Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

„Un ko ar tām (mīkstajām mantiņām – E.V.) vajadzēja darīt? Kariņam nest uz mājām un sasēdināt uz viesistabas dīvāna?” – nicīgi vaicā kāda tviterotāja, komentējot to, ka 18. augusta protesta akcijas noslēgumā pie Ministru kabineta atstātās bērnu spēļmantiņas ir izmestas atkritumos. Todien cilvēki protestēja pret bērnu vakcināciju, pret piespiedu vakcināciju. Neviens valdības locīklis pie cilvēkiem neiznāca. Kādēļ gan to darīt, vai ne? Atvilcies kaut kādu neapzinīgu antivakseru bariņš, un mums, lielkungiem un lielkundzēm, te tagad dancot?

„Mīkstās rotaļlietas tika savāktas maisos, jo tas ir ērtākais šādu mantu savākšanas veids, un novietotas Ministru kabineta ēkas teritorijā. Mūsu uzņēmums neveica šo mantu utilizācijas procesu. Mums nav informācijas, kur tiks nogādātas šīs mantas vēlāk,” skaidroja uzņēmums „Pārcelšanās 24. lv”. Šis uzņēmums arī izvietoja nožogojumu pie MK ēkas, un šīm darbībām uzņēmumu nolīgusi Valsts policija.

Savukārt MK preses sekretārs Reinis Grāvītis izstāstīja, ka mantiņas ir utilizētas - drošības apsvērumu dēļ. „Mīkstās mantiņas ir rotaļlietas ar visaugstāko higiēnas risku - to materiālā uzkrājas vīrusi un baktērijas, un tās ir sarežģīti dezinficējamas. Turklāt pie MK atstātās nakti atradās lietū tuvu samērā intensīvai satiksmei. Tās tika novāktas žoga demontāžas laikā. Novērtējot rotaļlietu stāvokli, tika pieņemts lēmums neapdraudēt to iespējamos saņēmējus un tās utilizēt,” viņš skaidroja.

Pēdējo dienu protestu laikā šis it kā necilais incidents - mantiņu novākšana un utilizēšana - aizskāra kaut kā... sāpīgi. Nepamatots sentiments, vai? Racionāli domājot: šīs bērniem paredzētās mantiņas varēja nogādāt uz jebkuru ķīmisko tīrītavu, dezinficēt, kārtīgi iztīrīt, atjaunot tās un atdot bērnunamiem. To taču vēl ir gana daudz. Vai izdalīt daudzbērnu ģimenēm. Vai slimnīcām. Vai pārstrādāt un uztaisīt paklājus tiem pašiem bērnunamiem. Tas būtu cēls solis, un vienaldzīgajam Ministru kabinetam tiktu piedots daudz kas.

Jā, tas maksātu kādu naudu, taču - cik simtus tūkstošu eiro (droši vien pat miljonus, jo mēs taču visu nezinām) šī „valdība” ir izšķiedusi, apdāvinot pietuvinātas reklāmkompānijas, kuras sataisījušas bezjēdzīgas reklāmas? Un, piedodiet par rupjību, taisīs vēl!

Bet vairāk par visu aizvaino arogance, kas no šīs „valdības” plūst ne tikai rotaļlietu sakarā. Protestos piedalās tūkstošiem cilvēku, un ļoti lielai daļai no viņiem - esmu pārliecināta - piedalīšanās motīvs nesaistās nedz ar atbalstu Gobzema vai Šlesera partijai, nedz ar protestēšanu pret piespiedu vakcināciju, bet gan ar tiesībām brīvi izvēlēties savu dzīves modeli. Cilvēki, vienkārši runājot, protestē pret „valdības” aroganci, trulumu, nekompetenci, vienaldzību, vēlmi uzspiest tizlus, ne ar ko nepamatotus noteikums. Cilvēki ir aizvainoti, ka varasģīmji ar viņiem nerunā. Un pat netaisās runāt.

