Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Uz vēlēšanām jāiet!

Andris Pauls-Pāvuls
31.05.2021.
Komentāri (32)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Mazais vēlētāju skaits iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās liecina par nepatiku pret esošo varu un sabiedrības neprasmi reizi četros gados lietderīgāk izlietot savu instrumentu – vēlētāja balsi. Instruments nav “neaiziet”, bet aiziet un izsvītrot visus pie varas esošos kretīnus.

Viens no lielākajiem kretīnismiem pēdējos gados pašvaldībās ir bijis vērienīgo attīstības projektu būvgružu pretlikumīga un, iespējams, koruptīva noglabāšana. Piemēram,  Valsts policijas Ekonomisko noziegumu pārvalde šogad kriminālprocesa materiālus par 1,5 miljonu eiro kaitējumu videi ar būvgružu kaudzi nodevusi  prokuratūrai, kriminālvajāšanas uzsākšanai. https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/prokuraturai-nodod-lietu-par-15-miljonu-eiro-kaitejumu-videi-ar-buvgruzu-kaudzi.a401785/

Minēšu Smiltenes novada gadījumu, kurā nelegālā būvgružu noglabāšana notikusi vismaz trīs reizes lielākā apjomā.

Pirmie no būvgružu noglabāšanas cieta Smiltenes pilsētas bērni, jo būvgruži aizšķērsoja bērniem iecienītāko ragaviņu nobraucienu. Būvgružus pašvaldības īpašumā Drandu ielā 24 uzsāka vest 2019. gada vasarā. Jo vairāk Smiltenē tika remontētas ielas, jo vairāk būvgruži tika vesti un noglabāti, līdz 2020./21. ziemā sasniedza aptuveni 17 500 kubikmetru apjomu. Te nelegāli tika vesti nešķiroti būvgruži un asfalts, par ko Smiltenes novada pašvaldība bija samaksājusi prāvas summas uzņēmējiem par šķirošanu un transportēšanu uz noglabāšanu legālā vietā.

Smiltenes novada pašvaldībai piederošos būvgružus un asfaltu pašvaldības īpašumā uzņēmēji ar buldozeriem centās saformēt valnī un piesegt ar grunti. 10. februārī šo vietu apsekoja Valsts vides dienesta (VVD) darbinieki. Tā kā piesegtais valnis bija apsnidzis, speciālisti ievēroja tikai dažas uz tā svaigi izbērtas čupas no Dakteru ielas būvdarbiem. Par to martā rakstīja laikraksts “Ziemeļlatvija”.

https://www.ziemellatvija.lv/novados/valsts-vides-dienests-atbertne-konstate-parkapumus-154023

Cik noprotams, nevis par visu noglabāto būvgružu apjomu https://www.facebook.com/100001438902854/videos/3941772132547378/, bet mazajām uz vaļņa izbērtajām čupiņām administratīvi tika sodīts Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš un SIA “8.CBR”.

https://www.ziemellatvija.lv/novadu-zinas/smiltene/par-parkapumiem-atbertne-soda-pasvaldibas-vaditaju-155125

 Līdz šā gada 1. jūnijam sodu saņēmušajiem ir jāiesniedz VVD detalizēta informācija par izvesto un tālāk apsaimniekoto būvniecības atkritumu apjomu. Līdz šodienai no visiem būvgružiem ir aizvestas tikai mazās, ziemā nenoglabātās čupiņas, bet valnis stāv kā stāvējis visā savā 17500 kubikmetru apjomā un lietavu atsegto būvgružu krāšņumā un jau, neapšaubāmi, sagaidīs jaunos novada deputātus, kuriem ar šo kaitējumu būs jātiek galā.

Kā tas varēja gadīties?

Kā zināms, Smiltenes novada pašvaldībā faktiski nav opozīcijas un, šķiet, deputāti par to pat lepojas. Parasti visi 15 deputāti šajā sasaukumā ir balsojuši par dārgajiem investīciju projektiem lielā vienprātībā. Nebūtu korekti par notikušo vainu uzvelt Nacionālai apvienībai, jo 2017. gada vēlēšanās no tās saraksta netika ievēlēts neviens šīs partijas biedrs. Faktiski Smiltenes novadā pie varas nonākusi elitāra grupa, kura pirms vēlēšanām bija sadalījusies “partiju sarakstos”, bet pēc vēlēšanām draudzīgi un nekontrolēti ķērās pie “naudas apgūšanas”.

