Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Anna

25.03.2019. 13:39

Paldies par rakstu. Nupat esmu kluvusi par "cilvēku, kam tas var radīt neērtības" - nosūtīju vēstuli ar 35centu vērtības marku (jo kopsh bērnības zinu: pastmarkām derīguma termina back). Sanēmu uzaicinājumu ierasties pēc sūtījuma, samaksāju 83 cents, lai atgūtu dokumetus (tā bija vēstule tehnisko palīglīdzeklu centram). Nosūtīju jaunu vēstuli ar citu marku, kur norādīta vērtība EUR.

Nepaslinkoshu, vērsīshos PTAC :) jo pasts ne tikai nesniedza pakalpojumu, bet vēl iekasēja papildus maksu par to, ka pashi mainījushi "spēles noteikumus". Redzēsim, ko atbildēs :)

Protams, shtrunc par tiem pāris euro, bet princips ir nejauks

Atbildēt

Benita

10.12.2015. 12:15

vēlos vizuāli redzēt šodien lietojamās pastmarkas

Atbildēt

Viesis2a

01.12.2014. 22:44

Pirmā raksta daļa par likumdošanu lielos vilcienos atspoguļo manu meklējumu ceļu par pastmarku derīgumu - tiešā ceļā to Latvijas pasta mājas lapā atrast nebija iespējams. Google nav tik gudrs, lai atbildētu uz nākošo jautājumu - ar ko vizuāli atšķiras markas ar latu un eiro nomināliem. Izdevās tikai atrast dažas ziedu markas, kur pie vērtības ir eiro simbols. Vai vispār eksistē markas gan ar eiro, gan ar latu nominālu reizē ?
Šā raksta ilustrācijā attēlotā Ziemassvētku marka laikam ir ar latu nominālu, jo izlaista ir 2012. gadā - tātad jāsecina, ka markas ar latu nominālu ir bez Ls apzīmējuma.
Tādas markas bez valūtas norādes man ir drusku uzkrājušās un taisos tās izlietot Ziemassvētku apsveikumu sūtīšanai Latvijas teritorijā - tas mani ierosināja meklēt atbildi uz šķietami vienkāršo jautājumu, uz kuru www.pasts.lv lapā atbildi atrast nevar (būtu pieticis ar vienu ilustrāciju).

Atbildēt

Ojārs

06.03.2014. 12:00

»

*

Vienā no normatīvajiem aktiem ir noteikts, ka pasts markas pret naudu un cita nomināla pastmarkām nemaina. Nezinu iemeslus, bet iespējams, ka iespējamo viltojumu dēļ. Situācijas nav salīdzināmas, jo nauda ir nauda, bet marku pielietojums ir visai šaurs: varu iedomāties tikai divus iemeslus to pirkšanai...


Tas nemaina lietas būtību - Latvijas pasts mēģina iedzīvoties uz savu klientu rēķina. Nav svarīgi - mazliet, nedaudz, nenozīmīgi, nebūtiski vai kā citādi to nosaucot, mēģinot savu rīcību attaisnot, bet lietas būtību tas nemaina. Un valsts institūcijas, kuras ir atbildīgas par to, lai tas tā nenotiktu, kuras citos gadījumos piekasās par nesalīdzināmi sīkākiem pārkāpumiem, šajā gadījumā izliekas LP rīcību nemanām.

Atbildēt

*

06.03.2014. 00:19

»

Ojārs

Ja salīdzina Latvijas pasta un Latvijas bankas rīcību, tad jau arī banka tikpat labi varēja pavisam droši apgalvot, ka 2014.gada laikā paralēlajā apgrozībā visi lati tiks iztērēti. Tāpēc latus pret eiro nemainīsim, latus atpakaļ nepieņemsim - pēc 2015.gada lati būs palikuši tikai pie numismātiem un ...


