Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Vai krīze ir beigusies?

Ex -seržants (literārs pseidonīms)
14.05.2012.
Komentāri (49)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Dombrovskis ir paziņojis, ka krīze ir beigusies. Varbūt arī viņam ir beigusies. Man gan izskatās, ka ekonomiskā krīze likumsakarīgi pāraug politiskā un sociālā krīzē.

90. gadu vidū, strādājot Zemessardzē (ZS), aiz gara laika un, meklējot jēgu savam darbam, uzrakstīju uz vairākām rūtiņu burtnīcas lapām savu redzējumu par iespējamiem apdraudējumiem un ZS lomu šo draudu novēršanā. Doma bija apmēram šāda.

1. etaps - ārvalstij lojālas politiskas partijas izveide. Ārvalsts specdienestu kontrolētu biznesa struktūru iespiešanās stratēģiski svarīgās ekonomikas nozarēs un informatīvās telpas kontrole ar šo biznesa struktūru pārvaldītajiem medijiem.

2. etaps - ekonomisko krīžu un satricinājumu veicināšana un kā rezultāts tam - plašu iedzīvotāju slāņu neapmierinātība.

3. etaps - ārvalsts kontrolēta politiska partija pārņem varu parlamentārā ceļā. Ja šis variants nenostrādā tad seko nākošais etaps.

4. etaps - starpnacionālo jautājumu saasināšanās, masu nemieri, kas pāraug bruņotas sadursmēs

5. etaps - „Miera uzturēšanas” spēku ievešana, kā iemeslu norādot savu tautiešu aizsardzību (iepriekš tiem var tikt piešķirta „miera uzturētājas” valsts pilsonība - tas gan nebija pieminēts šajā pētījumā).

Jāpiebilst, ka tolaik līdz iestāšanas NATO bija tāls ceļš un par to nedaudz vēlāk.

Toreiz visā šajā lietā viens jautājums līdz galam nebija skaidrs - kā demokrātiskā valstī (Jeļcina laikā, vismaz sākumposmā, Krievijā bija mēģinājums izvedot demokrātisku sabiedrību) specdienesti var kontrolēt biznesa struktūras un piespiest veikt darbības, kas nesakrīt ar uzņēmēju ekonomiskām interesēm. Kad Jeļcina ēra beidzās un Krievijā varu pārņēma čekistu hunta, arī šajā jautājumā ieviesās skaidrība.

Piedodiet godkārību, bet man izskatās, ka pirmie trīs etapi ir noieti un sākas pāreja uz ceturto. Vai paranoja? Lūk, citāts no Urbanoviča teiktā 04.10.2011 intervijā krievu radio Radio Baltkom.

"Pirmkārt, lai iegūtu tiesības un pat pienākumu saukt savus vēlētājus uz ārpusparlamenta aktivitātēm, mums vispirms jāizmanto visas savas zināšanas un pieaugušā ietekme, kam ir atbalsts ne tikai Latvijā, lai mēģinātu vienoties ar mieru," intervijā saka Urbanovičs, norādot, ka "izvest ielās cilvēkus ir ļoti viegli, bet pēc tam atsaukt grūti. Tas ir pierādīts”. Tādēļ vispirms jāmēģina darīt visu, lai panāktu vienošanos miermīlīgā veidā, tikai tad, ja neizdotos, "būtu morālas tiesības teikt, ziniet, lai cik par jums balsotu, kaut jūs iegūtu 51%, vienalga parlamentāra izeja jūsu taisnībai nebūtu šajā valstī, tas nozīmē, ka vajag piespiest".

Attiecīgi, ņemot vērā šo scenāriju, mēģināju noformulēt ZS uzdevumus katrā konkrētā etapā, un caurmērā tur bija tas pats, kas tagad noteikts likumā par zemessardzi un MK noteikumos Nr.936  "Kārtība, kādā Latvijas Republikas Zemessardze sniedz atbalstu valsts un pašvaldību institūcijām likumpārkāpumu novēršanā, sabiedriskās kārtības un drošības garantēšanā”, tikai daudz konkrētāk, kā arī bija dažas domas par darbībām ārvalsts „miera uzturēšanas” operāciju gadījumā LV teritorijā.

