Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Iepazīstoties ar Ventspils pilsētas domes opozīcijas deputāta Vladislava Šafranska kārtējo Ventspils pilsētas domi nomelnojošo rakstu, rodas jautājums – vai deputātam jāprot lasīt jeb pietiek tikai ar demagoģiju? Šafranska gadījumā šķiet, ka deputātam ir problēmas ar lasīšanu vai uztveri, jo deputāts, lai gan sakās izlasījis pašvaldības un SIA Ventspils siltums sagatavoto informāciju medijiem, tomēr nav to sapratis.

Protams, visvieglāk ir bārstīt apvainojumus par meliem un riebeklībām. Taču fakti ir fakti, un tie runā paši par sevi. Tāpēc atļaujiet par to atgādināt arī godājamajam domes opozīcijas deputātam.

Budžetā – pārpalikums

Patiešām žēl, ka, lasot skaidrojumu par Ventspils pilsētas pašvaldības 2013.gada budžetu, V.Šafranskis nepamanīja rindkopu, kurā teikts, ka budžetā ir pārpalikums 0,2 milj.latu apmērā pirms iemaksām pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fondā. Iespējams, tad izpaliktu muļķīgi apvainojumi par domes speciālistu nekompetenci. Tāpat iesakām deputātam beidzot sākt apmeklēt Finanšu komitejas sēdes – ja viņš tajās piedalītos, viss būtu skaidrs. Taču lielāko daļu sēžu deputāts neapmeklē, nepiedalījās arī sēdē, kad izskatīja jautājumu par pašvaldības 2013.gada budžetu. Ja tā rīkotos citi deputāti, domes darbs būtu paralizēts.

Jāatzīmē, ka opozīcijas deputāti arī iepriekšējos gados ir izteikuši pārmetumus par to, ka dome pieņem budžetu ar deficītu – fakti gan liecina, ka, piemēram, uz 2012.gada beigām pašvaldības kontos ir 9 milj.latu, kas ir 24% pret 2012.gada pašvaldības izdevumiem. Šāds naudas līdzekļu atlikums nav nevienai citai republikas nozīmes pilsētai Latvijā. Arī pašvaldības saistības (ņemtie kredīti un sniegtie galvojumi) ir vieni no zemākajiem starp republikas nozīmes pilsētām Latvijā – 2,2% pret kārtējā gada pamatbudžeta ieņēmumiem. Piemēram, Rīgas pilsētas saistības ir 11,29%, Jelgavas pilsētas saistības ir 12,49%, bet Jūrmalas pilsētas saistības ir 15,18%.

Vēlreiz par siltumu

Deputāts nav izlasījis arī pašvaldības SIA Ventspils siltums sagatavoto informāciju, kurā detalizēti tika izklāstīts, kāpēc maksājums par siltumu 2012.gada decembrī palielinājās, kas ietekmē siltuma tarifu, ko darīt iedzīvotājiem, lai samazinātu siltuma patēriņu un attiecīgi arī izmaksas, kā iespējams saņemt pašvaldības palīdzību maznodrošinātajiem un trūcīgajiem, kā arī to, kāpēc netika īstenots iecerētais TEC projekts. Nav arī skaidrs uztraukums par pašvaldības SIA Ventspils siltums valdes priekšsēdētāja Arņa Uzara personību – galu galā pats deputāts domes sēdē balsoja par A.Uzara iecelšanu amatā. Lai kliedētu šaubas, siltumapgādes uzņēmums vēlreiz sniedz informāciju par neskaidrajiem jautājumiem.

Par tarifu un maksājumiem

Šafranska un viņam līdzīgo absolūti nekompetentie apgalvojumi, ka tieši Ventspilī procentuāli un absolūtos rādītājos esot visvairāk paaugstinājušies siltuma tarifi un rēķini, neatbilst patiesībai. Ventspilī joprojām ir otrs zemākais siltuma tarifs starp lielākajām Latvijas pilsētām – 44,42 Ls/MWh. Pārējās pilsētās siltuma tarifi janvārī bijuši augstāki – Jēkabpilī siltuma tarifs bijis 44,52 Ls/MWh, Rīgā – 44,77 Ls/MWh, Liepājā – 45,78 Ls/MWh, Daugavpilī – 46,46 Ls/MWh, Jelgavā – 49,01 Ls/MWh, Jūrmalā – 55,18 Ls/MWh, Rēzeknē – 55,23 Ls/MWh.

