Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šajās dienās jubilejas ir diviem “izciliem” Latvijas ekonomikas (izsaimniekošanas) darboņiem – Kārlim Krastiņam un Haraldam Velmeram (attēlā). Kad viņi, ēdot smalko jubilejas kūku, žagojas, viņus, visticamākais, piemin izputinātā „Liepājas metalurga” darbinieku ģimenes, kas vakariņām vietējā „Lidlā” nopērk lētākos produktus.

Tā kādā Valpurģu naktī ar pustukšu vēderu tapis šis scenārijs seriālam “Latvijas izshēmošanas Čižiks un Pižiks” un konkrēti 1.sērijai  “Ar Bordānu uz jauno Skultes krastiņu” un 2.sērijai “Kārlēns apmāca Haraldu. SIA “Latvijas ekonomika” nonāk nāves ēnā”. Protams, jebkādas sakritības ar realitāti šajā tekstā ir paša lasītāja fantāzijas vai  urdošas vainas apziņas augļi.

Šajās vēlēšanās daži ministri kļūst par bezdarbniekiem. Bet ko tur raudāt, iesāktie projekti gan jau nesīs kādu siltu vietu vai noderīgu lietu. Viens no tādiem ir BordānJanka, kam ir tāds kā pusčoms Kārlēns. Kad pirms mēneša uz protesta akciju pret iecerēto Skultes sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) termināli bija ieradušies aptuveni 200 cilvēku (daudz solīdu ģimeņu, nevis kaut kādi plakanzemes folijcepurītes, kā protestētājus mēdz apsaukāt), viens no plakātiem vēstīja: “Ziedojums Bordānam, peļņa Ragaušam, rēķini mums!”

Bordāns, protams, ir redzamā daļa. Bet ir arī neredzamāki darboņi kā Kārlis Krastiņš, ko ar Bordānu saista siltas saites vēl no tādu „Black Duck” čehu pseidoinvestoru-krāpnieku laikiem (kur Krastiņš bija viens no neveiksmīgas šaha spēles laidņiem). Kad sagribējās izreiderēt „Olainfarmu”, čehu investoriem bija nodrošināta tiešā līnija pie tieslietu ministra. Kad fakts nonāca atklātībā, nācās “samudrīties” un skandāliņu paslaucīt zem Tieslietu ministrijas jau tā pieķēzītā tepiķīša.

Tikmēr Krastiņš gāzē tālāk un aktīvi pieslēdzas Skultes terminālim. Gaitas Zemessardzē, ko kādā rakstā plātīgi sauc par savu izaugsmes ceļu, nākas pārtraukt, jo kāds nu tur zemessargs ar krimināllietām (vismaz likums Latvijā šādiem cilvēkiem tēvzemes sardzes rindās nepieļauj būt). Nieks ar visu Zemessardzi, ja var tikt pie stratēģisku objektu shēmošanas - tur Kārlēna izmanīgās shēmošanas iemaņas novērtē vairāk. Zemessardzē bija jārāpo pa zemi, bet te – tik vien kā jāprot nogulties zem pareizās politiskās līnijas.

Kārlēnam ir risinājums – viņš „Twiterī” iesaka Baltijas jūrā būvēt vēl 5-7 jaunus termināļus! Tas nekas, ka protestētāji Skultes LNG nosaukuši par OIK2. Tas nekas, ka Krastiņš ir nederīgs Zemessardzei. Piepildās tomēr kāds  sapnītis. Visa Baltijas jūra pilna ar LNG termināļiem. Bet dažas kabatas – ar rubļiem, dināriem un inflētiem eirikiem, kā arī nekur nedeklarējamiem bitkoiniem. Sērija beidzas puslīdz traģiski – saplīst Kārlēna iemīļotā krūzīte ar Latvijas armijas logo. Peļņas iespējas paliek. 

Kad Kārlēnam ar jauno normālāko un domājošo valdības sastāvu sāk savā gāzes rūpalā neveikties, cerams, viņa rociņu saprotoši patur 2.sērijas rezervists, draugs Haralds Velmers. 

Haralda māksla grozīties ap SIA “Latvijas ekonomika” patiesā labuma guvējiem ir daudz labāka par jebkuru universitāti, kur viņi nav mācījušies. Haralda spilgtākais uznāciens uz skatuves bija izcili nekaunīgā  debija „Liepājas metalurga” administrēšanā. 

Mediji vēstīja, ka par šo darbiņu, administrējot „Liepājas metalurgu”, 2014. gadā esot saņēmis miljonu eiro. Turklāt, rūpējoties par ģimenes labklājību, Haralds mēģinājis nodrošināt arī savai sievai Annai labu rūpalu, “izkārtojot” viņai „Liepājas ostas LM” maksātnespējas procesu, kas gan beidzās neveiksmīgi. Tikmēr „Metalurga”  noadministrēšana pašam Haraldam bija veiksmes stāsts, izbraucot sveikā uz Latvijai stratēģiski svarīga uzņēmuma izsaimniekošanas plāna un palielinot bezdarba statistikas rādītājus pilsētā, kurā piedzimst vējš.  

