Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

2021. gada 20. aprīlī valsts prezidents Egils Levits un Ordeņu kapituls nolēma “par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā, par nozīmīgu ieguldījumu demokrātijas stiprināšanā un Latvijas informācijas telpas kvalitātē, risinot valstiski un sabiedriski nozīmīgus tematus un pārstāvot kvalitatīvu, profesionālu un ētisku žurnālistiku,” iecelt par Triju Zvaigžņu ordeņa komandieri žurnāla “Ir” darbinieku Aivaru Ozoliņu, bet par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku Latvijas Radio 1 programmu vadītāju Aidi Tomsonu, kā arī apbalvot citus informācijas jomā strādājošos.

Šāds lēmums sabiedrībā netika uztverts viennozīmīgi, jo tika paustas aizdomas, ka šī ir noteikta uzpirkšanas forma. Piemēram, Neatkarīgās komentētājs Māris Krautmanis norādīja: “Ar Triju Zvaigžņu ordeni pašreizējā valdošā vara pielaizās un uzpērk žurnālistus, kuriem vajadzētu kritiski un objektīvi raudzīties uz norisēm valstī.”

Pašlaik ir pamatotas aizdomas, ka Valsts prezidenta dāvātie ordeņi ir savdabīga “priekšapmaksa” par atbalstu kovidokrātu ideoloģijai. Pēdējā pusotra gada laikā pasaulē, ES un arī Latvija ir izveidojusies mafijai līdzīga apvienība - kovidokrāti, kuri gūst labumu, vairo savu ietekmi, varu un bagātību, izmantojot pandēmijas laika noteiktos ierobežojumus. Kovidokrātu intereses ir uzturēt maksimālu baiļu līmeni sabiedrībā, nepieļaut aizliegumu samazināšanu, bet izmantot pandēmijas laiku un sabiedrības apmulsumu varas un bagātības koncentrācijai par labu kovidokrātiem.

Izskatās, ka Latvijas kovidokrātiem tagad talkā nāk Triju Zvaigžņu ordeņa saņēmēji.

Tikai viens piemērs. 14. maijā LR1 un LTV1 demonstrētā pārraide “Krustpunktā”. Pārraidi vadīja Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks Aidis Tomsons, bet viens no dalībniekiem bija Triju Zvaigžņu ordeņa komandieris Aivars Ozoliņš.

Izskatās, ka tieši jaunizceptais komandieris noformulēja kovidokrātijas ideoloģisko ietvaru par to, kā vērtējami Latvijas valdības ministri. Jebkurai darbībai, vadot nozari, ir nulles vērtība. Ministra darbība ir jāvērtē tikai vienā aspektā - vai ministrs atbalstīja Covid ierobežojumu pastiprināšanu. Ja ministrs nav atbalstījis ierobežojumu pastiprināšanu, tad tādiem nav vietas Kariņa valdībā. Saberzt putekļos tādus!

Komandieris Aivars Ozoliņš: “Izskatās, ka viena daļa to, kur politiķu vai aizkulišu spēlētāji, kuri gribētu pārmaiņas valdībā, mēģina izmantot, mēģina pasliktināt epidemioloģisko situāciju, lai pēc tam to varētu pārmest valdībai, premjerministram, un es domāju, ka premjerministram jau sen vajadzēja uztaisīt vienkārši elementāru revīziju - paskatīties, kuri ministri nav piedāvājuši nekādus priekšlikumus, kā ierobežot saslimstību, kuri ir piedāvājuši, tikai tieši otrādi, kā situāciju pasliktināt. Vitenbergs, protams, ir pirmais. Un tad šo ņemt par atskaites punktu, nevis kaut kādu koalīcijas partneru vēlmes, bet epidemioloģisko situāciju kā atskaites punktu pārkārtojumiem valdībā, kā kritēriju pārkārtojumiem valdībā.”

Pēc tam komandieris Aivars Ozoliņš izteica draudīgu pareģojumu: “Un, ja tagad vēl atvērs papildus terasēm vēl kaut ko, epidemioloģiskā situācija tiešām līdz pašvaldību vēlēšanām noteikti un neizbēgami pasliktināsies, un tas būs vēl viens faktors diskusijās par valdību.”

Ministru kabineta vairākums neņēma vērā komandiera Ozoliņa pravietojumu, bet lēma mazināt ierobežojumus atvērt nevis kaut ko, bet daļu no tirdzniecības centru lielveikaliem. 18. maijā valdība atbalstīja Ekonomikas ministrijas ierosinājumu atļaut tirdzniecības centros darboties visiem veikaliem, kuriem ir atsevišķa ārēju ieeja. Valdība atļāva vienā telpā tikties līdz 19 cilvēkiem, ja vien tie ir vakcinēti vai Covid pārslimojušie, kā arī atļāva pēc tādiem pašiem principiem atsākt darbu amatieru mākslas un amatieru sporta kolektīviem.

