Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvijas lielākais specializētais kravas auto rezerves daļu tirgotājs AUTO KADA joprojām darbojas Krievijā, kaut gan kravas auto rezerves daļu eksportam uz Krieviju noteiktas gan ES, gan ASV sankcijas. AUTO KADA biznesa partneri Krievijā ir šai valstij piederošā militārā koncerna ROSTEC Pleskavas nodaļas vadītājs un tā dēls. Tirdzniecības bāze izvietota Pleskavā, kur atrodas arī 76. gaisa desanta divīzija, kas bēdīgi slavena ar pastrādātajiem kara noziegumiem abos Čečenijas karos un arī Ukrainā - Bučā un Irpiņā. AUTO KADA Krievijas interneta veikalā autokada.ru joprojām pieejams ļoti plašs Rietumu ražotāju rezerves daļu klāsts, t.sk. tās, kas plaši tiek izmantotas Krievijā ražotajos un militārām vajadzībām izmantotajos transportlīdzekļos (KAMAZ, UAZ u.c.).

Vienlaikus AUTO KADA un tās saistītais uzņēmums Zemgales remonta centrs jau ilgstoši ir lielākie Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) rezerves daļu un remonta pakalpojumu piegādātāji. Kaut gan NBS lietotāji un remonta struktūrvienību amatpersonas nepārtraukti sūdzas priekšniecībai par šo uzņēmumu neadekvātajām cenām, remonta pakalpojumu zemo kvalitāti un darbu izpildes termiņu neievērošanu, NBS un Aizsardzības ministrijas apgādes sistēmas vadība uz šīm sūdzībām nereaģē. Gluži otrādi - iepirkumu organizēšanā saskatāms acīmredzams favorītisms par labu šiem uzņēmumiem. Piemēram, no valsts budžeta līdzekļiem piešķirti 180 000 EUR, lai sagatavotos gaidāmajam iepirkumam, kurā iestrādātas pārējos dalībniekus diskriminējošas prasības.

AUTO KADA/Zemgales remonta centra loma NBS apgādē

1.   SIA AUTO KADA (lielākais Latvijas specializētais kravas auto rezerves daļu tirgotājs) un SIA Zemgales remonta centrs (kravas tehnikas remonta uzņēmums) pieder vienam īpašniekam - Jānim Ozoliņam: https://info.ur.gov.lv/#/legal- entity/40003275846.

2.   AUTO KADA ir lielākais auto un militārās tehnikas rezerves daļu piegādātājs Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, t.sk. to kaujas tehnikai.

3.   Neskatoties uz izteiktu NBS lietotāju un remonta speciālistu neapmierinātibu, Zemgales remonta centrs jau ilgstoši ar dempinga cenām uzvar arī gandrīz visos NBS kravas un speciālās tehnikas remontu konkursos, jo tam ir spēcīgs lobijs gan NBS apgādes sistēmā, gan Aizsardzības ministrijā. Pašlaik Zemgales remonta centrs noslēdzis līgumus par šādas NBS tehnikas remontu:

a.   Lielākajai daļai t.s. Kaujas grupas transportlīdzekļu (faktiski viss NBS kravas transporta parks). Iepirkums nr. VALIC 2021/036/TN-A-SPP.

b.   Nupat pasludināts par uzvarētāju konkursā par M109 haubiču (galvenā Latvijas armijas uguns jauda) remontu. Iepirkuma nr. VALIC 2022/093/TN-A- SP.

c.   Ir viens no BV206 visurgājēju remonta uzņēmumiem. Iepirkuma Nr. VAMOIC 2017/167.

d.   Saņēmis no Aizsardzības ministrijas 180 000 EUR atbalstu CVRT kaujas izlūkmašīnu remonta metodikas izstrādei (kas tam garantē priekšrocības pret pārējiem konkurentiem) un piedalās konkursā par šīs tehnikas remontu. Iepirkuma nr. VALIC 2022/059/TN-A-SPP

e.   Veic arī citas lielas piegādes NBS, t.sk. transportlīdzekļu aprīkošanu.

