Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata
Foto

Vai tiešām Jurašu un Rancānu Saeimas komisiju vadībā nomainīs Grevcova un Siliņa?

Uzņēmējs, pietiek.com līdz šim klusējošs lasītājs*
13.10.2022.
Komentāri (36)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Mūsdienu mediju vides politkorektuma, angažētības, apordeņotības un valsts finansējuma miglā mēdz pazust tēmas, akcenti un galarezultātā sabiedriskais labums. Gluži kā tāds ezītis no slavenās Kozlova pasakas. Sabiedriskie un pamatstraumes mediji Jums pastāstīs tikai to, ko draugu klubs Jums uzskatīs par vajadzīgu pastāstīt, aizbildinoties ar skaistām un šķietami jēgpilnām frāzēm un vērtībām. Tādām kā žurnālistikas misija, žurnālistikas standarti un rūpes par skatītāju, klausītāju un lasītāju. Tāpēc, ja nebūtu tāda resursa kā pietiek.com, tas būtu jāizdomā. Un vēl vairāk:  ir jautājums, kurš ir izdarījis vairāk, lai Latvija būtu godīga un demokrātiska valsts – nu jau ar tiesas spriedumu par kolaborantu vajātāju oficiāli atzītais Lato Lapsa vai sabiedriskie mediji?

Ļoti bieži rakstiņus pietiek.com ir sarakstījuši lasītāji, lai izceltu kaut ko tādu līdz šim nezināmāku vai nepārbaudītu, dažreiz, lai varbūt arī kādu vai mītu iemestu, nostiprinātu. Dažreiz tas kādam nepatīk, dažreiz kādam gluži otrādi. Bet lasītājs jau nav muļķis. Viņš visu ļoti labi saprot.

Pēdējais, kas iekrita acīs ir kāda lasītāja rakstiņš par Eviku Siliņu. Un ir skaidrs, kāpēc tieši tagad. Sabiedrībai fakti, novērojumi ir jāuzzina. Arī tas, ja par tiem nerāda, neraksta nacionālie mediji. Taču šajos rakstiņos ir vēl kas cits ar lielu pievienoto vērtību, proti, tie ir portāla komentāri. Tiesa gan, pārsvarā tos lasīt ir kā rakāties humpalu kaudzē - diezgan nepatīkami, bez rezultāta, taču ar izredzēm uzskriet kādam oriģinālam un nenonēsātam zīmola apģērbam.

Šoreiz tāds interesants atradums bija pie rakstiņa par Eviku Siliņu. Tas skanēja šādi: “Siliņš spēj sakārtot konkurences padomi un KNAB, maksātnespējas lietas, par pārējo nebij dzirdēts.” Ja kaut viens procents no šī komentāra atbilst patiesībai, tas ir nacionāla mēroga skandāls, par kuru Jums noteikti nepastāstīs Ivo Leitāns, Inga Šņore vai Ilze Jaunalksne. Tas ir skandāls, par kuru jāuzdod jautājumi.

Te prātā nāk stāsts par Jura Juraša kursabiedriem. Konkurences padomes izpildinstitūcijas vadītājs Māris Spička ir viens no tiem. Spička tur strādā no aizvēsturiskiem laikiem, no laikiem, kad iestādi vadīja Ieva Jaunzeme. Par to bija arī raksts vienā no avīzēm. Un Evika Siliņa taču šovasar  medijos iestājās būvnieku karteļa lietā. Un tad pēkšņi apklusa. Interesanti, kāpēc? Un vai KNAB vadītājs Juris Straume arī nav no Juraša kursa?

Bija laiks, par kuru kauns ir jebkuram tiesiski un nacionāli domājošam pilsonim, - par to laiku, kad Saeimas Juridisko komisiju vadīja ar noziedzīgo pasauli cieši saistītais Juris Jurašs. Negribētos piedzīvot situāciju, kur viņa virtuālo stafetes kociņu pārņem viņa sabiedrotā un ideoloģiskā mantiniece Evika Siliņa, ieņemot jebkādu augstāku amatu kā Saeimas deputāte, kam mandātu devuši vēlētāji. Līdzīgi kā savulaik Jurašam. Kamēr tautas griba kādu redzēt par deputātu nav ierobežojama, tikmēr deputātu kopumam ir tomēr privilēģija no sava vidus augstos amatos virzīt atbilstošus kandidātus, bez reputācijas problēmām. Neviens taču nedomā, ka deputāte Glorija Grevcova varētu vadīt kādu Saeimas komisiju. Izņemot viņu pašu.

