Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šķiet, nelielu daļu mūsu valsts informatīvās telpas kādu brīdi aizņems kārtējā drāma - Dārtas Danevičas un Artusa Kaimiņa attiecību skaidrošana. Vairāk par to, kas notika starp šiem cilvēkiem, ir iespējams izlasīt, izmantojot linku teksta beigas, bet šeit vēlos padalīties ar to, kas, manuprāt, ir objektīvs skatījums uz situāciju.

Lai to izdarītu, vispirms jāuzdod viens vienkāršs jautājums - vai Dārta pirms attiecību uzsākšanas ar Kaimiņu zināja, ka viņas topošais vīrs un bērna tēvs ir oligofrēns, kurš šajā dzīvē nesēj neko citu kā ciešanas, naidu, degradāciju un kaunu? Vai Dārta par to nezināja?

Atbildot uz šo jautājumu, būs iespējams noteikt, cik adekvāta un pamatota ir visu šajā skandālā tādā vai citādā mērā iesaistīto cilvēku  reakcija, kā arī saprast, kā no šādām situācijām turpmāk izvairīties. 

Tātad, ja pieņemam, ka Dārta zināja, ka Kaimiņš ir neārstējams deģenerāts, un saprata savas brīvprātīgās izvēles iespējamās sekas, tad situācija ir ļoti vienkārša. Pirmkārt, viņai, protams, ir jāmeklē juridiskā palīdzība un iespējamais turpmākais atbalsts tiesībsargājošajās iestādēs, ja tāds būs nepieciešams.

Otrkārt, pirms Dārta turpina šo skandālu padarīt par daļu no sev pazīstamu un nepazīstamu cilvēku dzīves, nebūtu slikti, ja viņa šiem cilvēkiem paskaidrotu, ka viņa ļoti labi zināja, ka viņas bērna topošais tēvs ir šizofrēniķis vai kas tamlīdzīgs. 

Dārtai ir arī jāpaskaidro cilvēkiem, ka viņas bērns, ņemot vērā, KAS ir Kaimiņš, ļoti iespējams, kļūs par Dārtas un Kaimiņa attiecību skaidrošanas upuri, visticamākais, jau no agras bērnības būs garīgi traumēts un rezultātā garīgi cietīs daudzus gadus vai pat visu mūžu. Dārtai ir jāpaskaidro sabiedrībai, ka viņa paredzēja visas šīs sava bērna dzīves sekas, saprata to nopietnību un neizjūt nekādu sirdsapziņas pārmetumu par to, ka viņa pati izvēlējās ieraut savu bērnu visā šajā trakumā.

Nedaloties ar patieso situācijas izpratni, Dārta maldina lētticīgos cilvēkus, lai presē un sociālajos tīklos radītu upura tēlu, par kādu viņa, ja zināja, kas ir Kaimiņš, patiesībā kļuva pēc pašas vēlēšanās.

Piekrītiet, ja viņa paziņos savu nostāju tieši šādā formātā, tad ļoti iespējams, ka liela daļa cilvēku uz  tvītiem un šī skandāla atspoguļojumiem presē reaģēs pavisam citādi. Tomēr vēlreiz atkārtošos, ka pēc reālas palīdzības pie juristiem, nevis pie pseido palīdzības tviterī, viņai ir jāvēršas nekavējoties, neatkarīgi no tā, ko viņa zināja vai nezināja par šo, ja viņu tā var nosaukt, cilvēku.

Tajā pašā laikā, ja iedomājamies, ka Dārta viena vai otra iemesla dēļ nezināja, kas patiesībā ir viņas bērna tēvs, tad rodas ļoti daudz jautājumu.

Sāksim ar to, ka ir ļoti grūti noticēt, ka, pastāvot veselām bibliotēkām par to, ka viņas līgavainis ir atkarīgs, agresīvs un nelīdzsvarots alkoholiķis, vienīgā persona, kas par to nezināja, bija Dārta.

Grūti  noticēt, ka, pateicoties tai pašai atklātajai informācijai, Dārta nezināja par Kaimiņa traģisko ceļu satiksmes negadījumu, kas beidzās ar ļoti mīklaino ceļu policijas protokolu. Grūti arī noticēt, ka viņa nezināja par narkotiku krimināllietu.

