Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šajās dienās jubilejas ir diviem “izciliem” Latvijas ekonomikas (izsaimniekošanas) darboņiem – Kārlim Krastiņam un Haraldam Velmeram (attēlā). Kad viņi, ēdot smalko jubilejas kūku, žagojas, viņus, visticamākais, piemin izputinātā „Liepājas metalurga” darbinieku ģimenes, kas vakariņām vietējā „Lidlā” nopērk lētākos produktus.

Tā kādā Valpurģu naktī ar pustukšu vēderu tapis šis scenārijs seriālam “Latvijas izshēmošanas Čižiks un Pižiks” un konkrēti 1.sērijai  “Ar Bordānu uz jauno Skultes krastiņu” un 2.sērijai “Kārlēns apmāca Haraldu. SIA “Latvijas ekonomika” nonāk nāves ēnā”. Protams, jebkādas sakritības ar realitāti šajā tekstā ir paša lasītāja fantāzijas vai  urdošas vainas apziņas augļi.

Šajās vēlēšanās daži ministri kļūst par bezdarbniekiem. Bet ko tur raudāt, iesāktie projekti gan jau nesīs kādu siltu vietu vai noderīgu lietu. Viens no tādiem ir BordānJanka, kam ir tāds kā pusčoms Kārlēns. Kad pirms mēneša uz protesta akciju pret iecerēto Skultes sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) termināli bija ieradušies aptuveni 200 cilvēku (daudz solīdu ģimeņu, nevis kaut kādi plakanzemes folijcepurītes, kā protestētājus mēdz apsaukāt), viens no plakātiem vēstīja: “Ziedojums Bordānam, peļņa Ragaušam, rēķini mums!”

Bordāns, protams, ir redzamā daļa. Bet ir arī neredzamāki darboņi kā Kārlis Krastiņš, ko ar Bordānu saista siltas saites vēl no tādu „Black Duck” čehu pseidoinvestoru-krāpnieku laikiem (kur Krastiņš bija viens no neveiksmīgas šaha spēles laidņiem). Kad sagribējās izreiderēt „Olainfarmu”, čehu investoriem bija nodrošināta tiešā līnija pie tieslietu ministra. Kad fakts nonāca atklātībā, nācās “samudrīties” un skandāliņu paslaucīt zem Tieslietu ministrijas jau tā pieķēzītā tepiķīša.

Tikmēr Krastiņš gāzē tālāk un aktīvi pieslēdzas Skultes terminālim. Gaitas Zemessardzē, ko kādā rakstā plātīgi sauc par savu izaugsmes ceļu, nākas pārtraukt, jo kāds nu tur zemessargs ar krimināllietām (vismaz likums Latvijā šādiem cilvēkiem tēvzemes sardzes rindās nepieļauj būt). Nieks ar visu Zemessardzi, ja var tikt pie stratēģisku objektu shēmošanas - tur Kārlēna izmanīgās shēmošanas iemaņas novērtē vairāk. Zemessardzē bija jārāpo pa zemi, bet te – tik vien kā jāprot nogulties zem pareizās politiskās līnijas.

Kārlēnam ir risinājums – viņš „Twiterī” iesaka Baltijas jūrā būvēt vēl 5-7 jaunus termināļus! Tas nekas, ka protestētāji Skultes LNG nosaukuši par OIK2. Tas nekas, ka Krastiņš ir nederīgs Zemessardzei. Piepildās tomēr kāds  sapnītis. Visa Baltijas jūra pilna ar LNG termināļiem. Bet dažas kabatas – ar rubļiem, dināriem un inflētiem eirikiem, kā arī nekur nedeklarējamiem bitkoiniem. Sērija beidzas puslīdz traģiski – saplīst Kārlēna iemīļotā krūzīte ar Latvijas armijas logo. Peļņas iespējas paliek. 

Kad Kārlēnam ar jauno normālāko un domājošo valdības sastāvu sāk savā gāzes rūpalā neveikties, cerams, viņa rociņu saprotoši patur 2.sērijas rezervists, draugs Haralds Velmers. 