Premjerministrs Krišjānis Kariņš nākamajā dienā pēc protestiem drosmīgi spēja izteikties tikai tviterlentē: „Covid-19 pandēmija apgrūtina visu pasauli, arī mūsu valsti. Ir saprotami, ka tā izraisa dažādas emocijas un reakcijas. Taču mums jāturas mierīgiem un vienotiem. Kopā uzveiksim šo sērgu. Paldies Valsts policijai par profesionālo darbu, nodrošinot sabiedrisko kārtību.” Viss!

Savukārt Valstiskuma balvas pasniegšanas laikā (21. augustā) viņš pacilāti secināja, ka „mūsu tauta ir nepārspējama tad, kad esam vienoti”. Bet šobrīd, izrādās, mēs neesam vienoti, un nevienotību veicinot dzīve „neticamā dezinformācijas un melu mākonī” par kovidpandēmiju un valdības darbu. Tu re, ko! Kurš gan ģenerē šo dezinformācijas un melu mākoni, ja ne pati „valdība” - ar savu juceklīgo darba imitāciju, līdzekļu šķērdēšanu un tēlošanu, ka viss, ko tā dara, ir pareizi?

Arī par 23. augustā organizēto Baltijas ceļa piemiņas pasākumu mūsu valdīkļiem nav, ko teikt. Kaut arī cilvēkiem pret to bija (un ir) divējāda attieksme, valdošajiem krēsliem beidzot vajadzētu sākt vērtēt savu attieksmi pret protestētājiem. Jo tādu paliks arvien vairāk.

Bet divējāda attieksme ir tālab, ka vieni to redz kā brīvības ceļu - tādu pašu, kāds tas bija 1989. gadā, savukārt citi - par antivakseru ceļu, kas ir Baltijas ceļa vērtības un nozīmes pazemināšana. Protams, jēdzienā „brīvība” ir ieliktas arī katra cilvēka iespējas izvēlēties - vakcinēties vai nevakcinēties, un tas ir pareizi. Bet reducēt valsts brīvību un neatkarību uz indivīda brīvību - durt vai nedurt to faizeri vai astrazeneku - tas, piedodiet, ir kaut kā... necienīgi. Varu piebilst vien to, ka mans Baltijas ceļš ir un paliek 1989. gada 23. augusta Baltijas ceļš - vienīgais un neatkārtojamais.

Turklāt... odiozas ir personas, kuras organizēja 2021. gada „ceļu”. Tāds ir Rūdolfs Brēmanis: 2019. gada jūlijā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā sāka skatīt lietu par krāpšanu, kurā Brēmanis apsūdzēts par vairāk nekā 100 000 eiro piesavināšanos laikā, kad viņš no 2013. līdz 2016. gadam bija pilnvarotais lietvedis Latvijas vēstniecībā Apvienotajos Arābu Emirātos. Tiesu 2020. gadā izsludināja par slēgtu, jo tajā tikšot izskatīti ierobežotas pieejamības dokumenti. Visticamāk, Ārlietu ministrijas kauns bija tik liels, ka to nevarēja ievietot tiesas zālē...

Par eksdiplomātu „mazliet labāki” ir Igaunijas puses „ceļa” organizatori: tie ir Hando Tonumā un Marianna Jonasa, kas ir pazīstami kā Igaunijas lielākās viltus ziņu lapas „Telegram” radītāji. Par lietuviešu puses „ceļa” organizatoru zināms vienīgi tas, ka viņš ir biznesmenis.

Bet galvenais jautājums paliek: cik ilgi valdošie ignorēs tautu? Viss viens - vai tas ir Alda Gobzema organizēts mītiņš ar vai bez traktoriem, vai tas ir muzikāls burziņš Doma laukumā „ar Šlesera zīmi”, vai tas ir tīras sirds atceres pasākums (bez Brēmaņa) ar nosaukumu „Baltijas ceļš”, - tie visi ir protesta ķēdes posmi. „No tautas sapulcēm un barikādēm esam nodzīvojušies līdz stāvoklim, kad valsts augstākā vara turas tikai uz svešas naudas izdalīšanu un pārdalīšanu, jebkurai ideoloģijai deģenerējoties par visaptverošu korupciju,” nesen izteicās politikas vērotājs Mārcis Bendiks. Un tauta protestē tieši pret to, ka tai ilgstoši jādzīvo šajā deģeneratīvajā „stāvoklī”. Bet valdošie to nezin kādēļ nevēlas saprast.

