenes no Francijas un Anglijas monarhu rakstītajiem likumiem. Šis ieceļotājs izdzīvoja tieši tādā mērā, cik neatkarības tas spēja sev nodrošināt. Tas rūdīja protestantisma garu, strādīgumu un stoicismu. Un tagad, pēc dažiem gadsimtiem, šī situācija atkārtojas. Tikai agresors nav ārējs, bet iekšējs, kas padara to daudz ļaunāku. Šis ir iekšējais terorists jeb karojošā neoliberālisma doktrīna, kas:

Atņem Tev izvēli un noteikšanu pār savu ķermeni.

Izmanto medicīniskus iemeslus, lai ieviestu segregāciju un sašķeltu sabiedrību.

Izmanto medicīniskus iemeslus, lai izslēgtu iespēju protestēt.

Uzspiež uzskatus, kas nav pieņemami sabiedrības vairākumam.

Izmanto kontroli pār ekonomiskām svirām un mass media, lai uzspiestu vairākumam savu viedokli.

Tikai viens jautājums.

Vai Jums neliekas, ka pilnīgi visur ir tā?

Vai jums neliekas, ka, ja Jūsu valstī būtu iebrucis ļauns ienaidnieks, tad būtu tieši tāda situācija? Tad Jums atņemtu pusi no nopelnītā, likvidētu darbavietas un skolas, jo kāpēc izglītot iekarotas teritorijas iemītniekus? Kāpēc viņus ārstēt, ja slimnīcu skaitu var samazināt ar spalvas vēzienu? Kāpēc viņiem vajadzīgas zāles, ja visus var piespiest samaksāt par vakcīnām pret pašu gribu?

Šis ļaunais ienaidnieks jau sen ir šeit, tikai šoreiz šie šlipsainie globālo korpokrātu kalpi ir novilkuši savus mīkstos cimdus un palikuši draudīgos, melnos stringos. Sabiedriskais diskurss ir kļuvis klaji neprātīgs, Golubevas kundze operē uz Latvijas -Ukrainas robežas, bet no rāmjiem izgājušais vizionārs - tieslietu ministrs Bordāns bīda cauri vārda brīvības faktisku aizliegumu, savukārt caurkritušais infektologs - vīruss Uga Dumpis cenšas uzjautrināt latviešus ar “iespējamu” ierobežojumu 1.aprīlī.

Nē, tautieši. Šie ļaudis tikai izskatās pēc kretīniem. Patiesībā tā ir aukstasinīga un viltīga totalitāristu sekta, kas izmantojusi savu 6% tautas mandātu, lai mūsu valsti ir izgrauztu no iekšpuses kā tārpi riekstu. Un tikai Kanādas konvoja avangards rādīs mums, kā tikt ar to galā, pirms tā nav iznīcinājusi mūs. Mēs nezinām, vai tā būs pilsoniskās nepakļaušanās kampaņa, streiki vai revolūcija.

Bet ienaidnieks jau ir šeit. Viņš ir pārsteidzoši līdzīgs mūsu varai. Un viņš ir absolūtā mazākumā.

Pagriezīsi vaigu?

Vai tomēr cīnīsies par savām dabiskajām tiesībām un izdzīvošanu?

Novērtē šo rakstu:

299
10

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...

Foto

Vai šodien jau esi ļāvis sevi apmuļķot? Ja ne, ņem vērā šo rakstu!

Nevienam nepatīk, ka viņu apmuļķo. Pēc Eirobarometra datiem 64% Latvijas iedzīvotāju jūtas pārliecināti,...

Foto

Elektrības cenu līkloči – vai Latvijas iedzīvotāji izmanto savas iespējas?

Ir pagājis gads kopš Nord Pool biržas vairumtirdzniecības cenas Latvijā uzrādīja prātam neticamus rekordus, vidējai mēneša cenai pārsniedzot...

Foto

Man ir cits viedoklis!

Ģenerālās Asamblejas 1948. gada 10. decembra 217. A (III) rezolūcijas preambulā teikts - ņemot vērā to, ka visiem cilvēku sabiedrības locekļiem piemītošās...

Foto

Nevajag ņaudēt!

Visa nauda tiek izsaimniekota caur valsts konkursiem, sadārdzinot visu 5x utt. Vajag pieņemt tikai pareizu likumu par visu konkursu auditu un konkursus auditēt no...

Foto

Vai privātie mežu īpašnieki šobrīd saredz ilgtspējīgas mežsaimniecības jēgu?

Nav noslēpums, ka Latvijā šobrīd pret mežsaimniecības nozari valda sarežģīta un bieži vien pretrunīga sabiedrības attieksme. Vairāku...

Foto

„Rail Baltica” skandalozais iepirkums – kas tālāk?

„Rail Baltica” - uzņēmumu apvienība no Turcijas, kuras sastāvā ir kompānijas "IC Içtaş Inşaat Sanayi Ve Ticaret A.Ş." un...

Foto

Helmanis publiski sašutis par... Puntuļa rīkoto konkursu?

Ir tāda anekdote: “Zvēru mazuļi pagalmā lielās ar saviem vecākiem. Vienam tētis tādā amatā, otram mamma tur strādā. Lācēns...

Foto

Cilvēku viedoklis SIF ekspertiem nerūp!

Ir tāda anekdote: “Eksperti norāda, ka valsts attīstās, iedzīvotāji apgalvo, ka viņi to nejūt, bet iedzīvotāji jau nav nekādi eksperti!” Līdzīgi...

Foto

Piesakos uz pirmo vietu konkursā par vistukšākajām frāzēm

Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki ir viena no mūsu vissvarīgākajām kultūras tradīcijām. Ir nepieņemami, ka mākslinieki un...

