Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ņemot vērā šobrīd Latvijas sociālo mediju telpā notiekošo ņemšanos ap tā saucamo Kremlim “opozīcijā esošo” krievu TV kanālu Dožģ (TVRain), nespēju palikt vienaldzīgs un gribu arī piedalīties šajā diskusijā, lai viss taptu mazliet skaidrāks.  

Nav noslēpums, ka pēc tam, kad pēc Putina dotās pavēles krievu armijas vienības sāka iebrukumu Ukrainas teritorijā 24. februārī un it sevišķi pēc Putina izsludinātas “daļējās” mobilizācijas 22. septembrī, un, protams, ņemot vērā daudzus citu iemeslus, kaut vai to pašu Putina režīma preses cenzūru, daudzi krievu žurnālisti bija spiesti pamest Krieviju, lai it kā izvairītos no vajāšanas, krimināllietām un visāda citāda veida represijām.  

Tā nu vairāki simti krievu žurnālistu, to skaitā nu jau par bēdīgi slaveno kļuvusī TV Dožģ komanda ieradās Latvijā un apmetās Rīgā. Ar no Krievijas “pārbēgušo” žurnālistu izmitināšanu Latvijā nodarbojas vairākas NVO, bet vislielāko aktivitāti šajā nodarbē izrāda “Ilgtspējas Fonds” ar Sabīni Sīli priekšgalā. Viņa, starp citu, šobrīd visdedzīgāk aizstāv TV Dožģ, apstrīdot NEPLP lēmumu liegt šai krievu televīzijai apraides tiesības Latvijas teritorijā.  

Neskatoties uz to, ka “Ilgtspējas Fonds” kā vienu no galvenajiem uzdevumiem sev ir noteicis sniegt maksimālu atbalstu tieši Ukrainas žurnālistiem, fonda uzmanība pārsvarā ir vērsta uz atbalsta sniegšanu tieši no Putina pārvaldītās agresorvalsts “pārbēgušajiem” žurnālistiem.  

Kā paši krievu žurnālisti ir norādījuši, tad Sabīne Sīle ir ļoti populāra viņu vidū, jo jau no pašām pirmajām dienām šī latviešu meitene neatlaidīgi palīdz visiem “karā cietušajiem” krievu žurnālistiem.  

Kā viņa pati norāda vienā no šā gada septembra beigās sniegtajām intervijām, “Ilgtspējas fonds” uz to brīdi nodrošināja atbalstu vismaz 21 medijam, kuros kopā darbojās 46 žurnālisti, un tikai četri no viņiem bija no Ukrainas, bet pārējie 42, protams, no Krievijas. Pavisam kopš 24.februāra ar Sabīnes palīdzību no Krievijas Latvijā ir ieradies 341 žurnālists un viņu ģimenes locekļi, bet no Ukrainas – 28, taču patiesībā šis skaits varētu būt daudz lielāks, jo daudzi esot ieradušies bez viņas līdzdalības. Salīdzinot šos skaitļus, rodas loģisks jautājums – kur tad solītā uzmanība un atbalsts ukraiņu žurnālistiem?  

Uz jautājumu vai starp viņiem ir bijuši konflikti, Sabīne Sīle tomēr atbild, ka ir bijušas sarežģītas diskusijas, jo visiem ir psiholoģiskas traumas, arī krieviem. Ja mana loģika būtu tāda pati kā Sabīnei, arī es droši vien uzskatītu, ka varmāka ir tikpat cietis kā upuris, jo abi tīri tehniski ir iesaistīti vienā noziegumā.  

