Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    3   2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

CSN

30.08.2016. 16:25

Kam viņa bija sieva? Starp citu, ceļu satiksmes noteikumos, kurus, izrādās policijas inspektore nepārzina, ir rakstīti autovadītāja pienākumi. Piemēram, 38.4pants darīt visu iespējamo, lai netiktu apdraudēti citi ceļu satiksmes dalībnieki, it sevišķi mazāk aizsargātie (gājēji un velosipēdu vadītāji);
Vai 39.10 aizliegts atvērt apturēta transportlīdzekļa durvis, ja tas apdraud ceļu satiksmes drošību vai traucē citus ceļu satiksmes dalībniekus.
Viņai kā mātei noteikti ir child lock mašīnā.

Atbildēt

bio

30.08.2016. 13:05

kad tiks publicētas foto no notikumu vietas un pasažieru foto?

Atbildēt

Māris

30.08.2016. 11:52

Demokrārtijā ir jādod iespēja paust viedokli. Neviens Selecku neaiztiktu, ja cienītu citus satiksmes dalībniekus un nāktu uz randiņiem, bet viņa izvēlas augstprātīgi purkšķēt, tāpēc arī tāds rezultāts. Skaudība visus noved pie kraha.

Atbildēt

Māris

30.08.2016. 11:47

Vidēji tiesas process Latvijā velkas 4-5 gadus. Ne pa velti ASV mums pārmet, ka tiesu reformā ir jāveic nekavējošas reformas. Šobrīd tiesāties var atļauties bagāti onkuļi.

Atbildēt

to pietiek.com

29.08.2016. 23:29

»

PIETIEK

Pirmdien nopublicēsim


Pirmdiena beidzas, bet no solītā ne vēsts, ja vien atbilde nav nošifrēta zemāk redzamajos komentāros.

Atbildēt

velo

29.08.2016. 12:16

»

Māris

Durvju atvēršana ir itkā sīkums, bet savulaik viens velosipēdists tesās pa Brīvības ielu uz kādiem 40 km/h un viņam priekšā viena blondīne atvēra durvis. Puisis pārlidoja pāri un ar lūzumiem pamodās slimnīcā. Domāju, ka nebija patīkams kritiens


tapēc arī ir jābrauc uzmanīgāk ar tiem velosipēdiem, un ne tikai velosipēdiem.
bet tas noteikti nav iemesls visai šaj bezjēdzīgajai rakstīšanas kampaņai, ja reiz ir tik viennozīmīgi tad ejat uz tiesu un pierādāt, bet nevis izmantojat pērkamu portālu lai paustu savu viedokli..... TAS ir STULBUMS!

Atbildēt

--> vides aktīvistam

28.08.2016. 12:03

»

Vides aktivists

redz martina ir ista aferiste


Un vēl purkšķina seksa laikā :)

Atbildēt

28.08.2016. 00:09

»

Piga

Idioto


Patīkami iepazīties!

Atbildēt

apmēram tā

26.08.2016. 20:29

»

arī jurists

kura apdr.kompānija


Kā pastāstīja apdrošināšanas sabiedrības "BTA Insurance Company" SE Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktore Iveta Rijniece, kompānija savā praksē ceļu satiksmes negadījumus vērtē, gan balstoties uz normatīvajiem aktiem, gan vērtējot situāciju pēc būtības.

"Ceļu satiksmes negadījumus, kad, pasažierim atverot stāvošas automašīnas durvis, tiek nodarīti bojājumi citam, braucošam transportlīdzeklim, uzskatām par OCTA apdrošināšanas gadījumiem," viņa skaidro. "Pamatojoties uz Ceļu satiksmes likuma normām, par ceļu satiksmes negadījumu tiek uzskatīts jebkurš negadījums, kas noticis transportlīdzekļa ekspluatācijas rezultātā, neatkarīgi no tā, vai negadījuma brīdī transportlīdzeklis atrodas kustībā vai stāv, kā arī neatkarīgi no tā, kurā vietā negadījums ir noticis, galvenais, lai tajā vietā būtu iespējama transportlīdzekļa braukšana."

Tāpat normatīvie akti nosaka, ka par transportlīdzekļa pasažieru rīcību atbild šā transportlīdzekļa īpašnieks.

