Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ir stājies spēkā spriedums, kurš iztiesāts visās trijās instancēs un ar kuru uz pieciem gadiem un desmit mēnešiem ieslodzījumā nonācis nepilngadīgas meitenes mātes draugs – apsūdzībā par mazgadīgās seksuālu izmantošanu. Viņa sieva ir neizpratnē – kā var aiz restēm nonākt cilvēks, kurš nekad nav pat iedomājies veikt kādas seksuāla rakstura darbības ar mazgadīgu personu, kā arī pati meitene tiesai vēstulē skaidri un gaiši uzrakstījusi – vīrietis ne pie kā nav vainīgs. Tomēr tiesa uzskatījusi, ka tās rīcībā esošie pierādījumi bijuši pietiekami, lai visās trijās instancēs taisītu notiesājošu spriedumu.

Kā stāsta notiesātā dzīvesbiedre (kuras vārdu neminēsim, lai atklātībā nenonāktu par cietušo kriminālprocesā atzītās meitenes identitāte, kas varētu nākotnē ietekmēt viņas likteni un psiholoģisko situāciju), krimināllieta par viņas vīra it kā pastrādātu seksuālu noziegumu safabricēta tādēļ, ka meitenes bioloģiskais tēvs, kurš viņu juridiski nav atzinis par savu meitu, vēlējies panākt, lai meita dzīvo pie viņa un arī viņam būtu aizgādības tiesības un tās tiktu atņemtas mātei, kura meiteni audzināja, uzturēja un rūpējās par viņu līdz pat astoņu gadu vecumam, kā arī turpina joprojām, jo bioloģiskais tēvs pēc ilgstošās tiesvedības pret meitenes mātes dzīvesbiedru, zaudēja interesi par meitu. 

Pēc notiesātā sievas stāstītā, meitenes bioloģiskais tēvs iecerējis, ka, iesniedzot sūdzību par to, ka meitenes mātes dzīvesbiedrs ir seksuāli aizskāris mazgadīgo, tobrīd sešus gadus veco meitu, mātei tiktu atņemtas aizgādības tiesības un tās iegūtu viņš. Cietumā nonākušā laulātā draudzene gan īsti nezina detaļas, kādēļ bioloģiskais tēvs nevarēja savu meitu leģitimēt, taču pēc viņas pārliecības tieši cīņa par meitu arī bijusi pamatā „risinājumam” - safabricēt kriminālprocesu.

Bioloģiskais tēvs, pie kura meita mēdza ciemoties, esot piedāvājis meitai pārcelties uz dzīvi pie viņa, rādot, ka iekārtojis viņai skaistu istabu, pircis rotaļlietas utt. Notiesātās personas sieva domā, ka tieši bioloģiskais tēvs licis meitenei melot, ka viņas mātes dzīvesbiedrs viņai demonstrējis dzimumlocekli, gūlies virsū, kā arī skūpstījis, iebāžot mēli mutē. 

Pati meita tiesā nav nopratināta, jo bijuši dažādi psihiatru atzinumi, ka nopratināšana tiesā varot nelabvēlīgi iespaidot bērna psiholoģisko stāvokli. 

Par to, ka meitene seksuāli izmantota, bērnu uzticības telefonam ziņojusi meitenes bioloģiskā tēva sieva. Turklāt viņa uz bērnu uzticības tālruni zvanījusi pat divas reizes, otrajā reizē pēc uzticības tālruņa darbinieces lūguma pieaicinot pie tālruņa arī pašu meiteni, kura apgalvojusi, ka mammas dzīvesbiedrs, kamēr mamma bija darbā, gulējis ar viņu vienā gultā, uzgūlies viņai virsū un teicis, ;lai ar roku aiztiek viņa dzimumorgānus. 

Tiesu medicīniskā ekspertīze meitenei nav konstatējusi nekādas psiholoģiskas novirzes vai traucējumus no it kā notikušās nevēlamās saskarsmes ar mātes dzīvesbiedru. Katrā ziņā bioloģiskais tēvs ir centies par katru cenu panākt, lai meitene tiesā neliecina. 

Kā zina stāstīt notiesātā laulātā draudzene, bioloģiskajam tēvam ir labas pazīšanās ar bāriņtiesas priekšnieci, kura neiztrūkstoši bijusi klāt visās reizēs, kad meitene iztaujāta. Tādēļ ir aizdomas, ka šādā veidā mēģināts kontrolēt, lai meitene no teiktā neatkāptos. 

