Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Nu, ko, brīnišķīgie un visi pārējie – vēlēšanas pārdzīvojām, nakts cirku noskatījāmies, tagad laiks dzīvot tālāk. Ar zināmām pārdomām un vājām cerībām, protams. Tomēr vadošais secinājums – puritāniskais latvietis politiskā līmenī ir izcili seksuāls. Nu, patīk tas process, ka vai nu – visur, ar jebkuru un jebkādā veidā, vislabāk ar tiem, kuri pamanījušies tik daudzkārt “izjāt” jau iepriekš. Visās atverēs un brutāli. Kaut kas līdzīgs politiskajam mazohismam…

Taču arī šoreiz neizpalika neviens no katrās vēlēšanās ierastajiem elementiem – pa kādam pārsteigumam, iepriecinājumam un arī vilšanās brīdim…

Balsojot viss aizmirstas?

Vislielākais pārsteigums, protams, ir un joprojām paliek augstais līdz šim valdošo nejēgu “Jaunās vienotības” (JV) rādītājs. Maz šaubu, ka balsoja kontingents, ko iepriekš apzīmēju kā šīs “politbandītu varzas radinieki un bļodlaižas, kas piezīdušās šo politiķu izveidotajai birokrātu mašinērijai un no tās gūst zināmus labumus”, un vismaz viņu tuvākie radinieki.

Jo sāls ir “tīklā”, kas izveidots (noausts) pēc dažu pašvaldību labākajiem paraugiem, kur vietvalžu struktūrās (mazākās pašvaldībās) strādā plus-mīnus puse attiecīgās teritorijas iedzīvotāju, kas, neskatoties ne uz ko, savu ierasto pilnīgo vai daļējo komfortu nākotnē ir gatavi iemainīt pret balsi šodien. JV ir lieliski nodemonstrējusi, ka šis princips labi darbojas arī valsts mērogā.

Un, protams, jāpieskaita arī tā saujiņa, kas pavērtām mutēm ir klausījušies “mieramikas” (kan)Kariņa mierīgo (uz debašu fona, kas reizēm nolaidās tuvu publiskās atejas līmenim – itin pieklājīgo), taču demagoģisko un izvairīgo muldēšanu TV. Piemēram, uz pārmetumu par vājajām sekmēm korupcijas apkarošanā šis personāžs tik vien spēja, kā visā nopietnībā skaidrot, ka “ir palielināts KNAB budžets, birojs strādā”. Tas tiešām ir rādītājs? Kuro gadu birojs jau “strādā”? Turklāt – vai ir valstī kāda iestāde, kurai budžets pēdējos gados nav palielināts? Par partiju apbēršanu ar naudu pat nerunājot…

Pārsteiguma faktors ir tas, ka uz šo ledus andelmaņa muldēšanu “uzķērās” tik daudzi, kā uz burvju mājiena aizmirstot gan partiju JV vadībā sev piešķirtos miljonus, gan vējā izkaisītos “kovidmiljardus” un miljonu “dāvināšanu” sporta trases īpašniekiem… Par tādiem sīkumiem kā atpalicību un ekonomiskās attīstības fiasko pat nerunājot…

Bezkompromisu izmetiens izgāztuvē

Patīkams iepriecinājums ir divu valdošo grupējumu, nekompetentā komjaunieša Reira un prokrievisko stulbeņu iemešana vēstures atkritumu tvertnē. Sevišķi loģisks šis iznākums ir attiecībā uz “konservatīvajiem” un “aparistiem”.

Pirmie, lai kā lielītos ar uzpūstiem panākumiem, stājoties “pretī ietekmīgiem cilvēkiem” (un maķenīt “uzspiežot” uz tiesu), varētu atcerēties arī aktīvo un destruktīvo valdības “bombardēšanu” tās pirmajos gados, faktiski tīšu Latvijas tranzīta nozares un ostu pārvaldības sagraušanu, šo politiķu vispārējo aroganci, un secinājums uzprasītos pats no sevis – katrs saņem to, ko nopelnījis.

