Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

nnn

14.09.2013. 11:19

»

un vēl no komentāriem -

arī man gribētos zināt


Operai "Reinas zelts" 2006 gadā, neveiksmīgākajai (manā skatījumā) no Nībelunga Gredzena, režisors ir šobrīd Eiropā viens no populārākajiem režisoriem Štefans Herheims -Zalcburgas festivāls 2013 g., "Parsifāls" Baireitā 2012. gadā un vēl daudzi citi uzvedumi...

Atbildēt

Atmiņa

09.09.2013. 21:34

http://ej.uz/komercnoslepums1

Atbildēt

KasparsM - wow

08.09.2013. 12:46

»

wow

Latvija ir trešā nabagākā ES. Strīds jau labu laiku nav par tēmu jo arī šeit jūs neminiet skaitļus un nepamatojiet savu viedokli. Jebkuras normālas valsts galvenie ieņēmumi nāk kā reiz no ražošanas un uzņēmumiem, kas samaksā lielākos nodokļus - ne jau no strādnieku nodokļiem, kā jūs iedomājieties... ...


>> viņi maksā arī PVN,

Uzņēmumi gandrīz nekad nemaksā PVN. To maksā tikai galapatērētājs. Uzņēmumi to atskaita tikai kā priekšnodokli, un ja gadās pārmaksāt, tad pieprasa atmaksu no VID.

Atbildēt

Tante Bauskā Pietiekam

08.09.2013. 05:23

Cienu Jūsu portālu, tieši tāpēc vēršu Jūsu uzmanību uz to, ka komentāros ir kara propaganda (sk. komentu zemāk). Ceru, ka Jūsu Admins tiks galā.
T.B.

Frīdis
06.09.2013. 10:13

Es gaidu Žirinovska pareģojuma piepildīšanos. Jo ātrāk, jo labāk. No tiem lopiem nav nekāda jēga.

Atbildēt

Tante Bauskā

08.09.2013. 05:18

Man šis skandāls šķiet atbaidošs un turklāt no abām pusēm. Repšista Gobzema iesaiste padara šo karu poltizētu un galēji nepieņemamu. Manuprāt viņi abi varētu atkāpties. Un jau rīt.

Atbildēt

nu reiz beidzot

08.09.2013. 04:43

»

wow

Man gan izskatās, ka šeit ir nogaidīšana un vienkārši situācijas izmantošana. Šis raksts gan neizskatās, ka ir par vai pret Žagaru, jo Lapsam gan jau ka ir pietiekoši daudz materiāla lai pielietu uguni tur kur tautas daļa jau tāpat aptrakusi...


ja dabū tēmu, kas publikai interesē, ir situācijas izmantošana - neredzu neko sliktu. Nav man nekad bijis nekādu darīšanu ar nevienu no abiem Ž. Bet te jau zināmā mērā par politiska spēle - Aldis Gobzems kļuvis par tagad runasvīru tai Grendes atkāpšanās kustībai. Man liekas, daudziem interesētu, kas tur reāli ir - bez kādas mīlas, naida, vai solidaritātes pret personīgu draugu

Atbildēt

wow

08.09.2013. 04:22

»

nu reiz beidzot

Lapsa dara labu darbu sabiedrībai. Kulturāļi bļauj par un pret Grendi - un reti kurš no lielajiem bļāvējiem nav kaut kā personīgi ieinteresēts. Pasūtījuma darbi, politiskas ambīcijas nākotnei, veci aizvainojumi, utml. Bet ar nevienu Ž nesaistītajiem vienkārši gribētos saprast, kas tur īsti notiek. Paldies...


Man gan izskatās, ka šeit ir nogaidīšana un vienkārši situācijas izmantošana. Šis raksts gan neizskatās, ka ir par vai pret Žagaru, jo Lapsam gan jau ka ir pietiekoši daudz materiāla lai pielietu uguni tur kur tautas daļa jau tāpat aptrakusi.
Vispār derēja patiešām, ka kāds uzraksta par to, ko Žagars tur ir sadarījis - es atceros, ka visu laiku tur notika kaut kādi strīdi, bet tie kas vairāk palikuši atmiņā ir vairāk saistībā ar autostāvvietu un arī skvēra labiekārtošanas sakarā.

Atbildēt

wow

08.09.2013. 04:13

»

un vēl no komentāriem -

arī man gribētos zināt


Jūs laikam tos Eiropā atzītos viesrežisorus personīgi pazīstiet, ka tā tik svarīga ziņa... man gan ir aizdomas, ka Operā ir bijušas viesizrādes, bet ja jūs ziniet labāk, tad apgaismojiet pārējo tautu.

Atbildēt

wow

08.09.2013. 04:10

»

£££ - wow

Nezinu, kurš te ir subprodukts, bet tik kroplu, no krievu valodas pārņemtu formu kā - "Latvija ir nabaga dotajā momentā" var izmantot cilvēks, kuram aiztaupīta dzimtās valodas cieņa...


Latvija ir trešā nabagākā ES. Strīds jau labu laiku nav par tēmu jo arī šeit jūs neminiet skaitļus un nepamatojiet savu viedokli. Jebkuras normālas valsts galvenie ieņēmumi nāk kā reiz no ražošanas un uzņēmumiem, kas samaksā lielākos nodokļus - ne jau no strādnieku nodokļiem, kā jūs iedomājieties... kurus šie uzņēmumi tāpat maksā - viņi maksā arī PVN, pat ja viņiem peļņa nav, kas vispār ir diezgan nereāls jautājums, jo uzņēmums arī var gadu beigt ar zaudējumiem.
Nu un kā jūs iedomājieties mūsu kaimiņvalsts vai arī Norvēģija iegūst ieņēmumus no naftas eksporta? Viņi uzliek tai papildus nodokli. Šis naftas eksports dod lielākus ieņēmumus, kā strādnieki samaksā nodokļos - ne tikai no algas, bet arī maksājot PVN un arī visus akcīzes nodokļus un nodevas. Tāpat ASV lielākie automoto un tagad arī IT jomas firmas ir lielākie nodokļu maksātāji - ASV strādnieki(ar to jūs saprotiet tauta) samaksā nodokļos procentuāli vēl mazāk kā Latvijā.

Tāpēc ja jums tas nepielec un domājiet, ka 5 miljardus tērošā/pelnošā Latvija(ar vismaz 8 miljardus lielu parādu) kaut ko nopelnīs, sākot raganu medības uz Žagaru, tad jūs jūtami vispār neapzinieties cik saņem un notēr tā pati Grende, cik saņem LDz un citu valsts iestāžu vadītāji un vispār man nav skaidrs vai jūs tiešām iedomājieties, ka pie esošās valsts sistēmas Žagara vietā Grendes ieliktais saņems mazāk?

Šis strīds nav par to, ka šeit notiek kaut kāda Žagara un Grendes pielūdzēju pierādīšana kura elks ir stiprāks šajā milžu cīņā par gaismu vai par tumsu vai ka Žagars tēr pārāk daudz naudu, bet gan par to, ka Grende uzskata, ka Opera Žagaram nepieder un nedomāju, ka šeit viņa domāja, ka Opera pieder tautai... :D

Un uzklūpot Žagaram jūs tikai raustiet kājas Grendes spēlētās stabules ritmā - ja jums patīk šī spēle, tad tā arī sakiet... Hei, vispār, pieminot rampas gaismas un spožos uzvalkus(wtf?!) jeb tomēr kleitas - kā jums patika Grendes kleita?