Taču vistrakākais! 18. maijā valdība atbalstīja noteikumu maiņu, atļaujot (noteiktos apstākļos) raidījuma laikā masu informācijas līdzekļu raidījumu vadītājiem un dalībniekiem nelietot mutes un degunu aizsegus. Tieši šis valdības vairākuma lēmums izraisīja histēriskus Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa protestus. Kariņš MK sēdes protokolā pievienoja savu atsevišķo viedokli un paziņoja: “Mēs uztraucamies par valdības lēmumu konsekvenci, bet tagad viens lēmums aiz otra briedina nekonsekvenci."

Veiksim komandiera Ozoliņa pravietojuma patiesuma pārbaudi!

Kādi tad bija epidemioloģiskie radītāji komandiera Ozoliņa pravietojuma laikā?

14. maijs. Diennakts laikā Latvijā veikti 15 153 Covid-19 testi, un pozitīvi no tiem bijuši 4,4%. Tika reģistrēti 666 jauni Covid-19 gadījumi. Divu nedēļu kumulatīvais saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju bija 445,3. Kopumā slimnīcās ārstējās 663 Covid-19 pacienti.

18. maijā valdība atcēla virkni ierobežojumu, pat izpelnoties kārtējo Kariņa histērisko lēkmi.

Kādi tad bija epidemioloģiskie radītāji 24. maijā, 10 dienas pēc komandiera Ozoliņa pravietojuma un 6 dienas pēc ierobežojumu samazināšanas?

24. maijs. Diennakts laikā Latvijā veikti 3898 Covid-19 testi, un pozitīvi no tiem bijuši 3,4%. Tika reģistrēti 134 jauni Covid-19 gadījumi. Divu nedēļu kumulatīvais saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju bija 355,3. Kopumā slimnīcās ārstējās 609 Covid-19 pacienti.

Pēc komandiera Ozoliņa pravietojuma (“noteikti un neizbēgami pasliktināsies”) divu nedēļu kumulatīvais saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju samazinājās no 445,3 līdz 355,3.

Komandiera Ozoliņa apgalvojums ir nepatiess. Līdz ar to var rasties ļoti daudzi jautājumi, bet uzdošu tikai divus.

Pirmais jautājums, ir par kritērijiem, izvirzot Triju Zvaigžņu ordeņa komandierus un virsniekus? Vai darbošanās kovidokrātijas interesēs bija galvenais noteikums? Otrs jautājums - kā tas nākas, ka LR1 labākais ētera laiks tiek piešķirts nekompetentiem aplamību sludinātājiem, jaunizceptiem pareģiem, kuri izmanto sabiedrības resursu, lai ar meliem turpinātu biedēt cilvēkus?

Pārpublicēts no neatkariga.nra.lv

Novērtē šo rakstu:

51
1

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Joku diena Evri Dej, teicēnieši gardi smej

FotoTeikas likumdošanai ir jāsoļo soli solī ar Dievzemītē notiekošajām nejēdzībām. Kad savulaik izdevu dekrētus, man prātā nevarēja ienākt, ka par uzpurņu nenēsāšanu ļaudis varēs sodīt, veseliem cilvēkiem aizliegs pulcēties un diennakts tumšajā laikā nedrīkstēs atrasties ārpus telpām, piemēram, lai izietu uzpīpēt vai ieelpot svaigu gaisu (šī absurdā norma pašreiz gan nav spēkā, taču no tās atgriešanās neesam pasargāti), tālab pilnveidoju un papildināju savus ukazus. Knariņu valdība ir laidusi pasaulē arī vairākus groteskus noteikumus auto un citu riteņratu stūrētājiem, taču kā kājāmgājējs es šajā jomā atturos izteikties.
Lasīt visu...

18

Kariņš un Pavļuts ir diskreditējuši vakcinācijas procesu un tagad grasās vakcināciju diskreditēt vēl vairāk

FotoVispirms valdība politiskas konjunktūras dēļ neiepirka vakcīnas un vakcinācija Latvijā tika novilcināta par četriem mēnešiem.
Lasīt visu...

6

Izejiet ielās, Levita kungs, sajutīsiet, ko tauta par jums domā

FotoLevits šodien runāja Saeimā. Runa bija tukša. Jautājums ir par redzējumu, Levita kungs. Par adekvātu redzējumu. Par to būs šis raksts. Mēs 30 gadus salīdzinām sevi ar sliktākajiem piemēriem. Priecājamies, ka mums iet labāk. Kā Levits šodien - ka mums IKP kritis mazāk. Es saku, ka es redzu citādāk. Un tagad par visu pēc kārtas.
Lasīt visu...

