Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Anna

25.03.2019. 12:39

Paldies par rakstu. Nupat esmu kluvusi par "cilvēku, kam tas var radīt neērtības" - nosūtīju vēstuli ar 35centu vērtības marku (jo kopsh bērnības zinu: pastmarkām derīguma termina back). Sanēmu uzaicinājumu ierasties pēc sūtījuma, samaksāju 83 cents, lai atgūtu dokumetus (tā bija vēstule tehnisko palīglīdzeklu centram). Nosūtīju jaunu vēstuli ar citu marku, kur norādīta vērtība EUR.

Nepaslinkoshu, vērsīshos PTAC :) jo pasts ne tikai nesniedza pakalpojumu, bet vēl iekasēja papildus maksu par to, ka pashi mainījushi "spēles noteikumus". Redzēsim, ko atbildēs :)

Protams, shtrunc par tiem pāris euro, bet princips ir nejauks

Atbildēt

Benita

10.12.2015. 11:15

vēlos vizuāli redzēt šodien lietojamās pastmarkas

Atbildēt

Viesis2a

01.12.2014. 21:44

Pirmā raksta daļa par likumdošanu lielos vilcienos atspoguļo manu meklējumu ceļu par pastmarku derīgumu - tiešā ceļā to Latvijas pasta mājas lapā atrast nebija iespējams. Google nav tik gudrs, lai atbildētu uz nākošo jautājumu - ar ko vizuāli atšķiras markas ar latu un eiro nomināliem. Izdevās tikai atrast dažas ziedu markas, kur pie vērtības ir eiro simbols. Vai vispār eksistē markas gan ar eiro, gan ar latu nominālu reizē ?
Šā raksta ilustrācijā attēlotā Ziemassvētku marka laikam ir ar latu nominālu, jo izlaista ir 2012. gadā - tātad jāsecina, ka markas ar latu nominālu ir bez Ls apzīmējuma.
Tādas markas bez valūtas norādes man ir drusku uzkrājušās un taisos tās izlietot Ziemassvētku apsveikumu sūtīšanai Latvijas teritorijā - tas mani ierosināja meklēt atbildi uz šķietami vienkāršo jautājumu, uz kuru www.pasts.lv lapā atbildi atrast nevar (būtu pieticis ar vienu ilustrāciju).

Atbildēt

Ojārs

06.03.2014. 11:00

»

*

Vienā no normatīvajiem aktiem ir noteikts, ka pasts markas pret naudu un cita nomināla pastmarkām nemaina. Nezinu iemeslus, bet iespējams, ka iespējamo viltojumu dēļ. Situācijas nav salīdzināmas, jo nauda ir nauda, bet marku pielietojums ir visai šaurs: varu iedomāties tikai divus iemeslus to pirkšanai...


Tas nemaina lietas būtību - Latvijas pasts mēģina iedzīvoties uz savu klientu rēķina. Nav svarīgi - mazliet, nedaudz, nenozīmīgi, nebūtiski vai kā citādi to nosaucot, mēģinot savu rīcību attaisnot, bet lietas būtību tas nemaina. Un valsts institūcijas, kuras ir atbildīgas par to, lai tas tā nenotiktu, kuras citos gadījumos piekasās par nesalīdzināmi sīkākiem pārkāpumiem, šajā gadījumā izliekas LP rīcību nemanām.

Atbildēt

*

05.03.2014. 23:19

»

Ojārs

Ja salīdzina Latvijas pasta un Latvijas bankas rīcību, tad jau arī banka tikpat labi varēja pavisam droši apgalvot, ka 2014.gada laikā paralēlajā apgrozībā visi lati tiks iztērēti. Tāpēc latus pret eiro nemainīsim, latus atpakaļ nepieņemsim - pēc 2015.gada lati būs palikuši tikai pie numismātiem un ...