Latvijas uzņēmējiem ir tāds kā lāsts - tādas Jaunzemes un Spičkas, kas pie katras izdevības demonstrē savu pārākumu un vienmēr no kabatas izvelk kādu pantu vai paragrāfu, ar ko uzņēmēju var noslaucīt no zemes virsas. Spička tur ir reālas smadzenes un intrigu pinējs, kas veikli tos nezināmos un pelēkos Konkurences padomes locekļus izmanto pēc savas gribas. Tādā veidā tiek radīts pieprasījums pēc pakalpojumiem sakārtot Konkurences padomi, VID, KNAB utt. no tādiem Siliņiem. Un, ja vēl viņš ir pasācis, piesaucot sievu, tirgoties ar ietekmi FKTK un citur, tas ir skandāls. Žurnālisti, lūdzu papētiet! Mūsu, mazo un vidējo uzņēmēju vārdā.

*ja šis raksts ir publicēts, tad tiešām portāla pietiek.com ēterā var nokļūt krietni vieglāk nekā pie Aida Tomsona radio raidījumā, turklāt nav jābaidās tikt atslēgtam pusvārdā.

Novērtē šo rakstu:

199
7

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Pašmērķīgi aizvainot - tā nav ne liela, ne izsmalcināta māksla

FotoMarks Rotko - “klusums ir precīzs, klusums ir tik akurāts”. Vērojot ļoti atšķirīgos viedokļus par provokatīvo mākslas darbu Rotko centrā Daugavpilī, atcerējos paša Rotko slaveno teicienu - “Silence is so accurate”.
Lasīt visu...

21

Patērētājiem ir jābūt tiesībām iepazīties ar tarifu izmaksu modeļiem un pamatojumu

FotoPatērētājiem taču būtu jāredz Sadales tīkla tarifu pamatojums? Regulators diemžēl ir citās domās un nepiekrīt uzlikt par pienākumu atklāt izmaksu attiecināšanas modeli. Es jūtos nonācis 20 gadus tālā pagātnē, kad šāda ignorance bija lielākās daļas valsts iestāžu norma.
Lasīt visu...

6

2021. gadā veselības jomā valstij atradās 1,897 miljardi eiro, šogad – tikai 1,505 miljardi, nākamgad vēl nedaudz mazāk

FotoBiju jau krustu šķērsu lūdzies dažādu partiju politiķiem uzrādīt, ko viņi sarakstījuši valdības deklarācijā par veselību un medicīnu, bet tie izlikās kurli esam vai vismaz paši teicās neredzējuši šādu sadaļu  deklarācijā. 
Lasīt visu...

21

Ierobežot medības nacionālajos parkos!

FotoĶemeru Nacionālais parks ir otrais Latvijā dibinātais (1997. gadā) nacionālais parks, kas no sava vecākā brāļa – Gaujas Nacionālā parka – atšķiras ar lielāku dzīvās dabas daudzveidību. Dažādiem dzīvniekiem un augiem te ir piemērotākas dzīvotnes lielā meža masīvā, purvos, ezeros un dabīgos zālājos.
Lasīt visu...

21

Mūsdienu feodālisms

FotoPie mums var atrast paralēles ar feodālo iekārtu ar visu tās tiesībatšķirīgo kontingentu - feodāļus, viņu algotņus un pārējos iedzīvotājus, kas sadalās pa slāņiem (kastām) šī vārda nu jau pat tiesiskajā nozīmē, jautājums - kas tad ir Demokrātija? Viens likums, viena taisnība visiem? Un kas tad no tā, kas de iure pieder tautai, ir tas ko tā de facto pārvalda?
Lasīt visu...

21

Indivīda rīcība un „valsts stāvoklis”

FotoIndivīdam ir jānodala lēmumi par savu dzīvi no “valsts stāvokļa”. Savā personīgajā dzīvē ir jārīkojas tā, it kā valstī nekas pašam par labu nemainīsies. Runājot par konkrētu indivīdu ar vārdu un uzvārdu, valstij nav tieša uzdevuma nodrošināt viņam vēlamu dzīvesveidu, nodarbošanos vai jebkādus citus vēlamus apstākļus.
Lasīt visu...

3

Kamēr slimnīcas valdes priekšsēdētājs saņem 8500 eiro mēnesī, negausīgie ārsti prasa 7500!