Otrie ar visiem reklāmbļauriem pabrikiem, naudas izšeftētājiem pavļutiem un vidēji reģionālajiem caurlaižu ūpjiem tikpat pelnīti ielidoja pagātnes annālēs, “pateicoties” savai “saimniekošanai” veselības un citās jomās un nebūt ne slavējamās rīcības dēļ, rejot valdības “vadoņa” virzienā nevis klātienes sēdēs, bet aizmuguriski radio reklāmās. Tāpat godu nedarīja nekompetenta skolaspuikas iecelšana ministra krēslā un vāji slēptā spēļu eļļu lobēšana. Šis politisko klaunu bastions nu varēs ietaupīt pa ziepju gabalam…

Vēl lielāks iepriecinājums ir līdzšinējā Kremļa rupora ielidošana turpat, politisko atkritumu kaudzē. Šo politisko iznireļu un viņu Latvijai naidīgo drauģeļu grupējums tagad var pulcēties savās dzertuvēs un piesaukt māti, kādā valodā vien vēlas. Šie sarkanie ir vēsture. Zināmu piesardzību raisa fakts, ka daļa šī elektorāta ir pagriezusies radikālākā plaknē un izrādījusi gatavību doties cita Kremļa ideju sekotāja Rosļikova pavadā, bet tas jau būs cits stāsts. Sausais atlikums jebkurā gadījumā ir pozitīvs, promaskavisko vaukšķu Saeimā kļuvis uz pusi mazāk, un nekā cita, kā vien komunistiskas idejas šiem piedāvājumā nav.

Zināma vilšanās, ka valstij izšķirīgā brīdī salīdzinoši vāji nostartēja “nacionāļi”. Reitingos pacēlušies uz noziedzīgā kara fona austrumos, šie politiķi skaitliski varēja bīstami tuvoties pat JV, taču “savlaicīgi” savas pozīcijas pamatīgi “atšķaidīja” ar pagalam neveiksmīgām un neizteiksmīgām “lokomotīvju” un ministru figūrām. Nu, nevelk kultūru katastrofālais tenors Puntulis! Nu, ir ekonomikai par vāju gan sakņu bāzes direktors Vitenbergs, gan lepnā kurzemniece Indriksone! Tāpat savā krēslā daudz par vāju ir kandidātu sarakstā nelienošā, pārsvarā vispār nemanāmā politiskā prostitūta, kam Gerhards uzvārdā. Vai tiešām rezervistu soliņš ir tik īss un vairāk par nacionālpatriotiskiem saukļiem piedāvājumā nekā cita nav? Ja tā, tad aiziešana pa konservatīvo un ieziepēto aparistu taku ir laika jautājums.

Tikai viena iespēja?

Koalīcijas veidošana varētu atgādināt vēlēšanu cirka otro daļu, kur klaunu-diegabikšu pulciņš naski centīsies skatīties citiem uz pirkstiem, lai tik kādam kaut kas netiek par daudz ministru portfeļu izskatā. Arī pašu deklarētie principi un drošiem triepieniem savilktās “sarkanās” līnijas dara savu.

Pirmajā ierosinātajā kombinācijā – JV + nacionāļi + Apvienotais saraksts (AS) – salasās it kā pietiekamās 54 balsis, bet sastāvs ir daudz par trauslu. Pietiks pāris censoņiem sadomāt savējos “uzmest”, dažiem saslimt vai aizdoties komandējumā, varbūt AS “negaidīti” sašķīst gabalos, un – vairākuma jau vairs nav. Papildspēku piesaiste ir diezgan problemātiska – šo kompāniju stutēt diezin vai gribēs kāds no pārējiem ievēlētajiem politiskajiem grupējumiem. Ja nu vienīgi austrumu virzienā lūkojošies politbiznesmeņi piekritīs “notirgot” savu balsi apmaiņā pret kādiem labumiem lielākas stabilitātes vārdā…

Turklāt pamatots ir jautājums – ja reiz līdzšinējais premjers, pie kura JV turas kā blusa pie suņa spalvas, teju kolektīvi raksturots kā vājš, neizlēmīgs un vienkārši kā “valdības preses sekretārs”, tad kāda loģika ir vispār sākt apspriest valdības veidošanu ar tādu nespējnieku priekšgalā? Visi tā arī kolektīvi turpinās nīkuļot vārguļa vadībā? No pārējām Baltijas valstīm ne tikai atpaliekot, bet varbūt sākot skriet atmuguriski?

