Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šķiet, nelielu daļu mūsu valsts informatīvās telpas kādu brīdi aizņems kārtējā drāma - Dārtas Danevičas un Artusa Kaimiņa attiecību skaidrošana. Vairāk par to, kas notika starp šiem cilvēkiem, ir iespējams izlasīt, izmantojot linku teksta beigas, bet šeit vēlos padalīties ar to, kas, manuprāt, ir objektīvs skatījums uz situāciju.

Lai to izdarītu, vispirms jāuzdod viens vienkāršs jautājums - vai Dārta pirms attiecību uzsākšanas ar Kaimiņu zināja, ka viņas topošais vīrs un bērna tēvs ir oligofrēns, kurš šajā dzīvē nesēj neko citu kā ciešanas, naidu, degradāciju un kaunu? Vai Dārta par to nezināja?

Atbildot uz šo jautājumu, būs iespējams noteikt, cik adekvāta un pamatota ir visu šajā skandālā tādā vai citādā mērā iesaistīto cilvēku  reakcija, kā arī saprast, kā no šādām situācijām turpmāk izvairīties. 

Tātad, ja pieņemam, ka Dārta zināja, ka Kaimiņš ir neārstējams deģenerāts, un saprata savas brīvprātīgās izvēles iespējamās sekas, tad situācija ir ļoti vienkārša. Pirmkārt, viņai, protams, ir jāmeklē juridiskā palīdzība un iespējamais turpmākais atbalsts tiesībsargājošajās iestādēs, ja tāds būs nepieciešams.

Otrkārt, pirms Dārta turpina šo skandālu padarīt par daļu no sev pazīstamu un nepazīstamu cilvēku dzīves, nebūtu slikti, ja viņa šiem cilvēkiem paskaidrotu, ka viņa ļoti labi zināja, ka viņas bērna topošais tēvs ir šizofrēniķis vai kas tamlīdzīgs. 

Dārtai ir arī jāpaskaidro cilvēkiem, ka viņas bērns, ņemot vērā, KAS ir Kaimiņš, ļoti iespējams, kļūs par Dārtas un Kaimiņa attiecību skaidrošanas upuri, visticamākais, jau no agras bērnības būs garīgi traumēts un rezultātā garīgi cietīs daudzus gadus vai pat visu mūžu. Dārtai ir jāpaskaidro sabiedrībai, ka viņa paredzēja visas šīs sava bērna dzīves sekas, saprata to nopietnību un neizjūt nekādu sirdsapziņas pārmetumu par to, ka viņa pati izvēlējās ieraut savu bērnu visā šajā trakumā.

Nedaloties ar patieso situācijas izpratni, Dārta maldina lētticīgos cilvēkus, lai presē un sociālajos tīklos radītu upura tēlu, par kādu viņa, ja zināja, kas ir Kaimiņš, patiesībā kļuva pēc pašas vēlēšanās.

Piekrītiet, ja viņa paziņos savu nostāju tieši šādā formātā, tad ļoti iespējams, ka liela daļa cilvēku uz  tvītiem un šī skandāla atspoguļojumiem presē reaģēs pavisam citādi. Tomēr vēlreiz atkārtošos, ka pēc reālas palīdzības pie juristiem, nevis pie pseido palīdzības tviterī, viņai ir jāvēršas nekavējoties, neatkarīgi no tā, ko viņa zināja vai nezināja par šo, ja viņu tā var nosaukt, cilvēku.

Tajā pašā laikā, ja iedomājamies, ka Dārta viena vai otra iemesla dēļ nezināja, kas patiesībā ir viņas bērna tēvs, tad rodas ļoti daudz jautājumu.

Sāksim ar to, ka ir ļoti grūti noticēt, ka, pastāvot veselām bibliotēkām par to, ka viņas līgavainis ir atkarīgs, agresīvs un nelīdzsvarots alkoholiķis, vienīgā persona, kas par to nezināja, bija Dārta.