FotoVakar Latvijas Televīzijas raidījumā “Panorāma” tika parādīts korespondentes Zandas Ozolas-Balodes sižets “Onkoloģijas centrā darbu gatavi pamest trīs vadošie LOR ārsti; apdraudēta nodaļas pastāvēšana”, kurā neobjektīvi un nepilnīgi atainota situācija saistībā par trīs stacionāra “Latvijas Onkoloģijas centrs” LOR ārstu iesniegtajiem atlūgumiem un to iesniegšanas patiesajiem iemesliem. Pēc sižeta noskatīšanās rodas priekšstats, ka runa ir vien par pāris simtiem eiro algas pielikumu un ilgstošu atpalicību apgādē ar jaunākajām medicīnas tehnoloģijām un instrumentiem. Tas neatbilst patiesībai!
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Latvija nekad nebūs bagāta, ja...

Pie mums šovakar ir divas spāņu ģimenes ar bērniem. Parasts vakars ar bērnu spēlēm, ēst gatavošanu un sarunām. Mums viss sanāks,...

Foto

Ausīs arī mūsu saule

Motoklubs „Dieva suņi” 20. novembrī savā Twitter kontā publicēja tvītu ”Tā saucamais “urā patriotisms” ir pretīgs ar to, ka viņš balstās un mītiem,...

Foto

Ekonomikas ministrei un valdības vadītājam jāuzņemas politiska atbildība par situāciju enerģētikā

Valdības rīcība sakarā ar AS "Sadales tīkli" regulatoram iesniegto jauno tarifu projektu ir bezatbildīga, un...

Foto

Lūk, cik enerģiski mēs skaldām matus

Biedrība “Latvijas Mediju ētikas padome” (LMĒP), kas apvieno 44 mediju asociācijas un individuālus medijus, triju gadu laikā ir sniegusi atbildes...

Foto

Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini

Armands Puče „Ar baltiem cimdiem”. Izcils eksemplārs. Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini. Klauzula viena -...

Foto

Sports visa mūža garumā ir veselības pamats

Laika sprīdis, kad politiķi cenšas izveidot valdību, ir vienīgā iespēja viņiem iedvest, ka valsts nav sadalāma 15 nozaru klucīšos...

Foto

"Sadales tīkla" tarifu celšana kā slēpts nodoklis graus iedzīvotāju un uzņēmēju maksātspēju

Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti aicina nepieļaut krasu elektroenerģijas pārvades tarifa...

Foto

Džeks, kurš pieliek mūli kā mērkaķis, ir patriots?

Labrīt. “Patriotu nedēļa” ar citas valsts karodziņiem Lāčplēša dienā un citu valstu tankiem 18. novembrī krastmalā ir galā,...

Foto

Paziņojums par enerģētisko situāciju valstī

Neraugoties uz veiktajiem pasākumiem, lai kompensētu apkures un elektroenerģijas izmaksas mājsaimniecībām, par oktobri saņemtie rēķini, salīdzinot ar iepriekšējo apkures sezonu, ir...

Foto

Par cilvēka nemirstību, kas ir medicīnas nesasniedzamais mērķis

Laika ass ir nežēlīga nākotnes pāreja pagātnē. Cilvēks alkst uzzināt nākotni, parasti viņš interesējas par nākotni savas prognozējamās...

Foto

Prātojums par diagonālēm

Pagājusī nedēļa uzrādīja zināmu bremzēšanos valdības veidošanas gaitā. Lai arī premjerkandidātam pagaidām nav Satversmes 56. panta kārtībā izsniegta aicinājuma uz Ministru kabineta sastādīšanu, uzvedās...

Foto

Prezidenta uzdevums ir izvirzīt premjera amata kandidātu, nevis norādīt partijām, ko tām darīt

Valdības veidošanas sarunas nevedas. “Jaunās vienotības” valdes priekšsēdētājs Krišjānis Kariņš par šo procesu...

Foto

Noticiet man - es tagad lasu Satversmi kā pilsonis

Valsts ir nācijas mājas, bet tās pamatlikums Latvijai – Satversme – ietver nācijas kopdzīves būtiskākos noteikumus, balstītus kopīgās vērtībās,...

Foto

Prezidents Egils ir jocīgs un galīgi neciena ģimenes vērtības un tradīcijas

Kad tad atkal ir noticis. Un ar Egilu un viņa kanceleju notiek. Čalis ar savu...

Foto

Valsts ir slikta, cilvēki ir slikti, pensionāri ir slikti, vēlētāji ir slikti, Lāčplēša diena ir slikta, es gan esmu lielisks

Šis būs personisks ieraksts. Un neapvainojieties....