Nu tad šo rakstu darbu, iespējams, nedaudz diletantisku arī iesniedzu personīgi toreizējam ZS štāba priekšniekam R. Graubem. Tas kaut ko nomurmināja par dokumenta svarīgumu un iebāza to atvilktnē. Par to, ka lietas labā netika darīts nekas, pārliecinājos nedaudz vēlāk, kad atvaļinājos no dienesta ZS un īsu brīdi dabūju pastrādāt Aizsardzības ministrijā ( ja to piespiedu nīkšanu bezdarbība var saukt par strādāšanu), kur manā rīcība nonāca pabiezs sējums, uz kura vākiem ar zeltītiem burtiem bija rakstīts „NBS attīstības plāns”, ko NBS vadība taisījās prezentēt toreizējam prezidentam G.Ulmanim.

Pašķirstot šo „svarīgo” dokumentu, konstatēju, ka pamatā tiek atkārtota viena un tā pati frāze dažādās variācijas - „NBS uzdevums ir Latvijas tautas aizsardzība” (varētu nodomāt, ka sakarīga plāna izstrāde prasītu milzīgus finanšu ieguldījumus, par kuru trūkumu ZS vadība čīkstēja gandrīz vai katrā sanāksmē, bet tas netraucēja toreizējam ZS komandierim R. Eihmanim „uzvārīties” uz nebēdu, par ko arī tika izmests ar negodu).

Nu, pietiks kavēties nostalģiskās atmiņās, un pievērsīsimies aktuālām lietām.

Priecē, ka valsts plāno palielināt finansējumu NBS, jautājums tikai, vai šis finansējums tiks izlietots maksimāli lietderīgi saskaņā ar NBS attīstības plānu vairākiem gadiem uz priekšu. Nezinu, jo no šim lietām esmu atgājis pasen atpakaļ. Iebāzu degunu ZS mājas lapā un sadaļā „Zemessardzes attīstība nākotnē” lasu:

„Zemessardzes prioritārie uzdevumi ir: nodrošināt svarīgu valsts objektu apsardzību, piedalīties krīzes situāciju un to seku novēršanā, koordinēt sadarbību ar Valsts policiju, robežsardzi u.c.; nodrošināt atbalsta sniegšanu ārvalstu bruņotajiem spēkiem, kas šķērso Latvijas teritoriju vai ierodas Latvijā; veidot kaujas atbalsta un kaujas nodrošinājuma vienības transportēšanas, civilmilitārās sadarbības, apgādes, inženieru un pretgaisa aizsardzības jomās.”

Viss it kā OK. Un tomēr daži jautājumi. Vai ir apzināti visi „svarīgie valsts objekti”, kas būtu jāapsargā, un definēti uzdevumi konkrētam ZS apakšvienībām? Tas pats attiecas uz robežas nodrošināšanu. Tālāk - par sadarbību ar policiju un Drošības dienestu (MK noteikumi Nr.936 p.3.7). Vai aizsardzības ministra lēmums būs pietiekošs, lai šo sadarbību realizētu, ja tāda nepieciešamība radīsies? Bieži ir dzirdēts, ka ZS pamatā nodarbojās ar krutkas tirgotāju dzenāšanu un šaušanu no krūmiem pa automašīnu motoriem. Tā nav taisnība. Deviņdesmitajos bandītiem un citai „šušerai” bija respekts pret Zemessardzi. Nopietniem „putniem” bija grūti tikt klāt, jo trūka informācijas un juridisko zināšanu. Savulaik personīgi griezos par sadarbības jautājumu pie toreizējā Organizētās noziedzības apkarošanas biroja priekšnieka D.Lūka. Interese bija nekāda.