Tā tas arī varēja gadīties – vienprātīgā visatļautības garā. Tikai nav saprotams, kādēļ tā Smiltenē sanācis  – vai no deputātu vienaldzības, muļķības vai korupcijas.  Šķietami šis pārkāpums būs visu deputātu kolektīvā atbildība, jo kopš marta, kad par to rakstīja laikraksts “Ziemeļlatvija”, nav manītas kaut jel viena deputāta aktivitātes skaidrošanā, ka tā varēja Smiltenē sanākt.

Vai korupcija?

Drīzāk jā nekā nē. Un ja ne korupcija, tad kas? Un, ja jā, tad, nodarot pašvaldībai milzīga apmēra zaudējumus un kaitējumu videi. Atļaujot uzņēmējiem nevest būvgružus, kur pieklājas, tiem ietaupījās prāva nauda. Nespēju iedomāties, ka Smiltenē tika pieļauts noglabāt būvgružus tikai aiz stulbuma. Vai no tā noziedzīgi iegūtus līdzekļus  guvuši visi Smiltenes novada domes deputāti? Drīzāk nē nekā jā. Šādas koruptīvas shēmas atšķetināt un atklāt noziedzīgā labuma guvējus ir sarežģīti.

Vai vainīgs kāds patvaļīgs pašvaldības administrācijas darbinieks, kurš ierādījis būvgružiem vietu, vai būvgružiem vieta ierādīta ar politiskās vadības akceptu, vai šī sasaukuma priekšsēdētāji - Gints Kukainis un Edgars Avotiņš bijuši tik vāji un ietekmējami, ka pakļāvušies kādam ārējam spiedienam un no visas šīs afēras “krējums nosmelts” kaut kur Rīgā? No šī gadījuma nav saprotams, kas faktiski ir vadījis pašvaldību šos iepriekšējos četrus gadus…

Šeit atmiņā nāk 2005. gada Jūrmalgeita, kad publiskotajās telefonu sarunās Andris Šķēle piedāvāja par Jūrmalas mēra vietnieku ievēlēt “lielāko kretīnu”. Par nožēlu Latvijas politiskajā kultūrā nereti ietekmīgi kuluāru spēlmaņi izvēlas kādu viegli ietekmējamu, godkārīgu kadru, ko ielikt amatā, lai pēc tam izmantotu.

Apvienojoties Apes, Raunas un Smiltenes novadiem, vēlēšanās startē seši spēcīgi saraksti, ko kuriem katrs vēlētājs var atrast labāko savai gaumei.  Turklāt trīs no šiem sarakstiem apvienojuši jaunus kandidātus, kuri nav bijuši pie varas. Arī Nacionālās apvienības, Jaunās Vienotības un ZZS/LRA sarakstos ir jauni, cienījami kandidāti. Aicinu visus izmantot iespēju, doties uz vēlēšanām un svītrot sarakstos līdz šim pie varas bijušos deputātus, kuri dižojas ar “sakoptu istabu”, lai gan visus šos gadus “samazgas lējuši durpriekšā”. Iesim uz vēlēšanām kaut vai tādēļ, lai viņi, paliekot pie varas, šīs samazgas negāztu arī Apē un Raunā!

Novērtē šo rakstu:

16
18

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Joku diena Evri Dej, teicēnieši gardi smej

FotoTeikas likumdošanai ir jāsoļo soli solī ar Dievzemītē notiekošajām nejēdzībām. Kad savulaik izdevu dekrētus, man prātā nevarēja ienākt, ka par uzpurņu nenēsāšanu ļaudis varēs sodīt, veseliem cilvēkiem aizliegs pulcēties un diennakts tumšajā laikā nedrīkstēs atrasties ārpus telpām, piemēram, lai izietu uzpīpēt vai ieelpot svaigu gaisu (šī absurdā norma pašreiz gan nav spēkā, taču no tās atgriešanās neesam pasargāti), tālab pilnveidoju un papildināju savus ukazus. Knariņu valdība ir laidusi pasaulē arī vairākus groteskus noteikumus auto un citu riteņratu stūrētājiem, taču kā kājāmgājējs es šajā jomā atturos izteikties.
Lasīt visu...

18

Kariņš un Pavļuts ir diskreditējuši vakcinācijas procesu un tagad grasās vakcināciju diskreditēt vēl vairāk

FotoVispirms valdība politiskas konjunktūras dēļ neiepirka vakcīnas un vakcinācija Latvijā tika novilcināta par četriem mēnešiem.
Lasīt visu...

6

Izejiet ielās, Levita kungs, sajutīsiet, ko tauta par jums domā

FotoLevits šodien runāja Saeimā. Runa bija tukša. Jautājums ir par redzējumu, Levita kungs. Par adekvātu redzējumu. Par to būs šis raksts. Mēs 30 gadus salīdzinām sevi ar sliktākajiem piemēriem. Priecājamies, ka mums iet labāk. Kā Levits šodien - ka mums IKP kritis mazāk. Es saku, ka es redzu citādāk. Un tagad par visu pēc kārtas.
Lasīt visu...