Haralda māksla grozīties ap SIA “Latvijas ekonomika” patiesā labuma guvējiem ir daudz labāka par jebkuru universitāti, kur viņi nav mācījušies. Haralda spilgtākais uznāciens uz skatuves bija izcili nekaunīgā  debija „Liepājas metalurga” administrēšanā. 

Mediji vēstīja, ka par šo darbiņu, administrējot „Liepājas metalurgu”, 2014. gadā esot saņēmis miljonu eiro. Turklāt, rūpējoties par ģimenes labklājību, Haralds mēģinājis nodrošināt arī savai sievai Annai labu rūpalu, “izkārtojot” viņai „Liepājas ostas LM” maksātnespējas procesu, kas gan beidzās neveiksmīgi. Tikmēr „Metalurga”  noadministrēšana pašam Haraldam bija veiksmes stāsts, izbraucot sveikā uz Latvijai stratēģiski svarīga uzņēmuma izsaimniekošanas plāna un palielinot bezdarba statistikas rādītājus pilsētā, kurā piedzimst vējš.  

Palaidnis Haralds 2020. gadā (esot AS „Olainfarm” padomes locekļa amatā) izpelnās advokātu padomes rājienu. Saistībā ar kādas personas lūgumu izvērtēt Haralda “rīcību saistībā ar darbošanos interešu konflikta situācijā, klienta informācijas nodošanu pretējai pusei un atlīdzības pieprasīšanu no klienta nevis personīgi, bet gan izmantojot SIA un tās izrakstītu rēķinu, ko zvērināti advokāti nav tiesīgi darīt”.  

Sapnītis par „Olainfarm” kontroles iegūšanu Haraldam gan rezultējās murgā, jo iedzīvojās bloķētos kontos un pret sevi uzsāktā krimināllietā, kā arī sašmucēja reputāciju. Taču pieminēšanas vērti ir plāna gaitā izmantotie instrumenti, shēmās iepinot valsts institūciju darboņus tā, ka paši pēcāk klupa savos pinekļos un dabūja punus, uzkāpjot uz saviem grābekļiem.  

Neskaitot psiholoģiskās manipulācijas ap mantiniecēm, iekšējās informācijas nopludināšanu/tirgošanu, Haralds ar tiesu izpildītāju un notāru palīdzību mēģināja arī izdabūt sev un draugam Kārlēnam no „Olainfarm” iespaidīgas kompensācijas atlaišanas gadījumā (nodrošinot sev vismaz drošības spilvenu, ja sākotnēji iecerētā shēma neizdodas).

Taču kā jau īstā asa sižeta stāstā parādās arī sliktais policists – Kāpostiņš (kura uzvārds ironiski saskan ar darbības metodēm un mīlestību pret čaukstošo). Haralda čoms un medību biedrs, kurš darbojies Valsts policijā, domājot, ka tā arī ir SIA. Abiem kopā (vai atsevišķi) esot radusies ideja inscenēt draudus Haralda veselībai un dzīvībai. Tas palīdzēšot tikt pie informācijas no oponentiem – iekārojamā „Olainfarm” mantinieču strīdā iesaistītajām māsām un, iespējams, arī citām personām, kas traucēja raitai plāna izpildei. 

Šī spīdošā ideja pavēra vēl vairāk iespēju pēc Pāvela Rebenoka nāves, kad parādījās izdevība veikt operatīvās un procesuālās darbības pret oponentiem. Iesniegumus pēc patikas esot rakstījuši dažādi haraldi, judži un citi mūdži, lai kāpostiņi (šeit domātas arī Kāpostiņa padotās personas) varētu piekļūt stratēģiski svarīgai informācijai un rosināt kriminālprocesus.  

