Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Jura Stukāna vadītā prokuratūra sūdzas, ka tai neesot darbinieku, bet tai pašā laikā stūrgalvīgi līdz pat Augstākajai tiesai cenšas aizvilkt pat visākstīgākos kriminālprocesus. Jau kārtējais piemērs ir uzņēmēja Jūlija Krūmiņa „šampanieša pudeles kriminālprocess”, ko sāka pirms septiņiem gadiem un kas tagad nonācis apelācijas instancē, - un arī tas vēl nebūs viss, ja prokuratūra, kas bez problēmām izbeidza gan oligarhu sarunu, gan būvnieku karteļa procesus, beidzot nemainīs nostāju un nesāks pildīt savus īstos pienākumus un nevis politiskos pasūtījumus.

Tas, kā „šampanieša pudeles lietu” traktē prokuratūra: Jūlijs Krūmiņš 2015. gadā ar kukuļu palīdzību esot panācis viņa ģimenei piederošā īpašuma “Turaidas kvartāls” Jūrmalā nodošanu ekspluatācijā. Tam vajadzēja pozitīvu atzinumu no Veselības inspekcijas, ko viltojusi inspekcijas darbiniece Tatjana Morozova, un saskaņā ar apsūdzību J. Krūmiņa meita par to T. Morozovai devusi iespaidīgu kukuli – šampanieša pudeli “Moet”, savukārt pats J. Krūmiņš piedāvājis iekārtot T. Morozovas dēlu Valsts policijas koledžā.

Tiesa, kā izrādījās, nekāda iekārtošana nemaz nav notikusi, līdz ar to prokuratūras ieskatā viss noziegums ir bijis šāds – J. Krūmiņš savam īpašumam, kam visas atļaujas tāpat pienācās, par vienu šampanieša pudeli veselu 30 eiro vērtībā tās saņēmis un līdz ar to izdarījis smagu noziegumu.

„Es nezinu to robežu, kad paldies pārtop par kukuli. Bet man šķiet, ka šampanieša pudele tomēr ir paldies. Vai šajā zālē ir kaut viens cilvēks, kurš nekad no sirds nav uzdāvinājis šampanieti vai šokolādes kastīti? Tad metiet man ar akmeni! To nepateicu es, bet Jēzus Kristus, jo Dievs man ir devis iespēju nepieņemt kukuļus un tos nedot!” tiesas sēdē vēstīja J. Krūmiņš.

Tiesa uz šampanieša pudeli un tās dāvināšanas apstākļiem skatījās citādi un J. Krūmiņam piesprieda naudas sodu 30 minimālo mēnešalgu jeb 12 900 eiro apmērā, viņa meitai – 6450 eiro naudas sodu, bet Veselības inspekcijas darbiniecei Tatjanai Morozovai – 6 mēnešu nosacītu cietumsodu un 60 stundas piespiedu darba.

Pie tā arī varētu palikt: pat, ja tiešām uzskatītu, ka šampanieša pudele šādā lietā ir kukulis, soda nauda ir piespriesta – un miers. Taču – nē! Jura Stukāna vadītajā prokuratūrā valda nerakstīts likums – jebkuru lietu, lai cik safabricēta vai ākstīga tā arī būtu, ir kategoriski nepieciešams „aizvilkt” līdz Augstākajai tiesai, un vienalga, cik gadus un cik lielus resursus tas prasītu. Tas tā notiek pat gadījumos, kad nav nekāda politiska vai cita veida pasūtījuma, - tas ir „sarkanās prokuratūras” neformāli deklarētais „princips”.

Šādu nostāju varētu atbalstīt, ja prokuratūrai nebūtu pietiekami darba, ja lietu izskatīšana nevilktos gadiem ilgi, ja galu galā būtu pietiekami kvalificētu prokuroru. Taču situācija ir tieši pretēja, un to ir daudzkārt publiski atzinis arī ģenerālprokurors J. Stukāns.

„Es arī zinu, ka šobrīd 40 prokuroru vietas nav aizpildītas. Jo tie, kuri piesakās, neiztur minimālās prasības. Prokuratūra laikam vienreiz gadā sludina konkursu, manā izpratnē konkurss jāsludina pēc katra izlaiduma — lai maksimāli cilvēki piesakās, lai redzam un varam atlasīt tos, kuri varētu būt nākotnē. Varbūt sākotnēji viņiem jāpalīdz, lai jaunākais prokurors nosedz to vienkāršo lietu, bet pieredzējis prokurors strādā ar smagākām lietām un apmāca to jauno. Jo nav citu variantu, prokuroriem būs jāmācās visiem no visiem. Vienam otru jāapmāca un jāpalīdz,” – tā J. Stukāns paziņoja pirms diviem gadiem, stājoties ģenerālprokurora amatā.

