Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēdējo dienu laikā sabiedrībai kļuvusi zināma informācija par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) aktivitātēm Ropažu novada pašvaldībā. Publikācijās norādīts, ka tām varētu būt saistība ar kukuļošanu un iepirkumiem.

Ja reiz korupcijas apkarotāji ķērušies klāt šai pašvaldībai, viņi pie reizes varētu pārbaudīt arī to, vai korupcija nav izraisījusi turpmāk aprakstītās Ropažu novada pašvaldības klaji un bezkaunīgi prettiesiskās izdarības nu jau aptuveni četru gadu garumā.

To mērķis ir prettiesiski nodrošināt ērtu piekļuvi vienas ģimenes (turpmāk sauksim to par VIP ģimeni) diviem īpašumiem uz citu privātpersonu un sabiedrības rēķina. Ja tas izdotos, VIP ģimene iegūtu tiesības bez maksas lietot privātpersonām piederošu ceļu, turklāt Ropažu novada pašvaldība šo ceļu uzturētu ‒ remontētu, tīrītu utt. ‒ un, ja nepieciešams, arī būvētu.

Starp citu, viens no VIP ģimenes locekļiem ir dalībnieks un valdes loceklis sabiedrībā ar ierobežotu atbildību, kas sniedz energoaudita pakalpojumus un piedalās iepirkumos. VIP ģimene ne reizi vien ir lielījusies ar «sakariem» dažādās valsts institūcijās.

Tagad sīkāk par Ropažu novada pašvaldības klaji un bezkaunīgi prettiesiskajām aktivitātēm nu jau aptuveni četru gadu garumā. Patlaban jau spēkā stājušies astoņi tiesu nolēmumi (spriedumi, lēmumi), kuros tiesa konstatējusi Ropažu novada pašvaldības prettiesisku rīcību pret vienu citu ģimeni (sauksim to par cietušo ģimeni), tas ir, pret privātpersonām, kam pieder daļa no minētā ceļa un kas iebilst pret to, ka ērtības VIP ģimenei Ropažu novada pašvaldība grib nodrošināt uz cietušās ģimenes un sabiedrības rēķina. Tātad Ropažu novada pašvaldība jau aptuveni četrus gadus veic nelikumīgas darbības, kuras konstatējusi tiesa jau astoņos nolēmumos (spriedumos, lēmumos), un šīs darbības ir VIP ģimenes interesēs.

Viena no Ropažu novada pašvaldības nelikumīgajām aktivitātēm ir centieni pretēji likumam privātpersonām piederošajam ceļam noteikt pašvaldības nozīmes ceļa statusu. Tas ir privāta īpašuma ‒ ceļa ‒ apgrūtinājums, kas dod tiesības pa to pārvietoties ikvienam un uzliek pienākumu pašvaldībai šo ceļu uzturēt un, ja nepieciešams, arī būvēt par sabiedrības līdzekļiem. Lai tādu statusu privātam ceļam piešķirtu, jāīstenojas konkrētiem likumā paredzētiem priekšnoteikumiem. Jebkurā gadījumā pašvaldība to drīkst darīt vienīgi tad, ja tas ir sabiedrības interesēs. Šajā situācijā tas tā nav, taču pašvaldība tādēļ neliekas traucēties un ar apbrīnojamu izdomu, neatlaidību un degsmi turpina darīt visu, lai savu prettiesisko mērķi sasniegtu. Cik gan sabiedrība būtu laimīga, ja ikviena pašvaldība tā pildītu savus pienākumus, ko tai uzliek tiesību normas!

Ceļš, kuram Ropažu novada pašvaldība tik dedzīgi vēlas noteikt pašvaldības nozīmes ceļa statusu, redzams šajā ekrānšāviņā no Ropažu novada Ropažu pagasta teritorijas plānojuma grafiskās daļas (teritorijas plānojums gan vēl nav piemērojams). Ekrānšāviņš skaidri parāda, ka pašvaldības nozīmes ceļa statuss šim ceļam piešķirts dažu privātpersonu interesēs, lai piekļūtu viņu īpašumiem, un no sabiedrības interesēm te nav ne vēsts. VIP ģimenei piederošie īpašumi atrodas pašā ceļa galā.

Tā ir publiski pieejama informācija, kas atrodama šeit: https://geolatvija.lv/geo/tapis#document_25415, jāizvēlas fails «Ropazu_novada_Ropazu_pagasta_funkcionala_zonejuma_karte.pdf».

