Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Vai cilvēka nāvē vainojamas arī Latvijas tiesībsargājošās iestādes?

Aleksandrs Lebedevs, mantinieces ģimenes pārstāvis
18.03.2024.
Komentāri (36)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kad pērnā gadā rakstījām par pensijas vecuma ASV pilsones Tamāras Benksones, kura ir arī Latvijas valstspiederīgā, asinis stindzinošajiem “piedzīvojumiem”, kuros viņu ievilka sešciparu skaitļos mērāma īpašumus kārojošie radinieki, iesaistot īpašuma piesavināšanās shēmā arī vairākus Latvijā zināmus juristus, policijas darbiniekus un valsts institūcijas, vēl bija cerības, ka Temīda svara kausi tomēr noslieksies taisnības un cilvēciskuma pusē. Diemžēl aizdomīgās shēmas dalībnieki, ciniski rīkojoties, ne tikai sekmēja, bet arī tieši ietekmēja Tamāras veselības stāvokļa pasliktināšanos, un šonedēļ viņas sirds pārstāja pukstēt, radot jautājumu – kurš atbildēs par nevainīga cilvēka nāvi.

Atgādināsim, ka šis detektīvromānam līdzīgais stāsts sākās ASV 2021.gada novembrī, kas aizsaulē aizgāja Tamāras vīrs, atstājot viņai ceturto daļu no saviem iespaidīgajiem īpašumiem. Viņas dēls Staņislavs māti atveda uz Rīgu un iebiedēto sievieti centās ievietot pansionātā, atstājot bez ienākumiem. Kad plāns neizdevās, Staņislavs pārtrauca sadarbību ar advokātu Aleksandru Laiviņu un piesaistīja citu advokātu – Mihailu Černousovu, turklāt iespējamie mantojuma kārotāji sāka izmantot pavisam netīrus paņēmienus – 2023.gada martā policijai tikai uzrakstīts iesniegums, ka atsevišķas personas piespiedu kārtā turot Tamāru neatbilstošos apstākļos un neļaujot komunicēt ar tuviniekiem. Tajā brīdī lieta tika izbeigta, jo likuma sargi pārliecinājās, ka iesniegumā rakstītais neatbilst taisnībai un sieviete ir sveika un vesela, turklāt dzīvo labos apstākļos, bet pati nevēlas runāt ar tuviniekiem, kuri seko tikai vienam mērķim – iegūt viņas mantojumu.

Taču ar to šis detektīvromāns nebūt nebeidzās. Pērnajā jūnijā advokāts M. Černousovs kā Staņislava pārstāvis parādīja savu īsto dabu un ne tikai draudēja Tamāras aprūpētājiem, bet arī vērsās policijā, panākot, ka mantiniece tiek pasludināta par bezvēsts pazudušu. Lai puses būtu līdzvērtīgas, Tamāra arī piesaistīja advokātu A. Laiviņu, taču viņu attiecības sabojājās tajā brīdī, kad mantiniece atteicās dot viņam pilnvaru, lai viņš ASV varētu piekļūt viņas bankas kontiem un veikt tajos kaut kādas darbības. Un A.Laiviņš, kā stāsta Tamāras aprūpētāji Marina un Arnis, veiksmīgi pārmeta kažoku uz otru pusi, aktīvi iesaistījās viņu terorizēšanā, sūtot draudu vēstules, turklāt klātienes tikšanās laikā nepārprotami norādot, ka pret viņu iet nedrīkst, jo, lūk, sieva ir prokurore (Irīna Laiviņa).

Centieni piespiedu kārtā ievietot pansionātā, draudi veselībai un dzīvībai un pat pasludināšana par mirušu – tās ir tikai dažas lietas, ar kurām mantiniecei nācās saskarties, turklāt vajāšana tika veikta ne tikai pret viņu, bet arī pret cilvēkiem, kuri nesavtīgi centās palīdzēt, tērējot tam savu laiku, spēku un ievērojamus finanšu līdzekļus, rūpējoties par Tamāras veselību un tiesību aizstāvēšanu. Latvijas tiesībsargājošās institūcijas šajā situācijā nevis palīdzēja, bet tieši pretēji – iespējams, pat metās uz vienu roku ar aizdomīgās shēmas dalībniekiem, par ko liecina vairāki fakti.

Lai glābtos no mantojuma kārotājiem, Tamāra kopš pērnās vasaras atradās Baltkrievijā, kur saņēma arī medicīnisko aprūpi. Pat ASV, kuras pilsone Tamāra bija, pret to neiebilda, tieši otrādi – uzsvēra, ka ASV pilsonis var dzīvot jebkurā pasaules valstī, kurā jūtas labi un droši. Baltkrievijas tiesībsargājošās iestādes šajā lietā sadarbojās ar Latviju un ASV, sniedzot visu nepieciešamo informāciju, taču, neskatoties uz to, ka Latvijas policijas darbinieki un piesaistītie advokāti ne reizi vien sazinājās ar Baltkrieviju, saņēma oficiālas atbildes par Tamāras atrašanos šajā valstī un arī attālināti tikās ar Tamāru, joprojām tika izdarīts spiediens, pieprasot konkrētu mantinieces atrašanās vietas atklāšanu.