Vienā no normatīvajiem aktiem ir noteikts, ka pasts markas pret naudu un cita nomināla pastmarkām nemaina. Nezinu iemeslus, bet iespējams, ka iespējamo viltojumu dēļ. Situācijas nav salīdzināmas, jo nauda ir nauda, bet marku pielietojums ir visai šaurs: varu iedomāties tikai divus iemeslus to pirkšanai - pasta sūtījumu apmaksāšanai vai kolekcijai.

Atbildēt

Ojārs

05.03.2014. 18:10

Ja salīdzina Latvijas pasta un Latvijas bankas rīcību, tad jau arī banka tikpat labi varēja pavisam droši apgalvot, ka 2014.gada laikā paralēlajā apgrozībā visi lati tiks iztērēti. Tāpēc latus pret eiro nemainīsim, latus atpakaļ nepieņemsim - pēc 2015.gada lati būs palikuši tikai pie numismātiem un tas tāds sīkums vien ir. Kāpēc kādam lati skaidrā naudā būtu bijis jāuzkrāj vairumā?! Interesanti, kāpēc Latvijas Banka latus sola pret eiro mainīt mūžīgi?
Vai gadījumā Latvijas pasts arī nav viens no godīgajiem eiro ieviesējiem? :)

Atbildēt

3.14....

05.03.2014. 10:01

Ir nācies saskarties ar b. vitoliņas "darbošanos". Tukša un augstprātīga bāba, kura vada kantori, nu kura labums ir vien tajā strādājošiem.

Atbildēt

Ojārs

05.03.2014. 00:46

»

Emma

Vājš raksts bez sakarīga pamatojuma un par izdomātu problēmu. Nudien nesaprotu, kam un kādā veidā tas rada neērtības. Pietiek varētu uzrakstīt par konkrētu gadījumu, kad kāds (ne-kolekcionārs) ir iepircis tik daudz lata nominālu pastmarku, ka gada laikā nespēj no tām tikt vaļā. Raksta autors murgo kaut...


Pats pasts spiež iepirkt markas! Vai var aploksni bez markas iemest pasta kastē un cerēt, ka tā tiks nogādāta adresātam? Vai ir variants, ka šis pakalpojums tiks veikts ar pēcapmaksu?! Visticamāk, ka nē. Kam tad ir domātas pasta kastes, ja ne vēstuļu savākšanai? Tas tad arī spiež veikt pakalpojuma priekšapmaksu, iepērkot pastmarkas gan pasta nodaļās, gan starp citu, arī grāmatu un rakstāmpiederumu veikalos, kuros neviens neko nezina un pircējus nebrīdina par pārdodamo preču - pastmarku, ierobežoto derīguma termiņu.

Atbildēt

Viesturs

05.03.2014. 00:02

Pats varētu ņmet piemēru no Latvijas Bankas un markas pieņmet lietošanai vai apmaiņai mūžīgi !

Atļaušos apgalvot ka pastā tāpat kā pārējos valsts uznēmumos valda liels haoss un par to pats pārliecinājos šīs pašas problēmas sakarā - es arī pagājušo gadu pērkot markas gribēju būt pārliecināts par to vai tās varēšu izmantot arī šogad, bet Latvijas Pasta nodaļā, kas atrodas Rīgas centrālajā dzelzceļa stacijā neviens darbinieks ieskaitot nodaļas vadītāju nespēja uz šo jautājumu atbildēt !

Atbildēt

Ojārs

04.03.2014. 23:04

Ja jau apgrozībā ir it kā nenozīmīgs daudzums, kura dēļ nav ko satraukties, tad kāpēc vispār ir nepieciešams noteikt kaut kādu derīguma termiņu? Vēl jo vairāk tāpēc, ka Latvijas Republikā izdotās pastmarkas ir derīgas tikai Latvijā. Turklāt - tās ir izmantojamas tikai un vienīgi Latvijas pasta pakalpojumu apmaksai. Kā tāds "sīkums" varētu traucēt šīs valsts īpašumā esošās kompānijas darbu 2015.gadā?