Vēl viens būtisks aspekts, kas nepārprotami liecina par korupciju, ir šāds. Citos gadījumos, kad dažu privātīpašumu īpašnieki Ropažu novada pašvaldībai lūguši noteikt pašvaldības nozīmes ceļa vai ielas statusu privātai teritorijai (ceļam, ielai), Pašvaldība šādu privātpersonu lūgumu noraidījusi. Atteikumu pašvaldība pamatojusi ar to, ka attiecīgais ceļš vai iela nodrošina piekļuvi privātīpašumiem, nevis sabiedriskai vietai.

Skat., piemēram, Ropažu novada domes 2021.gada 10.novembra lēmumu Nr.367 (prot. Nr.15/2021,12.§) «Par pašvaldības nozīmes ielas statusa noteikšanu Tālivalžu ielas turpinājumam, Dzidriņās, Stopiņu pagastā, Ropažu novadā», pieejams: https://www.ropazi.lv/lv/media/9333/download, 21.‒25.lpp.; Ropažu novada domes 2021.gada 15.decembra lēmumu Nr.494 (prot. Nr.20/2021,8.§) «Par pašvaldības nozīmes ielas statusa noteikšanu Vecdumbrāju ielai, Upesciemā, Garkalnes pagastā, Ropažu novadā», pieejams: https://www.ropazi.lv/lv/media/11362/download, 8.‒9.lpp.

Ar ko gan VIP ģimene ir «vienlīdzīgāka» par tiem cilvēkiem, kuriem pašvaldība atteica piešķirt pašvaldības nozīmes ceļa statusu viņu īpašumos ietilpstošam ceļam? Tas nu beidzot būtu jākonstatē KNAB darbiniekiem.

Par Ropažu novada pašvaldības prettiesisko rīcību aptuveni četru gadu garumā, ko jau astoņos nolēmumos konstatējusi tiesa, KNAB ir informēts vairākkārt. Diemžēl KNAB pašvaldības rīcībā iespējamu korupciju nav saskatījis. Vairāki cilvēki, izdzirdējuši jautājumu «vai situācija, kad spēkā stājušies jau astoņi tiesu nolēmumi, kuros konstatēta pašvaldības klaji prettiesiska rīcība, kas turklāt ir vienas ģimenes interesēs, nevarētu liecināt par korupciju», sāka skaļi smieties. Kā jums šķiet ‒ kāpēc viņi smejas?

Cerams, ka jau uzsāktajā kriminālprocesā saistībā ar Ropažu novada pašvaldību iegūtā informācija liks korupcijas apkarotājiem pievērsties arī iepriekš aprakstītajām pašvaldības aktivitātēm, lai sabiedrībai nebūtu pamata smieties par viņu «neattapību» un nevēlēšanos saskatīt acīmredzamu korupciju.

Novērtē šo rakstu:

52
4

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Par valsts prezidenta ievēlēšanas kultūras maiņu

FotoValsts prezidents Egils Levits kādā nesenā televīzijas intervijā, atbildot uz jautājumu, vai kandidēs uz otro termiņu, atbildēja: „Ja partijas uzskata, ka būtu jēdzīgi to darīt, es varu to darīt.” Par šādu izteikumu ir grūti nesmīnēt, taču pašreizējos apstākļos jāsaka godīgi — ir bezjēdzīgi gaidīt drosmīgāku un skaidrāku atbildi. Jo tāda ir mūsu pašreizējā valsts prezidenta ievēlēšanas kārtība, tāda ir mūsu prezidenta vēlēšanas tradīcija, un tādu piesardzību veicina mūsu attieksme pret zaudētājiem un drosmīgajiem.
Lasīt visu...

3

Nepiesienieties Vitenbergam, tas bija normāls politiskais tūrisms, bet jūs sagribējāt kādu labumu valstij

Foto2023. gada 14. martā interneta resursā www.makroekonomika.lv tika publicēts raksts "Enerģētikas zaļais mezgls”. Rakstā norādīts, ka Latvijas delegācija vizītes laikā ASV 2022. gada aprīlī saņēmusi piedāvājumu iegādāties sašķidrināto dabasgāzi (SDG) par ievērojami zemākām cenām nekā pagājušajā gadā tirgū bija pieejamas. Seko apgalvojums, ka sarunas ar ASV gāzes kompānijām neesot tikušas uzsāktas un līgums neesot noslēgts, kā rezultātā noprotams, ka Latvija nav guvusi ievērojamu ekonomisku labumu.
Lasīt visu...