Ejam tālāk - „ Nodrošināt atbalsta sniegšanu ārvalstu bruņotajiem spēkiem, kas šķērso Latvijas teritoriju vai ierodas Latvijā”. Tātad „tauvas pieņēmēju” loma. Bet ko darīt, ja „tauvu pasniegt” nebūs kam? Izskatās, ka tāda varbūtība vispār netiek apskatīta. Un tagad nedaudz par „kolektīvo drošības sistēmu”. Man personīgi riebjas tas, ka LV algotņi „mērcē” afgāņus. Kāda tur motivācija, ja tas, ka ASV izvāksies no turienes ar negodu, ir laika jautājums un situācija paliks vēl neprognozējamāka, nekā tā bija pirms iebrukuma. Nez ko kapelāni stāsta tur dienējošiem par bausli „nenogalini”?

Nu, bet labi, atstāsim liriku mierā. Personīgi nav pārliecības, ka NATO ir uz mūžīgiem laikiem un 5. pants nepaliks tikai uz papīra gadījumā, ja nāksies to pārbaudīt. Viens no atvaļinātiem NATO ģenerāļiem, uzvārdu neatceros, liekas, ka kanādietis, nosauca aliansi par pūstošu līķi. Iespējams, ka pārspīlē. Tomēr daži fakti liek aizdomāties. NATO dalībvalstis Itālija un Francija pārdod Krievijai modernas militāras tehnoloģijas, un ne jau krieviem tie Mistrali tik ļoti nepieciešami. Plāns ir šķelt bloku, un nauda tam netiek žēlota.

Neaicinu izstāties no bloka, jo tad 5.etaps garantēts. Taču tas nenozīmē, ka nav jāmeklē alternatīva un, pirmkārt, reģionā, kur valstis apzinās līdzīgu apdraudējumu. Un nepietiek ar nodomu protokoliem, ir jāslēdz līgumi un jāizstrādā kopīgi aizsardzības plāni dažādiem notikumu attīstības scenārijiem, kur tādam mazām valstīm kā LV būtu sava militāra specializācija un uzdevumi atbilstoši resursiem. Piemēram, LV variantā tās varētu būt speciālo uzdevumu vienības. Katra ziņā tad nebūtu jāņirgājas pat trīs sagrabējušiem tankiem un WWII laika lielgabaliem.

Domāju, ka pašlaik vēl svarīgāks uzdevums ir drošības struktūru nostiprināšana. Un ir runa ne tikai par finansējumu. Ir noriebies klausīties tenkas par korumpētību un nekompetenci. Vai tiešam visa DP ir pārdevies abdulmuslimoviem par desas lunķi un SAB pamatā sastāv no „profiem” - tipa Panteļējevs? Ja savu kadru trūkst, tad jāpieaicina no malas - vecajās NATO dalībvalstīs atvaļinātu profu netrūkst.

Par robežu. Ja kāds var ievilkt fūri ar kontrabandas gaļu, tad kur garantija, ka līdzīgā veidā nevar iedabūt ieroču kravu? Divi gadi atpakaļ izklaides pēc izložņāju Austrumu robežu pa meža takām krustu – šķērsu, un viens ļoti svarīgais piesējas tikai tad, kad braucu atklāti ar riteni pa valsts ceļu un biju nogājis piecus metrus malā, lai pasmeltu ūdeni no akas.

