Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

2021. gada 20. aprīlī valsts prezidents Egils Levits un Ordeņu kapituls nolēma “par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā, par nozīmīgu ieguldījumu demokrātijas stiprināšanā un Latvijas informācijas telpas kvalitātē, risinot valstiski un sabiedriski nozīmīgus tematus un pārstāvot kvalitatīvu, profesionālu un ētisku žurnālistiku,” iecelt par Triju Zvaigžņu ordeņa komandieri žurnāla “Ir” darbinieku Aivaru Ozoliņu, bet par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku Latvijas Radio 1 programmu vadītāju Aidi Tomsonu, kā arī apbalvot citus informācijas jomā strādājošos.

Šāds lēmums sabiedrībā netika uztverts viennozīmīgi, jo tika paustas aizdomas, ka šī ir noteikta uzpirkšanas forma. Piemēram, Neatkarīgās komentētājs Māris Krautmanis norādīja: “Ar Triju Zvaigžņu ordeni pašreizējā valdošā vara pielaizās un uzpērk žurnālistus, kuriem vajadzētu kritiski un objektīvi raudzīties uz norisēm valstī.”

Pašlaik ir pamatotas aizdomas, ka Valsts prezidenta dāvātie ordeņi ir savdabīga “priekšapmaksa” par atbalstu kovidokrātu ideoloģijai. Pēdējā pusotra gada laikā pasaulē, ES un arī Latvija ir izveidojusies mafijai līdzīga apvienība - kovidokrāti, kuri gūst labumu, vairo savu ietekmi, varu un bagātību, izmantojot pandēmijas laika noteiktos ierobežojumus. Kovidokrātu intereses ir uzturēt maksimālu baiļu līmeni sabiedrībā, nepieļaut aizliegumu samazināšanu, bet izmantot pandēmijas laiku un sabiedrības apmulsumu varas un bagātības koncentrācijai par labu kovidokrātiem.

Izskatās, ka Latvijas kovidokrātiem tagad talkā nāk Triju Zvaigžņu ordeņa saņēmēji.

Tikai viens piemērs. 14. maijā LR1 un LTV1 demonstrētā pārraide “Krustpunktā”. Pārraidi vadīja Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks Aidis Tomsons, bet viens no dalībniekiem bija Triju Zvaigžņu ordeņa komandieris Aivars Ozoliņš.

Izskatās, ka tieši jaunizceptais komandieris noformulēja kovidokrātijas ideoloģisko ietvaru par to, kā vērtējami Latvijas valdības ministri. Jebkurai darbībai, vadot nozari, ir nulles vērtība. Ministra darbība ir jāvērtē tikai vienā aspektā - vai ministrs atbalstīja Covid ierobežojumu pastiprināšanu. Ja ministrs nav atbalstījis ierobežojumu pastiprināšanu, tad tādiem nav vietas Kariņa valdībā. Saberzt putekļos tādus!

Komandieris Aivars Ozoliņš: “Izskatās, ka viena daļa to, kur politiķu vai aizkulišu spēlētāji, kuri gribētu pārmaiņas valdībā, mēģina izmantot, mēģina pasliktināt epidemioloģisko situāciju, lai pēc tam to varētu pārmest valdībai, premjerministram, un es domāju, ka premjerministram jau sen vajadzēja uztaisīt vienkārši elementāru revīziju - paskatīties, kuri ministri nav piedāvājuši nekādus priekšlikumus, kā ierobežot saslimstību, kuri ir piedāvājuši, tikai tieši otrādi, kā situāciju pasliktināt. Vitenbergs, protams, ir pirmais. Un tad šo ņemt par atskaites punktu, nevis kaut kādu koalīcijas partneru vēlmes, bet epidemioloģisko situāciju kā atskaites punktu pārkārtojumiem valdībā, kā kritēriju pārkārtojumiem valdībā.”

Pēc tam komandieris Aivars Ozoliņš izteica draudīgu pareģojumu: “Un, ja tagad vēl atvērs papildus terasēm vēl kaut ko, epidemioloģiskā situācija tiešām līdz pašvaldību vēlēšanām noteikti un neizbēgami pasliktināsies, un tas būs vēl viens faktors diskusijās par valdību.”

