Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Vai krīze ir beigusies?

Ex -seržants (literārs pseidonīms)
14.05.2012.
Komentāri (49)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Dombrovskis ir paziņojis, ka krīze ir beigusies. Varbūt arī viņam ir beigusies. Man gan izskatās, ka ekonomiskā krīze likumsakarīgi pāraug politiskā un sociālā krīzē.

90. gadu vidū, strādājot Zemessardzē (ZS), aiz gara laika un, meklējot jēgu savam darbam, uzrakstīju uz vairākām rūtiņu burtnīcas lapām savu redzējumu par iespējamiem apdraudējumiem un ZS lomu šo draudu novēršanā. Doma bija apmēram šāda.

1. etaps - ārvalstij lojālas politiskas partijas izveide. Ārvalsts specdienestu kontrolētu biznesa struktūru iespiešanās stratēģiski svarīgās ekonomikas nozarēs un informatīvās telpas kontrole ar šo biznesa struktūru pārvaldītajiem medijiem.

2. etaps - ekonomisko krīžu un satricinājumu veicināšana un kā rezultāts tam - plašu iedzīvotāju slāņu neapmierinātība.

3. etaps - ārvalsts kontrolēta politiska partija pārņem varu parlamentārā ceļā. Ja šis variants nenostrādā tad seko nākošais etaps.

4. etaps - starpnacionālo jautājumu saasināšanās, masu nemieri, kas pāraug bruņotas sadursmēs

5. etaps - „Miera uzturēšanas” spēku ievešana, kā iemeslu norādot savu tautiešu aizsardzību (iepriekš tiem var tikt piešķirta „miera uzturētājas” valsts pilsonība - tas gan nebija pieminēts šajā pētījumā).

Jāpiebilst, ka tolaik līdz iestāšanas NATO bija tāls ceļš un par to nedaudz vēlāk.

Toreiz visā šajā lietā viens jautājums līdz galam nebija skaidrs - kā demokrātiskā valstī (Jeļcina laikā, vismaz sākumposmā, Krievijā bija mēģinājums izvedot demokrātisku sabiedrību) specdienesti var kontrolēt biznesa struktūras un piespiest veikt darbības, kas nesakrīt ar uzņēmēju ekonomiskām interesēm. Kad Jeļcina ēra beidzās un Krievijā varu pārņēma čekistu hunta, arī šajā jautājumā ieviesās skaidrība.

Piedodiet godkārību, bet man izskatās, ka pirmie trīs etapi ir noieti un sākas pāreja uz ceturto. Vai paranoja? Lūk, citāts no Urbanoviča teiktā 04.10.2011 intervijā krievu radio Radio Baltkom.

"Pirmkārt, lai iegūtu tiesības un pat pienākumu saukt savus vēlētājus uz ārpusparlamenta aktivitātēm, mums vispirms jāizmanto visas savas zināšanas un pieaugušā ietekme, kam ir atbalsts ne tikai Latvijā, lai mēģinātu vienoties ar mieru," intervijā saka Urbanovičs, norādot, ka "izvest ielās cilvēkus ir ļoti viegli, bet pēc tam atsaukt grūti. Tas ir pierādīts”. Tādēļ vispirms jāmēģina darīt visu, lai panāktu vienošanos miermīlīgā veidā, tikai tad, ja neizdotos, "būtu morālas tiesības teikt, ziniet, lai cik par jums balsotu, kaut jūs iegūtu 51%, vienalga parlamentāra izeja jūsu taisnībai nebūtu šajā valstī, tas nozīmē, ka vajag piespiest".

Attiecīgi, ņemot vērā šo scenāriju, mēģināju noformulēt ZS uzdevumus katrā konkrētā etapā, un caurmērā tur bija tas pats, kas tagad noteikts likumā par zemessardzi un MK noteikumos Nr.936  "Kārtība, kādā Latvijas Republikas Zemessardze sniedz atbalstu valsts un pašvaldību institūcijām likumpārkāpumu novēršanā, sabiedriskās kārtības un drošības garantēšanā”, tikai daudz konkrētāk, kā arī bija dažas domas par darbībām ārvalsts „miera uzturēšanas” operāciju gadījumā LV teritorijā.