Kamēr pie augstiem krēsliem pielīmētie domās, ka līme ir mūžīga, tikmēr viņos valdīs miers, tīkams aklums un nenogurdinošs kurlums. Bet cerību iedeva minētais uzņēmums „Pārcelšanās 24. lv”, mundri un cerīgi apliecinot: „Mēs patiesi izprotam akcijas dalībnieku sašutumu par valdības pieņemtajiem lēmumiem un vēlmi pēc politiskām pārmaiņām. No savas puses varam vien piebilst - ar prieku palīdzēsim valdības locekļiem sapakot mantas un pārvākties.”

Varbūt tiešām: salikt maisos visus valdīkļu loriņus, gudros pierakstus, baltos cimdus, gumijas piekšautus un skalpeļu asināmos un izmest mēslainē. Tāpat kā mīkstās rotaļlietas, ar kuru palīdzību cilvēki centās pateikt savas izjūtas un cerības. Un tad jūs, šķietami stingri pielīmētie, arī varētu beidzot aizvākties. Uz neatgriešanos.

Pārpublicēts no neatkariga.nra.lv

Novērtē šo rakstu:

53
6

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ausīs arī mūsu saule

FotoMotoklubs „Dieva suņi” 20. novembrī savā Twitter kontā publicēja tvītu ”Tā saucamais “urā patriotisms” ir pretīgs ar to, ka viņš balstās un mītiem, puspatiesībām un meliem, kas ļoti kropļo cilvēkiem realitātes apziņu. “Latvieši ir stipra tauta”, ar ko stipra? Ar to, ka okupekļus jauc 2022.g.,nevis 1991.g., vai 2014.g.(Krimas aneksija). Stipra?”. Tvīta saturs noteikti kādā radīja aizvainojumu un pārdomas. Vai abus.
Lasīt visu...

21

Ekonomikas ministrei un valdības vadītājam jāuzņemas politiska atbildība par situāciju enerģētikā

FotoValdības rīcība sakarā ar AS "Sadales tīkli" regulatoram iesniegto jauno tarifu projektu ir bezatbildīga, un publiskie paziņojumi atgādina zināmo manipulācijas metodi par "labo policistu" un "slikto policistu".
Lasīt visu...

21

Lūk, cik enerģiski mēs skaldām matus

FotoBiedrība “Latvijas Mediju ētikas padome” (LMĒP), kas apvieno 44 mediju asociācijas un individuālus medijus, triju gadu laikā ir sniegusi atbildes vairāk nekā 150 iesniegumiem no iedzīvotājiem un organizācijām par iespējamiem mediju ētikas pārkāpumiem un 51 gadījumā sagatavojusi detalizētu izvērtējumu sūdzībai un atzinumu.
Lasīt visu...

21

Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini

FotoArmands Puče „Ar baltiem cimdiem”. Izcils eksemplārs. Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini. Klauzula viena - jebkuras šaubas tiek tulkotas pa sliktu apsūdzētājam. Ar frāzēm –" varētu likties", "varētu secināt", " izskatās ka", "varētu bažīgi iztēloties, ka".
Lasīt visu...

21

Sports visa mūža garumā ir veselības pamats

FotoLaika sprīdis, kad politiķi cenšas izveidot valdību, ir vienīgā iespēja viņiem iedvest, ka valsts nav sadalāma 15 nozaru klucīšos (ministrijās), kas katra atbild par savu jomu, nekad neinteresējas par citas ministrijas esamību, bet ja saņem kādu  citas ministrijas sastādītu likumprojektu, Ministru kabineta noteikumus vai mazāk svarīgu dokumentu, tad šo rakstu darbu nīdē laukā vai vismaz piesārņo ar tik  daudz birokrātiskām prasībām, ka jaunievedumam ir tikai bremzes iedaba. 
Lasīt visu...