AUTO KADA darbība Krievijā

1.   AUTO KADA Krievijā darbojas kā ООО "АВТОКАДА РУС". Uzņēmuma mājas lapas www.autokada.ru priekšplānā sarakstā izliktas tikai vieglo auto markas (AUTO KADA Latvijā vieglo auto rezerves daļas netirgo). Tomēr, ievadot meklētājā kravas automašīnu rezerves daļu kodus, iespējams iegādāties (ielikt grozā un uzzināt par pieejamību Pleskavas noliktavā vai piegādes laiku) arī Rietumu kravas auto rezerves daļas.

2.   Sortimentā ir daļas (ZF, Cummins, Bosch), kas tiek plaši izmantotas arī Krievijā ražotajos un Krievijas armijā izmantotajos transportlīdzekļos (KAMAZ, UAZ u.c.). Plašāk par Krievijas armijas izmantotā kravas transporta atkarību no Rietumos ražotām komponenetēm/rezerves daļām skatit, piemēram, šajos avotos:

a.   https://euromaidanpress.com/2022/04/09/how-western-sanctions-cripple- the-russian-war-machine/

b.   https://www.motorbiscuit.com/the-russian-army-is-cummins-powered/

c.   https://avtoalfa.com/stati/rasprostranennye-neispravnosti-korobok- peredach-zf-na-avtomobilyah-kamaz/

d.   https://www.gettyimages.co.uk/detail/news-photo/worker-prepares-a- mercedes-benz-truck-engine-ready-for-news-photo/1197565919

e.   https://www.automotivemanufacturingsolutions.com/zf-and-kamaz- inaugurate-cv-transmissions-plant/33077.article

f.    https://www.allisontransmission.com/company/news- article/2021/02/04/new-kamaz-haul-truck-equipped-with-allison-fully- automatic-transmission

3.   ASV jau kopš 2014. gada noteikusi sankcijas ROSTEC, ar kuras amatpersonu AUTO KADA sadarbojas, savukārt Eiropas Savienība sankcijas kravas auto rezerves daļu eksportam uz Krieviju noteikusi no 2023. gada sākuma: https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/ip 23 1185. Tā kā AUTO KADA Pleskavas filiāle šīs daļas piedāvā realizācijai, diezgan ticami, ka piegādes organizē Latvijas AUTO KADA (iespējams, caur starpniekiem).

4.   Krievijas uzņēmuma ООО "АВТОКАДА РУС" 100% īpašnieks ir Загоруй Александр Николаевич. Skatit: https://companies.rbc.ru/id/1186027004470-ooo-avtokada-rus/ Uzņēmums reģistrēts 2018. gadā, jau pēc Krimas notikumiem, bet pirms pilna mēroga iebrukuma Ukrainā.

5.   Tā kā Krievijas AUTO KADA uzņēmuma īpašnieks nav Latvijas AUTO KADA, bet Krievijas privātpersona, jāsecina, ka uzņēmums Krievijā darbojas ar franšīzes palīdzību, kas parasti ietver franšīzes devēja materiālu/rezerves daļu piegādi, zīmola izmantošanu, procesus/datorprogrammas un franšīzes maksājumu no ņēmēja devējam. Tātad AUTO KADA interese šajā biznesā visticamāk ir rezerves daļu realizācija un franšīzes maksājums (pēdējais varētu arī nebūt).

6.   ООО "АВТОКАДА РУС", spriežot pēc viņu pašu sniegtās info, ir lielāka auto remonta holdinga СевЗапТрасСервис sastāvdaļa (info no šī avota: https://informpskov.ru/news/380586.html). Viņu servisa mājas lapa: https://60service.ru/#advantages. Uzņēmuma noliktavas atrodas Pleskavā, kur dislocēta arī Krievijas armijas 76. gaisa desanta divīzija, kam ir bēdīga slava sakarā ar tās veiktajiem kara noziegumiem gan Čečenijas karos, gan nesen Bučā un Irpiņā.