21

Publiski jautājumi kuluāros pieminētajai prezidenta amata kandidātei par NATO apsolījumiem

FotoGrieķija ar NATO atbalstu pašlaik bruņojas, lai varētu aizstāvēties pret iespējamo Turcijas agresiju, bet, lūk, paradokss, arī Turcija ir NATO, līdz ar to arī Turcija rīkojas ar NATO svētību un nebūtu pārsteigts, ka arī ar atbalstu. Visai interesanti, kuras NATO valsts karodziņu Latvijā liks piekārt pie prievītēm šāda visai neizbēgama konflikta gadījumā?
Lasīt visu...

21

Porcelāna skandāli un Nacionālā apvienība

FotoTrīs lietas kultūras skapītī stāv - porcelāns, skandāli un Nacionālā apvienība (NA)… Tādi ir mani iespaidi par pēdējo laiku spilgtākajiem notikumiem kultūras nozarē, kuras politisko vadību NA īsteno jau kādus 12 gadus.
Lasīt visu...

21

Jaunā politiķa solījums

Foto1. Es atzīstu daudzskaitļa pirmo personu mēs, kurā ietilpst visi Latvijas kā suverēnas valsts idejai lojāli Latvijas iedzīvotāji. Es atzīstu visu citu nāciju mēs.
Lasīt visu...

21

Tiesības būt stulbam

FotoRit otrais gads kopš Krievijas uzsāktā trīsdienu zibenskara Ukrainā. Pa šo laiku Ukrainas armija papūlējusies demilitarizēt Krievijas bruņotos spēkus par vairāk nekā 20 tūkstošiem militārās tehnikas vienību un vismaz 155 tūkstošiem kritušo iebrucēju. Šie zaudējumi jau ir desmit reizes lielāki nekā PSRS desmit gadu garajā Afganistānas karā.
Lasīt visu...

21

Sargsuņi rej, karavāna mīcās tālāk

FotoNesen medijiem tika ziņots, ka Finanšu izlūkošanas dienests pērn ir saņēmis ziņojumus par vairākiem tūkstošiem aizdomīgu darījumu.
Lasīt visu...

21

Kluso apvērsumu mehānisms

FotoLikumus Latvijā līdzīgi kā citur teorētiski ražo Saeima - mūsu gadījumā 100 deputāti, lai gan faktiski tos nosaka koalīcijas komanda, kuru vieno koalīcijas līgums – deputātu vairākums kas par likumu solidāru apstiprināšanu iepriekš vienojies. Tomēr kas notiktu, ja opozīcija (mazākums) arī vienotos, ka nepieņemamu likumu balsojuma gadījumā viņi vienkārši pamestu zāli un dotos mājās?
Lasīt visu...

21

Vai viņi uzbruks arī Rainim un Čakam? Karš pret kultūru Rīgā

FotoTik daudzi atviegloti uzelpoja, uzzinot, ka pašreizējam Rīgas mēram, stabiņu apmātajam Staķim uz brīdi esot pārgājusi maniakālā kāre uzbrukt pieminekļiem. Uzbrukt mūsu vēsturei un kultūrai. Pār viņu uz brīdi nolaidusies atklāsme, ka Rīgā esot daudz nopietnākas problēmas nekā pieminekļu jaukšana. Protams, ka ir ļoti nopietnas problēmas! Bet patiesībā sašutums sabiedrībā par draudiem pieminekļiem bija tik liels, ka Rīgas mērs kļuva piekāpīgāks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Andrejs Upīts bija jauks un labs okupācijas varas kolaborants

Publiskās atmiņas centra rosinātais un Rīgas Pieminekļu padomes atbalstītais priekšlikums demontēt vairāku literātu (tostarp – latviešu rakstnieka...

Foto

Kad beigsies karš Ukrainā?

Pamēģināsim uz šo jautājumu atbildēt godīgi un argumentēti, izmantojot arī tādu informāciju, kāda nekad nenonāk latvju žurnālistu rokās un galvās. Un paturēsim...

Foto

Es esmu tikls un šķīsts, ticiet man!

Žurnālistikā vissvarīgākā vērtība ir redakcionālā neatkarība. Nekas to nedrīkst apšaubīt. Vienlaikus cilvēkam ir viņa individuālā brīvība un sirdsapziņā pamatotas...

Foto

Nacionālās apvienības viltus patrioti: Ogres mēra Egila Helmaņa gadījums

Lai turpinātu diskusiju par Ogrē nenotikušo bēdīgi slavenā “Latvijas pilsoņa/latvieša” Pētera Avena porcelāna “podu” un “podiņu” izstādi,...

