Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata
Foto

Vai lācītis ir galvu nogulējis?

Jānis Miežagrauds
29.05.2011.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Beidzot sagaidījām, citādi tie Eiropas pasaku teicēji, visādi Anderseni, brāļi Grimmi – baltā skaudība un tikai. Tagad pasaku zemītes mīļotāji ar nepacietību gaida pašmāju spalvas meistara, kādreiz tautā mīļi dēvētā "mūsu Dombrovskīša", neapvaldītās fantāzijas materiālo realizāciju. Uff, pateicu gandrīz kā deputāts.

2011. gada 27. maijā tika oficiāli prezentēta viņa uzrakstītā grāmata. Tiesa līdzautoros ieberzies arī kāds zviedru ziķeris, domājams, no banku aprindām, bet kārtīgiem Dombrovska kunga talanta cienītājiem skaidrs - īstais teiksminieks ir mūsējais.

Patiesu sajūsmu izraisa reti daudzsološais garadarba nosaukums - Kā Latvija pārvarēja finanšu krīzi, ar to jāsaprot, ka arī ekonomisko krīzi, jo "valdība īsā laika periodā ir īstenojusi būtisku budžeta konsolidāciju un strukturālās reformas, lai panāktu pakāpenisku, stabilu un ilgtspējīgu valsts attīstību. Savu pieredzi vēlamies nodot Latvijas un starptautiskai sabiedrībai... V.Dombrovskis".

Nesaprotami tikai - visas krīzes pārvarētas, "valsts atvesta uz izaugsmes ceļa", bet:

- kredītu reģistrā 2010. gada 4. ceturkšņa beigās fiksētas saistības par 15,09 miljardi latu, 13,92 miljardus latu mūsu iedzīvotāji ir parādā bankām, vairāk par 850 tūkstošiem figurantu ir Latvijas Bankas kredītreģistrā, bet no tā visa tikai 16,5% ir t.s. industriālais kredīts,

- līdz pat 65% no vidusskolu absolventu saista savu nākotni ar darbu ārpus Māras zemītes,

- iztikas minimuma patēriņa grozs vienam iedzīvotājam 2004. gada janvārī bija 95,75 lati (tas pirms "iekāpšanas" ES), 2009.gada janvārī - 174,41 lats (krīze), 2011.gada aprīlī - 174,22 lati (krīze pārvarēta!!!). Tā ir devalvācija vai ēdelība?

- ir apturēta 300 tūkstošu (!!!) kriminālprocesu izskatīšana, Sudrabas kundze cenšas, bet kas var būt labāks par korumpantu čomismu?

-slēgtas 244 skolas, valstī plāno atstāt tikai piecas pilnvērtīgas slimnīcas, esam pirmā vietā pašnāvību ziņā, izmirstam ar ātrumu viena pilsētiņa gadā, nesaprotot, ka visas krīzes ir pārvarētas!!!

- Latgalē bezdarba līmenis 22,5%, kāds ceturdaļmiljons izbraucis no Latvijas piespiedu darba emigrācijā... Kā lai nepiekrīt Maikla Hadsona k-gam: ’’Latvijā notiek necilvēcisks eksperiments ar cilvēkiem.”

Pasaku žanrā savi likumi, tikai gribētu ieteikt topošajam klasiķim steidzīgi novākt galveno konkurentu – holandiešu deguna galā funkcionējošo "bomžu hoteli" [domāts nodedzis grausts – red.piez.] ar adresi Rīga, Jēkaba ielā 24 (es nedomāju Saeimas namu!).

Tur jau gandrīz divus gadus dzīvo "finanšu krīzes pārvarēšanas" aculiecinieki - adepti, "ekonomiskās ilgtspējas produkts". Vakaros uz jautri sprēgājoša ugunskura tur tiek cepti medījumi (iespējams, žurkas) vai lētas desas, notiek aktīva sabiedrības indivīdu mijiedarbība un meditācijas seansi. Skauģi, visādu Žaku Frinsu un Roterdamas Erasmu fani var mēģināt nomelnot Jēkaba ielas 24 sabiedrībā sen gaidīto valsts glābēja pasakaino varoņdarbu aprakstu, atvainojiet, protams, Jēkaba ielā 11 gaidīto, bet fakts ir fakts - Latvijā dzīvojam kā pasakā, jo tālāk, jo briesmīgāk.

Vienīgais "glābiņš" šādi pasaku teicēji...

Nota bene! Domāju, ka grāmatas nosaukumā trūkst viena komata un jautājuma zīmes!

Novērtē šo rakstu:

1
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Vārda brīvības fonds 1. aprīlī CC Atklāta vēstule kultūras ministram Naurim Puntulim

FotoŠopavasar fonds negaidītā kārtā saņēmis vairākas sabiedrībā pazīstamu cilvēku grēksūdžu vēstules, kuru saturu šeit pārstāstīsim īsi un koncentrētā veidā, jo mūsdienās sāpinošu un dvēseles dzīles atkailinošu tekstu palagus, kādas savulaik uzrakstījuši, piemēram, Svētais Augustīns (“Grēksūdze”) vai Mišels Fuko (“Miesas grēksūdze’) – tik garus gabalus lasīt nevienam nav laika.
Lasīt visu...