Haralda draudziņa Kāpostiņa vārds parādās arī saistībā ar lomu kāda citā “kases grāvējā” – Mārtiņa Bunkus slepkavības lieta. Nogalinātā advokāta ģimene izteikusi aizdomas, ka notiekot mēģinājumi ietekmēt slepkavības lietas izmeklēšanu. Viņi minējuši, ka “iespējams, pieļauta informācijas noplūde, kukuļošana un mēģinājumi ietekmēt lieciniekus”. „Nekā personīga” pauda, ka saistībā ar šo Bunkus slepkavību esot atstādināts augsta ranga policists slepkavību izmeklēšanas nodaļā – Haralda draugs Kāpostiņš. Pret viņu sākta disciplinārlieta. Bet abi apcietinātie - Uļmans un  Babenko nolieguši, ka viņiem būtu kāds sakars ar iespējamo liecinieku iebiedēšanu vai pat policistu uzpirkšanu (būtu gan slimīgi naivi cerēt, ka viņi to apstiprinās). 

Pasaki, kas ir tavi draugi, un es pateikšu, kas esi tu. Par Haraldu un Kārlēnu var pateikt daudz. Un cerams, ka jubilāri šodien nav vientuļi, bet ciešā draugu lokā nopūš dzimšanas dienas svecītes un uzdzied “Palīdzi man bēdas ciest, es tev palīdzēšu medu ēst”. Tomēr apaļajā jubilejā novēlam beigt shēmot, krāpt un izkrāpt un tā vietā nodoties godīgam darbam, lai dzimšanas dienas pavadītu mierīgi un harmoniski.

Novērtē šo rakstu:

127
9

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ausīs arī mūsu saule

FotoMotoklubs „Dieva suņi” 20. novembrī savā Twitter kontā publicēja tvītu ”Tā saucamais “urā patriotisms” ir pretīgs ar to, ka viņš balstās un mītiem, puspatiesībām un meliem, kas ļoti kropļo cilvēkiem realitātes apziņu. “Latvieši ir stipra tauta”, ar ko stipra? Ar to, ka okupekļus jauc 2022.g.,nevis 1991.g., vai 2014.g.(Krimas aneksija). Stipra?”. Tvīta saturs noteikti kādā radīja aizvainojumu un pārdomas. Vai abus.
Lasīt visu...

21

Ekonomikas ministrei un valdības vadītājam jāuzņemas politiska atbildība par situāciju enerģētikā

FotoValdības rīcība sakarā ar AS "Sadales tīkli" regulatoram iesniegto jauno tarifu projektu ir bezatbildīga, un publiskie paziņojumi atgādina zināmo manipulācijas metodi par "labo policistu" un "slikto policistu".
Lasīt visu...

21

Lūk, cik enerģiski mēs skaldām matus

FotoBiedrība “Latvijas Mediju ētikas padome” (LMĒP), kas apvieno 44 mediju asociācijas un individuālus medijus, triju gadu laikā ir sniegusi atbildes vairāk nekā 150 iesniegumiem no iedzīvotājiem un organizācijām par iespējamiem mediju ētikas pārkāpumiem un 51 gadījumā sagatavojusi detalizētu izvērtējumu sūdzībai un atzinumu.
Lasīt visu...

21

Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini

FotoArmands Puče „Ar baltiem cimdiem”. Izcils eksemplārs. Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini. Klauzula viena - jebkuras šaubas tiek tulkotas pa sliktu apsūdzētājam. Ar frāzēm –" varētu likties", "varētu secināt", " izskatās ka", "varētu bažīgi iztēloties, ka".
Lasīt visu...

21

Sports visa mūža garumā ir veselības pamats

FotoLaika sprīdis, kad politiķi cenšas izveidot valdību, ir vienīgā iespēja viņiem iedvest, ka valsts nav sadalāma 15 nozaru klucīšos (ministrijās), kas katra atbild par savu jomu, nekad neinteresējas par citas ministrijas esamību, bet ja saņem kādu  citas ministrijas sastādītu likumprojektu, Ministru kabineta noteikumus vai mazāk svarīgu dokumentu, tad šo rakstu darbu nīdē laukā vai vismaz piesārņo ar tik  daudz birokrātiskām prasībām, ka jaunievedumam ir tikai bremzes iedaba. 
Lasīt visu...