Palaidnis Haralds 2020. gadā (esot AS „Olainfarm” padomes locekļa amatā) izpelnās advokātu padomes rājienu. Saistībā ar kādas personas lūgumu izvērtēt Haralda “rīcību saistībā ar darbošanos interešu konflikta situācijā, klienta informācijas nodošanu pretējai pusei un atlīdzības pieprasīšanu no klienta nevis personīgi, bet gan izmantojot SIA un tās izrakstītu rēķinu, ko zvērināti advokāti nav tiesīgi darīt”.  

Sapnītis par „Olainfarm” kontroles iegūšanu Haraldam gan rezultējās murgā, jo iedzīvojās bloķētos kontos un pret sevi uzsāktā krimināllietā, kā arī sašmucēja reputāciju. Taču pieminēšanas vērti ir plāna gaitā izmantotie instrumenti, shēmās iepinot valsts institūciju darboņus tā, ka paši pēcāk klupa savos pinekļos un dabūja punus, uzkāpjot uz saviem grābekļiem.  

Neskaitot psiholoģiskās manipulācijas ap mantiniecēm, iekšējās informācijas nopludināšanu/tirgošanu, Haralds ar tiesu izpildītāju un notāru palīdzību mēģināja arī izdabūt sev un draugam Kārlēnam no „Olainfarm” iespaidīgas kompensācijas atlaišanas gadījumā (nodrošinot sev vismaz drošības spilvenu, ja sākotnēji iecerētā shēma neizdodas).

Taču kā jau īstā asa sižeta stāstā parādās arī sliktais policists – Kāpostiņš (kura uzvārds ironiski saskan ar darbības metodēm un mīlestību pret čaukstošo). Haralda čoms un medību biedrs, kurš darbojies Valsts policijā, domājot, ka tā arī ir SIA. Abiem kopā (vai atsevišķi) esot radusies ideja inscenēt draudus Haralda veselībai un dzīvībai. Tas palīdzēšot tikt pie informācijas no oponentiem – iekārojamā „Olainfarm” mantinieču strīdā iesaistītajām māsām un, iespējams, arī citām personām, kas traucēja raitai plāna izpildei. 

Šī spīdošā ideja pavēra vēl vairāk iespēju pēc Pāvela Rebenoka nāves, kad parādījās izdevība veikt operatīvās un procesuālās darbības pret oponentiem. Iesniegumus pēc patikas esot rakstījuši dažādi haraldi, judži un citi mūdži, lai kāpostiņi (šeit domātas arī Kāpostiņa padotās personas) varētu piekļūt stratēģiski svarīgai informācijai un rosināt kriminālprocesus.  

Haralda draudziņa Kāpostiņa vārds parādās arī saistībā ar lomu kāda citā “kases grāvējā” – Mārtiņa Bunkus slepkavības lieta. Nogalinātā advokāta ģimene izteikusi aizdomas, ka notiekot mēģinājumi ietekmēt slepkavības lietas izmeklēšanu. Viņi minējuši, ka “iespējams, pieļauta informācijas noplūde, kukuļošana un mēģinājumi ietekmēt lieciniekus”. „Nekā personīga” pauda, ka saistībā ar šo Bunkus slepkavību esot atstādināts augsta ranga policists slepkavību izmeklēšanas nodaļā – Haralda draugs Kāpostiņš. Pret viņu sākta disciplinārlieta. Bet abi apcietinātie - Uļmans un  Babenko nolieguši, ka viņiem būtu kāds sakars ar iespējamo liecinieku iebiedēšanu vai pat policistu uzpirkšanu (būtu gan slimīgi naivi cerēt, ka viņi to apstiprinās). 

Pasaki, kas ir tavi draugi, un es pateikšu, kas esi tu. Par Haraldu un Kārlēnu var pateikt daudz. Un cerams, ka jubilāri šodien nav vientuļi, bet ciešā draugu lokā nopūš dzimšanas dienas svecītes un uzdzied “Palīdzi man bēdas ciest, es tev palīdzēšu medu ēst”. Tomēr apaļajā jubilejā novēlam beigt shēmot, krāpt un izkrāpt un tā vietā nodoties godīgam darbam, lai dzimšanas dienas pavadītu mierīgi un harmoniski.

Novērtē šo rakstu:

128
9

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Dažas pārdomas par Ex-seržanta rakstu “Karš Ukrainā. Vai tiešām strupceļš - un kam?”

FotoRietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.
Lasīt visu...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...