Diemžēl, neizturot spiedienu, Tamāras aprūpētāja Marina izpauda informāciju par viņas atrašanās vietu, un Minskā ieradās mantojuma kārotāju advokātu Mihaila Černousova un Aleksandra Laiviņa cilvēki, mēģinot izdarīt spiedienu uz sirmo kundzi, tādējādi būtiski pasliktinot viņas veselības stāvokli, kā rezultātā Tamāra nonāca slimnīcā. Arī tur miera no vajātājiem nebija – uzdodoties par labdarības fonda darbiniekiem un pat piedāvājot kukuli ārstam, pie viņas iekļuva nelabvēļi, cenšoties nofotografēt, acīmredzot, lai ASV tiesā, kas 25.martā plāno skatīt lietu par Tamāras mantojumu, demonstrētu, cik sliktā stāvoklī viņa ir. Tas viss noveda pie tā, ka vairāk nekā divus gadus ilgo terorizēšanu sirmās sievietes sirds neizturēja un apstājās, radot jautājumu, kurš un kā atbildēs par viņas nāvi.

Ja jau pieskārāmies martā beigās ASV Arizonas štatā paredzētajai tiesas sēdei Tamāras mantojuma lietā, tad jārunā par Tamāras aprūpētāju Arni, kurš kopš tā brīža, kad Tamārai pārstāja izmaksāt pensiju, rūpējās, arī finansiāli, par viņas veselību un juridisko palīdzību. Viņš vairākkārtīgi tika saukts uz policiju sniegt paskaidrojumus saistībā ar it kā Tamāras nelikumīgu slēpšanu, lai gan pēc loģikas šai lietai sen jau bija jābūt izbeigtai, jo bija pietiekami daudz pierādījumu, tajā skaitā video, ka viss ir kārtībā un neviens piespiedu kārtā viņu nekur netur.

Visbeidzot, balstoties uz Valsts policijas Rīgas reģionālās pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3.biroja 2.nodaļas galvenās inspektores Sigitas Tambergas ierosinājumu, Rīgas pilsētas tiesas tiesnese Biruta Horuna deva atļauju kratīšanai Arņa īpašumos, kuru oficiālais mērķis bija atrast un izņemt ar Tamāru saistītus dokumentus.

Jāpiebilst, ka B.Horuna kļuva slavena 2022.gadā, kad lēma pret drošības naudu izlaist no apcietinājuma būvuzņēmēju Valentīnu Frolovu, kuru apsūdz ilgstošā spiegošanā Krievijas militārā izlūkdienesta interesēs, bet vēl vairākus gadus iepriekš raidījums “Nekā personīga” ziņoja, ka B.Horuna ar kolēģi Solvitu Glaudāni tiesu spriedušas, atrodoties alkohola iespaidā. Toreiz viņas sodīja ar 20% amatalgas samazinājumu uz gadu.

Kratīšana notika, tomēr nevis pērnajā decembrī, kad tai tika dota tiesas atļauja, bet šā gada martā. Arnis to saista ar ASV paredzēto tiesas sēdi: “Viņi mēģināja mani “izsist no ierindas”, atrast kaut ko, kas ļautu mani aizturēt, tādējādi neļaujot piedalīties tiesas sēdē.” Pati kratīšana arī notikusi ne visai ētiski, - pat no septiņgadīga bērna mēģināts uzzināt, kur tētis glabā dokumentus. Lieki piebilst, ka nekas atrasts netika un arī aizturēšanai nebija pamata.

Redzot cilvēkus, kas visticamāk iesaistīti mantojuma piesavināšanās shēmā, un to, kā tā darbojas, vai nav jāaizdomājas, cik bieži līdzīgas mahinācijas īstenotas iepriekš un cik cilvēki palikuši bez īpašumiem? Vai tiešām Temīda Latvijā ir akla un vai nebūtu beidzot jāpievērš uzmanība tam, ko dara advokāts Aleksandrs Laiviņš, piesedzoties ar savu sievu prokurori Irīnu Laiviņu, un advokāts Mihails Černousovs? Vai tiesībsargājošo iestāžu darbinieki nebūtu jāsauc pie atbildības par “kēdes suņu” funkciju pildīšanu? Tamāras vairs nav! Iespējams, ka viņas mantojumu dalīs dēls kopā negodīgiem cilvēkiem uzplečos, iedzīvojoties uz nevainīga cilvēka, kurš vēl varēja dzīvot ilgi, ja nebūtu pakļauts vajāšanai un teroram, rēķina.