Kā esam skaidrojuši jau iepriekš, apkures izmaksas patērētājiem ietekmē divas komponentes - siltumenerģijas tarifs un patērētais siltuma daudzums. Siltumenerģijas tarifu nosaka valsts regulators, bet siltuma patēriņu fiksē ar uzskaites mēraparātu. Siltuma ražošanā galvenās izmaksas – ap 70% – sastāda kurināmais, kas Ventspils gadījumā ir mazuts, ogles un šķelda. Mazuta cena kopš 2009.gada septembra, kad tika apstiprināts iepriekšējais tarifs, ir dubultojusies, ko sekmējis naftas cenas pieaugums, kā arī valūtas kursa svārstības. Dome mazuta cenu biržā ietekmēt nevar. Atkārtoti vēršam uzmanību, ka kurināmais Ventspilī tiek iepirkts atklāta konkursa kārtībā par viszemāko cenu. Piesaistot ES līdzfinansējumu 6 milj.latu apmērā, pašvaldība ir uzsākusi abu centrālo katlu māju rekonstrukciju, kuras ietvaros kurināmo – mazutu – pilnībā aizstās ar šķeldu. Jau pēc jauno šķeldas katlu iedarbināšanas Brīvības ielas katlu mājā sagaidāms, ka būs iespējams tarifu samazināt.

Savukārt ēkas siltumenerģijas patēriņš ir atkarīgs no āra gaisa temperatūras, iedzīvotāju vēlamām komforta prasībām, kā arī no iedzīvotāju paradumiem un ēkas tehniskā stāvokļa. Lai samazinātu siltuma maksājumus, Ventspils pilsētas dome aicina iedzīvotājus kopā ar ēkas apsaimniekotāju rūpēties par siltuma padeves regulēšanu ēkā, kā arī aktīvi iesaistīties ēku siltināšanas pasākumos, kuriem iespējams saņemt līdzfinansējumu gan no ES fondiem, gan pašvaldības. Siltināšana šobrīd jau pabeigta 25 daudzdzīvokļu mājās, un šo māju iedzīvotājiem siltuma rēķini ir samazinājušies pat uz pusi. Tāpat Ventspils siltums piedāvā saviem klientiem iespēju veikt dalītos maksājumus – daļu rēķina apmaksāt vēlāk, pēc apkures sezonas beigām.

Par izmeklēšanu

Tieši pašvaldības SIA Ventspils siltums vadība savulaik vērsās tiesībsargājošajās institūcijās par uzņēmumā konstatēto zādzību, un uzņēmums ir patiesi ieinteresēts ātrākai lietas izskatīšanai, tomēr ne procesa ilgumu, ne gaitu nevar ietekmēt. Valsts policija nesniedz uzņēmumam informāciju par izmeklēšanas gaitu, līdz ar to uzņēmuma rīcībā ir vien laikrakstos publicētā informācija. Latvijā spēkā esošie likumi nedod uzņēmumam tiesības noskaidrot vainīgos, noteikt soda mērus un piedzīt nozagto naudu. Kā jau esam vairākkārt informējuši, zādzība nekādā veidā neietekmē ne siltuma maksājumus iedzīvotājiem, ne tarifu.