Ministru kabineta vairākums neņēma vērā komandiera Ozoliņa pravietojumu, bet lēma mazināt ierobežojumus atvērt nevis kaut ko, bet daļu no tirdzniecības centru lielveikaliem. 18. maijā valdība atbalstīja Ekonomikas ministrijas ierosinājumu atļaut tirdzniecības centros darboties visiem veikaliem, kuriem ir atsevišķa ārēju ieeja. Valdība atļāva vienā telpā tikties līdz 19 cilvēkiem, ja vien tie ir vakcinēti vai Covid pārslimojušie, kā arī atļāva pēc tādiem pašiem principiem atsākt darbu amatieru mākslas un amatieru sporta kolektīviem.

Taču vistrakākais! 18. maijā valdība atbalstīja noteikumu maiņu, atļaujot (noteiktos apstākļos) raidījuma laikā masu informācijas līdzekļu raidījumu vadītājiem un dalībniekiem nelietot mutes un degunu aizsegus. Tieši šis valdības vairākuma lēmums izraisīja histēriskus Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa protestus. Kariņš MK sēdes protokolā pievienoja savu atsevišķo viedokli un paziņoja: “Mēs uztraucamies par valdības lēmumu konsekvenci, bet tagad viens lēmums aiz otra briedina nekonsekvenci."

Veiksim komandiera Ozoliņa pravietojuma patiesuma pārbaudi!

Kādi tad bija epidemioloģiskie radītāji komandiera Ozoliņa pravietojuma laikā?

14. maijs. Diennakts laikā Latvijā veikti 15 153 Covid-19 testi, un pozitīvi no tiem bijuši 4,4%. Tika reģistrēti 666 jauni Covid-19 gadījumi. Divu nedēļu kumulatīvais saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju bija 445,3. Kopumā slimnīcās ārstējās 663 Covid-19 pacienti.

18. maijā valdība atcēla virkni ierobežojumu, pat izpelnoties kārtējo Kariņa histērisko lēkmi.

Kādi tad bija epidemioloģiskie radītāji 24. maijā, 10 dienas pēc komandiera Ozoliņa pravietojuma un 6 dienas pēc ierobežojumu samazināšanas?

24. maijs. Diennakts laikā Latvijā veikti 3898 Covid-19 testi, un pozitīvi no tiem bijuši 3,4%. Tika reģistrēti 134 jauni Covid-19 gadījumi. Divu nedēļu kumulatīvais saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju bija 355,3. Kopumā slimnīcās ārstējās 609 Covid-19 pacienti.

Pēc komandiera Ozoliņa pravietojuma (“noteikti un neizbēgami pasliktināsies”) divu nedēļu kumulatīvais saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju samazinājās no 445,3 līdz 355,3.

Komandiera Ozoliņa apgalvojums ir nepatiess. Līdz ar to var rasties ļoti daudzi jautājumi, bet uzdošu tikai divus.

Pirmais jautājums, ir par kritērijiem, izvirzot Triju Zvaigžņu ordeņa komandierus un virsniekus? Vai darbošanās kovidokrātijas interesēs bija galvenais noteikums? Otrs jautājums - kā tas nākas, ka LR1 labākais ētera laiks tiek piešķirts nekompetentiem aplamību sludinātājiem, jaunizceptiem pareģiem, kuri izmanto sabiedrības resursu, lai ar meliem turpinātu biedēt cilvēkus?

Pārpublicēts no neatkariga.nra.lv

Novērtē šo rakstu:

51
1

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Kas notiek Valmieras policijā un prokuratūrā

FotoVēlos Jūs informēt, kas notiek Valmieras policijā un prokuratūrā.Jau neskaitāmas reizes pēdējo pāris gadu laikā tiek ierosinātas krimināllietas par izvarošanu. Tiek aizturēti cilvēki, kuri pēc pāris mēnešiem tiek atbrīvoti. Bet tajā pašā laikā cietušās personas saņem no valsts atlīdzību, kas paredzēta cietušām personām
Lasīt visu...

21

Levita kungs, mēs gribam 0,16% no iekšzemes kopprodukta, nevis valsts radio un TV sakārtošanu!