Novērtē šo rakstu:

87
2

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

„Demos” paskaidrojuma vietā

FotoGatavojoties otrdien 10. decembrī paredzētajai Demos sesijai Mēs jeb es un mans mazizglītotais politiskais oponents, rīkotāju grupas dalībnieku vidū divi cilvēki atsevišķi un dažādos laikos man norādīja, ka Demos vajadzētu ar līkumu iet noteiktai tēmai. Vienā gadījumā arī to, ka viens konkrēts cilvēks nedrīkst uzstāties. Abos gadījumos bija prasība — ja lūgums netiks izpildīts, tad attiecīgais dalībnieks no konferences rīkotāju grupas izstāsies.
Lasīt visu...

21

Lai kā arī valdībai gribas atlikt lēmuma pieņemšanu, taču tas drīz būs jāpieņem

FotoKomentārs nra.lv rakstam "Siliņas valdība apspriedusi "Rail Baltica" būves izbeigšanu un nobijusies": lai kā arī valdībai gribas atlikt lēmuma pieņemšanu, taču tas drīz būs jāpieņem.
Lasīt visu...

12

Mēs, Lāce, Lībiņa, Augulis, Čakša un „Gribu palīdzēt bēgļiem”, taču neatņemsim nodokļu maksātāju naudu mums noderīgajai „Re:Baltica”

FotoSabiedrības integrācijas fonda Padome* atcēlusi Sabiedrības integrācijas fonda lēmumu, ar kuru "Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra Re:Baltica"projektam "Šķelšanās" tika noteiktas neattiecināmās izmaksas 35 757,05 EUR apmērā
Lasīt visu...

21

Vai budžets un nauda ir veselības mēraukla? Cik plaši veselību vērtēt ar kvantitatīviem rādītājiem?

FotoSaeimas deputāti, čakli diskutējot komisijās, tuvojas budžeta pieņemšanas sēdēm. Tauta un vienkāršie līdzjutēji iegādājas alu un popkornu, gatavojoties garām sēdēm un vētrainiem disputiem, kas budžetā, kā likums, nemaina neko, vai arī – izmaiņas tiek pieļautas procenta tūkstošdaļas līmenī.
Lasīt visu...

20

"Sabiedriskā” Latvijas televīzija ir komersants, un mūsu komandējumu izmaksas sabiedrībai nav jāzina, jo tas ir komercnoslēpums!

FotoVSIA “Latvijas Televīzija”, turpmāk tekstā - “LTV”, ir saņēmusi Jūsu 2024. gada 4. novembra vēstuli, kurā Jūs lūdzat atbildēt uz Jūsu jautājumiem saistībā ar LTV filmēšanas grupas atrašanos ASV. Atbildot uz Jūsu vēstuli, LTV sniedz atbildes uz Jūsu uzdotajiem jautājumiem:
Lasīt visu...

6

Pieprasām izglītības un zinātnes ministrei Andai Čakšai novērst ministrijas ierēdņu sabotāžu un izglītības sistēmas graušanu un nodrošināt valdības lēmumu izpildi!

FotoMinistru kabinetā ir apstiprināti noteikumi, kas paredz obligāta centralizēta fizikas, ķīmijas, bioloģijas un dabaszinātņu eksāmena ieviešanu 2025./26. mācību gadā vidējās izglītības pakāpē un pamatskolas absolventiem obligāts starpdisciplinārs eksāmens, kurā ietilpst arī dabaszinātnes, notiks 2024./25. mācību gadā.
Lasīt visu...

6

Mēģināšu izlikties, ka es nemaz neierosināju atdot nabagiem pārtiku ar beigušos derīguma termiņu

FotoPēc tam, kad aģentūra LETA publicēja ziņu ar virsrakstu – “Progresīvo politiķe rosina maznodrošinātajiem veidot pārtikas pakas no veikalu produktiem ar beigušos derīguma termiņu”, par pārtikas pakām un ēdiena ziedošanu pēdējo nedēļu laikā ir izteikušies visi, kam vien nav slinkums.
Lasīt visu...

20

Kas ir un kas nav seksuālā uzmākšanās: pieredzējuša eksperta padomi

FotoTurpmāk par nevēlamu seksuāla rakstura darbību, kuras mērķis ir iebiedēt vai pazemot, varēs piemērot naudas sodu. Līdz šim tā nebija.
Lasīt visu...

20

Demokrātija nav visatļautība, nav pieļaujama vēršanās pret "sabiedrisko" mediju un manu domubiedri Olgu!

FotoGadījums ar vēršanos pret LSM ir spilgts piemērs tam, kāpēc vairs neesmu tviterī. Cilvēki apzināti izrauj no konteksta citātu, to tiražē tīkliņos (galvenokārt tviterī, jo tur lielāka armija ar viltus ziņu atbalstītājiem) un pārējie apzināti vai aiz stulbuma šīs muļķības tiražē tālāk. Un nožēlojamākais, ka uz šīm provokācijām atsaucas valsts iestāžu darbinieki, politiķi u.c. it kā par saprātīgiem uzskatīti cilvēki, pieprasot žurnālista skaidrojumu par to, ko viņš nav teicis. Arī feisbuks ļoti neatpaliek no tvitera.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi