Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Politiskajos kambaros šobrīd notiekošā ministru amatu pārdale jau kaitinoši ieilgusi. Partijas izvēlējušās kārdinošākos amatus. Taču dažas nopietnas nozares paliek bārabērna statusā. Piemēram, veselības ministra postenis, kas, šķiet, apzināti padarīts par visneiekārojamāko.

Pēc vairākiem neveiksmīgiem ministriem (Viņķele, Pavļuts) šai ministrijai līdzi velkas pakļautības iestāžu atrofijas, depresijas, PR otkatu (atcerieties, kā Viņķele COVID laikā lobēja Norda rīkotā maratona norisi?) un politisko līķu smaka.

Kurš gatavs uzņemties ministriju, kur tik daudz neatrisinātu, hronisku kaišu? Un tai pašā laikā tas ir krēsls, kur tiek apgrozīta liela nauda, kas „nez kāpēc” visu laiku tiek veltīta par maz ārstēšanai, bet par daudz citiem izdevumiem, kur var piesūkties un piesūkties bez KNAB un policijas intereses. 

Kaut kā sanācis tā, ka tie piemērotākie kandidāti – kā Kučinskis, Mozgis vai Circene - pazuduši no kandidātu sarakstiem. Čakša savukārt laikam pati sapratusi, ka pēc izgāšanās ar E-veselību prātīgāk ir izmēģināt neveiksmi vēl kādā citā jomā.

Kad visi esošie un zinošie kandidāti izvētīti un apzelēti, un atzīti par nederīgiem, tad tiek vilkti ārā vārdi no saraksta beigu gala. Viens no tiem – Renārs Putniņš, kuru, visticamākais, šim amatam lobē un finansiāli bīda saskaņietis Emīls Jakrins, izveidojot tādu kā Putniņbrāļu un Jakrina saskanīgu politisko saspēli. 

Renāram ir “izdevīgs brālis” (kā savulaik rakstījuši mediji) – Oskars Putniņš, kas Rīgas domē vadījis deputātu bloku “Rīgai”, kurš roku rokā ar “Saskaņu” organizējis dažādas politiskās spēlītes. Par brāļu draudzību ar Jakrinu liecina arī tvitera vietne, kur neslēpti notiek īpaši tuva vārdu apmaiņa.

Taču maiga un saskanīga politiskā saspēle starp brāļiem Putniņiem un Emīlu Jakrinu notiek ne tikai tvitera laukumā. Viens otram viņi snieguši palīdzīgu roku politiskajās cīņās Rīgas domes sastāvā. Piemēram, brālis Oskars mobilizējis Rīgas domes deputātu bloku “Rīgai” kopā ar “Saskaņu”, lai rosinātu mēra Oļega Burova atlaišanu, kad tas bija no amata atstādinājis draugu Jakrinu (kurš tolaik veica Pilsētas attīstības departamenta direktora pienākumus).  

Vai tagad ir tā, ka enerģētikas krīzē nevienam vairs neinteresē, ko ieliek par veselības ministru? Kāda ir reputācija, cik saskanīga ir noskaņa, kādas vispār ir spējas būt par ministru?  

Varbūt šis pa partijām migrējošā Putniņa un viņa virzienrādītāju izrāviens uz veselības ministra posteni ir zaudējušās „Saskaņas” uzvaras projekts? To, kāda vara īstenībā ir veselības ministram, mēs redzējām pandēmijā un vēl redzēsim nebeidzamā kara apstākļos. 

Putniņš ir cilvēks, kas ne pārāk ilgā laika posmā pagūst savērpt lērumu skandalozu lietu, ātri vien atstājot amatus. 2019.gadā publiski parādījās informācija, ka bijušais Ministru prezidenta ārštata padomnieks un nu arī bijušais Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes loceklis  Renārs Putniņš amatu Jēkabpils slimnīcā saņēmis, iespējams, kā atlīdzību par brāļa tolaik sniegto politisko atbalstu Oļegam Burovam (tas bija pirms Burova politiskās izrēķināšanās ar Jakrinu).

Tāpat arī notikušas iespējamas sarunas par Renāra iebīdīšanu Rīgas 2. slimnīcas valdes priekšsēdētāja amatā. Lieki piebilst, ka Jēkabpilī varas taurē tobrīd pūta partija „Gods kalpot mūsu Latvijai”, kuras valdes loceklis bija Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps. Savukārt šī partija savulaik esot izveidota kā Burova partijas „Gods kalpot Rīgai” satelīts.  

Brālis Renārs nav ne lielas, ne mazas komandas spēlētājs. Publiski ir izskanējis, ka arī premjera padomnieka amatu Renāram nācies atstāt, jo „Vienotība” nav bijusi mierā ar viņa darbību, kas ne vienmēr saskanējusi ar partijas viedokli, tai skaitā arī Rīgas domes priekšsēdētāja vēlēšanu sakarā. Viņa “pašdarbības jautājums” piesaistījis arī partijas Ētikas komisijas uzmanību. 