Grūti  noticēt, ka, pateicoties tai pašai atklātajai informācijai, Dārta nezināja par Kaimiņa traģisko ceļu satiksmes negadījumu, kas beidzās ar ļoti mīklaino ceļu policijas protokolu. Grūti arī noticēt, ka viņa nezināja par narkotiku krimināllietu.

Neizskatās ticami, ka Dārta nezināja, kā Kaimiņš, būdams pilnīgā bezfilmā, gandrīz sadedzināja sevi un vēl vienu cilvēku. Rodas arī jautājums, vai šīs cilvēks nebija pati Dārta, jo ugunsgrēks notika 2019. gada 2. decembrī, bet pāris – oficiāli - sāka attiecības jau 2020. gada pašā sākumā.

Bet, pat ja pieņemam, ka Dārta ugunsgrēka laikā  nebija dzīvoklī, vienalga nav līdz galam skaidrs, kā var aplūkot video zemāk, zināt, ka to, būdams īpaši dziļā reibumā, ir sakārtojis tava bērna potenciālais tēvs, un nesākt skriet no viņa prom pretējā virzienā ar gaismas ātrumu? Kā?

https://twitter.com/breakinglv/status/1201387851491020800?s=20&t=6DAyaFMgdhl31EsQSThIQQ

Nemaz nerunājot par to, ka Kaimiņa Vikipēdijas lapā ir sadaļas “Apsūdzības” un “Vandālisma uzbrukumi”, ko par labu kāzu rekomendāciju var uzskatīt tikai sieviete, kura dzimusi cietumā vai īpaši bīstamu recidīvistu ģimenē.

Grūti tam visam noticēt, galvenokārt tāpēc, ka, ja par šiem brīnišķīgajiem piedzīvojumiem zina parasts Pietiek lasītājs, kurš Kaimiņu savā dzīvē nav personīgi saticis ne reizi, tad diezgan dīvaini izskatās, ka par to nezināja pati Dārta. Dārta, kurai bez piekļuves internetam ir daudzi draugi, draudzenes un vienkārši paziņas, kas zināja, kas ir tas īstais Kaimiņš, un kuri par viņa piedzīvojumiem simtprocentīgi zināja krietni vairāk nekā Pietiek lasītājs.

Bet, ja mēs joprojām turpinām uzskatīt, ka Dārta kaut kādu neizskaidrojamu iemeslu dēļ nesaprata, kur viņa iesaistās, tad man ir jautājums visiem šiem draugiem, draudzenēm un paziņām. Mani dārgie, jūs esat piepildījuši visu internetu ar saviem ierakstiem, retvītiem, līdzjūtību, atbalstu un tā tālāk. Vakardien mana sociālo tīklu plūsma bija piepildīta tikai un vienīgi ar jūsu siltajiem vārdiem un aicinājumiem rīkoties. 

Tātad jautājums - vai tad, kad Dārta sāka dzīvot kopā ar šo blēdi, alkoholiķi, narkomānu un psihopātu, jūs viņu ar tādu pašu entuziasmu brīdinājāt, ka viņa pieļauj savas dzīves lielāko kļūdu? Nebrīdinājāt? Tad kāpēc?

Jo kaut kā liekulīgi sanāk – kad varēji cilvēku izglābt no nepatikšanām, atrunājot viņu saistīt savu dzīvi ar šo dēmonu, tu klusēji. Bet, kad Dārtas un viņas bērna dzīvē notika neatgriezeniska traģēdija, kuru vairs nevar atcelt, tu, dzirkstīdams ar papēžiem, skrēji līdzi ar padomiem un līdzjūtību. Nē, droši vien paldies, bet ir mazliet par vēlu.