Nu tad šo rakstu darbu, iespējams, nedaudz diletantisku arī iesniedzu personīgi toreizējam ZS štāba priekšniekam R. Graubem. Tas kaut ko nomurmināja par dokumenta svarīgumu un iebāza to atvilktnē. Par to, ka lietas labā netika darīts nekas, pārliecinājos nedaudz vēlāk, kad atvaļinājos no dienesta ZS un īsu brīdi dabūju pastrādāt Aizsardzības ministrijā ( ja to piespiedu nīkšanu bezdarbība var saukt par strādāšanu), kur manā rīcība nonāca pabiezs sējums, uz kura vākiem ar zeltītiem burtiem bija rakstīts „NBS attīstības plāns”, ko NBS vadība taisījās prezentēt toreizējam prezidentam G.Ulmanim.

Pašķirstot šo „svarīgo” dokumentu, konstatēju, ka pamatā tiek atkārtota viena un tā pati frāze dažādās variācijas - „NBS uzdevums ir Latvijas tautas aizsardzība” (varētu nodomāt, ka sakarīga plāna izstrāde prasītu milzīgus finanšu ieguldījumus, par kuru trūkumu ZS vadība čīkstēja gandrīz vai katrā sanāksmē, bet tas netraucēja toreizējam ZS komandierim R. Eihmanim „uzvārīties” uz nebēdu, par ko arī tika izmests ar negodu).

Nu, pietiks kavēties nostalģiskās atmiņās, un pievērsīsimies aktuālām lietām.

Priecē, ka valsts plāno palielināt finansējumu NBS, jautājums tikai, vai šis finansējums tiks izlietots maksimāli lietderīgi saskaņā ar NBS attīstības plānu vairākiem gadiem uz priekšu. Nezinu, jo no šim lietām esmu atgājis pasen atpakaļ. Iebāzu degunu ZS mājas lapā un sadaļā „Zemessardzes attīstība nākotnē” lasu:

„Zemessardzes prioritārie uzdevumi ir: nodrošināt svarīgu valsts objektu apsardzību, piedalīties krīzes situāciju un to seku novēršanā, koordinēt sadarbību ar Valsts policiju, robežsardzi u.c.; nodrošināt atbalsta sniegšanu ārvalstu bruņotajiem spēkiem, kas šķērso Latvijas teritoriju vai ierodas Latvijā; veidot kaujas atbalsta un kaujas nodrošinājuma vienības transportēšanas, civilmilitārās sadarbības, apgādes, inženieru un pretgaisa aizsardzības jomās.”

Viss it kā OK. Un tomēr daži jautājumi. Vai ir apzināti visi „svarīgie valsts objekti”, kas būtu jāapsargā, un definēti uzdevumi konkrētam ZS apakšvienībām? Tas pats attiecas uz robežas nodrošināšanu. Tālāk - par sadarbību ar policiju un Drošības dienestu (MK noteikumi Nr.936 p.3.7). Vai aizsardzības ministra lēmums būs pietiekošs, lai šo sadarbību realizētu, ja tāda nepieciešamība radīsies? Bieži ir dzirdēts, ka ZS pamatā nodarbojās ar krutkas tirgotāju dzenāšanu un šaušanu no krūmiem pa automašīnu motoriem. Tā nav taisnība. Deviņdesmitajos bandītiem un citai „šušerai” bija respekts pret Zemessardzi. Nopietniem „putniem” bija grūti tikt klāt, jo trūka informācijas un juridisko zināšanu. Savulaik personīgi griezos par sadarbības jautājumu pie toreizējā Organizētās noziedzības apkarošanas biroja priekšnieka D.Lūka. Interese bija nekāda.