Atbildēt

un vēl no komentāriem -

08.09.2013. 02:02

arī man gribētos zināt -
"ja mūsu opera ir tik KRUTA, tad kāpēc 17 gadu laikā tajā izrādes nav uzvedis neviens Eiropā atzīts viesrežisors...
Es kā vidusmēra skatītājs to vēlos zināt"

Atbildēt

nu reiz beidzot

08.09.2013. 01:45

Lapsa dara labu darbu sabiedrībai. Kulturāļi bļauj par un pret Grendi - un reti kurš no lielajiem bļāvējiem nav kaut kā personīgi ieinteresēts. Pasūtījuma darbi, politiskas ambīcijas nākotnei, veci aizvainojumi, utml. Bet ar nevienu Ž nesaistītajiem vienkārši gribētos saprast, kas tur īsti notiek. Paldies šoreiz LatoLapsam.

Atbildēt

£££ - wow

08.09.2013. 01:07

»

wow

Emm, man tak liekas, ka es šo PVN(un arī akcīzes un kādus vēl nodokļus) jau ieskaitīju - nu reāli šie visi nodokļi sastāda vidēji varbūt ~50% no taviem tēriņiem, tad ja tu saņem Ls 100 un nodokļos esi samaksājis jau 40%, tad vēl nodokļos tu samaksā tikai ~30% - nekādīgi šeit neko tas vairs neko būtiski...


Nezinu, kurš te ir subprodukts, bet tik kroplu, no krievu valodas pārņemtu formu kā - "Latvija ir nabaga dotajā momentā" var izmantot cilvēks, kuram aiztaupīta dzimtās valodas cieņa.
Ar nodokļiem vari spēlēties kā vien ienāk prātā, bet sen zināms fakts, ka Latvija ir zeme, kur biezais gals šajā ziņā ir īpaši saudzēts.
Absurds apgalvojums, ka tauta nevienā valstī neko neuztur. Tie ir marsieši, kas uztur? Pat ekonomikas iesācēji zin, ka jebkuras puslīdz normālas valsts (ja vien nav piesūkusies ar naftu) budžetu veido ieņēmumi no vidējā un mazā biznesa. Piedevām Latvijā tīrā veidā lielā biznesa nemaz nav. Ir pāris lielie monpoli, kur finanšu plūsmas kontrolē šaurs loks. Un tad pāris lielās ārvalstu kompānijas, kuras peļņu pārsvarā reinvestē, "optimizē" un aizskaita īpašniekiem ārpus Latvijas.
Lieki teikt, ka visi augstākminētie prasmīgi slauc gan vienkāršos darba ņēmējus, gan mazo un vidējo biznesu. Īpaši tas attiecas uz ekonomikas asinsrites sfērām - energo un naftas/degvielas biznesu - degviela, apkure, elektrība, finansēm, sakariem un vairum/mazumtirdzniecību.

Siekalas, kas paliek pāri tiek budžetam un mazajiem cilvēciņiem, kuriem ir laipni atļauts maksāt nodokļus. Lai viņiem nepaliktu skumji ap sirdi, tiek piedāvāta Žagara spožas rampas gaisma. Mums ir viņa radītā kultūra, kura ir plaši pazīstama kādā tālā, mums nesasniedzamā pasaulē. Tajā pasaulē, kur apgrozās tie paši viņiem līdzīgie spīguļos un dārgos uzvalkos.

Atbildēt

Lelle

08.09.2013. 00:39

Žanete, turies! Tie Augeja staļļi joprojām smagi pieauguši ar mēsliem kopš TPistu laikiem. Lai dod Dievs Tev spēku tos iztīrīt!

Atbildēt

wow

08.09.2013. 00:10

»

£££ - wow

Lielu daļu no valsts kopējā budžeta veido ieņēmumi no PVN. Normāli tā būtu vairāk kā trešdaļa no visiem ieņēmumiem. Katru dienu pērkot maizi, maksājot komunālos rēķinus un citus ikdienā nepieciešamus pirkumus, to maksā tieši tā saucamie "mazie cilvēki", jeb sabiedrības daļa, kurai operas kaislības svešas...


Emm, man tak liekas, ka es šo PVN(un arī akcīzes un kādus vēl nodokļus) jau ieskaitīju - nu reāli šie visi nodokļi sastāda vidēji varbūt ~50% no taviem tēriņiem, tad ja tu saņem Ls 100 un nodokļos esi samaksājis jau 40%, tad vēl nodokļos tu samaksā tikai ~30% - nekādīgi šeit neko tas vairs neko būtiski neiespaido. Arī uzņēmumi maksā tos tavus pieminētos PVN un šī summa noteikti ir lielāka par cilvēku izdevumiem.

Ja tu esi dzīvojis PSRS, tu jau esi sovjetu produkts vai subprodukts, jo bija neiespējami neietekmēties no visur esošās krievu valodas, un tavā gadījumā - arī no domāšanas. Mans galvenais iebildums bija par to, ka tu nosauc kaut ko un saki ka tauta uztur, bet skaitļus papētot nekas nesanāk - nu ir žēl, ka Latvija ir nabaga dotajā momentā un no cilvēkiem paņemtie nodokļi sastāda lielāku budžeta apjomu, kā citur pasaulē, kas vispār uz visas milzīgās ekonomikas fona ir niecīgi, bet arī tad - TAUTA NEKO NEUZTUR un kaut ko tādu apgalvot var tikai PSRS demagoģijas mantojuma iespaidā.

Atbildēt

£££ - wow

07.09.2013. 22:42

»

wow

esmu tālu no tā kā aprēķina nodokļus, bet nu reāli to tak nav nemaz tik grūti pārbaudīt - cik Latvija iekasē - 4-5 miljardus(nezinu - varbūt arī 2 miljardus, bet pieņemu, ka valsts neaizņemas, bet iztiek ar budžeta naudu. Jūsu piesauktie mazie cilvēki(cerams, ka ne tikai liliputi) kopā ar visiem Žagariem...


Lielu daļu no valsts kopējā budžeta veido ieņēmumi no PVN. Normāli tā būtu vairāk kā trešdaļa no visiem ieņēmumiem. Katru dienu pērkot maizi, maksājot komunālos rēķinus un citus ikdienā nepieciešamus pirkumus, to maksā tieši tā saucamie "mazie cilvēki", jeb sabiedrības daļa, kurai operas kaislības svešas. Latvijā ir superbagāto niecīgs procents, plāna vidusšķira un nomācoša daļa trūcīgo. Tas skaidri norāda uz to, kas samaksā lauvas daļu no PVN nodokļa. Neatklāšu jaunu Ameriku sakot, ka tā ir LR2 publika nevis LNO. Tas gan ir brutāls vispārinājums, bet nav arī īpaši tālu no patiesības. Nav ne vainas ne vieniem, ne otriem, bet jāsargās aizvainot lielāko daļu. Dabiski, ka tas var atstāt rūgtumiņu sirdī.

Grendes un Žagara konflikts ir ārkārtīgi sarežģīts un niansēts. Neviena brīdī neesmu norādījis, kuram tur būtu lielāka taisnība. Pamatīgas problēmas ir abās pusēs. Grendei neapšaubāmi ir savas un Žagaram savas. Līdz šim tika notušēts, ka Žagara grēks ir smalkāks, bet publikai netīkamāks kā Grendes, proti, mēra sajūtas trūkums. To var saukt arī par mākslinieka vērienu. Bet tur savas robežas, kas būs grūti sagremojamas cilvēkiem, kuri ikdienā klausās LR2.

Šajā brīdī populistiskie svari var nosvērties Grendes pusē (ievērojiet - tas nav apgalvojums, ka viņa ir labāka vai pieder lielākā taisnība). Arī tādēļ, ka Žagara orbītas ļaudis plašākai publikai ir daudz mazāk pazīstami nekā LR2 mūziķi. Jāatzīst, ka la noblesse, kura slīpē bruģi no Dzirnavu ielas, caur Berga bazāru uz Vecrīgu viņiem nav lielas autoritātes. Līdz ar to apdrukāti krekliņi, aktivitātes FB īpaši daudz ko nemainīs. Piedevām konflikts ir tik niansēts, ka paši gudrākie centīsies paklusēt.

