Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

sociāli atstumtais

18.02.2017. 21:36

LATGALĒ ir latgaliešu valoda . punkts.
uzraksti uz pieminekļiem , ceļiem etc. ir jāraksta latgaliski ! Visas visādas citādas nodarbes ir kvalificējamas kā valsts nodevība !

Atbildēt

Jānis Sesks

18.02.2017. 10:22

Analītiskais birojs pie ķēmiem semelī pateiks, ko rakstīt uz pieminekļa.

Atbildēt

Yo

17.02.2017. 11:51

Lai starp latviešiem nebūtu strīdu, tam uzrakstam ir jābūt krieviski. Jo citādi būs kā tagad Ukrainas austrumos. Vai kā BBC filmā bija parādīts - labi tas nebeigsies. Separātismu un "avtonomejas" ideju atrisināt var tikai ar vienotas valodas palīdzību, tāpēc uzrakstam jābūt krieviski - lai visi saprot un nomierinās.

Atbildēt

Tučs

16.02.2017. 14:38

»

Stulbums kvadratā

Uzraksti visās Latvijas izloksnēs un dialektos,lai vairākums neko nesaprastu


Tu esi riktīgi stulbs čūlis - citu pagastu izloknes neesi spējīgs saprast. Dialekts apvieno radniecīgas izloksnes, bet to tev nav vērts skaidrot. Par literāro un rakstu valodu neizteikšos.

Atbildēt

Muižnieks, es nevaru klusēt

16.02.2017. 13:31

»

man, kā vēsturniecei, jāsaka

"Mūsdienu Latvijas teritorijā tolaik dzīvoja ciltis: lībieši, kurši, zemgaļi, sēļi...", kas kopskaitā bija tikai apm. 2/3 no latgaļu skaita


Bet mums bija Pirmās nakts tiesības !
Latgalietes bija visforšākā, bet zemgalietes, un lībietes visstulbākās. Kursietes kā no koka nokāpušas.

Atbildēt

Stulbums kvadratā

16.02.2017. 13:21

Uzraksti visās Latvijas izloksnēs un dialektos,lai vairākums neko nesaprastu???!

Atbildēt

Fēlis

16.02.2017. 10:41

Izbeidziet dirsties! Ja šito palasīs krievi, tas viņiem būs kā medusmaize. Skaldi un valdi. Velns parāvis, vai tad tik grūti vienu uzrakstu Latgalē uzrakstīt latgaliski!

Atbildēt

Vo

16.02.2017. 08:16

Te nav ko diskutēt. Uzrakstam uz pieminekļa ir jābūt tādam, lai arī nākamās paaudzes to varētu izlasīt. Tāpēc šim uzrakstam ir jābūt KRIEVU valodā! Līdz ar to, tiks novērsts arī strīds starp čiuļiem un čangaļiem.

Atbildēt

kas ir labāks - piders, čūlis vai krīvs?

15.02.2017. 22:04

»

ja kas

1. Latgales latvieši = čyuļi, baļtīši


Un kas ir latgaliešu vecākiem dzimušais dēls Edgars Rinkēvičs? Latgalietis, čūlis vai vienkāŗši piders?
Kas ir latgaliešu vecākiem dzimušais dēls Kārlis Streips? Streips cēlies no čūļu vārda strīpa, bet varbūt otrādi, ka no latgaliskās streipas radās čūliskā strīpa. Bet jautājums paliek - kas ir ASV latgaliešu tēvam un latgaliešu mātei dzimušais dēls Kārlis Streips?

Atbildēt

ja kas

15.02.2017. 21:49

1. Latgales latvieši = čyuļi, baļtīši.
2. [Latgolys] latvīši = latgaļi/latgalīši.
3. Muns vaciks so sacie: Čyuļs voi krīvs, vīns valns.

Atbildēt

čiulis

15.02.2017. 21:48

»

negudrojies, bet stāsti kā ir

Kas ir latgalieši? Daugavpils krievs ir latgalietis? Zilupes baltkrievs ir latgalietis


Zinu, ka par čangaļiem sauc tos latgaliešus, kuri aizmukuši prom no Latgales un ikdienā Latgalē nedzīvo.