Ejam tālāk - „ Nodrošināt atbalsta sniegšanu ārvalstu bruņotajiem spēkiem, kas šķērso Latvijas teritoriju vai ierodas Latvijā”. Tātad „tauvas pieņēmēju” loma. Bet ko darīt, ja „tauvu pasniegt” nebūs kam? Izskatās, ka tāda varbūtība vispār netiek apskatīta. Un tagad nedaudz par „kolektīvo drošības sistēmu”. Man personīgi riebjas tas, ka LV algotņi „mērcē” afgāņus. Kāda tur motivācija, ja tas, ka ASV izvāksies no turienes ar negodu, ir laika jautājums un situācija paliks vēl neprognozējamāka, nekā tā bija pirms iebrukuma. Nez ko kapelāni stāsta tur dienējošiem par bausli „nenogalini”?

Nu, bet labi, atstāsim liriku mierā. Personīgi nav pārliecības, ka NATO ir uz mūžīgiem laikiem un 5. pants nepaliks tikai uz papīra gadījumā, ja nāksies to pārbaudīt. Viens no atvaļinātiem NATO ģenerāļiem, uzvārdu neatceros, liekas, ka kanādietis, nosauca aliansi par pūstošu līķi. Iespējams, ka pārspīlē. Tomēr daži fakti liek aizdomāties. NATO dalībvalstis Itālija un Francija pārdod Krievijai modernas militāras tehnoloģijas, un ne jau krieviem tie Mistrali tik ļoti nepieciešami. Plāns ir šķelt bloku, un nauda tam netiek žēlota.

Neaicinu izstāties no bloka, jo tad 5.etaps garantēts. Taču tas nenozīmē, ka nav jāmeklē alternatīva un, pirmkārt, reģionā, kur valstis apzinās līdzīgu apdraudējumu. Un nepietiek ar nodomu protokoliem, ir jāslēdz līgumi un jāizstrādā kopīgi aizsardzības plāni dažādiem notikumu attīstības scenārijiem, kur tādam mazām valstīm kā LV būtu sava militāra specializācija un uzdevumi atbilstoši resursiem. Piemēram, LV variantā tās varētu būt speciālo uzdevumu vienības. Katra ziņā tad nebūtu jāņirgājas pat trīs sagrabējušiem tankiem un WWII laika lielgabaliem.

Domāju, ka pašlaik vēl svarīgāks uzdevums ir drošības struktūru nostiprināšana. Un ir runa ne tikai par finansējumu. Ir noriebies klausīties tenkas par korumpētību un nekompetenci. Vai tiešam visa DP ir pārdevies abdulmuslimoviem par desas lunķi un SAB pamatā sastāv no „profiem” - tipa Panteļējevs? Ja savu kadru trūkst, tad jāpieaicina no malas - vecajās NATO dalībvalstīs atvaļinātu profu netrūkst.

Par robežu. Ja kāds var ievilkt fūri ar kontrabandas gaļu, tad kur garantija, ka līdzīgā veidā nevar iedabūt ieroču kravu? Divi gadi atpakaļ izklaides pēc izložņāju Austrumu robežu pa meža takām krustu – šķērsu, un viens ļoti svarīgais piesējas tikai tad, kad braucu atklāti ar riteni pa valsts ceļu un biju nogājis piecus metrus malā, lai pasmeltu ūdeni no akas.