Grendi kā ministri nevērtēšu. Tāpat kā Žagaru kā LNO vadītāju - viegli krist banālos vispārinājumu slazdos. Konflikts ir pārvērties par publisku kautiņu, kurā uzvarēs populisms ne veselais saprāts. Saprātīgu atrsinājumu var atrast tikai ļoti smalkā krīzes diplomātiskajā spēlē. Bet šajā sfairā Latvijā nav daudz smalku spēlētāju.

Jūsu piezīmes par Juri Rubeni nekomentēšu. Nosaukt viņu par sovjetu var tikai ārkārtīgi slikti informēts cilvēks. Un pat ļoti informētie reti spēj viņu pienācīgi novērtēt.

Atbildēt

wow

07.09.2013. 21:34

»

£££ - wow

Jūsu piesauktie lieli uzņēmumi parasti lauvas tiesu nodokļu "maksimizē" un "optimizē" maigākos nodokļu klimatos ārpus Latvijas, daļu pārskaita mātes uzņēmumiem ārvalstīs, kas visbiežāk arī iziet cauri attiecīgām nodokļu optimizācijas shēmām. Kas, protams, tiek ļoti smalkjūtīgi noklusēts runājot cēlas...


esmu tālu no tā kā aprēķina nodokļus, bet nu reāli to tak nav nemaz tik grūti pārbaudīt - cik Latvija iekasē - 4-5 miljardus(nezinu - varbūt arī 2 miljardus, bet pieņemu, ka valsts neaizņemas, bet iztiek ar budžeta naudu. Jūsu piesauktie mazie cilvēki(cerams, ka ne tikai liliputi) kopā ar visiem Žagariem nodokļos samaksā 10% no 4-5 miljardiem - 400 - 500 miljonus(Lai nebūtu sīkumaini, šeit neieskaitu uzņēmuma samaksātos nodokļus par darbinieka nodarbināšanu, jo jūsu uzsvars tomēr bija ka no mazo cilvēku nodokļiem...). Maz pelnošo cilvēku nomaksātie nodokļu daļa ir labi ja 50%(tas protams ir cits jautājums, kāpēc tik maz saņem, bet tad nu reāli tā arī ir) - tātad 5% no tiešajiem nodokļiem ko cilvēki samaksā pa tiešo no algas un tas neskaitot apgrozījuma, akcīze un arī uzņēmuma peļņas nodokli utt. Bez tam arī sociālos nodokļus maksā uzņēmums - ne jau darbinieki... varbūt pašnodarbinātie patiešām reāli maksā nodokļus, bet uzņēmējs šajā gadījumā maksā tos nodokļus(izņemot, ja viņš jums maksā aploksnē) un jums pat nav nekādas iespējas ko ietekmēt. Tātad - 5% no budžeta valsts saņem no "mazajiem" cilvēkiem... Var vēl pierēķināt 20% apgrozījuma, utt. citus nodokļus, kas tiek iekasēti kopā ar pakalpojumiem un precēm, bet tas būtu +50% no šīs summas - tātad kādi 7% vai 15% lai nebūtu sīkumaini un nedalītu sabiedrību ir augstākais slieksnis, ko iedzīvotāji pa tiešo samaksā - tas neapšaubāmi ir liels skaitlis, jūsu piesaukto offshore un citu iemeslu dēļ, bet nekādīgi iedzīvotāju nodokļi nespēj apmaksāt valsti, ja vien viņi paši nav pašnodarbināti un visu savu uzņēmumu ieņēmumus ieskaita algās... Es pieņemu, ka mani aprēķini ir neprecīzi, bet arī tad - tikai ar to naudu kas ir saņemta no cilvēku nomaksātajiem nodokļiem knapi pietiek lai nomaksātu pensijas, nemaz nepieminot skolas, veselības sistēmu, policiju utt., kur nu vēl tādu ekstru kā uzturētu kultūru pilnā apjomā.

Un jūs vēl pieminiet Rubeni, kas acīm redzami pārtiek no Dieva mīlestības un pats ir sovjetu produkts... kristieši, acīmredzami, nemaz neprasa naudu no budžeta :D


Kas man šajā konfliktā liekas lumpenisks ir ka jūs esiet gatavi taisīt kaut kādas raganu dedzināšanas, pie tam uz tā pamata, ka nekompetents cilvēks nodarbojas ar vainīgo meklēšanu, tikai ne atzīst kļūdas.

Grendes padarītais pēc amata atstāšanas būs izmesta nauda vējā, jo gandrīz visu ko viņa sastrādājusi nākamajam ministram nāksies pārtaisīt - šeit tak var veidot analoģiju ar drēbnieku: kad jūs aizejiet pie drēbnieka, kas noņem mēru, pasaka ka uzšūs jums kažoku, bet kad tas ir uzšūts un jūs to uzvelkat un neder... Grendes gadījumā dēļ viņas neprasmes sazināties ne tikai ar publiku, bet arī ar padotajiem, jūs maksājiet par kažoka pāršūšanu un vēl piemaksājiet klāt un beigās saņemiet cepuri...

Atbildēt

£££ - wow

07.09.2013. 19:02

»

wow

nē - nu tur gan nevar piekrist, ka no mazo un vienkāršo cilvēku maksājumiem. Lielākie nodokļu maksātāji ir uzņēmumi un eksporta un arī citiem nodokļiem. Jūs šeit jauciet putrā to, ka mazie cilvēki maksā milzīgu savu ienākumu daļu nodokļos, bet tajā pašā laikā lielākā daļa no šiem cilvēkiem saņem algas...


Jūsu piesauktie lieli uzņēmumi parasti lauvas tiesu nodokļu "maksimizē" un "optimizē" maigākos nodokļu klimatos ārpus Latvijas, daļu pārskaita mātes uzņēmumiem ārvalstīs, kas visbiežāk arī iziet cauri attiecīgām nodokļu optimizācijas shēmām. Kas, protams, tiek ļoti smalkjūtīgi noklusēts runājot cēlas frāzes no LNO skatuves pasniedzot kārtējo čeku smalkās ballēs.

Ak vai. Un nu jau viens no lielākajiem LNO barotājiem "Aldaris" izmetīs uz ielas lielu daļu darbinieku, jo mātes uzņēmums "optimizējis" biznesu prom Latvijas.

Ja runājam par valsts uzņēmumiem vai lieluzņēmumiem ar valsts daļām, tad šeit naudai nevajadzētu nāk pa tiešo, jo visbiežāk šāda sponsorēšana ir attāli saistīta ar pamata biznesu. Šiem uzņēmumiem vajadzētu vairāk maksāt budžetā un tad tā naudu tiktu novirzīta kultūras vai citiem projektiem.

Lielākais LNO donors ir valsts, kuras budžeta pamatieņēmumus veido tieši, dažādos veidos no mazajiem cilvēkiem savāktie nodokļi. Šaurā, labi pelnošā elite pat gribēdama nevar tikt daudz notērēt PVN un līdzīgos nodokļos.

Paldies par neliela pārākuma caurstrāvoto aizrādījumu vārda "biblisks" lietošanā. Šo nelāgo paradumu esmu noklausījies no mācītāja Jura Rubeņa, kurš acīmredzot arī ir lumpenismā mazliet apgrēkojies.

