Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Redzot, ka Latvijas aizsardzības ministra izstrādājums Andris Sprūds (Progresīvie) pēdējā laikā nodarbojas ar Aizsardzības ministrijas personāla tīrīšanu un papildināšanu ar daudz progresīvākiem darbiniekiem, pieņemu, ka tas notiek saskaņā ar Latvijas Republikas tiesību aktiem, piemēram, Darba likumu, un kādiem citiem normatīvajiem aktiem.

Man kā “darbaļaužu” tiesību aizstāvim un profesionālam juristam arvien biežāk nākas uzklausīt aizsardzības resora darbinieku lūgumus sniegt skaidrojumus un konsultācijas par to, kā aizsargāt viņu kā darba ņēmēju tiesības, ja darba devējs nepamatoti atbrīvo vai aizskar darbinieku ar naidīgu un neētisku attieksmi.

Vecrīgā Andris Sprūds jau labu laiku ir pazīstams ar savu izsmalcināto mobingu un bosingu pret saviem kolēģiem un padotajiem. Pieļauju, ka šīs nav viņa vienīgās spējas. Turklāt ir kļuvis zināms, ka mūžam paranoiskais Sprūds, iespējams. patstāvīgi vāc kompromitējošu informāciju par visiem, turklāt ne tikai par neērtajiem darbiniekiem, bet arī par “draugiem”, bieži vien izmantojot diktofona un viedtālruņa piedāvātās iespējas.

Atsevišķi darbinieki ir noraizējušies par to, ka attiecīgie sarunu ieraksti var tikt izmantoti pret viņiem, ja gadījumā nāktos oponēt aizsardzības ministram. Kāds no maniem klientiem ir ticis brīdināts, ka tās sarunas ieraksts, kas ar Andri Sprūdu notikusi visai augstos toņos, varētu tikt izmantota kā pierādījums, ja gadījumā nāktos darba tiesiskās attiecības risināt tiesā.

Man tiek jautāts, vai Andris Sprūds drīkst to darīt?

Nu redziet, personas balss ieraksta veidā, ja to var attiecināt uz identificētu vai identificējamu personu. ir personas dati, un audioieraksta veikšana, ierakstot personu sarunu, ir personas datu apstrāde. Tātad uz šādu audioierakstu var attiekties personas datu aizsardzības noteikumi.

Sanāk, ka Andris Sprūds slepeni ierakstīt sarunu darba vietā drīkst tikai tad, ja tam ir attaisnojams mērķis, piemēram, ja viņš grib atklāt pretlikumīgu darbību. Piemēram, lai neaizmirstu, kas sarunāts ar Elīnu Egli-Ločmeli vai Viesturu Silenieku. Šie abi personāži pēc dronu koalīcijas nodibināšanas ir kļuvuši par Andra Sprūda pastāvīgajiem apmeklētājiem. Par to, kāpēc Elīna tik bieži uzturas Aizsardzības ministrijā, varat paši izlasīt šeit: https://pietiek.com/raksti/kurs_maksa_elinai_eglei-locmelei/.

Savukārt saskaņā ar datu aizsardzības nosacījumiem Andrim Sprūdam ir jāņem vērā tas, ka, nododot audioierakstu tiesībsargājošām iestādēm, personas dati nedrīkst būt pārmērīgi, proti, jāiesniedz tikai tā audioieraksta daļa, kura atklāj iespējamo pārkāpumu, savukārt daļa, kura uz to neattiecas vai atklāj citas privātās dzīves detaļas, ir jādzēš.

Tiesu praksē ir bijuši neskaitāmi gadījumi, kad arī tiesa vērtējusi slepenu sarunu ierakstīšanu un atzinusi, ka no datu aizsardzības vispārējās nostājas ir iespējams atkāpties, ja sarunas ierakstītājs darījis to savu interešu aizsardzībai. Bet visticamāk Andris Sprūds jau to nekad nedarītu savu interešu nolūkā, vai ne, Andri Sprūd? Tev rūp tikai valsts intereses un drošība, vai ne?

Sanāk, ka Andris Sprūds drīkst veikt slepenu sarunas ierakstīšanu, ja tas ir darīts, lai atklātu pretlikumīgu rīcību, savai interešu aizstāvībai un pretlikumīgās rīcības atklāšana ir nozīmīgāka par personas datu aizsardzību. Saskaņā ar likumu viņš drīkst veikt slepenu sarunu ierakstīšanu, lai aizsargātu savas tiesības, ja pastāv būtisks to aizskāruma risks. Turklāt viņš šos ierakstus drīkst iesniegt kā pierādījumu Valsts darba inspekcijā, policijā vai tiesā un nevis, lai kādu, piemēram, šantažētu.

Saskaņā ar likumu Andris Sprūds slepeni ierakstītās sarunas nedrīkst publicēt sociālajos tīklos vai citā veidā darīt publiski pieejamu balss ierakstu, tai skaitā, izplatīt darba kolektīva ietvaros. Turklāt viņš nedrīkst veikt pārmērīgu un nepamatotu datu apstrādi, iesniedzot balss ierakstus, kas nav saistīts ar savu tiesību aizsardzību.

Tā, lūk, diemžēl, bet Andrim Sprūdam ir visas likumīgas tiesības staigāt apkārt ar ieslēgtu diktofonu. Tāpēc, mīļie draugi, runājot ar Andri Sprūdu, it sevišķi zem četrām acīm, atcerieties, ka jūsu saruna, iespējams, tiek ierakstīta.

Novērtē šo rakstu:

113
4

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Krievijas aktivitātes var uzskatīt par šokējoši efektīvām, un Latvijas „sabiedrisko” mediju mērķtiecīgā kampaņa par krievu valodu šobrīd jāskata šajā kontekstā

FotoDrošības eksperti vienbalsīgi norāda uz to, ka pēc kara sākuma Krievijas izlūkošanas un hibrīdoperāciju mērogs Eiropā ir krasi pieaudzis, ieskaitot operācijas, kuru agresivitāte ziņā pārspēj aukstā kara līmeni, - tādas kā sabotāžas, fiziskas provokācijas un tamlīdzīgi.
Lasīt visu...

21

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

FotoDeklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan tas saskan ar to, ka Ukraina pati joprojām saņem naudu no Krievijas un ļauj Krievijai transportēt gāzi caur Ukrainas teritoriju, bet neviens latvju bāleliņš par to pat nav iepīkstējies ES parlamentā?
Lasīt visu...

21

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

FotoAtsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!" vietnē, informēju, ka saskaņā ar spēkā esošo likumu algu publiskošanas lietā Saeimas deputāti rāda priekšzīmi un Saeima Ģirta Valda Kristovska kā tautas priekšstāvja atlīdzību - tāpat kā visu citu tautas priekšstāvju Saeimā atlīdzības - publicē katru mēnesi internetā.
Lasīt visu...

18

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

FotoĢirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik mēnesi, jo no tā būšot "ieguvums sabiedrībai".
Lasīt visu...

6

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

FotoPubliskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri īstenoti ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu. Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) skaidro kārtību kā notiek projektu apstiprināšana un izlietotā publiskā finansējuma uzraudzība.
Lasīt visu...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...