Par TEC

Pašvaldība jau ir vairākkārt detalizēti informējusi iedzīvotājus par ogļu TEC projektu. Tas netika īstenots, jo konkursa kārtībā izvēlētais stratēģiskais investors (to, ka tāds nepieciešams, noteica ES projekta nosacījumi) Stadtwerke Flensburg GmbH neizpildīja savas konkursā nosolītās saistības piesaistīt projekta īstenošanai nepieciešamos līdzekļus. Vācieši ne tikai nespēja novadīt projektu līdz sekmīgam rezultātam, bet arī neizprotamā spītībā atteicās pārdot sev piederošo kopuzņēmuma daļu pašvaldības atrastajam somu uzņēmumam Fortum, kurš bija gatavs stāties viņu vietā. Ne SIA Ventspils siltums, ne pašvaldība nekādus zaudējumus šajā projektā necieta – pašvaldība atguva visu savu kopuzņēmumā ieguldīto īpašumu un vēl ieguva 260 tūkstošus latu, kas palika uzņēmuma kontā. Vācieši cieta būtiskus zaudējumus, un uzņēmuma vadītājs zaudēja savu amatu.

Redzot, ka vācieši netiek galā ar projekta īstenošanu, pašvaldība jau kopš 2010.gada strādāja pie alternatīva projekta īstenošanas, lai kā kurināmo izmantotu atjaunojamos resursus un nebūtu jāiegādājas CO2 kvotas. Projekts par pāreju uz šķeldu, ko Ventspils siltums īsteno pašlaik, ir labāks risinājums. Uzņēmums ir pārliecināts, ka tas ļaus jau drīzumā samazināt siltuma tarifus.

Par Graudu termināli

Lai ko arī mēģinātu iestāstīt Šafranskis, kurš ir ne vien deputāts, bet arī Graudu termināļa jeb SIA Ventspils Grain Terminal vadītājs, pašvaldības rīcībā ir neatkarīgas pētījumu kompānijas veiktas socioloģiskās aptaujas, kurā par Graudu termināļa turpmāko attīstību aptaujāti 200 m rādiusā ap termināli dzīvojošie iedzīvotāji, rezultāti. 77% aptaujāto tuvējās apkārtnes iedzīvotāju ir pret šo ieceri. Ventspilī ir pieņemts, lemjot iedzīvotājiem svarīgus jautājumus, ņemt vērā iedzīvotāju intereses.

Jāatgādina, ka Šafranskis un kazahu investori pirms termināļa izveides solīja, ka graudu iekraušana kuģī notiks noslēgtā veidā. Diemžēl praksē tā nenotiek – graudi pārkraušanas laikā ļoti put, kas rada saslimšanas bīstamību apkārtējo māju iedzīvotājiem. Jāatzīmē arī tas, ka SIA Ventspils Grain Terminal kopš darbības uzsākšanas 2005.gadā joprojām nav sasniedzis pat pusi no plānotās pārkraušanas jaudas gadā – ja plānotā jauda ir 1,5 miljoni tonnu, tad pērn terminālī pārkrauti tikai 690 tūkstoši tonnu. Nav saprotams, kāpēc uzņēmumu nepieciešams paplašināt, ja tas neizmanto jau pašreiz pieejamās jaudas.

Novērtē šo rakstu:

19
24

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Valstiskuma metabolisms un kultūras liekulība

Foto2017.gada vasarā „Rīdzenes sarunas” sašūpoja latviešu vislielāko politisko grēku – LR krimināli oligarhisko valsts iekārtu. Tika sašūpots valstiskums visaugstākajā līmenī. Tāpēc pret “Rīdzenes sarunām” ir jāizturas ļoti nopietni. Patiesībā ir jāizturas maksimāli nopietni. Latvijas Republikā nekas nopietnāks vairs nevar būt. “Rīdzenes sarunas” attiecas uz LR valsts iekārtu. Tātad attiecas uz valsts pamatiem, valstiskuma pamatformu, valsts pastāvēšanas visbūtiskākajiem nosacījumiem. Valsts iekārta vitāli skar katru pavalstnieku, kura apziņā valsts figurē kā dzīves nepieciešamība, dzīves garants, dzīves patrons, dzīves lepnums.
Lasīt visu...