Pretinieks ir viltīgs, ar nesalīdzināmi lielākiem resursiem, tai skaitā propagandas jomā. Tāpēc uz viņa viltību ir jāatbild ar dubultu viltību. Nule kā notikušo 9. maija pasākumu ar Krievijas karogiem un padomju simboliku varētu vērst sev par labu. Savā priekšvēlēšanu uzrunā tagadējais Krievijas prezidents V.Putins teica: "Mēs esam apņēmības pilni gādāt, ka Latvijas un Igaunijas varasiestādes ņem vērā cienījamu starptautisku organizāciju ieteikumus attiecībā uz vispārpieņemto etnisko minoritāšu tiesību ievērošanu. Mēs nevaram samierināties ar apkaunojošo "nepilsoņu statusu". Kā mēs varam pieņemt to, ka nepilsoņu statusa dēļ katram sestajam Latvijas iedzīvotājam un katram trīspadsmitajam Igaunijas iedzīvotājam tiek liegtas politiskās, vēlēšanu un sociāli ekonomiskās tiesības un iespēja brīvi izmantot krievu valodu.”

Nu tad, lūk, kad „cienījamas starptautiskas organizācijas” sāks „braukt augumā”, prasot risināt nepilsoņu problēmu, un tas būs agri vai vēlu, tad īstais laiks būs nodemonstrēt bildītes no minētā pasākuma, pavaicājot, kā var piešķir pilsonību tik ļoti „lojāliem” nepilsoņiem.

Katrā ziņā kļūdīties nedrīkst, it īpaši tiem, kas uzskata sevi par politiķiem Runa ir par Parādnieka bērnudārza „ieroču izstādi”. Ir iespaids, ka bērnībā nav dabūjis paspēlēties ar dzelžiem. Un netaisos te izvērsties par leģionāru tēmu. Vai atradīsies kāds, kas ar 100% pārliecību apgalvos, ka leģionāri nav piedalījušies nevienā soda akcijā pret partizāniem kaut kur Baltkrievijā un nav nošāvuši civilos, pildot Vērmahta OKW direktīvu „Par cīņu ar bandām”? Nets ir pilns ar informāciju, un vai visi ir viltojumi ? Ja kādam interesē, lai papēta gadījumu 1945. gada janvārī Polijas ciematā Podgaje, kur saskaņā ar poļu vēsturnieku teikto (arī to, no postkomunisma perioda) 15. Waffen SS divīzijas karavīri kaujas grupas Elster sastāvā sadedzināja dzīvus 32 poļu kara gūstekņus. Vai arī viltojums? Katrā ziņā piemineklis tur ir uzlikts. Un nevajag mēģināt borēt, ka padomju armija arī veica kara noziegumus. Savu attieksmi pret padomju simboliku esmu izteicis iepriekšējā rakstā.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

FotoValsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums.
Lasīt visu...

6

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

FotoValsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā ir nodokļu maksātāju loma un rīcība. Likumsakarīgi, ka nodokļu nomaksas apjoms ir atkarīgs no tā, cik efektīva ir VID sadarbība ar nodokļu maksātājiem. Uzticēšanās ir svarīgs šīs sadarbības priekšnoteikums.
Lasīt visu...

12

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

FotoVien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā šī. Un tas ir saprotams – PSRS (Padomju Sociālistisko Republiku Savienība) laiki tik ļoti atšķiras un kontrastē ar mūsdienām, ka neatstāj vienaldzīgu gandrīz nevienu. Īpaši, ņemot vērā, ka tā nav tik sena pagātne un vēl ir daudz cilvēku, kuri “toreiz” ir dzīvojuši.
Lasīt visu...

21

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

FotoPašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu, ka Putinam viss, kas saistās ar PSRS, ir svēts un godā turams. Viens no PSRS laika jājamzirdziņiem – Otrais pasaules karš it īpaši. Tomēr šogad 9.maija ieplānotās izrādīšanās izpalika, bet izrādīties vajag, īpaši, ja tuvojas vēlēšanas, kuru rezultāts izšķirs, vai Krievija tiks faktiski pie cara, kuram svēts PSRS mantojums, vai nē. Visticamāk, ka tiks, un šī tikšana vismazākā mērā būs saistīta ar Krievijas iedzīvotāju patieso gribu, bet tas jau cits stāsts.
Lasīt visu...