12

Tāda cilvēka viedoklis, kuram neskaidras cilmes preparāts, ko sauc par vakcīnu, nav pieņemams

FotoŠeit izteikts vienkārša cilvēka viedoklis. Cilvēka, kurš šobrīd ir pensionārs, sejas masku nenēsā un kuram neskaidras cilmes preparāts, ko sauc par vakcīnu, nav pieņemams. Protams, daudziem ir cits viedoklis un ceru, ka tam ir loģisks pamatojums.
Lasīt visu...

15

Es visu ko pieprasu un norādu, un lūdzu iedot man varu

FotoLevit, Kariņ, Pavļut, Raivi Dzintar ar saviem prievīšu varavīksnes draugiem un pārējie pie varas esošie ar Rinkēviču ložā. Nākamnedēļ ir jābūt atceltām maskām, 2 metriem, groziņiem un visam pārējam sviestam! Es to nelūdzu, es to pieprasu un norādu Jums, ka tas ir jāizdara nekavējoties. Ja pašiem bail pieņemt lēmumu, piezvaniet uz Briseli vai vēstniecību. Jums dos atļauju. Nākamnedēļ lai būtu lēmums.
Lasīt visu...

21

Ventspils paradokss: vēlētāji nomaina nevis Lembergu, bet gan... domes opozīciju

FotoPašvaldību vēlēšanas Ventspilī beigušās ar zināmu pārsteigumu: ne tajā, ka uzvaru svinēja “Latvijai un Ventspilij”, iegūstot vairāk balsu nekā visi pārējie saraksti kopā, — interesantais šoreiz redzams opozīcijas kampaņošanā un rezultātos.
Lasīt visu...

21

Drošības līdzeklis nedrīkst tikt izvēlēts kā iebiedēšanas vai iepriekšējas sodīšanas paņēmiens

FotoAtbilstīgi Kriminālprocesa likumam tiesībsargājošām instancēm ir pienākums vērtēt drošības līdzekļa piemērošanu saistībā ar cilvēktiesību normām. Personai piemērojams tāds drošības līdzeklis, kas pēc iespējas mazāk aizskar personas pamattiesības un ir samērīgs.
Lasīt visu...

21

Man vislabāk spēs palīdzēt Selma Levrence, jo viņa ir jauna, gudra, pieredzējusi un zina daudzas valodas

FotoPēc ilgām pārdomām par to, kas varētu kļūt par manu palīgu Saeimā, esmu izlēmis, ka tā būs Selma Levrence, un man ir liels prieks, ka viņa ir tam piekritusi.
Lasīt visu...

21

„Sargsuns” pazemīgi lūdz atlikt nodokļu reformu

FotoLatvijas Preses izdevēju asociācija (LPIA) aicina valdošo koalīciju atlikt nodokļu reformas uzsākšanu no 2021. gada 1. jūnija. LPIA uzskata, ka valsts pārvalde nav pietiekami informējusi sabiedrību, it sevišķi to sabiedrības daļu, kuru reforma skars tieši, ietekmējot tās finansiālo labklājību. Vēl nesen vēstulē vērsāmies pie jums ar bažām un problēmjautājumu uzskaitījumu, lai novērstu reformas negatīvo ietekmi uz mūsu nozari.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Viss sākās ar Šleseru!

Tvnet var lasīt Re:Baltica sagatavotu propagandas rakstu, kurā skaidri tiek pateikts, ka Latvijā baznīcas nedrīkst aizstāvēt kristīgās vērtības! Esmu pārsteigts, ar kādu naidu pret Baznīcām,...

Foto

Triju Zvaigžņu ordeņa komandieris Aivars Ozoliņš grauj Latvijas informācijas telpas kvalitāti

Pašlaik – Lielās dezinformācijas laikmetā – viens no svarīgiem uzdevumiem visiem, kuri darbojas informatīvajā telpā,...

Foto

Nākotnes vīzija par neiespējamo... (Turpinājums rakstam „Cilvēks tomēr nav saprātīga būtne”)

Nesen par to runāju un pat rakstīju. Šo var uzskatīt gan par turpinājumu jau teiktajam,...

Foto

Ceļā uz ļaužu ganāmpulku

Sākotnēji biju iecerējis rakstu ar konkrētām personālijām un pierādījumu bāzi zem katras tēzes, taču tad uzaustu milzu palagu. Turklāt  patiesība ir acu...