Atbildēt

26.08.2016. 19:45

»

arī jurists

Vēl neesi pazvanījis apdrošinātājiem, OCTA likumā noteikts, ka īpašnieks vai tiesiskais lietotājs - tur nav nekas minēts par pasažieriem. Ja nevar noskaidrot (principā īpašniekam jāzina, kas ir tiesiskais lietotājs - vadītājs (pretējā gadījumā k/l par auto zādzību), bet ir tā kā visdrīzāk arī šajā gadījumā...


Toč auns! Ja piedzen no īpašnieka, tas TAS IR APDROŠINĀŠANAS GADĪJUMS UZ KURU ATTIECAS OCTA, JO ĪPAŠNIEKS IR APDROŠINĀJIS SAVU CIVILTIESISKO ATBILDĪBU!!!! Turklāt pasažieris tieši tāpat LIETO TRANSPORTLĪDZEKLI.

Atbildēt

to Murovejs

26.08.2016. 19:38

»

Murovejs

Palasīju komentārus ... Skumji...


šitādveidīgie mōķu nodos aci nepamirkšķinot! :)

Atbildēt

to liecies mierā

26.08.2016. 19:37

»

to to liecies mierā

arī neizdevās


tas viss ko vari izpukstēt, nu iedzer beidzot tējiņu! :)))

Atbildēt

Murovejs

26.08.2016. 17:48

... un autoru (ja rakstītais ir taisnība) pilnībā atbalstu. Tautai ir jāzina savi varoņi. Vēl ir gandrīz personīga pieredzi ar vēl vienu līdzīgu kazu. Doļģi.

Atbildēt

Murovejs

26.08.2016. 17:45

Palasīju komentārus ... Skumji.
Kārtējais apliecinājums tam, ka viena daļa latviešu visu mēra naudas izteiksmē, un tādas kategorijas kā gods, labais vārds, utml., tādiem ir ne vairāk kā izsmiekla vērts.
Runa ir nevis par OCTA atlīdzību vai kādām citām sīknaudām, bet par meļu bezgodīgumu. Ceru, ka kādam pieleks.

Atbildēt

Māris

26.08.2016. 17:16

Durvju atvēršana ir itkā sīkums, bet savulaik viens velosipēdists tesās pa Brīvības ielu uz kādiem 40 km/h un viņam priekšā viena blondīne atvēra durvis. Puisis pārlidoja pāri un ar lūzumiem pamodās slimnīcā. Domāju, ka nebija patīkams kritiens.

Atbildēt

arī jurists

26.08.2016. 16:44

»

MMM

Nupat piezvanīju. Teica, ka tas ir OCTA gadījums


kura apdr.kompānija?

Atbildēt

arī jurists

26.08.2016. 16:43

»

juris ts

Par tēmu pat vesels maģistra darbs tapis...


nu lūk, 43.lpp pirmspēdējās atkāpes pēdējais teikums: Šeit būtiski ir pretnostatīt jeb nošķirt šos divus jēdzienus, proti, transportlīdzekļa
vadītājs nekad netiks uzskatīts par transportlīdzekļa pasažieri un otrādi. Tātad, šis nav OCTA gadījums

Atbildēt

Māris

26.08.2016. 16:41

MMM Kuriem apdr. zvanīji?

Atbildēt

arī jurists

26.08.2016. 16:36

»

Lasīt māki? Nevis vadītājam, bet auto īpašniekam, kurš tajā atrodas pasažiera statusā


Vēl neesi pazvanījis apdrošinātājiem, OCTA likumā noteikts, ka īpašnieks vai tiesiskais lietotājs - tur nav nekas minēts par pasažieriem. Ja nevar noskaidrot (principā īpašniekam jāzina, kas ir tiesiskais lietotājs - vadītājs (pretējā gadījumā k/l par auto zādzību), bet ir tā kā visdrīzāk arī šajā gadījumā, kas ir tiesiskais lietotājs - vadītājs)), tad piedzen no īpašnieka, un tas savukārt, jau civiltiesiskā kārtā var vērsties pret vadītāju. Nu kā var nesaprast elementāras lietas, ka pasažieris nav nedz viens, nedz otrs.

Atbildēt

Gatis

26.08.2016. 16:26

»

Māris

Auto vadīja sieviete un pasažieri izlaida ārā Selecka, kura arī ir sieviete. Vai viņām ir jāzin visas juridiskās nianses, kuras pat poliči nezin? Apdrošinātāju atbilde ir nosūtīta pietiek.com portālam publicēšanai


Mārim... ja sieviete nezina, kā ir jārīkojas pēc ceļu satiksmes negadījuma un pat neaizdomājas tik tālu, ka varētu uzzvanīt apdrošinātājam vai savam juristam, viņai ar steigu ir jāatņem tiesības, kamēr nav vēl lielākas ziepes ievārījusi.