Atkal atdursimies pie atziņas, ka “citas iespējas vienkārši nav”, un dzīvosim ar domu “labāk šāda (nespējnieku) koalīcija nekā nekāda”? Jo, ņemot vērā savilktās “līnijas”, jāatzīst, ka citas valdības izveidošanas iespējas sanāk vien knapi teorētiski. Un arī tad tikai ar trauslu dažu balsu vairākumu. Jāsecina, ka pieredzējušajiem šeftmaņiem atkal visi vārti vaļā. Ja vien kabineta veidošanas procesā kāds nelauzīs kaklu…

Šāda situācija satrauc visvairāk.

P.S. Pāris dienu pēc vēlēšanām radās sajūta, ka visa iepriekšējo mēnešu ambrāža ir bijusi labi maskēta krāpšana. Kolēģis saņēma priecīgu vēsti no gāzes piegādātāja – jums ir piešķirts pabalsts gāzes rēķina apmaksai! 200 eiro palielinājuma apstākļos atbalsta summa ir…. 7 eiro! Bravo, (kan)Kariņ, tavi polittehnologi savu maizi velti neēd!

P.P.S. Krimināltiesiskā izpratnē solīšana un solījuma nepildīšana tiek uzskatīta par krāpšanu. Interesanti, kādēļ šis princips nekad nav attiecināts uz politiskajām partijām un to solījumiem?

Novērtē šo rakstu:

133
16

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Kā saimnieks pavēlēs, tā runāsim! Galvenais - nedomāt!

FotoPortālā Pietiek.com kādu laiku atpakaļ atļāvos publicēt pārdomas par ASV, Izraēlu. Biju pārsteigts, cik daudzi cilvēki lasa šo portālu. Daži, sauksim tos par “īstiem patriotiem”, kas balso par Vienotību un patiesi tic, ka vara visu dara pareizi un cilvēku labā, sarunā teica - kāpēc ienīsti amerikāņus un ebrejus? Nē, man riebjas ASV un Izraēla, divas terorismu izplatošas organizācijas. Cilvēkus, kuri dzīvo teroristu pārvaldītajās teritorijās, es neienīstu, man viņu žēl. Stokholmas sindroms ir nopietna mentāla problēma.
Lasīt visu...

21

Šprotes nepieņems cūku labturības prasības

FotoJa kādam ir klusas aizdomas, ka mēs te sēdēsim un gaidīsim vēl vienu okupāciju – jums ir jālasa tālāk. Ja kāds domā, ka virsrakstā pieminētais dzīvnieks ir nacionālā naida kurināšana – lasiet, lasiet… Starp citu, likums par cūku labturības prasībām ik pa laikam tiek pilnveidots. Meklējiet rakstos. Kas attiecas uz šprotēm – tās ar cūkām kopā neiet ne pēc dzīvesveida, ne pēc garšas. Un jūs labi saprotat, ko šo rindu autors ar to ir domājis.
Lasīt visu...

6

Ja reiz prezidents dod „mājienu ar mietu”, tad mēs, protams, atvainosimies

FotoLsm.lv 24.februārī Ukrainas kara gadadienā savā komiksu sadaļā publicēja autores Gundegas Evelones "Cūku komiksu" ar nosaukumu "Ukrainai ir jāuzvar". Šie komiksi ir zīmējumi par aktuālo Latvijā un pasaulē. Komiksam ir sava "cūku" izcelsmes leģenda, kas atrodama pie katra jaunākā komiksa. Faktiski cūka komiksā var būt ikviens no mums. 
Lasīt visu...

21

Izglītības reforma kā valsts pārvaldes vājuma spoguļattēls

FotoProblēmas VAS “Pasažieru vilciens” darbībā un neauglīgās diskusijas par skolu reformu kārtējo reizi apliecina valsts izpildu varas ieslīgšanu pamatīgā attīstības krīzē, taču šis fakts netiek īsti pat atzīts. Līdz ar to iztrūkst kritiskas analīzes.
Lasīt visu...

21

Vai birokrāts - mūsu kungs?

FotoDomājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās nozarēs, kas prasa lielus ieguldījumus. Ne velti nodokļus vispirms sāka maksāt tur, kur bija lieli apūdeņošanas darbi. Piemēram, izveidoja dambi, lai palu laikos neapplūstu lauksaimniecības zemes.
Lasīt visu...

21

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

FotoĻenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti
Lasīt visu...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

Patiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un...

Foto

Ak, eglīte...

Pēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās...

Foto

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

Katrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti...

Foto

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

Redzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši...

Foto

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

Bet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas,...

Foto

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

Politiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas...

Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu "sabiedrisko" mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...