Pēc viņas pārliecības, viņas vīrs, kurš viens pats deviņus gadus audzinājis dēlu ar autismu, laikā, kad dzīvojis kopā ar meitenes māti, bijis meitenei tēva vietā un meitene arī viņu saukusi par tēti. Toties meitene ļoti pārdzīvojusi un nav varējusi piedot, ka notiesātais aizgājis no viņa mammas un līdz ar to arī no viņas. Tomēr sadzīvot ar meitenes māti neesot bijis viegli, jo viņa joprojām turpina regulāri lietot alkoholu, kā arī daudz strādā.

“Faktiski tas bērns šobrīd ir palicis pilnīgi viens. Bioloģiskajam tēvam viņa vairs nav vajadzīga, ar māti arī nav nekāda kontakta, bet vecmāmiņa, kas tiešām par meiteni rūpējās un ar kuru viņai bija labas attiecības, 2020.gadā nomira,” saka notiesātā sieva.

Kad notiesātais saņēmis pirmās instances spriedumu, viņš to pārsūdzējis apgabaltiesā, kurai vēstuli nosūtījusi arī pati meitene. Šajā vēstulē meitene rakstījusi, ka notiesātais ne pie kā nav vainīgs. Arī meitenes māte apgalvo, ka notiesātais nekad nav veicis netiklas darbības ar viņas meitu. 

Taču tiesa apšaubīja meitenes vēstuli, norādot, ka nav saprotams, par ko tad īsti nu jau 11 gadus vecā meitene raksta, turklāt tiesai bijušas aizdomas, ka vēstuli diktējusi māte un tā radusies mātes ietekmē. Tādēļ spriedums atstāts spēkā. 

Arī kasācijas instance lēmusi, ka spriedums ir taisnīgs un likumīgs, tādēļ notiesātais nonācis cietumā uz pieciem gadiem un desmit mēnešiem, kā arī viņam piespriests aptuveni septiņu tūkstošu eiro naudas sods un kompensāciju piedziņa. 

Par laimi, viņš šajā laikā bija paspējis nodibināt jaunu ģimeni un apprecējis sievieti, kura pēc apcietināšanas ir uzņēmusies rūpes par viņa dēlu ar invaliditāti. Diemžēl tēva notiesāšana un prombūtne ietekmējusi arī dēla veselību un psiholoģisko stāvokli – gan pasliktinājušās sekmes skolā, gan arī progresējuši autiskā spektra traucējumi. 

Notiesātā sieva ir neizpratnē – vai tiešām Latvijā iespējams ar gandrīz sešu gadu cietumsodu notiesāt nevainīgu cilvēku, viņasprāt, pilnīgi safabricētā kriminālprocesā. Turklāt visas tiesu peripetijas novedušas pie tā, ka gan meitene palikusi pilnīgi viena un bez jebkāda emocionāla atbalsta, gan bērnam invalīdam atņemts tēvs. “Ja mēs nebūtu precējušies, puika nonāktu bērnu namā. Kā interesēs lēma tiesa?” taujā ieslodzītās personas dzīvesbiedre.

Novērtē šo rakstu:

122
8

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

FotoPēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies uz ne pārāk ātri ritošo vilcienu Eiropas virzienā: latviešiem nav laika vizināties, viņiem jāatdod ārējie parādi un čakli jāmaksā augstie nodokļi, – aptuveni šādu ainu uzbur lasītais Valsts kontroles publiskotā dokumentā ““Rail Baltica” projekta situācijas izpēte (Kopīga situācijas izpēte Tallina, Rīga, Viļņa, 2024. gada 11. jūnijā)”. Visā stāstā ir viena priecīga ziņa - Valsts kontrole izrāda drošsirdību publiski pateikt politiķiem netīkamo skaudro patiesību.
Lasīt visu...

21

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

Foto“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju – vēlas skaidru atbildību”, “Tā kā līdz šim – turpināt nevēlos” – lūk, virsraksti dažādos plašsaziņas līdzekļos. Visbeidzot, uzstājoties Saeimas ārkārtas plenārsēdē ar atskaiti par savas valdības paveikto, premjere sacīja vēsturiskus vārdus, ka “Rail Baltica” projekta pašplūsma ir beigusies.
Lasīt visu...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

Nesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka...

Foto

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

Igauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas...

Foto

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

Partiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās...

Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...