FotoPirms vairāk nekā desmit gadiem politiskajā dienaskārtībā pirmoreiz nonāca jautājums par Latvijas sabiedrisko mediju apvienošanu. Toreiz Latvijas Radio iestājās pret to, jo apvienošanās sākotnējais ambiciozais plāns toreizējā resursu trūkuma situācijā bija nerealizējams, savukārt apvienošanās, neieguldot nepieciešamos finanšu līdzekļus attīstībai, solīja vairāk risku nekā ieguvumu. Procesa virzītāji aizrautīgi runāja par sinerģiju, kas veidosies apvienotajā medijā, tajā pašā laikā nespējot kliedēt bažas par to, vai:
Lasīt visu...

21

Sazvērestības teoriju cienītājiem ir jāpajautā sev: bet kāda ilgtermiņa mērķa labā darbojos es?

FotoPirms ejam tālāk, ir jāuzsver, ka sazvērestības teoriju patiesums šeit nav būtisks. Vārdu savienojums “sazvērestības teorija” sākotnēji nenozīmē, ka šī teorija pauž nepatiesību, vien to, ka tā apraksta vairāku spēlētāju sazvērēšanos. Taču skaidrs, ka mūsdienās šim vārdu savienojumam ir negatīva konotācija — ar to apzīmē stāstus, kurus publiskajā telpā nav pieņemts uzskatīt par patiesiem.
Lasīt visu...

18

“Demokrātijas akadēmija” vēlas demokrātiju, par kuru maksā visi citi!

Foto16.martā Ogres muzejā notika pasākums “Demokrātijas akadēmijai”. Tā ir programma, kuru par dažādu fondu, tostarp Sorosa fonda “DOTS”, naudu īsteno vairākas biedrības. “Akadēmiķi” apmeklēja muzeju, bet “aizmirsa” par to samaksāt.
Lasīt visu...

21

Pārdomas saistībā ar veselības aprūpes budžetu 2023. gadā

FotoUzstādījums, ka, pirms nav veiktas reformas, veselības aprūpes budžetu ir racionāli papildināt vien tehniski, vedina minēt, vai tiešām valdība sāk cīņu ar lielāko šķērsli nozarē, proti, hroniski samilzušo administratīvo vājumu. Gadiem ilgi Nacionālais veselības dienests un Veselības ministrija apzināti vairījušies veikt reālu pārraudzību, cik lietderīgi ārstniecības iestādes izmanto piešķirtos līdzekļus, kas paredzēti deleģēto valsts pārvaldes uzdevumu izpildei, lai sniegtu iedzīvotājiem valsts nodrošinātos veselības aprūpes pakalpojumus. Ja tiks īstenota reāla padotība, iestādes riskēs aizskart medicīnas establišmenta intereses.
Lasīt visu...

21

Par valsts prezidenta ievēlēšanas kultūras maiņu

FotoValsts prezidents Egils Levits kādā nesenā televīzijas intervijā, atbildot uz jautājumu, vai kandidēs uz otro termiņu, atbildēja: „Ja partijas uzskata, ka būtu jēdzīgi to darīt, es varu to darīt.” Par šādu izteikumu ir grūti nesmīnēt, taču pašreizējos apstākļos jāsaka godīgi — ir bezjēdzīgi gaidīt drosmīgāku un skaidrāku atbildi. Jo tāda ir mūsu pašreizējā valsts prezidenta ievēlēšanas kārtība, tāda ir mūsu prezidenta vēlēšanas tradīcija, un tādu piesardzību veicina mūsu attieksme pret zaudētājiem un drosmīgajiem.
Lasīt visu...

3

Nepiesienieties Vitenbergam, tas bija normāls politiskais tūrisms, bet jūs sagribējāt kādu labumu valstij

Foto2023. gada 14. martā interneta resursā www.makroekonomika.lv tika publicēts raksts "Enerģētikas zaļais mezgls”. Rakstā norādīts, ka Latvijas delegācija vizītes laikā ASV 2022. gada aprīlī saņēmusi piedāvājumu iegādāties sašķidrināto dabasgāzi (SDG) par ievērojami zemākām cenām nekā pagājušajā gadā tirgū bija pieejamas. Seko apgalvojums, ka sarunas ar ASV gāzes kompānijām neesot tikušas uzsāktas un līgums neesot noslēgts, kā rezultātā noprotams, ka Latvija nav guvusi ievērojamu ekonomisku labumu.
Lasīt visu...