Atbildēt

wow

07.09.2013. 18:00

»

£££

Pretēju daudzu cerībām un prognozēm, šajā kautiņā neliktu likmes uz Žagaru. Tulīt straumē plūdīs kompromati no LNO, tur parādīsies rīcība un summas, kas vienkāršam lasītājam neliksies, ne saprotamas, ne pieņemamas...


nē - nu tur gan nevar piekrist, ka no mazo un vienkāršo cilvēku maksājumiem. Lielākie nodokļu maksātāji ir uzņēmumi un eksporta un arī citiem nodokļiem. Jūs šeit jauciet putrā to, ka mazie cilvēki maksā milzīgu savu ienākumu daļu nodokļos, bet tajā pašā laikā lielākā daļa no šiem cilvēkiem saņem algas/pensijas no nodokļiem.
Tāpēc augstā māksla nebarojas no mazo cilvēku maksājumiem.

Kas attiecas uz lumpeņiem, tad ne visi maz saņemošie, vai pat uz pabalstiem un pensijas sēdošie cilvēki ir lumpeņi, jo naudas trūkums nav galvenais iemesls lai būtu stulbi un neko no mākslas nesaprotoši, tāpat tas arī netraucē lumpenim, kā Grendes gadījumā tikt pie ministrijas vadīšanas...

Jūsu lumpeniskums lien laukā, lietojot rusicismu: "bibliska". Penšu brīvbiļetes vispār ir naivi pieminēt, jo citās normālās valstīs sanāk gan pensionāru brīvbiļetēm, gan arī mākslas pasākumiem(KURUS ŠIE PAŠI PENŠI GALVENOKĀRT ARĪ APMEKLĒ).

Atbildēt

varbut

07.09.2013. 17:32

»

vēl jautājumi:

Kāpēc jaunajam dziedonim JS maksāts 9000 latu = par nenodziedātu lomu


Ja jaunam dziedonim ir maksats kaa te saka 9000ls par nenodziedatu lomu, tad to var izskaidrot ar kada vaditaja privatinteresi par so dziedoni. Kaa citadi to var vel izskaidrot?

Atbildēt

Nost ar agresivitāti

07.09.2013. 17:23

Ne jauministre raksta atbildes-ir taču darbinieki,kurampar to jāatbild,bet lapsa kā kārtējais žagars-"ministre man neatbild".

Atbildēt

Lumpeņi un varenie

07.09.2013. 17:21

Tas ir kaut kas tāds ko nepiedod. Augstprātība un lepnība ir grēks. Un tā nav tikai bibliska atziņa. Augstā māksla barojas un spēj pastāvēt tikai un vienīgi no mazo vienkāršo cilvēku maksājumiem. Ne jau tā saucamie operas sponsori samaksā to lielāko nodokļu daļu (būsim godīgi - viņi par nodokļu atlaidēm un uzņēmuma līdzekļiem pērk iespēju pazīmēties "smalkā" sabiedrībā). Būtībā LNO un JRT pārtiek no mazo cilvēku nodokļiem. Tāpēc jau viņiem tik maz paliek, ka jābūt pateicīgi par Ušaka atmesto tramvaja biļeti.
Šajā situācijā Hermaņa un Žagara snobisms kungiem var izmaksāt dārgi.

Atbildēt

Kallis

07.09.2013. 14:04

Kāpēc Žagars un Lapsa nav precējušies tik skaisti, stalti vīrieši!?

Atbildēt

jautrais

07.09.2013. 12:21

.. žagara iestudējumus var nolaist podā... zilo murgi... pats neko nemāk bet sagandē klasiku..

Atbildēt

£££

07.09.2013. 11:55

Pretēju daudzu cerībām un prognozēm, šajā kautiņā neliktu likmes uz Žagaru. Tulīt straumē plūdīs kompromati no LNO, tur parādīsies rīcība un summas, kas vienkāršam lasītājam neliksies, ne saprotamas, ne pieņemamas.
Otrkārt, Hermanis ar savu augstprātīgo uzbraucienu un cilvēku dalīšanu nenosauktajos, bet skaidri nojaušamajos "īstenajos" un zemākā šķirā "penžās & lumpeņos" - ir pamatīgi aizvainojis cilvēkus. Tas ir kaut kas tāds ko nepiedod. Augstprātība un lepnība ir grēks. Un tā nav tikai bibliska atziņa. Augstā māksla barojas un spēj pastāvēt tikai un vienīgi no mazo vienkāršo cilvēku maksājumiem. Ne jau tā saucamie operas sponsori samaksā to lielāko nodokļu daļu (būsim godīgi - viņi par nodokļu atlaidēm un uzņēmuma līdzekļiem pērk iespēju pazīmēties "smalkā" sabiedrībā). Būtībā LNO un JRT pārtiek no mazo cilvēku nodokļiem. Tāpēc jau viņiem tik maz paliek, ka jābūt pateicīgi par Ušaka atmesto tramvaja biļeti.
Šajā situācijā Hermaņa un Žagara snobisms kungiem var izmaksāt dārgi. Diemžēl arī aktieriem. citiem māksliniekiem, kas nevilšus ievilkt šajā kautiņā.

Atbildēt

omite

07.09.2013. 11:46

Vai tad mūsu "greizajā spoguļu valstī"kāda iestāde darbojas normāli????

Atbildēt

no malas

07.09.2013. 09:47

»

vēl jautājumi:

Kāpēc jaunajam dziedonim JS maksāts 9000 latu = par nenodziedātu lomu


Tāpēc, ka mūsu mēslu bedrē, ko sauc par Latviju, dažiem personāžiem atļauts rīkoties kā paši vēlas. Nav mums tiesiskas valsts.

Atbildēt

vēl jautājumi:

07.09.2013. 02:05

Kāpēc jaunajam dziedonim JS maksāts 9000 latu = par nenodziedātu lomu?
kāpēc ārzemju režisoriem maksāts pa 19 000 latu?
kāpēc komponistam par neuzrakstītu operu jau samaksāts 17 000 latu?
kāpēc par naglām un skrūvēm ŗēķini ir par 19 900 latiem?
utt

Atbildēt

arodbiedriba pret Zagaru

07.09.2013. 02:03

Arodbiedrības, kuras pārstāv operas solistus, kora un orķestra māksliniekus, atkārtoti pauž savu viedokli par Andreja Žagara nepiemērotību (neatbilstību) LNO valdes locekļa amatam un aicina ņemt to vērā, izraugoties operas valdes locekļus.

Jau 2012.gadā (janvāris-maijs) arodbiedrības izteica savu prasību par Andreja Žagara atcelšanu (streika prasījumā atkāpšanos) no valdes locekļa amata. Pēc būtības operas darbībā nekas nav mainījies.

2012./2013.gada sezonas laikā A.Žagars ilgstoši ir atradies atvaļinājumos bez darba algas saglabāšanas, kuru laikā realizējis savus radošos projektus citos operteātros pasaulē. Viņa prombūtnē LNO darbu ir vadījušas citas personas, kas nav veicinājis radošā darba organizāciju un tā kvalitāti.

A.Žagara vadības stils nav mainījies. Arvien turpinās necienīgā izturēšanās pret solistiem un kora māksliniekiem. A.Žagars izmanto un pieļauj LNO administrācijas attiecībās ar LNO māksliniekiem mobingu un bosingu, proti, darba līgumi netiek slēgti pēc vienotiem principiem - terminēto un neterminēto līgumu slēgšana notiek pēc A.Žagara vienpersoniskiem un subjektīviem apsvērumiem; vokālo nodarbību pieejamība netiek nodrošināta visiem pēc vienādiem kritērijiem, bet gan atbilstoši A.Žagara personiskām simpātijām; lomu sadale notiek pēc A.Žagara subjektīviem apsvērumiem un personiskām simpātijām; disciplinārie sodi tiek izmantoti kā ietekmēšanas līdzeklis; kā sistēma tiek izmantoti atlaišanas draudi situācijās, kad darbinieks labprātīgi nepiekrīt algas samazinājumam vai citiem rīkojumiem un/vai lēmumiem, kas nav viņa interesēs; nav nodrošināti pienācīgi darba apstākļi kora māksliniekiem (vietas ģērbtuvēs); neskatoties uz finanšu trūkumu tiek palielināts administratīvais aparāts (ieviests kora administratora amats). Netiek risināti jautājumi, kas attiecas uz mākslinieku darba samaksu viesizrāžu laikā (honorāri kora un orķestra māksliniekiem).

