Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pieņemsim, ka mums ienāktu prātā aizvākt palielu baru cilvēku no redzesloka – tīri teorētiski. Protams, ka tāda rīcība ir kapitāli nepieņemama un nosodāma, bet varbūt, varbūt pieņemsim, ka mēs būtu kaut kāda reliģiska rakstura sekta, kurai ir gan pietiekami līdzekļu un sakaru, lai tādu lietu paveiktu, jo mūsu „Dievs”, sauksim to par „svētais lāpnesis”, to pieprasa un tādam „cēlam mērķim” mūsu iestādes būtu jau savus divsimt gadus strādājušas.

Viens no variantiem varētu būt, ka, tīri orientējoties pēc vislabākajām masu psiholoģijas metodēm, paziņojam, ka saules starojuma rezultātā ar kaut kādiem ķīmiskiem procesiem gaiss visur var pārvērsties par ļoti indīgu gāzu kokteili. Protams, ka labākais veids, kā aizsargāties no indīgā gāzu kokteiļa, ir pilnībā palikt visiem mājās.

Strauji panākam to, ka visā pasaulē mums piederošie mediji paziņo par milzu skaitu visās pasaules valstīs esošajiem indīgo gāzu saindētajiem, un nododam ziņu caur mums piederošām indīgo gāzu apkarošanas iestādēm, ka situācija ir kritiska uz katra soļa. Cilvēkiem nekas cits neatliek kā vien sēdēt mājās un lasīt mūsu paniku sējošās ziņas.

Nav grūti sameklēt simptomus indīgo gāzu kokteiļu upuriem, jo slimību, kurām raksturīgas problēmas elpot, temperatūras pieaugums, nogurums, ir jau pārpārēm. Pieņemsim, ka mums arī pieder iestāde, kura vēl pirms indīgo gāzu kokteiļu izplatības paziņo, kā noteikt, ka cilvēks cietis no tām, piemēram, meklējot dzīvsudrabu elpceļos – ļoti efektīvi, jo visur ir auto un caur to izplūdes gāzēm jebkurā gadījumā savs daudzumiņš dzīvsudraba visiem virmo.

Nevajag daudz, lai mūsu ziņas ar nepārtrauktiem sižetiem un pārslogotu mediķu attēliem būtu iebiedējušas cilvēkus gana daudz līdz tādam kolektīvās psihozes līmenim, ka cilvēkus sāk piemeklēt reāli fiziski simptomi un imūnsistēmas traucējumi, jo strādāt grūti, pārtikas nav. Protams, ka arī visas metodes, kā apieties ar šiem „gāzu upuriem”, mēs esam pasnieguši tik slīpēti, ka aizdomas, ka kaut kas īsti nav tīrs, maz kādam radīsies.

Tādā stāvoklī noturam cilvēkus pāris mēnešus, līdz tie jau nokļuvuši pastāvīgā baiļu stāvoklī un meklē izeju no tās, par kuru jau ilgstoši runā, ka to gatavo cītīgi mūsu pašiem piederošās iestādes.

Un tā mēs piedāvājam visiem mūsu vienreizējo risinājumu un glābiņu – vienreizēju tableti, kuru apēdot, cilvēka ķermenis adaptējas un vairs nav indīgo gāzu aizskarams. Ko gan mēs nevienam nesakam ir tas, ka ķermenī esošo dzīvsudrabu, kuru visi ar mūsu visai pasaulei izziņotajām metodēm identificē kā galveno cēloni visām kaitēm, pārveido par savienojumu, kas ir neskaitāmas reizes toksiskāks.

Tā kā visas valstis mūsu iespaidā jau ir panikā līdz galam un mūsu īpašā tablete steidzamības kārtā un bez jebkādām ierastajām analīžu metodēm ir vienīgais pieejamais līdzeklis, mēs to smuki izplatām pa visurieni.

Mēs tikai iesmejam, jo arī tie, kas lepni paziņo par mūsu tabletes drošumu un pārliecinoši labo iedarbību, ir mūsu pašu domubiedru grupas dalībnieki. Lai skaitu padarītu vēl prāvāku, atkal uztaisām kādu kārtīgu baiļu devu, ka banku konti tiks slēgti un aizliegts būs ārpus mājas ilgāk pa piecām minūtēm dienā uzturēties, ja neapēdīs mūsu tableti.

Tagad sēžam un skatāmies uz mūsu jau divsimt gadu plānoto lolojumu, kā lēnā garā, piespiedu brīvprātīgā kārtā neskaitāmi cilvēku pūļi mirst no saindēšanās, un tad sākam jau arī gatavot augsni, lai visiem paziņotu, ka „svētais lāpnesis” dos mūžīgo dzīvību un glābiņu no sērgām. Nedz mūs kāds var apsūdzēt par tablešu blakusefektiem, nedz arī mēs par tiem ļaujam kaut vienā medijā runāt.