Bet vai šajā laikā kaut kas ir gājis uz labo pusi? Nē, situācija ir kļuvusi tikai dramatiskāka, un būtu loģiski, ja šādos apstākļos Ģenerālprokuratūra „mainītu kursu” un beigtu ākstības ap sadomātiem, mazsvarīgiem kriminālprocesiem. Taču mēs to neredzam, - pat tajā retajā gadījumā, kad tika izbeigts zemessarga un patriota Gundara Kalves okupācijas piemiņas lielgabala „nolaupīšanas” kriminālprocess, prokuratūra to izdarīja uz nereabilitējoša pamata, tā faktiski neatgriezeniski sagandējot G. Kalves dzīvi.

Līdz ar to jautājums paliek atklāts – cik ilgi vēl Jura Stukāna vadībā prokuratūra bezjēdzīgi šķiedīs nodokļu maksātāju līdzekļus un nodarbosies ar blēņām un ākstībām, kamēr karteļi un oligarhi paliek nesodīti?

Novērtē šo rakstu:

80
3

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Pašmērķīgi aizvainot - tā nav ne liela, ne izsmalcināta māksla

FotoMarks Rotko - “klusums ir precīzs, klusums ir tik akurāts”. Vērojot ļoti atšķirīgos viedokļus par provokatīvo mākslas darbu Rotko centrā Daugavpilī, atcerējos paša Rotko slaveno teicienu - “Silence is so accurate”.
Lasīt visu...

21

Patērētājiem ir jābūt tiesībām iepazīties ar tarifu izmaksu modeļiem un pamatojumu

FotoPatērētājiem taču būtu jāredz Sadales tīkla tarifu pamatojums? Regulators diemžēl ir citās domās un nepiekrīt uzlikt par pienākumu atklāt izmaksu attiecināšanas modeli. Es jūtos nonācis 20 gadus tālā pagātnē, kad šāda ignorance bija lielākās daļas valsts iestāžu norma.
Lasīt visu...

6

2021. gadā veselības jomā valstij atradās 1,897 miljardi eiro, šogad – tikai 1,505 miljardi, nākamgad vēl nedaudz mazāk

FotoBiju jau krustu šķērsu lūdzies dažādu partiju politiķiem uzrādīt, ko viņi sarakstījuši valdības deklarācijā par veselību un medicīnu, bet tie izlikās kurli esam vai vismaz paši teicās neredzējuši šādu sadaļu  deklarācijā. 
Lasīt visu...

21

Ierobežot medības nacionālajos parkos!

FotoĶemeru Nacionālais parks ir otrais Latvijā dibinātais (1997. gadā) nacionālais parks, kas no sava vecākā brāļa – Gaujas Nacionālā parka – atšķiras ar lielāku dzīvās dabas daudzveidību. Dažādiem dzīvniekiem un augiem te ir piemērotākas dzīvotnes lielā meža masīvā, purvos, ezeros un dabīgos zālājos.
Lasīt visu...

21

Mūsdienu feodālisms

FotoPie mums var atrast paralēles ar feodālo iekārtu ar visu tās tiesībatšķirīgo kontingentu - feodāļus, viņu algotņus un pārējos iedzīvotājus, kas sadalās pa slāņiem (kastām) šī vārda nu jau pat tiesiskajā nozīmē, jautājums - kas tad ir Demokrātija? Viens likums, viena taisnība visiem? Un kas tad no tā, kas de iure pieder tautai, ir tas ko tā de facto pārvalda?
Lasīt visu...

21

Indivīda rīcība un „valsts stāvoklis”

FotoIndivīdam ir jānodala lēmumi par savu dzīvi no “valsts stāvokļa”. Savā personīgajā dzīvē ir jārīkojas tā, it kā valstī nekas pašam par labu nemainīsies. Runājot par konkrētu indivīdu ar vārdu un uzvārdu, valstij nav tieša uzdevuma nodrošināt viņam vēlamu dzīvesveidu, nodarbošanos vai jebkādus citus vēlamus apstākļus.
Lasīt visu...

3

Kamēr slimnīcas valdes priekšsēdētājs saņem 8500 eiro mēnesī, negausīgie ārsti prasa 7500!