Atbildēt

Čūļi Rīgā strādā RIMI, Maximā un servisos. Visas pārējās vietas aizņēmuši latgalieši un krievi

15.02.2017. 21:37

»

KGB

3.punkts ir vietā-cita kultūra ir un atpalicība ir, tāpēc tā ir juridiski jānosprauž, lai viss būtu skaidrs par Latgali un latgaliešiem, kuriem ir jāvārās savā kultūrā


Atpalicība vērojama tieši čūļos - latgalieši izkonkurē čūļus un tāpēc Rīgā pilnas ministrijas, valsts un pašvaldību iestādes ar latgaliešiem. Čūļi ir pastulbi, nezina angļu valodu, ir bez izglītības - latgalieši ir gudri, ar maģistra un doktora grādiem un tāpēc viņiem visas durvis atvērtas.

Atbildēt

Bez faktiem un pierādījumiem

15.02.2017. 21:34

»

GTL-ZBS

Tipisks agresīva, neizglītota, aprobežota čangaļa murgs. Vēl tikai aizmirsts palielīties ar čangaļu vareno lomu LKP un garīgi atpalikušo iestāžu lielo skaitu Latgalē


Savukārt tu esi tipisks čūļu pipsis ar 9 klašu izglītību. Tev laikam nepatika atziņa, ka latgalieši nebalso par SC, jo Latgales krievi ir krievi un nevis latgalieši.

Atbildēt

KGB

15.02.2017. 21:20

»

LTG - starptautiski atzīts latgaliešu valodas kods

>A.P...


3.punkts ir vietā-cita kultūra ir un atpalicība ir, tāpēc tā ir juridiski jānosprauž, lai viss būtu skaidrs par Latgali un latgaliešiem, kuriem ir jāvārās savā kultūrā.

Atbildēt

GTL-ZBS

15.02.2017. 21:10

»

LTG - starptautiski atzīts latgaliešu valodas kods

>A.P...


Tipisks agresīva, neizglītota, aprobežota čangaļa murgs. Vēl tikai aizmirsts palielīties ar čangaļu vareno lomu LKP un garīgi atpalikušo iestāžu lielo skaitu Latgalē.

Atbildēt

Neļausim Latgalē nostiprināties krieviem un krievismam!

15.02.2017. 21:01

»

A.P.

Par to Latvijā pirmais rakstīja prof.Pēteris Zeile, atzīstot "latgaliešu" brīvprātīgi nesaprātīgo nonākšanu subetnosa statusā. "Latgaliešu" agresīvie seperātisti jauca gaisu jau 20.-30.gados Saeimā, MK. Zīmīgi (divkosīgi) ir tas, ka viņi nevēlās īstu neatkarību, bet tikai "kultūras autonomiju", viņu...


Kāpēc Latvijā krieviem "kultūras autonomijas" laukā ir vairāk autonomijas, tiesību un dažādu labumu, nekā latgaliešiem?
Krieviem valsts apmaksā TV, radio programmas, skolas, bet latgaliešiem gandrīz neko!

Atbildēt

LTG - starptautiski atzīts latgaliešu valodas kods

15.02.2017. 20:58

>A.P.
1. Latgalieši ir latvieši, kuri dzīvo Latgalē.
2. Latgalieši par SC nebalso (izņemot tos latgaliešus, kuru vidū ir Urbanovičs, Tutins, Elksniņš un šo deģenerātu radinieki) un par krievu valodu kā valsts valodu referendumā nebalsoja. To darīja krievi, ukraiņi un baltkrievi, jo Latgalē latviešu ir tikai 46%.
3. Latgale no pārējiem latviešu novadiem gandrīz 300 gadus bija šķirta un tāpēc latgaliešiem ir citāda kultūra nekā zemgaliešiem, kurzemniekiem, vidzemniekiem vai Sēlijas latviešiem.
4. Latgalieši ir latviešu tautas etnogrāfiska grupa un nevis subetnoss!
5. Latgaliešiem ir sava rakstu valoda:
https://likumi.lv/doc.php?id=164904
6. Separātisms parasti ir atbilde uz koloniālismu - šis likums darbojas jebkurā pasaules vietā. Pamēģini kādu apspiest, pazemot un pakļaut - saņemsi pretdarbību. Ja Rīga ar saviem likumiem nīcina ārā latgaliešu valodu, tad negaidi, ka latgalieši sēdēs klusi un mierīgi, un gaidīs līvu likteni (līvi ir somugru tauta, bet Rīgas latviešu un ulmanistiski-šovinistisko latviešu darbības dēļ ir praktiski iznīcināta līvu valoda, tauta un kultūra).

