Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Politiskajos kambaros šobrīd notiekošā ministru amatu pārdale jau kaitinoši ieilgusi. Partijas izvēlējušās kārdinošākos amatus. Taču dažas nopietnas nozares paliek bārabērna statusā. Piemēram, veselības ministra postenis, kas, šķiet, apzināti padarīts par visneiekārojamāko.

Pēc vairākiem neveiksmīgiem ministriem (Viņķele, Pavļuts) šai ministrijai līdzi velkas pakļautības iestāžu atrofijas, depresijas, PR otkatu (atcerieties, kā Viņķele COVID laikā lobēja Norda rīkotā maratona norisi?) un politisko līķu smaka.

Kurš gatavs uzņemties ministriju, kur tik daudz neatrisinātu, hronisku kaišu? Un tai pašā laikā tas ir krēsls, kur tiek apgrozīta liela nauda, kas „nez kāpēc” visu laiku tiek veltīta par maz ārstēšanai, bet par daudz citiem izdevumiem, kur var piesūkties un piesūkties bez KNAB un policijas intereses. 

Kaut kā sanācis tā, ka tie piemērotākie kandidāti – kā Kučinskis, Mozgis vai Circene - pazuduši no kandidātu sarakstiem. Čakša savukārt laikam pati sapratusi, ka pēc izgāšanās ar E-veselību prātīgāk ir izmēģināt neveiksmi vēl kādā citā jomā.

Kad visi esošie un zinošie kandidāti izvētīti un apzelēti, un atzīti par nederīgiem, tad tiek vilkti ārā vārdi no saraksta beigu gala. Viens no tiem – Renārs Putniņš, kuru, visticamākais, šim amatam lobē un finansiāli bīda saskaņietis Emīls Jakrins, izveidojot tādu kā Putniņbrāļu un Jakrina saskanīgu politisko saspēli. 

Renāram ir “izdevīgs brālis” (kā savulaik rakstījuši mediji) – Oskars Putniņš, kas Rīgas domē vadījis deputātu bloku “Rīgai”, kurš roku rokā ar “Saskaņu” organizējis dažādas politiskās spēlītes. Par brāļu draudzību ar Jakrinu liecina arī tvitera vietne, kur neslēpti notiek īpaši tuva vārdu apmaiņa.

Taču maiga un saskanīga politiskā saspēle starp brāļiem Putniņiem un Emīlu Jakrinu notiek ne tikai tvitera laukumā. Viens otram viņi snieguši palīdzīgu roku politiskajās cīņās Rīgas domes sastāvā. Piemēram, brālis Oskars mobilizējis Rīgas domes deputātu bloku “Rīgai” kopā ar “Saskaņu”, lai rosinātu mēra Oļega Burova atlaišanu, kad tas bija no amata atstādinājis draugu Jakrinu (kurš tolaik veica Pilsētas attīstības departamenta direktora pienākumus).  

Vai tagad ir tā, ka enerģētikas krīzē nevienam vairs neinteresē, ko ieliek par veselības ministru? Kāda ir reputācija, cik saskanīga ir noskaņa, kādas vispār ir spējas būt par ministru?  

Varbūt šis pa partijām migrējošā Putniņa un viņa virzienrādītāju izrāviens uz veselības ministra posteni ir zaudējušās „Saskaņas” uzvaras projekts? To, kāda vara īstenībā ir veselības ministram, mēs redzējām pandēmijā un vēl redzēsim nebeidzamā kara apstākļos. 

Putniņš ir cilvēks, kas ne pārāk ilgā laika posmā pagūst savērpt lērumu skandalozu lietu, ātri vien atstājot amatus. 2019.gadā publiski parādījās informācija, ka bijušais Ministru prezidenta ārštata padomnieks un nu arī bijušais Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes loceklis  Renārs Putniņš amatu Jēkabpils slimnīcā saņēmis, iespējams, kā atlīdzību par brāļa tolaik sniegto politisko atbalstu Oļegam Burovam (tas bija pirms Burova politiskās izrēķināšanās ar Jakrinu).