12

Par manis paša kļūdām es pats esmu maksājis, maksāju un turpināšu maksāt

FotoTe manas pārdomas, kuras rakstīju reiz, kad pēc kārtējās, enerģētiski, intelektuāli un sirdsgudri piesātinātās intervijas (ja nemaldos - tā bija nra.lv) komentāros un citur soctīklos tika „apd...ts” Ēriks Stendzenieks.
Lasīt visu...

21

Ašeradens būs īstais

FotoLabdien, biedri un atbalstītāji, visi. kam rūp tiesiska, latviska un eiropeiska Latvija! Šajā sestdienā mēs sanāksim kopā. lai lemtu par mūsu partijas nākotni, par mūsu vērtībām un idejām, kā arī cilvēkiem, kas tās īstenos dzīvē.
Lasīt visu...

15

Atklāta vēstule Latvijas Republikas 12. Saeimas deputātam Andrejam Judinam

FotoLatvijas Republikas 12. Saeimas 2017. gada 21. jūlija ārkārtas sēdē tika pieņemts lēmums ar nosaukumu “Par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti kriminālprocesā Nr.16870000911” (turpmāk – Lēmums). Lēmumu sagatavojis un kā pirmais parakstījis Saeimas deputāts Andrejs Judins.
Lasīt visu...

20

Latvijas attīstība Šveika garā jeb ķemertiņu reģistram būt

FotoBrīdināts, ka pēc likuma par šķiņķa zādzību pienākas sods no 6 mēnešiem līdz 20 gadiem, krietnais kareivis Šveiks atbildēja, ka tādus likumus viņš nepazīstot. Nedomāju, ka likuma nezināšana glābs arī tos Latvijas iedzīvotājus, kuri nebūs reģistrējuši savus, atvainojiet, ķemertiņus jeb decentralizētās kanalizācijas sistēmas kopējā reģistrā. Labi, ka par šo pārkāpumu nedraud tāds sods kā Šveikam, taču arī 1400 eiro juridiskajām personām un 350 eiro fiziskajām ir gana liels sods, īpaši lauku reģionos dzīvojošiem pensionāriem.
Lasīt visu...

21

SS.LV un VID strīds parāda, ka dzīvojam represīvā valstī

FotoŠodien Cīrules kundze LTV paziņoja, ka strīds starp VID un SS.lv esot pievērsis uzmanību tam, vai būt godīgo nodokļu maksātāju pusē ir labi vai slikti. Var saprast tā: ja tu esi pret VID rīcību šajā gadījumā, tad tu atbalsti nodokļu nemaksātājus.
Lasīt visu...

21

Haltūra, ko veselības ministre Čakša sauc par likumprojektu un kas Kučinskim šķiet derīga

FotoLai novērstu uzmanību no veselības aprūpes pamatproblēmām – mediķu streika, zemas efektivitātes un kvalitātes, par ko nemitīgi atgādina Latvijas Banka un uzņēmēji, Veselības ministrija (VM) ir ķērusies noteikt pašvaldību lomas veselības aprūpē un pie Veselības aprūpes finansēšanas likuma, kurš pašreizējā versijā gan vairāk atgādina aprakstu uz pāris lapām salīdzinājumā ar Ministru kabineta (MK) noteikumiem Nr.1529 Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība, kas ir vieni no apjomīgākajiem MK noteikumiem biezas mapes izskatā.
Lasīt visu...

21

Nevajag eksperimentēt ar sešgadniekiem

FotoLaikā, kad Izglītības un zinātnes ministrija gatavo apjomīgu nozares reformu, kas skar dažādus būtiskus jautājumus, tostarp t.s. sešgadnieku jautājumu, jāatceras, ka mēģinājumi ieviest šādas reformas jau ir bijuši, turklāt nesekmīgi. Dažādas idejas par to, cik gados bērniem jāuzsāk skolas gaitas, ir izskanējušas arī iepriekš, piemēram, kādreizējā ideja par t.s. nultās klases ieviešanu, obligāto izglītību no sešu gadu vecuma u.tml., taču neviena ideja nav nesusi pozitīvu rezultātu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par "iztīrīto" Nacionālo mākslas muzeju un elitāri politisko kroni

Pēc ilgstošas rekonstrukcijas 2016. gadā vasaras sākumā cilvēku apskatei tika atvērts Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) ar...