Pretinieks ir viltīgs, ar nesalīdzināmi lielākiem resursiem, tai skaitā propagandas jomā. Tāpēc uz viņa viltību ir jāatbild ar dubultu viltību. Nule kā notikušo 9. maija pasākumu ar Krievijas karogiem un padomju simboliku varētu vērst sev par labu. Savā priekšvēlēšanu uzrunā tagadējais Krievijas prezidents V.Putins teica: "Mēs esam apņēmības pilni gādāt, ka Latvijas un Igaunijas varasiestādes ņem vērā cienījamu starptautisku organizāciju ieteikumus attiecībā uz vispārpieņemto etnisko minoritāšu tiesību ievērošanu. Mēs nevaram samierināties ar apkaunojošo "nepilsoņu statusu". Kā mēs varam pieņemt to, ka nepilsoņu statusa dēļ katram sestajam Latvijas iedzīvotājam un katram trīspadsmitajam Igaunijas iedzīvotājam tiek liegtas politiskās, vēlēšanu un sociāli ekonomiskās tiesības un iespēja brīvi izmantot krievu valodu.”

Nu tad, lūk, kad „cienījamas starptautiskas organizācijas” sāks „braukt augumā”, prasot risināt nepilsoņu problēmu, un tas būs agri vai vēlu, tad īstais laiks būs nodemonstrēt bildītes no minētā pasākuma, pavaicājot, kā var piešķir pilsonību tik ļoti „lojāliem” nepilsoņiem.

Katrā ziņā kļūdīties nedrīkst, it īpaši tiem, kas uzskata sevi par politiķiem Runa ir par Parādnieka bērnudārza „ieroču izstādi”. Ir iespaids, ka bērnībā nav dabūjis paspēlēties ar dzelžiem. Un netaisos te izvērsties par leģionāru tēmu. Vai atradīsies kāds, kas ar 100% pārliecību apgalvos, ka leģionāri nav piedalījušies nevienā soda akcijā pret partizāniem kaut kur Baltkrievijā un nav nošāvuši civilos, pildot Vērmahta OKW direktīvu „Par cīņu ar bandām”? Nets ir pilns ar informāciju, un vai visi ir viltojumi ? Ja kādam interesē, lai papēta gadījumu 1945. gada janvārī Polijas ciematā Podgaje, kur saskaņā ar poļu vēsturnieku teikto (arī to, no postkomunisma perioda) 15. Waffen SS divīzijas karavīri kaujas grupas Elster sastāvā sadedzināja dzīvus 32 poļu kara gūstekņus. Vai arī viltojums? Katrā ziņā piemineklis tur ir uzlikts. Un nevajag mēģināt borēt, ka padomju armija arī veica kara noziegumus. Savu attieksmi pret padomju simboliku esmu izteicis iepriekšējā rakstā.

Novērtē šo rakstu:

15
11

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

VVF – „trekno gadu” prezidente. Mīti un realitāte

FotoBijusī valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga nekad nav īpaši vairījusies no asas un tiešas valodas. Latvijā ir pieņemts uzskatīt, ka viņa ir viena no visu laiku izcilākajām politiķēm. Daudzi Latvijas pilsoņi viņu bezgala ciena un slavē par ieguldījumu valsts attīstībā. Tomēr atrodas daži, kuri uzdrošinās nepiebalsot augstajam novērtējumam. Viņi saka, ka pat cienījamā Vaira Vīķe-Freiberga nav bijusi nevainojama un ne viss, ko viņa stāsta, ir patiesība pēdējā instancē. Vai nav pienācis laiks īsi aplūkot viņas devumu Latvijas valstij? Padomāt – vai, raugoties ar saules neapžilbinātu skatu, vismaz daži vispārpieņemti fakti nav uzskatāmi par mītiem?
Lasīt visu...

12

Patiesība vienmēr nāk gaismā. Vienmēr

FotoSavulaik es uzrakstīju grāmatu par Andri Šķēli un nosaucu to „Kampējs”. Apzīmējums iegājās uz daudziem gadiem, bet tagad, pēc šīrīta „Dienas” publikācijas par Vairas Vīķes-Freibergas „pulksteņa lietu” man šķiet, ka ir cilvēks, kam šis apzīmējums piestāv daudz labāk.
Lasīt visu...

