Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēdējo dienu laikā sabiedrībai kļuvusi zināma informācija par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) aktivitātēm Ropažu novada pašvaldībā. Publikācijās norādīts, ka tām varētu būt saistība ar kukuļošanu un iepirkumiem.

Ja reiz korupcijas apkarotāji ķērušies klāt šai pašvaldībai, viņi pie reizes varētu pārbaudīt arī to, vai korupcija nav izraisījusi turpmāk aprakstītās Ropažu novada pašvaldības klaji un bezkaunīgi prettiesiskās izdarības nu jau aptuveni četru gadu garumā.

To mērķis ir prettiesiski nodrošināt ērtu piekļuvi vienas ģimenes (turpmāk sauksim to par VIP ģimeni) diviem īpašumiem uz citu privātpersonu un sabiedrības rēķina. Ja tas izdotos, VIP ģimene iegūtu tiesības bez maksas lietot privātpersonām piederošu ceļu, turklāt Ropažu novada pašvaldība šo ceļu uzturētu ‒ remontētu, tīrītu utt. ‒ un, ja nepieciešams, arī būvētu.

Starp citu, viens no VIP ģimenes locekļiem ir dalībnieks un valdes loceklis sabiedrībā ar ierobežotu atbildību, kas sniedz energoaudita pakalpojumus un piedalās iepirkumos. VIP ģimene ne reizi vien ir lielījusies ar «sakariem» dažādās valsts institūcijās.

Tagad sīkāk par Ropažu novada pašvaldības klaji un bezkaunīgi prettiesiskajām aktivitātēm nu jau aptuveni četru gadu garumā. Patlaban jau spēkā stājušies astoņi tiesu nolēmumi (spriedumi, lēmumi), kuros tiesa konstatējusi Ropažu novada pašvaldības prettiesisku rīcību pret vienu citu ģimeni (sauksim to par cietušo ģimeni), tas ir, pret privātpersonām, kam pieder daļa no minētā ceļa un kas iebilst pret to, ka ērtības VIP ģimenei Ropažu novada pašvaldība grib nodrošināt uz cietušās ģimenes un sabiedrības rēķina. Tātad Ropažu novada pašvaldība jau aptuveni četrus gadus veic nelikumīgas darbības, kuras konstatējusi tiesa jau astoņos nolēmumos (spriedumos, lēmumos), un šīs darbības ir VIP ģimenes interesēs.

Viena no Ropažu novada pašvaldības nelikumīgajām aktivitātēm ir centieni pretēji likumam privātpersonām piederošajam ceļam noteikt pašvaldības nozīmes ceļa statusu. Tas ir privāta īpašuma ‒ ceļa ‒ apgrūtinājums, kas dod tiesības pa to pārvietoties ikvienam un uzliek pienākumu pašvaldībai šo ceļu uzturēt un, ja nepieciešams, arī būvēt par sabiedrības līdzekļiem. Lai tādu statusu privātam ceļam piešķirtu, jāīstenojas konkrētiem likumā paredzētiem priekšnoteikumiem. Jebkurā gadījumā pašvaldība to drīkst darīt vienīgi tad, ja tas ir sabiedrības interesēs. Šajā situācijā tas tā nav, taču pašvaldība tādēļ neliekas traucēties un ar apbrīnojamu izdomu, neatlaidību un degsmi turpina darīt visu, lai savu prettiesisko mērķi sasniegtu. Cik gan sabiedrība būtu laimīga, ja ikviena pašvaldība tā pildītu savus pienākumus, ko tai uzliek tiesību normas!

Ceļš, kuram Ropažu novada pašvaldība tik dedzīgi vēlas noteikt pašvaldības nozīmes ceļa statusu, redzams šajā ekrānšāviņā no Ropažu novada Ropažu pagasta teritorijas plānojuma grafiskās daļas (teritorijas plānojums gan vēl nav piemērojams). Ekrānšāviņš skaidri parāda, ka pašvaldības nozīmes ceļa statuss šim ceļam piešķirts dažu privātpersonu interesēs, lai piekļūtu viņu īpašumiem, un no sabiedrības interesēm te nav ne vēsts. VIP ģimenei piederošie īpašumi atrodas pašā ceļa galā.

Tā ir publiski pieejama informācija, kas atrodama šeit: https://geolatvija.lv/geo/tapis#document_25415, jāizvēlas fails «Ropazu_novada_Ropazu_pagasta_funkcionala_zonejuma_karte.pdf».