Foto

Par valsts un pašvaldību amatpersonu elektroniskās sarakstes atbilstību likumam

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienība (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības un...

Foto

Papildizglītības un katalizatora izpalīdzība

Tagadnes politiķu intelektuālā potenciāla objektīvs vērtējums nav sasniedzams bez jaunām zināšanām. Tas pavēloši attiecas uz LR politiķu vērtējumu. LR politisko kadru analītika...

Foto

Piespiedu noma: diena, kad es atguvu ticību taisnīgai tiesai

Lai cik tiesas neatkarīgas, likums nemainās no tā, kura tiesa to piemēro. It kā ābeces patiesība. Nesen...

Foto

Mums Molotova – Ribentropa pakta sekas ir jālikvidē pilnībā

Darbu ir sākusi Saeimas izmeklēšanas komisija, kam būtu jāvērtē oligarhu sarunas un lietas izmeklēšanas izčākstēšanas iemesli. Taču...

Foto

Kaimiņš "sēž, vēro un neko nelaiž uz āru"

Pietiek lasītāji pēdējā laikā interesējušies – kur pēc pašvaldību vēlēšanu iznākuma esot pazudis latvju tautas interešu pēdējais aizstāvis...

Foto

Mīti un patiesība par „Lidl” jaunajām darbavietām un zemajām cenām

Latvijā Lidl ienākšana mazumtirdzniecības segmentā sākusies ar ceļa izzāģēšanu – slepenības aura ap Rīgas mikrorajonā Purvciemā gaidāmo koku...

Foto

SS.LV ir mūsu sabiedrības un ēnu ekonomikas spogulis

Es neaizstāvu Valsts ieņēmumu dienestu (VID) par izvēlēto problēmas risināšanas formu, jo uzskatu, ka bija un ir citi...

Foto

Ēēēēēēēēēēē...

Man nudien nebija nodoma divas dienas pēc kārtas izteikties par vienu un to pašu tēmu, taču pašreizējās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ilzes Cīrules pirmdienas...

Foto

Kāpēc SS.LV nav konkurentu

Pateicoties nesenajām* sludinājumu izvietošanas cenu izmaiņām portālā ss.lv, sabiedrībā uzvirmoja kārtējais nepatikas vilnis pret šo interneta resursu - sak’ dzēšot sludinājumus, neatbildot...

Foto

Prezidenta kungs, vai, runājot par oligarhiem un to sarunām, jūs domājāt arī mani?

Augsti godātais Prezidenta kungs! Preses brīfingā pēc Nacionālās drošības padomes sēdes šā gada...

Foto

Prezidentam jārīkojas! Nepārdomātā akcīze degvielai vājinās Latvijas ekonomiku

Biedrība "Baltijas asociācija - Transports un Loģistika" (BATL) vērsusies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ar lūgumu izmantot LR...

Foto

Ss.lv un VID stāsts – speciāli advokātu madāmām, sektantiem no sabiedriskā radio un citiem "tiesiskās valsts" cienītājiem

Nu jau pat advokātu madāmas – mājsaimnieces ir iesaistījušās...

Foto

Kondora lidojums jeb jēru skaitīšana: par zīmoliem un tirgus pārdali

Ziemas miegā iztraucēts lācis ir bīstams, mēdzot uzbrukt pat cilvēkiem. Politiķiem savukārt pagulēšanai atvēlēts laiciņš pēc...

Foto

Sabiedrības līderu piemiņai

Džeka Londona stāstā Baltais Ilknis ir aprakstīta likumsakarība, kas valda suņu barā. Līderis vienmēr ir jāliek pajūga priekšgalā, jo pārējie suņi, redzot bēgošo līderi, centīsies...