Viesizrāžu laikā gan 2011.gadā Spānijā, gan 2013.gadā Krievijas Federācijā Maskavā, sarunās ar attiecīgās valsts māksliniekiem tika konstatēts, ka šo valstu mākslinieki viesizrāžu laikā saņem ne tikai konstantās algu likmes un komandējuma dienas naudas, bet arī honorārus par katru izrādi. LNO šādu apmaksas kārtību neparedz. Līdz ar to, ekonomiski šādas viesizrādes nav izdevīgas, jo dienas naudas nesedz izdevumus.

Atbildēt

heh

07.09.2013. 01:56

Es saprastu, ja Lapsa ņemtos par Žagaru un jautātu par to kur viņš ņem naudu utt., bet KM tak Žagaram it kā maksā naudu un labāk zin cik Žagaram tiek maksāts. Tas ir strīds bez iemesla un noēšana, ja tad kad argumentiem būtu jābūt par to, ka Žagars neprasmīgi(pat katastrofāli?) vada Operu, bet nekā tāda tak nav - šeit notiek kasīšanās par visu ko, tikai ne Operu. Šim strīdam ar Žagaru vispār nekāda sakara - galvenā problēma ir Grendes galvā un viņai ir problēmas ne jau tikai ar Žagaru un pati galvenā problēma, ka cilvēks nesaprot ministra funkciju robežas. Ministrs tak nav vispār nemaz kompetents lai teiktu, ka Žagars nav prasmīgs vadītājs, ja viņai uz galda nav kaut kāds apkopots papīrs - tas pats tak bija ķīļa gadījumā. Ja Grende būtu kompetenta apgalvot, ka Opera nav ok, tad viņa nebūtu ministre, bet nodarbotos ar analītiku un padomu došanu un par savu laiku saņemtu milzu naudu, bet priekš tā kolhoza slaucējai vienkārši nevelk smadzenes. Ziniet - KM arī nepieder Grendei, bet teikt Žagaram, kas praktiski visu Latvijas neatkarības laiku ir veidojis Operu, ka tā viņam nepieder ir neaudzinātība... Nu noteikti Opera pieder Žagaram vairāk, nekā Grendei, jo viņš tajā ir ieguldījis būtisku savas dzīves daļu. Un var saprast ka ir skaudība, ka cilvēks ir aizsēdējies, bet tad aizvadiet šo cilvēku ar godu no šī amata(kā nekā, bet 17 gadi!!!), nevis izmetiet miskastē - vēl saprastu, ka tik tiešām Žagaru atmaskotu KNAB un būtu kaut kāda sabiedrību satricinoša ziņa, kas atklātu Žagara pagrabā visus tos miljonus, kurus viņš prasījis lai Opera vispār strādātu...

Atbildēt

heh

07.09.2013. 01:40

»

Frīdis

Es gaidu Žirinovska pareģojuma piepildīšanos. Jo ātrāk, jo labāk. No tiem lopiem nav nekāda jēga


Es gaidu Finka pareģojuma piepildīšanos, bet Žirinovskis gan nekāds pareģis nav...

Atbildēt

Nu mazgāja

06.09.2013. 18:29

Nu mazgāja taču Ļuda šim dzīvokli.Nu bijušajam ministram Gavaram arī firmas darbinieki visu uzkopj... Nu un kas? Vai tad mēs nevaram žagaram samesties un samaksāt. Lai cilvēkam tīrs.

Atbildēt

Jaukā grāmatvedība

06.09.2013. 18:26

Jautājums ir jāuzdod nevis par to, cik ir samaksāts par direktora ēdināšanu, bet cik ir izmaksājuša lietišķās ēdienreizes, kurās ir piedalījies direktors, kurās iestādēs ir ēsts, kas šajās ēdienreizēs ir piedalījies

Atbildēt

moins

06.09.2013. 16:51

Vau, Gremde arī te rullē...

Atbildēt

alekss

06.09.2013. 16:12

»

ciyks

Varam būt pateicīgi Visaugstākajam, ka ir tāds Lato, kurš kaut nedaudz pamaisa šo mēslu bedri, kura tik pretīgi smako mums visapkārt. Bet, kas vienam smaka, citam laikam smarža, katram savs


jā, jā, tev taisnība, sūdu vajag maisīt un par to, maestro - cepure nost, bet šis ir gadījums, kad sūds jau ir pats no sevis samaisījies, un tad vēl līst un piemest garšvielas ir, maigi izsakoties, pārcentīgi.

Atbildēt

Ojārs

06.09.2013. 15:59

»

xx

ojaar , tu neesi sapratis galveno - iipashniekam arii ir iipashnieks . un tas iipashnieks , kas ir ministrs , ir kukuu


Par gaumi nestrīdas. Kas vienam šķiet "kukuu", to otrs uzteic par viedumu.
Bija vēlēšanās Saeimā redzēt jaunas sejas - ieraudzījām! Tā teikt, ko sēsi - to pļausi.
Vai tik ātri jau ir pārgājusi šī vēlēšanās? Kāda būs nākamā?

Atbildēt

Ojārs

06.09.2013. 15:51

»

Alfredo

Pēc Jūsu rakstītā secināms, ka Nacionālā Opera ir kultūras ministrijas īpašums. Tas ir tragiski! Tātad katrs plānā galdiņa urbējs ar fizkultūras skolotāja diplomu un t.s. NA akceptu var diktēt cik augsti būs lēkt balerīnām utt...


Jā, LNO ir Kultūras ministrijas (KM) pārraudzībā esoša valsts kapitālsabiedrība. KM valsts sekretārs pārstāv akcionāra intereses šajā kapitālsabiedrībā, kura, starp citu, darbojas pamatojoties uz komerclikumu. Salīdzinājumam - mainoties politiskajam izkārtojumam valdībā, katrs jaunais Satiksmes ministrs (SM) bez jebkādiem konkursiem nomaina lielāko daļu no SM kapitālsabiedrību vadītājiem, izņemot tos, kuri ir iegādājušies AL ilgtermiņa abonementus. Un sen neviens par to pat vairs nebrīnās. Kuģi turpina peldēt, lidmašīnas lidot, dzelzsceļa sliedes dunēt... Neviens no šiem ministriem nav nokritis no gaisa vai pats sagrābis šo amatu. Par visiem viņiem esam mēs paši nobalsojuši.
Interesanti, uz ko tad cerēja tie pilsoņi, kuri par vislatviešu jaunuļiem un parādniekiem balsoja?! Operas izrādēs man nevienu no viņiem līdz šim nav izdevies sastapt.

Atbildēt

Zirgs

06.09.2013. 14:13

»


Mūzīgie kliedzēji par "mūsu nodokļu maksātāju naudu" vispirms varētu paskatīties, cik tad paši tajos nodokļus samaksā.... un cik reizes ir shēmojuši, lai būtu jāmaksā pēc iespējas mazāk...

kad nodokļi jāmaksā, tad visi kliedz, ka to nedarīs, kad jānoliek iestāde, ko uztur par nodokļu naudu, tad pirmajās rindās - mūsu nauda!!!!

Nožēlojami

Atbildēt

3.14...