Vienā no normatīvajiem aktiem ir noteikts, ka pasts markas pret naudu un cita nomināla pastmarkām nemaina. Nezinu iemeslus, bet iespējams, ka iespējamo viltojumu dēļ. Situācijas nav salīdzināmas, jo nauda ir nauda, bet marku pielietojums ir visai šaurs: varu iedomāties tikai divus iemeslus to pirkšanai - pasta sūtījumu apmaksāšanai vai kolekcijai.

Atbildēt

Ojārs

05.03.2014. 17:10

Ja salīdzina Latvijas pasta un Latvijas bankas rīcību, tad jau arī banka tikpat labi varēja pavisam droši apgalvot, ka 2014.gada laikā paralēlajā apgrozībā visi lati tiks iztērēti. Tāpēc latus pret eiro nemainīsim, latus atpakaļ nepieņemsim - pēc 2015.gada lati būs palikuši tikai pie numismātiem un tas tāds sīkums vien ir. Kāpēc kādam lati skaidrā naudā būtu bijis jāuzkrāj vairumā?! Interesanti, kāpēc Latvijas Banka latus sola pret eiro mainīt mūžīgi?
Vai gadījumā Latvijas pasts arī nav viens no godīgajiem eiro ieviesējiem? :)

Atbildēt

3.14....

05.03.2014. 09:01

Ir nācies saskarties ar b. vitoliņas "darbošanos". Tukša un augstprātīga bāba, kura vada kantori, nu kura labums ir vien tajā strādājošiem.

Atbildēt

Ojārs

04.03.2014. 23:46

»

Emma

Vājš raksts bez sakarīga pamatojuma un par izdomātu problēmu. Nudien nesaprotu, kam un kādā veidā tas rada neērtības. Pietiek varētu uzrakstīt par konkrētu gadījumu, kad kāds (ne-kolekcionārs) ir iepircis tik daudz lata nominālu pastmarku, ka gada laikā nespēj no tām tikt vaļā. Raksta autors murgo kaut...


Pats pasts spiež iepirkt markas! Vai var aploksni bez markas iemest pasta kastē un cerēt, ka tā tiks nogādāta adresātam? Vai ir variants, ka šis pakalpojums tiks veikts ar pēcapmaksu?! Visticamāk, ka nē. Kam tad ir domātas pasta kastes, ja ne vēstuļu savākšanai? Tas tad arī spiež veikt pakalpojuma priekšapmaksu, iepērkot pastmarkas gan pasta nodaļās, gan starp citu, arī grāmatu un rakstāmpiederumu veikalos, kuros neviens neko nezina un pircējus nebrīdina par pārdodamo preču - pastmarku, ierobežoto derīguma termiņu.

Atbildēt

Viesturs

04.03.2014. 23:02

Pats varētu ņmet piemēru no Latvijas Bankas un markas pieņmet lietošanai vai apmaiņai mūžīgi !

Atļaušos apgalvot ka pastā tāpat kā pārējos valsts uznēmumos valda liels haoss un par to pats pārliecinājos šīs pašas problēmas sakarā - es arī pagājušo gadu pērkot markas gribēju būt pārliecināts par to vai tās varēšu izmantot arī šogad, bet Latvijas Pasta nodaļā, kas atrodas Rīgas centrālajā dzelzceļa stacijā neviens darbinieks ieskaitot nodaļas vadītāju nespēja uz šo jautājumu atbildēt !

Atbildēt

Ojārs

04.03.2014. 22:04

Ja jau apgrozībā ir it kā nenozīmīgs daudzums, kura dēļ nav ko satraukties, tad kāpēc vispār ir nepieciešams noteikt kaut kādu derīguma termiņu? Vēl jo vairāk tāpēc, ka Latvijas Republikā izdotās pastmarkas ir derīgas tikai Latvijā. Turklāt - tās ir izmantojamas tikai un vienīgi Latvijas pasta pakalpojumu apmaksai. Kā tāds "sīkums" varētu traucēt šīs valsts īpašumā esošās kompānijas darbu 2015.gadā?

