Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   



Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

sociāli atstumtais

18.02.2017. 21:36

LATGALĒ ir latgaliešu valoda . punkts.
uzraksti uz pieminekļiem , ceļiem etc. ir jāraksta latgaliski ! Visas visādas citādas nodarbes ir kvalificējamas kā valsts nodevība !

Atbildēt

Jānis Sesks

18.02.2017. 10:22

Analītiskais birojs pie ķēmiem semelī pateiks, ko rakstīt uz pieminekļa.

Atbildēt

Yo

17.02.2017. 11:51

Lai starp latviešiem nebūtu strīdu, tam uzrakstam ir jābūt krieviski. Jo citādi būs kā tagad Ukrainas austrumos. Vai kā BBC filmā bija parādīts - labi tas nebeigsies. Separātismu un "avtonomejas" ideju atrisināt var tikai ar vienotas valodas palīdzību, tāpēc uzrakstam jābūt krieviski - lai visi saprot un nomierinās.

Atbildēt

Tučs

16.02.2017. 14:38

»

Stulbums kvadratā

Uzraksti visās Latvijas izloksnēs un dialektos,lai vairākums neko nesaprastu


Tu esi riktīgi stulbs čūlis - citu pagastu izloknes neesi spējīgs saprast. Dialekts apvieno radniecīgas izloksnes, bet to tev nav vērts skaidrot. Par literāro un rakstu valodu neizteikšos.

Atbildēt

Muižnieks, es nevaru klusēt

16.02.2017. 13:31

»

man, kā vēsturniecei, jāsaka

"Mūsdienu Latvijas teritorijā tolaik dzīvoja ciltis: lībieši, kurši, zemgaļi, sēļi...", kas kopskaitā bija tikai apm. 2/3 no latgaļu skaita


Bet mums bija Pirmās nakts tiesības !
Latgalietes bija visforšākā, bet zemgalietes, un lībietes visstulbākās. Kursietes kā no koka nokāpušas.

Atbildēt

Stulbums kvadratā

16.02.2017. 13:21

Uzraksti visās Latvijas izloksnēs un dialektos,lai vairākums neko nesaprastu???!

Atbildēt

Fēlis

16.02.2017. 10:41

Izbeidziet dirsties! Ja šito palasīs krievi, tas viņiem būs kā medusmaize. Skaldi un valdi. Velns parāvis, vai tad tik grūti vienu uzrakstu Latgalē uzrakstīt latgaliski!

Atbildēt

Vo

16.02.2017. 08:16

Te nav ko diskutēt. Uzrakstam uz pieminekļa ir jābūt tādam, lai arī nākamās paaudzes to varētu izlasīt. Tāpēc šim uzrakstam ir jābūt KRIEVU valodā! Līdz ar to, tiks novērsts arī strīds starp čiuļiem un čangaļiem.

Atbildēt

kas ir labāks - piders, čūlis vai krīvs?

15.02.2017. 22:04

»

ja kas

1. Latgales latvieši = čyuļi, baļtīši


Un kas ir latgaliešu vecākiem dzimušais dēls Edgars Rinkēvičs? Latgalietis, čūlis vai vienkāŗši piders?
Kas ir latgaliešu vecākiem dzimušais dēls Kārlis Streips? Streips cēlies no čūļu vārda strīpa, bet varbūt otrādi, ka no latgaliskās streipas radās čūliskā strīpa. Bet jautājums paliek - kas ir ASV latgaliešu tēvam un latgaliešu mātei dzimušais dēls Kārlis Streips?

Atbildēt

ja kas

15.02.2017. 21:49

1. Latgales latvieši = čyuļi, baļtīši.
2. [Latgolys] latvīši = latgaļi/latgalīši.
3. Muns vaciks so sacie: Čyuļs voi krīvs, vīns valns.

Atbildēt

čiulis

15.02.2017. 21:48

»

negudrojies, bet stāsti kā ir

Kas ir latgalieši? Daugavpils krievs ir latgalietis? Zilupes baltkrievs ir latgalietis


Zinu, ka par čangaļiem sauc tos latgaliešus, kuri aizmukuši prom no Latgales un ikdienā Latgalē nedzīvo.