Neizskatās ticami, ka Dārta nezināja, kā Kaimiņš, būdams pilnīgā bezfilmā, gandrīz sadedzināja sevi un vēl vienu cilvēku. Rodas arī jautājums, vai šīs cilvēks nebija pati Dārta, jo ugunsgrēks notika 2019. gada 2. decembrī, bet pāris – oficiāli - sāka attiecības jau 2020. gada pašā sākumā.

Bet, pat ja pieņemam, ka Dārta ugunsgrēka laikā  nebija dzīvoklī, vienalga nav līdz galam skaidrs, kā var aplūkot video zemāk, zināt, ka to, būdams īpaši dziļā reibumā, ir sakārtojis tava bērna potenciālais tēvs, un nesākt skriet no viņa prom pretējā virzienā ar gaismas ātrumu? Kā?

https://twitter.com/breakinglv/status/1201387851491020800?s=20&t=6DAyaFMgdhl31EsQSThIQQ

Nemaz nerunājot par to, ka Kaimiņa Vikipēdijas lapā ir sadaļas “Apsūdzības” un “Vandālisma uzbrukumi”, ko par labu kāzu rekomendāciju var uzskatīt tikai sieviete, kura dzimusi cietumā vai īpaši bīstamu recidīvistu ģimenē.

Grūti tam visam noticēt, galvenokārt tāpēc, ka, ja par šiem brīnišķīgajiem piedzīvojumiem zina parasts Pietiek lasītājs, kurš Kaimiņu savā dzīvē nav personīgi saticis ne reizi, tad diezgan dīvaini izskatās, ka par to nezināja pati Dārta. Dārta, kurai bez piekļuves internetam ir daudzi draugi, draudzenes un vienkārši paziņas, kas zināja, kas ir tas īstais Kaimiņš, un kuri par viņa piedzīvojumiem simtprocentīgi zināja krietni vairāk nekā Pietiek lasītājs.

Bet, ja mēs joprojām turpinām uzskatīt, ka Dārta kaut kādu neizskaidrojamu iemeslu dēļ nesaprata, kur viņa iesaistās, tad man ir jautājums visiem šiem draugiem, draudzenēm un paziņām. Mani dārgie, jūs esat piepildījuši visu internetu ar saviem ierakstiem, retvītiem, līdzjūtību, atbalstu un tā tālāk. Vakardien mana sociālo tīklu plūsma bija piepildīta tikai un vienīgi ar jūsu siltajiem vārdiem un aicinājumiem rīkoties. 

Tātad jautājums - vai tad, kad Dārta sāka dzīvot kopā ar šo blēdi, alkoholiķi, narkomānu un psihopātu, jūs viņu ar tādu pašu entuziasmu brīdinājāt, ka viņa pieļauj savas dzīves lielāko kļūdu? Nebrīdinājāt? Tad kāpēc?

Jo kaut kā liekulīgi sanāk – kad varēji cilvēku izglābt no nepatikšanām, atrunājot viņu saistīt savu dzīvi ar šo dēmonu, tu klusēji. Bet, kad Dārtas un viņas bērna dzīvē notika neatgriezeniska traģēdija, kuru vairs nevar atcelt, tu, dzirkstīdams ar papēžiem, skrēji līdzi ar padomiem un līdzjūtību. Nē, droši vien paldies, bet ir mazliet par vēlu.

Lai kāda būtu atbilde uz teksta sākumā uzdoto jautājumu, var droši teikt ko citu. Ar pārliecību varam teikt, ka diemžēl starp mums ļoti bieži nav pieņemts uzņemties atbildību, it īpaši par darbībām, kas noved pie traģēdijām, un, kā liecina šis gadījums, tas attiecas ne tikai uz politiķiem. Diemžēl ne Dārta, ne viņas tuvākie cilvēki, visticamāk, nesaskatīs savu vainu notiekošajā un turpinās noskatīties uz to, kā apkārtējie, pieņemot idiotiskus lēmumus, turpina graut savas un savu bērnu dzīvības.

https://www.la.lv/artuss-panema-delu-aizbrauca-un-atsakas-izpaust-ka-vinus-var-sasniegt-darta-danevica-jauta-palidzibu-cilvekiem

Novērtē šo rakstu:

319
44

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates.
Lasīt visu...