21

Vladimira Vaškeviča atklātā vēstule Raimondam Vējonim

FotoAugsti godātais Prezidenta kungs! Vēršos pie Jums ar šo atklāto vēstuli, jo neredzu citu veidu, kā aizstāvēt savu godu un atjaunot savu labo reputāciju.
Lasīt visu...

21

Vai turpināsim maksāt Porziņģim?

FotoAizvakar iemetu kā oli tviterezerā īsu tvītu ar jautājumu, vai man ir tomēr nācies maksāt Porziņģim par viņa piedalīšanos basketbola mačos Latvijas vienības sastāvā? Tas bija kāda kolēģa raksta retvīts, kurā viss paskaidrots par apdrošināšanas maksu, iemesliem un summu lielumiem. Apdrošināšanas summa (123 000 eiro) bija kompensēta ar nodokļu naudas palīdzību, kurā savu daļu maksāju arī es – kā jau Latvijā strādājoša persona.
Lasīt visu...

12

Atvadu vārdi Konstantīnam Pupuram

Foto1987.gads... 14.jūnijs... Bastejkalns... Cilvēku grupa gatavojas atcerēties vienu no melnākajām dienām Latvijas tautas vēsturē... Tūkstošiem nevainīgu cilvēku, ieskaitot sievietes stāvoklī, mātes un viņu zīdainīšus, viņu mazgadīgos un nepilngadīgos bērnus... Māmuliņas, tētiņi, vecmāmiņas un vectētiņi... Viņus visus arestēja un izsūtīja uz Sibīriju... Daudzi neizdzīvoja..... Daudzi, arī dzīvi palikuši, neatgriezās..... Tās cilvēku grupas vārds ir “Helsinki-86”.
Lasīt visu...

21

Replika par „vējonismu” un tizlu „pirismu”

FotoNu jau iepriekšiepriekšējā dzīvē man reiz bija tāds gadījums. Ieklīdu kādas PR firmas kantorī ikurāt brīdī, kad tur apsprieda, ko pasākt ar klientu, kuram “kaut ko vajag”. Padoma vietā uzmācos ar savu ierasto jautājumu: vai stratēģijas dokuments ir? Proti, lai taisītu puslīdz sakarīgu taktisku iznācienu, tas jābalsta iepriekš apstiprinātā stratēģijā. Kāds tur dokuments, kāda stratēģija, manas pārgudrības esot nevietā. Klientam kaut ko vajag. Kaut ko. Vajag. Jo tad būs rēķins un būs samaksa.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Zooloģe. No pamfletu cikla „Siseņi”*

To zina tikai Kremlī. Zina ne visā Kremlī, bet tikai divos Kremļa kabinetos. No tiem viens kabinets atrodas 3.stāvā, bet otrs...

Foto

Tumšādainais Džordžs atbraucis pirms daudziem gadiem, viņam Latvija nepatīk, gribot braukt prom, tomēr nebrauc vis

Portāls Diena šodien ir publicējis no valsts naudas pārtiekošā Sabiedrības integrācijas...

Foto

Par klaju tiesību ignoranci* Lembergam sniegt liecības krimināllietā

Šodien Rīgas apgabaltiesa piemēroja man kārtējo procesuālo sankciju, kā arī aizliedza turpināt liecību sniegšanu, kategoriski nosakot, ka visas...

Foto

Pidriķis vai sabotieris?

Kad pirmoreiz padzirdēju par pašreizējā prezidenta Raimonda Vējoņa ieceri virzīt ideju par Latvijas pilsonības automātisku piešķiršanu jaunpiedzimušiem nepilsoņu bērniem arī gadījumā, ja neviens...

Foto

„De Facto” paustā informācija par it kā SIA “Belss” radītajām priekšrocībām ir nepamatota

2017. gada 10. septembrī Latvijas Televīzijas raidījumā “De Facto” tika pārraidīts sižets „Kā...

Foto

Pagodinos nosūtīt izskatīšanai likumprojektu “Par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem”

Saeimas Prezidijam: saskaņā ar Latvijas Republikas Satversmes 65. pantu pagodinos Jums nosūtīt izskatīšanai likumprojektu “Par nepilsoņa...