06.09.2013. 14:05

»

alekss

Es jau neesmu ne par gremdi, ne žagaru, abiem ar kāju pa dirsu, un čau vajadzētu. Tikai paskaties, lato, uz sevi no malas. Pasarg dievs - kāds lielāks notikums, un bez tavas ziņas, nu kaut vai, Sprudžš vs lembe. Vot maita, ne, uzdrīkstējās tavās čībās iekapāt? Uzreiz publiski jāiznīcina. Nē, nu skaidrs...


Tev prātā neienāk, ka tas ir Lapsas DARBS,un līdz ar to arī maize? Tava (arī mana ) nodarbošanās ar komentāru rakstīšnu ir hobijs - to var darīt, un var arī nedarīt! Maka saturu tas nekādi neietekmē. Un, ja kāda lasāmviela tik ļoti krīt uz nerviem, to var arī nelasīt. Es, piemēram , skribenta ar palamu Ozols (ja nekļūdos)dēļ jau gadus piecus principā ignorēju TVNETu. Un pret mazpisānu peršraža "vārsmām" labs līdzeklis, starp citu, ir peles rullītis.

Atbildēt

ciyks

06.09.2013. 13:51

»

alekss

Šībrīža aktuālākais skandāls un kā nu bez latviešu robinhuda - lato lapsas? Visur jàielien, bez tevis ne ko, vai ne Lato


Varam būt pateicīgi Visaugstākajam, ka ir tāds Lato, kurš kaut nedaudz pamaisa šo mēslu bedri, kura tik pretīgi smako mums visapkārt. Bet, kas vienam smaka, citam laikam smarža, katram savs.

Atbildēt

Nu ja.

06.09.2013. 13:47

Garlaicīgi kā parasti.

Atbildēt

Viesturs

06.09.2013. 13:44

lai vērtētu kādu iestādi vispirms ir vajadzīgi korekti kritēriji un viens no būtiskākajiem ir atvēlētie resursi !
Diez vai pasaulē ir kāda līdzīga iestāde kas ne tikai pati sevi uztur, bet vēl arī nopelna, visas dzīvo uz dotācijām, sponsorism vai mecenātiem !
Tas vai Žagars ir labāks par citiem līdzīgu iestāžu vadītājiem manuprāt ir izmērams ar to naudas dauzdumu ko kāds piemeksā par šo viņa iespēju izpausties, kā menedzerim un māksliniekam !

Atbildēt

šokētāji

06.09.2013. 12:44

žagars ir tpists, valmieras sūkalu grupējums, lapsa scists un hūtists, nu tātad strīds ir "pakazuha", nav ko iespringt, jo, vai nav vienalga, kas operu vada? Ideāli būtu, ja vadītu talantīgs mākslinieks ar biznesmeņa ķērienu, bet kur tādu ņemsi? Viduvējības un pelēcības ar gariem nagiem.
Starp citu, profesionāli, operā ir gan labs orķestris, gan labs koris, gan deju trupa, arī solisti more or less. Bet nu tie uzvedumi, es atvainojos! Burvju flautā, kad izlīda "alpīnists" no "putu vannas", Mocarts apraudātos. Tāpat kā ar "talantīgo" hermani, kur izrādē Puškins par mērkaķi.

Atbildēt

Uno

06.09.2013. 12:31

Ne pārāk profesionāli uzdoti jautājumi. Piemēram, par ēdināšanu. Kāpēc restorānā ir jāēd vienam. Vajag uzaicināt vēl kādu un noformēt to kā lietišķās pusdienas, vakariņas vai brokastis. Iespējams, ka neviens nav aicināts, bet noformēts ir pareizi. Tādēļ jautājums ir jāuzdod nevis par to, cik ir samaksāts par direktora ēdināšanu, bet cik ir izmaksājuša lietišķās ēdienreizes, kurās ir piedalījies direktors, kurās iestādēs ir ēsts, kas šajās ēdienreizēs ir piedalījies utml.

Atbildēt

alekss

06.09.2013. 12:08

»

3.14...

Nu, un kas tev te meklējams


Es jau neesmu ne par gremdi, ne žagaru, abiem ar kāju pa dirsu, un čau vajadzētu. Tikai paskaties, lato, uz sevi no malas. Pasarg dievs - kāds lielāks notikums, un bez tavas ziņas, nu kaut vai, Sprudžš vs lembe. Vot maita, ne, uzdrīkstējās tavās čībās iekapāt? Uzreiz publiski jāiznīcina. Nē, nu skaidrs, kaut kādi raxti jau jādzejo, reitings jātur, bet tas moldra-robinhuda tēls jau paliek smieklīgs, jā, un retāk gribas te ienākt.

Atbildēt

Helena

06.09.2013. 12:02

»

Frīdis

Es gaidu Žirinovska pareģojuma piepildīšanos. Jo ātrāk, jo labāk. No tiem lopiem nav nekāda jēga


Jums, cien.,laikam, nekad nebija darīšanas Krievijā, citādi nekad ta nerunātu...
Tādu bardaku, korupciju katra solī varbūt kādā no Afrikas valstim var izbaudīt... Jebkurš pats vissikakais ierednis, pat sekretare, jutas un izturas tur ka vietējais "cars un dievs"

Atbildēt

klača

06.09.2013. 12:01

Jautājums varētu būt- Vai Operas apkopējas, par valsts naudu apkopj Žagara privātos apartamentus, taču tā tas netiek pasniegts.
Un tā visi pārējie jautājumi.
Ja Žagaram var piesiet valsts līdzekļu izšķērdēšanu , tad tas jādara noteiktā kārtība- finasu policija, KNAAB, prokuratūra u.t.t. A še klačas.Kaut kādi tendenciozi jautājumi, kuri tik ļoti baro negatīvismu.
Še nu Grende ir nekonsekventa un tādam ministram jau nu nevajadzētu būt.
Tātad demisija

Atbildēt

Alfredo

06.09.2013. 11:49

»

Ojārs

Man gan šķiet tieši otrādi - kā administrators viņš ir, maigi izsakoties, stipri pavājš. Par viņa spējām režijas lauciņā neņemos spriest. Varu vien piebilst to, ka neesmu viņa daiļrades cienītājs...


Pēc Jūsu rakstītā secināms, ka Nacionālā Opera ir kultūras ministrijas īpašums. Tas ir tragiski! Tātad katrs plānā galdiņa urbējs ar fizkultūras skolotāja diplomu un t.s. NA akceptu var diktēt cik augsti būs lēkt balerīnām utt.
Neaizvietojams nav neviens, taču Latvijas kontekstā parasti politiskie ampelmaņi aizvieto ar daudz sliktākām izvēlēm.
Protams Operu nemīl Žagara dēļ (ja nu vienīgi kāds minorīgs puisis), taču opera pastāv un funkcionē samērā OK. Ņemot vērā tās pašas tās kutūras ministrijas nepietiekamās dotācijas.

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Par tomiem lūšiem un citiem alkoholiķiem – baznīcas vajātājiem

FotoNesen zināmās aprindās pazīstamās cehs.lv radošais direktors Toms Lūsis atbilstoši savai „humora” izjūtai „izjokoja” baznīcas darbību ierobežojumu laikā, kas saistīti ar Covid19. Citiem vārdiem sakot, Toms uzsāka nodarboties ar ļoti ienesīgu un šodien ļoti populāru darbību - baznīcas vajāšanu.
Lasīt visu...

21

Maskēt kopējo atbildību

FotoAizvakar Ministru kabinets vienojās, ka par mutes un deguna aizsegu nelietošanu sabiedriskās vietās varēs piemērot sodu līdz 50 eiro apmērā. Lai šīs izmaiņas varētu stāties spēkā, Saeimai jāapstiprina grozījumi COVID-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā. Likumprojekts skatīšanai Saeimā tika virzīts steidzamības kārtā, un par tā nodošanu komisijām nobalsojām šorīt. Līdz šim visi ar pandēmijas ierobežošanu saistītie priekšlikumi Saeimā tika izskatīti patiešām steidzamības kārtā — tajā pašā dienā, apzinoties, ka runa ir par sabiedrības veselību un kavēšanās šeit neder.
Lasīt visu...

