Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Nu, ko, brīnišķīgie un visi pārējie – vēlēšanas pārdzīvojām, nakts cirku noskatījāmies, tagad laiks dzīvot tālāk. Ar zināmām pārdomām un vājām cerībām, protams. Tomēr vadošais secinājums – puritāniskais latvietis politiskā līmenī ir izcili seksuāls. Nu, patīk tas process, ka vai nu – visur, ar jebkuru un jebkādā veidā, vislabāk ar tiem, kuri pamanījušies tik daudzkārt “izjāt” jau iepriekš. Visās atverēs un brutāli. Kaut kas līdzīgs politiskajam mazohismam…

Taču arī šoreiz neizpalika neviens no katrās vēlēšanās ierastajiem elementiem – pa kādam pārsteigumam, iepriecinājumam un arī vilšanās brīdim…

Balsojot viss aizmirstas?

Vislielākais pārsteigums, protams, ir un joprojām paliek augstais līdz šim valdošo nejēgu “Jaunās vienotības” (JV) rādītājs. Maz šaubu, ka balsoja kontingents, ko iepriekš apzīmēju kā šīs “politbandītu varzas radinieki un bļodlaižas, kas piezīdušās šo politiķu izveidotajai birokrātu mašinērijai un no tās gūst zināmus labumus”, un vismaz viņu tuvākie radinieki.

Jo sāls ir “tīklā”, kas izveidots (noausts) pēc dažu pašvaldību labākajiem paraugiem, kur vietvalžu struktūrās (mazākās pašvaldībās) strādā plus-mīnus puse attiecīgās teritorijas iedzīvotāju, kas, neskatoties ne uz ko, savu ierasto pilnīgo vai daļējo komfortu nākotnē ir gatavi iemainīt pret balsi šodien. JV ir lieliski nodemonstrējusi, ka šis princips labi darbojas arī valsts mērogā.

Un, protams, jāpieskaita arī tā saujiņa, kas pavērtām mutēm ir klausījušies “mieramikas” (kan)Kariņa mierīgo (uz debašu fona, kas reizēm nolaidās tuvu publiskās atejas līmenim – itin pieklājīgo), taču demagoģisko un izvairīgo muldēšanu TV. Piemēram, uz pārmetumu par vājajām sekmēm korupcijas apkarošanā šis personāžs tik vien spēja, kā visā nopietnībā skaidrot, ka “ir palielināts KNAB budžets, birojs strādā”. Tas tiešām ir rādītājs? Kuro gadu birojs jau “strādā”? Turklāt – vai ir valstī kāda iestāde, kurai budžets pēdējos gados nav palielināts? Par partiju apbēršanu ar naudu pat nerunājot…

Pārsteiguma faktors ir tas, ka uz šo ledus andelmaņa muldēšanu “uzķērās” tik daudzi, kā uz burvju mājiena aizmirstot gan partiju JV vadībā sev piešķirtos miljonus, gan vējā izkaisītos “kovidmiljardus” un miljonu “dāvināšanu” sporta trases īpašniekiem… Par tādiem sīkumiem kā atpalicību un ekonomiskās attīstības fiasko pat nerunājot…

Bezkompromisu izmetiens izgāztuvē

Patīkams iepriecinājums ir divu valdošo grupējumu, nekompetentā komjaunieša Reira un prokrievisko stulbeņu iemešana vēstures atkritumu tvertnē. Sevišķi loģisks šis iznākums ir attiecībā uz “konservatīvajiem” un “aparistiem”.

Pirmie, lai kā lielītos ar uzpūstiem panākumiem, stājoties “pretī ietekmīgiem cilvēkiem” (un maķenīt “uzspiežot” uz tiesu), varētu atcerēties arī aktīvo un destruktīvo valdības “bombardēšanu” tās pirmajos gados, faktiski tīšu Latvijas tranzīta nozares un ostu pārvaldības sagraušanu, šo politiķu vispārējo aroganci, un secinājums uzprasītos pats no sevis – katrs saņem to, ko nopelnījis.