Foto

„Cant” latviskajā vidē jeb meli ar tīru sirdsapziņu

Angļu valodā ir divi vārdi „cant”. Tie ir homonīmi – vienādi rakstāmi un vienādi izrunājami vārdi ar atšķirīgu...

Foto

Neizskatās, ka valstī kāds domātu par eksistenciālajiem jautājumiem

Tas, ka Latvija joprojām ir viena no nabadzīgākajām ES valstīm, nav nekāds jaunums. To raksturo dažādi rādītāji. Viens...

Foto

Mēs varam, bet – nezinām vai negribam?

Bieži tiek spriests, cik labi ir sakārtotajā un turīgajā Vācijā, Lielbritānijā, ASV... Taču latvieši negrib saprast, ka turienes iedzīvotāji...

Foto

Uz 73 valsts auto - 4 apkopēji ar 1000 eiro algu, 2 ēdināšanas speciālisti, medicīnas speciālists, 8 dežuranti...

Medijos publicētas vairākas ziņas ar skaļiem virsrakstiem „Atsakoties...

Foto

Par likumprojektu "Dzīvojamo telpu īres likums"

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par līdzdalības iespējām likumprojekta izstrādes procesā, biedrības “NĪSA, Nekustamā īpašuma...

Foto

Veselības ministrija šobrīd cenšas sarīdīt trīs lielākās ārstu grupas

Ģimenes ārstu temats nav bijis ilggadējam publicistikas flagmanim Dainim Lemešonokam īsti mīļš, radot iespaidu, ka kāds autora...

Foto

Cik partiju Kučinska koalīcijā? Vienpadsmit plus bezpartijiskie

Šovakar LTV Ministru prezidents pats īsti nevarēja pateikt, cik partiju tad ir viņa koalīcijā. Vēlos viest skaidrību. Zināms, ka...

Foto

Ceturtā atmoda. Mosties vai zust

Trešā atmoda atjaunoja neatkarību, taču netika atjaunota 18. novembra Latvija. Tika radīts hibrīds - tapa 4. maija republika, apvienojot padomju laika...

Foto

Seši blēdīgi leftistu koncepti, kas pretendē būt pozitīvi

Leftisms savā būtībā ir konfliktus ģenerējošs. Tas vienmēr nostājas pret pastāvošo lietu kārtību. Savā agrīnā posmā tas maskēja...

Foto

Tautas politiskā apziņa: realitāte, mīmikrija, dresūra

Latvijā regulāri atskan politiski loģiskā prasība atļaut latviešu tautai vēlēt Valsts prezidentu. Regularitāti (reizi četros gados) nosaka Valsts prezidenta vēlēšanas....

Foto

Jautājums par sešgadniekiem skolās IZM dienaskārtībā ir jau 20 gadus

Jūlijā plašsaziņas līdzekļos atkal aktualizējās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) virzītā reforma, kas paredz vairākas izmaiņas,...

Foto

Ģimenes ārsti paši sevi gāž no pjedestāla

Ģimenes ārstu streiks ir nolemts sakāvei, jo tam nav morāla atbalsta sabiedrībā. Valsts vara viņus spēj ne tikai uzveikt,...

Foto

Mēs esam PAR

Mēs esam par Latviju, kura ir iespēja visiem. Mēs esam par brīvu cilvēku. Mēs ticam ikviena cilvēka tiesībām izdarīt savas izvēles un atbildībai...

Foto

Jebkurā civilizētā valstī tādai Čakšai sen būtu bijis jāatkāpjas

Veselības ministre Anda Čakša nebeidz izbrīnīt. Ne velti, stājoties amatā sevi dēvēja par krīzes menedžeri un izcilu...

Foto

Kučinska kungs, Jūsu pasaulē nav mazā Ivana, kas vientulībā nomirst mežā

Augsti godātais Ministru prezidenta kungs Māri Kučinski! Iespējams, ka mēs dzīvojam divās dažādās un ļoti...

Foto

Skarba replika par PVN un tiesām

Ar tiesisku valsti katrs var saprast ko citu – citam tā ir pārliecība, ka par katru noziegumu katrs noziedznieks tiks...

