Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Mēģināšu īsi pastāstīt piedzīvoto, tiekoties ar kādas pašvaldības ierēdņiem. Tātad iegriezos tur, lai risinātu saistībā ar nesamaksāta NĪN (nekustamā īpašuma nodoklis) problēmu. Pat neņemot vērā NĪN absurdo būtību (cilvēkam tiek pieprasīts maksāt kādam par sev piederošu īpašumu, nemaksāšanas gadījumā īpašumu atņemot, kas faktiski nozīmē privātīpašuma atcelšanu), šeit bija klaji redzama neatbilstība starp cilvēka ienākumiem un aprēķinātā NĪN un soda naudas lielumu, uz kā fona skaidri izgaismojās NĪN kā īpašumu konfiskācijas plāna sastāvdaļa.

Nevienam nav noslēpums, ka, pateicoties braši peltajam "padomju mantojumam", austrumeiropieši ir skaitliski lielāki privātīpašnieki nekā "Vecās Eiropas" iedzīvotāji. Bet cilvēku, kuram ir dzīvoklis, zeme vai māja, ir grūtāk paverdzināt nekā to, kuram nekas nepieder. Tādēļ no "augšas" ir acīmredzams spiediens uz vietējiem kolaboracionistiem jeb latviski - dibenlaižām, lai viņi pieņemtu attiecīgus lēmumus un "likumus", kuri palīdzētu "baurus" aptīrīt. Visiem zināms, ka tautai vislielāko, tiešo kaitējumu rada nevis "lielie" ļaundari, bet gan viņu sulaiņi - vietējie iztapoņas. Saka, ka tumšos laikos labi redzami gaiši cilvēki. Tā ir. Bet te gribētos piebilst, ka arī tumšie kļūst redzami "kā uz delnas".

Ja lēmumus un "likumus" izgudro un apstiprina MK un Saeima (ak, gandrīz aizmirsu par prezidentu), tad viņu bieži vien, šķiet, delīrijā radušos murgus īsteno dzīvē ierēdņi. Atsevišķos gadījumos - uzņēmumu direktori un īpašnieki. Ka tas notika vēl pavisam nesen...

Nu, lūk, mums izraisījās emocionāla diskusija ar divām visnotaļ ārēji cienījamām dāmām par to, ka, manuprāt, pieprasīt maksu par cilvēkam piederošu īpašumu, kuru viņa ienākumi pat neļauj apmaksāt, ir amorāli.

- Amorāli?! - abas dāmas sāka skaļi smieties, - šis NAV amorāli! Mums bija gadījums, - viena sāka stāstīt, otrai piekrītoši mājot ar galvu, - kad vienam cilvēkam PAR VIENA EIRO PARĀDU TIESU IZPILDĪTĀJS ATŅĒMA MĀJU! Lūk, - tas ir amorāli! - sievietes par šo gadījumu stāstīja ar idiota cienīgu smaidu sejā un pasniedza to apmēram tā, ka viss pārējais, salīdzinot ar šo, ir sīkums.

Tad es "uzsprāgu".

- Un kur bijāt jūs, kad viņam atņēma šo māju par viena eiro parādu?! Kur bija sociālie dienesti?! Kur bija pašvaldības vai tā saucamās "valsts" juristi?! Kā vispār iespējama šāda situācija?!

Sievas neko sakarīgu nespēja atbildēt, izņemot klaji debilo "mēs jau likumus nerakstām", "jautājiet tiem, kuri to izdomāja" utt., utml.

Es sapratu, ka manā priekšā ir cilvēki tikai ārienes un nosaukuma pēc. Tas, kas cilvēku dara par Cilvēku, proti - CILVĒCĪGUMS, viņās bija zudis. Viena cilvēka vai pat vienas ģimenes traģēdija viņām bija tikai "amorāls gadījums".

Pusi dzīves es esmu nodzīvojis saucamajos "padomju laikos" un otru pusi - saucamajā "brīvajā Latvijā".

"Toreiz" kaut kas tāds nebija iespējams. Valsts nevis atņēma, bet deva. Vismaz tajā laikā, kurā es dzīvoju. Vēl tagad daudzi dzīvo bez maksas dotajos dzīvokļos. Dzīvo savos dzīvokļos un dreb un trīc, vai spēs nomaksāt astronomiski augošās komunālo un citu dzīvokļa maksājumu summu, lai "valsts" kalpi - tiesu izpildītāji neizliktu uz ielas. Un vienu daļu izliek. Un izliks vēl vairāk... Es esmu sapratis, kādēļ cilvēki, neskatoties uz visām nebūšanām, jūt nostaļģiju pēc "padomijas". Tur bija Cilvēcīgums...