12

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

Foto1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas tēvam, minimums, ir jāatkāpjas. Interesanti, kāpēc tik ļoti ir bail atklāt izglītības vai pilsonības dokumentus? Un tad ir jāuzdod daži tieši jautājumi par mūsu drošības dienestiem. Savukārt, ja tā nav taisnība, tad ir jābūt notiesājošam spriedumam par apmelošanu. Viens no diviem. Taču mana sajūta saka, ka būs kā ierasts, nebūs nekas.
Lasīt visu...

21

Ko apliecina pieminekļa zīme

FotoMantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc publiskā telpa ir svarīga. To saprot ne tikai profesionāļi, bet arī cilvēki, kuru vēstījumu var saukt par “tautas balsi”. Šajā vārdu salikumā nav ironijas, tautas balsī bez negantuma ir arī saprāts.
Lasīt visu...

15

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

FotoMinistru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras reformu". Līdz ar to ir uzsākta manis kā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra (AP!) vadītā valsts digitalizācijas reforma, kas attīstīs un nostiprinās valsts pārvaldes rīcībā esošos IKT resursus un pārvaldības kompetences, pilnveidos datu un pakalpojumu pārvaldību, kā arī, radīs jaunas iespējas komersantiem attīstīt savus digitālos risinājumus, pilnveidot esošos pakalpojumus un radīt jaunus.
Lasīt visu...

15

Manas pārdomas par Latvijas himnu

FotoMūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme – toreiz vēl ne valsts. Ne vairs Kurzeme, ne vairs Vidzeme, ne vairs Latgale, bet gan Latvija. Latvija kā viena noteikta daļa no pasaules. Latvija, kas atrodama pasaules kartē.
Lasīt visu...

21

Muļķība vai pasūtījums?

FotoSliktāku variantu kā noplēst Pasaules tirdzniecības centra (PCT) labi saglabāto ēku Elizabetes ielā 2 (attēlā - idejas "bīdītājs", kultūras ministrs Nauris Puntulis) tikai tādēļ, ka to kādreiz ir izmantojuši kompartijas birokrāti, mūsu vadošo partiju koalīcijai nebija viegli atrast. Negribas idejas autorus un deputātus saukt par muļķiem, jo muļķībai var būt arī pasūtītājs – labi paslēpts lobijs ar saviem finansiāliem vai politiskiem mērķiem un līdzekļiem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Prezidents un Drāma

Katra globāla krīze ir būtiski mainījusi pasauli. Pirmais pasaules karš sievietēm saīsināja matu un kleitu garumu, jo vīriešu skaits bija dramatiski samazinājies, bet...

Foto

Kad "sabiedriskā radio personība" ignorē sabiedriskā radio ētikas kodeksu

Šī gada 19.jūnijā Latvijas Radio 5 darbiniece Karmena Stepanova savā oficiālajā LSM “radio personības” profilā norādītajā twitter.com...

Foto

Augstākā tiesa gandrīz visā mums piekrita, bet spriedumu nez kāpēc tomēr atcēla

Kultūras ministrija (KM) turpina uzsvērt, ka valsts ir pilnībā norēķinājusies par Latvijas Nacionālās bibliotēkas...

Foto

Politiķa statuss pats par sevi nav pietiekams pamats atklāt sabiedrībai informāciju par politiķa privāto dzīvi – ka Juta Strīķe universitātē iestājās kā Anna Potapova

Augstākās tiesas...

Foto

Izglītība

Grūti laiki rada stiprus cilvēkus, stipri cilvēki veido labus laikus, labus dzīves apstākļus. Labi dzīves apstākļi rada vājus cilvēkus, un vāji cilvēki rada grūtus laikus....

Foto

Bagātie un slavenie arī raud, jeb turīgie prasa pabalstus

Koronavīrusa radītā krīze pamatīgi iedragāja daudzus biznesa sektorus, piemēram, restorānu un viesnīcu biznesu, tūrisma un izklaides industriju....