7.   СевЗапТрасСервис sevi reklamē kā Kamaz oficiālo servisa centru: https://2gis.ru/pskov/firm/12666903233426080 Ņemot vērā, ka Kamaz kravas mašīnas plaši izmanto Krievijas armija, diezgan ticami, ka СевЗапТрасСервис kā Kamaz (kura galvenais īpašnieks ir Krievijas valsts militārais koncerns ROSTEC) oficiālais serviss reģionā apkalpo arī vietējos Pleskavas divīzijas Kamazus. Gan Kamaz, gan citās Krievijas kravas automašīnas savulaik plaši sāka izmantot Rietumu ražotāju komplektējošās daļas, tāpēc ir ļoti ticams, ka vismaz daļa AUTO KADA piegādāto rezerves daļu izmantotas Krievijas armijas kravas transporta remontam.

8.   СевЗапТрасСервис īpašnieki ir tas pats Загоруй Александр Николаевич (20%) un, pēc tēva vārda spriežot, viņa tēvs Загоруй Николай Иванович (80%): https://companies.rbc.ru/id/1146027004309-ooo-severo-zapadnyij-transportno- servisnyij-tsentr/.

9.   ООО "АВТОКАДА РУС" īpašnieka tēvs Загоруй Николай Иванович savulaik bijis vadītājs Krievijas valsts uzņēmumā ar nosaukumu ГУП "ДП РОСТЭК-ПСКОВ": https://companies.rbc.ru/id/1026000955771-gosudarstvennoe-unitarnoe-predpriyatie-dochernee-predpriyatie-rostek-pskov/ Šis uzņēmums, kas bija lielā Krievijas valsts militārā koncerna ROSTEC Pleskavas filiāle, tagad jau likvidēts, bet ar tādu pašu nosaukumu joprojām ir struktūra lielajā ROSTEC: https://www.rosteck.ru/passw entry/passw predp/pskov ext/.

10. Tātad AUTO KADA biznesa partneru saistiba ar Krievijas valsts militāro koncernu ROSTEC parādās gan caur Kamaz oficiālā servisa statusu, gan tēvu kā bijušo (iespējams, arī esošo?) ROSTEC Pleskavas struktūrvienības vadītāju.

11. Plašāka informācija par Krievijas valsts militāro koncernu ir brīvi pieejama: https://en.wikipedia.org/wiki/Rostec. ROSTEC jau kopš Krievijas 2014. gada iebrukuma Krimā ir ASV sankciju sarakstā. Lai arī AUTO KADA visticamāk nav veikusi tiešas piegādes ROSTEC, to biznesa partneru saistība ar ROSTEC koncernu ir acīmredzama, un AUTO KADA darbības Krievijā arī pirms 2022. gada februāra varētu tulkot arī kā ASV noteikto sankciju pārkāpumu.

Novērtē šo rakstu:

63
18

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

FotoSaeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā - jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem.
Lasīt visu...

12

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

FotoPēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies uz ne pārāk ātri ritošo vilcienu Eiropas virzienā: latviešiem nav laika vizināties, viņiem jāatdod ārējie parādi un čakli jāmaksā augstie nodokļi, – aptuveni šādu ainu uzbur lasītais Valsts kontroles publiskotā dokumentā ““Rail Baltica” projekta situācijas izpēte (Kopīga situācijas izpēte Tallina, Rīga, Viļņa, 2024. gada 11. jūnijā)”. Visā stāstā ir viena priecīga ziņa - Valsts kontrole izrāda drošsirdību publiski pateikt politiķiem netīkamo skaudro patiesību.
Lasīt visu...

21

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

Foto“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju – vēlas skaidru atbildību”, “Tā kā līdz šim – turpināt nevēlos” – lūk, virsraksti dažādos plašsaziņas līdzekļos. Visbeidzot, uzstājoties Saeimas ārkārtas plenārsēdē ar atskaiti par savas valdības paveikto, premjere sacīja vēsturiskus vārdus, ka “Rail Baltica” projekta pašplūsma ir beigusies.
Lasīt visu...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

Nesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka...

Foto

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

Igauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas...

Foto

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

Partiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās...

Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...