Atbildēt

ne-kolekcionārs

04.03.2014. 22:13

šaubos, vai kādam mājās ir tik daudz marku, lai pasts varētu iedzīvoties uz kaut kā rēķina. varbūt tikai visiem tiem krājējiem, bet tiem jau pastmarkas citā vērtē.
starp citu, mājās vēl joprojām stāv vairāki eiro bukleti. speciāli paskatījos, tajos ir rakstīts par pastmarku izmantošanu. tiku pie tā jau kaut kad oktobrī.

Atbildēt

Anonīmais Šakālis

04.03.2014. 21:54

Visiem iedzīvotājiem vajag rakstīt un sūtīt iesniegumus KNABam, SABam, ŠMABam un ŠNABam, ziņojot par valstī pieļautajām nelikumībām un korupciju. Tur arī markas izies, ka nemetas, un būs vēl klāt jāpiepērk! ;)

Atbildēt

man nav pastmarku

04.03.2014. 19:56

Kāpēc tad nevar apmainīt? Varbūt kāds arī iepircis bloku ar markām. Mūsdienās iztērēt pastmarkas? pat nezinu, kam!
Jāsūta visām babuškām svētkos pa 20 apsveikumiem, arī nākošajiem gadiem.

Atbildēt

godīgs eiro ieviesējs

04.03.2014. 16:04

jāpalīdz samainīt latmarkas pret eurmarkām

Atbildēt

nez..

04.03.2014. 15:06

vai vecais caurkritušais politiķis J. Dobelis joprojām strādā Latvijas Pastā par filatēlijas speciālistu?

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

FotoEsam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību holokausta traģēdijas upuru piemiņas jautājumam un atmiņas par Otrā pasaules kara laikā notikušā genocīda pret ebrejiem saglabāšanai. Holokaustu pārdzīvojušie ir kļuvuši par lieciniekiem vieniem no vissmagākajiem un briesmīgākajiem no jebkad nodarītajiem noziegumiem pret cilvēci, tostarp slepkavībām, postam un īpašumu izlaupīšanai.
Lasīt visu...

21

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

FotoLatvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā radīsies gan mājsaimniecībām, gan tautsaimniecībai kopumā. Turklāt tās turpmāk jānosaka 85% apmērā no vidējā tirgus līmeņa, kā tas savulaik normatīvos bija paredzēts.
Lasīt visu...

12

Pa iznīcības ceļu…

FotoKāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad maz, bet ja zupā – tad daudz!” Bet tagad, lūdzu, atbildiet uz manu jautājumu: „Divi simti cilvēku – vai tas ir daudz vai maz?” Varu arī atbildēt: „Maz, ja salīdzina ar diviem miljoniem valsts iedzīvotāju. Daudz, ja tie ir pie varas tikuši „demokrāti” – nedaudzos gados tiks iznīcināta gan valsts, gan tās (gļēvie) iedzīvotāji!” Neticat? Lūk, ieskats nesenā pagātnē…
Lasīt visu...

6

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

FotoVides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) reformu, kas paredz DAP pamatfunkcijas nodot Valsts vides dienestam, tādējādi būtībā likvidējot DAP kā vienotu valsts dabas aizsardzības kompetences centru.
Lasīt visu...

12

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

FotoPārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi ir 3000 EUR bruto mēnesī, tad ar trīs mēnešu ienākumiem var samaksāt, piemēram, nekustamā īpašuma nodokli un badā nemirt, bet, ja ienākumi ir 300 EUR bruto, tad pat viena mēneša ienākumu zaudējums var būt par iemeslu ģimenes dzīvošanai pusbadā, mājokļa zaudējumam un virknei citu nelaimju.
Lasīt visu...

12

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

FotoPubliskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM) piedāvātie pasākumi jēgpilni nerisinās vides un klimata jautājumus.
Lasīt visu...

18

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

FotoJau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu vietu grāmatu tirdzniecības vietu plauktos. Pēc nomelnojošām, izņirdzošām grāmatām ir patiešām liels pieprasījums, īpaši, ja tās ir izliktas kā acīs krītošs piedāvājums, ja tās piedāvā kā īstu mantu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

Liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim visas lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene....

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija, jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...