Atbildēt

ne-kolekcionārs

04.03.2014. 21:13

šaubos, vai kādam mājās ir tik daudz marku, lai pasts varētu iedzīvoties uz kaut kā rēķina. varbūt tikai visiem tiem krājējiem, bet tiem jau pastmarkas citā vērtē.
starp citu, mājās vēl joprojām stāv vairāki eiro bukleti. speciāli paskatījos, tajos ir rakstīts par pastmarku izmantošanu. tiku pie tā jau kaut kad oktobrī.

Atbildēt

Anonīmais Šakālis

04.03.2014. 20:54

Visiem iedzīvotājiem vajag rakstīt un sūtīt iesniegumus KNABam, SABam, ŠMABam un ŠNABam, ziņojot par valstī pieļautajām nelikumībām un korupciju. Tur arī markas izies, ka nemetas, un būs vēl klāt jāpiepērk! ;)

Atbildēt

man nav pastmarku

04.03.2014. 18:56

Kāpēc tad nevar apmainīt? Varbūt kāds arī iepircis bloku ar markām. Mūsdienās iztērēt pastmarkas? pat nezinu, kam!
Jāsūta visām babuškām svētkos pa 20 apsveikumiem, arī nākošajiem gadiem.

Atbildēt

godīgs eiro ieviesējs

04.03.2014. 15:04

jāpalīdz samainīt latmarkas pret eurmarkām

Atbildēt

nez..

04.03.2014. 14:06

vai vecais caurkritušais politiķis J. Dobelis joprojām strādā Latvijas Pastā par filatēlijas speciālistu?

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Ceļš uz nekurieni

FotoDaudzi brīnās, arī es, par to, ka cilvēkus nav iespējams pārliecināt, viņiem ir grūti izskaidrot, un viņi bieži nespēj saprast pat vienkāršas un elementāras lietas. Rodas loģisks jautājums, kāpēc tā ir? Iespējams, lai to saprastu, ir jāielūkojas šai līdzībā.
Lasīt visu...

21

Nē, cilvēki Latvijā nav dīvaini un neizvairās no vakcinēšanās!

FotoPar spīti masīvai antivakcinācijas kampaņai soctīklos, ko uzkurina Kremļa troļļi kopā ar visādiem vietējiem dīvainīšiem, un par spīti valdības vienveidīgajai naudas apgūšanas... pardon, atvainojiet, “vakcinācijas informācijas” kampaņai, iedzīvotāji vakcinējas tā, ka rindās stāv!
Lasīt visu...

12

Viena mācība gan, ja jebkad “ejat politikā” – rūpējieties par sevi!

FotoPROGRESĪVO valde aizmuguriski un negaidīti ir izslēgusi mani no partijas par neseno interviju. Manuprāt, lēmums par tā pieņēmējiem pasaka vairāk, nekā es jebkad spētu ietilpināt kādā savā komentārā.
Lasīt visu...

12

Omega vēlētāja vilšanās

FotoAizritējušajās Saeimas vēlēšanās balsoju par KPV LV, pieliekot plusiņu Aldim Gobzemam. Diemžēl, nokļūstot Saeimā, partija neattaisnoja lolotās cerības. Tās suņu būdas cerbers kļuva par Šveices blēža vaukšķi, bet pati KPV LV iekļāvās Kariņa valdībā un stāvēja pie esošo nejēdzību šūpuļa.
Lasīt visu...

12

Ja jums ir tikai gurķis, tad nevar uztaisīt gurķu un tomātu salātus

FotoDārgā Latvijas tiesu vara! Vai arī man jūs tagad jāsauc par likumdevēja varu? Rakstu, lai vaicātu, vai tiesa, ka tagad divi vīrieši varēs juridiski nostiprināt savas “ģimenes” attiecības un tikt valsts atzīti par “ģimeni”?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Joku diena Evri Dej, teicēnieši gardi smej

Teikas likumdošanai ir jāsoļo soli solī ar Dievzemītē notiekošajām nejēdzībām. Kad savulaik izdevu dekrētus, man prātā nevarēja ienākt, ka...