CILVĒKI NEMITĪGI DARA VIENU UN TO PAŠU KĻŪDU - MEKLĒ VAINĪGOS. JĀMEKLĒ IR IEMESLS, NEVIS VAINĪGIE!

Bet iemesls ir tas, ka deviņdesmito gadu sākumā tika mainīta iekārta un tautas īpašumi tika pārvērsti par preci. Ar laiku par preci sāka pārvērsties arī cilvēki, pozicionējot sevi un savu darbu kā preci "darba tirgū".

Ja valstij nav sociālu funkciju, tā cilvēkiem ne tikai nav vajadzīga, bet ir pat kaitīga. Mums daudziem patīk Skandināvijas valstis. Jo tur kapitālisma vieplis ir diezgan sekmīgi nosmiņķēts ar sociālisma elementiem. Arī cilvēcības tur, šķiet, vairāk...

Bet mums ir jāsaprot - viss paies un reiz beigsies. Arī tava erzaclabklājība, ierēdni. Ja tu savu cilvēcību, dievbijību, līdzjūtību būsi pārdevis par nodevēja nožēlojamajiem trīsdesmit sudraba gabaliem, tu esi zaudējis... Zaudējis savu vienīgo, unikālo dzīves iespēju parādīt sevi kā Cilvēku. Kā uzvarētāju!

Bet jums, draugi, kuri turat dārgu savās sirdīs taisnīgumu, iejūtību, dievbijību, teikšu - paldies, ka esat! Turamies patiesībā un taisnībā, un pats Radītājs būs mums par sargu, par spēka un mīlestības avotu.

Novērtē šo rakstu:

192
18

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Par valsts prezidenta ievēlēšanas kultūras maiņu

FotoValsts prezidents Egils Levits kādā nesenā televīzijas intervijā, atbildot uz jautājumu, vai kandidēs uz otro termiņu, atbildēja: „Ja partijas uzskata, ka būtu jēdzīgi to darīt, es varu to darīt.” Par šādu izteikumu ir grūti nesmīnēt, taču pašreizējos apstākļos jāsaka godīgi — ir bezjēdzīgi gaidīt drosmīgāku un skaidrāku atbildi. Jo tāda ir mūsu pašreizējā valsts prezidenta ievēlēšanas kārtība, tāda ir mūsu prezidenta vēlēšanas tradīcija, un tādu piesardzību veicina mūsu attieksme pret zaudētājiem un drosmīgajiem.
Lasīt visu...

3

Nepiesienieties Vitenbergam, tas bija normāls politiskais tūrisms, bet jūs sagribējāt kādu labumu valstij

Foto2023. gada 14. martā interneta resursā www.makroekonomika.lv tika publicēts raksts "Enerģētikas zaļais mezgls”. Rakstā norādīts, ka Latvijas delegācija vizītes laikā ASV 2022. gada aprīlī saņēmusi piedāvājumu iegādāties sašķidrināto dabasgāzi (SDG) par ievērojami zemākām cenām nekā pagājušajā gadā tirgū bija pieejamas. Seko apgalvojums, ka sarunas ar ASV gāzes kompānijām neesot tikušas uzsāktas un līgums neesot noslēgts, kā rezultātā noprotams, ka Latvija nav guvusi ievērojamu ekonomisku labumu.
Lasīt visu...

21

Publiski jautājumi kuluāros pieminētajai prezidenta amata kandidātei par NATO apsolījumiem

FotoGrieķija ar NATO atbalstu pašlaik bruņojas, lai varētu aizstāvēties pret iespējamo Turcijas agresiju, bet, lūk, paradokss, arī Turcija ir NATO, līdz ar to arī Turcija rīkojas ar NATO svētību un nebūtu pārsteigts, ka arī ar atbalstu. Visai interesanti, kuras NATO valsts karodziņu Latvijā liks piekārt pie prievītēm šāda visai neizbēgama konflikta gadījumā?
Lasīt visu...