6

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

FotoŅemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā iebrukuma Ukrainā ar Latvijas medijiem ir jākumunicē Latvijas valsts oficiālajā – latviešu – valodā. Arī Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu laikā diskusijām medijos jābūt tikai valsts valodā, tādēļ politisko partiju apvienības Jaunā Vienotība pārstāvji nepiedalīsies priekšvēlēšanu debatēs un raidījumos, kas notiks krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

FotoSaeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā ir iekļauts likumprojekts Grozījumi likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību” (565/Lp14). Likumprojekts Saeimā iesniegts 2024. gada 17. aprīlī un pirmajā lasījumā izskatīts jau nākamajā dienā. Lai arī likumprojekts skar aptuveni 300 tūkstošus iedzīvotājus, viņu viedoklis tāpat kā vairākos Satversmes tiesas spriedumos izteiktās atziņas un ekspertu brīdinājumi ir ignorēts.
Lasīt visu...

21

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

FotoKomentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un 6. jūnijā ir paredzējusi Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates rīkot krievu valodā – Latviešu valodas aģentūra izsaka skaidru nosodījumu, vēršot atbildīgo personu un sabiedrības uzmanību, ka šāda rīcība ir pretrunā gan ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu, gan ar Valsts valodas likumu. Eiropas Savienībā tiek īstenota daudzvalodība – ir 24 oficiālās valodas, tostarp latviešu valoda.
Lasīt visu...

21

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

FotoPar Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā – tās vadītājs Jānis Siksnis) ieceri noturēt sabiedriskajā televīzijā Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

FotoŅemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes preambula nosaka, ka Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību cauri gadsimtiem;
Lasīt visu...

21

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

FotoBloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu un bloķētas veikalu ķēdes Spānijā, un visbeidzot – teju 2000 traktoru Latvijas reģionos. Lauksaimnieku protesti Eiropā tika izvērsti iepriekš nepieredzētos apmēros, turklāt, ar katru nākošo protestu tie kļuva aizvien daudzskaitlīgāki un radikālāki. Un tomēr, šīs akcijas, kurām likumsakarīgi bija jānonāk kādā kulminācijas fāzē, pēkšņi gluži vienkārši pazuda.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...

Foto

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? 8 no 10 stabila

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? Es teiktu 8 no 10 stabila, jo…  Jaunā Vienotība (JV) ir atdevusi...

Foto

Jūs smiesieties, bet neko ticamāku mēs nespējām sacerēt

Politisko partiju apvienība Jaunā Vienotība vēršas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (turpmāk KNAB) ar iesniegumu par slēptās priekšvēlēšanu aģitācijas vēršanu...

Foto

Zog, acīs skatīdamies, bet stāsta, ka tas visvairāk ir vajadzīgs pašiem apzagtajiem

Jampadracis ap Lucavsalas ežiem un futbola stadionu parādīja, cik dīvainā Latvijā mēs dzīvojam. Turklāt...

Foto

Cīņā pret nomelnošanu un nevajadzīgām intrigām – Mūzikas akadēmijas skandāla aizkulises

Vēlos padalīties ar sajūtām un lieliem novērojumiem par to, kas notiek, - par reālo situāciju...

Foto

Krievijas aktivitātes var uzskatīt par šokējoši efektīvām, un Latvijas „sabiedrisko” mediju mērķtiecīgā kampaņa par krievu valodu šobrīd jāskata šajā kontekstā

Drošības eksperti vienbalsīgi norāda uz to,...

Foto

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

Deklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan...

Foto

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

Atsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām,...

Foto

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

Ģirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik...

Foto

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

Publiskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri...

Foto

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

Igaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot...

Foto

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

Valsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola...

Foto

Sāga par nogriezto ausi

Domāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza...

Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...