Vēl viens būtisks aspekts, kas nepārprotami liecina par korupciju, ir šāds. Citos gadījumos, kad dažu privātīpašumu īpašnieki Ropažu novada pašvaldībai lūguši noteikt pašvaldības nozīmes ceļa vai ielas statusu privātai teritorijai (ceļam, ielai), Pašvaldība šādu privātpersonu lūgumu noraidījusi. Atteikumu pašvaldība pamatojusi ar to, ka attiecīgais ceļš vai iela nodrošina piekļuvi privātīpašumiem, nevis sabiedriskai vietai.

Skat., piemēram, Ropažu novada domes 2021.gada 10.novembra lēmumu Nr.367 (prot. Nr.15/2021,12.§) «Par pašvaldības nozīmes ielas statusa noteikšanu Tālivalžu ielas turpinājumam, Dzidriņās, Stopiņu pagastā, Ropažu novadā», pieejams: https://www.ropazi.lv/lv/media/9333/download, 21.‒25.lpp.; Ropažu novada domes 2021.gada 15.decembra lēmumu Nr.494 (prot. Nr.20/2021,8.§) «Par pašvaldības nozīmes ielas statusa noteikšanu Vecdumbrāju ielai, Upesciemā, Garkalnes pagastā, Ropažu novadā», pieejams: https://www.ropazi.lv/lv/media/11362/download, 8.‒9.lpp.

Ar ko gan VIP ģimene ir «vienlīdzīgāka» par tiem cilvēkiem, kuriem pašvaldība atteica piešķirt pašvaldības nozīmes ceļa statusu viņu īpašumos ietilpstošam ceļam? Tas nu beidzot būtu jākonstatē KNAB darbiniekiem.

Par Ropažu novada pašvaldības prettiesisko rīcību aptuveni četru gadu garumā, ko jau astoņos nolēmumos konstatējusi tiesa, KNAB ir informēts vairākkārt. Diemžēl KNAB pašvaldības rīcībā iespējamu korupciju nav saskatījis. Vairāki cilvēki, izdzirdējuši jautājumu «vai situācija, kad spēkā stājušies jau astoņi tiesu nolēmumi, kuros konstatēta pašvaldības klaji prettiesiska rīcība, kas turklāt ir vienas ģimenes interesēs, nevarētu liecināt par korupciju», sāka skaļi smieties. Kā jums šķiet ‒ kāpēc viņi smejas?

Cerams, ka jau uzsāktajā kriminālprocesā saistībā ar Ropažu novada pašvaldību iegūtā informācija liks korupcijas apkarotājiem pievērsties arī iepriekš aprakstītajām pašvaldības aktivitātēm, lai sabiedrībai nebūtu pamata smieties par viņu «neattapību» un nevēlēšanos saskatīt acīmredzamu korupciju.

Novērtē šo rakstu:

54
4

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

FotoBrīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā.
Lasīt visu...

21

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm ir skaista dāvana Rosļikovam un politiskajām partijām, kuras koncentrējas uz to, lai savus vēlētājus pamatā uzrunātu krievu valodā. Tieši šīs partijas būs lielākie ieguvēji.
Lasīt visu...

6

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

FotoMēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda brīvību, ne mūsu valsts demokrātisko iekārtu.
Lasīt visu...

21

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

FotoPēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un radikāli ieņem konservatīvu vai pat negatīvu nostāju klimata izmaiņu apturēšanas un dabas daudzveidības saglabāšanas jautājumos. Pat brīdī, kad Latvijas Satversmes tiesa pieņēma vēsturisko un viedo spriedumu, ar kuru atcelta norma par mazāka caurmēra koku ciršanu, politiskajā retorikā un mediju slejās skanēja tikai apšaubāmu mežcirtēju asociāciju viedoklis, ka šie nepadošoties un darīšot visu, lai Latviju pārvērstu par izcirtumu (varbūt ne gluži šādiem vārdiem, bet šādu ideju).
Lasīt visu...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...

21

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

FotoLatvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai aizrādīja, ka minētais raidījums Somijā nebija partiju kandidātu priekšvēlēšanu debates krievu valodā, bet gan raidījums, kurā par politiku tika iztaujāti emigranti. Situācijas nav salīdzināmas, jo Somijas sabiedriskais medijs politiķu debates svešvalodā nerīko.
Lasīt visu...

20

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

FotoRīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie Rīgas rātsnama no 6. jūnija līdz 15. jūnijam.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...