21

Porcelāna skandāli un Nacionālā apvienība

FotoTrīs lietas kultūras skapītī stāv - porcelāns, skandāli un Nacionālā apvienība (NA)… Tādi ir mani iespaidi par pēdējo laiku spilgtākajiem notikumiem kultūras nozarē, kuras politisko vadību NA īsteno jau kādus 12 gadus.
Lasīt visu...

21

Jaunā politiķa solījums

Foto1. Es atzīstu daudzskaitļa pirmo personu mēs, kurā ietilpst visi Latvijas kā suverēnas valsts idejai lojāli Latvijas iedzīvotāji. Es atzīstu visu citu nāciju mēs.
Lasīt visu...

21

Tiesības būt stulbam

FotoRit otrais gads kopš Krievijas uzsāktā trīsdienu zibenskara Ukrainā. Pa šo laiku Ukrainas armija papūlējusies demilitarizēt Krievijas bruņotos spēkus par vairāk nekā 20 tūkstošiem militārās tehnikas vienību un vismaz 155 tūkstošiem kritušo iebrucēju. Šie zaudējumi jau ir desmit reizes lielāki nekā PSRS desmit gadu garajā Afganistānas karā.
Lasīt visu...

21

Sargsuņi rej, karavāna mīcās tālāk

FotoNesen medijiem tika ziņots, ka Finanšu izlūkošanas dienests pērn ir saņēmis ziņojumus par vairākiem tūkstošiem aizdomīgu darījumu.
Lasīt visu...

21

Kluso apvērsumu mehānisms

FotoLikumus Latvijā līdzīgi kā citur teorētiski ražo Saeima - mūsu gadījumā 100 deputāti, lai gan faktiski tos nosaka koalīcijas komanda, kuru vieno koalīcijas līgums – deputātu vairākums kas par likumu solidāru apstiprināšanu iepriekš vienojies. Tomēr kas notiktu, ja opozīcija (mazākums) arī vienotos, ka nepieņemamu likumu balsojuma gadījumā viņi vienkārši pamestu zāli un dotos mājās?
Lasīt visu...

21

Vai viņi uzbruks arī Rainim un Čakam? Karš pret kultūru Rīgā

FotoTik daudzi atviegloti uzelpoja, uzzinot, ka pašreizējam Rīgas mēram, stabiņu apmātajam Staķim uz brīdi esot pārgājusi maniakālā kāre uzbrukt pieminekļiem. Uzbrukt mūsu vēsturei un kultūrai. Pār viņu uz brīdi nolaidusies atklāsme, ka Rīgā esot daudz nopietnākas problēmas nekā pieminekļu jaukšana. Protams, ka ir ļoti nopietnas problēmas! Bet patiesībā sašutums sabiedrībā par draudiem pieminekļiem bija tik liels, ka Rīgas mērs kļuva piekāpīgāks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Andrejs Upīts bija jauks un labs okupācijas varas kolaborants

Publiskās atmiņas centra rosinātais un Rīgas Pieminekļu padomes atbalstītais priekšlikums demontēt vairāku literātu (tostarp – latviešu rakstnieka...

Foto

Kad beigsies karš Ukrainā?

Pamēģināsim uz šo jautājumu atbildēt godīgi un argumentēti, izmantojot arī tādu informāciju, kāda nekad nenonāk latvju žurnālistu rokās un galvās. Un paturēsim...

Foto

Es esmu tikls un šķīsts, ticiet man!

Žurnālistikā vissvarīgākā vērtība ir redakcionālā neatkarība. Nekas to nedrīkst apšaubīt. Vienlaikus cilvēkam ir viņa individuālā brīvība un sirdsapziņā pamatotas...

Foto

Nacionālās apvienības viltus patrioti: Ogres mēra Egila Helmaņa gadījums

Lai turpinātu diskusiju par Ogrē nenotikušo bēdīgi slavenā “Latvijas pilsoņa/latvieša” Pētera Avena porcelāna “podu” un “podiņu” izstādi,...

Foto

Gruzijas mācībstundas

Tbilisi atkal dūmos un asaru gāzes mākoņos, ielas tradicionāli pilnas ar karstasinīgo tautu, kurai labs jebkurš iemesls, lai lieku reizi izvicinātu rokas. Kas gadījies...

Foto

Kam traucē Upīša piemineklis?