21

Kurš pēdējais izslēgs gaismu nelielajās pašvaldībās?

FotoRudens tradicionāli ir laiks, kad zemnieka sētā apcirkņi tiek pildīti ar vasaras sezonā sarūpēto. Ja gads ir bijis labs, tad saimnieks uz gaidāmo ziemu raugās ar zināmu optimismu, ja slikts – savelk jostu ciešāk. Pavisam sliktā jākar zobi vadzī. Savukārt pašvaldībām lapkritis ir laiks, kad jāatsāk ikgadējā cīkstēšanās par tām atvēlēto finansējumu.
Lasīt visu...

12

“Ganāmpulkam” pieaugot, aug pieprasījums pēc “ganītājiem”

FotoKoronavīruss ir izraisījis ne mazums diskusiju un viedokļu sadursmju gan speciālistu aprindās, gan sabiedrībā. Taču arvien biežāk parādās atsevišķi eksperti visās jomās, kas nevis iepazīstina sabiedrību ar dažādiem viedokļiem un cenšas paskaidrot, ap ko tad īsti diskusijas griežas, bet izmanto situāciju savu reitingu un popularitātes celšanai. Tā vien šķiet, ka rajonā līderu pozīcijās izvirzījies jauns sabiedriskās domas “ganītājs”. Aldis Gobzems pēdējo nedēļu laikā “spridzina” ar turbo jaudu. Viņš ne vien aicina ignorēt drošības pasākumus COVID-19 ierobežošanai, bet arī mudina lūgties.
Lasīt visu...

12

Jautājums – kāda ir C19 Pasakas morāle? Kāds ir Lāsts?

FotoUz kādas vientuļas salas vārdā Pasaule dzīvoja 100 ciltis (Valstis), kuras vadīja Valdnieki, un viens Burvis (baņķieris). Burvis bija vienīgais, kas prata radīt naudu no gaisa, viņš to radīja, lai aizdotu tiem Valdniekiem, kas Burvi spēja pārliecināt, ka viņi spēs naudu ar procentiem atdot noteiktā laikā. Tā Burvis izgudroja naudu, pār kuru valdīja Valdnieki, savstarpēji norēķinoties ar citiem Valdniekiem.
Lasīt visu...

21

Signāls

FotoVai maskas lietošana pēc koloniālās pārvaldes lēmuma ir medicīniski pamatota? Drīzāk nē nekā jā. Kādēļ tad cilvēki liek uz sejas to? Jo viņiem ir bailes. Bailes tikt izsēdinātiem no transporta, bailes tikt administratīvi sodītiem. Tās ir bailes no varas.
Lasīt visu...

21

Maskai nav nekāda sakara ar valdības gāšanu

FotoReāli fakti - Covid19 ir lipīgs, paaugstinās temperatūra, pazūd oža, bezspēks utt. Iespējams, daudzi jau ir pārslimojuši bez acīmredzamiem simptomiem vai komplikācijām. Manā paziņu lokā viena persona ir mirusi, viena atrodas karantīnā. Tā nav nekāda izklaide izslimot šo “zarazu”.
Lasīt visu...

21

Nevienam nevajadzētu būt tiesībām lemt par cita cilvēka dzīves vērtību

FotoŠogad ir apritējuši 10 gadi, kopš Latvijas Republikā ir stājies spēkā likums “Par Konvenciju par personu ar invaliditāti tiesībām”, un 5 gadi, kopš Labklājības ministrija īsteno Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansētu projektu deinstucionalizācijas (DI) jomā. Un kāpēc par šo nozīmīgo tēmu runāju tieši tagad, jo 10. oktobrī visā pasaulē tika atzīmēta Pasaules Garīgās veselības diena.
Lasīt visu...

12

Krīzes brīdī pacientus šķiros…

FotoTātad Latvija tagad ieviesīs praksi, kādu it kā pielieto daudzās pasaules valstīs, kad krīzes apstākļos šķiro pacientus – kurus ir vērts ārstēt, kurus ne. Bet cik daudz ir to pasaules valstu, kuras būtu tik ļoti okupantu pārpildītas kā Latvija? Lūk, tas ir jautājums.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Priekšlikumi Latvijas Republikas Ministru prezidentam K.A. Kariņam: ierosinu pilnībā pārtraukt jaunu klientu ievietošanu valsts sociālās aprūpes centros

Viena no tiesībsarga funkcijām ir veicināt privātpersonas cilvēktiesību aizsardzību...

Foto

Nevis masku nēsāšana, bet gan C19 pneimonija ierobežo tavu brīvību

Vai man ir pazīstamie, kuri slimo vai ir miruši no C19** infekcijas? Vai tas, ka es...

Foto

Covid19 spilgti izgaismojis melnus plankumus Latvijas medicīnā, bet, iespējams, krīze Baltkrievijā pavēra ceļu to lāpīšanai

Kaut arī no 3. jūnija oficiāli ir pieejami visi valsts apmaksātie...

Foto

Krievijas KDLO dienas ir skaitītas: Putina 5. pants nedarbojas

Nav noslēpums, ka Kaukāzs vienmēr ir bijis ne visai sagremojams kumoss ne tikai cara laiku Kremlim, bet...

Foto

Taksometru sektorā ēnu ekonomika zeļ un plaukst

Kurš gan nav pieradis, ka politiķi sola, pēc tam atkal sola un tad jau politiķi mainās – pirmo solītāju...

Foto

Satversmes tiesa lēmusi atcelt iepriekšējo praksi, piedzenot parādus un kompensācijas par bojātiem dabasgāzes skaitītājiem

Jau šī gada martā sabiedrība tika informēta par spriedumu, kurā Satversmes tiesa...

Foto

Kam kalpo Latvijas žurnālistikas vaļi?

Es gaidīju pirmdienu. Man no prāta neiziet skaitlis 200. Līdzīgi kā Berlīnē “30 tūkstoši” un Roberta Kenedija Jr. publicētie foto, kurus...

Foto

Cerams, šī vēstule par iespējamiem nodarījumiem autoriem nonāks pie adresāta: atklāta vēstule Latvijas Republikas kultūras ministram

Rakstu Jums kā vienkāršam cilvēkam, negribu vērsties pie amatpersonas uzslāņojumiem....

Foto

Viendzimumu attiecību regulējums – postmodernās un vecās Eiropas sadursme

Ceturtdien LTV raidījumā "Šodienas jautājums" tika apspriesta klasisko un viendzimuma partnerattiecību problemātika. Politiķu un žurnālistes diskusijā parādījās...

Foto

Prātojums par uzvaru cīņā pret noziedzību un netīrību

Regresīvos vecos laikos bija tāds populārs jociņš par kādas vārdā nesauktas kopienas pārstāvi, kurš mēģinājis atradināt savu ķēvi...

Foto

Vakcinēšanās - glābiņš vai spriedums?

Šī gada 1.oktobrī stājies spēkā 29.septembrī pieņemts lēmums, kurš attiecas uz lielu sabiedrības daļu, bet perspektīvā - uz mums visiem. Lēmums...

Foto

Par maratonu un Covid19

Godātie Veselības ministrijas, SPKC, Rīgas domes, Rīgas satiksmes, AirBaltic un lidostas Rīga darbinieki! Mediķiem un transporta darbiniekiem šis ir bijis īsts baigais gads. Visu cieņu “frontlainiešiem” un...

Foto

Citu valstu mediji pārņem Latvijas informatīvo telpu

Bez atbilstoša valsts atbalsta komercmedijiem vietējā satura ražošanai 2021.gadā Latvijas informatīvo telpu pārņems Krievijas politiskajām interesēm atbilstošs saturs. Citu...