21

Publiski jautājumi kuluāros pieminētajai prezidenta amata kandidātei par NATO apsolījumiem

FotoGrieķija ar NATO atbalstu pašlaik bruņojas, lai varētu aizstāvēties pret iespējamo Turcijas agresiju, bet, lūk, paradokss, arī Turcija ir NATO, līdz ar to arī Turcija rīkojas ar NATO svētību un nebūtu pārsteigts, ka arī ar atbalstu. Visai interesanti, kuras NATO valsts karodziņu Latvijā liks piekārt pie prievītēm šāda visai neizbēgama konflikta gadījumā?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Porcelāna skandāli un Nacionālā apvienība

Trīs lietas kultūras skapītī stāv - porcelāns, skandāli un Nacionālā apvienība (NA)… Tādi ir mani iespaidi par pēdējo laiku spilgtākajiem notikumiem...

Foto

Jaunā politiķa solījums

1. Es atzīstu daudzskaitļa pirmo personu mēs, kurā ietilpst visi Latvijas kā suverēnas valsts idejai lojāli Latvijas iedzīvotāji. Es atzīstu visu citu nāciju mēs....

Foto

Tiesības būt stulbam

Rit otrais gads kopš Krievijas uzsāktā trīsdienu zibenskara Ukrainā. Pa šo laiku Ukrainas armija papūlējusies demilitarizēt Krievijas bruņotos spēkus par vairāk nekā 20...

Foto

Sargsuņi rej, karavāna mīcās tālāk

Nesen medijiem tika ziņots, ka Finanšu izlūkošanas dienests pērn ir saņēmis ziņojumus par vairākiem tūkstošiem aizdomīgu darījumu....

Foto

Kluso apvērsumu mehānisms

Likumus Latvijā līdzīgi kā citur teorētiski ražo Saeima - mūsu gadījumā 100 deputāti, lai gan faktiski tos nosaka koalīcijas komanda, kuru vieno koalīcijas...

Foto

Vai viņi uzbruks arī Rainim un Čakam? Karš pret kultūru Rīgā

Tik daudzi atviegloti uzelpoja, uzzinot, ka pašreizējam Rīgas mēram, stabiņu apmātajam Staķim uz brīdi esot...

Foto

Andrejs Upīts bija jauks un labs okupācijas varas kolaborants

Publiskās atmiņas centra rosinātais un Rīgas Pieminekļu padomes atbalstītais priekšlikums demontēt vairāku literātu (tostarp – latviešu rakstnieka...

Foto

Kad beigsies karš Ukrainā?

Pamēģināsim uz šo jautājumu atbildēt godīgi un argumentēti, izmantojot arī tādu informāciju, kāda nekad nenonāk latvju žurnālistu rokās un galvās. Un paturēsim...

Foto

Es esmu tikls un šķīsts, ticiet man!

Žurnālistikā vissvarīgākā vērtība ir redakcionālā neatkarība. Nekas to nedrīkst apšaubīt. Vienlaikus cilvēkam ir viņa individuālā brīvība un sirdsapziņā pamatotas...

Foto

Nacionālās apvienības viltus patrioti: Ogres mēra Egila Helmaņa gadījums

Lai turpinātu diskusiju par Ogrē nenotikušo bēdīgi slavenā “Latvijas pilsoņa/latvieša” Pētera Avena porcelāna “podu” un “podiņu” izstādi,...

Foto

Gruzijas mācībstundas

Tbilisi atkal dūmos un asaru gāzes mākoņos, ielas tradicionāli pilnas ar karstasinīgo tautu, kurai labs jebkurš iemesls, lai lieku reizi izvicinātu rokas. Kas gadījies...

Foto

Kam traucē Upīša piemineklis?

Pieminekļiem ir kāda nelāga īpašība – tie ir pļāpīgi. Visi kā viens būdami radīti ar mērķi vēstīt nākamajām paaudzēm par dižiem cilvēkiem,...