Atbildēt

Čūļi Rīgā strādā RIMI, Maximā un servisos. Visas pārējās vietas aizņēmuši latgalieši un krievi

15.02.2017. 21:37

»

KGB

3.punkts ir vietā-cita kultūra ir un atpalicība ir, tāpēc tā ir juridiski jānosprauž, lai viss būtu skaidrs par Latgali un latgaliešiem, kuriem ir jāvārās savā kultūrā


Atpalicība vērojama tieši čūļos - latgalieši izkonkurē čūļus un tāpēc Rīgā pilnas ministrijas, valsts un pašvaldību iestādes ar latgaliešiem. Čūļi ir pastulbi, nezina angļu valodu, ir bez izglītības - latgalieši ir gudri, ar maģistra un doktora grādiem un tāpēc viņiem visas durvis atvērtas.

Atbildēt

A.P.

15.02.2017. 21:34

»

LTG - starptautiski atzīts latgaliešu valodas kods

>A.P...


Apsveicu! Apgalvojums "Latgalieši ir latvieši, kuri dzīvo Latgalē" tiek ievietots "Latviėšu idiotismu kolekcijā". Tā var izteikties tikai neglābjams idiots, runājot par etniskajiem jautājumiem.

Atbildēt

Bez faktiem un pierādījumiem

15.02.2017. 21:34

»

GTL-ZBS

Tipisks agresīva, neizglītota, aprobežota čangaļa murgs. Vēl tikai aizmirsts palielīties ar čangaļu vareno lomu LKP un garīgi atpalikušo iestāžu lielo skaitu Latgalē


Savukārt tu esi tipisks čūļu pipsis ar 9 klašu izglītību. Tev laikam nepatika atziņa, ka latgalieši nebalso par SC, jo Latgales krievi ir krievi un nevis latgalieši.

Atbildēt

KGB

15.02.2017. 21:20

»

LTG - starptautiski atzīts latgaliešu valodas kods

>A.P...


3.punkts ir vietā-cita kultūra ir un atpalicība ir, tāpēc tā ir juridiski jānosprauž, lai viss būtu skaidrs par Latgali un latgaliešiem, kuriem ir jāvārās savā kultūrā.

Atbildēt

GTL-ZBS

15.02.2017. 21:10

»

LTG - starptautiski atzīts latgaliešu valodas kods

>A.P...


Tipisks agresīva, neizglītota, aprobežota čangaļa murgs. Vēl tikai aizmirsts palielīties ar čangaļu vareno lomu LKP un garīgi atpalikušo iestāžu lielo skaitu Latgalē.

Atbildēt

Neļausim Latgalē nostiprināties krieviem un krievismam!

15.02.2017. 21:01

»

A.P.

Par to Latvijā pirmais rakstīja prof.Pēteris Zeile, atzīstot "latgaliešu" brīvprātīgi nesaprātīgo nonākšanu subetnosa statusā. "Latgaliešu" agresīvie seperātisti jauca gaisu jau 20.-30.gados Saeimā, MK. Zīmīgi (divkosīgi) ir tas, ka viņi nevēlās īstu neatkarību, bet tikai "kultūras autonomiju", viņu...


Kāpēc Latvijā krieviem "kultūras autonomijas" laukā ir vairāk autonomijas, tiesību un dažādu labumu, nekā latgaliešiem?
Krieviem valsts apmaksā TV, radio programmas, skolas, bet latgaliešiem gandrīz neko!