Paši krievu žurnālisti Sabīni Sīli dēvē par “svēto”, par “krievu žurnālistu mammu”, kura “vienmēr nāk palīgā”. Vēl tiek norādīts, ka Sabīne Sīle par savu naudu pērk šiem nabaga krievu žurnālistiem apavus un apģērbu, uzsauc dzīvi viesnīcās, nokārto humanitārās vīzas, pat baro viņus un nodrošina darba apstākļus, galvenais, lai tikai “neatkarīgie” krievu mediji neapturētu savu darbu. Bet tad jau sanāk, ka šie mediji nav nekādi neatkarīgie mediji, ja par visu maksā Sabīne Sīle.  

Kā viņa pati intervijas laikā norāda, tad fonds ar “neatkarīgo” krievu žurnālistu vilkšanu uz Latviju sācis nodarboties 2014.gadā, organizējot Latvijā mācību kursus žurnālistiem, bet esot to darījis ļoti pārdomāti un klusi, lai galvenokārt neapdraudētu žurnālistu drošību, jo šajā ziņā nekas daudz neesot mainījies kopš PSRS laikiem. Kas nav mainījies kopš padomju laikiem Latvijā, tā arī nesapratu.   

Sabīne Sīle, būdama liberāla naivule, diemžēl, bet ir/bija noticējusi “neatkarīgajiem” krievu žurnālistiem ar sirdi un dvēseli, - nu kā lai viņiem nenotic, ja reiz viņi viņu dēvē par svēto un māti. Pat kopā esot devušies piknikos pie dabas krūts, nu kā lai tagad sarauj tik ļoti izkoptās dvēseliskās draudzības saites.   

Interesanti ir tas, ka joprojām, brīdī, kad Dožģ ir parādījis savu patieso seju, Sabīne nespēj saprast ne tikai ne pa jokam sadusmoto Latvijas sabiedrību, bet, kā viņa pati norāda, arī pašas ģimenes izteiktās piezīmes par to, vai tik viņa par daudz nav aizrāvusies ar palīdzības sniegšanu krievu žurnālistiem.   

Es varu saprast, ka Sabīnes vadītais fonds demokrātisku, liberālu, humānu un visādu citādu motīvu vadīts glābj un palīdz cilvēkiem no Krievijas. Par to nav jautājumu. Nesaprotu tikai to, kāpēc Sabīne nespēj atzīt, ka ir kļūdījusies, ka ir par daudz uzticējusies, ka bijusi daudz par daudz naivu un noticējusi “neatkarīgo” krievu žurnālistu “pasaciņām” gluži tāpat kā virkne Latvijas ierēdņu Ārlietu ministrijas resorā un PMLP.  

Kā Sabīne pati norāda, drošības apsvērumu dēļ viņa nedrīkst publiskot visu Latvijā no Krievijas pieņemto mediju un žurnālistu vārdus, - ceru, ka Latvijas tiesībsargājošo institūciju darbinieki aprunāsies ar Sabīni, lai noskaidrotu, kādi brīnumi bez Dožģ vēl ir ielaisti Latvijā.  

Sabīne arī uzskata, ka “parastajiem” Krievijas pilsoņiem neesot jāatbild par Putina briesmīgajām darbībām. Nez kāpēc šis Sabīnes uzskats ļoti sasaucas ar krievu “opozīcijas” mediju pausto vēstījumu, ka Ukrainā jau karo un zvērības pastrādā tikai Putins, nu, varbūt vēl Šoigu ar Kadirovu piepalīdz. Diez, kuram tad būtu jāatbild, un kāpēc Sabīne sauc Putina pastrādātos noziegumus pret cilvēci tikai par kaut kādām darbībām?  

Sabīnei vēl nepietiek ar paveikto Latvijas drošības graušanā, viņa vēlas panākt, lai žurnālistiem ar Krievijas pasi vīzas vietā tiktu piešķirtas beztermiņa TUA Latvijā. Arī Solovjovam un Skabejevai?  

Domāju, Sabīnes vecaistēvs Elmārs, kas reiz ar komunistu svētību tika izsūtīts uz Sibīriju pastrādāt zelta raktuvēs, būtu ļoti apbēdināts, uzzino,t ar ko nodarbojas viņa mazmeita, kura, spriežot pēc intervijas, uzskata, ka vectēvam Sibīrijā esot klājies tīri labi, jo allaž esot bijis kāds, kas esot viņam palīdzējis.  