Lai kāda būtu atbilde uz teksta sākumā uzdoto jautājumu, var droši teikt ko citu. Ar pārliecību varam teikt, ka diemžēl starp mums ļoti bieži nav pieņemts uzņemties atbildību, it īpaši par darbībām, kas noved pie traģēdijām, un, kā liecina šis gadījums, tas attiecas ne tikai uz politiķiem. Diemžēl ne Dārta, ne viņas tuvākie cilvēki, visticamāk, nesaskatīs savu vainu notiekošajā un turpinās noskatīties uz to, kā apkārtējie, pieņemot idiotiskus lēmumus, turpina graut savas un savu bērnu dzīvības.

https://www.la.lv/artuss-panema-delu-aizbrauca-un-atsakas-izpaust-ka-vinus-var-sasniegt-darta-danevica-jauta-palidzibu-cilvekiem

Novērtē šo rakstu:

318
44

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Par valsts prezidenta ievēlēšanas kultūras maiņu

FotoValsts prezidents Egils Levits kādā nesenā televīzijas intervijā, atbildot uz jautājumu, vai kandidēs uz otro termiņu, atbildēja: „Ja partijas uzskata, ka būtu jēdzīgi to darīt, es varu to darīt.” Par šādu izteikumu ir grūti nesmīnēt, taču pašreizējos apstākļos jāsaka godīgi — ir bezjēdzīgi gaidīt drosmīgāku un skaidrāku atbildi. Jo tāda ir mūsu pašreizējā valsts prezidenta ievēlēšanas kārtība, tāda ir mūsu prezidenta vēlēšanas tradīcija, un tādu piesardzību veicina mūsu attieksme pret zaudētājiem un drosmīgajiem.
Lasīt visu...

3

Nepiesienieties Vitenbergam, tas bija normāls politiskais tūrisms, bet jūs sagribējāt kādu labumu valstij

Foto2023. gada 14. martā interneta resursā www.makroekonomika.lv tika publicēts raksts "Enerģētikas zaļais mezgls”. Rakstā norādīts, ka Latvijas delegācija vizītes laikā ASV 2022. gada aprīlī saņēmusi piedāvājumu iegādāties sašķidrināto dabasgāzi (SDG) par ievērojami zemākām cenām nekā pagājušajā gadā tirgū bija pieejamas. Seko apgalvojums, ka sarunas ar ASV gāzes kompānijām neesot tikušas uzsāktas un līgums neesot noslēgts, kā rezultātā noprotams, ka Latvija nav guvusi ievērojamu ekonomisku labumu.
Lasīt visu...

21

Publiski jautājumi kuluāros pieminētajai prezidenta amata kandidātei par NATO apsolījumiem

FotoGrieķija ar NATO atbalstu pašlaik bruņojas, lai varētu aizstāvēties pret iespējamo Turcijas agresiju, bet, lūk, paradokss, arī Turcija ir NATO, līdz ar to arī Turcija rīkojas ar NATO svētību un nebūtu pārsteigts, ka arī ar atbalstu. Visai interesanti, kuras NATO valsts karodziņu Latvijā liks piekārt pie prievītēm šāda visai neizbēgama konflikta gadījumā?
Lasīt visu...

21

Porcelāna skandāli un Nacionālā apvienība

FotoTrīs lietas kultūras skapītī stāv - porcelāns, skandāli un Nacionālā apvienība (NA)… Tādi ir mani iespaidi par pēdējo laiku spilgtākajiem notikumiem kultūras nozarē, kuras politisko vadību NA īsteno jau kādus 12 gadus.
Lasīt visu...

21

Jaunā politiķa solījums

Foto1. Es atzīstu daudzskaitļa pirmo personu mēs, kurā ietilpst visi Latvijas kā suverēnas valsts idejai lojāli Latvijas iedzīvotāji. Es atzīstu visu citu nāciju mēs.
Lasīt visu...