Foto

Atklātā vēstule par Zemgales vienīgā atkritumu apsaimniekošanas poligona “Brakšķi” saglabāšanu tautsaimniecības interesēs

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotajā informatīvajā ziņojumā “Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas...

Foto

Makrona nepārliecinošā spēle ar Krieviju: ieradies nomierināt Baltiju, viņš to it nemaz neizdarīja

“Ceļš uz elli ir bruģēts ar labiem nodomiem” — šis britu sakāmvārds nāca...

Foto

Atkritumu poligoni kā nacionālās drošības jautājums, jeb Kāpēc likvidēt Zemgales vienīgo atkritumu apsaimniekošanas poligonu ir riskanti

Ir publiskots VARAM sagatavotais informatīvais ziņojums “Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas...

Foto

Tiesiskums ieviests, tagad mūs interesē lielveikali

Lai veicinātu plašāku Latvijas izcelsmes produkcijas īpatsvaru mazumtirdzniecības lielveikalu ķēdēs, Jauno konservatīvo Saeimas deputāti šodien tikās ar "Maxima Latvija" pārstāvjiem....

Foto

Vai tiešām iemeslu pietrūkst, lai izietu ielās?

Ir daļa cilvēku, kuri joprojām nesaprot, kas ir iemesls, lai 10.oktobrī izietu ielās. Nesaprot, jo ir pierasts neko nedarīt...

Foto

Saucēja balss tuksnesī

Žurnālista Bojāra raidījumā “Aizliegtais paņemiens” par Jencīša draudzi “Kristus pasaule” parādīja, cik viegli cilvēki ir psiholoģiski manipulējami, pakļaujami. Un šī nav vienīgā sekta,...

Foto

Farss ar baltkrievu IT kompāniju „uzņemšanu”

"Kapitālā remonta" sakarā pirmais mani tā pamatīgi sasmīdināja premjers KK. Viņš bija "norijis" LIAA jaunā vadoņa naivi izmesto "ēsmu" par...

Foto

Ja jums gadījumā bija kādas šaubas, Latvijas finanšu sistēmas sakārtošana ir bijusi veiksmīga

Es pievienojos šodienas konferences vienai no galvenajām tēzēm, ka banku kā finanšu institūciju...

Foto

Putina vakcīna ir instruments sabiedrības iegrožošanai

Koronavīrusa (Covid-19, C-19 – sauciet, kā gribas) pandēmija pasaulē cilvēkus ir padarījusi ļoti uzmanīgus, pat nedaudz bailīgus. Ikdienas dzīve, kādu...

Foto

Reira autoratlīdzību ierosinājumi faktiski ir kaitniecība pret grāmatniecības nozari, valodu un kultūru

Latvijas Grāmatizdevēju asociācija Finanšu ministrijas piedāvātos ierosinājumus izmaiņām autoratlīdzību aplikšanai ar nodokļiem uzskata par...

Foto

Lai visai pasaulei varētu parādīt „noderīgāku realitāti”

Vēl viens notikums ar Holivudas blokbasteram līdzīgu sižetu nesen izvērsās vienā no Minskas ielām. Daudzi no mums redzēja video,...

Foto

Vecuma ierobežojumi kreditēšanas jomā, jeb vai banka var senioriem atteikt piešķirt kredītu

Vērojot tendences kreditēšanas tirgū Eiropā, secināms, ka liela daļa kredītiestāžu, lai iespējami izvairītos no...

Foto

Mūsu galvās bija šīs vēsturiskās zemes, un šis likumprojekts tagad piedāvā to konkretizēt, lai latvietība nebūtu plakana

Šodien es iesniedzu izskatīšanai Saeimā likumprojektu “Latviešu vēsturisko zemju...

Foto

Daži jautājumi Latvijas Afganistānas veterānu cēzaram - Gunāram Rusiņam

Saistībā ar interviju, kuru jūs nesen sniedzāt par Andreja Mediņa  militāro dienestu, es dažus jautājumus vēlos uzdot...

Foto

Pandēmija, infodēmija un multilaterālisms: runa ANO Ģenerālās asamblejas 75. sesijā

Augsti godātais priekšsēdētāja kungs! Ekselences, cienījamās dāmas un godātie kungi! Vispirms vēlos apsveikt V. Bozkira kungu...

Foto

Šuplinskas kundze, atkāpieties, jūs dzīvojat citā realitātē

Matemātikas skolotāju trūkuma dēļ pirmo mācību stundu šajā priekšmetā tikai pagājušajā nedēļā aizvadīja Rīgas 40. vidusskolas sesto klašu skolēni....

Foto

Par "Turaidas kvartālu" samaksātā nekustamā īpašuma nodokļa apjoms ir palielinājies, nevis samazinājies

Latvijas televīzijas raidījumā "De Facto" izskanējušais apgalvojums, ka SIA "MC Turaida Property", kam pieder...

Foto

Es negribu lēkt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

Manā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai...

Foto

Sankcijas. Retorika un realitāte

Šī gada 5.septembrī portālā Pietiek.com tika publicēts nezināma autora raksts ar nosaukumu „Kāpēc tika indēts Navaļņijs”. Rakstā citstarp tika pieminētas rietumvalstu līdz...

Foto

Kad, kurā brīdī, aiz kurām durvīm un kurš apstiprina līdzfinansējumu „tautas sportam”?

"Tautas sports to summu nemaz nevar apēst," sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu atbalstam paredzēto...

Foto

Lūdzu, uzvedieties tiesiski un nekaitējiet Latvijas kapitāla tirgus reputācijai

Ņemot vērā publiskajā telpā pieejamo informāciju par 22.09.2020. plānotajām AS "Olainfarm" akcionāru sapulcēm un Finanšu un kapitāla...

Foto

Ko tad mēs darīsim, „izejot ielās”?

Man bieži tiek uzdots jautājums – ko tad mēs darīsim, “izejot ielās”? Viens kungs rakstīja, ka viņš katru dienu esot...

Foto

„Ņevinovataja ja...”

Vakardien no plašsaziņas līdzekļiem uzzināju, ka “Saskaņas” valde pieņēma lēmumu izslēgt mani un manu kolēģi Ļubovu Švecovu no partijas. Sakarā ar šo ziņu es...

Foto

Šie biedri mums vairs nav nekādi biedri

SDP "Saskaņa" Rīgas nodaļa nolēmusi no partijas par Statūtu pārkāpumiem izslēgt divus biedrus - Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu....

Foto

Notikumi Baltkrievijā - divu sistēmu sadursme

Lai kā mums gribētos domāt, ka notikumi Baltkrievijā ir šīs valsts iekšējā lieta un attiecas tikai uz tās iedzīvotājiem, tie...

Foto

Jāizbeidz apgrūtinošās attiecības ar „plinšu sievām”

Uzskatu, ka ir pārkāptas robežas. Kad viens partijas biedrs par citu saka, ka tas ir "jānovāc" un uzsver, ka "man...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska izpilda “pasūtījumus”

Jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns jau ir paudis kritiskus vārdus par prokuroru kvalifikāciju un iestājas par nepieciešamību paaugstināt prokuroru zināšanu līmeni....

Foto

Vājprāts, kas šobrīd pārņēmis ASV

Džordžs Floids mira, kad policija viņu aizturēja 25.maijā. Kopš tā laika ar viņa vārdu ir notikušas nekārtības vairāk nekā 2000 ASV...

Foto

Es tikai brīnos, līdz kādam līmenim tiks degradēts parlaments

Kā Jums šķiet, kā Saeimas priekšsēdētāja Mūrnieces kundze un Saeimas drošības dienests reaģēja uz šo manu ziņu?...