Foto

Mēs enerģiski aizņemamies uz nākotnes rēķina

Ļoti cienījamās Saeimas deputātes! Augsti godātie Saeimas deputāti! Dāmas un kungi! Šodien noslēdzas spraigs darba cēliens, un turklāt vairākus mēnešus...

Foto

Sabiedriskās televīzijas blēņas par okupāciju „skatītājam parastajam”

Filma "Parasta okupācija" diemžēl ir kārtējais piemērs tam, ka, mēģinot iztikt bez vēsturniekiem vēsturei veltītu jautājumu analīzē, nekas izcils...

Foto

Esam pret jebkādu Augstskolu likuma redakciju, kurā pieļauta tādu rektoru ievēlēšana, kas nezina latviešu valodu un nespēj to lietot

Saskaņā ar pašlaik plaši apspriesto un kritizēto...

Foto

Ārstu blakusdarba ierobežošana var novest pie medicīnas personāla kritiska trūkuma

Latvijas Slimnīcu biedrība kategoriski iestājas pret publiskajā telpā izskanējušo politikas veidotāju ideju ierobežot ārstu darbību -...

Foto

Valsts politiskā vadība izšķīrās palikt savā vietā un pielāgoties, nevis cīnīties pret agresiju un protestēt pret notiekošo

Latvijas patrioti! Godātie klātesošie! Pirms 80 gadiem – 1940....

Foto

Džordž Stīl, tiec galā ar saviem kompleksiem

Džordž Stīl, Latvijas pilsoni, Attīstībai/Par dibinātāj un biedr, cik saprotu. Es Jūs, Džordž Stīl, uzrunāšu uz "Tu". Uz šo ierakstu mani...

Foto

Saprātīga izvēle

Cilvēkus nosacīti varētu iedalīt divās grupās: tajos, kuri pieņem saprātīgus lēmumus, un tajos, kuri pieņem nesaprātīgus lēmumus....

Foto

Pūces kundze nodokļu maksātāju naudu mums un citiem sadalīja ļoti labi un pareizi; kas nemācēja pareizi paprasīt, pats vainīgs

Var piekrist pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" publikācijas...

Foto

Par nodokļiem, dzīvi un brīvību

Obligātie nodokļi nozīmē, ka zeme ir iekarota, tā pakļāvusies kādam pārspēkam. Tautu var pakļaut un paverdzināt kā vietējie, tā svešzemju varmākas....

Foto

Kad rasisma apkarotājiem entuziasma vairāk nekā saprāta

Dārgie draugi. Esam saņēmuši pārmetumus no Aijas Ingrīdas Abenes (jautājums tiek diskutēts arī viņas pārstāvētās partijas Attīstībai/Par "Facebook” profilā)...

Foto

Lai nepieļautu nacionālā kultūras mantojuma izpostīšanu Rīgas centrā, sākta iedzīvotāju parakstu vākšana

Internetā sākta parakstu vākšana, lai panāktu, ka netiek izpostīts Alberta ielas 9 Konstantīna Pēkšēna...

Foto

Krievija turpina aktīvi melot par COVID-19 nekaitīgumu

Līdz šim mediju un sociālo tīklu vidē ir parādījies ārkārtīgi daudz Kremļa vēstījumu par COVID-19 vīrusa izplatību. Tiek izplatītas...

Foto

„Wagner” algotņi Lībijā – Putina naivā lielgabalgaļa

Krievijas karavīru mentalitāte būt par naivu lielgabalgaļu nav mainījusies kopš Ivana Bargā laikiem, - šādu secinājumu var izdarīt no...

Foto

Cilvēku un mājlopu čipošana un čipi

Pašreiz, iespējams, notiek viena no pasaules vēsturē lielākajām kriminālām krāpšanām un apmaušanām – pasludināta viltus kroņa vīrusa izraisītās slimības viltus...