21

Tiesības būt stulbam

FotoRit otrais gads kopš Krievijas uzsāktā trīsdienu zibenskara Ukrainā. Pa šo laiku Ukrainas armija papūlējusies demilitarizēt Krievijas bruņotos spēkus par vairāk nekā 20 tūkstošiem militārās tehnikas vienību un vismaz 155 tūkstošiem kritušo iebrucēju. Šie zaudējumi jau ir desmit reizes lielāki nekā PSRS desmit gadu garajā Afganistānas karā.
Lasīt visu...

21

Sargsuņi rej, karavāna mīcās tālāk

FotoNesen medijiem tika ziņots, ka Finanšu izlūkošanas dienests pērn ir saņēmis ziņojumus par vairākiem tūkstošiem aizdomīgu darījumu.
Lasīt visu...

21

Kluso apvērsumu mehānisms

FotoLikumus Latvijā līdzīgi kā citur teorētiski ražo Saeima - mūsu gadījumā 100 deputāti, lai gan faktiski tos nosaka koalīcijas komanda, kuru vieno koalīcijas līgums – deputātu vairākums kas par likumu solidāru apstiprināšanu iepriekš vienojies. Tomēr kas notiktu, ja opozīcija (mazākums) arī vienotos, ka nepieņemamu likumu balsojuma gadījumā viņi vienkārši pamestu zāli un dotos mājās?
Lasīt visu...

21

Vai viņi uzbruks arī Rainim un Čakam? Karš pret kultūru Rīgā

FotoTik daudzi atviegloti uzelpoja, uzzinot, ka pašreizējam Rīgas mēram, stabiņu apmātajam Staķim uz brīdi esot pārgājusi maniakālā kāre uzbrukt pieminekļiem. Uzbrukt mūsu vēsturei un kultūrai. Pār viņu uz brīdi nolaidusies atklāsme, ka Rīgā esot daudz nopietnākas problēmas nekā pieminekļu jaukšana. Protams, ka ir ļoti nopietnas problēmas! Bet patiesībā sašutums sabiedrībā par draudiem pieminekļiem bija tik liels, ka Rīgas mērs kļuva piekāpīgāks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Andrejs Upīts bija jauks un labs okupācijas varas kolaborants

Publiskās atmiņas centra rosinātais un Rīgas Pieminekļu padomes atbalstītais priekšlikums demontēt vairāku literātu (tostarp – latviešu rakstnieka...

Foto

Kad beigsies karš Ukrainā?

Pamēģināsim uz šo jautājumu atbildēt godīgi un argumentēti, izmantojot arī tādu informāciju, kāda nekad nenonāk latvju žurnālistu rokās un galvās. Un paturēsim...

Foto

Es esmu tikls un šķīsts, ticiet man!

Žurnālistikā vissvarīgākā vērtība ir redakcionālā neatkarība. Nekas to nedrīkst apšaubīt. Vienlaikus cilvēkam ir viņa individuālā brīvība un sirdsapziņā pamatotas...

Foto

Nacionālās apvienības viltus patrioti: Ogres mēra Egila Helmaņa gadījums

Lai turpinātu diskusiju par Ogrē nenotikušo bēdīgi slavenā “Latvijas pilsoņa/latvieša” Pētera Avena porcelāna “podu” un “podiņu” izstādi,...

Foto

Gruzijas mācībstundas

Tbilisi atkal dūmos un asaru gāzes mākoņos, ielas tradicionāli pilnas ar karstasinīgo tautu, kurai labs jebkurš iemesls, lai lieku reizi izvicinātu rokas. Kas gadījies...

Foto

Kam traucē Upīša piemineklis?

Pieminekļiem ir kāda nelāga īpašība – tie ir pļāpīgi. Visi kā viens būdami radīti ar mērķi vēstīt nākamajām paaudzēm par dižiem cilvēkiem,...

Foto

Vērtību arguments (jebkura) pieminekļa aizstāvībai

Šajā rakstā apskatīsim vienu cienījamu argumentu par labu pieminekļa (jebkura) aizstāvībai. Proti, iespēju, ka piemineklis cilvēkam ir dārgs. Tas, ka cilvēks...