Otrie ar visiem reklāmbļauriem pabrikiem, naudas izšeftētājiem pavļutiem un vidēji reģionālajiem caurlaižu ūpjiem tikpat pelnīti ielidoja pagātnes annālēs, “pateicoties” savai “saimniekošanai” veselības un citās jomās un nebūt ne slavējamās rīcības dēļ, rejot valdības “vadoņa” virzienā nevis klātienes sēdēs, bet aizmuguriski radio reklāmās. Tāpat godu nedarīja nekompetenta skolaspuikas iecelšana ministra krēslā un vāji slēptā spēļu eļļu lobēšana. Šis politisko klaunu bastions nu varēs ietaupīt pa ziepju gabalam…

Vēl lielāks iepriecinājums ir līdzšinējā Kremļa rupora ielidošana turpat, politisko atkritumu kaudzē. Šo politisko iznireļu un viņu Latvijai naidīgo drauģeļu grupējums tagad var pulcēties savās dzertuvēs un piesaukt māti, kādā valodā vien vēlas. Šie sarkanie ir vēsture. Zināmu piesardzību raisa fakts, ka daļa šī elektorāta ir pagriezusies radikālākā plaknē un izrādījusi gatavību doties cita Kremļa ideju sekotāja Rosļikova pavadā, bet tas jau būs cits stāsts. Sausais atlikums jebkurā gadījumā ir pozitīvs, promaskavisko vaukšķu Saeimā kļuvis uz pusi mazāk, un nekā cita, kā vien komunistiskas idejas šiem piedāvājumā nav.

Zināma vilšanās, ka valstij izšķirīgā brīdī salīdzinoši vāji nostartēja “nacionāļi”. Reitingos pacēlušies uz noziedzīgā kara fona austrumos, šie politiķi skaitliski varēja bīstami tuvoties pat JV, taču “savlaicīgi” savas pozīcijas pamatīgi “atšķaidīja” ar pagalam neveiksmīgām un neizteiksmīgām “lokomotīvju” un ministru figūrām. Nu, nevelk kultūru katastrofālais tenors Puntulis! Nu, ir ekonomikai par vāju gan sakņu bāzes direktors Vitenbergs, gan lepnā kurzemniece Indriksone! Tāpat savā krēslā daudz par vāju ir kandidātu sarakstā nelienošā, pārsvarā vispār nemanāmā politiskā prostitūta, kam Gerhards uzvārdā. Vai tiešām rezervistu soliņš ir tik īss un vairāk par nacionālpatriotiskiem saukļiem piedāvājumā nekā cita nav? Ja tā, tad aiziešana pa konservatīvo un ieziepēto aparistu taku ir laika jautājums.

Tikai viena iespēja?

Koalīcijas veidošana varētu atgādināt vēlēšanu cirka otro daļu, kur klaunu-diegabikšu pulciņš naski centīsies skatīties citiem uz pirkstiem, lai tik kādam kaut kas netiek par daudz ministru portfeļu izskatā. Arī pašu deklarētie principi un drošiem triepieniem savilktās “sarkanās” līnijas dara savu.

Pirmajā ierosinātajā kombinācijā – JV + nacionāļi + Apvienotais saraksts (AS) – salasās it kā pietiekamās 54 balsis, bet sastāvs ir daudz par trauslu. Pietiks pāris censoņiem sadomāt savējos “uzmest”, dažiem saslimt vai aizdoties komandējumā, varbūt AS “negaidīti” sašķīst gabalos, un – vairākuma jau vairs nav. Papildspēku piesaiste ir diezgan problemātiska – šo kompāniju stutēt diezin vai gribēs kāds no pārējiem ievēlētajiem politiskajiem grupējumiem. Ja nu vienīgi austrumu virzienā lūkojošies politbiznesmeņi piekritīs “notirgot” savu balsi apmaiņā pret kādiem labumiem lielākas stabilitātes vārdā…

Turklāt pamatots ir jautājums – ja reiz līdzšinējais premjers, pie kura JV turas kā blusa pie suņa spalvas, teju kolektīvi raksturots kā vājš, neizlēmīgs un vienkārši kā “valdības preses sekretārs”, tad kāda loģika ir vispār sākt apspriest valdības veidošanu ar tādu nespējnieku priekšgalā? Visi tā arī kolektīvi turpinās nīkuļot vārguļa vadībā? No pārējām Baltijas valstīm ne tikai atpaliekot, bet varbūt sākot skriet atmuguriski?

Atkal atdursimies pie atziņas, ka “citas iespējas vienkārši nav”, un dzīvosim ar domu “labāk šāda (nespējnieku) koalīcija nekā nekāda”? Jo, ņemot vērā savilktās “līnijas”, jāatzīst, ka citas valdības izveidošanas iespējas sanāk vien knapi teorētiski. Un arī tad tikai ar trauslu dažu balsu vairākumu. Jāsecina, ka pieredzējušajiem šeftmaņiem atkal visi vārti vaļā. Ja vien kabineta veidošanas procesā kāds nelauzīs kaklu…

Šāda situācija satrauc visvairāk.