Neesam jau diez ko maza iestāde, jo pieminam mūsu Pirmā ķēniņa 1014. gadā doto vēsti. Pieņemsim, ka pārsvarā strādājam Baltimorā un sevi dēvējam par mūsu pirmā ķēniņa vārdā karojošajiem „bruņiniekiem”, visi mūsu asociēto iestāžu darboņi ir virkne ķīmiķu un tā jau savus 200 gadus. Visbiežāk mūs dēvē par „neatkarīgo skotijas celtnieku brigādi”.

*Jebkāda līdzība ar reāli eksistējošu iestādi vai aktuāliem notikumiem sabiedrībā un politikā ir tikai nejaušība.

*Autoram nav nekādu sakaru ar vai dalības reāli eksistējošā iestādē, kura varētu nejaušības pēc atbilst kādam no tekstā minētajiem to raksturojošiem faktoriem, iezīmēm vai to veiktām darbībām.

*Tekstā minētais ir fikcija un nav uzskatāms par reālu aicinājumu uz vardarbību vai genocīdu, kā arī teksta saturs nav paredzēts tādu darbību glorificēšanai vai attaisnošanai.

Novērtē šo rakstu:

65
8

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Tiesībsarga vēstule “Amnesty International” Eiropas reģionālā biroja direktoram Nilam Muižniekam: par jūsu organizācijas apmelojošajiem paziņojumiem

Foto2022. gada 26. jūlijā organizācija “Amnesty International” nāca klajā ar paziņojumiem par situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, norādot, ka laikā, kad Latvija uzņēma 34000 patvēruma meklētājus no Ukrainas, uz Latvijas-Baltkrievijas robežas cilvēki no Irākas un Afganistānas, t.sk. bērni, tika atstāti pašu ziņā mēnešiem ilgi aukstos laika apstākļos mežā, kas organizācijas ieskatā norāda uz necilvēcīgu apiešanos un pat spīdzināšanu. “Amnesty International” uzskata, ka nav pieļaujama ārkārtējās situācijas pagarināšana uz robežas ar Baltkrieviju, jo tas ierobežo saņemt starptautisko aizsardzību personām, kurām tā nepieciešama, neatkarīgi no šo personu izcelsmes un veida, kā viņas ieceļo valstī.
Lasīt visu...

21

Labklājība

FotoDzīvojam laikā, kad aktīvi un strauji tiek formatēta cilvēku apziņa, mainīta vārdu nozīme un jēdzienu saturs. Pārsvarā – cilvēku degradācijas, paverdzināšanas un iznīcināšanas nolūkā. Mēs visi domājam kādā valodā, attiecīgi – mainot vārdu nozīmi, var ietekmēt mūsu domāšanu. Bet šoreiz ne par to. Tā ir vesela zinātne, kuru sauc par NLP (neirolingvistiskā programmēšana jeb – smadzeņu skalošana). Šoreiz es vēlos vērst uzmanību uz to, ko mēs saprotam ar vārdu “labklājība”.
Lasīt visu...

6

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

FotoStraujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta pilnveidotā mācību pieeja. Gaidāmais mācību gads paredz jaunās pieejas ieviešanu 3., 6., 9., 12. klasei. Neraugoties uz to, ka pārejas periods tuvojas noslēgumam, pedagogi norāda uz mācību materiālu trūkumu. Kā skolotāja varu tikai piekrist, ka, ieviešot jauno saturu, primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību. Līdzīgi kā ar mācībām tikai valsts valodā – mēs apzināmies, ka rīcībai patiesībā bija jābūt krietni ātrāk, un to, cik būtiski nepalaist garām iespēju labot iepriekš neizdarīto. Arī mācību līdzekļu jautājumā notiek aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību.
Lasīt visu...

21

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

FotoPēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja vēlēšanas notiktu tūlīt.
Lasīt visu...

21

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

FotoRīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā iebrauc. Tam par iemeslu var būt pietiekami lielais rīdzinieku skaits, kuri nav apmierināti nedz ar dzīvi pilsētā, nedz ar dzīves kvalitātes progresu laika gaitā. Kopš gadsimta sākuma straujāko attīstību Baltijas galvaspilsētu vidū piedzīvojusi Viļņa. Jau šobrīd Viļņa ir Baltijas lielākā ekonomika un bagātākā pilsēta; turpinoties līdzšinējai tendencei, iedzīvotāju skaita ziņā Viļņa var apsteigt Rīgu jau 2025. gadā.
Lasīt visu...

21

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

FotoPilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru iedzīvotāji ir visvairāk apmierināti ar dzīvi pilsētā, pārliecinošā vairākumā ir bagātākās pilsētas, tai skaitā Cīrihe, Kopenhāgena un Stokholma, kur pašvaldībām brīvi līdzekļi pilsētvidei. Kā ar pilsētas budžeta iespēju audzēšanu veicas Rīgai?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Publiskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24....

Foto

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

Ar pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta...

Foto

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Cienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs)...

Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...