Atbildēt

juris ts

26.08.2016. 16:19

Par tēmu pat vesels maģistra darbs tapis

https://dspace.lu.lv/dspace/bitstream/handle/7/33662/307-51516-Neilande_Liene_ln13007.pdf?sequence=1&isAllowed=y

4.1. Ar transportlīdzekļa durvīm nodarītu zaudējumu atlīdzināšanas problemātika

Rezumējot šajā nodaļā sniegto analīze darba autore norāda, ka ņemot vērā ES Tiesas secinājumus, par ceļu satiksmes negadījumu, pamatojoties uz kuru veicama apdrošināšanas atlīdzības izmaksa, būs uzskatāmi gadījumi, kad vismaz viens transportlīdzeklis ir atradies
kustībā, t.i., piedalījies ceļu satiksmē. Un neskatoties uz to, vai transportlīdzekļa durvis ir atvēris pasažieris vai vadītājs, apdrošināšanas gadījums būs uzskatāms par iestājušos.

Atbildēt

26.08.2016. 16:05

»

arī jurists

Ja tā sanāk pašam vadītājam, tad arī viņš atbild, jo viņš nav pasažieris


Lasīt māki? Nevis vadītājam, bet auto īpašniekam, kurš tajā atrodas pasažiera statusā.

Atbildēt

pietiek kampt

26.08.2016. 15:35

interesanti kapēc šis raksts zem sadaļas pietiek kampt?

Atbildēt

i2zo

26.08.2016. 15:33

»

Māris

Kirillova ir saistīta ar fizisko personu nelaimes gadījumu apdrošināšanu un no OCTA, KASKO viņa neko nezin, jo pietiekami specifiska lieta, bet Mārim Bērziņam strādājot policijā, visas lietas tika atklātas, nebija tādi nezināmie pasažieri. Ja vainīgās ko tādu teica, tad par to kopīgi pasmējāmies. Meliem...


Forši, nezinu kas Selecka ir pēc izglītības, bet cik var saprast viņai apdrošināšanas izmaksu gadījumā izdodas vazāt aiz deguna nelaimes gadījumu apdrošināšanas speciālistu un izbijušu policistu :). Spēcīgi. Ceru, ka Māris ziņos arī par lietas iznākumu. Un jā neviens nevar piespiest liecināt pret sevi vai saviem tuvniekiem. Vienīgais melot gan nav smuki.

Atbildēt

pa traku

26.08.2016. 15:30

»

Māris

Mierā liksimies tad, kad Selecka beigs melot, atvainosies un segs cietušajai zaudējumus. Darbs 5 min


Bērnudārzs, mazais puika prasa lai viņam atvainojas, ieraudzija TV redzētu seju un tagad vajag piepildīt savu mazvērtības kompleksu, nesparotu kapēc pietiek.com sienas ar šādu ''gurķi''

Atbildēt

Māris

26.08.2016. 15:19

Kirillova ir saistīta ar fizisko personu nelaimes gadījumu apdrošināšanu un no OCTA, KASKO viņa neko nezin, jo pietiekami specifiska lieta, bet Mārim Bērziņam strādājot policijā, visas lietas tika atklātas, nebija tādi nezināmie pasažieri. Ja vainīgās ko tādu teica, tad par to kopīgi pasmējāmies. Meliem īsas kājas.

Atbildēt

Māris

26.08.2016. 15:12

Mierā liksimies tad, kad Selecka beigs melot, atvainosies un segs cietušajai zaudējumus. Darbs 5 min.

Atbildēt

i2zo

26.08.2016. 15:09

»

Māris

Auto vadīja sieviete un pasažieri izlaida ārā Selecka, kura arī ir sieviete. Vai viņām ir jāzin visas juridiskās nianses, kuras pat poliči nezin? Apdrošinātāju atbilde ir nosūtīta pietiek.com portālam publicēšanai


:) ja nedaudz pagooglē tad Monika Kirillova (RAV) nemaz tik naivs un nezinošs sievišķis nav, un pati ir saistīta ar apdrošinātājiem. Arī pats Māris Bērziņš, protams ja tas nav pseidonīms, pats lieliski zin policijas virtuvi. Jau iepriekš atvainojos, ja iesaistītās personas par kurām informācija atrodama internetā it tikai ar vienādiem vārdiem un uzvārdiem.