P.S. Pāris dienu pēc vēlēšanām radās sajūta, ka visa iepriekšējo mēnešu ambrāža ir bijusi labi maskēta krāpšana. Kolēģis saņēma priecīgu vēsti no gāzes piegādātāja – jums ir piešķirts pabalsts gāzes rēķina apmaksai! 200 eiro palielinājuma apstākļos atbalsta summa ir…. 7 eiro! Bravo, (kan)Kariņ, tavi polittehnologi savu maizi velti neēd!

P.P.S. Krimināltiesiskā izpratnē solīšana un solījuma nepildīšana tiek uzskatīta par krāpšanu. Interesanti, kādēļ šis princips nekad nav attiecināts uz politiskajām partijām un to solījumiem?

Novērtē šo rakstu:

133
16

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Pašmērķīgi aizvainot - tā nav ne liela, ne izsmalcināta māksla

FotoMarks Rotko - “klusums ir precīzs, klusums ir tik akurāts”. Vērojot ļoti atšķirīgos viedokļus par provokatīvo mākslas darbu Rotko centrā Daugavpilī, atcerējos paša Rotko slaveno teicienu - “Silence is so accurate”.
Lasīt visu...

21

Patērētājiem ir jābūt tiesībām iepazīties ar tarifu izmaksu modeļiem un pamatojumu

FotoPatērētājiem taču būtu jāredz Sadales tīkla tarifu pamatojums? Regulators diemžēl ir citās domās un nepiekrīt uzlikt par pienākumu atklāt izmaksu attiecināšanas modeli. Es jūtos nonācis 20 gadus tālā pagātnē, kad šāda ignorance bija lielākās daļas valsts iestāžu norma.
Lasīt visu...

6

2021. gadā veselības jomā valstij atradās 1,897 miljardi eiro, šogad – tikai 1,505 miljardi, nākamgad vēl nedaudz mazāk

FotoBiju jau krustu šķērsu lūdzies dažādu partiju politiķiem uzrādīt, ko viņi sarakstījuši valdības deklarācijā par veselību un medicīnu, bet tie izlikās kurli esam vai vismaz paši teicās neredzējuši šādu sadaļu  deklarācijā. 
Lasīt visu...

21

Ierobežot medības nacionālajos parkos!

FotoĶemeru Nacionālais parks ir otrais Latvijā dibinātais (1997. gadā) nacionālais parks, kas no sava vecākā brāļa – Gaujas Nacionālā parka – atšķiras ar lielāku dzīvās dabas daudzveidību. Dažādiem dzīvniekiem un augiem te ir piemērotākas dzīvotnes lielā meža masīvā, purvos, ezeros un dabīgos zālājos.
Lasīt visu...

21

Mūsdienu feodālisms

FotoPie mums var atrast paralēles ar feodālo iekārtu ar visu tās tiesībatšķirīgo kontingentu - feodāļus, viņu algotņus un pārējos iedzīvotājus, kas sadalās pa slāņiem (kastām) šī vārda nu jau pat tiesiskajā nozīmē, jautājums - kas tad ir Demokrātija? Viens likums, viena taisnība visiem? Un kas tad no tā, kas de iure pieder tautai, ir tas ko tā de facto pārvalda?
Lasīt visu...

21

Indivīda rīcība un „valsts stāvoklis”

FotoIndivīdam ir jānodala lēmumi par savu dzīvi no “valsts stāvokļa”. Savā personīgajā dzīvē ir jārīkojas tā, it kā valstī nekas pašam par labu nemainīsies. Runājot par konkrētu indivīdu ar vārdu un uzvārdu, valstij nav tieša uzdevuma nodrošināt viņam vēlamu dzīvesveidu, nodarbošanos vai jebkādus citus vēlamus apstākļus.
Lasīt visu...

3

Kamēr slimnīcas valdes priekšsēdētājs saņem 8500 eiro mēnesī, negausīgie ārsti prasa 7500!

