Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Izskatās, ka Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) ir plānots scenārijs – ielikt par valdes priekšsēdētāju cilvēku, kurš netraucēs ierastajam ritmam slimnīcā un jau bijis valdē, kur zināms kā nesavaldīgs, ar vājām vadības un uzņēmuma pārvaldes zināšanām, bet galvenais, ka ministre apmierināta.

Uz āru viss labi, un amati RAKUS padomei un pārējai valdei nav apdraudēti. Esošais pienākumu izpildītājs A.Višņakovs ir Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas nodaļas vadītājs, kaut gan katrs, kurš tur pabijis, var apliecināt, cik nesakārtots ir šīs nodaļas darbs, kur medicīnas personālam un pacientiem pat nav nekādas identifikācijas, lai varētu saprast, kurš ir sirdzējs, kurš pie kā ir pienācis un kādā līmenī notiek saruna.

Daudzās gaidīšanas stundās - jo šajā A.Višņakova neatliekamās medicīnas uzņemšanas nodaļā akūti nepieciešamo speciālistu nav stundām (!!!) –, ko tur pavada sirdzēji, nav pieejams ūdens, nemaz nerunājot par kādu pārtiku. Kā saka, izdzīvo stiprākais - dabiskā atlase. Un, ja nepatīk, ej mājās, kaut gan visas durvis ir slēgtas un tik viegli ārā nemaz netiek…

Vai šis ir tas labais paraugs, kas tagad būs visā RAKUS? Lieki piebilst, ka šādi organizēta veselības aprūpes sistēma ir novedusi nu jau pie īsāka nodzīvotā mūža ilguma ES, nemaz nerunājot par nemainīgi pēdējām vietām citos rādītājos. Laikam jau arī “labās” organizatora prasmes liek komandēt NMPD brigādes pēc saviem ieskatiem, nevis, kur pacientiem labāk, un neielaist NMPD savā nodaļā.

Šobrīd nav skaidrs, kas notiek ar konkursu uz RAKUS valdes priekšsēdētāja amatu, kas ilgst jau gandrīz 3 mēnešus, - ir dīvaina ne tikai izsludinātā konkursa norise, bet arī komisijas sastāvs.

Tās locekļi ir V.Boka, kuram nācās aiziet no RAKUS valdes Valsts kontroles ziņojuma dēļ, kur atklāja vērienīgu izšķērdēšanu, I.Paeglītis, kurš acīmredzami nav ticis galā ar slimnīcas vadību, V.Ābols kā padomes loceklis, kurš aktīvi glābj savus amatus, tikai pēdējā laikā sāk izklāstīt dažādus teorētiskus modeļus par slimnīcas pārvaldību, un Padomes loma kā tāda liek apšaubīt tās darbu un lietderību, VM, kura ļoti vāji orientējas veselības sistēmā, ko parādīja Covid-19 krīze, un nu jau veselības ministre L.Menģelsone.

Pamatotas šaubas māc, ka šāds komisijas sastāvs ir tas, kurš tagad spēs atrast īsto vadītāju. Un vai patiešām meklēs, vai iebīdīs pelēku viduvējību. Vai šie formālie konkursi un OECD kritēriji valdes un padomju izvēlē nav vienīgais, kas tiek ņemts vērā kā rekomendācijas uzlabošanai veselības aprūpes sistēmai?

Tai pat laikā Jēkabpilī, Madonā, Liepājā tiek sludināti konkursi uz valdes locekļu posteņiem slimnīcās, un šie kritēriji tiek klaji ignorēti, kaut tās ir nozīmīgas reģionālās slimnīcas kopējā sistēmā (vēl pašlaik). Pat premjeram K.Kariņam joprojām ir šaubas par Latvijas valsts mežu amatpersonu konkursiem, - tad kam vajadzīga šī izlikšanās un kuri tad galu galā nokļūst amatos?

Un vai cilvēkiem, kuri būtu spējīgi un varētu labi vadīt uzņēmumus, šie “skaisto” iepakojumu konkursi neliekas vienkārši pretīgi, lai tajos pieteiktos, jo komisijas nemeklē jau labāko. RAKUS jautājumā premjera rīcība būtu prasība operatīvi nomainīt esošo valdi un likvidēt bezjēdzīgo padomi, ja to nespēj VM, Bet šobrīd visi “draudzīgi” strādā darba grupās, lai saglabātu sev amatus.

Kā skaists iepakojums uzmanības novēršanai no problēmām šobrīd tiek pasniegta arī RAKUS Latvijas Onkoloģijas centra plānotā akreditācija par Nacionālo vēža centru. Tikai jautājums - pēc kā tad tiek akreditēts un kam vajag uzlikt sev saistības, kuras pēc tam izmaksās milzīgus līdzekļus, jo pamatā viss tiek balstīts uz dažādu aparatūru, kas pēc būtības tiek maz izmantota, nevis darba kvalitātes rādītājiem un ārstēšanas galarezultātu. 

Ir jāveido ekselences centri, taču nav nekādas vajadzības dzīties pēc sertifikātiem un skaļiem nosaukumiem. Parasti valstis veido savus standartus un kvalitātes sistēmas, kas balstītas uz konkrētām vajadzībām un reālām iespējām, sākot no minimuma, ko izpilda visi, piemēram, zaļais koridors, un tad to paplašinot, uzliekot jaunu līmenī.