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kam ir izdevīgi popularizēt tautu izšķīšanu "kausējamā katlā"

FotoTautas brīvība ir atkarīga no nacionālās identitātes spēka. Identitāte ir vērtību sistēma. No vērtībām izriet griba un rīcība - nepakļauties apspiestībai, cīnīties, upurēties.
Lasīt visu...

15

Aizbraukt uz vietu ar skaistu skatu un izslāpušām acīm divatā skatīties uz klienta alkohola pudeli...

FotoPēc Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) statistikas 2019. gadā vadītāji alkohola reibumā izraisīja 173 ceļu satiksmes negadījumus (CSNg) ar cietušajiem, 14 CSNg ar bojā gājušajiem un 232 CSNg ar ievainotajiem. Pēc Eiropas Komisijas statistikas 2018. gadā Latvija pēc ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo skaita bija trešā valsts ES pēc Rumānijas un Bulgārijas.
Lasīt visu...

3

Lai novērstu uzmanību no izgāšanās ar kadastrālajām vērtībām, esam uzmeistarojuši slepenu projektu par jaunu tiesiskuma darba grupu

FotoPiektdien, 7. augustā, Tieslietu ministrija ir iesniegusi izskatīšanai Ministru kabineta sēdē ziņojuma projektu, kas paredz izveidot darba grupu ar valsts tiesisko drošību saistīto problēmjautājumu risināšanai.
Lasīt visu...

18

Neuzskatām par iespējamu piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas pasākumos, kas tiek organizēti svešā valodā

FotoEsam aicināti piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas raidījumos, ko organizē Latvijas sabiedriskie mediji, kas cita starpā iekļauj arī raidījumus, kas notiek svešvalodā, konkrēti - krieviski.
Lasīt visu...

6

Izliksimies, ka esam norūpējušies: valsts prezidenta Egila Levita paziņojums par vēlēšanām Baltkrievijā

FotoLatvija kā Baltkrievijas kaimiņvalsts pilnībā atbalsta baltkrievu tautas dziļo vēlmi dzīvot savā neatkarīgā, brīvā, demokrātiskā un tiesiskā Baltkrievijas valstī.
Lasīt visu...

12

Par dzīves mērķiem un jēgu

FotoKas mēs esam? Kāds ir mūsu dzīves mērķis? Kāda ir jēga cilvēces pastāvēšanai? Atbilstoši savām zināšanām un prāta spējām mēs meklējam atbildes uz šiem jautājumiem vai arī lieki nelauzām galvu ar šādām “muļķībām” un mierīgi dzīvojam tālāk. Tomēr šie jautājumi nav tik maznozīmīgi, kā tas varētu likties ikdienas darba steigas un problēmu pārņemtam cilvēkam. No tā, kādas atbildes mēs sameklējam uz šiem jautājumiem, lielā mērā ir atkarīga mūsu dzīve.
Lasīt visu...

6

Pamēģiniet mums noticēt, ka vislielākajā luterāņu draudzē viss ir gandrīz kārtībā

FotoRīgas Lutera draudze kategoriski noraida medijos izskanējušās interpretācijas par draudzes ilggadējo mācītāju Kaspara Simanoviča un Induļa Paiča darba attiecību pārtraukšanas iemesliem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par ko balsot vēlēšanās?

Vatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums...

Foto

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens...

Foto

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

Esam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību...

Foto

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā...

Foto

Pa iznīcības ceļu…

Kāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad...

Foto

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

Vides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības...

Foto

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

Pārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi...

Foto

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

Publiskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM)...

Foto

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

Jau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto...

Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

Liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim visas lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene....

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija, jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...