Foto

Aicinām pārtraukt darbus Skanstes dārziņos uz putnu ligzdošanas laiku

Nodibinājums "Dzīvnieku policija" un Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina pārtraukt Skanstes ielas dārziņos paredzētos darbus vismaz līdz šī...

Foto

Grēkāzis ir, upurnazis trinas

Vecam sunim jaunus trikus neiemācīsi. Mežu daudzīpašnieks Modris Fokerots riskē sabiedrības ilgākā piemiņā palikt tieši kā uzskatāma ilustrācija šai parunai....

Foto

Pieprasām atsaukt raidījumā "Nekā personīga" paustās nepatiesās un maldinošas ziņas

SIA Pata un SIA Pata Board advokāti ir vērsušies SIA All Media Latvia ar pretenziju, kurā...

Foto

Dieva valstība

Jānis Kristītājs ir teicis: «Atgriezieties no grēkiem, jo Debesu valstība ir tuvu klāt pienākusi.» (Mt 3:2) Ar šādiem vārdiem Jānis Kristītājs sāka savu publisko...

Foto

IZM izstrādātie Augstskolu likuma grozījumi ir brāķis, kas būtiski jāuzlabo

Rektoru padome atklātā vēstulē vērsusies pie Saeimas deputātiem, kā arī Latvijas augstskolu mācībspēkiem un studentiem, informējot,...

Foto

Tumsas spēki mēģina ierobežot mūsu iespējas tērēt nodokļu maksātāju miljonus tā, kā mēs vēlamies

Ar nekorektu un godprātīgas konkurences principiem neatbilstošu vēstuli Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu...

Foto

Latvijā ar novadu reformu cenšas ievilkt un nostiprināt okupāciju radītās sekas – kam tas izdevīgi?

Latvija kā novads, kā zeme gadsimtu gaitā bija dažādu okupācijas jūgu...

Foto

Valdība plāno pieņemt ar nejēdzībām pārpilnas dzīvnieku labturības prasības

Šajās dienās Ministru kabinets pieņem noteikumus „Dzīvnieku labturības prasības dzīvnieku patversmēs un dzīvnieku viesnīcās”. Nosaukšu tikai lielākās...

Foto

Tas apdraudēs dzīvības

Veselības ministrijas tuvākajā laikā plānotā slimnīcu līmeņu pārskatīšana var būtiski samazināt ārstniecības pakalpojumu pieejamību reģionu iedzīvotājiem....

Foto

Aicinu nepakļauties šauras personu grupas spiedienam un balsot par Varakļānu novada iekļaušanu Madonas novadā

Kā Varakļānu novada iedzīvotājs un viens no lielākajiem novada uzņēmējiem vēršos pie...

Foto

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums. Un Jums un mums...

Foto

Troļļi

Troļļošana - tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos...

Foto

Vai Latvija izmantos vai izniekos jaunas biznesa iespējas post-COVID pasaulē?

Savulaik vēl jaunā un naivā Latvija sapņoja kļūt par banku paradīzi – “tuvāk par Šveici”. Par...

Foto

Pieprasu pārtraukt pārkāpt Satversmi un Saeimas Kārtības rulli: vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei

Saskaņā ar Satversmes 15.pantu "Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu...

Foto

Kā tagad pareizi vajadzētu „apgūt” Eiropas naudu

Eiropa gatavojas vērienīgai ekonomikas atjaunošanas programmai, plānojot tērēt simtiem miljardu, iespējams, pat triljonu eiro. Tā ir labā ziņa. Pats...

Foto

Notiek valsts apvērsums: ja jūs tagad necelsieties, tad paši vainīgi

Saeimas Prezidijs ir sasaucis Saeimas attālināto ārkārtas sēdi 2020.gada 26.maijā pulksten 14.00 (e-Saeima platformā). Tas ir...