Foto

Gruzijas mācībstundas

Tbilisi atkal dūmos un asaru gāzes mākoņos, ielas tradicionāli pilnas ar karstasinīgo tautu, kurai labs jebkurš iemesls, lai lieku reizi izvicinātu rokas. Kas gadījies...

Foto

Kam traucē Upīša piemineklis?

Pieminekļiem ir kāda nelāga īpašība – tie ir pļāpīgi. Visi kā viens būdami radīti ar mērķi vēstīt nākamajām paaudzēm par dižiem cilvēkiem,...

Foto

Vērtību arguments (jebkura) pieminekļa aizstāvībai

Šajā rakstā apskatīsim vienu cienījamu argumentu par labu pieminekļa (jebkura) aizstāvībai. Proti, iespēju, ka piemineklis cilvēkam ir dārgs. Tas, ka cilvēks...

Foto

Vai Aizsardzības ministrijas nenogremdējamais Jānis tiešām nenogrims?

Šodien notika Latvijas jaunlaiku vēsturē lielākais brīnums. Pati bezgrēcīgākā un tautas mīlētākā - Aizsardzības ministrija atzina, ka tiešām būs...

Foto

Par nelikumībām un reputācijas graušanu Rīgas bērnu un jaunatnes sporta skolā „Rīdzene”

Atkārtoti lūdzam nepieļaut kārtējo Rīgas nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu sporta skolā Rīdzene....

Foto

Kāpēc kolektīvais Soross zaudē Ukrainā?

Dzirdu bāleliņu - patriotu gaudas, tāpēc lietošu maksimāli precīzus apzīmējumus, distancējoties no plašplūsmas ziņu avotu paredzamās indoktrinācijas un nu jau pavisam...

Foto

Aizsardzības ministrei Mūrniecei būtu nevis jāizsaka tukši paziņojumi, bet jāpublisko visa ar pārtikas iepirkumu saistītā dokumentācija

Vēlos publiski paust savu viedokli par Valsts aizsardzības loģistikas un...

Foto

Par LIZDA falšumu

Skolotāji ATKAL draud ar Vislatvijas streiku, ja mēneša laikā netiks izpildītas "viņu" prasības. Tas, ka valdības vadītāji ar Krišjāni Kariņu un LIZDA vadītāju...

Foto

Iespējamā kļūda VID EDS saistībā ar gada ienākumu deklarāciju

Informēju, ka, aizpildot gada ienākumu deklarācijas D3 sadaļu, parādās šāda absurda formula, rēķinot apliekamus ienākumus no citiem...

Foto

Veselības budžets: daudz aizņemsimies, daudz tērēsim un cerēsim, ka veselības joma zels un plauks, bet mums nav nojēgas, kā šo veselības jomas uzplaukumu sasniegt

Savu iepriekšējo...

Foto

Vai Latvijas vēsturiskajām zemēm jāatgriežas Dzimtenes ostās?

Mēs nokavējām 30 gadus no brīža,kad sajuka Teherānas-Jaltas-Potsdamas pēckara ģeopolitiskā arhitektūra. Varbūt mēs nesapratām, kāpēc San Francisko antihitleriskā koalīcija...

Foto

Meli nekad nevar pārmākt patiesību. Arī šoreiz viss nostāsies savās vietās

Jo vairāk pretinieku, jo vairāk goda! Nekad neesmu vairījies no atklātas diskusijas un politiskas cīņas....

Foto

Populisms un sabiedrība

Vārdam “populisms” skaidrojošā vārdnīca sniedz sekojošu skaidrojumu - izdabāšana plašām aprindām, cenšanās par katru cenu, pat ar nepiepildāmiem solījumiem un meliem iekarot tautas...

Foto

Jā, mēs gatavojamies paslepus, necaurspīdīgi iztērēt 100 miljonus eiro par apšaubāmu vēja parka projektu, un ko jūs, kaitnieki, mums padarīsiet?

AS “Latvenergo” paziņojums par ražošanas jaudu...

Foto

Izglītības un zinātnes ministrijai: pieteikums darbam Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam

Ar šo vēlos pieteikties darbam Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam. Mans vārds ir...

Foto

Vēlēšanās zaudējušie paristi un bordānisti vēlas jums atriebties, ogrēnieši

Godātie ogrēnieši un pilsētas viesi! Vērsīšu Jūsu uzmanību uz to, ka plānoto masku šovu* Jūsu pilsētā organizē...

Foto

Galvenais atbildīgais pasūtījuma lietā pret Lapsu un Liepnieku “atrast jebko” ir ģenerālprokurors Stukāns

Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis nav oriģināls, tā ir viņa būtība izvairīties no atbildības,...