Foto

Kariņš un Pavļuts ir diskreditējuši vakcinācijas procesu un tagad grasās vakcināciju diskreditēt vēl vairāk

Vispirms valdība politiskas konjunktūras dēļ neiepirka vakcīnas un vakcinācija Latvijā tika novilcināta...

Foto

Izejiet ielās, Levita kungs, sajutīsiet, ko tauta par jums domā

Levits šodien runāja Saeimā. Runa bija tukša. Jautājums ir par redzējumu, Levita kungs. Par adekvātu redzējumu....

Foto

Tāda cilvēka viedoklis, kuram neskaidras cilmes preparāts, ko sauc par vakcīnu, nav pieņemams

Šeit izteikts vienkārša cilvēka viedoklis. Cilvēka, kurš šobrīd ir pensionārs, sejas masku nenēsā...

Foto

Es visu ko pieprasu un norādu, un lūdzu iedot man varu

Levit, Kariņ, Pavļut, Raivi Dzintar ar saviem prievīšu varavīksnes draugiem un pārējie pie varas esošie...

Foto

Ventspils paradokss: vēlētāji nomaina nevis Lembergu, bet gan... domes opozīciju

Pašvaldību vēlēšanas Ventspilī beigušās ar zināmu pārsteigumu: ne tajā, ka uzvaru svinēja “Latvijai un Ventspilij”, iegūstot...

Foto

Drošības līdzeklis nedrīkst tikt izvēlēts kā iebiedēšanas vai iepriekšējas sodīšanas paņēmiens

Atbilstīgi Kriminālprocesa likumam tiesībsargājošām instancēm ir pienākums vērtēt drošības līdzekļa piemērošanu saistībā ar cilvēktiesību normām....

Foto

Man vislabāk spēs palīdzēt Selma Levrence, jo viņa ir jauna, gudra, pieredzējusi un zina daudzas valodas

Pēc ilgām pārdomām par to, kas varētu kļūt par manu...

Foto

„Sargsuns” pazemīgi lūdz atlikt nodokļu reformu

Latvijas Preses izdevēju asociācija (LPIA) aicina valdošo koalīciju atlikt nodokļu reformas uzsākšanu no 2021. gada 1. jūnija. LPIA uzskata, ka...

Foto

Viss sākās ar Šleseru!

Tvnet var lasīt Re:Baltica sagatavotu propagandas rakstu, kurā skaidri tiek pateikts, ka Latvijā baznīcas nedrīkst aizstāvēt kristīgās vērtības! Esmu pārsteigts, ar kādu naidu pret Baznīcām,...

Foto

Triju Zvaigžņu ordeņa komandieris Aivars Ozoliņš grauj Latvijas informācijas telpas kvalitāti

Pašlaik – Lielās dezinformācijas laikmetā – viens no svarīgiem uzdevumiem visiem, kuri darbojas informatīvajā telpā,...

Foto

Nākotnes vīzija par neiespējamo... (Turpinājums rakstam „Cilvēks tomēr nav saprātīga būtne”)

Nesen par to runāju un pat rakstīju. Šo var uzskatīt gan par turpinājumu jau teiktajam,...

Foto

Ceļā uz ļaužu ganāmpulku

Sākotnēji biju iecerējis rakstu ar konkrētām personālijām un pierādījumu bāzi zem katras tēzes, taču tad uzaustu milzu palagu. Turklāt  patiesība ir acu...

Foto

Vīlands piedāvā neētisku lobismu?

Ralfs Vīlands neapšaubāmi ir viens no sabiedrisko attiecību jeb tā dēvētās PR nozares dinozauriem, pamatlicējiem Latvijā. Neapšaubāmi ļoti ietekmīgs....

Foto

Cilvēks tomēr nav saprātīga būtne

Taisnība ir apgalvojumam, ka cilvēks ir divkājains primāts, kurš ietilpst zīdītāju klasē, bet par saprātu zinātnieki vēl strīdas. Es neesmu nedz...