21

"Sadales tīkla" tarifu celšana kā slēpts nodoklis graus iedzīvotāju un uzņēmēju maksātspēju

FotoZaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti aicina nepieļaut krasu elektroenerģijas pārvades tarifa celšanu, kas kā slēpts nodoklis būtiski negatīvi ietekmēs iedzīvotāju maksātspēju un Latvijas uzņēmēju konkurētspēju.
Lasīt visu...

12

Džeks, kurš pieliek mūli kā mērkaķis, ir patriots?

FotoLabrīt. “Patriotu nedēļa” ar citas valsts karodziņiem Lāčplēša dienā un citu valstu tankiem 18. novembrī krastmalā ir galā, var turpināt ierasto ikdienu ar šņabi galvenajās pārtikas lielveikalu rindās un statistiku, kas apstiprina alkoholismu vai nerūpēšanos par bērniem.
Lasīt visu...

12

Paziņojums par enerģētisko situāciju valstī

FotoNeraugoties uz veiktajiem pasākumiem, lai kompensētu apkures un elektroenerģijas izmaksas mājsaimniecībām, par oktobri saņemtie rēķini, salīdzinot ar iepriekšējo apkures sezonu, ir vairākas reizes lielāki. Taču maznodrošināto Latvijas iedzīvotāju ienākumi saglabājas nemainīgā līmenī.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par cilvēka nemirstību, kas ir medicīnas nesasniedzamais mērķis

Laika ass ir nežēlīga nākotnes pāreja pagātnē. Cilvēks alkst uzzināt nākotni, parasti viņš interesējas par nākotni savas prognozējamās...

Foto

Prātojums par diagonālēm

Pagājusī nedēļa uzrādīja zināmu bremzēšanos valdības veidošanas gaitā. Lai arī premjerkandidātam pagaidām nav Satversmes 56. panta kārtībā izsniegta aicinājuma uz Ministru kabineta sastādīšanu, uzvedās...

Foto

Prezidenta uzdevums ir izvirzīt premjera amata kandidātu, nevis norādīt partijām, ko tām darīt

Valdības veidošanas sarunas nevedas. “Jaunās vienotības” valdes priekšsēdētājs Krišjānis Kariņš par šo procesu...

Foto

Noticiet man - es tagad lasu Satversmi kā pilsonis

Valsts ir nācijas mājas, bet tās pamatlikums Latvijai – Satversme – ietver nācijas kopdzīves būtiskākos noteikumus, balstītus kopīgās vērtībās,...

Foto

Prezidents Egils ir jocīgs un galīgi neciena ģimenes vērtības un tradīcijas

Kad tad atkal ir noticis. Un ar Egilu un viņa kanceleju notiek. Čalis ar savu...

Foto

Valsts ir slikta, cilvēki ir slikti, pensionāri ir slikti, vēlētāji ir slikti, Lāčplēša diena ir slikta, es gan esmu lielisks

Šis būs personisks ieraksts. Un neapvainojieties....

Foto

Antropoloģisks pētījums

Vai atceramies sabiedrībā pazīstamos indivīdus, kuri saviem uzvārdiem lika prievārdus ar mērķi panākt aristokrātisku skanējumu? Visi ņirgājās par Fon Kalmanoviču un De Vaškeviču, turpretim...

Foto

Liberālās demokrātijas apdraudētība kā tās leģitimitātes pamats

Ir viena uzskatu pārbaude, kas būtu jāveic ar sevi katram pilsoniski aktīvam cilvēkam. Tātad jums — šīs slejas lasītājam...

Foto

Kas Pīlēnam deva tautas mandātu veidot valdību? Kurš? Pareizi, neviens!

Sākšu ar jautājumu. Vai man vienīgajam šķiet, ka kaut kas nav kārtībā ar zaļo bildi, nu...