Sabīne Sīle par Dožģ, “Я для себя точно знаю ответ: я горжусь, что могу с такими профессионалами иметь дело.”  

Avots: 

https://www.wilsoncenter.org/blog-post/sabine-prikhodit-na-pomosch 

Novērtē šo rakstu:

144
28

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Medicīna kā māksla un mākslas medicīna jeb Kultūras ministrijā integrēta veselības politika

FotoTrīs sarunas, kā šā raksta iegansts. 1. Pacietīgi noklausījies manu 15 minūšu uzrunu par to, ka galvenais valdības uzdevums ir veselības jomu integrēt visās politikās – aizsardzībā ar medikamentu rezervēm un sadarbību starp militārajiem un civilajiem mediķiem, izglītībā ar veselības pratības apgūšanu un bērnu sporta nodarbībām ikdienā, labklājībā ar darba nespējas lapu revīziju, zemkopībā ar veselīgu uzturu, ekonomikā ar atbalstu farmācijas rūpniecībai, Saeimas deputāts Viktors Valainis izmanto manas ieelpas brīdi un pajautā – kā es grasos integrēt veselību kultūrā un kultūru veselībā.
Lasīt visu...

21

Aicinām rast risinājumus un nodrošināt Jaunā Rīgas teātra atgriešanos mājās 2023. gadā

FotoMēs, Jaunā Rīgas teātra darbinieki, vēršamies pie valsts izpildvaras un likumdevējvaras augstākajiem pārstāvjiem ar aicinājumu iesaistīties un rast risinājumu bezgalīgajai mūsu teātra ēkas Lāčplēša ielā 25 rekonstrukcijai, kura, mūsuprāt, atspoguļo kopējo Latvijas valstij piederošo ēku būvniecības, rekonstrukcijas un pārraudzības procesu nesakārtotību.
Lasīt visu...

21

Šis briesmīgais Kiršteins atļaujas izteikt par mani man nepatīkamu viedokli: iesniegums Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai

FotoCienījamie tautas priekšstāvji komisijā! Tautas priekšstāvis 14. Saeimā Aleksandrs Kiršteins plašsaziņas līdzeklī “Privātā Dzīve" (31. janvāris-6. februāris, 2023. Nr. 05 (1237). 13. Ipp.) ir izplatījis informāciju par mani.
Lasīt visu...

21

Kukaiņu ēdienkarte

FotoPēdējā laikā daudz diskusiju par kukaiņu uzspiešanu pārtikā, un, ja sašutuma vilnis varētu nomēzt valdības, varneši kristu. Tomēr Švāba marionetes joprojām vismaz ES ir pie ruļļiem un lemj, ko pārvaldītajām tautām ēst. Lūk, PAGAIDĀM oficiāli apstiprinātie kukaiņi, kas var slēpties jūsu pārtikā – miltu tārps (Tenebrio molitor), klejotājsisenis (Locusta migratoria), circenītis aizkrāsnē (Acheta domesticus) un pakaišu vabole (Alphitobius diaperinus). Pievienotajā vācu analītiskajā rakstā uzskaitīti produkti, kuros atļauti insekti.
Lasīt visu...

13

Cik ilgi vēl tiks pieļauts šis "brīvais kritiens" dabas aizsardzībā Latvijā?

FotoInteresantas lietas notiek – izrādās, Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) dzēš no savas Facebook lapas komentārus, kas nav ne rupji, ne naidu kurinoši, ne kā citādi aizskaroši!  Paradoksālā kārtā pārvalde dzēš precīzi citētu fragmentu no 5.janvāra Latvijas radio 1 raidījuma "Zināmais nezināmajā" - tieši to, ko publiski ēterā teikusi par dabas aizsardzību atbildīgā ierēdne - DAP Dabas aizsardzības departamenta direktore Gita Strode.
Lasīt visu...