12

Tāda cilvēka viedoklis, kuram neskaidras cilmes preparāts, ko sauc par vakcīnu, nav pieņemams

FotoŠeit izteikts vienkārša cilvēka viedoklis. Cilvēka, kurš šobrīd ir pensionārs, sejas masku nenēsā un kuram neskaidras cilmes preparāts, ko sauc par vakcīnu, nav pieņemams. Protams, daudziem ir cits viedoklis un ceru, ka tam ir loģisks pamatojums.
Lasīt visu...

15

Es visu ko pieprasu un norādu, un lūdzu iedot man varu

FotoLevit, Kariņ, Pavļut, Raivi Dzintar ar saviem prievīšu varavīksnes draugiem un pārējie pie varas esošie ar Rinkēviču ložā. Nākamnedēļ ir jābūt atceltām maskām, 2 metriem, groziņiem un visam pārējam sviestam! Es to nelūdzu, es to pieprasu un norādu Jums, ka tas ir jāizdara nekavējoties. Ja pašiem bail pieņemt lēmumu, piezvaniet uz Briseli vai vēstniecību. Jums dos atļauju. Nākamnedēļ lai būtu lēmums.
Lasīt visu...

21

Ventspils paradokss: vēlētāji nomaina nevis Lembergu, bet gan... domes opozīciju

FotoPašvaldību vēlēšanas Ventspilī beigušās ar zināmu pārsteigumu: ne tajā, ka uzvaru svinēja “Latvijai un Ventspilij”, iegūstot vairāk balsu nekā visi pārējie saraksti kopā, — interesantais šoreiz redzams opozīcijas kampaņošanā un rezultātos.
Lasīt visu...

21

Drošības līdzeklis nedrīkst tikt izvēlēts kā iebiedēšanas vai iepriekšējas sodīšanas paņēmiens

FotoAtbilstīgi Kriminālprocesa likumam tiesībsargājošām instancēm ir pienākums vērtēt drošības līdzekļa piemērošanu saistībā ar cilvēktiesību normām. Personai piemērojams tāds drošības līdzeklis, kas pēc iespējas mazāk aizskar personas pamattiesības un ir samērīgs.
Lasīt visu...

21

Man vislabāk spēs palīdzēt Selma Levrence, jo viņa ir jauna, gudra, pieredzējusi un zina daudzas valodas

FotoPēc ilgām pārdomām par to, kas varētu kļūt par manu palīgu Saeimā, esmu izlēmis, ka tā būs Selma Levrence, un man ir liels prieks, ka viņa ir tam piekritusi.
Lasīt visu...

21

„Sargsuns” pazemīgi lūdz atlikt nodokļu reformu

FotoLatvijas Preses izdevēju asociācija (LPIA) aicina valdošo koalīciju atlikt nodokļu reformas uzsākšanu no 2021. gada 1. jūnija. LPIA uzskata, ka valsts pārvalde nav pietiekami informējusi sabiedrību, it sevišķi to sabiedrības daļu, kuru reforma skars tieši, ietekmējot tās finansiālo labklājību. Vēl nesen vēstulē vērsāmies pie jums ar bažām un problēmjautājumu uzskaitījumu, lai novērstu reformas negatīvo ietekmi uz mūsu nozari.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Viss sākās ar Šleseru!

Tvnet var lasīt Re:Baltica sagatavotu propagandas rakstu, kurā skaidri tiek pateikts, ka Latvijā baznīcas nedrīkst aizstāvēt kristīgās vērtības! Esmu pārsteigts, ar kādu naidu pret Baznīcām,...

Foto

Triju Zvaigžņu ordeņa komandieris Aivars Ozoliņš grauj Latvijas informācijas telpas kvalitāti

Pašlaik – Lielās dezinformācijas laikmetā – viens no svarīgiem uzdevumiem visiem, kuri darbojas informatīvajā telpā,...

Foto

Nākotnes vīzija par neiespējamo... (Turpinājums rakstam „Cilvēks tomēr nav saprātīga būtne”)

Nesen par to runāju un pat rakstīju. Šo var uzskatīt gan par turpinājumu jau teiktajam,...

Foto

Ceļā uz ļaužu ganāmpulku

Sākotnēji biju iecerējis rakstu ar konkrētām personālijām un pierādījumu bāzi zem katras tēzes, taču tad uzaustu milzu palagu. Turklāt  patiesība ir acu...