Foto

Atklāta vēstule Valsts prezidentam: kam Jūs devāt zvērestu - tautai vai ierēdņiem?

Par notiekošo valstī atbildīgs ir tās vadītājs. Jūs, stājoties amatā, devāt mums zvērestu. Pierādiet,...

Foto

Deputāti, vai jūsos ir kaut nedaudz cilvēcības? Kļūstiet beidzot par cilvēkiem

Pēdējās dienās plašu publicitāti ir guvusi zvērināta tiesu izpildītāja veikta ievešana valdījumā, kur ar spēku...

Foto

Visa ārstu sertifikācijas sistēma pašlaik ir nelikumīga

Jums raksta ārsta–psihiatra Oskara Bundžas pacienti un pacientu tuvinieki, kas izveidojuši brīvprātīgu atbalsta grupu, lai nezaudētu psihiatra pakalpojumu saņemšanu...

Foto

Sarkano parvēniju spožums un posts

Rietumu kultūrā populārais salikums „spožums un posts” sākās ar kurtizānēm – pērkamām elegantām sievietēm, kurām ir labvēļi augstākajā sabiedrībā. Romānu „Kurtizāņu...

Foto

Viegli koloniāls „Telia” pātagas cirtiens

Nu, ko, esam sagaidījuši Ziemeļeiropas telekomunikāciju impērijas atbildes triecienu Latvijas suverēnas sakaru politikas centieniem: vai nu LMT un Lattelecom tikšot apvienoti – vai...

Foto

Vai tiešām darbs dara veselu, kā tas šķiet Reira ministrijai?

Ikviens no mums kādreiz ir bijis saaukstējies, patiesībā saaukstēšanās ir biežākais iemesls skolas un darba kavēšanai,...

Foto

Sociālisms - un kāpēc tas ir tik "toksisks" mūsdienu valdošajai elitei

Sociālisms (no lat. sociare - dalīties") ir plašs sociālo un ekonomisko iekārtu kopums, kuru mērķis...

Foto

Valsts prezidents uzticamus palīgus nevar atstāt bez atlīdzības

Viņnedēļ sacēlās liels žēlabains kaķu koncerts, ka prezidents regulāri prēmējot preses Siksni un pārējos mazos palīgus, neatskaitīdamies par...

Foto

Vai “dalītā izmeklēšana” nav organizētās noziedzības interesēs?

Šis raksts ir kārtējās pārdomas pēc TV raidījumu “Tieša runa” un par ierakstu publikāciju t.s. oligarhu lietā. TV raidījumā...

Foto

Palieciet (vismaz pagaidām) "katrs savā vietā", es (vismaz pagaidām) palikšu savā

Man ir patiess prieks ik reizi, kad par to "risku pazaudēt valsti" runā un raksta...

Foto

Stagnantais šarlatāns

Sastopami divi skaisti un šajā saulē aktuāli svešvārdi – stagnāts un stagnants. Burtu ziņā līdzība liela, taču katram vārdam ir sava nozīme....

Foto

Nelikumīgas putnu patversmes ir problēma ne tikai Latvijā vien

Pēc iepazīšanās ar Pietiek publikācijām par to, kā Latvijas devītais bagātākais cilvēks beidzot ir atvēlējis finanšu līdzekļus, lai viņa...

Foto

Ierēdņu nekompetence vai apzināta atsevišķu uzņēmumu lobēšana?

Ekonomikas ministrija ir sagatavojusi un iesniegusi Ministru kabinetā apstiprināšanai noteikumu projektu "Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 4.3.1.specifiskā atbalsta mērķa...

Foto

Jaunie mežu ciršanas plāni: likumdošana kā loģikas kļūda

Viens no politiķu lielākajiem riskiem ir nonākšana apkaunojošās situācijās, kurās jācenšas paskaidrot neiespējama saikne – starp savu rīcību...