Foto

Atklāta vēstule – iesniegums par padomju tiesību doktrīnai tipisku principu ietveršanu ārstu sertifikācijas procesa pārraudzībā

Iesniedzējs atgādina, ka iepriekšējā sarakstē jau tika informējis Ministru prezidentu un...

Foto

Par dalītā īpašuma neatbilstību LR Satversmei: faktiski atjaunotas feodālās privilēģijas un likvidēta demokrātija

Tiesiskais pamats dalītā īpašuma radīšanai Latvijas pilsētās tika izveidots 1991. gada 20. novembrī,...

Foto

Tāda ir bijusi un ir tā sauktā politiskā NEgriba

Garāmejot kārtējo reizi uzmetu aci nu jau vairāk nekā 20 gadu gaitā savāktajai DVD kolekcijai (lauvas tiesa...

Foto

...

Foto

Kleptomānijas cēlonis

Retrospektīvi izzinoša ekskursija uz lietišķo pierādījumu muzeju nav vajadzīga. Nav vajadzīgs intelektuālais reids aizvadīto 27 gadu vēsturē. Latvijas Republika kā krimināla valsts ar ideālu...

Foto

Mēs atsakāmies no savas valsts, atstājot to neliešu bariņa rokās

Atbilstoši oficiālajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2017. gada janvārī Latvijā dzīvoja 1 miljons 953 tūkstoši cilvēku....

Foto

“Nodokļu reforma” - kas tiek noklusēts

Daudz piesauktā un plaši aprunātā, bet patiesībā reti kuram zināmā “nodokļu reforma” nu ir ieguvusi daudz maz konkrētus apveidus. Un,...

Foto

Ģimenes ārsti dara pareizi, ka netic Čakšas tukšajiem „solījumiem”

Jau ilgāk nekā divas nedēļas valstī notiek ģimenes ārstu streiks. Taču nekas neliecina, ka tiks panākta vienošanās...

Foto

Atklāta vēstule valdošajai koalīcijai: IZM reforma – nodomi labi, bet izpildījums vājš

Augsti godājamais Ministru prezidenta kungs, Saeimas cienījamie frakciju vadītāji, pagājušajā nedēļā medijos atkal aktualizējās...

Foto

Latvijas sabiedrisko mediju "caurās mucas" svētās dusmas

Cēlonis melodramatiskajam sašutumam, kādā Latvijas Radio (LR) darbinieki izteica neuzticību Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) un tās loceklim...

Foto

VID Cīrule „atbild” pavāram Dreibantam

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule pavāram Ērikam Dreibantam nosūtījusi to, ko pati uzskata par atbildēm uz viņa atklātajā vēstulē...

Foto

Tumsonība Īvāna gaumē

Neesmu vegāns, pat veģetārietis ne tuvu ne. Dzīvnieki nav sveši, jau kopš bērnības mūsu vai vismaz radu mājās ir bijis kāds "kustonis", arī...

Foto

Ēnu ekonomikas process sākas tad, kad VID martā bloķē restorāna bankas kontu par 2000 eiro nodokļu parādu...

Nesen no Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) saņēmu...

Foto

Laikmeta ainiņas: futbols un nacionālisms - I

1989. gada 21. jūnija rītā pie Satekles ielas stāvvietas piebrauca tumši sarkans Ikarus autobuss. Ar tūrisma firmas Inturist atbalstu devāmies ceļojumā, kura galamērķis...

Foto

Mēs esam slikti saimnieki savā zemē

Tautieši, nevairosim sabiedrībā naidu un haosu, negānīsim deputātus un valdību, ka tā neprot vadīt valsti. Politiķi, kam ir uzticēta Latvijas...

Foto

Pa dibenu vai pa purnu

Vai nesen publicētās sarunas, kurās politiskie līderi apspriež procesus valstī, kārto lietas, mēģina slēpt iespējamus likumpārkāpumus un pakļaut medijus, raisa izbrīnu?...