21

Piecpadsmit DZĪVĪBAS Latvijas nākotnei

FotoUz valdības un Saeimas atbalstu neceriet, mīļie. Viņiem savas problēmas ir jārisina. Līdz tautas sāpēm un vajadzībām viņiem tāls ceļš vēl ejams. Ļoti, ļoti tāls. Tautas gudrība teic: "Paēdis neēdušu nekad nesapratīs!" Un tik tiešām, kā gan "pārstrādājies" deputāts varētu saprast TĒVU, kurš katru dienu smagi strādā 18h, lai pabarotu savu ģimeni. Tas ir neiespējami.
Lasīt visu...

21

Jolanta, Denis, jūs esat parasti raspi...ģaji dieva (iedomu drauga) vārdā, lai tiktu pie liekas kapeikas

FotoPar Jolantas Gulbes-Paškevičas cinisko Facebook ierakstu par to, ka 11. septembra terora akts esot noticis tāpēc, ka VISUVARENAIS dievs esot bijis brīvdienā tajā dienā un DŽENTLMENIS (iedomājieties, kāds skaists apzīmējums ne uz ko nespējīgajam dievam), tāpēc vienkārši pagājis tajā dienā maliņā pavērot notiekošo, jo ko tad es, es jau neko.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mana atbilde Andrim Kivičam

Labrīt, Andri. Mēs ar Tevi esam tikušies tikai vienu reizi, kad Tu uzaicināji mani pie sevis uz interviju. Mums bija jauka saruna...

Foto

Mūsu krievvalodīgajiem vēlētājiem ir jāpasaka ne tik tīkama patiesība - ja gribat cieņpilnu attieksmi pret sevi, arī pašiem ir jāsper solis pareizā virzienā

Kas noteica "Saskaņas"...

Foto

No mūsu drosmes atkarīgs

Pirms simt viena gada rakstnieks, politiķis, viens no Latvijas valsts dibināšanas iniciatoriem Jānis Akuraters 1922. gada laikraksta “Jaunākās Ziņas” 66. numurā rakstīja:...

Foto

Raidījumam “Nekā personīga” jāatsauc viltus ziņas

Starptautiskais preču tirdzniecības uzņēmums „TELF AG” pieprasa atsaukt uz viltus ziņām balstītus apmelojumus, kurus kā sensacionālu sižetu “Caur Latviju akmeņogles...

Foto

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem. Nobeigums

ES un ASV stratēģiskie mērķi šobrīd sakrīt, abiem vajadzīga Krievijas paralīze. ES – lai izdzīvotu, bet ASV - lai saistītu...

Foto

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem

Bezgalīgi var vērot uguni, mākoņus, pa upi peldošus liberāļu līķus un aktīvo idiotu rosību, mēģinot vadīt Latvijas valsti. Acīmredzami, ka šī...

Foto

Vēsturnieku komisiju es nolikvidēju, bet tagad nāk prezidenta vēlēšanas – varētu vietā uzcirst veselu institūtu

Dāmas un kungi! Godātie skolotāji! Es tiešām priecājos par šo vēstures...

Foto

Īsumā par “visu ģimeņu” absurdu

Valstī, kurā pietiek pavisam reālu un steidzami risināmu problēmu, ir mēģinājumi pacelt dažu jautājumu aktualitāti ar iespējami lielāku troksni. T.s. “partnerattiecību”,...

Foto

Medikamentu pieejamības atslēga – vietējie ražotāji

Nav noslēpums, ka nu jau vairākus mēnešus akūti trūkst zāļu gan aptieku plauktos, gan slimnīcās. Kāpēc tā? Lai gan Latvijas...