Foto

Vērtību arguments (jebkura) pieminekļa aizstāvībai

Šajā rakstā apskatīsim vienu cienījamu argumentu par labu pieminekļa (jebkura) aizstāvībai. Proti, iespēju, ka piemineklis cilvēkam ir dārgs. Tas, ka cilvēks...

Foto

Vai Aizsardzības ministrijas nenogremdējamais Jānis tiešām nenogrims?

Šodien notika Latvijas jaunlaiku vēsturē lielākais brīnums. Pati bezgrēcīgākā un tautas mīlētākā - Aizsardzības ministrija atzina, ka tiešām būs...

Foto

Par nelikumībām un reputācijas graušanu Rīgas bērnu un jaunatnes sporta skolā „Rīdzene”

Atkārtoti lūdzam nepieļaut kārtējo Rīgas nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu sporta skolā Rīdzene....

Foto

Kāpēc kolektīvais Soross zaudē Ukrainā?

Dzirdu bāleliņu - patriotu gaudas, tāpēc lietošu maksimāli precīzus apzīmējumus, distancējoties no plašplūsmas ziņu avotu paredzamās indoktrinācijas un nu jau pavisam...

Foto

Aizsardzības ministrei Mūrniecei būtu nevis jāizsaka tukši paziņojumi, bet jāpublisko visa ar pārtikas iepirkumu saistītā dokumentācija

Vēlos publiski paust savu viedokli par Valsts aizsardzības loģistikas un...

Foto

Par LIZDA falšumu

Skolotāji ATKAL draud ar Vislatvijas streiku, ja mēneša laikā netiks izpildītas "viņu" prasības. Tas, ka valdības vadītāji ar Krišjāni Kariņu un LIZDA vadītāju...

Foto

Iespējamā kļūda VID EDS saistībā ar gada ienākumu deklarāciju

Informēju, ka, aizpildot gada ienākumu deklarācijas D3 sadaļu, parādās šāda absurda formula, rēķinot apliekamus ienākumus no citiem...

Foto

Veselības budžets: daudz aizņemsimies, daudz tērēsim un cerēsim, ka veselības joma zels un plauks, bet mums nav nojēgas, kā šo veselības jomas uzplaukumu sasniegt

Savu iepriekšējo...

Foto

Vai Latvijas vēsturiskajām zemēm jāatgriežas Dzimtenes ostās?

Mēs nokavējām 30 gadus no brīža,kad sajuka Teherānas-Jaltas-Potsdamas pēckara ģeopolitiskā arhitektūra. Varbūt mēs nesapratām, kāpēc San Francisko antihitleriskā koalīcija...

Foto

Meli nekad nevar pārmākt patiesību. Arī šoreiz viss nostāsies savās vietās

Jo vairāk pretinieku, jo vairāk goda! Nekad neesmu vairījies no atklātas diskusijas un politiskas cīņas....

Foto

Populisms un sabiedrība

Vārdam “populisms” skaidrojošā vārdnīca sniedz sekojošu skaidrojumu - izdabāšana plašām aprindām, cenšanās par katru cenu, pat ar nepiepildāmiem solījumiem un meliem iekarot tautas...

Foto

Jā, mēs gatavojamies paslepus, necaurspīdīgi iztērēt 100 miljonus eiro par apšaubāmu vēja parka projektu, un ko jūs, kaitnieki, mums padarīsiet?

AS “Latvenergo” paziņojums par ražošanas jaudu...

Foto

Izglītības un zinātnes ministrijai: pieteikums darbam Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam

Ar šo vēlos pieteikties darbam Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam. Mans vārds ir...

Foto

Vēlēšanās zaudējušie paristi un bordānisti vēlas jums atriebties, ogrēnieši

Godātie ogrēnieši un pilsētas viesi! Vērsīšu Jūsu uzmanību uz to, ka plānoto masku šovu* Jūsu pilsētā organizē...

Foto

Galvenais atbildīgais pasūtījuma lietā pret Lapsu un Liepnieku “atrast jebko” ir ģenerālprokurors Stukāns

Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis nav oriģināls, tā ir viņa būtība izvairīties no atbildības,...