Foto

NEPLP lēmums par „Pieci.lv” hibrīdkara apstākļos ir nacionālās drošības apdraudējums

Latvijas Radio darbinieki kategoriski noraida un iebilst pret pagājušajā nedēļā medijos publicēto informāciju („Diena” 07.07.2017. „Lielās...

Foto

Otrā atklātā vēstule ģenerālprokuroram Kalnmeieram un citām augstākajām valsts amatpersonām

Vai es varu lūgt jūsu uzmanību beidzot mani sadzirdēt? Zinot to, cik aizņemti jūs esat, man...

Foto

Oligarhija: kastas ģenēze un kastas misija

Latvijā drīkst nerunāt par galveno. Latvieši drīkst neapspriest galveno. Latviešiem tas ir piedodami, jo bez šīs spējas neapspriest galveno nav...

Foto

Manifests – ir laiks aizstāvēt Latviju, tautu un Satversmi

1918. gada 18. novembrī Latvijas tauta dibināja brīvu un demokrātisku valsti. Latvijas Republikas Satversmē pirmie divi panti...

Foto

Par Jelgavas pašvaldības vadības patvaļīgo lēmumu

Mēs, Jelgavas 6. vidusskolas audzēkņu vecāki, vēršamies ar lūgumu atsaukties un nepalikt vienaldzīgiem pret, mūsuprāt, Jelgavas pašvaldības vadības vienpersonisko, diktatorisko...

Foto

Georga Isersona „Jaunās karadarbības formas” un latviešu valstsgriba

Turpinot par tēmu – pazīsti savu potenciālo ienaidnieku –, jau rakstīju par ģeniālo krievu militāro domātāju Jevgēņiju Mesneru, kura...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: demogrāfija

Uz Zemes ir gājušas bojā daudzas civilizācijas. Zinātne ir noskaidrojusi bojāejas galveno iemeslu. Tas ir civilizācijas iekšējais sabrukums. Katra civilizācija ir bijusi...

Foto

Daži mazemocionāli ideju zibšņi “oligarhu lietas” sakarā

Paklausījos, palasīju dažādus materiālus, kas publiskajā infotelpā pieejami biezā slānī. Pārdomas ir vairākas:...

Foto

Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās...

Foto

Kā es sarakstījos ar „Labklājības” ministriju

Vēlos pastāstīt Pietiek lasītājiem, kā es mēģināju gūt kādu atsaucību no mūsu tā saucamās „Labklājības” ministrijas – un ko es...

Foto

Atmaskot "oligarhus" ir vitāli svarīgi, bet žurnālistikas standarti ir jāievēro

Latvijas Televīzijas komentārs par žurnāla "Ir" rakstu "Preses kastrēšana", kurā atspoguļotas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja...

Foto

Atklāta vēstule veselības ministrei Andai Čakšai

Piektdien, 30.jūnijā no Jums saņēmu bezpersonisku e-pastu, kas, kā saprotams, bija sūtīts daudziem un kurā Jūs mēģinājāt paskaidrot par Latvijas...

Foto

Ģimenes ārstu streiks, privātpersonu rīcība savu tiesību aizsardzībai

Pārdomas par ģimenes ārstu streiku: vai sabiedrība ir gatava ar aktīvu (uzsverot, aktīvu!) rīcību iesaistīties problēmu risināšanā? Diemžēl...

Foto

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju: labdien, Anda Čakša! Jūsu izmisuma pilnā vēstule ar tradicionālajiem politiķu solījumiem, kuriem neviens vairs...

Foto

Atklāta vēstule – atzinums par likumprojektu „Dzīvojamo telpu īres likums” un pieteikums līdzdalībai likumprojekta pilnveidošanai

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par...

Foto

Ekoloģiskā katastrofa Latvijas centrā

Ar šo rakstu gribu pavēstīt Jūrmalas bīstamo atkritumu degšanas seku mērogus. Pēc pieejamām ziņām, četrām mājsaimniecībām ir aizliegts lietot aku ūdeni. Tātad...