21

Nav taisnība, ka valsts palīdz uzņēmējiem. Valsts viņus mēdz reketēt

FotoValsts amatpersonas īpaši jau vēlēšanu laikā daudz runā par uzņēmējdarbības vides uzlabošanu, palīdzību uzņēmējiem, tiesiskumu un tā tālāk, un tā joprojām. Praksē gan mēdz būt citādāk, un valsts iestāžu vērsanās pret mani, manas ģimenes locekļiem un manis vadīto uzņēmumu liecina, ka realitāte var līdzināties absurda lugai.
Lasīt visu...

21

Korupcijas prakse perifērijā – Balvos

FotoKonkrētā piemērā – Balvos. 2022.gada oktobrī uz ceļa, kuru kā taisnāko vairāk nekā 30 gadus lieto mazdārziņu īpašnieki, bez brīdinājumiem tika nostiepta ķēde, kurā par laimi nelaimē ar salīdzinoši lēnu ātrumu (ap 15 km stundā) ietriecās motocikla vadītājs kurš guva nopietnas kakla traumas.
Lasīt visu...

12

Kas notiek Valmieras policijā un prokuratūrā

FotoVēlos Jūs informēt, kas notiek Valmieras policijā un prokuratūrā.Jau neskaitāmas reizes pēdējo pāris gadu laikā tiek ierosinātas krimināllietas par izvarošanu. Tiek aizturēti cilvēki, kuri pēc pāris mēnešiem tiek atbrīvoti. Bet tajā pašā laikā cietušās personas saņem no valsts atlīdzību, kas paredzēta cietušām personām
Lasīt visu...

21

Levita kungs, mēs gribam 0,16% no iekšzemes kopprodukta, nevis valsts radio un TV sakārtošanu!

FotoPirms vairāk nekā desmit gadiem politiskajā dienaskārtībā pirmoreiz nonāca jautājums par Latvijas sabiedrisko mediju apvienošanu. Toreiz Latvijas Radio iestājās pret to, jo apvienošanās sākotnējais ambiciozais plāns toreizējā resursu trūkuma situācijā bija nerealizējams, savukārt apvienošanās, neieguldot nepieciešamos finanšu līdzekļus attīstībai, solīja vairāk risku nekā ieguvumu. Procesa virzītāji aizrautīgi runāja par sinerģiju, kas veidosies apvienotajā medijā, tajā pašā laikā nespējot kliedēt bažas par to, vai:
Lasīt visu...

21

Sazvērestības teoriju cienītājiem ir jāpajautā sev: bet kāda ilgtermiņa mērķa labā darbojos es?

FotoPirms ejam tālāk, ir jāuzsver, ka sazvērestības teoriju patiesums šeit nav būtisks. Vārdu savienojums “sazvērestības teorija” sākotnēji nenozīmē, ka šī teorija pauž nepatiesību, vien to, ka tā apraksta vairāku spēlētāju sazvērēšanos. Taču skaidrs, ka mūsdienās šim vārdu savienojumam ir negatīva konotācija — ar to apzīmē stāstus, kurus publiskajā telpā nav pieņemts uzskatīt par patiesiem.
Lasīt visu...

18

“Demokrātijas akadēmija” vēlas demokrātiju, par kuru maksā visi citi!

Foto16.martā Ogres muzejā notika pasākums “Demokrātijas akadēmijai”. Tā ir programma, kuru par dažādu fondu, tostarp Sorosa fonda “DOTS”, naudu īsteno vairākas biedrības. “Akadēmiķi” apmeklēja muzeju, bet “aizmirsa” par to samaksāt.
Lasīt visu...

21

Pārdomas saistībā ar veselības aprūpes budžetu 2023. gadā

FotoUzstādījums, ka, pirms nav veiktas reformas, veselības aprūpes budžetu ir racionāli papildināt vien tehniski, vedina minēt, vai tiešām valdība sāk cīņu ar lielāko šķērsli nozarē, proti, hroniski samilzušo administratīvo vājumu. Gadiem ilgi Nacionālais veselības dienests un Veselības ministrija apzināti vairījušies veikt reālu pārraudzību, cik lietderīgi ārstniecības iestādes izmanto piešķirtos līdzekļus, kas paredzēti deleģēto valsts pārvaldes uzdevumu izpildei, lai sniegtu iedzīvotājiem valsts nodrošinātos veselības aprūpes pakalpojumus. Ja tiks īstenota reāla padotība, iestādes riskēs aizskart medicīnas establišmenta intereses.
Lasīt visu...

Lursoft