FotoVakar Latvijas Televīzijas raidījumā “Panorāma” tika parādīts korespondentes Zandas Ozolas-Balodes sižets “Onkoloģijas centrā darbu gatavi pamest trīs vadošie LOR ārsti; apdraudēta nodaļas pastāvēšana”, kurā neobjektīvi un nepilnīgi atainota situācija saistībā par trīs stacionāra “Latvijas Onkoloģijas centrs” LOR ārstu iesniegtajiem atlūgumiem un to iesniegšanas patiesajiem iemesliem. Pēc sižeta noskatīšanās rodas priekšstats, ka runa ir vien par pāris simtiem eiro algas pielikumu un ilgstošu atpalicību apgādē ar jaunākajām medicīnas tehnoloģijām un instrumentiem. Tas neatbilst patiesībai!
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Latvija nekad nebūs bagāta, ja...

Pie mums šovakar ir divas spāņu ģimenes ar bērniem. Parasts vakars ar bērnu spēlēm, ēst gatavošanu un sarunām. Mums viss sanāks,...

Foto

Ausīs arī mūsu saule

Motoklubs „Dieva suņi” 20. novembrī savā Twitter kontā publicēja tvītu ”Tā saucamais “urā patriotisms” ir pretīgs ar to, ka viņš balstās un mītiem,...

Foto

Ekonomikas ministrei un valdības vadītājam jāuzņemas politiska atbildība par situāciju enerģētikā

Valdības rīcība sakarā ar AS "Sadales tīkli" regulatoram iesniegto jauno tarifu projektu ir bezatbildīga, un...

Foto

Lūk, cik enerģiski mēs skaldām matus

Biedrība “Latvijas Mediju ētikas padome” (LMĒP), kas apvieno 44 mediju asociācijas un individuālus medijus, triju gadu laikā ir sniegusi atbildes...

Foto

Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini

Armands Puče „Ar baltiem cimdiem”. Izcils eksemplārs. Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini. Klauzula viena -...

Foto

Sports visa mūža garumā ir veselības pamats

Laika sprīdis, kad politiķi cenšas izveidot valdību, ir vienīgā iespēja viņiem iedvest, ka valsts nav sadalāma 15 nozaru klucīšos...

Foto

"Sadales tīkla" tarifu celšana kā slēpts nodoklis graus iedzīvotāju un uzņēmēju maksātspēju

Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti aicina nepieļaut krasu elektroenerģijas pārvades tarifa...

Foto

Džeks, kurš pieliek mūli kā mērkaķis, ir patriots?

Labrīt. “Patriotu nedēļa” ar citas valsts karodziņiem Lāčplēša dienā un citu valstu tankiem 18. novembrī krastmalā ir galā,...

Foto

Paziņojums par enerģētisko situāciju valstī

Neraugoties uz veiktajiem pasākumiem, lai kompensētu apkures un elektroenerģijas izmaksas mājsaimniecībām, par oktobri saņemtie rēķini, salīdzinot ar iepriekšējo apkures sezonu, ir...

Foto

Par cilvēka nemirstību, kas ir medicīnas nesasniedzamais mērķis

Laika ass ir nežēlīga nākotnes pāreja pagātnē. Cilvēks alkst uzzināt nākotni, parasti viņš interesējas par nākotni savas prognozējamās...

Foto

Prātojums par diagonālēm

Pagājusī nedēļa uzrādīja zināmu bremzēšanos valdības veidošanas gaitā. Lai arī premjerkandidātam pagaidām nav Satversmes 56. panta kārtībā izsniegta aicinājuma uz Ministru kabineta sastādīšanu, uzvedās...

Foto

Prezidenta uzdevums ir izvirzīt premjera amata kandidātu, nevis norādīt partijām, ko tām darīt

Valdības veidošanas sarunas nevedas. “Jaunās vienotības” valdes priekšsēdētājs Krišjānis Kariņš par šo procesu...

Foto

Noticiet man - es tagad lasu Satversmi kā pilsonis

Valsts ir nācijas mājas, bet tās pamatlikums Latvijai – Satversme – ietver nācijas kopdzīves būtiskākos noteikumus, balstītus kopīgās vērtībās,...

Foto

Prezidents Egils ir jocīgs un galīgi neciena ģimenes vērtības un tradīcijas

Kad tad atkal ir noticis. Un ar Egilu un viņa kanceleju notiek. Čalis ar savu...

Foto

Valsts ir slikta, cilvēki ir slikti, pensionāri ir slikti, vēlētāji ir slikti, Lāčplēša diena ir slikta, es gan esmu lielisks

Šis būs personisks ieraksts. Un neapvainojieties....