Atbildēt

LTG - starptautiski atzīts latgaliešu valodas kods

15.02.2017. 20:58

>A.P.
1. Latgalieši ir latvieši, kuri dzīvo Latgalē.
2. Latgalieši par SC nebalso (izņemot tos latgaliešus, kuru vidū ir Urbanovičs, Tutins, Elksniņš un šo deģenerātu radinieki) un par krievu valodu kā valsts valodu referendumā nebalsoja. To darīja krievi, ukraiņi un baltkrievi, jo Latgalē latviešu ir tikai 46%.
3. Latgale no pārējiem latviešu novadiem gandrīz 300 gadus bija šķirta un tāpēc latgaliešiem ir citāda kultūra nekā zemgaliešiem, kurzemniekiem, vidzemniekiem vai Sēlijas latviešiem.
4. Latgalieši ir latviešu tautas etnogrāfiska grupa un nevis subetnoss!
5. Latgaliešiem ir sava rakstu valoda:
https://likumi.lv/doc.php?id=164904
6. Separātisms parasti ir atbilde uz koloniālismu - šis likums darbojas jebkurā pasaules vietā. Pamēģini kādu apspiest, pazemot un pakļaut - saņemsi pretdarbību. Ja Rīga ar saviem likumiem nīcina ārā latgaliešu valodu, tad negaidi, ka latgalieši sēdēs klusi un mierīgi, un gaidīs līvu likteni (līvi ir somugru tauta, bet Rīgas latviešu un ulmanistiski-šovinistisko latviešu darbības dēļ ir praktiski iznīcināta līvu valoda, tauta un kultūra).

Atbildēt

A.P.

15.02.2017. 19:47

»

Arturs Priedītis

Kongresa simtgades sakarā lietderīgi būtu novērst latviešu tautas vēsturē vislielāko stulbību - latgaliešu subetnosa mākslīgo izveidošanos. Protams, ja latvieši ir spējīgi izdarīt kaut ko vērtīgu savā labā. Par latviešu tautas izcelsmi fundamentālākais faktu apkopojums ir izcilā vēsturnieka Indriķa ...


Par to Latvijā pirmais rakstīja prof.Pēteris Zeile, atzīstot "latgaliešu" brīvprātīgi nesaprātīgo nonākšanu subetnosa statusā. "Latgaliešu" agresīvie seperātisti jauca gaisu jau 20.-30.gados Saeimā, MK. Zīmīgi (divkosīgi) ir tas, ka viņi nevēlās īstu neatkarību, bet tikai "kultūras autonomiju", viņu materiālo apgādi atstājot "čuiļu" kompetencē. Tā tas turpinās joprojām, un gals tam nav redzams. Īpaši tagad, kad etnisko neattīstību papildina Rietumu ievazātā neoliberālisma un postmodernisma deģenerējošā iedarbība uz tautu, "valstī" ir krahs, un labākie cilvēki ir aizceļojuši.

Atbildēt

Arturs Priedītis

15.02.2017. 19:13

Kongresa simtgades sakarā lietderīgi būtu novērst latviešu tautas vēsturē vislielāko stulbību - latgaliešu subetnosa mākslīgo izveidošanos. Protams, ja latvieši ir spējīgi izdarīt kaut ko vērtīgu savā labā. Par latviešu tautas izcelsmi fundamentālākais faktu apkopojums ir izcilā vēsturnieka Indriķa Šterna (1918-2005) divās ļoti biezās grāmatās „Latvijas vēsture”. Pirmā grāmata ir veltīta 1180.g.- 1290.g., otrā – 1290.g.-1500.g. Abas grāmatas var droši slavēt kā visgrandiozāko panākumu Latvijas vēstures izpētē.
Vērtīgi ir tas, ka vēsturisko notikumu kopainā autors lielu uzmanību velta baltu un somugru cilšu etnoģenēzes procesam. Viņš vēlas noskaidrot, kad radusies latviešu tauta.Pirmais, ko viņš paskaidro, ir tas, ka „13.gs. vēl nevar runāt par latviešu tautu”. Mūsdienu Latvijas teritorijā tolaik dzīvoja ciltis: lībieši, kurši, zemgaļi, sēļi, latvieši jeb latgaļi, jo Indriķa hronikā etnonīmi „Lethi” un „Lethigalli” ir sinonīmi. Iespējams, lībieši sacīja „Lethi” vai „Lethigalli”. Savukārt lībiešu formas pārņēma vācieši. Skaidri zināms ir tas, ka latviešu jeb latgaļu cilts dzīvoja mūsdienu Vidzemē un mūsdienu Latgalē. Tāpēc XX gs. sākumā kaprīzi separātiskā nodalīšanās Latgalē un latgaliešos ir mākslīga un savā būtībā absurda etnopolitiskā rotaļa. Tie, kuri šodien sevi dēvē par latgaliešiem, ir tādi paši latvieši kā visi pārējie vidzemnieki. Absurda ir pamatetnosa kaprīzā pārvēršanās par subetnosu.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Sabiedrībai jau tagad ir iespējams saņemt no iestādes informāciju par ielūgto personu sarakstiem uz valstiski nozīmīgiem notikumiem