Foto

Vai Aizsardzības ministrijas nenogremdējamais Jānis tiešām nenogrims?

Šodien notika Latvijas jaunlaiku vēsturē lielākais brīnums. Pati bezgrēcīgākā un tautas mīlētākā - Aizsardzības ministrija atzina, ka tiešām būs...

Foto

Par nelikumībām un reputācijas graušanu Rīgas bērnu un jaunatnes sporta skolā „Rīdzene”

Atkārtoti lūdzam nepieļaut kārtējo Rīgas nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu sporta skolā Rīdzene....

Foto

Kāpēc kolektīvais Soross zaudē Ukrainā?

Dzirdu bāleliņu - patriotu gaudas, tāpēc lietošu maksimāli precīzus apzīmējumus, distancējoties no plašplūsmas ziņu avotu paredzamās indoktrinācijas un nu jau pavisam...

Foto

Aizsardzības ministrei Mūrniecei būtu nevis jāizsaka tukši paziņojumi, bet jāpublisko visa ar pārtikas iepirkumu saistītā dokumentācija

Vēlos publiski paust savu viedokli par Valsts aizsardzības loģistikas un...

Foto

Par LIZDA falšumu

Skolotāji ATKAL draud ar Vislatvijas streiku, ja mēneša laikā netiks izpildītas "viņu" prasības. Tas, ka valdības vadītāji ar Krišjāni Kariņu un LIZDA vadītāju...

Foto

Iespējamā kļūda VID EDS saistībā ar gada ienākumu deklarāciju

Informēju, ka, aizpildot gada ienākumu deklarācijas D3 sadaļu, parādās šāda absurda formula, rēķinot apliekamus ienākumus no citiem...

Foto

Veselības budžets: daudz aizņemsimies, daudz tērēsim un cerēsim, ka veselības joma zels un plauks, bet mums nav nojēgas, kā šo veselības jomas uzplaukumu sasniegt

Savu iepriekšējo...

Foto

Vai Latvijas vēsturiskajām zemēm jāatgriežas Dzimtenes ostās?

Mēs nokavējām 30 gadus no brīža,kad sajuka Teherānas-Jaltas-Potsdamas pēckara ģeopolitiskā arhitektūra. Varbūt mēs nesapratām, kāpēc San Francisko antihitleriskā koalīcija...

Foto

Meli nekad nevar pārmākt patiesību. Arī šoreiz viss nostāsies savās vietās

Jo vairāk pretinieku, jo vairāk goda! Nekad neesmu vairījies no atklātas diskusijas un politiskas cīņas....

Foto

Populisms un sabiedrība

Vārdam “populisms” skaidrojošā vārdnīca sniedz sekojošu skaidrojumu - izdabāšana plašām aprindām, cenšanās par katru cenu, pat ar nepiepildāmiem solījumiem un meliem iekarot tautas...

Foto

Jā, mēs gatavojamies paslepus, necaurspīdīgi iztērēt 100 miljonus eiro par apšaubāmu vēja parka projektu, un ko jūs, kaitnieki, mums padarīsiet?

AS “Latvenergo” paziņojums par ražošanas jaudu...

Foto

Izglītības un zinātnes ministrijai: pieteikums darbam Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam

Ar šo vēlos pieteikties darbam Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam. Mans vārds ir...

Foto

Vēlēšanās zaudējušie paristi un bordānisti vēlas jums atriebties, ogrēnieši

Godātie ogrēnieši un pilsētas viesi! Vērsīšu Jūsu uzmanību uz to, ka plānoto masku šovu* Jūsu pilsētā organizē...

Foto

Galvenais atbildīgais pasūtījuma lietā pret Lapsu un Liepnieku “atrast jebko” ir ģenerālprokurors Stukāns

Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis nav oriģināls, tā ir viņa būtība izvairīties no atbildības,...