Protams, Renāram Putniņam patīk augsti lidojumi, un tad, kad no Ministru kabineta un Jēkabpils slimnīcas valdes viņš pēc īsa laika ir izmēzts, brālis kopā ar Emīlu sāk piemeklēt viņam augstāku amatu – šoreiz Veselības ministrijā.  

Kam tieši ir izdevīgi, lai šis saskanīgais Putniņš kūrētu Veselības ministriju? Vai sugas brāļiem pīlēniem? Diez vai. Drīzāk „Saskaņai”, kurai nekāda īstā sagrāve vēlēšanās nav bijusi. Bet vai mums vajag jaunu Pavļutu – iedomīgu narcisu, meitu ģēģeri, kurš šļūkā pa visām partijām vienlaikus, domā tikai par sevi un savu atbalstītāju maku (lasot valdības deklarācijas projektu, tā atblāzmā nozares zinātāji saredz mirguļojošu „Roche” kompānijas logo). Arī Tu, Renār?

Novērtē šo rakstu:

66
16

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Raidījumam “Nekā personīga” jāatsauc viltus ziņas

FotoStarptautiskais preču tirdzniecības uzņēmums „TELF AG” pieprasa atsaukt uz viltus ziņām balstītus apmelojumus, kurus kā sensacionālu sižetu “Caur Latviju akmeņogles eksportē firma, kas vainota “Vagner” grupas finansēšanā” svētdien, 15. janvārī skatītājiem piedāvāja Artas Ģigas (attēlā) vadītās producentu grupas  RedDotMedia raidījums “Nekā personīga”.
Lasīt visu...

21

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem. Nobeigums

FotoES un ASV stratēģiskie mērķi šobrīd sakrīt, abiem vajadzīga Krievijas paralīze. ES – lai izdzīvotu, bet ASV - lai saistītu Krieviju kā Ķīnas partneri un sabiedroto. Nav noslēpums, ka Ķīnas neitralizēšanai angloamerikāņu pasaule nolēmusi veidot jaunu bloku AUKUS, kur ietilptu visas Britu sadraudzības valstis un, iespējams, Japāna.
Lasīt visu...

21

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem

FotoBezgalīgi var vērot uguni, mākoņus, pa upi peldošus liberāļu līķus un aktīvo idiotu rosību, mēģinot vadīt Latvijas valsti. Acīmredzami, ka šī vadīšana ir pilnīgi ačgārna un nekādus rezultātus nedod. Un tas ir saprotams, jo valsts stūre ir nodevēju, nejēgu, ārzemju aģentu un politisku pigmeju rokās. Savukārt propagandas nomāktie ierindas pigmeji, kas izglītības dēļ nespēj saprast visa notiekošā jēgu, ir cietēji, jo tiek maldināti, izdilst un iet mazumā.
Lasīt visu...

3

Vēsturnieku komisiju es nolikvidēju, bet tagad nāk prezidenta vēlēšanas – varētu vietā uzcirst veselu institūtu

FotoDāmas un kungi! Godātie skolotāji! Es tiešām priecājos par šo vēstures skolotāju konferenci. Tas, manuprāt, Latvijas valstij ir ļoti būtisks temats.
Lasīt visu...

21

Īsumā par “visu ģimeņu” absurdu

FotoValstī, kurā pietiek pavisam reālu un steidzami risināmu problēmu, ir mēģinājumi pacelt dažu jautājumu aktualitāti ar iespējami lielāku troksni. T.s. “partnerattiecību”, “visu ģimeņu” (vienalga, kā tagad sauc mēģinājumus panākt viendzimuma laulību atzīšanu) tēma nav tā, kurai es gribētu veltīt sevišķi daudz uzmanības. Bet troksnis ir liels, un tāpēc ir vērts atkārtot dažas lietas, kas ir aksiomas.
Lasīt visu...

21

Medikamentu pieejamības atslēga – vietējie ražotāji

FotoNav noslēpums, ka nu jau vairākus mēnešus akūti trūkst zāļu gan aptieku plauktos, gan slimnīcās. Kāpēc tā? Lai gan Latvijas farmācijas nozarei ir daudz, ko piedāvāt – izcila zinātniskā bāze, vērtīgas tradīcijas, patiešām kvalitatīvi un konkurētspējīgi produkti, tomēr 95% zāļu tirgus veido importa produkti.
Lasīt visu...