Pieminekļiem ir kāda nelāga īpašība – tie ir pļāpīgi. Visi kā viens būdami radīti ar mērķi vēstīt nākamajām paaudzēm par dižiem cilvēkiem,...

Foto

Vērtību arguments (jebkura) pieminekļa aizstāvībai

Šajā rakstā apskatīsim vienu cienījamu argumentu par labu pieminekļa (jebkura) aizstāvībai. Proti, iespēju, ka piemineklis cilvēkam ir dārgs. Tas, ka cilvēks...

Foto

Vai Aizsardzības ministrijas nenogremdējamais Jānis tiešām nenogrims?

Šodien notika Latvijas jaunlaiku vēsturē lielākais brīnums. Pati bezgrēcīgākā un tautas mīlētākā - Aizsardzības ministrija atzina, ka tiešām būs...

Foto

Par nelikumībām un reputācijas graušanu Rīgas bērnu un jaunatnes sporta skolā „Rīdzene”

Atkārtoti lūdzam nepieļaut kārtējo Rīgas nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu sporta skolā Rīdzene....

Foto

Kāpēc kolektīvais Soross zaudē Ukrainā?

Dzirdu bāleliņu - patriotu gaudas, tāpēc lietošu maksimāli precīzus apzīmējumus, distancējoties no plašplūsmas ziņu avotu paredzamās indoktrinācijas un nu jau pavisam...

Foto

Aizsardzības ministrei Mūrniecei būtu nevis jāizsaka tukši paziņojumi, bet jāpublisko visa ar pārtikas iepirkumu saistītā dokumentācija

Vēlos publiski paust savu viedokli par Valsts aizsardzības loģistikas un...

Foto

Par LIZDA falšumu

Skolotāji ATKAL draud ar Vislatvijas streiku, ja mēneša laikā netiks izpildītas "viņu" prasības. Tas, ka valdības vadītāji ar Krišjāni Kariņu un LIZDA vadītāju...

Foto

Iespējamā kļūda VID EDS saistībā ar gada ienākumu deklarāciju

Informēju, ka, aizpildot gada ienākumu deklarācijas D3 sadaļu, parādās šāda absurda formula, rēķinot apliekamus ienākumus no citiem...

Foto

Veselības budžets: daudz aizņemsimies, daudz tērēsim un cerēsim, ka veselības joma zels un plauks, bet mums nav nojēgas, kā šo veselības jomas uzplaukumu sasniegt

Savu iepriekšējo...

Foto

Vai Latvijas vēsturiskajām zemēm jāatgriežas Dzimtenes ostās?

Mēs nokavējām 30 gadus no brīža,kad sajuka Teherānas-Jaltas-Potsdamas pēckara ģeopolitiskā arhitektūra. Varbūt mēs nesapratām, kāpēc San Francisko antihitleriskā koalīcija...

Foto

Meli nekad nevar pārmākt patiesību. Arī šoreiz viss nostāsies savās vietās

Jo vairāk pretinieku, jo vairāk goda! Nekad neesmu vairījies no atklātas diskusijas un politiskas cīņas....

Foto

Populisms un sabiedrība

Vārdam “populisms” skaidrojošā vārdnīca sniedz sekojošu skaidrojumu - izdabāšana plašām aprindām, cenšanās par katru cenu, pat ar nepiepildāmiem solījumiem un meliem iekarot tautas...

Foto

Jā, mēs gatavojamies paslepus, necaurspīdīgi iztērēt 100 miljonus eiro par apšaubāmu vēja parka projektu, un ko jūs, kaitnieki, mums padarīsiet?

AS “Latvenergo” paziņojums par ražošanas jaudu...

Foto

Izglītības un zinātnes ministrijai: pieteikums darbam Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam

Ar šo vēlos pieteikties darbam Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam. Mans vārds ir...

Foto

Vēlēšanās zaudējušie paristi un bordānisti vēlas jums atriebties, ogrēnieši

Godātie ogrēnieši un pilsētas viesi! Vērsīšu Jūsu uzmanību uz to, ka plānoto masku šovu* Jūsu pilsētā organizē...

Foto

Galvenais atbildīgais pasūtījuma lietā pret Lapsu un Liepnieku “atrast jebko” ir ģenerālprokurors Stukāns

Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis nav oriģināls, tā ir viņa būtība izvairīties no atbildības,...