Foto

Vīlands piedāvā neētisku lobismu?

Ralfs Vīlands neapšaubāmi ir viens no sabiedrisko attiecību jeb tā dēvētās PR nozares dinozauriem, pamatlicējiem Latvijā. Neapšaubāmi ļoti ietekmīgs....

Foto

Cilvēks tomēr nav saprātīga būtne

Taisnība ir apgalvojumam, ka cilvēks ir divkājains primāts, kurš ietilpst zīdītāju klasē, bet par saprātu zinātnieki vēl strīdas. Es neesmu nedz...

Foto

Īpatnais pasažieru pārvadājumu iepirkums KNAB neinteresē

Labdien, vērsos KNAB ar iesniegumu sakarā ar NRA publikāciju, no kuras izriet, ka oligarhi dabūjuši valsts dotācijas pasažieru pārvadājumiem 500...

Foto

Dažas piezīmes uz vēlēšanu biļetena malām

1. Grand Prix par pašvaldību vēlēšanu komentāru es piešķirtu Gatim Eglītim. Ja ir kas tāds, kas var patikt JKP, tad...

Foto

Pirms bijušā kolaboranta, tagadējā politologa Skudras intervēšanas pārliecinieties, vai viņš nav paspējis piedzerties

Šajos laikos par politologu sauktā, okupācijas laikos par Komunistiskās partijas Centrālās komitejas Propagandas...

Foto

Absolūta saskarsmes impotence

Te mazs secinājums, izrietošs no vērojumiem. Pirms nedēļas ievietoju savā sejasgrāmatas profilā "pašiņu" ar atkailinātu plecu, kam pielipināta izdruka, kas apliecina "Teātra Vēstneša"...

Foto

Mīļā miera labad

Bieži no patriotiskām aprindām, īpaši tiem patriotiem, kuri dzīvo devīžu un dogmu varā, dzirdu, ka Latvijā ir jārunā tikai latviski, ka vienmēr un...

Foto

Jaunā iekšlietu ministre – sodīta par pretkorupcijas likumdošanas pārkāpumu, prioritātes nav saistītas ar iekšlietu nozares problemātiku

Valdība ir pārskatījusi ministru portfeļu sadalījumu, mainot par nozari atbildīgos...

Foto

Interesantas lietas Ventspilī gaidāmo pašvaldības vēlēšanu sakarā

Manās rokās patrāpījās laikraksta “Latvijas Avīze” šā gada 25. maija numurs, kur Māras Libekas rakstā “Gatavojas Ventspils “atbrīvošanai”” lasu,...

Foto

Kā nav kauna kandidēt uz domi un turklāt vēl Ventspilī: kandidāta atbildes uz jautājumiem

Katram, kurš sadomā kandidēt uz Ventspils domi, jānonāk starp Skillu un Haribdu:...

Foto

Demokrātijas caurais jumts

Mēdz teikt, ka kompromiss ir labs lietussargs, bet slikts jumts. Saeimas pieņemtais risinājums Varakļānu piederības jautājumā ļaus kaut kā, formāli saglābt situāciju pašvaldību...

Foto

Ar ko Garkalnes novada domes deputāts Mārtiņš Bērziņš atšķiras no bijušā domes priekšsēdētāja Mārtiņa Gunāra Bauzes-Krastiņa

Ja Garkalnes kritušais „karalis” Mārtiņš Gunārs Bauze-Krastiņš kampj un...

Foto

Kāpēc jūs man neticat, ka vakcinācija nav obligāta, tā ir brīvprātīga un neierobežo mūsu tiesības un brīvības

Covid-19 cilvēkus nešķiro - slimo visdažādākie cilvēki neatkarīgi no vecuma,...

Foto

Paldies, ka esam gatavi iestāties par tiesībām domāt arī ar savu galvu

Paldies Matīsam Kaļānam par iniciatīvu un visiem pārējiem par to, ka esam gatavi iestāties...

Foto

Uz vēlēšanām jāiet!

Mazais vēlētāju skaits iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās liecina par nepatiku pret esošo varu un sabiedrības neprasmi reizi četros gados lietderīgāk izlietot savu instrumentu –...

Foto

Jāmaina nevis citas valsts karogi, bet kas cits

Visi ir pieauguši cilvēki. Gribi - vakcinējies, gribi - nē. Svarīgāk ir - vajag atcelt ierobežojumus, un katrs...

Foto

Jānis Reirs ir sliktāks par izbijušu čekistu

Ja jūs jautātu - kāpēc esmu sācis tik ļoti neuzticēties "Vienotības" kartelim? Tāpēc, ka viņi ar Krišjāni Kariņu priekšgalā,...