21

"Sadales tīkla" tarifu celšana kā slēpts nodoklis graus iedzīvotāju un uzņēmēju maksātspēju

FotoZaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti aicina nepieļaut krasu elektroenerģijas pārvades tarifa celšanu, kas kā slēpts nodoklis būtiski negatīvi ietekmēs iedzīvotāju maksātspēju un Latvijas uzņēmēju konkurētspēju.
Lasīt visu...

12

Džeks, kurš pieliek mūli kā mērkaķis, ir patriots?

FotoLabrīt. “Patriotu nedēļa” ar citas valsts karodziņiem Lāčplēša dienā un citu valstu tankiem 18. novembrī krastmalā ir galā, var turpināt ierasto ikdienu ar šņabi galvenajās pārtikas lielveikalu rindās un statistiku, kas apstiprina alkoholismu vai nerūpēšanos par bērniem.
Lasīt visu...

12

Paziņojums par enerģētisko situāciju valstī

FotoNeraugoties uz veiktajiem pasākumiem, lai kompensētu apkures un elektroenerģijas izmaksas mājsaimniecībām, par oktobri saņemtie rēķini, salīdzinot ar iepriekšējo apkures sezonu, ir vairākas reizes lielāki. Taču maznodrošināto Latvijas iedzīvotāju ienākumi saglabājas nemainīgā līmenī.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par cilvēka nemirstību, kas ir medicīnas nesasniedzamais mērķis

Laika ass ir nežēlīga nākotnes pāreja pagātnē. Cilvēks alkst uzzināt nākotni, parasti viņš interesējas par nākotni savas prognozējamās...

Foto

Prātojums par diagonālēm

Pagājusī nedēļa uzrādīja zināmu bremzēšanos valdības veidošanas gaitā. Lai arī premjerkandidātam pagaidām nav Satversmes 56. panta kārtībā izsniegta aicinājuma uz Ministru kabineta sastādīšanu, uzvedās...

Foto

Prezidenta uzdevums ir izvirzīt premjera amata kandidātu, nevis norādīt partijām, ko tām darīt

Valdības veidošanas sarunas nevedas. “Jaunās vienotības” valdes priekšsēdētājs Krišjānis Kariņš par šo procesu...

Foto

Noticiet man - es tagad lasu Satversmi kā pilsonis

Valsts ir nācijas mājas, bet tās pamatlikums Latvijai – Satversme – ietver nācijas kopdzīves būtiskākos noteikumus, balstītus kopīgās vērtībās,...

Foto

Prezidents Egils ir jocīgs un galīgi neciena ģimenes vērtības un tradīcijas

Kad tad atkal ir noticis. Un ar Egilu un viņa kanceleju notiek. Čalis ar savu...

Foto

Valsts ir slikta, cilvēki ir slikti, pensionāri ir slikti, vēlētāji ir slikti, Lāčplēša diena ir slikta, es gan esmu lielisks

Šis būs personisks ieraksts. Un neapvainojieties....

Foto

Antropoloģisks pētījums

Vai atceramies sabiedrībā pazīstamos indivīdus, kuri saviem uzvārdiem lika prievārdus ar mērķi panākt aristokrātisku skanējumu? Visi ņirgājās par Fon Kalmanoviču un De Vaškeviču, turpretim...

Foto

Liberālās demokrātijas apdraudētība kā tās leģitimitātes pamats

Ir viena uzskatu pārbaude, kas būtu jāveic ar sevi katram pilsoniski aktīvam cilvēkam. Tātad jums — šīs slejas lasītājam...

Foto

Kas Pīlēnam deva tautas mandātu veidot valdību? Kurš? Pareizi, neviens!

Sākšu ar jautājumu. Vai man vienīgajam šķiet, ka kaut kas nav kārtībā ar zaļo bildi, nu...