FotoRakstam „Nodokļu maksātājiem nav jāzina, kādi cilvēki par nodokļu maksātāju naudu tiek uz sarīkojumiem, kas tiek finansēti no nodokļu maksātāju naudas” lūdzam pievienot Kultūras ministrijas (KM) viedokli, kas ir šāds – jau spēkā esošie normatīvie akti nosaka kārtību, kādā regulējams jautājums par ielūgumu izsniegšanu uz nozīmīgiem kultūras pasākumiem:
Lasīt visu...

21

Kā pārvarēt lielo masu mediju krīzi

FotoPašlaik ne tikai Latvijā, bet daudzās valstīs tiek celta trauksme par lielo masu mediju krīzi. Informācijas apmaiņa starp cilvēkiem pamazām pārceļas uz sociālo portālu vidi, un lielo masu mediju loma kļūst aizvien maznozīmīgāka. Risinājums - ieguldīt masu medijos aizvien lielākas finanses, manuprāt, neko nemainīs. Nauda vienkārši tiks sabērta tukšā mucā.
Lasīt visu...

21

Augstskolas autonomijas anatomija: brīvā Latvijā brīva Universitāte

FotoLatvijas kā nacionālas valsts ar parlamentāru valsts iekārtu pamatus veido Vilhelma fon Humbolta idejas par zinātnes un izglītības vienotību un izglītības kā personas un tātad arī valsts veidotāju.
Lasīt visu...

21

Akadēmiskās sabiedrības atbaidošās tirādes

Foto2019.gada 17.augustā medijos bija lasāma informācija par t.s. akadēmiskās sabiedrības atklāto vēstuli premjerministram (vēstules tekstu publicēja šajā portālā). To parakstījuši augstskolu vadītāji, un vēstule pamatā ir vēlēšanās dot savu artavu LU pseidorektora Muižnieka mahināciju aizstāvēšanā. Taču reizē vēstule raksturo akadēmiskās sabiedrības drausmīgo stāvokli.
Lasīt visu...

12

Nacionālās apvienības vēstule premjeram par Sabiedrības integrācijas fonda darbības turpināšanas lietderību

FotoNacionālās apvienības “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (turpmāk – VL-TB/LNNK) frakcija jau vairākus gadus ar bažām vēro Sabiedrības integrācijas fonda (turpmāk – SIF) darbību. Neizpratni par SIF kritērijiem nevalstisko organizāciju pieteikto projektu izvērtējumam nereti pauž arī pašas NVO – piemēram, Gruzijas latviešu biedrība detalizēti pamatotā lūgumā izvērtēt SIF rīcību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Akadēmiskā sabiedrība premjeram: atbalstot tiesiskās reformas, aicinām neiejaukties Latvijas Universitātē

Latvijas augstākās izglītības un zinātnes institūcijas, atbalstot Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita izvirzīto stratēģisko mērķi – Latvijas...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 4. Atsacīšanās no cilvēka

Atsacīšanās no cilvēka un postcilvēka rašanās nav vienas dienas projekts, kā parasti saucam jaunas parādības bez vēsturiskajām saknēm. Vienas dienas...

Foto

Vispirms kvēls komunists vai VDK aģents, pēc tam aktīvs tautfrontietis un Saeimas deputāts

Šādu cilvēku Latvijā ir daudz, tikai par viņu okupācijas laika pagātni tiek klusēts....

Foto

Ģimenes medicīna laukos – papildspēkus gaidot, izdegusi un vientuļa

Pēdējā gada laikā arvien biežāk publiskā telpā dzirdam runas par akūtu mediķu trūkumu - te Stradiņos nav...

Foto

"Saskaņas" Nils nervozi pīpē Briselē: vara Rīgas domē slīd ārā no rokām

Rīgas mēra vēlēšanas ir izziņotas 19.augustā, un ir zināms, ka uz mēra amatu kandidē...

Foto

Cik ilgi līdz valsts apvērsumam Krievijā?

