
Vai nav laiks no sekām beidzot pievērsties to cēloņiem: „airBaltic” atalgojums, un kurš par to atbildīgs
Aivars Strakšas06.07.2023.
Komentāri (28)
Latvijas nacionālā aviokompānija "airBaltic" saviem trim valdes locekļiem pērn atalgojumā kopumā izmaksāja 2,296 miljonus eiro – par 66,6% vairāk nekā gadu iepriekš.
Ja paskatāmies „airBaltic” 2022. gada pārskatu, kur ir atsevišķi uzrādīts valdes locekļu atalgojums, tad redzam citu skaitli. Trīs valdes locekļi kopsummā ir saņēmuši 1,549 miljonus eiro. Tātad starpība ir 747 tūkstoši eiro.
Ja šī atalgojuma starpība ir izmaksāta par citu, ar valdes locekļa pienākumiem nesaistītu darbu „airBaltic”, tad tas tā varētu arī būt, ja kaut vai bonusi par 2019. gadu kā valdes locekļu amata pienākumu pildīšanu, tad korekti būtu šos ciparus norādīt gada pārskatā.
Vai kādam gribējās ļoti šos 747 tūkstošus eiro noslēpt?
Saprotu, ka Martins Gauss nav Latvijas sabiedrībā cienīta un mīlēta persona, taču, no otras puses skatoties, Gausam nav, ko pārmest. Gausam dod un viņš ņem. Viņš taču pats sev algu nenosaka, neizmaksā un nevar par to arī atbildēt.
Par Gausa un pārējās valdes atalgojumu atbildīga ir uzņēmuma padome un akcionārs, bez kura saskaņošanas algas noteikšana valdei nav iedomājama. Ejam tālāk - politisko atbildību par ministrijas darbību un toni nosaka ministrs un izpildi organizē valsts sekretārs/re, kurš jau arī ne tikai politiski atbild par savām darbībām.
Tātad Gausa un valdes 2,296 miljonu eiro atalgojums bija tā brīža Satiksmes ministra Tāļa Linkaita griba un Satiksmes ministrijas valsts sekretāres Ilondas Stepanovas izpildījums.
Vai tikko notikusī „airBaltic” Padomes maiņa ir saistīta ar esošā ministra Jāņa Vitenberga citādu skatījumu šajā jautājumā, redzēsim no turpmākām darbībām.