Foto

Mēs visu ļoti rūpīgi rečekojām un noskaidrojām, ka Bārbijas Kens nav stāvoklī, - ziedojiet mums naudu, lai mēs varam turpināt!

Jūnija vidū konservatīvi noskaņotā humora vietne...

Foto

Žetonu piešķiršanas kārtība

Šodien “Neatkarīgajā” Elitas Veidemanes un Rolanda Pētersona intervija ar Valsts prezidentu Egilu Levitu. Tā nav tipiskā draudzīgā intervija, kur ilgā sarunā norunātais sakompilēts...

Foto

Viņš NEKAD nebūs mans prezidents

Egils ir atmodies no letarģiskā miega. Sveicot 14.Saeimu, viņš uzkāpa kancelē un zibeņoja....

Foto

Tikai nesmejieties skaļi, es došu dažus padomus par veselības aprūpi

Kustība "Par!" Veselības ministrijas politiskajā vadībā bijusi visus četrus 13. Saeimas sasaukuma gadus - divus gadus Ilze Viņķele, divus - es. Esam...

Foto

Beidzot ir gala lēmums saistībā ar manu autoavāriju

Šā gada 1. maija traģiskā avārija zibenīgi pārpildīja interneta ziņu portālus, un sociālie tīkli jau izdarīja tūlītēju spriedumu,...

Foto

Mēs labprāt ierasti neliktos ne zinis, bet diemžēl šoreiz mums jāimitē ieinteresētība

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) piektdien, 4. novembrī, ir pieprasījusi VSIA “Latvijas Televīzija”...

Foto

Štrunts par algām, īstā problēma ir tā, ka izglītības jomā ir iestājusies pieklājības un cieņpilnas attieksmes krīze

Pieklājība un cieņpilna attieksme ir jebkuru attiecību pamatā. Taču...

Foto

Pasaulē piešķir Darvina balvu, Latvijas politikā – Levita medaļu

Pēc ziņas, ka četriem ļoti jau nu šaubīgas raudzes 13. Saeimas deputātiem piešķirta Egila Levita vārdā nosauktā...

Foto

Kā lordu sarunas varētu patīrīt Latvijas tirgu

Nesen bija pirmā reize, kad izdevās personīgi satikt un iepazīties ar kādu lordu, turklāt – ar diviem vienā vakarā....

Foto

Vai kūdra var izglābt Latviju?

Šķiet, tikai retais nebūs pamanījis zemestrīci, kas pēdējā gada laikā ir satricinājusi energoresursu tirgu. Lai mazinātu iespējamās enerģētiskās krīzes ietekmi, ne...

Foto

Slimot nav rožu dārzs, jo īpaši slimnīcā

Slimot nav rožu dārzs. Tas ir fakts. Taču, nokļūšana slimnīcā var pārvērsties par krietni nepatīkamāku pieredzi, kas neaprobežojas ar...

Foto

Jaunākiem iekšlietu sistēmas darbiniekiem ļaus nesportot un pieņemties svarā

Plašākam lasītāju lokam paslīdēja garām kāda satraucoša ziņa – 18. oktobrī Ministru kabinets atbalstīja noteikumu projektu "Grozījumi...

Foto

Ja tagad izrādās, ka pie varas ir tikai partijas (1,4% vēlētāju), tad steigšus jāatkāpjas no senā principa, ka tautas vietniekam ir plašas pilnvaras

[1.] Biedrība “Atvērtās...

Foto

Latvijai ir vajadzīgs Roberts Fūrmanis. Vairāk nekā "progresisti"

„Tagad es jums pateikšu, kas notiks tālāk. Sarūsējusi fašistu kaska uz bērza krusta – tas ir viss, ko...

Foto

Pirmo reizi jaunlaiku vēsturē “sabiedriskie” jeb valsts mediji ir nostājušies pret tautas vairākumu

Operācijas Mindfuck vietējā kontekstā: šobrīd Latvijā ir iestājusies unikāla situācija: pirmo reizi jaunlaiku vēsturē “sabiedriskie”...