Tāpat arī notikušas iespējamas sarunas par Renāra iebīdīšanu Rīgas 2. slimnīcas valdes priekšsēdētāja amatā. Lieki piebilst, ka Jēkabpilī varas taurē tobrīd pūta partija „Gods kalpot mūsu Latvijai”, kuras valdes loceklis bija Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps. Savukārt šī partija savulaik esot izveidota kā Burova partijas „Gods kalpot Rīgai” satelīts.  

Brālis Renārs nav ne lielas, ne mazas komandas spēlētājs. Publiski ir izskanējis, ka arī premjera padomnieka amatu Renāram nācies atstāt, jo „Vienotība” nav bijusi mierā ar viņa darbību, kas ne vienmēr saskanējusi ar partijas viedokli, tai skaitā arī Rīgas domes priekšsēdētāja vēlēšanu sakarā. Viņa “pašdarbības jautājums” piesaistījis arī partijas Ētikas komisijas uzmanību. 

Protams, Renāram Putniņam patīk augsti lidojumi, un tad, kad no Ministru kabineta un Jēkabpils slimnīcas valdes viņš pēc īsa laika ir izmēzts, brālis kopā ar Emīlu sāk piemeklēt viņam augstāku amatu – šoreiz Veselības ministrijā.  

Kam tieši ir izdevīgi, lai šis saskanīgais Putniņš kūrētu Veselības ministriju? Vai sugas brāļiem pīlēniem? Diez vai. Drīzāk „Saskaņai”, kurai nekāda īstā sagrāve vēlēšanās nav bijusi. Bet vai mums vajag jaunu Pavļutu – iedomīgu narcisu, meitu ģēģeri, kurš šļūkā pa visām partijām vienlaikus, domā tikai par sevi un savu atbalstītāju maku (lasot valdības deklarācijas projektu, tā atblāzmā nozares zinātāji saredz mirguļojošu „Roche” kompānijas logo). Arī Tu, Renār?

Novērtē šo rakstu:

66
16

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Izglītības reforma kā valsts pārvaldes vājuma spoguļattēls

FotoProblēmas VAS “Pasažieru vilciens” darbībā un neauglīgās diskusijas par skolu reformu kārtējo reizi apliecina valsts izpildu varas ieslīgšanu pamatīgā attīstības krīzē, taču šis fakts netiek īsti pat atzīts. Līdz ar to iztrūkst kritiskas analīzes.
Lasīt visu...

21

Vai birokrāts - mūsu kungs?

FotoDomājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās nozarēs, kas prasa lielus ieguldījumus. Ne velti nodokļus vispirms sāka maksāt tur, kur bija lieli apūdeņošanas darbi. Piemēram, izveidoja dambi, lai palu laikos neapplūstu lauksaimniecības zemes.
Lasīt visu...

21

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

FotoĻenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti
Lasīt visu...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

21

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

FotoPatiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un sabiedrības uzmanība saasinātāka.
Lasīt visu...

21

Ak, eglīte...

FotoPēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās cirtes vecumam šim mežam bija jāaug vēl vairāk nekā 20 gadus, un, kā liecina Valsts meža dienesta dati, arī galvenās cirtes caurmērs (t.i., koku resnums), kas ļautu mežu nocirst ātrāk, vēl nebija sasniegts. Tātad skaidrs, ka šeit veikta sanitārā cirte[1] vai rekonstruktīvā cirte[2]. Tātad mežs nocirsts tāpēc, ka atzīts par bojātu vai neproduktīvu.
Lasīt visu...

12

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

FotoKatrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti toleranto attieksmi pret resertifikācijas procedūru, kas mūsu "de iure" demokrātiskajā valstī gadiem ilgi nav saprotama ne loģiski, ne tiesiski, var secināt, ka liberālās demokrātijas (vai tomēr maskēta totalitārisma) idejas ir pārņēmušas pat mūsu tautas it kā kritiski domājošo daļu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

Redzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši...

Foto

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

Bet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas,...

Foto

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

Politiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas...

Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu "sabiedrisko" mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...