21

Mēs salauzām izglītības mugurkaulu un nogrāvām izglītības pamatus

FotoAtgriežos pie šīs bildes, jo tai ir lielāka jēga, nekā šķiet ar pirmo acu uzmetienu. Pusgadu pastrādājot skolā, es sapratu, ka mani priekšstati par izglītības sistēmas degradācijas procesu ir nepilnīgi. Neteikšu, ka tagad es visu saprotu līdz galam, bet dažas lietas noteikti esmu sapratis labāk. Un viens secinājums ir šāds: mūsu izglītības sistēma tika nolemta kraham nevis tajā brīdī, kad mēs sākām ieviest degradējošas mācību programmas, bet tad, kad mēs salauzām izglītības procesa ētisko mugurkaulu.
Lasīt visu...

21

Izdevusies valsts

Foto1. Es šodien, 2023.gada 18.janvārī saņēmu kārtējo Latvijas Republikas tiesas spriedumu ar tūkstošu eiro sodiem par “distancēšanos neievērošanu” pirms vairāk nekā diviem gadiem. Ar mani “nedistancējās” daži cilvēki, ar kuriem draudzīgi parunājām. Par to mūs izdrāza “izdevusies valsts”, kaut gan neviens necieta, nevienam no klātesošajiem nekas ļauns netika nodarīts un arī šodien pasaulē ir jau pierādīts, ka distancēšanās bija lielākais absurds pasaules vēsturē.
Lasīt visu...

21

Mammu, es gribu, mammu, es gribu, es gribu, gribu, gribu, gribu, gribu!

FotoJaunā Rīgas teātra (JRT) Lāčplēša ielas mājas remonts turpinās jau 5 gadus un ir atkal iestrēdzis. Darbu pabeigšanas termiņš atkal nav zināms, un pašlaik jau tiek runāts par līguma laušanu starp darba pasūtītāju (Valsts nekustamie īpašumi) un celtniekiem (Skonto). Tas savukārt nozīmētu remonta beigu atlikšanu vēl uz 2-3 gadiem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vai, izmetot no mācību satura vēsturi, neesam rīkojušies līdzīgi kā traks cilvēks, kas stāda ķiršu mīkstumus?

Sākot pārdomas par vēsturnieku tikšanos ar valsts prezidentu (13.01.23.) ienāca...

Foto

Kādu nacionālismu mums vajag?

Ir laiki, kuros notiek viss, kas sakrājies desmitgadēs. Kopš Krievijas pilna apmēra uzbrukuma Ukrainai ir sācies tieši šāds laiks. Prasība pēc atbrīvošanās...

Foto

Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju uzņemties krīzes vadību

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju...

Foto

Kā Ašeradens restartēs VID?

Finanšu ministra postenis pārsvarā pienākas premjera partijai. Bez valsts budžeta vadības finanšu ministra pārziņā ir arī valsts asinsrite – nodokļu maksātāju veiktie...

Foto

Iestājamies pret Andas Nulles reputācijas graušanu un profesionālās darbības ierobežošanu

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) atkārtoti vērsusies pie valsts prezidenta, ministru prezidenta un veselības ministres par atsauktās...

Foto

Stigmatizētājus – pie atbildības!

Pagājušā gada 15. decembrī 14.Saeima noraidīja likumprojektu “Civilās savienības likums”, kam bija jākalpo par tiesisko pamatu visu ģimeņu tiesiskās aizsardzības nodrošināšanai, lai...

Foto

Bīstamās garšas – veipošanas spožums un posts!

Kopš elektronisko cigarešu izgudrošanas veipošana ir kļuvusi par vienu no pasaulē populārākiem nikotīna uzņemšanas veidiem. Sākotnēji radītas kā viens...

Foto

Kremlini un globālisti vienojas latviešu valodas noniecināšanā

Jautājums par latviešu valodas lomu un vietu Latvijas valstī nepazūd no dienaskārtības jau kopš neatkarības atjaunošanas pirmajām dienām. Lai...

Foto

Trūkst sīko vagariņu

“Nekonkurētspējīga piedāvātā atalgojuma dēļ Ārlietu ministrija saskaras ar darbinieku trūkumu, taču šī problēma ir arī citās valsts pārvaldes iestādēs,” publiski vaimanā ārlietu ministrs...

Foto

Ja vairākums grib tā dzīvot, tad lai arī tā dzīvo

Mani domubiedri. Ļaudis, kuri domā līdzīgi man. Ļaudis, kuri redz nolaisto valsti, nolaisto izglītību, nolaisto visu,...

Foto

Vai īstais brīdis skatīt tarifu pieteikumu?

14. decembra LTV raidījumā Kas notiek Latvijā piedalījās Augstsprieguma tīkla (AST) un Sadales tīkla (ST) vadība, ekonomikas un topošais finanšu ministrs, vairāki eksperti. Vispirms atgādināšu, ka 2000.gadā...

Foto

Marksisms vienmēr centies balstīties tieši uz šīm starpslāņu aprindām

Pēc tam, kad Saeimas Juridiskā komisija 6. decembrī nolēma apturēt darbu pie Civilās savienības likuma, bet Saeima...