Foto

Šis ir vēsturisks brīdis ar unikālu iespēju beidzot atrisināt OIK sakārtošanas jautājumu

Latvijas Atjaunojamās Enerģijas federācija (turpmāk–LAEF) jau 2017.gada maijā Ekonomikas ministrijā (turpmāk-EM) tika iepazīstināta ar...

Foto

Par sabiedriskā radio šefa meklēšanu un žurnālistikas “produkta” kvalitātes izpratni

Šajās dienās kārtējās komisijas atkal Rīgā gatavos kandidātus Latvijas vecākā (joprojām dzīvā) masmedija ar nosaukumu “Latvijas...

Foto

Tautas politiskā apziņa: faktori un tehnoloģijas

Tautas politisko apziņu nosaka tautas nacionālais raksturs jeb, svešvārdā izsakoties, mentalitāte – atsevišķam cilvēkam vai cilvēku kopai (tautai) raksturīgs domāšanas...

Foto

„Uzņēmējs” Skudra un viņa blēža loģika

Ar interesi iepazinos ar portālā publicēto rakstu, ko parakstījis bēdīgi slavenais „uzņēmējs”, kādreizējais bankas izsūtāmais zēns Uldis Skudra, kurš pēdējos...

Foto

Latvijā reiderismu piesedz tiesībsargājošās institūcijas

Jau kopš 2013. gada ilgst mērķtiecīgi uzbrukumi no Gulama Mohammada Gulami grupas puses. Ir pamats uzskatīt, ka viņa interesēs darbojas arī...

Foto

Mēs jaunu pasauli sev celsim. Jau atkal

Brīdi pēc Šarlotesvilles notikumiem sociālos medijus pāršalca skandaloza ziņa par it kā kādai Sorosa finansētai antifa aktīvistu grupai piederošu Evergreen koledžas (ASV) kampusā...

Foto

Aicinām Veselības ministriju izbeigt pacientu mānīšanu

Iekaisīgu zarnu slimību un psoriāzes pacienti aicina Veselības ministriju izbeigt pacientu mānīšanu un beidzot nodrošināt efektīvu medikamentu pieejamību....

Foto

Kāda ir Saeimas atbildība?

Latvijas attīstība pēdējos 27 gados liecina, ka Satversmē rakstītās normas ir tikai deklaratīvas un iedzīvotāji - tauta tiek vērtēta zemāk par slaucamu...

Foto

Autoratlīdzība ir jāmaksā. Aicinājums Latvijas autoriem

Latvijas Rakstnieku savienības vārdā aicinu Latvijas rakstošos autorus rūpīgi izvērtēt dažādu projektu vadītāju (tostarp tādu, kas pārstāv Latvijas Republikas uzņēmējus,...

Foto

Muhameda portrets

Ceturtdien, 17.augustā Katalonijas pilsētā Barselonā musulmaņi pastrādāja kārtējo teroraktu, ar automobili ietriecoties cilvēkos un laupot 14 nevainīgas dzīvības, tostarp diviem maziem bērniem atņemot tēvu. Nākamajā dienā...

Foto

Motivācija celt labklājību vai ņemt kukuli?

Latvijas attīstību kavē tas, ka cilvēkiem, kam esam uzticējuši attīstīt mūsu valsti, nav patiesas motivācijas to darīt, izņemot politisko atbildību....

Foto

Valstiskuma metabolisms un kultūras liekulība

2017.gada vasarā „Rīdzenes sarunas” sašūpoja latviešu vislielāko politisko grēku – LR krimināli oligarhisko valsts iekārtu. Tika sašūpots valstiskums visaugstākajā līmenī. Tāpēc pret...

Foto

Par manis paša kļūdām es pats esmu maksājis, maksāju un turpināšu maksāt

Te manas pārdomas, kuras rakstīju reiz, kad pēc kārtējās, enerģētiski, intelektuāli un sirdsgudri piesātinātās...