Foto

Mēs salauzām izglītības mugurkaulu un nogrāvām izglītības pamatus

Atgriežos pie šīs bildes, jo tai ir lielāka jēga, nekā šķiet ar pirmo acu uzmetienu. Pusgadu pastrādājot skolā,...

Foto

Izdevusies valsts

1. Es šodien, 2023.gada 18.janvārī saņēmu kārtējo Latvijas Republikas tiesas spriedumu ar tūkstošu eiro sodiem par “distancēšanos neievērošanu” pirms vairāk nekā diviem gadiem. Ar...

Foto

Mammu, es gribu, mammu, es gribu, es gribu, gribu, gribu, gribu, gribu!

Jaunā Rīgas teātra (JRT) Lāčplēša ielas mājas remonts turpinās jau 5 gadus un ir...

Foto

Vai, izmetot no mācību satura vēsturi, neesam rīkojušies līdzīgi kā traks cilvēks, kas stāda ķiršu mīkstumus?

Sākot pārdomas par vēsturnieku tikšanos ar valsts prezidentu (13.01.23.) ienāca...

Foto

Kādu nacionālismu mums vajag?

Ir laiki, kuros notiek viss, kas sakrājies desmitgadēs. Kopš Krievijas pilna apmēra uzbrukuma Ukrainai ir sācies tieši šāds laiks. Prasība pēc atbrīvošanās...

Foto

Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju uzņemties krīzes vadību

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju...

Foto

Kā Ašeradens restartēs VID?

Finanšu ministra postenis pārsvarā pienākas premjera partijai. Bez valsts budžeta vadības finanšu ministra pārziņā ir arī valsts asinsrite – nodokļu maksātāju veiktie...

Foto

Iestājamies pret Andas Nulles reputācijas graušanu un profesionālās darbības ierobežošanu

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) atkārtoti vērsusies pie valsts prezidenta, ministru prezidenta un veselības ministres par atsauktās...

Foto

Stigmatizētājus – pie atbildības!

Pagājušā gada 15. decembrī 14.Saeima noraidīja likumprojektu “Civilās savienības likums”, kam bija jākalpo par tiesisko pamatu visu ģimeņu tiesiskās aizsardzības nodrošināšanai, lai...

Foto

Bīstamās garšas – veipošanas spožums un posts!

Kopš elektronisko cigarešu izgudrošanas veipošana ir kļuvusi par vienu no pasaulē populārākiem nikotīna uzņemšanas veidiem. Sākotnēji radītas kā viens...

Foto

Kremlini un globālisti vienojas latviešu valodas noniecināšanā

Jautājums par latviešu valodas lomu un vietu Latvijas valstī nepazūd no dienaskārtības jau kopš neatkarības atjaunošanas pirmajām dienām. Lai...

Foto

Trūkst sīko vagariņu

“Nekonkurētspējīga piedāvātā atalgojuma dēļ Ārlietu ministrija saskaras ar darbinieku trūkumu, taču šī problēma ir arī citās valsts pārvaldes iestādēs,” publiski vaimanā ārlietu ministrs...

Foto

Ja vairākums grib tā dzīvot, tad lai arī tā dzīvo

Mani domubiedri. Ļaudis, kuri domā līdzīgi man. Ļaudis, kuri redz nolaisto valsti, nolaisto izglītību, nolaisto visu,...

Foto

Vai īstais brīdis skatīt tarifu pieteikumu?

14. decembra LTV raidījumā Kas notiek Latvijā piedalījās Augstsprieguma tīkla (AST) un Sadales tīkla (ST) vadība, ekonomikas un topošais finanšu ministrs, vairāki eksperti. Vispirms atgādināšu, ka 2000.gadā...

Foto

Marksisms vienmēr centies balstīties tieši uz šīm starpslāņu aprindām

Pēc tam, kad Saeimas Juridiskā komisija 6. decembrī nolēma apturēt darbu pie Civilās savienības likuma, bet Saeima...