Pēdējās nedēļās masu medijus un sociālos tīklus pārpludina sirdi plosoši kadri no Maskavas, kuros redzams, kā maskās tērpti, bruņoti vīri...

Foto

Apspriežamie jautājumi

Biju nedaudz pārsteigts, kad saņēmu Saeimas ielūgumu piedalīties Baltijas ceļa gadadienai veltītā sarīkojumā. Patlaban celtniecības sezona rit pilnā sparā. Jābūt nopietnam iemeslam, lai ceļotu...

Foto

Preventīvais uzbrukums

Pēc tam, kad tapa zināms par Sergeja Skripaļa un viņa meitas noindēšanas mēģinājumiem, Amerikas Savienotās Valstis aizliedza ASV uzņēmumiem pārdot Krievijai jebkuras tehnoloģijas, kuras...

Foto

Sociālā revolūcija, visatļautības eskalācija un tās rezonanse

Kriminālā kapitālisma noziegumu brīvībā sods nedraud ne par ekonomiskajiem noziegumiem, ne par humanitātes noziegumiem.* Nesodamība stimulē visatļautību. Tas ir...

Foto

Muļķība

Jānis Miezītis grāmatā «Būt latvietim» jautā, vai muļķis var būt labs cilvēks, un pats atbild – nē. Muļķis neatšķir labu no slikta, derīgu no kaitīga,...

Foto

Ja mediji ir ceturtā vara, vai tiem nebūtu jāuzņemas arī vismaz ceturtā daļa atbildības?

Visi mēs esam dzirdējuši, cik ārkārtīgi nozīmīgu lomu demokrātiskā sabiedrībā ieņem mediji....

Foto

Valdības vasaras darbi

Parasti vasara ir atvaļinājumu laiks, kad visi atpūšas un priecājas par dzīvi. Atšķirībā no citiem gadiem šovasar politiķiem nesanāk īsti izbaudīt atvaļinājumu. Papildus...

Foto

„Izcilais LTV vadītājs” Belte septiņus mēnešus pēc atlaišanas nav bijis vajadzīgs nevienam darba devējam

Kad pagājušā gada beigās no amata tikai atlaists Latvijas Televīzijas vadītājs Ivars...

Foto

Vai patiesības sargsuns Eglītis no TV3 ir melnā PR stipendiāts?

Var jau būt, ka mūsu dienās kāds ir vēl tik naivs, ka tiešām tic – atsevišķi...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 3. Multikulturālisma un komunisma neiespējamība

Multikulturālismam un komunismam ir kopīgs liktenis – praktiskā neiespējamība. Ne multikulturālisms, ne komunisms nekad netiks praktiski realizēts. Abas koncepcijas...

Foto

Nākamgad aizliegs Zāļu tirgu?

Mīļie brāļi un māsas iekš Trimpus – šis mums var izrādīties nebūt ne tik retorisks jautājums. Paši zināt, kā tas ir: ēstgriba...

Foto

Manipulācijas

Emocijas ir loģikas ienaidnieks, emocijas liedz domāt loģiski un izdarīt saprātīgus secinājumus. Manipulācijas citam pret citu, vienai sabiedrības daļai ar citu sabiedrības daļu, viena uzņēmuma...

Foto

Pūļa gudrība, sabiedriskie mediji un valsts attīstība

2004. gada grāmatā “The Wisdom of Crowds” Džeimss Suroveckis (James Surowiecki) min virkni dažādu piemēru, kas rāda, ka sabiedrība kopumā...

Foto

Klusums Rīgas domē

Pēdējo nedēļu laikā maz dzirdams par iespējamām ārkārtas vēlēšanām Rīgas domē vai arī jauna mēra ievēlēšanu. Iespējams, Rīgas domē ievēlēto partiju deputāti ir devušies...

Foto

Vai Krišjānis Valdemārs un Krišjānis Barons latviešiem kā nācijai paredzēja 200 gadus?

To viņi rakstīja pirms 160 gadiem - 1859. gadā. Ņemot vērā šodienas valdības attieksmi...

Foto

Kas patiesībā notiek Latvijas Radio

Sabiedriskā medija žurnālistiem savā jomā jābūt vislabāk atalgotajiem valstī. Tas ir sapnis un mērķis, kuru jācenšas sasniegt un par kuru nekādu...