FotoVakar Latvijas Televīzijas raidījumā “Panorāma” tika parādīts korespondentes Zandas Ozolas-Balodes sižets “Onkoloģijas centrā darbu gatavi pamest trīs vadošie LOR ārsti; apdraudēta nodaļas pastāvēšana”, kurā neobjektīvi un nepilnīgi atainota situācija saistībā par trīs stacionāra “Latvijas Onkoloģijas centrs” LOR ārstu iesniegtajiem atlūgumiem un to iesniegšanas patiesajiem iemesliem. Pēc sižeta noskatīšanās rodas priekšstats, ka runa ir vien par pāris simtiem eiro algas pielikumu un ilgstošu atpalicību apgādē ar jaunākajām medicīnas tehnoloģijām un instrumentiem. Tas neatbilst patiesībai!
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Latvija nekad nebūs bagāta, ja...

Pie mums šovakar ir divas spāņu ģimenes ar bērniem. Parasts vakars ar bērnu spēlēm, ēst gatavošanu un sarunām. Mums viss sanāks,...

Foto

Ausīs arī mūsu saule

Motoklubs „Dieva suņi” 20. novembrī savā Twitter kontā publicēja tvītu ”Tā saucamais “urā patriotisms” ir pretīgs ar to, ka viņš balstās un mītiem,...

Foto

Ekonomikas ministrei un valdības vadītājam jāuzņemas politiska atbildība par situāciju enerģētikā

Valdības rīcība sakarā ar AS "Sadales tīkli" regulatoram iesniegto jauno tarifu projektu ir bezatbildīga, un...

Foto

Lūk, cik enerģiski mēs skaldām matus

Biedrība “Latvijas Mediju ētikas padome” (LMĒP), kas apvieno 44 mediju asociācijas un individuālus medijus, triju gadu laikā ir sniegusi atbildes...

Foto

Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini

Armands Puče „Ar baltiem cimdiem”. Izcils eksemplārs. Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini. Klauzula viena -...

Foto

Sports visa mūža garumā ir veselības pamats

Laika sprīdis, kad politiķi cenšas izveidot valdību, ir vienīgā iespēja viņiem iedvest, ka valsts nav sadalāma 15 nozaru klucīšos...

Foto

"Sadales tīkla" tarifu celšana kā slēpts nodoklis graus iedzīvotāju un uzņēmēju maksātspēju

Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti aicina nepieļaut krasu elektroenerģijas pārvades tarifa...

Foto

Džeks, kurš pieliek mūli kā mērkaķis, ir patriots?

Labrīt. “Patriotu nedēļa” ar citas valsts karodziņiem Lāčplēša dienā un citu valstu tankiem 18. novembrī krastmalā ir galā,...

Foto

Paziņojums par enerģētisko situāciju valstī

Neraugoties uz veiktajiem pasākumiem, lai kompensētu apkures un elektroenerģijas izmaksas mājsaimniecībām, par oktobri saņemtie rēķini, salīdzinot ar iepriekšējo apkures sezonu, ir...

Foto

Par cilvēka nemirstību, kas ir medicīnas nesasniedzamais mērķis

Laika ass ir nežēlīga nākotnes pāreja pagātnē. Cilvēks alkst uzzināt nākotni, parasti viņš interesējas par nākotni savas prognozējamās...

Foto

Prātojums par diagonālēm

Pagājusī nedēļa uzrādīja zināmu bremzēšanos valdības veidošanas gaitā. Lai arī premjerkandidātam pagaidām nav Satversmes 56. panta kārtībā izsniegta aicinājuma uz Ministru kabineta sastādīšanu, uzvedās...

Foto

Prezidenta uzdevums ir izvirzīt premjera amata kandidātu, nevis norādīt partijām, ko tām darīt

Valdības veidošanas sarunas nevedas. “Jaunās vienotības” valdes priekšsēdētājs Krišjānis Kariņš par šo procesu...

Foto

Noticiet man - es tagad lasu Satversmi kā pilsonis

Valsts ir nācijas mājas, bet tās pamatlikums Latvijai – Satversme – ietver nācijas kopdzīves būtiskākos noteikumus, balstītus kopīgās vērtībās,...

Foto

Prezidents Egils ir jocīgs un galīgi neciena ģimenes vērtības un tradīcijas

Kad tad atkal ir noticis. Un ar Egilu un viņa kanceleju notiek. Čalis ar savu...

Foto

Valsts ir slikta, cilvēki ir slikti, pensionāri ir slikti, vēlētāji ir slikti, Lāčplēša diena ir slikta, es gan esmu lielisks

Šis būs personisks ieraksts. Un neapvainojieties....