Foto

„airBaltic” - varbūt viss ir stipri vienkāršāk

Lai aizmuktu ar „airBaltic” lidmašīnām, nav jātaisa slēgtas Ministru kabineta (MK) sēdes. Tā ir valstij piederoša kompānija un pietiks...

Foto

Kādēļ vairs nenotiks neviena mana intervija ar “Latvijas Avīzes” žurnālisti Egli?

Galvenais iemesls ir – es nevēlos piedalīties iestudētās izrādēs, kas aiz žurnālistikas maskas nolaupa mums...

Foto

Enerģijas pašpietiekamības nozīme Latvijas nākotnei

Saeimas deputātiem nodoti izskatīšanai Klimata un enerģētikas ministrijas izstrādātie un iepriekšējās valdības atbalstītie grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā....

Foto

Tautas kustība "Veselais saprāts"

Šorīt, kad pasaule dejo virs bezdibeņa, kad mūsu dzīvei tiek sisti pamati zem kājām, kad pašsaprotamas lietas tiek apšaubītas, kad sabiedrībai un...

Foto

Vēlreiz brīdinām – neaiztieciet mūsu peļņu!

Ir skaidrs, ka priekšlikumi palēninās vai daļēji apstādinās kreditēšanu, kā arī negatīvi ietekmēs Latvijas reputāciju un kredītreitingu, kas sadārdzinātu valsts...

Foto

Valdība parādīja visa veida migrantiem, ka mēs esam mīkstie

Vakar bija ļoti svarīgs tests mūsu valdībai, prezidentam, drošības iestādēm, kuru tie neizturēja....

Foto

Izraēlai ir jāizdara pareizā izvēle

23.oktobrī Pietiek tika publicēts mans raksts ar nosaukumu ”Izraēla pret “Hamās””, kurā izklāstīju savu redzējumu par notikumu attīstības scenāriju un lēmumiem, kas būtu...

Foto

Nediplomātiskais un nekorektais Kariņš nav visa Latvija

Diena sākās ar ziņu par Latvijas ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa izraisīto skandālu. Katalonijā viena no centrālajām mediju ziņām ir...

Foto

Piederība Rietumiem nav tikai ērtības un iespējas

Diemžēl var prognozēt, ka Eiropā pieaugs naida noziegumu skaits. Diemžēl mazāka, manuprāt, ir izpratne, ka tā nav specifiski ebreju...

Foto

Komentārs par to, ka Latvijai esot jākļūst par bezskaidras naudas valsti

Pārlasīju rakstu vairākas reizes un tā arī nesapratu, kāpēc Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas norēķinu...

Foto

Kad divi latvieši savā starpā runā angliski vai krieviski, tie faktiski noliedz savu tēvu un māti

Sveicu jūs Valsts valodas dienā! Latvijas valstiski un nacionāli domājošās...

Foto

Kāpēc VAS "Latvijas dzelzceļš" neveicas ar ES projektu realizāciju

Divi vienkārši iemesli. Pirmais: uzņēmuma padomes nekompetence. Izjaucot koncerna vadības procesus, kas sekmīgi un izmaksu ziņā arī...

Foto

“Saskaņai” ir vieta Latvijas politikā, jo tās misija ir svarīga un mērķi ir aktuāli kā nekad iepriekš

Ir pagājis gads, kopš partija “Saskaņa” zaudēja vietu politiskajā...

Foto

Kas kopīgs Baznīcai ar LGBT, un kas uzsauc mūziku?

Skolās māca, kā naudu pelnīt, augstskolās, kā to ekonomēt un radīt, bet kāpēc skolās nemāca, kā nauda...

Foto

Laimes māti un naudas koku meklējot, jeb „Global Animal Law organisation” likumdošanas datubāze un tās interpretācija

Salīdzināt Latviju ar Nigēriju, tādējādi norādot uz Latvijas neiedomājamo atpalicību,...

Foto

Hosams paņem rokās mietu. Ar s...diem

Stradiņa slimnīcas – jeb saīsinājumā PSKUS – padomes zibenīgā patriekšana no amatiem liecina, ka jaunais veselības ministrs Hosams Abu Meri...

Foto

Atklāta vēstule “Swedbank” vadītājam Laurim Mencim

Sveicināts Jūsu jaunajā amatā kā „Swedbank” valdes priekšsēdētājs! Es rakstu Jums saistībā ar konkrētu situāciju, kurā esmu nonācis kā Jūsu...

Foto

Cik īsti vērta biļete uz Džordanu Pītersonu?

Par mūsdienu mesiju dēvētajam Toronto profesoram Džordanam Pītersonam pošoties uz Rīgu ar priekšlasījumu, interesentiem nenāktu par ļaunu tomēr piedomāt...

Foto

Nākamgad daļa pašvaldību var nespēt pildīt pamatfunkcijas!

Valsts budžeta pieņemšanas procesā gandrīz neievērots palicis jautājums par pašvaldību budžetiem, bet tas ir ļoti svarīgs. Tieši no pašvaldību rocības...

Foto

Kolektīvais saprāts ir vājprātu summa

Ja reiz dzīvnieku pasaules kolektīvie saprāti mums ir pašsaprotami, kas mums liek uzskatīt, ka tāda, līdzīga kā dzīvnieku pasaulēm kolektīvā saprāta,...

Foto

Mēs nogalinām tikai tik daudz dzīvnieku, cik vajag!

Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB) šodien, 10.oktobrī informēja Zemkopības ministrijas Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvo padomi par dezinformāciju un...