Foto

Īpatnais pasažieru pārvadājumu iepirkums KNAB neinteresē

Labdien, vērsos KNAB ar iesniegumu sakarā ar NRA publikāciju, no kuras izriet, ka oligarhi dabūjuši valsts dotācijas pasažieru pārvadājumiem 500...

Foto

Dažas piezīmes uz vēlēšanu biļetena malām

1. Grand Prix par pašvaldību vēlēšanu komentāru es piešķirtu Gatim Eglītim. Ja ir kas tāds, kas var patikt JKP, tad...

Foto

Pirms bijušā kolaboranta, tagadējā politologa Skudras intervēšanas pārliecinieties, vai viņš nav paspējis piedzerties

Šajos laikos par politologu sauktā, okupācijas laikos par Komunistiskās partijas Centrālās komitejas Propagandas...

Foto

Absolūta saskarsmes impotence

Te mazs secinājums, izrietošs no vērojumiem. Pirms nedēļas ievietoju savā sejasgrāmatas profilā "pašiņu" ar atkailinātu plecu, kam pielipināta izdruka, kas apliecina "Teātra Vēstneša"...

Foto

Mīļā miera labad

Bieži no patriotiskām aprindām, īpaši tiem patriotiem, kuri dzīvo devīžu un dogmu varā, dzirdu, ka Latvijā ir jārunā tikai latviski, ka vienmēr un...

Foto

Jaunā iekšlietu ministre – sodīta par pretkorupcijas likumdošanas pārkāpumu, prioritātes nav saistītas ar iekšlietu nozares problemātiku

Valdība ir pārskatījusi ministru portfeļu sadalījumu, mainot par nozari atbildīgos...

Foto

Interesantas lietas Ventspilī gaidāmo pašvaldības vēlēšanu sakarā

Manās rokās patrāpījās laikraksta “Latvijas Avīze” šā gada 25. maija numurs, kur Māras Libekas rakstā “Gatavojas Ventspils “atbrīvošanai”” lasu,...

Foto

Kā nav kauna kandidēt uz domi un turklāt vēl Ventspilī: kandidāta atbildes uz jautājumiem

Katram, kurš sadomā kandidēt uz Ventspils domi, jānonāk starp Skillu un Haribdu:...

Foto

Demokrātijas caurais jumts

Mēdz teikt, ka kompromiss ir labs lietussargs, bet slikts jumts. Saeimas pieņemtais risinājums Varakļānu piederības jautājumā ļaus kaut kā, formāli saglābt situāciju pašvaldību...

Foto

Ar ko Garkalnes novada domes deputāts Mārtiņš Bērziņš atšķiras no bijušā domes priekšsēdētāja Mārtiņa Gunāra Bauzes-Krastiņa

Ja Garkalnes kritušais „karalis” Mārtiņš Gunārs Bauze-Krastiņš kampj un...

Foto

Kāpēc jūs man neticat, ka vakcinācija nav obligāta, tā ir brīvprātīga un neierobežo mūsu tiesības un brīvības

Covid-19 cilvēkus nešķiro - slimo visdažādākie cilvēki neatkarīgi no vecuma,...

Foto

Paldies, ka esam gatavi iestāties par tiesībām domāt arī ar savu galvu

Paldies Matīsam Kaļānam par iniciatīvu un visiem pārējiem par to, ka esam gatavi iestāties...

Foto

Uz vēlēšanām jāiet!

Mazais vēlētāju skaits iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās liecina par nepatiku pret esošo varu un sabiedrības neprasmi reizi četros gados lietderīgāk izlietot savu instrumentu –...

Foto

Jāmaina nevis citas valsts karogi, bet kas cits

Visi ir pieauguši cilvēki. Gribi - vakcinējies, gribi - nē. Svarīgāk ir - vajag atcelt ierobežojumus, un katrs...

Foto

Jānis Reirs ir sliktāks par izbijušu čekistu

Ja jūs jautātu - kāpēc esmu sācis tik ļoti neuzticēties "Vienotības" kartelim? Tāpēc, ka viņi ar Krišjāni Kariņu priekšgalā,...