Foto

Mēs visu ļoti rūpīgi rečekojām un noskaidrojām, ka Bārbijas Kens nav stāvoklī, - ziedojiet mums naudu, lai mēs varam turpināt!

Jūnija vidū konservatīvi noskaņotā humora vietne...

Foto

Žetonu piešķiršanas kārtība

Šodien “Neatkarīgajā” Elitas Veidemanes un Rolanda Pētersona intervija ar Valsts prezidentu Egilu Levitu. Tā nav tipiskā draudzīgā intervija, kur ilgā sarunā norunātais sakompilēts...

Foto

Viņš NEKAD nebūs mans prezidents

Egils ir atmodies no letarģiskā miega. Sveicot 14.Saeimu, viņš uzkāpa kancelē un zibeņoja....

Foto

Tikai nesmejieties skaļi, es došu dažus padomus par veselības aprūpi

Kustība "Par!" Veselības ministrijas politiskajā vadībā bijusi visus četrus 13. Saeimas sasaukuma gadus - divus gadus Ilze Viņķele, divus - es. Esam...

Foto

Beidzot ir gala lēmums saistībā ar manu autoavāriju

Šā gada 1. maija traģiskā avārija zibenīgi pārpildīja interneta ziņu portālus, un sociālie tīkli jau izdarīja tūlītēju spriedumu,...

Foto

Mēs labprāt ierasti neliktos ne zinis, bet diemžēl šoreiz mums jāimitē ieinteresētība

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) piektdien, 4. novembrī, ir pieprasījusi VSIA “Latvijas Televīzija”...

Foto

Štrunts par algām, īstā problēma ir tā, ka izglītības jomā ir iestājusies pieklājības un cieņpilnas attieksmes krīze

Pieklājība un cieņpilna attieksme ir jebkuru attiecību pamatā. Taču...

Foto

Pasaulē piešķir Darvina balvu, Latvijas politikā – Levita medaļu

Pēc ziņas, ka četriem ļoti jau nu šaubīgas raudzes 13. Saeimas deputātiem piešķirta Egila Levita vārdā nosauktā...

Foto

Kā lordu sarunas varētu patīrīt Latvijas tirgu

Nesen bija pirmā reize, kad izdevās personīgi satikt un iepazīties ar kādu lordu, turklāt – ar diviem vienā vakarā....

Foto

Vai kūdra var izglābt Latviju?

Šķiet, tikai retais nebūs pamanījis zemestrīci, kas pēdējā gada laikā ir satricinājusi energoresursu tirgu. Lai mazinātu iespējamās enerģētiskās krīzes ietekmi, ne...

Foto

Slimot nav rožu dārzs, jo īpaši slimnīcā

Slimot nav rožu dārzs. Tas ir fakts. Taču, nokļūšana slimnīcā var pārvērsties par krietni nepatīkamāku pieredzi, kas neaprobežojas ar...

Foto

Jaunākiem iekšlietu sistēmas darbiniekiem ļaus nesportot un pieņemties svarā

Plašākam lasītāju lokam paslīdēja garām kāda satraucoša ziņa – 18. oktobrī Ministru kabinets atbalstīja noteikumu projektu "Grozījumi...

Foto

Ja tagad izrādās, ka pie varas ir tikai partijas (1,4% vēlētāju), tad steigšus jāatkāpjas no senā principa, ka tautas vietniekam ir plašas pilnvaras

[1.] Biedrība “Atvērtās...

Foto

Latvijai ir vajadzīgs Roberts Fūrmanis. Vairāk nekā "progresisti"

„Tagad es jums pateikšu, kas notiks tālāk. Sarūsējusi fašistu kaska uz bērza krusta – tas ir viss, ko...

Foto

Pirmo reizi jaunlaiku vēsturē “sabiedriskie” jeb valsts mediji ir nostājušies pret tautas vairākumu

Operācijas Mindfuck vietējā kontekstā: šobrīd Latvijā ir iestājusies unikāla situācija: pirmo reizi jaunlaiku vēsturē “sabiedriskie”...