Atbildēt

to Uzņēmējs

26.08.2016. 14:59

»

Uzņēmējs

Televīzijā strādā tikai padauzas


tas jau tam procesam netraucē, bet gan viņu neskaidrā izrunas dikcija gan! :)

Atbildēt

to liecies mierā

26.08.2016. 14:58

»

liecies mierā

puisīt liecies mierā, nu neies Selecka ar tevi uz randiņu un atteikums ir rūgta pieredze bet pieredze, mācies ar to sadzīvot


nju kas par tendenci sieviešiem kad nav argumentu, tad ļerkšķēt garām :)

Atbildēt

i2zo

26.08.2016. 14:46

»

Māris

Ja Selecka teiktu policistiem, ka viņai pasažieris ir svešs cilvēks no Ikšķiles un nav māte, tad poliči formētu avāriju un pārbaudīto svešo personu, kura varbūt ir meklēšanā par terorismu. Belēvičs sākumā arī meloja, bet mediji ātri viņu atmaskoja. Belēvičam bija tikai pumpiņa, kura nav salīdzināma ...


Interesanti, kāpēc šeit apgalvotais neatbilst pievienotajiem dokumentiem? Tad aprīlī izsauktie policisti noformēja vai nenoformēja negadījuma protokolu? Cik nācies dzirdēt, ja CP sastāda protokolu apdrošinātājs gaida lēmumu un tikai tad pieņem lēmumu ar atlīdzības izmaksu. Pievienotais protokols sastādīts Gaujas ielā augustā un uz tā ir tikai Seleckas paraksts. Te vairāk izskatās, ka 2011 g. RAV ir salabojies varbūt vēl iesaistīts kādā sadursmē un nu meklē kurš šo apmaksās remontu iesk. morālo kompensāciju. Cik atceros BTA bojājumi bija jāpiesaka un jāatrāda pāris dienu laikā, pēc kā 30 dienu laikā bija lēmums par atlīdzības izmaksu. A te kautkāds nebeidzams stāsts mēnešu garumā.

Atbildēt

arī jurists

26.08.2016. 14:30

»

Interesanti, kas notiek, ja neuzmanīgā pasažiera vietā ir pats auto īpašnieks


Ja tā sanāk pašam vadītājam, tad arī viņš atbild, jo viņš nav pasažieris

Atbildēt

Speciālists

26.08.2016. 14:24

Kādreiz es gribēju viņai iestumt (skatoties uz TV redzamo tēlu), bet tad kaut kā man tā ZZ tumšmate sāka patikt labāk.

Atbildēt

26.08.2016. 14:07

»

arī jurists

Pazvani lūdzu pēc savas izvēles uz jebkuru apdrošināsanas kantori, uz LTAB


Interesanti, kas notiek, ja neuzmanīgā pasažiera vietā ir pats auto īpašnieks?

Atbildēt

arī jurists

26.08.2016. 14:00

»

juris ts

Tieši tā īpašnieks ir apdošinājis savu atbildību un saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu viņš ir atbildīgs par transportlīdzekļa ekspluatācijas rezultātā nodarīto zaudējumu. No tā izriet, ka nav svarīgi tieši kurš nodarījis zaudējumu- tarnsportlīdzekļa vadītājs, pasažieris, onkuļa Vasjas slikti nostiprinātā...


Pazvani lūdzu pēc savas izvēles uz jebkuru apdrošināsanas kantori, uz LTAB.
Es sākumā arī ietiepīgi centos interpretēt šo pozīciju citādi, līdz Latvijas apdrošinātāju asociācijā ombuds izskaidroja kas un kā.

Atbildēt

Uzņēmējs

26.08.2016. 13:54

Televīzijā strādā tikai padauzas.

Iespējams, esam guvuši kārtējo pierādījumu.

Atbildēt

juris ts

26.08.2016. 13:49

»

arī jurists

Tur jau arī ir tā lieta, ka īpašnieka civil.atb.obl.apdr., kurš ir apdrošinājis SAVU, nevis pasažiera, civil.atb.obl.apdrošināšanu. Piezvaniet lūdzu uz jebkuru apdrošināšanas sabiedrību, un Jums to apstiprinās. Man tādi gadījumi ibiuši


Tieši tā īpašnieks ir apdošinājis savu atbildību un saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu viņš ir atbildīgs par transportlīdzekļa ekspluatācijas rezultātā nodarīto zaudējumu. No tā izriet, ka nav svarīgi tieši kurš nodarījis zaudējumu- tarnsportlīdzekļa vadītājs, pasažieris, onkuļa Vasjas slikti nostiprinātā bagāža vai vadītājs, kurš atver aizmugurējās durvis pēc tam kad atradis somā vajadzīgo lietu.