Nav saprotams, kādēļ ieguldīt milzu līdzekļus Vēža centra akreditācijā pēc kaut kā, ja tai pat laikā nav efektīvu medikamentu, ar ko konkrēto vēža formu ārstēt, un tam nauda vismaz 51,5 miljonu eiro apmērā gadā nav paredzēta. Tai pat laikā pacientu organizācijas jau kuro gadu pieprasa ieviest Vēža reģistru, kur tiktu uzskatīti saslimšanas gadījumi, vērtēta izmeklējumu kvalitāte, pielietoto medikamentu un ārstēšanas efektivitāte, gaidīšanas laiks u.c., kā arī izmeklējumu kvalitātes kontrole.

Šīs ir reālas lietas, kas būtiski palīdzētu onkoloģijas jomā gan pacientiem, gan ārstiem, par šo veselības ministres L. Menģelsones viedoklis nav dzirdēts. Un, jā, RAKUS kvalitātes sistēmas veidotājs un uzturētājs, augsts profesionālis šajā jomā tika no RAKUS pirms gadiem atlaists, laikam jau traucēja (ne)strādāt.

Novērtē šo rakstu:

126
10

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nedrīkst Ropažu pašvaldības finanšu problēmas risināt uz darbinieku rēķina

FotoJau kādu laiku cirkulē baumas, ka tiek organizēta Ropažu novada domes esošās varas nomaiņa. Šīs runas sākās ap to laiku, kad noslēpt Ropažu novada finanšu problēmas vairs nebija iespējams. Šobrīd, lai pašvaldība varētu savilkt galus kopā, tiek ļaunprātīgi iznīcinātas kapitālsabiedrības, nemaksājot par veiktajiem darbiem.
Lasīt visu...

21

Vai līdz rudenim gaidāms pamiers?

FotoDrīzumā varēs noskaidrot, cik lielā mērā ir patiesas sazvērestību teorijas attiecībā uz Zeļenska un Baidena nerakstītajām sadarbībām. Šo teoriju ticamība izgaismosies tad, ja tuvākajā laikā sāksies miera sarunas, - pirmās pazīmes steidzamu sarunu taustāmiem iemesliem ir pamanāmas.
Lasīt visu...

12

Kā saimnieks pavēlēs, tā runāsim! Galvenais - nedomāt!

FotoPortālā Pietiek.com kādu laiku atpakaļ atļāvos publicēt pārdomas par ASV, Izraēlu. Biju pārsteigts, cik daudzi cilvēki lasa šo portālu. Daži, sauksim tos par “īstiem patriotiem”, kas balso par Vienotību un patiesi tic, ka vara visu dara pareizi un cilvēku labā, sarunā teica - kāpēc ienīsti amerikāņus un ebrejus? Nē, man riebjas ASV un Izraēla, divas terorismu izplatošas organizācijas. Cilvēkus, kuri dzīvo teroristu pārvaldītajās teritorijās, es neienīstu, man viņu žēl. Stokholmas sindroms ir nopietna mentāla problēma.
Lasīt visu...

21

Šprotes nepieņems cūku labturības prasības

FotoJa kādam ir klusas aizdomas, ka mēs te sēdēsim un gaidīsim vēl vienu okupāciju – jums ir jālasa tālāk. Ja kāds domā, ka virsrakstā pieminētais dzīvnieks ir nacionālā naida kurināšana – lasiet, lasiet… Starp citu, likums par cūku labturības prasībām ik pa laikam tiek pilnveidots. Meklējiet rakstos. Kas attiecas uz šprotēm – tās ar cūkām kopā neiet ne pēc dzīvesveida, ne pēc garšas. Un jūs labi saprotat, ko šo rindu autors ar to ir domājis.
Lasīt visu...

6

Ja reiz prezidents dod „mājienu ar mietu”, tad mēs, protams, atvainosimies

FotoLsm.lv 24.februārī Ukrainas kara gadadienā savā komiksu sadaļā publicēja autores Gundegas Evelones "Cūku komiksu" ar nosaukumu "Ukrainai ir jāuzvar". Šie komiksi ir zīmējumi par aktuālo Latvijā un pasaulē. Komiksam ir sava "cūku" izcelsmes leģenda, kas atrodama pie katra jaunākā komiksa. Faktiski cūka komiksā var būt ikviens no mums. 
Lasīt visu...

21

Izglītības reforma kā valsts pārvaldes vājuma spoguļattēls

FotoProblēmas VAS “Pasažieru vilciens” darbībā un neauglīgās diskusijas par skolu reformu kārtējo reizi apliecina valsts izpildu varas ieslīgšanu pamatīgā attīstības krīzē, taču šis fakts netiek īsti pat atzīts. Līdz ar to iztrūkst kritiskas analīzes.
Lasīt visu...

21

Vai birokrāts - mūsu kungs?

FotoDomājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās nozarēs, kas prasa lielus ieguldījumus. Ne velti nodokļus vispirms sāka maksāt tur, kur bija lieli apūdeņošanas darbi. Piemēram, izveidoja dambi, lai palu laikos neapplūstu lauksaimniecības zemes.
Lasīt visu...

21

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

FotoĻenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti
Lasīt visu...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

Patiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un...

Foto

Ak, eglīte...

Pēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās...

Foto

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

Katrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti...

Foto

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

Redzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši...

Foto

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

Bet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas,...

Foto

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

Politiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas...

Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu "sabiedrisko" mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...