Foto

Ašeradens būs īstais

Labdien, biedri un atbalstītāji, visi. kam rūp tiesiska, latviska un eiropeiska Latvija! Šajā sestdienā mēs sanāksim kopā. lai lemtu par mūsu partijas nākotni,...

Foto

Atklāta vēstule Latvijas Republikas 12. Saeimas deputātam Andrejam Judinam

Latvijas Republikas 12. Saeimas 2017. gada 21. jūlija ārkārtas sēdē tika pieņemts lēmums ar nosaukumu “Par valsts...

Foto

Latvijas attīstība Šveika garā jeb ķemertiņu reģistram būt

Brīdināts, ka pēc likuma par šķiņķa zādzību pienākas sods no 6 mēnešiem līdz 20 gadiem, krietnais kareivis Šveiks...

Foto

SS.LV un VID strīds parāda, ka dzīvojam represīvā valstī

Šodien Cīrules kundze LTV paziņoja, ka strīds starp VID un SS.lv esot pievērsis uzmanību tam, vai būt...

Foto

Haltūra, ko veselības ministre Čakša sauc par likumprojektu un kas Kučinskim šķiet derīga

Lai novērstu uzmanību no veselības aprūpes pamatproblēmām – mediķu streika, zemas efektivitātes un...

Foto

Nevajag eksperimentēt ar sešgadniekiem

Laikā, kad Izglītības un zinātnes ministrija gatavo apjomīgu nozares reformu, kas skar dažādus būtiskus jautājumus, tostarp t.s. sešgadnieku jautājumu, jāatceras, ka mēģinājumi...

Foto

Par "iztīrīto" Nacionālo mākslas muzeju un elitāri politisko kroni

Pēc ilgstošas rekonstrukcijas 2016. gadā vasaras sākumā cilvēku apskatei tika atvērts Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) ar...

Foto

Par valsts un pašvaldību amatpersonu elektroniskās sarakstes atbilstību likumam

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienība (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības un...

Foto

Papildizglītības un katalizatora izpalīdzība

Tagadnes politiķu intelektuālā potenciāla objektīvs vērtējums nav sasniedzams bez jaunām zināšanām. Tas pavēloši attiecas uz LR politiķu vērtējumu. LR politisko kadru analītika...

Foto

Piespiedu noma: diena, kad es atguvu ticību taisnīgai tiesai

Lai cik tiesas neatkarīgas, likums nemainās no tā, kura tiesa to piemēro. It kā ābeces patiesība. Nesen...

Foto

Mums Molotova – Ribentropa pakta sekas ir jālikvidē pilnībā

Darbu ir sākusi Saeimas izmeklēšanas komisija, kam būtu jāvērtē oligarhu sarunas un lietas izmeklēšanas izčākstēšanas iemesli. Taču...

Foto

Kaimiņš "sēž, vēro un neko nelaiž uz āru"

Pietiek lasītāji pēdējā laikā interesējušies – kur pēc pašvaldību vēlēšanu iznākuma esot pazudis latvju tautas interešu pēdējais aizstāvis...

Foto

Mīti un patiesība par „Lidl” jaunajām darbavietām un zemajām cenām

Latvijā Lidl ienākšana mazumtirdzniecības segmentā sākusies ar ceļa izzāģēšanu – slepenības aura ap Rīgas mikrorajonā Purvciemā gaidāmo koku...

Foto

SS.LV ir mūsu sabiedrības un ēnu ekonomikas spogulis

Es neaizstāvu Valsts ieņēmumu dienestu (VID) par izvēlēto problēmas risināšanas formu, jo uzskatu, ka bija un ir citi...

Foto

Ēēēēēēēēēēē...

Man nudien nebija nodoma divas dienas pēc kārtas izteikties par vienu un to pašu tēmu, taču pašreizējās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ilzes Cīrules pirmdienas...