Foto

Vīlands piedāvā neētisku lobismu?

Ralfs Vīlands neapšaubāmi ir viens no sabiedrisko attiecību jeb tā dēvētās PR nozares dinozauriem, pamatlicējiem Latvijā. Neapšaubāmi ļoti ietekmīgs....

Foto

Cilvēks tomēr nav saprātīga būtne

Taisnība ir apgalvojumam, ka cilvēks ir divkājains primāts, kurš ietilpst zīdītāju klasē, bet par saprātu zinātnieki vēl strīdas. Es neesmu nedz...

Foto

Īpatnais pasažieru pārvadājumu iepirkums KNAB neinteresē

Labdien, vērsos KNAB ar iesniegumu sakarā ar NRA publikāciju, no kuras izriet, ka oligarhi dabūjuši valsts dotācijas pasažieru pārvadājumiem 500...

Foto

Dažas piezīmes uz vēlēšanu biļetena malām

1. Grand Prix par pašvaldību vēlēšanu komentāru es piešķirtu Gatim Eglītim. Ja ir kas tāds, kas var patikt JKP, tad...

Foto

Pirms bijušā kolaboranta, tagadējā politologa Skudras intervēšanas pārliecinieties, vai viņš nav paspējis piedzerties

Šajos laikos par politologu sauktā, okupācijas laikos par Komunistiskās partijas Centrālās komitejas Propagandas...

Foto

Absolūta saskarsmes impotence

Te mazs secinājums, izrietošs no vērojumiem. Pirms nedēļas ievietoju savā sejasgrāmatas profilā "pašiņu" ar atkailinātu plecu, kam pielipināta izdruka, kas apliecina "Teātra Vēstneša"...

Foto

Mīļā miera labad

Bieži no patriotiskām aprindām, īpaši tiem patriotiem, kuri dzīvo devīžu un dogmu varā, dzirdu, ka Latvijā ir jārunā tikai latviski, ka vienmēr un...

Foto

Jaunā iekšlietu ministre – sodīta par pretkorupcijas likumdošanas pārkāpumu, prioritātes nav saistītas ar iekšlietu nozares problemātiku

Valdība ir pārskatījusi ministru portfeļu sadalījumu, mainot par nozari atbildīgos...

Foto

Interesantas lietas Ventspilī gaidāmo pašvaldības vēlēšanu sakarā

Manās rokās patrāpījās laikraksta “Latvijas Avīze” šā gada 25. maija numurs, kur Māras Libekas rakstā “Gatavojas Ventspils “atbrīvošanai”” lasu,...

Foto

Kā nav kauna kandidēt uz domi un turklāt vēl Ventspilī: kandidāta atbildes uz jautājumiem

Katram, kurš sadomā kandidēt uz Ventspils domi, jānonāk starp Skillu un Haribdu:...

Foto

Demokrātijas caurais jumts

Mēdz teikt, ka kompromiss ir labs lietussargs, bet slikts jumts. Saeimas pieņemtais risinājums Varakļānu piederības jautājumā ļaus kaut kā, formāli saglābt situāciju pašvaldību...

Foto

Ar ko Garkalnes novada domes deputāts Mārtiņš Bērziņš atšķiras no bijušā domes priekšsēdētāja Mārtiņa Gunāra Bauzes-Krastiņa

Ja Garkalnes kritušais „karalis” Mārtiņš Gunārs Bauze-Krastiņš kampj un...

Foto

Kāpēc jūs man neticat, ka vakcinācija nav obligāta, tā ir brīvprātīga un neierobežo mūsu tiesības un brīvības

Covid-19 cilvēkus nešķiro - slimo visdažādākie cilvēki neatkarīgi no vecuma,...

Foto

Paldies, ka esam gatavi iestāties par tiesībām domāt arī ar savu galvu

Paldies Matīsam Kaļānam par iniciatīvu un visiem pārējiem par to, ka esam gatavi iestāties...

Foto

Uz vēlēšanām jāiet!

Mazais vēlētāju skaits iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās liecina par nepatiku pret esošo varu un sabiedrības neprasmi reizi četros gados lietderīgāk izlietot savu instrumentu –...

Foto

Jāmaina nevis citas valsts karogi, bet kas cits

Visi ir pieauguši cilvēki. Gribi - vakcinējies, gribi - nē. Svarīgāk ir - vajag atcelt ierobežojumus, un katrs...

Foto

Jānis Reirs ir sliktāks par izbijušu čekistu

Ja jūs jautātu - kāpēc esmu sācis tik ļoti neuzticēties "Vienotības" kartelim? Tāpēc, ka viņi ar Krišjāni Kariņu priekšgalā,...