Atbildēt

viedoklis

26.08.2016. 13:42

Jā. cik labi ja mēs varētu to visu labot, lai par šo nesmukumu visa Latvija neuzzin un ar pirkstu ielās mazi bērni nerāda - re kur šī!

Atbildēt

Māris

26.08.2016. 13:34

Man liekas, ka Seleckai ir viltīgas acis, ne pa velti smīniņš nodod. Randiņā viņai tiks izskaidroti tiesisko attiecību pamati, kā arī viņa tiks bagātināta ar tiesisko kultūru.

Atbildēt

Māris

26.08.2016. 13:29

Seleckai būs jāiet uz policiju savas mātes atpazīšanai, tāpēc randiņš ir garantēts.

Atbildēt

arī jurists

26.08.2016. 13:25

»

juris ts

OCTA ir sauszemes transportlīdzekļa ĪPAŠNIEKA civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana un nav svarīgi kurš transportlīdzekļa lietotājs ir nodarījis zaudējumus


Tur jau arī ir tā lieta, ka īpašnieka civil.atb.obl.apdr., kurš ir apdrošinājis SAVU, nevis pasažiera, civil.atb.obl.apdrošināšanu. Piezvaniet lūdzu uz jebkuru apdrošināšanas sabiedrību, un Jums to apstiprinās. Man tādi gadījumi ibiuši.

Atbildēt

Lapas:    3   2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

FotoEsam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību holokausta traģēdijas upuru piemiņas jautājumam un atmiņas par Otrā pasaules kara laikā notikušā genocīda pret ebrejiem saglabāšanai. Holokaustu pārdzīvojušie ir kļuvuši par lieciniekiem vieniem no vissmagākajiem un briesmīgākajiem no jebkad nodarītajiem noziegumiem pret cilvēci, tostarp slepkavībām, postam un īpašumu izlaupīšanai.
Lasīt visu...

21

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

FotoLatvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā radīsies gan mājsaimniecībām, gan tautsaimniecībai kopumā. Turklāt tās turpmāk jānosaka 85% apmērā no vidējā tirgus līmeņa, kā tas savulaik normatīvos bija paredzēts.
Lasīt visu...

12

Pa iznīcības ceļu…

FotoKāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad maz, bet ja zupā – tad daudz!” Bet tagad, lūdzu, atbildiet uz manu jautājumu: „Divi simti cilvēku – vai tas ir daudz vai maz?” Varu arī atbildēt: „Maz, ja salīdzina ar diviem miljoniem valsts iedzīvotāju. Daudz, ja tie ir pie varas tikuši „demokrāti” – nedaudzos gados tiks iznīcināta gan valsts, gan tās (gļēvie) iedzīvotāji!” Neticat? Lūk, ieskats nesenā pagātnē…
Lasīt visu...

6

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

FotoVides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) reformu, kas paredz DAP pamatfunkcijas nodot Valsts vides dienestam, tādējādi būtībā likvidējot DAP kā vienotu valsts dabas aizsardzības kompetences centru.
Lasīt visu...

12

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

FotoPārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi ir 3000 EUR bruto mēnesī, tad ar trīs mēnešu ienākumiem var samaksāt, piemēram, nekustamā īpašuma nodokli un badā nemirt, bet, ja ienākumi ir 300 EUR bruto, tad pat viena mēneša ienākumu zaudējums var būt par iemeslu ģimenes dzīvošanai pusbadā, mājokļa zaudējumam un virknei citu nelaimju.
Lasīt visu...

12

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

FotoPubliskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM) piedāvātie pasākumi jēgpilni nerisinās vides un klimata jautājumus.
Lasīt visu...

18

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

FotoJau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu vietu grāmatu tirdzniecības vietu plauktos. Pēc nomelnojošām, izņirdzošām grāmatām ir patiešām liels pieprasījums, īpaši, ja tās ir izliktas kā acīs krītošs piedāvājums, ja tās piedāvā kā īstu mantu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

Liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim visas lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene....

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija, jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...